Voorjaars- sn Zomerstoffen LIENESCH J- |)e (Sjitma jBe Jüatige |Se ^oraaz j^paarloketten, STELLIG I Kerrebijn's Glashandel N.V. Radinralisch WeerNrictit. Statósme&sws A Ci EN II I Luchtvaart Binnenland feaarban be fjttur bebraagt bier gulben per jaar IETS VOOR U Verweerde Spiegels m MAKEN WIJ m „Als Nieuw". Laatste berichten. Sport Zeetijdingen KON. NED. STOOMB. MAATSCHIJ. Prijzen per Meter Zaterdag 22 Maart. 2 uur, A. B. T. kindervoorstelling De cir- cusheld. Hoofdrol Jacky Coogan. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De mis daad in het speelhuis; 2. Haar gevaarlijke vriendin. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, A B. T.: Slechts een winkel meisje. Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De jolige weduwnaar; 2. De avonturier. Toegang bo ven 14 jaar. Zondag 23 Maart. In Cinema Americain doorloopende voor stelling van 2 uur af van: 1. De misdaad m liet Speelhuis, 2. Haar gevaarlijke vriendin Toegang boven 18 jaar. In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van Slechts een winkelmeisje Toegang voor eiken leeftijd. In Victoria Theater van 2 uur af doorloo pende voorstelling van: 1. De jolige weduw naar en 2. De avonturier. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, lokaal A. Rus te Heerhugo waard, uitvoering door de tooneelvereeniging Molière van Oude-Niedorp (Verlaat). ERNSTIGE BRAND. Twaalf arbeiderswoningen vernield. Gisternamiddag, omstreeks half drift is brand ontstaan in de woning van den koop man Heumang, wonende te Deil (Geld.), een dorp in de buurt van Geldermalsen. H-d huis was gelegen in een wijk aan den bui tenkant van het dorp, welke wijk genaamd is „de Bulk". Daar er een hevige wind stond, sloegen de vlammen naar links en rechts over, zoodat aldra tien arbeiderswoningen in lichterlaaie stonden. Vijf spuiten aan het werk. tijd Binnen korten tijd rukten verschillende brandspuiten aan om assistentie te verlee- nen: de fflotorspuiten uit Buren, Geldermal sen en Leerdam voegden haar stralen bij die van de handspuiten uit het naburige Enspijk en de handspuit van Deil. Hoewel er dus na eenigen tijd vijf stralen op de laaiende massa waren gericht, kon de brandweer niet verhinderen, dat twaalf (an- ,dere berichten spreken van tien) van de ar beidershuisjes met hun rieten daken tot den grond toe afbrandden. Twee of drie wonin gen kregen inwendige schade en waterscha de, doch bleven verder behouden. Daar de brand bij klaarlichten dag uit brak, kon men bijtijds de noodige maatrege len treffen om have en goed te bergen. De bewoners van de door het vuur aangetaste perceelen sleepten, zooveel zij konden, hun huisraad naar buiten, daarbij door vriend en maag bereidwillig bijgestaan. En daar het droog, helder weer was, is derhalve veel meubilair voor vuur- zoowel als voor water schade gespaard gebleven. Ook het vee kon grootendeels bijtijds in veiligheid worden gebracht. In veiligheid.... dat wil ri i e t zeggen: onderdak. Want ai was van een paniek-stemming geen sprake, eenige verwarring viel toch niet te vermij den, aldus verder het Hbld. Daar het langs den weg weldra een dooreen-loopende chaos van menschen en dieren was, bleek het niet terstond mogelijk, het vee van iederen boer afzonderlijk te houden en twijfelachtig is op dit oogenblik dan ook nog, hoe groot de scha de is, die elk der bewoners van „de Bulk" in zijn veebezit heeft geleden. Want dat eenlg klein vee, o.a. enkele varkens, -een prooi van de vlammen zijn geworden, staat reeds vast Slechts ten deele door verzekring gedekt. Van de verbrande huizen zijn eenige laag, eenige in het geheel niet verzekerd. Alle per- ceelen waren particuliere woonhuisjes. De oorzaak onbekend. Over de oorzaak tast men nog in het duis ter; te meer, daar de bewoner van het huis waar de brand ontstaan is, de koopman Heu mang, tijdens het uitbreken van den brand afwezig was. Geen persoonlijke ongevallen De dakloos geworden bewoners