m Alkmaarsclie Courant. DE VERDWENEN DEUM. Radio-hoekje hend#rd twee en dertigste Jaargang, Maandag 24 Maart Provinciaal niwuwi rrcn MiKTON. Uit J, ZTktegeva,len met 611 ziekendagen, geloopen Jaar was dus niet gunstig voor onze vereeniging. Vijf nieuwe leden wa- h a!len i°nge Personen. ming aangenomen. No. <0 1930 Dinsdag 25 Maart. Hilversum,1875 M. 10.—10.15 Morgen- lijding- 12.lo2.Concert door het Avro- Ensemble. 2.-3.— Gramofoonp'aten. 3.— 4.Knipcursus. 4.—4.15 Gramofoonolaten. 4.15—5 Solistencorjcert. Sopraan en "piano 5.30—6.— Dinermuziek uit hei café ..Mo derne" te Amsterdam. 6.— Tijdsein. 6.01 Voortzetting Dir.ermuziek. 6.30—6.45 Gra mofoonplaten. 6.457.15 Engelsche Conver satieles. 7 15—7.45 Engelsche les voor ge vorderden. 8.— Gramofoonplaten. 8.30 Con cert door het Omroeporkest. 9.45 15 min. 'Muzik. tusschenspel. 10.Persberichten. Daarna 12 min. Muzik. tusschenspel. 11. Aansluiting van het Carltonhotel te Amster dam. 12 Sluiting. Huizen, 298 AI. Na 6 uur 1071 M.) (Uitsluitend K. R. O.) 8.15—9Morgen concert. 11.3012.Godsdienstig half uurtje. 12.151.15 Concert door het K. R O - trio. 1152.Gramofoonplaten. 2.3. <Voor de vrouw. 4.5.— Gramofoonplaten. 5.-6.Debutanten-uurtje Sopraan en pia nist. 6.Jos Mineur. De autozegening. 6.05 Gramofoonplaten. 6.15 Esperantoberichten. 6.30 Beursberichten. 6.40 Gramofoonplaten. •7.Cursus Kerklatijn. 7.30 Causerie 8. Lijdensoverweging. Gewijde muziek. Medita tie door Dr. J. Eijkeler. Gem. keor onder lei ding van Jos H. Pickkers. 9.30 Nieuwsbe richten. 9.3011.Orgelconcert in de St. 'Dominicuskerk door Evert Haak. V. v. Bers. tenor. 11.12.— Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. M. Knight, alt. J. Patterson, tenor. 12.50 Or gelconcert. E. O'Henry. 1.20—2.20 Orgel concert. 2.25 Gramofoonmuziek. 2-50 Uitz. voor scholen. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Le zing. 4.50 Orgelconcert, door Pattman. 5.35 t'Kinderuurtje. 6.2C Voorlezing. 6.35 Voorle zing. 7.Piano-recital V. Hely—Hutchin- scn. 7.207.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8 05 Concert door Instrum Kwintet. 8.50 Concert op spinet door G. Ramin. 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.05 De Courville's Hour IV. Dansorkest. 11.0512.20 Dansmuziek. 12.20 12.50 Televisie. Pariis „Radio-Paris"1725 M. 12.50 Gra mofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonpl 8.20 Concert. Orkest er, solisten. Langenberg, 47 M. 6.207.20 Gramo foonplaten. 11.30 Gramofoonpl. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.50—5.50 Gramofoonpl. 7.35 Die Nacht der Stadte. Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkest concert. 2.20—4.20 Concert. Orkest en zang 7.20—8.— „Skindöde Ojne". Hoorspel van Per Bukke. 8.—9 05 Orkestconcert. 9.50— 10.20 Zang en piano. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Concert, orkest en zang. 8.35 Vlaamsche uitz. op golfl. 338.2 M.: Concert georganiseerd dcor de SAROV. Zeesen, 1635 M. 6.15—11.50 Lezingen. 11.50—12.15 Gramofoonplaten. 12.15— •12.50 Berichten. 1.20—1.50 Gramofoonmu ziek. 1.50—3.50 ^zingen. 3.50—4.50 Con cert. 4.50—8.— Lezingen. 8.— „Die Nacht der Stadte". Uit Langenberg. Daarna: Gra mofoonpl. 