Geneeskundige brieven. Laatste berichten. Ingezonden stukken AMSTERD AUSCHi; BEURS CONTROLEEREN VAN BALANSEN. Provinciaal nieuws een wilde staking te amsterdam. de koopep.s en koopsters vinden hun weg naar uwe etalages en magazijnen gemakkelijker, wanneer u hen door middel van goedgestelde adverten ties duidelijk maakt, dat de weg naar uwe magazij nen tevens de weg IS naar hun voordeel, n n - x_ ADVERTEERT IN DE Leeraar M. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountants. heide landen op den voet van wederzijdsche f ffleest begunstiging. De overeenkomst kan gorden opgezegd met inachtneming van een opzegginS^er.n?.'in van zes maanden. J4aar aanleioing hiervan wordt er aan her innerd, dat de Egyptische regeering de „ver- blaring tusschen Nederland en Egypte van 17 April 1SS6 betreffende den Nedertand- schen handel en de Nederlandsche scheep vaart op Egypte" met ingang van 17 Febru- ari j.i. had opgezegd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vannacht is brand ontstaan in een woon huis en een schuur te Usselo (bij Enschede) gem. Lonneker. Niets kon worden gered. De bewoners konden zich slechts met moeite redden. Behalve de inboedel verbrandden een paard, twee koeien, drie kalveren en een varken, toebehoorende aan den landbouwer positie Het huis en de schuur behoorden aan de weduwe Lefers te Usselo. De oorzaak van den brand is onbekend Alles is verzekerd. BERGEN. De Bergensche telefoon blijft in het oude stadium. Door de V.V.V. is van den directeur-gene raal der posterijen, telegrafie en telefonie be richt ingekomen dat de omvang van het ver keer van het telefoonkantoor te Bergen geen aanleiding geeft tot onafgebroken openstel ling voor Rijksrekening, terwijl tot eene rechtstreeksche aansluiting van alle aange slotenen op het telefoonnet te Alkmaar, in verband met de hooge kosten, niet kan wor den overgegaan. Gevonden voorwerpen: Een vermoedelijk doublé sierspeld, e enrol electr. draad, een horlogeketting, een autoped, een rieten reis mandje met een paar molières enz., een rij- wielbelastingplaatje. SCHERMERHORN. Hedenmorgen vroeg is het woonhuis van den heer K. Alles geheel afgebrand. Niets kon worden gered. De belendende perceelen wist men te behouden. De oorzaak is onbe kend. Verzekering dekt de schade. Consultatie-bureaus. In mijn vorige brief over het nieuw opgelichte Instituut voor preventieve geneeskunde wees ik er op, dat de be moeiingen van deze instelling zich niet zoozeer op een nieuw gebied der genees kunde bewegen, maar dat zijn taak voornamelijk gezocht wordt in propa ganda in medischs zoowel als in andere kringen van alles wat wetenschap en ervaring in den loop der tijden geleerd hebben omtrent het voorkomen van ziekten in den meest uitgebreiden zin. Het betreft dus een soort organisatie in de toepassing der gezondheidsleer. De behoefte, welke bij geneeskundigen blijkt te bestaan in kennis en belang stelling, besprak ik reeds. Thans iets over het werk van het I. stituu' bij de leeken. Er valt werkelijk niet over te klagen, dat het aan de noodigt voorlichting van het publiek ontbreekt. Tal van tijd «chriften en couranten geven artikels over gezondheidsleer, dik vijls door zeer- en hooggeleerde, vaste medewerkers ge- rchreven Populaire boeken op dit ge bied zijn er in groote hoeveelheid. De be doeling van dit alles is zonder twijfel te loven. Dat het bereikte nui, niet g. ooter is, moet hierin gezocht worden, dat de 'ezers meestal niet voldoende zijn voor- bereiu om hetgeen aangeboden wordt, te verwerken en doelmatig toe te passen. Als zij leeren wat bij bepaalde toestan- don en