hebben een onderkomen gevonden bij familieleden of bu ren. Persoonlijke ongevallen zijn niet voorge komen. Gisteravond omstreeks half twaalf was de brandweer het vuur geheel meester. Van de verbrande huizen restte niets meer dan een rookende, smeulende puinmassa en eenige resten van muren. De brandweer bleef op haar hoede en droeg zorg, het hooi, voor- zoover dit niet verbrand was, nat te spuiten en uit elkaar te trekken. Honderden belang stellenden verdrongen zich om het terrein van de ramp en sloegen het werk van de spuit gasten gade. Een zonderlinge omstandigheid Als merkwaardigheid deelt men nog aan 't Hbl. mede, dat de brand, die midden in „de Bulk" is uitgebroken, zich snel naar links en rechts heeft verspreid, doch dat, midden tus- schen de geheel verwoeste perceelen, een paar huizen geheel zijn gespaard gebleven Een eigenaardig, sprongsgewijs verloop, dat vrij wel overeenkomt met dat van den brand, die verleden jaar gewoed heeft te Ros- sum, een dorp, enkele kilometers van Deil verwijderd. MASSA-ONTSLAG AAN MIJN WERKERS. Willekeurig optreden der directies. Door het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond is aan den minister van waterstaat een adres gezonden naar aanlei ding van het feit, dat de mijnondernemers groote aantallen mijnwerkers (per 1 April pl.m. 300) ontslaan, terwijl zij tegelijkertijd groote aantallen, meestal buitenlandsche ar beiders, tewerkstellen. In het adres wordt er op gewezen, dat de mijnondernemers in 1929 groote aantallen mijnwerkers uit het buitenland hebben laten komen en Nederlandsche arbeiders hebben afgewezen. Nu deze buitenlandsche arbei ders zich eenmaal in Limburg hebben ge vestigd, worden weer groote aantallen van hen, benevens een aantal Nederlandsche ar beiders ontslagen en daarvoor weer nieuwe buitenlandsche arbeiders te werk gesteld. Vragen die betrokken arbeiders naar de re den van die ontslagen, dan wordt hun als re gel geantwoord, dat de arbeiders bij ontslag- fleming ook geen reden behoeven op te geven en dus ook de werkgevers dit niet wenschen te doen. Intusschen wordt door deze handelwijze in honderden gezinnen nameloos leed veroor zaakt, de gemeentebesturen zullen in moei lijkheden komen door de vergrooting van het aantal armlastigen, terwijl wellicht een deel der vreemdelingen wegens het ontbreken van middelen van bestaan over de grens geleid zal worden Het hoofdbestuur van den Ned. Mijnwer kersbond acht deze willekeurige handelingen der mijnondernemers tegenover de op ver schillende beloften naar Limburg gekomen arbeiders, een groot nadeel voor de Zuid- Limburgsche bevolking en de mijngemeen- ten. Het verzoekt daarom den minister van waterstaat er bij de mijnondernemingen op aan te dringen die willekeurige ontslag aanzeggingen in te trekken en in de toekomst alvorens tot massa-ontslagen wordt overge gaan, overleg te plegen met de vakorganisa ties. ning te Rotterdam. Een platina armband bleek hij in Amsterdam verkocht te hebben en andere juweelen weer te Haarlem. Hij ging gekleed in een keurig rijcostuum met laarzen met sporen, en onder den arm een rijzweep met zilveren knop. L. logeerde in goede hotels en bediende zich steeds van een taxi. Niemand zou in dezen persoon een berucht en handig inbreker hebben gezien, hetgeen tevens bleek uit de verklaringen vafl diverse personen die met hem werden gecon fronteerd. XORTE BERICHTEN. In het zusterklooster te Veghel is zuster Philipini van een trap gevallen. Zij is aan de gevolgen ov leden. Op de Brasserskade nabij Delft is Donderdag de 16-jarige landbouwers zoon Maan, 'oor het op hol slaan van het paard, met paard en wagen in een I» jAlhmaar 6»rl|uurt in Jjaar otthtrgropbscljt Mutemrirl|tiog EEN NIEUW TYPE REDDINGBOOT. Demonstratie in het IJ. In de Amsterdamsche haven ligt :>p het oogenblik aan de emplacementen van de Nederlandsche Stoomvaart Maatschappij „Oceaan" het nieuwe motorschip „Agamem- non", dat is uitgerust