De winkelsluitingswet i ursem. schagen. heemskerk egmond aan den hoef. wijdenes. l:mmen. beverwijk. uitgeest. Tijdschriften Fa. v. d. MIJLE Go, KAMPEN. Raadselhoekie. a a bioscoop en het dansen niet konden worden verboden- pe voorzitter antwoordde, dat, indien bleek dat men uit geloofsovertuiging er be swaar tegen hau, hij dit verzoek wel zou willen toestaan. De heer Snoeks sioot zich bij den heer Visser aan. De heer ;sser wilde een motie indienen (Sa dit in de politieverordening te wijzigen, doch de voorzitter achtte dit niet noodig, daar toch e ken keer bij hem verlof moest worden aangevraagd. Hierna sluiting der openbare vergadering. HEILOO. De Rederijkerskamer ,,'t Ontluikende ftoosje" gaf Woensdagavond haar derde en laatste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd het bekende „Filmma niakken" in 4 bedrijven door H. Bakker, on der regie van den heer P. van t' Veer Ouder gewoonte was de tooneelzaal van „De Rus tende Jager" tot de uiterste hoeken bezet Alle dames en heeren hebben hun best ge daan om het geheel voordeelig te doen uitko men. Er is genoten, volop gelachen om de hoofd personen en de laatste uitvoering was een waardig besluit van de abonnementsvoor stellingen. Oudergewoonte was de grimeering geheel af. Na afloop was er een gezellig bal In de gehouden algemeene vergadering van het comité Westfriesche Katholieke Landdag is tot bestuurslid benoemd de heer D. F. C. v. d. Heuvel, alhier. Door het gemeentebestuur van Ursem is met den Inspecteur van het Lager Onder wijs een onderzoek ingesteld naar een ge schikt terrein voor lichamelijke oefeningen der leerlingen van de openbare lagere scho len. Binnen kort zullen den Raad de noodige voorstellen worden gedaan het geschiktste terrein aan te koopen, n.1. de Kerkeweide tusschen de beide scholen gelegen. Voorjaarsmarkten. De groote voorjaarsmarkten zullen te Alkmaar gehouden worden op den 3den Maandag van April, te Schagen van den len Donderdag in April tot half Mei, te Hoorn op den 3den Maandag in April en te Purmerend op den lsten Maandag van Mei. BESTRIJDING VAN DE RUNDER HORZEL. Een lezing te Heemstede. In de vergaderzaal van 't lokaal „Flora" frad Woensdagavond de heer 't Hoen uit Utrecht op met het onderwerp „Runderhor zei" en hare bestrijding, toegelicht met beel den. Vooraf werden de aanwezigen verwei kcmd door den heer Brandjes die al spoedig 't woord aan den spreker van dezen avond verleende. De heer 't Hoen beweerde dat deze horzel al langen tijd onder den veestapel ontdekt is geworden. Voorheen, zei hij, lette men er niet zoo op. Het hoorde er zelfs zoo'n beetje hij- De wetenschap heeft in de latere jaren, aldus spr., wel anders geleerd. Deze horzel hoort er in geen enkel opzicht bij. moet zelfs met alle ten dienste staande middelen be streden worden en dit wordt ook gedaan. Volgens spr. is de horzel een vlieg die maar 5 dagen te leven heeft, maar in dat korte tijdsbestek heel wat onheil te weeg kan bren gen. Op verschillende öeelen van het rund dringt hij in het vleesch, doorwandelt het geheele lihaam en vindt bij de huid zijn uitgangspunt, na eerst eitjes daarin ge legd te hebben. Sommige dieren hebben meer dan 100 dezer vliegen gehuisvest en deze hebben bij den uittocht de huid zooda nig beschadigd dat deze voor de looierij ten eenenmale ongeschikt is geworden. De scha de welke deze vlieg aan onzen veestapel door huidbeschadiging en sterk verminderde melk en vleeschproductie teweeg kan brengen, wordt jaarlijks geschat op 4 tot 5 millioen gulden. 