afwijkingen gebeuren moet, dan zijn zij nog lang niet altijd in staat, te beoordeelen, of een zoodanige toestand of afwrking inderdaad aanwezig is. En zoo al, dan is de toepassing der voorge schreven maatregelen niet steeds een voudig en komt ook daarbij een zekere deskundigheid en oefenin' te pas. Hier is dus een klove, welke over- b-ugd dient te worden. En mogen wij er gelukkig bijvoegen, die in velerlei rich ting in de laatste jaren overbrugd is. Ik bedoel de consultatie-bureaux, waarvan die ter bestrijding der tuberculose wel de oudste vorm is. Het is een merkwaar dig en .och zeer goed ts verklaren feit, dat d^ze inrichtingen in den aanvang zoo weinig medewerking van dc prakti- seerer de geneesheeren, ja z"'fs meer dan eens tegenwerking ondervorden. De verklaring ligt niet zoozeer hierin, hoe wel dit ook een enkelen keer voorkwam, dat de artsen vreesden, schade in hun praktijk te zu'.en or .iervii dor, als wel in hun verontwaardiging indien een ander zich met hunne patiënten durfde te bemoeien. In dien tijd waren er nog velen, die hunne patiënten zoo wat als hun persoonlijk eigendom beschouw den. Elk ander behoorde er af te blijven. Er waren er, die om dezelfde reden een gewenscht consult zoo lang mogelijk tegen hielden. Geen .vonder, dat zij het evenmin goedkeurden als hunne pa- i'ënten naar een consultatiebureau gin gen. Deze toestanden behooren thans, groo- tenueels althans, tot het verleden. De bureaux hebben hun nut afdoende bewe zen m zijn nu wel zoo ingeburgerd, dat men niet begrijpt, hoe men het zoo lang zonder hen heeft kunnen stellen. Zij on derzoeken en geven raad in allerlei op zicht, alleen houden zij zich angstvallig huiten de behandeling. Weliswaar ver liest op deze wijze een arts soms tijdelijk een patiënt, wanneer deze bijv. in een sanatorium behandeld moet worden. Maar in zoodanig geval dient men te bedenken, dat het belang van den patiënt nun mer één is, dat de patiënt er niet is Voor den dokter maar wel de dokter voor den patiënt. Een groot voordeel van de consulta- tiebureaux is, dat zij zich met het gere- 4dd toezicht belasten en zoodoende elke afwijking direct wordt gevonden en in behandeling kan worden gesteld. Bo vendien bemoeit het bureau zich niet alleen met den patiënt zelf, doch betrekt de overige leden van het gezin, de wo ning en de geheele leefwijze in zijn toe zicht. De werkzaamheden strekkeinich aldus veel verder uit, dan ooit van den arts voor elk zijner patiënten verlangd kan worden. In de bureaux zijn dan ook niet alleen artsen werkzaam, hoewel deze uit den aard der zaak de leiding moeten hebben. En het is duidelijk, dat deze artsen reeds bij de aanstelling, maar vooral door hun werk, op dit ge bied zoo ruime ervaring opdoen, dat zij snecialist in den besten zin des woords worden. Maar zij worden bij dit alles bijgestaan door anderen, in de eerste plaats door de wijkzusters, die ontzet tend veel goed kunnen doen. De bureaux voor tuberculose noemde ik als voorbeeld. Maar zij bestaan reeds op velerlei ander gebied. Een ruim ar beidsveld was weggelegd voor de zuige lingenzorg, waar zoo schrikbarend veel misstanden bestonden met als meedoo- genlooze graadmeter de kindersterfte, waarvan de hooge cijfers gelukkig reeds een belangrijke, zij het dan ook nog lang niet vo'doende daling vertoonen. Verder kan ik noemen: moederschaps- zorg, alcoholisme, zwakzinnigen, mis vormden, terwijl de bureaux voor be roepskeuze, de sportkeuring als ver wante instellingen niet vergeten mogen worden. Van den jongsten tijd stamt de bewe ging voor rheumaiiekbestrijding, welke in de laatste jaren belangrijke