met eenige volgens het nieuwe „Turnbull-patent" gebouwde red dingbooten. De voortbeweging dezer booten geschiedt door middel van een met handkracht gedreven schroef. Ofschoon het principe van mensche- lijke motorkracht reeds eerder toepassing vond, is het karakteristieke van deze boot, dat de aangewende kracht op doelmatiger wijze op de schroef-as wordt overgebracht. Door middel van twee in het midden van de boot, langsscheeps geplaatste zwengels wordt, met behulp van tandwielen en een ketting zonder eind, de schroefas gedraaid, die aldus weder de schroef doet draaien. Deze wijze van bediening heeft het voordeel dat zij veel langer is vol te houden dan andere sy stemen Elke zwengel wordt door zes man bediend. Het geheel doet denken aan een motorboot, waarin menschen den motor ver zorgen. De afmetingen van de boot zijn: lang 28 voet, breed 8'8 bij diepgang 3'8, een snelheid van zes mijl per uur kan zonder moeite worden bereikt. Een bijzonderheid is verder, dat iedere boot met een eigen lier kan worden ge streken en geheschen, zocwel electrisch als met de hand. Bij gebruik van de handbeweging zijn niet meer dan twee bedieningsmanschappen noo- dig om de boot te water te laten. De boot biedt, op grond van de bepalingen van de Londensche Conventie van 1929, plaats aan 72 personen, de bedieners van de zwengels inbegrepen. Van een gisteren in het IJ gehouden demon stratie met de reddingboot vertelt het Hbld.: De heeren B. H. baron Taets van Ameron- gen, directeur en S. W. Hendrikse, procura tiehouder van de „Oceaan", alsmede kapitein Beswick, gezagvoerder van de „Agamem- non" ontvingen de gasten, waaronder de heeren H. de Booy, secretaris van de Noord en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschap pij, graaf Van Limburg Stirum, secretaris van de Vereeniging van Gezagvoerders en stuurlieden, P. Fenenga, directeur van de Amsterdamsche Droogdok Mij., Van der Boom, inspecteur voor de Scheepvaart, koop vaardij-kapitein en anderen. De gasten hebben een vaartje met de red dingboot gemaakt, welke inderdaad zeer ge- makke'ijk en vlot liep. Maar met 72 menschen zit men wel heel nauw. Volgens het oude nu nog in ons land geldende reglement is er dan ook slechts plaats voor 56 personen Die plaatskwestie is evenwel geen hoofd zaak. Het voornaamste is, dat de „Agamem- non" reddingbooten Leeft d'ie vlug kunnen worden gevierd en eenmaal in zee op gemakkelijke wijze kunnen worden voortbewo gen. TE VERVALLEN VERGUNNINGEN. De termijn verlengd tot 1 Mei 1931 De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp tot wijziging van artikel 66 der Drankwet (verlenging van den termijn, waarna vergun ningen van voor 1 Mei 1904 en vennoot schapsvergunningen vervallen, tot 1 Mei 1931) zonder hoofdelijke stemming aangeno men. sloot geraakt. De jongen was oogen- schijnlijk ongedeerd, maar werd ter observatie naar het ziekenhuis Bethel te Delft overgebracht. Daar is hij giste ren overleden. Gistermiddag is de landbouwer v. d. M., uit Nootdorp in Stompwijk door het schrikken van het paard van zijn wagen gevallen en tegen een boom ge slingerd. In ernstigen toestand is de man naar St. Antoniushoek te Voor burg vervoerd. De „ADA" 153 Y.M. De sleepbooten „Oceaan" en „Texel", die uitgevaren waren om hulp te verlee- nen aan de stoomtrawler „Ada" 153 YM., welk schip met een gebroken machine nabij het vuurschip „Terschellinger- bank" rond dreef, zijn onverrichterzake teruggekeerd. De trawler 75 Y.M. had het schip reeds op sleeptouw genomen. KOFA. KOSTBARE JUWEELEN OP INBREKER GEVONDEN. Arrestant leefde op grooten voet. In verband met de arrestatie van den be- ruchten inbreker L., verdacht van verschil lende inbraken te Wassenaar en in andere plaatsen, veerneemt de Tel. nader, dat op L. een groot aantal voorwerpen, zooals ringen broches, kettingen enz., alsmede een aantal beleenbriefjes van de Bank van Leening te 's Gravenhage zijn gevonden. L. blijft