16 verschillende landen, zoomede Amerika, houden zich tegenwoordig bezig met het vraagstuk der bestrijding, o.a. heeft men in Denemarken en België wettelijke voorschriften hiervoor. Voorheen werd dit insect, dat 't rund bij het indringen geen pijn veroorzaakt, bloed- zuigen doet en kan zij trouwens ook niet, aan de porieën der huid uitgeknepen, doch dit ging mét pijn gepaard. Later heeft men deze methode met succes vervangen dooi zalfbestrijking en horzelvangers. Met cijfers werd aangetoond waar men na krachtdadige bestrijding den veestapel geheel vrij van horzels gemaakt had. Met eene opwekking ook van de Holl. Mij. v. landbouw, afd. Velsen, waar deze lezing van uitging om de handen ineen te slaan en ook de gemeentebesturen te wijzen op de groote beteekenis dezer bestrijding, werd dit voor veehouders zoo leerzame betoog be ëindigt. Wij vernemen dat ook een gedeelte der tweede rij boomen. staande aan de w est- kant der Marquettelaan gerooid zullen wor den. Busdienst. Dezer dagen viel de beslissing van de Kroon inzake een beroep ingesteld door üe Directie der Nederlandsche Spoorwegen, tegen de beschikking van Ged. Staten van N.-Holland d.d. 9 Oct. 1929, waarbij aan C Beilekom te Bergen vergunning is verleena tot het in werking brengen van een autobus- dienst tusschen Egmond aan Zee en Alk maar. De overweging van Ged. St. om deze ver gunning te verleenen was, omdat door oeiie- kom een andere route werd genomen dan at tram Alkmaar—Egmond volgt, en wel doo. V immenura en Egmondermeer. De Ned. Spoorwegen vonden deze motie ven echter van niet voldoende belang en giu gen in beroep. De Kroon besliste thans, dat het verboden *al zijn: le. komende uit de richting Egmond aan reizigers op te nemen met bestemming voor niet verder dan Egmond aan den Hoef; 1 2e. komende uit de richting Alkmaar te tgmond aan den Hoef en verder reizigers op te nemen. Zoodat m.a.w. men niet meer met de bus yan Egmond aan Zee tot Egmond aan den Toef kan gaan en omgekeerd ook niet van tgmond aan den Hoef naar Egmond aan Zee. Het motief hiervoor is, dat op dit traject de busdienst denzelfden weg volgt als de tramdienst w oensdagavond is het gasbedrijf der ge meente Wijrienes op off.cieele wijze geopend. De gaslevering geschiedt van Hoorn uit, waar de fabriek thans reeds vier buitenge meenten van gas voorziet. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur hield onder presidium van J. Valkering Tz. een vergadering in café Kroon. De voorzitter herdacht het overleden lid den heer M. Nuijens Pz. Daarna was aan de orde de beschrijvings brief voor de 163ste vergadering op 31 Maart te Haarlem. Bij de rekening en verantwoording werd de wensch geuit dat het scheidsgerecht met eigen middelen rondkomt. Punt 8 van het Reglement om aanvulling van het Handelsreglement had de algemee ne belangstelling. In het vervolg zal het z.g mudgoed met afgestreken maat worden be paald. De reclame werd als volgt geregeld: Tul pen welke per gewicht worden verkocht met 4 dagen reclame, voor andere levering met 3 dagen en voor reclames over kwaliteit met 8 dagen. De voorzitter merkte op dat deze voor waarden zijn vastgesteld in overleg met den Bond van Bloembollenhandelaren en het Hollandsche kweekersgenootschap; een en ander heeft de goedkeuring van het hoofdbe stuur. Een voorstel Alkmaar om wijziging in de contributie te brengen, vond geen instem ming en werd verworpen. Tot afgevaardigden en plaatsvervangers werden benoemd de heeren K Vooren, S. Wokke Wz., D. Aafjes en N. Adrichem. Nog werd besloten om aan het Fanfare corps „Excelsior" een