9.45 Berichten. DE DIRECTEUR DER GEMEENTE WERKEN VAN ALKMAAR MAAKT BE KEND, DAT DE ROOTORENBRUG VANAF 26 MAART TOT 6 APRIL A.S., OF ZOOVEEL LANGER OF KORTER ALS ZAL BLIJKEN NOODIG TE ZIJN, VOOR DE SCHEEPVAART IS AFGESLOTEN. V/ARMENHUIZEN Onderlinge hulp bii ziekte. Donderdagavond had in de kolfbaan van den heer H. Slikker de algemeene verplichte vergadering plaats van bovengenoemde ver- eeniging. De voorzitter, de heer H. G. Rijs, opende deze vergadering met een woord van welkom in het bijzonder tot den heer J. Blankendaal als oud-bcstuurslid, met het herstel van zijn ziekte. Jaarverslag. Door het overlijden van den heer Joost Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER 21 Zij was opgestaan en wij keken elkaar over de tafel aan, met de telefoon tus schen ons. „1$ u van plan te luisteren?" vroeg ik. .,ïk ben zoo bang!" antwoordde zij. -Ik weet niet wat er gaat gebeuren. Tk F bang! Neemt u den hoorn en zeg mij wie er aan het toestel is." „Wilt u dat bepaald weten?" •Dadelijk! Anders zijn ze misschien vveer weg." Het toestel belde nogmaals en ik nam den hoorn ter hand. met de vraag: „Met wien spreek ik?" Is dit het apartement van den heer Delora?" was de wedervraag. „Ja wat wenscht u?" „Ik wensch juffrouw Felicit Delora a~u bet toestel te hebben?" „Wien kan ik zeggen?" .Dat doet er niet toe", was het ant woord. „Wc.es zoo vriend?!' 'c haar te vragen aan het toestel te komen juffrouw Feliciu Delora." fk nam den Toorn van het oor en wendde mij tot haar: Mink als bestuurslid, werdlrTdiens ola^ gekozen de heer H. Mink.. P .ziektegevallen voorgekomen aan i? ziekendagen. Uitbetaald werd aan 31 zieken ƒ94715 of 30.50 per Jer e%V°J&]aar n*5 het minder'toen Het ledental was op 13 Dec. 136. Rekening en verantwoording. V olgens de rekening was er een batig saldo n fn-sri3,?- 309.33. Kapitaalrekening J CoöPerat'eve Boeren leenbank alhier geplaatst 1100. Door de rekeningcommissie werd bii monde van den heer H. Groot meegedeeld dat alles in orde was bevonden. De voorzitter aankte den penningm voor zijn goed beheer Liaarna werd de rekening alzoo vastgesHd. uugaven en ontvangsten op 1628. 93. v erkiezing van 3 bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren Jb. Grin P Jonker en R. Zomerdijk. De aftredende hee ren. werden met groote meerderheid van lammen herkozen en namen de benoeming Bespreking over lut cd of niet voortbestaan der vereeniging. in verhand met de thans ingevoerde Ziektewet. Dit punt, dat zeer belangrijk was, werd uit voerig besproken. Het heeft aan de bestuurs tafel ook veel stof doen opwaaien. Onze ver eeniging heeft vanaf 1900 zeer gunstig ze- werkt. Het ligt niet in den aard van het ne stuur om deze zoo maar op te doeken riet bestuur heeft een bespreking gehad en wil voorstellen cm de 20 pCt. te doen betalen door de vereeniging, terwijl men 80 pCt. van neU.oon ontvangt volgens de Ziektewet. De voorzitter zeide: De arbeiders die verze kerd zijn moeten de helft bijdragen van de kcsten. Veróer lichtte spr. zeer uitvoerig en duidelijk de Ziektewet toe. Na deze uiteenzet ting stelde hij aan de vergadering voor even te pauseeren. Daarna lichtte de voorzitter nog toe, dat de Ziektewet reeds vanaf 1 Maart 1930 in wer king is getreden en bij ziekte een loonderving is Het bestuur heeft dan ook gemeend voor aanvulling voor te stellen, zich te verzekeren als arbeider voor 5 per week daarvoor 1214 ets. contributie te betalen! Voor den werkgever 10 per week te verzeke ren, hiervoor 0.25 contributie te heffen Door verschillende leden werd het een en an der naar voren gebracht, in verband met te gemoetkoming bij ziekte. Nadat de voorzitter verschillende vragen had beantwoord, werd intusschen nog aan de vergadering voorgesteld, om het bestuur vrij mandaat te geven, om eventueel al of niet uit de N. V. S. uit te treden en te handelen naar goedvinding. Als lid uit te treden werd door de geheele vergadering goedgevonden. Voorstel bestuur. Om de contributie van 1214 ets. per week om de 14 dagen te doen ophalen (voorheen was dit per week) gaf eenige besparing voor de kas. 