Mkwf A Courant. DE HB DEUK hiniêrd twee en dertigste Jaargang, %Voen*dag j«» ^Baarl Radio-hoekje PippvincSaal nieuws ,'EUII.LETON. Rechtszaken 66 1930 Donderdag 20 Maart. Hilversum, 1875 M. 10—10.15 Morgen wijding. 10.3012.Gramofoonmuziek. 12.15-2— Concert. A. V. R. O.-Ensemble. 2.-3.— Gramofoonmuziek. 3—3.30 Halfuur voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen. J. O. W. F. Reus: Hoe een stadstuin het doelma tigst aan te leggen. 3.30—4— Gramofoon muziek. 4.5— Ziekenuurtje. 5.30—6 Concert uit Cabaret „La Gaité" te Amster dam. Tijdsein. 6 01 Vervolg concert. 6.30 —6.45 Gramofoonmuziek. 6.45—7.15 Dr. Ir. p. N. Boekei: Maatregelen ter verbetering der melkwinning. 7.157.45 Fransch: Ge vorderden en Conversatie. 8.01—8.15 Gra mofoonmuziek. 8.15 Concertgebouw te Am sterdam. Het Concertgebouw Orkest o. 1. v. Dr. Willem Mengelberg. Soliste. Na afloop: Gramofoonmuziei- 12— Sluiting. Huizen, 208 M. (Na 6 uur 1071 M.) 8.159.N. C. R. V. Concert. 0.3010— N. C. R. V. Ziekendienst. 10—11 30 K. R. O. Kerkdienst. Verder alles N. C. R. V. 11.30— 11.45 Gramofoonplaten. 11.45—12.30 Voor de landbouwers. 12.30—2— N. C. R. V. Con cert. Sopraan, fluit, piano en orgel. 2—2.35 Uitz. voor scholen. 2.45—3.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.5.Ziekenuurtje. 6.—6.30 Orgelconcert. 6.306.40 Koersen. 6.40— ,7.10 Vervolg Orgelconcert. 7.10—7.40 Le ring over: Gedachten over en naar aanlei ding van het sonnet. 7.40—8.10 Cursus Ma- ileisch. 8.10 Sprekers, zangervere en, so praan, orgel Daarna persberichten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert door Octet 1.20 Orgelconcert door R. Foort. 2.20 Gramofoon muziek. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Conecrt. M. Bissett. alt. R. iNaylor, tenor. J. Pessach, viool. E. Gun- thorpe en C. Baumer, 2 piano's. 5.20 Vasten- preek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.55 Marktberichten. 7.Zang door A. Thursfield, mezzo sopraan. 7.207.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 9.20 Nieuwsberichten. 9.45 Lezing. 10.Piano-recital. F. Davies. 10.30 „The House Fairy". Tooneelspel van L. Housman. 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. 8.20 Concert. 9.05 Concert. 9.50 Concert. Strijk kwartet en vocale solisten. Kalundbcrg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.50—4.50 Concert. Orkest en piano 7.358.35 Orkestconcert. 9.40—10.25 Or kestconcert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Her-uitz. van het concert uit het Concertgebouw te Amsterdam. Zeesen, 1635 M. 6.1511.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.15— 1.20 Lezingen. 1.20--1.50 Gramofoonmu ziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Con eert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 „Vom Main zur Donau". Concert en tooneel. Daarna: berichten en tot 11.50 Dansmuziek. OTERLEEK. Zaterdag 15 en Zondag 16 Maart hield de Vereeniging Huisvlijt haar zesde tentoonstel ling van de in den afgeloopen -winter ge maakte stukken, in het café van den heer O de Vries. Zaterdag was er voldoende gelegenheid om het tentoongestelde te bezichtigen en wij kwamen tot de conclusie, dat, vooral door de dames en de meisjes, de huisvlijt terdege was beoefend, in tegenstelling met de heeren en jongeheeren die een sober figuur maakten We willen echter hopen dat dit het volgend jaar beter zal zijn. Als jury-leden fungeerden dit jaar de dames G. M. de Glee en S. B. Maas en de heeren R. Rauwerda en E. Harder, die na een deugdelijk onderzoek de lijst van be kroningen als volgt vaststelden. Af deeling Schoolmeisjes. Groep 1. Ié pr Willy Blom, 2e pr. Coba v. d- Veer, 3e pr. 