vorde ringen maakt, niet het minst door de vereeniging van alle plaatselijke en landelijke comité's to een internationa le ligue, waarvan dr. Van Breemen de volijverige secretaris is Bijzondere ver melding verdient hier het studiegenoot schap „Rheuma', onder voorzitterschap vun prof. Kuenen, dat enkele weken geleden in Utrecht een zeer belangrijke vergadering nield. Prof. Wester hield daar een voordracht over afwijkingen aan beenderen en gewrichten van die ren, 'j overeenkomst met het mensche- sche rheuma, vertoonen. Des avonds deelde ur. Krebs uit Aken een en ander mede over .lijn inrichting. Deze Landes- heilanstalt is opgericht en wordt geheel bekostigd door de verzekeringsorganen uit de Rijnprovincie; zij bevat ongeveer 300 bedden en de daar ver'- ogen resul taten zijn voo' ons Nederlanders om van te watertanden. Mogelijk dat na invoe ring der Zieki iwet het hier ook eens ge lukken zal, een dergelijke inrichting te verkrijgen. Maar bij de rheumatiekbe- strijding zal in elk geval het consultatie bureau een belangrijke rol spelen. De consultatie-bureaux vormen een onmisbaren schakel tusschen patiënt en geneeskundige voorzorg op het gebied van gezondheidszorg en geneeskundige behandeling. Hoewel staatszorg niet ge heel ontbreekt, zijn zij toch grootendeels afhankelijk van het particul'er initia tief. Als regel komt de steui. van den Staat eerst, wanneer zij reeds geruimen tjjd zijn werkzaam geweest en door de bereikte resultaten hun nut en onmis baarheid bewezen hebben. Het is daar om niet alleen een verblijdend verschijn sel, maar ook noodzakelijk, dat hoe lan ger hoe meer van particuliere zijde aan deze mooie instellingen steun en mede- *ve king wordt verleend. Toch is nog steeds veel meer noodig. Niets is zoo be droevend dan dat men voelt, hoeveel nog gedaan kan worden doch door ge brek aan middelen niet in staat is te helpen. H. A. S. brak de bepaling die in de veiligheidswet wel voorkwam en voor deze delegatie noodig was. Het hier voorgestelde brengt wel grootere soepelheid in de arbeidswet. Spr. begrijpt daarom niet dat zooveel be zwaren zijn aangevoerd. Bij de N.V. Van Leer's vereenigde fabrieken, embalagefabrikanten te Amsterdam, is gis termorgen onder de arbeiders een wilde sta king uitgebroken. De oorzaak was dat zeven losse arbeiders, die ontevreden waera over het feit, dat er minder arbeid voor hen was niet alleen het werk neerlegden, maar er ook in slaagden de andere arbeiders, die door collectieve arbeidsovereenkomsten gebonden zijn. tot staking te bewegen. De staking om vatte 230 personen en het bedrijf kon gisteren' niet worden voortgezet. Intusschen heeft de directie de betrokken bonden op de hoogte gebracht van het onge motiveerde der staking, welke besprekingen tot resultaat hadden, dat de stakers het werk hebben hervat. Nader vernemen wij. dat een conferentie hedenmiddag met de betrokken organisaties tot resultaat heeft gehad, dat dé staking op bevredigende wijze is geëindigd. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL TE LEIDEN. Twee zwaar gewonden. Op het stationsemplacement aan den Haagweg te Leiden vond vanmiddag om streeks twee uur een ernstig ongeluk plaats Tijdens het lossen van een stoomwals en een tractor gleed een der arbeiders uit, tengevol ge waarvan de lier lossloeg. Een der arbei ders P. L. kreeg een klap van den zwengel en werd in bewusteloozen toestand opgeno men. Een andere "arbeider, J.K., bekwam een ernstige wonde aan het achterhoofd Beide mannen zijn per ziekenauto naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. HET SCHEIDINGSPROCES IN MONACO. Het buitengewone