subsidie te verleenen om te concerteeren gedurende den bloei der bollen. Dit geldt voor Zondags en zoo moge lijk enkele avonden, een en ander hangt af van de omstandigheden. Een voorstel om het bestuur uit te breiden met 2 leden, waarvan 1 uit Heiloo, had aller instemming. Gekozen werden de heeren A Dekker Albz. te Heiloo en J. Nuijens Pz. al hier. Bij de rondvraag kwam in bespreking het houden van een ontwikkelingsavond, o.m. door het houden van voordracht of lezing. Er werd besloten den herfst af te wachten. De Burgerl. Stand over Februari moet worden aangevuld: Onder „Geboren" staat: C. J. Koot, d. Dit moet zijn: C. J. KootGroot, d. Bloembollencultuur. De afdeeling van bovengenoemde cultuur vergaderde Woensdagavond in 't Hotel „Terburg". i Tot de mededeelingen behoorde voor het grootste deel de beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering. Tot afgevaardigde naar deze bijeenkomst werden benoemd de heeren ^Jac. Meijer Gz en D. Koster. Tijdens de bestuursverkiezing werd het af tredende lid de heer Jac. Meijer Gz met overgroote meerderheid van stemmen her kozen. Hierna volgde rekening en verantwoor ding van de penningmeester welke rekening met een batig saldo onder goedkeuring werd vastgesteld. Daarna had nog plaats de vaststelling van een nieuw huishouedlijk reglement. Wel niet ter tafel verschijnend werd toch zijdelings besproken het gouden jubilé der afdeeling, dat in 1932 zal plaats vinden en waarover wij t. z. t. nog wel eens het een en ander over hopen mede te kunnen deelen. Bij den heer v. Buggenum, Alkmaarsche weg 14, staat reeds op het vrije veld achter zijn huis een bedje Ires van de soort Spedicu- lata in vollen bloei. Deze Ires is van Russische oorsprong, waaraan het toe te schrijven is, dat zij bij sneeuw en ijsgang zich nog het beste ont plocid. Verleden jaar, zoo vertelde ons de heer v. B., bloeide zij veel vroeger, daar zij toen bij de strenge kou van 10——15 Februari met recht haar hart kon ophalen. Geboren: Petrus Johannes, z. van Petrus Johannes de Goede en van Alida Maria Velzeboer. Maria Catharina d van Petrus Johannes de Goede en van Alida Maria Velzeboer. Maartje, d- van Johannes Bernardus Marinus Pureveen en van Jannetje Slenters. G'v e r 1 e d e n Duifje Hos, 55 jaar Zooals door de Tweede Kamer vastgesteld Nu de Winkelsluitingswet door de Tweede Kamer is aangenomen en derhalve den defi nitieven vorm heeft gekregen, waarin zij, na aanneming in de Eerste Kamer, in het Staats blad zal verschijnen, zal het goed zijn eens uiteen te zetten wat op grond van deze wet nu wel mag en wat niet. Wat is een winkel? De wet verstaat onder winkels alle open of besloten ruimten, waar of van waaruit voor werpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden verkocht of afgeleverd, of waar pleegt gewerkt te worden in een bar biers- of kappersonderneming. Onder winkel huis verstaat de wet elke met een \vinkel in eenige verbinding staande open of besloten ruimte in hetzelfde gebouw of op het bijbe- hoorencie terrein. Magazijnen van grossiers zijn dus geen winkels in den zin der wet tenzij zuik een grossierderü ook in het klein afleven voor het publiek. Tusschen winkel en winkelhuis is verschil gemaakt om te voorkomen dat de ruimten in hetzelfde gebouw of op het bij- behoorende terrein eveneens gesloten zouden moeten zijn op de tijden waarop de winkel moet zijn gesloten. Als voorbeeld moge die nen, dat bij samenkoppeling van beide be grippen ook een spoorwegstation of een sportterrein zou moeten gesloten zijn, wan neer de wet eischt dat