't Bestuur zal trachten door huis bezoek meer leden te krijgen en zou ook eigen werkers willen opwekken tegen deze voor waarden te willen verzekeren. Ook werd door den heer Hof nog gevraagd om eigen werkers te verzekeren voor 10 tegen een contributie van 25 ets. per week. Door den heer Strijbis werd naar voren ge bracht, dat er alzoo voorioopig 2 klassen zijn. Contributie van 1214 ets. voor arbeiders en 25 cent voor eigenwerkers per week. De voorzitter zeide verder dat het regl. ge handhaafd blijft en vroeg andermaal of het voorstel van het bestuur werd aan genomen. Wanneer een arbeider 25 loon verdient, krijgt hij volgens de nieuwe Ziekte wet 80 pCt. uitkeering of 20. Wanneer de arbeider als lid verzekerd blijft bij de O. H. B Z. en betaalt wekelijks 1214 ct. contributie, b ijft hij daarmee zijn loon behouden, gere kend op 25. Dit voorstel werd ten slotte dcor de vergadering goedgevonden. Daar de rondvraag niets bijzonders ople- verde sloot de voorzitter met een woord van dank voor de aangename besprekingen deze vergadering. Nutsavond. woensdag had in de kolfbaan van den heer Slikker de laatste Nutsavond plaats voor dit seizoen. Het was de avond van eigen krachten. Veel publiek was opgekomen om te genieten van dezen laatsten Nutsavond die altijd bij de bezoekers zulk een aangename herinnering achterlaat. Ook deze avond heeft de bezoekers wederom niet teleurgesteld want er is gelachen, er is genoten. De voorzitter, ds. Zillinger Molenaar, die de vergadering met een geestige toespraak opende, wist al spoedig een goede stemming „Daar is iemand, die u spreken wil." ie is liet Wil hij zijn naam niet zegen? Herkende u dan de stem?" Ik aarzelde even alvorens Ik zeide: „Ik beu er niet zeker van, maar de stem leek op die van uw oom Zij nam nu den hoorn ter hand. Wat er hierna gebeurde tusschen haar en den persoon aan het andere einde van het toestel kan ik u natuurlijk niet na vertellen. Alles wat ik weet was, dat zij met korte tusschenpoozen zeide: ..Ja! Neen! Ja! Dat beloof ik" Daarop legde zij den hoorn we neder en keek mij aan, terwijl zij verklaarde: ..Het geheim is opgelost. Mijn oom heeft een paar vrienden ontmoet en is 'en korten tijd in hun gezelschap geble ven om eenige zaker. te bespreken. Het spijt mij «rg. dat ik u zooveel last heb bezorgd. Ik beh >ef me niet langer onge rust te maken. Alles is opgehelderd." Ik boog en richtte mijn schreden naar de deur, doch achtte mij verplicht tot de ver klaring: „Zoo ik u nog op de een of andere wijze van dienst kan zijn „Dan zal ik het u zeker vragen", ant woordde zij, mij ernstig aanziende. „Dat meen ik werkelijk." „Het nummer van mijn kamer is 198", vervolgde ik. „Ik heb mijn kamers twee verdiepingen hooger dan u. Vergeet niet mijn hulp in te roepen, wanneer u een vriend noiodig heeft." „Ik zal het werkelijk niet Vergeten", ant woordde zij vriendelijk- onder de aanwezigen te brengen. Hierna werd door ds. Molenaar een mooie en ernstige voordracht gegeven „De oude vrouw als die vegge" dit werd keurig weergegeven. Vervol gens de heer P- de