Hof van Revisie van Monaco dat te Parijs vergadert, om e;n oor deel te vellen in het scheidingsproces tusschen de erfprinses van Monaco Charlotte en haar echtgenoot is hedenmorgen voor het eerst bijeengekomen. De Fransche oud-premier Poincare, die tot arbiter is gekozen, heeft zijn rapport bij het Hof ingediend. AUTO TEGEN EEN BOOM. Hedenmiddag is op den Kennemerstraat- weg, onder de gemeente Heiloo nabij de grens van Alkmaar, de vooras gebroken van een met zand geladen vrachtauto van den heer H. G. te Beverwijk. De wagen liep tegen een boom en is vrij erg beschadigd. EERSTE KAMER. In de vergadering van heden werd zonder stemming aangenomen de begrooting der artillerie-inrichtingen, vesting- en kustver dediging 1930 en de suppl. defensie-begroo ting 1929. Aan de orde is de begrooting van buiten landsche zaken, waarbij Briet gewaagde van de beteekenis van den Volkenbond, waarin de heeren Heemskerk, Colijn en mr. van Lim burg belangrijke rollen vervullen. Nog waarschuwde spr. tegen de gevaren uit Rus land. Inzake de verhouding tusschen Neder land en België houde men het Nederlandsch element zuiver. De heer v. Lanschot bepleit spoedige over eenkomst met België, waartoe de wet veel kan bijdragen. De heer Koster acht de regeling van de Belgische kwestie vergemakkelijk, nu België heeft besloten tot aanleg van het kanaal Luik-Antwerpen. Verder beveelt spr. een kanaal Venlo met den Rijn aan. TWEEDE KAMER Aan de orde is de wijziging van de ar beidswet 1929. De heer Boon wijst er op, dat de aanlei ding tot de indiening van dit ontwerp ge weest is de bekende kwestie der petroleum kachels van Jamin. De Hooge Raad stelde de firma in het ge lijk en in plaats van het foutieve arbeidsbe sluit te wijzigen, wordt de wet daarmee iu overeenstemming gebracht. Spr. acht dit in strijd met onze staatsrechterlijke beginselen en bovendien met art. 55 der grondwet, dat een zoover gaande delegatie van de bevoegd heden niet toelaat. De heer Drost aanvaardt iedere wijziging, die de arbeidswet kan versterken Hij wijst er on, dat het staatsrecht zich ontwikkelt in de richting, die hier wordt aangewezen. De heer Aalberse zegt. dat de veiligheids wet tot veel grootere delegaties komt dan hier wordt voorgesteld. De Hooge Raad maakte alleen uit, dat in de arbeidswet ont O 0 O O w O O O O O ALKMAARSCHE COURANT. 0 i Telegrammen HET BOUWVAKCONFLICT IN ZUID-LIMBURG. HEERLEN, 20 Maart. Het rijzende con flict in de bouwvakken in de mijnstieek is nog verscherpt. Gisteren heeft de r.k. bouwvakarbeidersbond aan een elftal aan nemers in de mijnstreek een ultimatum doen toekomen, waarin wordt meegedeeld, dat Maandag a.s. de ongeveei 300 bouwvak arbeiders bij de ammoniakfabriek van de staatsmijn „Maurits" het werk zullen neer leggen en dat ook alle andere werken der bedoelde patroons de volgende week zullen worden stilgélegd, wanneer niet aan de eischen tegemoet gekomen wordt. SNEEUWVAL IN BELGIE. BRUSSEL, 20 Maart. Den geheel en nacht heeft het boven Brussel hevig ge sneeuwd. Ook in andere deelen van België is veel sneeuw gevallen. INSTORTING IN POOLSCHE MIJN Twee mijnwerkers gedood. KATTOWITZ, 20 Maart. Op de PooJ- sche Bleischarly-mijn te Hohenbirken wer den gisteravond door het instorten van een peiler drie mijnwerkers bedolven. Na vier uren ingespannen reddingswerk gelukte het een der dries lachtoffers, zwaar gewond, doch nog levend te redden. De beide andere mijnwerkers waren reeds overleden. WILKINS TERUG VAN ZIJN ZUIDPOOL-EXPEDIT1E. NEW-YORK, 20 Maart. De bekende Poolreiziger Wilkins is van zijn Zuidpool- exepeditie te New-York teruggekeerd. Hij