'Jelfje Witteveen. Groep 2. Ie pr. Corrie Klinkhamer, 2e pr Gonda Blom. Groep 3. Ie pr, Klaaske Witteveen, 2e pr Alie Imming, 3e pr. Maartje Blom. Groep 4. Ie pr. Nelly van Bodegraven, 2e Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER V) Glimlachend antwoordde zij: nMijn vader was een Franschman en mijn moeder was van Spaansche origine. Ik werd in Zu™- Amerika geboren, maar reeds in mijn Prl"e jeugd kwam ik in Europa en heb altijd in Frankrijk gewoond. Mijn familie vervolgde zij met een blik op haar slapenden oom, alsof zij wilde zeggen, dat deze er 0°^ behoorde, „zijn allen koffieplanters. „En denkt u lang te Londen te blijven vroeg ik. „Mijn oom wil daar zijn oogst van dit jaar verkoopen en als hij daarmee klaar is, ver trekken wij weder. „Doet u mij nu nog het genoegen mij mede te deelen, waarom u tot de bezoekers van het Café des Deux Epingles behoorde. U zult het wel met mij eens zijn, dat het een plaats van samenkomst is van personen met j®ts geheimzinnigs in hun manier van leven. Hoe kwam u daar?" w.. Zij keek even een anderen kant uit. inijn vraag scheen haar in de war te brengen, misschien wel juist omdat zij zoo op den ®an af was gedaan. „Och", antwoordde zij ten slotte, °om heeft vele jaren in Parijs gewoond. Hij kent de stad evengoed als de Parijzenaars «li. Hij heeft altijd iets gevoeld voor avon- pr. Ca trientje Akkerman. 3e pr. Guurtje Dek ker. Groep 5, le pr. Trijntje Dekker. Groep 6. le pr. Aafje Klinkhamer, 2e pr. Aafje Akkerman, 3e pr. Aafje Slooten, 4e pr. Trien Hekezen. Afdeeling jonge dames van 14—17 jaar, nuttige handwerken, 1ste pr. mej. T. Govers, 2e pr. mej. M. Reuzenaar, eerv. vermelding mej. R. Deun en mej. G. Kok. Fraaie handwerken le pr. mej. T. Govers, 2e pr. mej. R. Deun. Eerv. vermelding mej. T. Govers. Afdeeling dames van 1839 jaar. nuttige handwerken, le pr. mej. Korver. 2e pr. mej. B. Kooy, 3e pr. mej. B Zijp, 4e pr mej. L. Zijp. 5e pr. mej. R. Veldboer Eerv. vermelding mej. P. Stekelbosch en mej. N. Slooten. Dezelfde fraaie handwerken: le pr. mej. v. Bodegraven, 2e pr. mej. B. Kooy. 3e pr. mej. Korver. 4e pr. mej. A. Zijp. Afdeeling dames, 40 jaar en ouder, nuttige handwerken: le pr. mej. Deun, 2e pr. mej. Hoogland, 3e pr. mej. de Wit. Dezelfde fraaie handwerkenle pr mej de Wit, 2e pr. mej. Volkers, eerv. vermelding mej. Deun. Afd. opluistering: eerv. vermelding, mej. Moeijes, Oudorp en mej. de Vries. Afdeeling kleuters, jongen en meisjes, le pr. Catrientje Ooms. 2e pr. Trientje van Hars kamp, 3e pr. Gerard van Harskamp, 4e pr. Marietje Kuilboer, 5e pr. Liefje van der Gragt, 6e pr. Alie Douma, 7e pr. Grietje van der Streek. Afdeeling schooljongens: Grc.p 1: le pr Jan Rowinkel, 2e pr. Jan Heinis, 3e pr Jaap Boeder. Groep 3: le pr. Albert Rowinkel, 2e pr Simon Schram, 3e pr. Jan Mammen, 4e pr Jan Kuilboer. Groep 4: le pr. Piet Kuilboer, 2e pr Jaap Timmer, 3e pr. Jaap Rowinkel, eerv. vennel ding Klaas Boeder. Groep 5 le pr. Leendert Slof. 2e pr. Frans Hei nis. Groep 6: le pr. Dirk Zijp, 2e pr. Arie Dek ker. 3e pr. Piet Korver. Afdeeling jonge heeren van 1420 jaar: le pr. Arie Wagenaar. 