Groot met een voordracht De Molen" van Martien Beversluis. Eenige jonge t-ames gaven ten beste „de vrooliflee Boertjes" ook zeer leuk. Hierna trad op een oude bekende, de heer H. Groet met: De lantaarnopsteker". Een daverend ap plaus beloonde dezen ouden heer. Het blijspel „Arme rijken" werd hee goed uitgevoerd en ook vroolijk en los gespeeld, de achspieren kwamen hierdoor terdege m werking. Het losse en mooie spel van de hoofdpersonen mevr. Speets er den beer Slikker viel ten zeer ste te roemen. Voor de tweede maal kregen we nog eens te hooren den heer Groet met 'n aardig populair liedje waarvan het refrein door allen enthousiast werd mede gezongen. Tot slot verschillende ionge dames die het stukje ..Antipoden" opvoerden. Een grappig gezicht al die jonge meisjes gekleed in pyama, het was wel de clou van den avond. Door den voorzitter werd te ruim 12 uur deze aangename bijeenkomst gesloten, hij wekte degenen, die nog geen lid waren, op, om het departement te steunen door lid te worden van onze vereeniging. De Raad dezer gemeente vergaderde op j Vrijdag 21 Maart De burgemeester opende op de gebruike lijke manier de vergadering en heette de i.r'en welkom. Aan de orde is eerst ingeko rt-. stukken en mededeelingen. De bouw van een ambtswoning voor den burgemeester, alsmede het bouwen van een ammoniektank voor het gasbedrijf is door B en W. niet gegund. Tot administateur van het gemeentelijk i tiiinbouwbedriif is met ingang van 1 Maart ',930 benoemd C. Roozendaal op een jaar- vedde van 100. Bovengenoemde mededeeling alsook dat de sluis te Schoorldam wederom voor 4 jaar vas verpacht aan A. Dreewe voor een be drag van 832 per jaar, zonder op of aan merkingen van een der leden van den Raad aangenomen. Voorgesteld werd eene vorordening tot be teugeling van openbare dronkenschap (z.g zwarte lijst) vast te stellen, waarin wordt bepaald, dat het den houder van een inrich ting, waarvoor vergunning of verlof is verleend, verboden is toe te laten personen, van wie ter beoordeeling van den burgemeester bekend is, dat zij van alcoholhoudenden drank mis bruik maken en wier namen door den burge meester schriftelijk aan den houder van ver noemde inrichtingen zijn opgegeven. Over dit punt vroeg weth. Swan het woord, dat hij, hoewel hij zijn stem hiervoor had gegeven, hij toch zou willen opmerken, dat hij dit niet had gedaan omrede het drankmisbruik hier zooveel voorkwam, maar hieraan toch niet zou willen tegenwérken. Hierop antwoordde de voorzitter, dat deze verordening niet de bedoeling inhield om Warmenhuizen een getuigschrift te geven van drankmisbruik, maar het was om dit te voorkomen. Op verzoek van het raadslid van Rijn werd hierover gestemd Inmiddels kwam de heer Slot ter vergadering, nog juist bijtijds om hierover mee te stemmen. Het voorstel werd aangenomen raèt enkel de stem van den heer van Rijn tegen. Voorgesteld werd de algemeene Politiever ordening aan te vullen met een bepaling, dat de houders van hondenkarren verplicht zijn. Hierover vroeg de heer Slot 't woord. Spr. was van meening, dat de wet dit zelfs maar moet voorschrijven en als dit een leemte in de wet is. dat de Raad er niet voor is om nog meer voor te schrijven voor die enkele hond, die hier wordt gebruikt als trekdier. Weth. Groot en Swan antwoordden hier op, dat er toch niets tegen was om deze be paling op te nemen. Op voorstel van den heer Slot werd hier over toch nog gestemd, met als resultaat, dat