echter nog steeds ontkennen. De recherche te Was senaar, die naar aanleiding hiervan een nauwkeurig onderzoek instelde, wist een aan tal van deze voorwerpen spoedig terecht te brengen. Een paar ringen bleken van een inbraak uit Bloemendaal afkomstig te zijn, een gouden kettinkie uit Voorburg, weer an dere sieraden uit Rijswijk of Haarlem. Bo vendien bleken de op hem gevonden zilveren lepels en vorken afkomstig te zijn van een in raak te Haarlem. De rechert.ie speurde verder en slaagde er nu ook in een aantal van de kostbare juwee len van de inbraak bij de familie B. aan der Lange Kerkdam alhier, waar voor een waar de van 6 tot 7000 gulden gestolen was, op f sporen. Het bleek, dat L. een kostbaren har ger geheel uiteengehaald had; de platir zetting had hij in een juwelierszaak te Ro: terdarn verkocht en de briljant voor 100: beleend in de gemeentelijke Bank van Lee- REORGANISATIE RIJKSWATERSTAAT Ir. A. Ringers tegen 1 April a s benoemd tot directeur-generaal. Onderscheidingen voor de eervol ontslagen inspecteurs-generaal. Naar het Hbl. verneemt, is spoedig te ver wachten de publicatie van het Koninklijk Be sluit, waardoor de wijziging, welke in den algemeenen maatregel van bestuur, regelen- i de de inrichting en den dienst van den Rijks l' waterstaat, moet worden aangebracht om tot enoeming van de directeur-generaal over te runnen gaan, in werking treedt. Overeenkomstig hetgeen daaromtrent reeds werd gepubliceerd, is ir. J. A. Ringers. hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat met verlof, directeur-hoofduitvoerder van de Mij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, te Wie- ringen, met ingang van 1 April a.s. be noemd tot directeur-generaal van den Rijks waterstaat. De betrekking van inspecteur-generaal komt te vervallen, zoodat met ingang van genoemden datum aan de inspecteurs-gene raal van den Rijkswaterstaat irs. G Roose boom en A. R. van Loon eervol ontslag is verleend onder dankbetuiging voor de ge wichtige diensten, door hen aan den lande bewezen. De minister van aWterstaat heetf beiden functionnarifsen in zijn kabinet persoonlijk dank gebracht voor de door hen bewezen diensten te hun daarbij medegedeeld, dat het de koningin behaagd heeft, hen te benoetnen tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau. De heeren Rooseboom en Van Loon heb ben zich bereid verklaard, den minister des- gewenscht in belangrijke waterstaatsaange legenheden van advies te dienen. De eerste stap, die tot reorganlsaite van den Rijkswaterstaat moet leiden, is dus gezet BUILENPEST. De diretceur van de G.G.D. te Rotterdam meldt: In den nacht van 20 op 21 Maart kwam in de Rotterdamsche haven het Belgische s s. Gouverneur De Lantsheere met degele vlag in top. Het schip is afkomstig uit Zuid-Ame- rika. Tijdens de reis deden zich drie gevallen van builenpest voor, waarvan twee met doo- ielijken afloop.. De derde patiënt is te Rio de aneiro in het hospitaal achter gelaten. In -ze haven heeft hei i hip gezondneidsmaat- gelen ondergaan. Na vertrek uit Rio de Ja- elro hebben zich geen verdere gevallen van milenpest meer voorgedaan. Daar in over- leg met den inspecteur voor dev olksgezond- heid en den directeur van de G. ontsmet- tingsdienst de ontratting in Zuid-Amerika niet voldoende wordt geacht, zal het schip voor de lossing opnieuw worden ontrat, ter wijl de bemanning voorloopig onder toezicht blijft. WIERINGERWAARD. Bij koninklijk besluit is de heer P. Visser Az. alhier met ingang van 1 Juli benoemd tot heemraad van den polder Wieringer waard. EEN ONGELUKKIGE SKI-TOCHT. Uit Chamonien wordt gemeld dat gisteren drie Duitschers uit Stuttgart met een boek drukker Difant een skitoer in de omgeving van het Montblanc-gebied gingen maken, waarbij zij door een lawine bedolven wer den. De beide Duitschers Rolfer en Pallubanz wisten zich uit de sneeuw te bevrijden, doch de derde Stuttgarter Goebel en de Fransch- man Difant zijn