2e pr. Klaas Govers, eerv. vermelding Dirk Imming. Afdeeling heeren 21 en ouder (kunstafd.): le pr. C. Kuilboer, nuttig of vakwerk, le pr H. IJkcl. Ter opluistering eerv. vermelding P. Wester. De Zondagmorgen was gewijd aan een kinderfeestje, terwijl des middags om 2 uur het publiek weer werd toegelaten, dat in groote getale, ook veel van buiten, was op gekomen, dank zij het prachtige weer, dat 's morgens het ergste deed vreezen De tentoonstelling werd om zes uur ge sloten om opnieuw om 7 uur .te worden ge opend tot half negen. Daarna kregen we de clou van den avond- De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld, toen de voorzitter de heer J. de Wit, namens het bestuur allen een hartelijk welkom toeriep. We zitten hier aldus spr., wel als haring in een ton. maar we hopen, dat het aan de gezelligheid geen afbreuk zal doen. De tentoonstelling is ach ter den rug en we zijn dankbaar dat we weer een groot succes hebben mogen boeken, niet wat betreft het aantal inzendingen, maar de kwaliteit er van hebben ons niet beschaamd Hierna kregen we de prijsuitreiking. We hebben, aldus de voorzitter, een des kundige jury gehad en toch zullen er zijn die ,zich een ander oordeel hebben gevormd. Ik hoop echter, dat wij ons eenparig bij de be oordeeling zullen neerleggen. Spr. deed een beroep op de heeren om het aantal inzendin gen het volgend jaar grooter te maken. Spr deed uitkomen, welke een geweldige voorbe reiding het kost om iets dergelijks te doen slagen en bracht de dames bestuursleden zijn welgemeenden dank voor het leeuwenaandeel, dat zij er in hebben gehad, eveneens de hee ren bestuursleden voor hun prestatie. Hartelijk dank bracht spr. aan de schenkers en schenksters voor de vele prijzen. De kas zou dit niet kunnen dragen. Spr. reikte hierna nog een bestuursprijs uit aan mej. Jansje Schoehuys en hoopte, dat dit een aanmoedi ging moge zijn. Een 12-tal lof en verkoopsters ontvingen voor hun moeite ieder een mooie doos bon bons. Voor rad van avontuur, grabbelmand, draaibord en sjoelbak was ontzettend veel animo. De uitslag van de sjoelwedstrijd was. dat de heer G. Leeuwangh den len prijs had en mej. C. PlevierVolkers uit Schermerhorn den 2en prijs. Het sjoelen door de kinderen had iot uit slag. dat Ali Witteveen den len prijs ver wierf en Frans Heinis den 2en. turen en ik vermoed, dat hij vrienden heeft onder de menschen, die bij de onderneming betrokken zijn. In ieder geval ben ik er slechts een paar maal met hem geweest en ik heb gezien, dat hij er altijd welkom was." „Na al wat u mij he^ft medegedeeld, zou ik tot de conclusie geneigd zijn, dat u en ik de eenige bezoekers waren, die geen recht konden doen gelden om binnengelaten te worden.' Zij keek als toevallig naar den slapende tegenover haar. Daarop verscheen, alsof zij zich plotseling bewust was geworden van iets onbehoorlijks te hebben gedaan, een blos op haar wangen. Nadat de verstoord heid, die de aanleiding was geweest om het woord tot mij te richten, was verdwenen, was er iets verlegens in haar manier van doen gekomen. Ik gevoelde steeds duide lijker, dat zij nog erg jong moest zijn. Ten slotte antwoordde zij mij: „Misschien heeft u gelijk. Ik ken het café en zijn bezoekers niet voldoende. Ik wee-t alleen, dat wie er zit op zijn woorden moet passen „Mag