het voorstel werd aangenomen met de stemmen van de raadsleden Slot en van Rijn ^Voorgesteld werd in principe te besluiten tot het aangaan van eene geldleening groot pl.m. 36.000 met de N.V. M voor Gem. Crediet te Amsterdam tegen een rente van 43/, a pari, met een aflossing in pl.m. 3U )3 De heer Slot zeide over deze geldleening, dat het niet gewenscht is om dit te acceptee ren, daar de rentestand aanmerkelijk lager is geworden en vermeent dat er kans bestaat, dat hij nog wel zal dalen. Hierop antwoordde de voorzitter, dat he. veiliger is dit aanbod aan te nemen, omrede het voor een gemeente moeilijk is om altijd het goedkoopst klaar te komen. Daarna werd het voorstel zonder stem- Als in een plotselinge opwelling stak zij mij haar hand toe, een kleine, blanke hand met tamelijk lange vingers, die ongewoon keurig waren gemanicureerd. Zij droeg slechts een enkelen ring, waarin een prach tige, ongeslepen smaragd was gezet. Ik drukte haar vingers even en bracht ze naai mijn lippen. „Ik ben altijd gaarne tot uw dienst", ver klaarde ik rustig, „hoe veel of hoe weinig u mij ook gelieft mede te deelen. Wel te rus ten." Ik begaf mij naar mijn kamers en knapte mij wat op. Vervolgens ging ik naar bene den en liet mij wat avondeten brengen. „Louis is nog niet terug, wel?" zeide ik terloops tot den kellner die mij bediende. „Nog niet, mijnheer. Wij verwachten hem morgen, in den loop van den ochtend. Is mijnheer ook te Parijs geweest?" Ik knikte bevestigend en ging niet verder op het onderwerp door. Toen ik een half uur later naar mijn kamers terugkeerde, bleef ik even een praatje maken met den portier. „Mijnheer Delora is nog niet verschenen, mijnheer", begon hij. „Neen", antwoordde ik, „er schijnt een kleine vergissing in het spel te zijn. Ik meen dat hij met zijn nicht heeft getelefo neerd." De portier keek mij een beetje verbaasd aan en zeide: „Het is toch wel curieus mijnheer, maar er schijnen heel Wat menschen fe zijn, die den heer Delora willen spreken. In de laat- Voorgesteld werd de art. 3 en 4 van de overeenkomst tot levering van gas met 3e gemeente Harenkarspel te wijzigen in dien zin, dat in plaats van 5000 wordt gelezen 4^00 colerieën en verder te bepalen, dat de gemeente Harenkarspel ten alle tijde inzage kan nemen van de geregistreerde uitkomsten van een bij de fabriek aan te brengen auto matische caleriemter en voorts in de gemeen te Harenkarspel een automatische drukmeter wordt geplaatst Verder werd voorgesteld art. 3 der over eenkomst met de gemeente St. Maarten te wijzigen als voren en aan art 5 een 2e lid toe te voegen, luidende: met dien verstande evenwel, dat de gemeente St. Maarten ten opzichte van de electriciteitsvoorziening vrij heid van handelen wordt gelaten en voorts met dezelfde bepaling ten opzichte van de caleriemeter als voor de gemeente Haren karspel is bepaald. Over dit werd zeer weinig gesproken en dan ook zoo aangenomen. Voorgesteld wordt het reservefonds va:i het gasbedrijf een bedrag beschikbaar te stel len van 7.200 voor den bouw van een nieu we oven voor het gasbedrijf. Voorgesteld werd het voorschot op de ge meentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der L. O. wet 1920 voor de bijz. school te Krabbendam voor 1930 vast te stellen op 500; voor de R.K. Jongensschool op 1.600 en voor de R.K. Meisjesschool op 1.660. Bovenbedoelde bedragen waren berekend na de uitgaven der Openbare school, die over 1928 15.40 