verklaarde, dat hij op de plaatsen, waar hij het groote antarctische vasteland vermoedde, slechts water gevonden heeft. Hij is voornemens zijn volgende expeditie te ondernemen naar de Noordpool en wel met een onderzeeër. EEN BEWOGEN MINISTERRAAD. WE ENEN, 20 Maart. De Oostenrijk- sche Ministerraad, die gisteravond verga derde ter bespreking van de voorziening in de vacature voor de post van directeur- generaal van de Bondsspoorwegen, ging eerst tegen 1 uur 's nachts uiteen, zonder dat de besprekingen tot een resultaat had den geleid. Uit de berichten in de Ween- sche ochtendbladen blijkt ech-ter, dat de Ministerraad een bewogen verloop heeft gehad. Tegen middernacht verliet de viee- kanselier Vaugoin bleek en in hoogst op gewonden toestand de vergaderzaal. Na eenigszins te zijn bij gekomen van een plotselingen hartaanval begaf hij zich, on- dersteuna door twee kanselarij-bodes, naar zijn auto en keerde naar huis terug. (Builen veraniwuo: ueiijkheid van de R. iactu. De opname in deze rubriek bewysi geenszins dat de •ednetie er mede instemt.) HET VERNIELEN VAN HET HEJLOOERBOSCH. Zeer geachte Redactie Ik verzoek U uit liefde voor ons mooie bosch deze regelen te willen plaatsen. Het is al weer geruimen tijd geleden dat U melding maakte an het voorstel, dat de ge meenten Heiloo en A kmaar, dit pracht stuk natuurschoon wilden aankoopen om het bosch te kunnen behouden. Wat zullen er toen velen met mij, zeer blij zijn geweest toen dit door de gemeenten werd aangenomen, v- nt het w as al lang een doorn in het oog van natuurliefhebbers, dat dit schoone bezit, door verschillende bouwstijlen van woningen meedoogenloos werd bedorven Ik dacht (en misschien meerderen met mij), dat is nu we gebeurd maar nu is het ook uit. Doch wie zoo gedacht heeft komt tot de droeve ontdekking, dat het heel anders is, daar er nog maar steeds door gebouwd wordt, zelfs zoo erg, dat in een zeer mooi gedeele in het begin van het bosch vanaf de Nieuw- poortslaan en nog wel na den aankoop, als was er niets gebei rd te midden van één van die mooie smalle laantjes, weer zoo'n pracht exemplaar van een huis werd gebouwd. Tot nu toe is daar nog geen behoorlijk voetpad voor in de plaats gekomen, want men moet nu door kreupelhout en achter ijzerdraad een goed heenkomen zoeken. Het is schande'ijk. om ons aller bezit, op zoodanige wijze te mis handelen. Iedere keer a's men daar passeert en men heeft een beetje liefde voor het mooie, komt men in opstand. Nu is mijn vraag deze. Wat wordt er nu eigenlijk met bet Heilooër- bosch bedoeld, alleen het gpdeelte bi] den Kattenberg? En wie geeft iemand nog het recht in het bosch te bouwen? Ik hoop hier mee te bereiken dat daar nu eindelijk Voor den laatsten keer een schendende hand heeft huis gehouden. Dit zal toch zeker ook moeten, want het is nu toch gemeenschappelijk bezit? Hoogachtend, EEN ABONNé. (Zooals bekend, heeft de familie Van Fo reest 't bosch verkocht aan de Ver. tot behoud van Natuurmonumenten en is de koopprijs voldaan door de Gemeenten Heiloo, Alkmaar en de Provincie. Een der voorwaarden is, dat het bosch als natuurmonument in onge- repten staat zal blijven, zoodat, wanneer er gebouwd wordt, dit niet geschiedt in het bosch-gebied, dat thans in handen is van de Ver. tot behoud van Natuurmonumenten be. Zooals bekend, is het niet gelukt het ge heele bosch aan te koopen, daar een kleine strook bij het dorp Heiloo, terzijde van den straatweg reeds voor bouwterrein bestemd was en een grooter gedeelte, grenzende aan de Regulierslaan te Alkmaar in particulier bezit is en de eigenaar daarvan niet genegen was ook dit gedeelte