ik u vragen, wat u van plan is te Londen te doen, terwijl uw oom door zijn zaken in beslag wordt genomen?" „Mij zoo goed mogelijk amuseeren, denk ik", antwoordde zij. „Ik kan altijd mijn toevlucht zoeken in dc winkels cn dan zijn er des avonds de schouwburgen. „Waar gaat u logeeren?" „Denkelijk in het hotel Milan Dat antwoord trof mij. Natuurlijk in het Milanhotel, waar Louis steeds een groote rol speelde! Het meisje mocht dan volkomen onschuldig zijn aan al wat boosheid was, er zelfs éeen vermoeden van hebben, maar Vc^ afwisseling had het bestuur, den heer Kist, uit Zuid-Scharwoude. gevraagd en de keuze is een goede geweest. De heer Kist is er terdege ingeslaagd. het publiek aangenaam bezig te houden. Bijzonder veel bijval oogstte hij met Meisje, laat je niet verleiden en het ernstige liedje van Willy Derby, Hollo, Bandoeng! Met het nummertje. Het oerwoud van Rus land, had hij het publiek danig gefopt. Dat hij rad van tong is. bewees zijn laatste num mertje. getiteld: Een beknopt verslag van de artistenï>lympiade. Wat meer stem zou de voordrachten ten goede komen. Vermelden we nog dat beide dagen een gezellig strijkje aanwezig was. dan besluiten we dit verslag met de meeddeeling. dat de 6e huisvlijt schitterend geslaagd is. EGMOND-BINNEN. Naar wij vernemen zouden er plannen bestaan alhier een klooster te stichten voor Zusters. Reeds werden onderhandelingen aangeknoopt met het gemeentebestuur over aankoop van een stuk gemeentegrond aan den Bergerweg. HEILOO. De huldiging van den burge meester op diens 25-jarlg ambts- jnbilé. Ingevolge het besluit van een vorige bij eenkomst, had gisteravond in het café De Onderneming een tweede vergadering plaats, bijeengeroepen door het zoogenaam de H.A.B.-ccmité, met het doel een commis sie te vormen, die plannen zal hebben te ont werpen en uit te voeren voor een feestvie ring en huldiging van den burgemeester, als die over een paar maanden zijn 25-jarig ambtsjubilé zal vieren. Aan den oproep om aanwezig te zijn hadden vele dorpsgenooten gevolg gegeven. Een hoopvol begin. De heer J. van Gemeren sprak bij de opening zijn vreugde uit over deze groote belangstelling. Hij hoopte dat het jubilé een waardig feest zal worden, een zoo mogelijk algemeene feestdag. Spr. deelde mede, dal de r.k. in deze gemeente wegens een kerke lijk feest niet aanwezig konden zijn. Zij had den evenwel laten weten, desgewenscht wel zitting te willen nemen in een te benoemen feestcommissie. Spr. zou wenschen, dat deze commissie niet al te klein zou worden en dat alle bevolkingsgroepen daarin vertegen woordigd zouden zijn. Zij kon dan eventu- eele plannen bespreken en een dagelijksch bestuur uit haar midden kiezen. Spr. had van de r.k. opgaaf gevraagd van de namen van door hen voor de commissie gewenschte personen. Dit lijstje kon desge wenscht met andere namen worden aange vuld. Spr. hoopte dat de te benoemen commis sie hare taak ernstig zou opvatten en dat het zal gelukken den dag van het jubilé te ma ken tot een blijvende herinnering. Dreigende moeilijkheid. De heer J. R u s vond het idee tot huldi ging van den burgemeester zeer sympathiek en geloofde dat iedereen er zoo over zal den ken. Alleen vond hij niet gelukkig datgene wat tot nu toe daarvoor was geaaan. Het was daarbij gebleken dat er oneenigheid en I" verschil van inzicht heerscht in de gemeente en dat vond spr. jammer voor den persoon van den burgemeester, die den vrede en de eensgezindheid lief heeft Spr. herhaalde zijn vraag uit de vorige vergadering: waarom is geen medewerking gezocht met V. V. V. Heiloo Vooruit? Het H.A.B.