per leerlingen was geweest. Dit werd zoo aangenomen, alsmede de vaststelling van de Kohier hondenbelastin gen van 434 berekent over 77 honden, die daarvoor in aanmerking komen. Voorgesteld werd burgemeester en wet houders te machtigen tot het benoemen van een gemeen te-werkman en zijn salaris te be palen op 26 per week plus 0.50 kinder toeslag per week voor ieder kind beneden den leeftijd van 14 jaar. Alsvoren over dit voorstel werd gesproken, bracht de voorzitter een woord van diepe hulde aan de nagedachtenis van den ge meente-werkman J. Vreeker, die met ijver die jaren- de gemeente heeft gediend en sprak den wensch uit, dat de weduwe in haar lot troost zal kunnen vinden. Daarna deelde de voorzitter mede, dat B en W. een gemeente-werkman zouden willen aanstellen, dat zooveel als een mannetje van alles moet zijn, die alle voorkomende kleine karweitjes zou kunnnen opknappen. Hierover kreeg eerst de heer Slot het woord. Spr. kon zich niet met 't salaris noch met het voorstel van kindertoeslag vereeni gen. Hij vermeende, dat men voor 26 niet een veelzijdig ontwikkeld man zou kunnen vin den en al zou dit wel zoo wezen, dit met het loon van 26 niet goed betaald zou zijn Met de kindertoeslag kon de heer Slot zich ook niet vereenigen, omrede men betaald moest worden naar het werk en niet naar het gezin dat men had te onder houden. Zijn voorstel luidde om het loon te bepalen op 28 en dan zonder kindertoe lage. Het raadslid Molenaar was van gedacht.1, dat het loon van 26 wel voldoende was te achten voor iemand die wat handig is in zijn werk, omrede 'n vakman zich toch niet zou leenen om van alles aan te pakken. Hij is blij dat er een voorstel is om de kindertoelage te geven, aangezien iemand met een gezin meer noodig heeft als een vrijgezel, al wordt het zelfde werk gedaan. Weth. Swan schaarde zich aan de zijde van den heer Slot wat betreft de kindertoe lage. Weth. Groot wilde het salaris stellen op een maximum van 26 en dacht het wel met een wat oudere kracht te kunnen redden, die dan voor minder soms wel was te vinden. In elk geval zou hij iemand >iit de gemeente daarvoor willen hebben. Het raadslid Hof is aan de zijde van den heer Molenaar wat de kindertoelage aan gaat. maar zou willen aanraden een jonge kracht te nemen. De heer Slot voegde er dit nog aan toe, dat de gemeente niet moet voor gaan wat betreft de vraag en aanbod, maar voorop moet stellen 'n loon, dat voldoende is voor het werk, dat wordt gedaan. Tenslotte sloot de voorzitter de rij der sprekers over dit onderwerp. Hij meende dit loon te moeten handhaven en beval den kin dertoeslag warm aan. Het voorstel van den heer Slot om een loon te bepalen van 28 zonder kindertoe lage werd verworpen. Hier stemden tegen de raadsleden Molenaar, Nannes, Hof en weth. de Groot. Daarna kwam het voorstel van B. en W ter tafel, dat werd aangenomen met de stem men van weth. Swan en de raadsleden Slot ste dagen hebben wij zeker wel een dozijn aanvragen gehad om hem te spreken en alle aanvragers hebben geweigerd hun naam te geven." .