nog steeds niet door de uit Chamonix ontboden hulp-brigade gevonden. EEN STRAATGEVECHT TUSSCHEN POLITIE EN BETOOGERS. Doordat de politie te Medellin in de repu bliek Columbia een betooging van werkloo- zen uiteen wilde drijven, kwam het tot een hevig straatgevecht dat ruim 20 uur duurde. Twee arbeiders werden gedood en 30 gewond. De rust kon pas weer worden hersteld, nadat op verschillende strategisch gunstige punten in de stad machinegeweren waren op gesteld. De demonstreerende werkeloozen hielden auto's en trams aan, om ze als baricade te gebruiken. Tijdens de onlusten werden verscheidene winkels geplunderd. In de hoofdstad Bogota heerscht volkomen orde. Watersport. Rondvaart door Nederland. Aangemoedigd door het groote succes, be reikt met de rondvaart door Nederland in 1929, besloten de besturen van den Neder- landschen Roeibond, den Amsterdamschen Roeibond, de Koninklijke Verbonden Neder landsche Watersportvereenigingen, den A N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, den Noord-Nederlandschen Watersportbond en den Westelijken Roeibond, de watertoeris ten in de gelegenheid te stellen, ook in 1930 een rondvaart door Nederland te onderne men. Evenals in 1929 zal de rondvaart worden verdeeld in meerdere Gewestelijke tochten, waarvan de routes nader zullen worden be kend gemaakt. De rondvaart wordt opengesteld voor roeiers, zeilers, kano- en motorbootvaarder* waardoor op de meest uitgebreide wijze de belarigen van alle watersportbeoefenaars worden behartigd. De deelneming wordt opengesteld voor een ieder, dus ook voor hen die niet aange sloten zijn bij vereenigingen of bonden; op deze wijze wordt de watersport-propaganda in den ruimsten zin gediend. Het secretariaat zal gevestigd zijn aan het Centraal Bureau voor Watersport der K. V N. M. V., Sixhaven over het IJ, te Amster dam (Noord). Belgische minister in ons land. Gisteravond bezocht de heer Lippens, de luchthaven van Schiphol. Hij bracht een of ficieus studiebezoek en was vergezeld door eenige hoofdingenieurs van zijn ministerie en den heer Plesman, directeur van de K. L. M. De voornaamste inrichtingen, de nacht- landingsinstallatie en de nieuwste verkeers vliegtuigen der K. L. M. werden bezichtigd. In een en ander toonde hij de grootste be langstelling. Vandaag zal het gezelschap een bezoek brengen aan Leiden, waar het bedrijf van de N.Z.H.T.M. in oogenschouw zal worden genomen. DE ZUID-AMERIKAANSCKE REIS VAN DE „GRAF ZEPPELIN". Naar de Hamburg-Amerikalijn als gene- raal-vertegenwoordiger van de Zeppelin- Luchtschepenwerf mededeelt zal de tocht van de „Graf Zeppelin" naar Zuid-Amerika op 10 Mei a.s. van Friedrichshafen uit be- f[innen. Allereerst gaat de reis naar Sevil- a en vandaar, na een eendaagsch opont houd via de Canarische eilanden naar Per- nambuco of zoomogelijk naar Rio de Janei ro. Bij gunstig weer zal de „Graf Zeppelin" daar voor 24 uur landen, doch bij ongunstig weer zal slechts boven de stad gecirkeld worden. Voor het oponthoud te Pernambuco zijn drie dagen uitgetrokken. Daarna gaat het luchtschip verder naar Havana, waar bij gunstig weer eveneens een tusschenlan- ding wordt verricht. Tenslotte zal de „Graf Zeppelin" zich naar Lakehurst begeven om vandaar, na een verblijf van drie dagen, weer naar Sevilla en Friedrichshafen terug te keeren. STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (thuisr.) 20 Maart te Bela- wan. Prins der Nederlanden, thuisreis, 21 Maart van Southampton. Chr. Huygens, thuisreis, 21 Maart te Suez. Koningin der Nederlanden, uitreis, 21 Maart v. Genua. Achilles, 19 Maart v. Lefkandi n. Malta. Agamemnon, 20 Maart v. Malaga n. Cartha- gen? naar waarnemingen, verricht in den morden van 22 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.6 te Riga Laagste barometerstand 745.0 te Kinn. Verwachting, geldig tot den avond van 23 Maart: Matige tot zwakke wind uit Westelijk* richtingen; meest half of zwaar bewolkt' weinig of geen neerslag, iets zachter over! Clio, 20 Maart v. A'dam te Paramaribo. Deucalion, 20 Maart v. Lissabon te Cadix. Eos, 20 Maart v. Valencia n. Rotterdam. Nereus, 20 Maart v. Aalborg n. A'dam. Simon Bolivar 20 Maart v. Amst. te Barbados. Stella 20 Maart te en v. Salonica naar Smyrna. Theseus 20 Maart v. A'dam te Delfzijl. Venus 21 Maart v. A'dam te Hamburg. Ajax 21 Maart v. Rott. te^msterdam. Crijnssen 21 Maart v. Amst. n. W.