-comité had haar moeten uitnoodigen en spr. hoopte dat die vereeniging zitting zal krijgen in het ccmité. (Applaus.) De voorzitter antwoordde, dat de vergadering van heden het resultaat is van de bijeenkomst van onlangs en vond het niet gewenscht over die bijeenkomst thans nog te spreken. Spr. wilde vastleggen, dat hij niet heeft gezegd: „Wij willen met Heiloo Voor uit niet samenwerken", maar„Wij gelooven niet dat H. V. met ons wil samenwerken". Evenwel, als dit onjuist gezien is, wilde spr. gaarne die samenwerking. Op de vorige vergadering is besloten geen vereenigingen uit te noodigen, maar perso nen, en als gevolg daarvan zullen zeer ze ker ook leden van H. V. in de commissie worden gekozen, te meer omdat spr. vóór een groote commissie is. Spr. memoreerde voorts nog een en ander uit de vorige vergadering en merkte op, dat het niet wenschelijk zal zijn daarover nog lang door te gaan. Het punt van strijd. Een oplos sing gevonden. De wensch van den voorzitter werd niet vervuld, want er is zeer lang en soms heftig gediscussieerd over hetgeen al of niet had moeten gebeuren. Er werden wel eens harde woorden gebezigd, die men op een vergadering als deze beter niet had kunnen bezigen, omdat het hier er immers om ging een comité te vormen, dat in staat zou zijn een feest voor te bereiden ter huldiging van het hoofd der gemeente, een bedoeling waar mee allen onvoorwaardelijk instemden. Het was de vraag wie de leiding zou nemen, die de stemming dreigde te bederven. De voor zitter was van oordeel, dat het H.A.B.-comité de leiding moest houden tot dat een commis sie was gevormd, waartegenover een groot deel van de vergadering meeging met de door den heer Van de Va 11 naar voren gebrachte idee om de leiding der feestelijk heden op te dragen aan „Heiloo Vooruit". Ten slotte stelde de heer J. Rus voor om een onpartijdig voorzitter aan te wijzen in de plaats van den heer Van Gemeren. Uit voerig werd ook hierover gesproken, totdat ds. Eilerts de Haan zich, onder ap plaus der vergadering, bereid verklaarde den voorzittersstoel te bezetten. Een andere voorzifter. Een ccmité gevormd. Nadat hij dezen zetel had ingenomen, zei ds. E i 1 e r t s d e H a a n het wenschelijk te achten personen en geen vereenigingen voor lidmaatschap van de huldigingscom missie aan te wijzen. Persoonlijk geloofde spr., dat het beste zal zijn thans een klein comité te vormen, dat zich later kan consti- tueeren met degenen, die dan nog worden aangewezen. (Instemming.) Uit de vergadering werd allereerst ge noemd de naam van den voorzitter van dit oogenblik. Deze wees er op, dat hij geen werkzaam aandeel kan nemen aan alle te verrichten bezigheden. Spr. stelde vervolgens voor om pastoor Van Meeuwen als lid aan te wijzen, waar mee de vergadering accoord ging. Achter eenvolgens werden nog 28 anderen genoemd, onder wie een viertal dames. De voorzitter vroeg of men van oor deel was, dat deze personen te zamen de heele gemeente voldoende zouden vertegen woordigen. Er werden geen bezwaren geopperd. Ten aanzien van de doktoren, die naar vo ren werden gebracht, meende de voorzit ter dat die