^Zakenvrienden misschien", antwoordde ik. „De heer Delora is overgekomen, denk ik, om met zijn kennissen hier goede vrien den te blijven." De portier liet een bescheiden doch ge heimzinnig kuchje hooren en volstond met de opmerking: „Dat zal wel zoo zijn, mijn heer." Ik vervolgde mijn weg naar mijn kamers, daar ik er niet op gesteld was het gesprek voort te zetten- Toch gevoelde ik, dat er iets achter dat alles stak. Ashley wist of vermoedde iets, dat hij mij zeker met een kleine aanmoediging mijnerzijds zou hebben medegedeeld. Na nog een laatste sigaret ie hebben aangestoken, probeerde ik de zaak voor mijzelven tot klaarheid te brengen. In de eerste plaats was ik in aanraking geko men met deze menschen, die niets merk waardigs vertoonden behalve de uitgespro ken vreemde nationaliteit van den man en de goede smaak en de schoonheid van het meisje. Ik had ze gezien in een hoogst fat soenlijke omgeving te Parijs en vervolgens in een restaurant, dat, naar Louis ronduit had erkend, de verze 'plaats was van menschen, die een leven leidden waaraan een luchtje was. Ik was tegelijk met hen naar Engeland overgestoken en zoo hun aanwezigheid in den trein niet de verklaring was, Waarom Louis mij zoo overhaast had laten vertrekken, dan moet het hem toch en van Rijn tegen. Aan de rondvraag gekomen, werd door den heer Molenaar het woningvraagstuk van den heer Donia ter sprake gebracht, naar aanleiding van het ingezonden stuk in de Schager Courant door den heer Donia. De hee,r Molenaar begon te vertellen, dat het geschrevene hem Siberisch koud liet, maar hij openlijk de vraag zou willen stel len of het wel waar was, waarover de heer Donia o.a. schreef, dat de Raad de R K tunbouwcursus subsidie gaf en deze bevoor rechtte boven dien van anderen. Daarop ant woordde de voorzitter, dat er van subsidie geen sprake was, maar enkel gebruik van lokaal en vuur en licht. Vervolgens bracht de heer Molenaar no<* ter sprake, dat de heer Donia beweerde, alsof de Raad hem vroeger een villa had toege zegd en hij nu een huisje had gekregen. Weth. de Groot voegde er nog aan toe, dat iemand die zoo'n huis een huisje noemt, niet gauw tevreden is te stellen en het de vraag is of de heer Donia met het eerste plan, dat 12.000 had moeten kosten, dan wel tevre den was geweest. Hierop antwoordde tenslotte de heer Slot, dat dit huis niet beantwoordde aan de bouw kosten van 9000 en daarmede was deze kwestie afgedaan. Aan liet woord gekomen voor de rondvraag vroeg de heer Slot, hoe het staat met de aan besteding van het bijbouwen der gasfabriek en de woning van den burgemeester. Of dit een fout is van de ontwerj>ers of de aannemers, dat dit niet door kan gaan en o* den ontwerpers niet kan worden opgedragen het dan zelf uit te voeren. Hierop antwoordde de voorzitter, dat hij niet kan oordeelen, wie het goed heeft be rekend en de ontwerpers niet kunnen worden gedwogen dit zelf uit te voeren. Aan het einde kwam weth. Swan met zijn uit breidingsplannen wederom voor den dag en zeide, dat het hem is gebleken na onderzoek, dat er een bouwverbod kan gemaakt worden aangezien er een uitbreidingsplan bestaat. Hij zou dit willen toepassen op het erf van Kunis in de fuik voor eventueelen aanleg van een weg naar den vastwal, omdat het hem be kend is, dat de eigenaar van het land daar- gelegen plannen had, die te bestemmen voor aanleg van een weg met bouwterrein. Daarop stede de voorzitter voor deze zaak onder de oogen te zien en met B. en W. t; bespreken. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering met dank aan de leden van den raad gesloten. - ZUIDSCHARWOUDE. De Langcndijker Winkelier-, Nering- en Vakvereeniging herdenkt a.s. Woensdag haar 25-jarig bestaan, welke herdenking zeer luisterrijk hoopt te worden, althans de daar voor benoemde feestcommissie heeft een schitterend programma samengesteld. De Coöperatieve Verbruiksvereenigiug „Nieuw Leven" U. A., hield Donderdag avond in de kolfbaan van P. Kramer haar negende jaarvergadering. De voorzitter, de heer Jasper Glas, opende een half uur na den tijd de vergadering, aangezien men meer leden verwachtte. Het deed hem groot genoegen te kunnen mededeelen, dat de fi- nancieele resultaten gunstig zijn en de critiek kunnen doorstaan, volgens het bestuur. De omzet der. bakkerij is flink en die van den winkel had beter kunnen zijn, en hopen wij dat de winkelomzet in het komende jaar gunstig zal zijn. Nu gaan we weer de goede richting in. De omzet der bakkerij bedroeg 60.000, die van den winkel 42.000. Deze cijfers wijzen dus op een aardige omzet, hoe wel men altijd nog een grooter omzet zou willen. De samenwerking tusschen bestuur en commissarissen waren genoeglijk. De laatste waren echter niet altijd op hun post en wees de voorzitter er op dat dezen meer hun plicht zouden begrijpen. De verhouding tusschen personeel en bedrijfsleider gaf wel eens strubbeling, maar was niet van ernsti- gen aard. Er was wel eens eene vergade ring noodig, doch dit vinden wij niet erg, als op deze wijze geschillen opgelost wor den. Met den wensch dat de besprekingen in het belang der coöperatie moge zijn, ver klaarde de voorzitter de vergadering voor geopend. Hierna mededeelingen. Ie. Getracht wordt in Koedijk een vaste wijk te krijgen, daar de bezorger er te laat komt en de menschen gaarne op tijd hunne waren willen heien. De heer Muller, aldaar, wil zijne mede werking verleenen om 't aantal coöperatoren uit te breiden. St. Pancras kwam daii op zich zelf te staan, wel kost een en ander weer geld, doch het geschiedt in het belang van onze zaak; 2o. de wijk Alkmaar gaat flink vooruit, getuige den tegenwoordigen knappen omzet Het kan echter beter, waarvoor wij ons best zullen doen; 3e. wat betreft Tuitjehorn, laat de wensch een voldoening geweest zijn tc gelooven, dat ik misschien met hen in kennis zou komen. Gedurende de gansch reis had geen van beiden ook maar de geringste poging ge daan om met mij kennis te maken. Dat dit tenslotte niettemin had plaats gehad, was ongetwijfeld alleen aan het toeval toe te schrijven. Ik twijfelde geen oogenblik dat het meisje aanvankelijk zeer verstoord op mij was geweest. Het was even zeker, dat haar oom geen oogenblik van een wensch had doen blijken om met mij kennis te ma ken. Ik moest weer denken aan zijn won derlijke ongerustheid, toen wij Londen na derden, zijn geprevelde verontschuldiging van zijn zeeziekte en zijn eenigszins zonder ling gedrag om zijn nichtje alleen aan mij toe te vertrouwen, hoewel ik een volslagen vreemdeling voor hem was, terwl hij zich haastte naar een hotel, waar hij zich ten slotte niet eens had vertoond. Was hij in derdaad de man die per telefoon met het meisje had gesproken, dan wist zij vermoe delijk meer van de zaak af dan ik. Waar schijnlijk had hij haar een uitleg van zijn af wezigheid gegeven, maar dan had hij toch ongetwijfeld aan haar geheimhouding opge legd Wat was de beteekenis van het ge heimzinnig gedoe? Waarvoor was hij be- vreesd? Wie was die jonge man. die na zijn vertrek op het Charing Cross Station van zoo groote belangstelling voor zijn nicht en mij blijk had gegeven? Was het misschien iemand, dieft hij wenschte te ontloopen? Een detective, of een verklikker misschien? (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5