een zich daarin of daarop bevindende kiosk is gesloten. Wat verbiedt de wet. De wet verbiedt in het algemeen een win kel voor het publiek geopend te hebben a gedurende den geheelen Zondag en b. tus schen 8 uur des namiddags en 5 uur des voor- middags. Zij is. noch wat betreft de Zon dagssluiting noch de sluiting tusschen 8 uur 's avonds en 5 uur s morgens, van toepas sing: op rijkskantoren; apotheken voor zoo ver den verkoop en de aflevering van genees- en verbandmiddelen betreft; koffiehuizen, res taurants en andere inrichtingen, waar uit sluitend of in hoofdzaak spijzen of dranken voor verbruik ter plaatse worden bereid of verkocht, voor zoover betreft den verkoop van spijzen of dranken voor verbruik ter plaatse; den verkoop en de aflevering van brandstof en smeermiddelen voor en van on derdeden voor spoedeischende herstellingen aan voer- en vaartuigen en rijwielenden ver koop van dagbladen en weekbladen, den ver koop en de aflevering van ijs, den verkoop van de aflevering van winkelwaren ten be hoeve van binnenkomende, uitgaande en door gaande schepen, den verkoop door middel van automaten, de aflevering van maaltijden en kokswaren, den verkoop en de aflevering van rouwkleeding, en het verrichten van her stellingen en de aflevering van in herstelling gegeven voorwerpen. Volgens het oorspron kelijke ontwerp zou ook de verkoop van drukwerken in stations gedurende gesloten winkeltijd zijn toegestaan, doch door aan neming van een amendement Hellenberg Hubar is deze verkoop verboden. Voorts is de wet niet van toepassing op hotels, voor zoover betreft leveringen aan logeergasten, noch op openbare middelen van vervoer en restaurants in stations, voor zoover betreft leveringen aan reizigers. De Zondagssiuiting. Wat voorts alleen de verplichte Zondags sluiting betreft, bepaalt de wet, dat winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, ban ket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, mogen geopend zijn op Nieuwjaarsdag, den dag voor Kerstmis (dus als 25 December op Maandag valt), Tweede Kerstdag en 31 De cember (wanneer deze een Zondag is), bloe menwinkels op 1 Januari, 14 en 15 Augustus, I en 2 November, 24, 26 en 31 December. Melk-, visch- en fruitwinkels mogen Zondags uitsluitend voor den verkoop van melk, room, visch en fruit tot 12 uur 's middags zijn ge opend. Voorts mogen winkels, waar uitslui tend of in hoofdzaak brood, banket, suiker werk en chocolade wordt verkocht, iederen Zondag gedurende ten hoogste vier achter eenvolgende uren tusschen 9 uur des mor gens en 8 uur des avonds geopend zijn voor den verkoop van die waren, mits dat de uren, waarop de winkel des Zondags geopend is, steeds door een bordje aan de toegangsdeur kenbaar zijn. Sluitingsuur op werkdagen. Wat de werkdagen betreft is het sluitings uur bepaald op 10 uur des avonds op Zater dag, op den dag, voorafgaande aan Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag, op 14 Augustus en 31 October, mits dat op Goede Vrijdag, Hemelvaartsdag, 15 Augustus en 1 November de Zondagssluiting wordt toegepast, op de dagen in de tijdvakken van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 £>ecember, voorts voor bloemenwinkels op 30 December en voor brood- en banketwin kels op 31 December. Kappers- en barbierswinkels mogen op de Zaterdagen, op de dagen, voorafgaande aan Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag, alsmede op 14 Augustus en 31 October en op 24 De cember, als deze dagen werkdagen zijn, tot II uur des avonds zijn geopend, met dien verstande, dat