het te druk zullen hebben. Bevreemding werd uitgesproken, dat geen der wethouders aanwezig was en ook niet genoemd was als commissielid. De voorzitter stelde voor, dat de commissie deze heeren nog kon vragen, wat werd goedgevonden. Spr. constateerde, dat er pu een comité was benoemd en hij sprak zijn vreugde daar over uit. Hij hoopte dat dit resultaat van de ze vergadering mag leiden tot een schoone huldiging, waaraan de heele gemeente zal deelnemen. Hoe het feest zal zijn, zal door de commissie worden uitgemaakt, maar vast staat, dat er een heerlijke huldiging uit zal kunnen voortvloeien tot meerdere eer van den burgemeester en de gemeente. Moge een prettige samenwerking tusschen de verschil lende vereenigingen hiervan het gevolg zijn, tot heil van de mooie gemeente Heiloo en ha re inwoners. Spr. sloot hierna de vergadering, de aan wezige comité-leden uitnoodigend nog even te willen blijven ter bespreking van enkele noodzakelijke punten. zoodat de rekening sluit met een batig saldo van 47.33 *A. Het jaarverslag van den secretaris dat zeer uitgebreid was, gaf een inzicht over de afdeeling en hare talrijke onderafdeelingen, waarnaar met aandacht geluisterd werd. Aan beide funcionnarissen werd dank ge bracht voor hun uitstekend beheer en vele werkzaamheden. Daarna werd de begrooting van inkomsten en uitgaven aangeboden voor het komende vereenigingsjaar. De totale in komsten en uitgaven bedragen 1.647,83, terwijl de post onvoorziene uitgaven 226 bedraagt. Hierna had plaats de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren C. Molenaar, C. Veldt, J. Rumphorst en P de Winter. De heer Veldt deelde mede zich niet meer als zoodanig herkiesbaar te stellen. De hee ren C. Molenaar en J. Rumphorst werden als zoodanig herkozen, terwijl de heeren D Schoorl en J. Scholten werden gekozen. De waarn. voorzitter bracht dank aan de niet- herkozen bestuursleden voor het vele dat zij in het belang van de vereeniging hebben ge daan. Tot afgevaardigden naar den Centralen Raad werden bij acclamatie gekozen de hee ren P. Twaalfhoven (voorzitter) en de heer C. Molenaar (secretaris). Aan de heeren P. de Goede en A. Rumphorst werd als lid van het stembureau dank gebracht. Daarna kwa men nog eenige ingekomen stukken ter tafel, die voor kennisgeving werden aangenomen Tegevolge van één dier stukken ontspon zich een breedvoerige discussie betreffende de plannen om te geraken tot een brood coöperatie. De kapelaan betoonde zich hier van geen voorstander en meende, dat han gende geschillen langs organisatorische weg uit den weg geruimd moesten worden waarmede de vergadering eendeels accoord ging. Toen de besprekingen een persoonlijk karakter dreigden aan te nemen, werd de dis cussie gesloten. Het bestuur zal de zaak ver der behandelen. moest men hetzelfde van haar oom denken? Ik keek tersluiks naar hem. Ié zijn slaap zag hij er zeker niet bijzonder innemend uit. „Mag ik u dan eens komen opzoeken?" waagde ik te vragen. Glimlachend keek zij mij aan en het was werkelijk een wonder, hoe die glimlach haar gelaat deed veranderen. Zij maakte op mij den indruk van een stralende schoonheid. „Ik zal het zeer aangenaam vinden", ant woordde zij. „Ik ken geen sterveling te Londen en ik vrees, dat ik dikwijls alleen moet zijn. Woont u te Londen?" „Te Londen even goed als ergens anders. Ik heb mij nergens