aan de Ver. tot behoud van Natuurmonumenten over te dragen. Op dit particulier terrein, waarover alleen de eigenaar te beschikken heeft, kan natuur lijk gebouwd worden. Naar wij vernemen is op het oogenblik te Heiloo geen bouwvergun ning aangevraagd, maar de mogelijkheid be staat, dat een teninsbaan aangelegd wordt waarvoor reeds eerder plannen bestonden. Inzender kan er van verzekerd zijn, dat ia het bosch dat zich thans in handen van de Ver tot behoud van natuurmonumenten be< vindt niet gebouwd zai worden Red. Alkm Crt.) Stompetoren, 19 Maart. Geachte Redactie! Mag ik s.v.p. nog even uwe gastvrijheid vragen Zoo juist las ik het ingezonden stukje van den heer Zaadnoordijk van Schoorl, waarvan in 't bijzonder de laatste zin mijne aandacht trok, n.L: dat de heer Z. als leek zijn meening zeide. Natuurlijk ben ik ook een leek op het gebied der geneeskunde, daarom ben ik onzen huisdokter (tevens ge meentearts van Oterleek) gaan raadplegen, wiens eerste woorden waren, dat hij er in principe voor was. Nu blijft de kwestie van het al of niet vertrouwen stellen in de man nen der wetenschap, ik voor mij geloof niet, dat men in een stad als Amsterdam, met 750000 inwoners, een socialist tot directeur van den geneeskundigen en gezondheids dienst zou benoemen als men niet ten volle overtuigd was van zijn groote kennis op medisch gebied. Was onze dokter echter in principe tegen inenting geweest, dan had ik de bewoners niet aangespoord het petition nement te teekenen, ik had eenvoudig mijn eigen kinderen de behandeling laten onder gaan, hetgeen zeer zeker voor mij gemakke lijker ware geweest. Nu de gemeente-arts er niet tegen was, een man die hier over 't al gemeen het vertrouwen zijner patiënten ge niet, leek mij de juiste weg, opdat ook de ar me en groote gezinnen er van kunnen profi- teeren, dat het gemeentebestuur in deze han delend optreedt. U, redactie, vriendelijk dankend, L. v. d. WAL-DE BOER, Stompetoren. van 20 Maart 1930 Opgave van YonrrifiollaiKlscVi Ijandhoiiwcredlef. l'.V, lOu,vaD£eD per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 4918 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert.. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit e INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia t AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb i Koers van heden te Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102'/, 165'/, 190 150';4 515 277 165 515 275 9"7« 141 125/, 485/8 85 306'4 425'/, 96-7 140 133i/s 95-7 141 1 2-4'/. 97-8 134-5 94-8 140-1 320 429-30 319-24 429 33 324 431/, 320-1 431 3 73>/4 14315/18 103 383/16 186 297 1053/4-1 3974-f 731/a 1055/8 391/8 189 105»/i« 39y15 510 377»/, 144 128 61 511 510-3 379-80 518 384 514 8 162V4 162 101 163-4 165-7 367 3831/, 160 3833/4 3833/4-5 161 3847,-ï 137'/» 1033/4 186 108'/, 67i« 104 108 136J-7& ~6' i« 13774 13774-8 1O0'/4 63/16 321/, 29'/, 16/3/4 75V, 663/4 1701/, 877 8 343 391 375 88 345 394 380 88 344 V, 398 383 396 8 383 346i/s-7 394 61»/4 24 "/u, 130'/, 232'/» 55'/, 561', 247.1 24u/„ 567» 243/4-1 •Exdividend. f Exclaim. PROLONGATIE vorige koers WISSELKOERSEN 23.8 pCt. heden 2'/, pCt. AMSTERDAM. Londen v BerUjix P*11)» Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100, Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL New-York Italië Vorige Koers op koers hecen 3 uur 12.123/, 12.125/8 59.48'/, 59.49',, 9.75'/4 0.753/4 34.76 34.76 4827 48.267, 35.15 35.15 66.77'/, 66.771/, 67.00 67.00 II» 66.75 66.75 •si 2.49S.'8 2.493/, 13.06 13.06 S. J. A. KLESOM, STEENENBRUG, TEL. 152.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7