na 10 uur uitsluitend kappers- en barbierswerkzaamheden mogen worden verricht. De Sabbath. Winkeliers, die behooren tot een kerkge nootschap. dat den wekelijkschen rustdag viert op Sabbath of den Zevendedag, kunnen van B. en W. vergunning bekomen hun win kels des Zondags geopend te hebben van 5 tot 2 uur, biood- en banketbakkerswinkels tot 8 uur mits na 2 uur uitsluitend brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt ver kocht. Deze winkeliers moeten echter op den Sabbath of den Zevendedag sluiten. Israëlietische winkeliers, die op Zondag hun winkels geopend mogen hebben, behoe ven behalve op de werkdagen waarop dit voor iederen winkelier geldt, eerst te sluiten om 10 uur des avonds op de twee dagen on middellijk voorafgaande aan den dag waarop 't Israëlitiesche Paaschfeest aanvangt, op den Woensdag en Donderdag, voorafgaande aan dit Paaschfeest, wanneer het op Zaterdag be gint, op den dag, onmiddellijk voorafgaande aan dien. waarop de zevende dag van het Is raëlietische Paaschfeest aanvangt, op den dag, waarop dit feest eindigt, voorts op den dag onmiddellijk voorafgaand aan den dag, waar op het Isr. Wekenfeest, het Nieuwjaarsfeest, het Loofhuttenfeest en het Slotfeest aan vangt, alsmede op den Donderdag, vooraf gaande aan 't Israëlietische Wekenfeest, zoo dit feest op Zaterdag aanvangt, een en ander onder voorwaarde, dat de winkel tijdens den duur van genoemde feesten gesloten is. Afleveriug van goederen. Wij hebben in her begin van dit artikel reeds opgemerkt, dat de wet onderscheid maakt tusschen winkels en winkelhuizen. Dit onderscheid komt te pas waar de wet ver biedt, dat gedurende den tijd, waarop de winkel gesloten moet zijn, in, voor of van dien winkel of het daarbij behoorende win kelhuis uit, of in dc onmiddellijke nabijheid daarvan iemand bediend wordt. Klanten, die op het sluitingsuur in den winkel aanwezig zijn, mogen nog een half uur na sluitingstijd geholpen worden. De aflevering of uitzending van artikelen is in gesloten winkeltijd even eens verboden, behalve wat betreft brood gedurende den tiid, dat de winkel gesloten is krachtens de bevoegdheid van den gemeente raad om. onde. goedkeuring van de kroon, te bepalen, dat alle of bepaalde groepen van winkels gesloten moeten zijn op een werkdag per week gedurende een gedeelte van dien dag voor of na 1 uur des middags. Het ventverbod. Het venten, het verkoopen en het te koop aanbieden, langs openbare wegen is verbo den op Zondag, voorts voor 5 uur 's mor gens en na 8 uur 's avonds op de eerste vijf werkdagen der week behalve in de tijdvakken van 25 November rot en met 5 December en van 18 tot en met 24 Dec. in welke tijdvak ken evenals op Zaterdag, het venten tot 10 uur geoorloofd is, terwijl het venten met ge ringe eetwaren is toegestaan tot 5 uur des namiddags op Zondag, Nieuwjaarsdag, Tweeden Paaschdag, Hemelvaartsdag, T wee den Pinksterdag en de beide Kerstdagen. Afwijkingen dcor het gemeente bestuur. Behalve de bevoegdheid om bij verorde ning te bepalen dat winkels op een dag der week des morgens of des middags gesloten moeten zijn. heeft de gemeenteraad ae be voegdheid gekregen om, onder goedkeuring van de kroo.. afwijkingen van de wet vast te stellen indien bijzondere omstandigheden dat gewenscht maken. De gemeenteraad mag ten hoogste 21 dagen in het jaar aanwijzen, waarop de wettelijke bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, of desge- wensent voor die dagen 'n ander sluitingsuur bepalen. Onder deze 21 dagen mogen ook aangewezen worden die dagen, waarop de wet