definitief gevestigd sinds ik mijn ontslag heb genomen „Waarom heeft u dat gedaan?" „Ik werd bij Ladysmith ernstig gewond en ik herstelde niet spoedig genoeg naar mijn zin. Maar ik hoop toch. dat mijn militaire carrière nog niet ten einde is", liet ik er op volgen. „Maar waar is dan op dit oogenblik uw adres?" vroeg zij schuchter. „Ik behoor niet tot de gelukkigen, die een vast domicilie er op nahouden. Ik vertoef meestentijds in Norfolk bij mijn broeder en ik heb een paar kamers in de stad ge huurd." De trein verminderde vaart. Alom ver toonden zich lantarens en verlichte straten. De atmosfeer begon haar frischheid te ver liezen en het luchtstroompje, dat door een reet van het venster drong, had reeds iets dufs en drukkends. „Zijn wete Londen?" „Binnen tien minuten rijden wij het sta tion binnen antwoordde ik naar buiten UITGEEST. Bond van smedenpatroons. Dezer dagen is in het Gezellengebouw al hier opgericht de kring Uitgeest van den R K. Smedenpatroons. De vereeniging telt al reeds 14 leden. Voorzitter is de heer M. Ro denburg, alhier, secretaris de heer J. Peper kamp alhier en penningmeester de heer A. Deijle van Akersloot. Prijsverlaging. Dezer dagen zijn de prijzen van de con sumptie-melk en het brood verlaagd en terug gebracht, wat de melk betreft, op 13 en 12 cent per liter en het brood van 10 op 9 cent (wit en bruin). Vergadering van den R.K. Volksbond. Vrijdagavond hield de R.K. Volksbond haar jaarvergadering in het Gezellengebouw alhier onder voorzitterschap van den heer J. Rumphorst. De heer N. Mul bracht als penningmees ter een financieel jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten in totaal bedragen 2.102.09^ en de uitgaven 2.054,76, kijkend. Zij boog zich voorover om haar oom te wekken. Hij ging slaperig rechtop zitten. „Binnen tien minuten zijn wij er", zeide zij. „Nu al!" riep hij uit. „Weet u aan wel ken kant wij moeten uitstappen, mijnheer?" vroeg hij mij. „Aan uw kant", antwoordde ik. Hij stond op en begon een das om zijn hals te slaan. „Maar u zal stikken", merkte het meisje op. „Ik heb het koud", antwoordde hij met doffe stem. „Ik heb het altijd koud als ik het Kanaal ben overgestoken. Bovendien is het vochtig in de lucht. Dat zal je te Londen ook merken, Felicia. Je moet een beetje oppassen." Hij keek intusschen door het venster naar buiten in de duisternis en ik vroeg mij af, of het werkelijk alleen aan zijn zeeziekte was toe te schrijven, dat de man er zoo verwilderd uitzag, dat zich die norsche trek van verholen angst om zijn mond en zijn oogen vertoonde. Hij deed mij inderdaad denken aan iemand, die vol angst het onbe kende tegemoet ziet. De trein reeds nog slechts langzaam en wij gleden het station binnen. Ik merkte op, hoe een man zich alleen op het uiteinde vsp bet perron had geposteerd en hij, ter wijl wij voorbij reden, met alle aandacht in onze coupé keek. „Kan ik u in eenig opzicht van dienst zijn?' vroeg ik aan het meisje, terwijl ik mijn handbagage bijeenzocht. „Ik vermoed, dat uw oom zich op reis wel zal weten te redden." ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 18 Maart. Als eerste verdachte verscheen de 43- jarige los werkman Nicolaas W„ te Helder, die in den jaren '28 en '29 toen nog in dienst was van de firma Grun- wald aldaar, in kwaliteit van koetsier op den petroleum-tankwagen dezer fir ma, zich had schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte door bij de af levering van petroleum te vervaardigen een valschen doorslag van het volg briefje. waard or het hem mogelijk was zich een gedeelte van de opbrengst de zer verkochte petroleum wederrechter- l-'k toe te eigenen. Wanneer hij bijvoor beeld een hoeveelheid van 40 liter af leverde, ontving hij voor 40 liter doch hij wist het met de briefjes zooda dg fe knoeien dat hij aan de firma slechts 20 liter behoefde te verantwoorden, zonder dat dit bedrog uitkwam. Volgens ruwe schatting is de firma voor een bedrag van 120 benadeeld, waarvoor zij niet is schadeloos gesteld en wat ook door de firma niet werd gewenscht. Verdachte was 23 jaar lang in dienst van de firma en genoot het volste vertrouwen. Zijn frauduleuze handelingen wekten dan ook een groote teleurstelling bij zijn werkgevers. Gehoord als getuige werden de heer Frans Grünwald, alsmede een winke lierster die petroleum van de firma be trok en dooi- verdachte was bediend ge worden en de reclasseeringsambtenaar, de heer VViggers. Voorts nog de winke lier en pctroleumverkooper, de heer Willem Blarkman, eveneens gehoord met betrekking tot de door verdachte gepleegde knoeierijen in de petroleum- leverantie. Deze winkelierster stelde ook in hem veel vertrouwen en liet hem steeds ongecontroleerd zijn gang gaan. Aan h verminderd bedrag van de pro visie dat aan de cliënten werd geresti tueerd werden ten slotte de malversa tiën ontdekt. Verdachte gat alles, wat hem ten laste was gelegd, zonder bedenking toe. Hij had sinds een paar jaar zich aan een en ander schuldig gemaakt doch de op brengst niet in zijn huisgezin, maar per soonlijk verteerd, wat het feit natuurlijk nog verzwaarde. De heer Wiggers gaf omtrent verdach- SESS Zij keek naar dezen cn hij wendde zich tot mij met een gelaat, dat mij bijna deed onstellen. Hij scheen ernstig ongesteld te zijn, maar nog meer beangst voor wat mis schien nog komen moest. „Zeer vriendelijk van u", zeide hij haas tig, „maar u zou mij een onberekenbaar grooten dienst kunnen bewijzen." „Het zal mij zeer aangenaam zijn, zeg mij maar wat ik doen moet." „Ik gevoel mij ernstig ongesteldging de man met zacht gekreun voort. „Ik lijd aan het hart en de overtocht heeft mij uitgeput. Zoo u zoo vriendelijk zou willen wezen mijn nichtje gezelschap te houden, terwijl onze bagage wordt gevisiteerd en haar vervol gens naar het hotel Milan te willen bren gen, zou u inderdaad een grooten dienst aan een zieke bewijzen. Ik zou zonder een oogenblik te wachten onmiddellijk een hansom kunnen nemen en in het hotel dade lijk een bed kunnen opzoeken. Dat is het eenige wat mij helpt". Ik keek het meisje eens aan. Zij staarde met bekommerd gelaat naar haar oom. „Het zou mij zeer aangenaam zijn, zoo u mij wilde veroorloven voor u te zorgen", zeide ik. „Ik neem zelf mijn intrek in het Milan hotel en er moet ook van mijn bagage gevisiteerd worden." „Heel vriendelijk van u", antwoordde zij met eenige aarzeling, „maar zou het toch niet beter zijn ging zij tot haar oom voort, „dat ik met u mee ging? Wij konden dan een hotelbediende voor ons goed laten zor- gen „Neen, neen", antwoordde hij ongeduldig. „Ik loop onderweg even bij een apotheker aan om daar iets te halen wat mij weer in orde zal brengen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5