-Indië. Haarlem 21 Maart v. Amburg n. Antw. Neptunus 20 Maart v. Catania n. Messina Odysseus 20 Maart v. Danzig te Stettin Orpheus 21 Maart v. Venetië te Triest. Erato 21 Maart v. Amst. n. Bordeaux. Pluto 21 Maart v. Amst. n. Kopenh. Rhea 21 Maart v. Amst. n. Guatemala.1 Zeus 21 Maart v. Amst. n. Rott. KON. HOLL. LLOYD. 4 Orania (uitr21 Maart v. Montevideo. Ia Peursum (uitr.) 20 Maart v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar 21 Maart v Bat. 1. v. Londen te Rolt. Deli 21 Maart v. Bat. te Soerabaja. Gorontalo (thuisr21 Maart v. Padang. Kertosono (thuisr.) 20 Maart te Port Soedan. Schouwen (thuisr.) 21 Maart v. Port Said. Tjerimai (thuisr.) 21 Maart 7 u. vm. te Marseille. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk 21 Maart v. Newport N°ws n Rott. Maasdam, v. Rott. n. N.-órleans, 20 Maar! v. Tampico. Rotterdam toeristenvaart) 21 Maart v. Alexan- drië. Lochgoil. Rott/Vanc. 19 Maart v. Milliord- haven. Nictheroy, Rott /Pac 19 Maart v. Kingston. Grootendijk 20 Maart v Antw. te Vancouver. Westerdijk 20 Maart v. New Yora n. Rott. Correspondentie. H. E. Gaarne zullen we aan uw ver zoek voldoen. Heb echter een paar dagen geduld. LEZING ARMENRAAD. Op Woensdag 26 Maart a.s. 's avonds 8 uur zal ten stadhuize een openbare ver gadering gehouden worden van den Armen raad. De heer Mr. J. Everts. secretaris van den Armenraad te Amsterdam, zal een lezing houden over het onderwerp: „De histori sche ontwikkeling der denkbeelden over Armoede en Airnenzorg'. De lezing za' wotden toegelicht door lichtbeelden. Voor belangstellenden zijn kaarten te ver krijgen op het Bureau van den Armenraad. Doelenstraat 30. BENOEMD. Bij koninklijk besluit is, te rekenen met in gang van 1 Jan j.1.. benoemd tot adjunct- rijkslandbouwccnsulent onze vroegere stad genoot de heer ir. G. J. Lienesch tot ausver tijdelijk als zoodanig werkzaam te Groningen. BUITENGEWOON VELDWACHTER. De heer P Pusch van den Alkmaarschen Particulieren nachtveiligheidsdienst is Don derdag beëedigd als buitengewoon gemeente veldwachter der gemeente Alkmaar zonder bezwaar vaa de gemeentekas. ZAAK GEREORGANISEERD. Indertijd is de dancing van oe Heineken's Brouwerij overgenomen. Zij heette „Amicitia" maa. is dezer dagen herdoopt in ..Dancing Pigalle". Met ingang van heden zal naar men ons verzoekt te melden, de zaak totaa; gereorga niseerd worden. EV. LUTH. GEMEENTE. Zondag 23 Maart, geen dienst. (Verbe terd bericht). HEROPENING~KAPPERSZAAK. De kapperszaak van wijlen den heel Kuyper, gevestigd Oudegracht 90, is thans overgenomen door den heer Joh. Kalksma. die de zaak gistermiddag heropend heeft. Verschillende gedeelten zijn vernieuwd, of verbeterd, zoodat de zaak een zeer netten indruk maakt. Behalve de ruime heeren- salon is er nog een geheel aparte damessa lon, welke keurig is ingericht met zijn talrijke instrumenten. Bovendien is er nog wachtkamertje afgeschoten. Vermelden wij nog dat de heer Kalksma een ruime sorteering sigaren heeft en wm twijfelen niet of deze zaak zal zijn plaats onder de kapperszaken hier te stede op wa*r dige wijze kunnen handhaven. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 23 Maart is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, ge- opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende oen nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot aen volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende wee* de nachtdienst waargenomen-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2