reeds uitzonderingen stelde voor den algemeenen regel der Zondagssluiting of der sluiting op werkdagen om 8 uur. Aan -6. en W. wordt de bevoegdheid ver leend om, al of niet onder zekere voorwaar den, ontheffing te verleenen van de verbods bepalingen der wet voor plotseling opkomen de bijzondere omstandigheden alsmede ten aanzien van alle winkels op een tentoonstel ling, fancy fair of andere soortgelijke in richting van tijdelijken aard en van veilingen. Van deze ontheffing door 3. en W. moet openbare kennisgeving geschieden. De sanctie, De overtredingen der wet of van een daar op gebaseerde verordening zijn strafbaar met hechtenis van ten hoogste 6 dagen of geid- boete van ten hoogste 25 gulden, welke straf fen bij recidive binnen 2 jaren kunnen ver dubbeld worden. De ambtenaren die met het opsporen der overtredingen belast zijn, onder wie ook be- hooren de ambtenaren der arbeidsinspectie, hebben te allen tijde vrijen toegang tot win kels, winkelhuizen, koffiehuizen en restau rants. Is de ruimte tevens woning of alleen door een woning toegankelijk, dan is voor het binnentreden een schriftelijke lastgeving van kantonrechter of burgemeester noodig. Tenslotte zij opgemerkt, dat de verordenin gen, waartoe de wet aan de gemeenteraden de bevoegdheid geeit, vastgesteld en goedge keurd kunnen worden vóór de wet in werking treedt. FABRIKAAT, „VRIJE VEILING" TE BEVERWIJK. Ongunstige resultaten. Debol- lenveiling een succes In de te Beverwijk gehouden jaarvergade ring van de Coöp. Veilings- en Aankoop ver - eeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling", is medegedeeld, dat het jaar 1929 over het algemeen ongunstige resultaten heeft gege ven. Aan aardbeien werd voor 60.000 min der geveild dan in 1928. De bollenveiling blijft zich uitbreiden; de omzet tot 12 ton. Uit het financieele verslag bleek, dat de omzet in 1929 in totaal 401.171,01 be droeg, waarvan aan groenten 173.475,14, aan aardbeien 315,760,28 en aan zwarte bessen 1935,59. De exploitatierekening sluit met een eindcijfer van 29.708,49. Het overschot bedraagt 5814,63. Het winstaandeel in de bollenveiling be draagt 8000. Besloten werd het overschot te verdeelen als volgt: afschrijving debiteu- len 1439,41, idem emballage 4000, idem weegtoestellen 200, idem inventaris 125,22. De aftredende bestuursleden en commissa ris werden herkozen. In de vac.-A. Prieste-* werd tot commissaris gekozen de heer P. Tuin te Assendelft. De voorzitter, de heer D. Kruithof, deelde mede, dat binnenkort besproken zal worden de oprichting van een bloemenveiling. Hbl GRONDONTSMETTING TEGEN AARDAPPEL-WRATZIEKTE. In het Tijdschrift over Plantenziekten schrijft dr. J. Oortwijn Botjes over bodem ontsmetting ter bestrijding van de aardap- pelwratziekte. Hij komt daarbij tot de volgen de conclusie: „Een zeer sterke gift formaline heeft be werkt, dat een vatbare soort in het jaar, waarin de ontsmetting plaats heeft, in veci minder sterke mate werd aangetast. In he> volgende jaar bleek deze invloed echter ver dwenen te zijn. In het jaar, volgende op een éénjarige braak, met zeer intensieve grondbewerking, bleken 90 pet. van de planten van een vat bare soort te zijn aangetast. In het jaar, volgende op den verbouw van een onvatbare soort, waren 100 pet. van de ■planten van een vatbare soort wratziek". Auto-Leven. In een lang en zeer onderhoudend arti kel geeft Jerome Mertens een beschouwing over alles, wat de verschillende tentoonstel lingen gebracht hebben. Met enkele teeke- ningen en foto's is het artikel verlucht. Een uitvoerige beschrijving van de nieuwe acht-cylinder Oakland met eenige gefotogra- veerde onderdeelingen er tusschen geplaatst, is zeer leerrijk vooral voor handelaren en aspirant-auto-bezitters. Thea gaat steeds maar verder met haar verhalen over De Vrouw aan het Stuur. Verder noemen we nog „De Sneltrein", een soort novelle, die wel zal inslaan bij de vele lezers, en tenslotte de 248-uurs oefenrit van de vrijwillige burgerwacht (geïllu streerd), zoodat Auto-Leven weer heel goed voor den dag komt. Sport in Beeld. Sport in Beeld geef weer een heel groot aantal kiekjes van de verschillende sportge beurtenissen, die deze week de aandacht trokken. Zoo noemen we bijv. de districtwed strijden te Groningen, de hockeyers in Ant werpen, paardensport in Delft, enz., enz. Natuurlijk ontbreken de filmsterretjes ook deze week niet in Sport en Beeld. Van de artikelen noemen we behalve de gewo ne wekelijksche rubrieken de Medische ru briek, voor hen die niet in training zijn, en een aardig versje van Leo Lauer getitelc „Herinnering". Een goed nummer dus weer. OPLOSSING VAN DEN REBUS UIT HET VORIGE NUMMER. De pelikaan ving twee baarzen en een spiering tegelijk in zijn bek. Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. 1. Is Jaap al in Groningen geweest of gaat hij er nog heen? (paling) Werden Jan en Piet ongeduldig, toen zij moesten wachten? (tong). Zij had de laatste uren wakende doorgebracht. (steur). Hoeveel boterhammen eet je aan het ontbijt? (bot). Als jullie zoo kibbelt, zal Moeder geen van beiden meenemen. (zalm). 2. P Purmerend. s 'u 1 Karei B r u m m e n Purmerend Woerden Klein ons d 3. Verbena. 4. BOLLENVEILING TE BREEZAND. De Coöperatieve Bloembollenveiling te Breezand hield Woensdag haar vierde voor- veiling van leverbare bloembollen, welk0 werd voorafgegaan door een veiling van gfct diolen. V A L K D E R L E N K R A M Voor kleineren. 1 Been, teen, veen, peen, steen. Een wolk. 3. Vlieg, en, kast, vliegenkast. 9 4. Een karpet. OM OP TE LOSSEN. v Voor grooteren. 1. Eenige dieren vonden het deftig hun visite-kaartje te laten drukken. Maar de drukker maakte er een grapje van en gooide de letters van elk dier door elkaar. Probeeren jullie nu eens uit te vin den, welke dieren hun visite-kaar tje lieten drukken. R o Kalen Mies Ruvel Dora Remdis Karei E m Tom Ram Hans C. Mipe Leo Vustrigs 2. 1/3 kar, 1/2 meer en een heel laqA vormen samen een eiland. Welk? 3. Vervang onderstaande woorden elk door een woord, dat er op rijmt, maar doe dit zoo, dat de nieuwe woorden, in dezelfde volgorde ge nomen; een bekend spreekwoord vormen. Wals scheen knaap toover te rug mis verbolgen der keer. 4. Hoe heet het kind van de kunst? Voor kleineren. 1. Verborgen vogels. Oom was klaar en de auto stond a) vóór de deur. Je teekent dezen visch op zijn kop Henk. Heeft die harde slag Ans wakkei gemaakt? Liet Papa u water drinken voor den schrik Kom toch mee, Simon, en blijf niet langer wachten. 2. In mijn eerste wonen vogeis, mijn tweede is een kasteel en mijn ge heel een stad in Noord-Brabant. 3. Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Zuid-Holland. X 1° rij het tegenovergestel X de van kort. X 2° strooniend water. X 3° een lichaamsdeel. X 4° iets, wat azijn is. X 5° een deel van een ta* X fel of kast. 6° tuingereedschap. 7° een deel van je ge zicht. 4. Met b ben ik een vaartuig, met g loop ik langs allerlei gebouwen, met m ben ik een gedeelte van een visch en met n kun je mij zingen, maar je kunt ook nog iets anders met me doen«

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11