SPOOR's MOSTERD Landbouw en Veeteelt, Spoor's gestampte Meisjes AUTOBUSDIENSTEN. Ij is een ellendige kwaal. En toch gemakkelijk te genezen met behulp van Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. f0.65 per flacon in alle apo theken en drogistzaken. wel wat over. De broodbezorger is van be trekking veranderd. Als er een geschikt per soon voor te vinden is, dan zal getracht wor den er meer vasten voet te krijgen en betere resultaten. Anders laten we het maar zoo zooals het is. De notuleering der overige vergaderingen werden nu voorgelezen, waarop goedkeuring 'volgde. De voorzitter bracht hartelijk dank aan den secretaris, voor diens zeer uitgebreid en zakelijke weergeving. (Applaus). Het jaarverslag was natuurlijk een be knopte weergeving van al de gebeurtenissen van „Nieuw Leven". De bakkerij toont een vooruitgang aan van 1 1000, de winkel ech ter een achteruitgang van 6000. Er zijn 82 leden De heer P. Zeeman hield naar aanleiding van het jaarverslag een vrijwel uitgebreide beschouwing. Deze beschouwing, door hem een opbouwende critiek genoemd, werd door den voorzitter en bedrijfsleider in den breede beantwoord. Een en ander nam ipl.m. 2 uur in beslag. De heer Zeeman meende dat het vroegere Ïersoneellid Beets nog een loonvordering toe- omt. H ij kan aan de hand zijner aanteeke wingen toen hij nog voorz. was, bewijzen, dat Beets een loonsverhooging onder voorwaar den was toegezegd en dat dit door nog vijf andere aanwezige leden wordt bevestigd Hoe dit geschiedde ~eeft hij nog nader aan Het rapport Smi.ii is nooit behandeld. Een critiseerend woord heb ik toen laten hooren als bestuurslid. Verschillende artike len moesten niet meer gebakken worden. Ar beidskracht was er te veel. Beets moest weg en men nam bakker Oud er in, terwijl ook de zoon van den bedrijfsleider geplaatst .werd. Waar is nu het te veel aan arbeids gracht wijl er ook minder artikelen gebak ken worden. Wanneer is de hypotheek afge sloten (antwoord werd gegeven half Juni) Nu nog iets over de geste van de zaak. Ik heb gezwaar tegen de bedrijfsleiding. In de prijzen-politiek komen wij ten achter. Spreker releveerde dit nader. De bakkers willen hun prijzen verlagen, maar de coöperatie doet het niet. „De Tijd geest" te Winkel verlaagt ook. Willen wij den omzet grooter maken, dan moeten de prijzen worden herzien. Toen ik op de koffie prijzen wees, was de prijs den volgenden dag verlaagd. Verder vroeg spr. o.m. Wie inven tariseert? Het bestuur doet het niet, wat spreker fout vindt. Nu de winkelhouder ook een wijk waarneemt, heb ik gehoord dat deze bezwaren maakt tegen zijn borgstelling van 1000. Wie is verantwoordelijk? Mammen of zijn zoon. Wie is aansprakelijk als er iets niet goed is. Heeft Mammen borg? Is hier niet eene instructie en borgstelling noodig, in welken vorm ook? Hoe staat het met de borg stelling van anderen? De voorzitter zeide aangaande het perso neellid Beets o.m. dat besloten was het eer ste halfjaar 25 loon te betalen en als het goed ging het tweede half jaar 26. Dit sraat in de notulen. En het ging niet goed, dus kreeg hij het ook niet. En wat zou Zee man doen als het genotuleerd is? We hebben gezegd, dat we hem ruimte zullen geven, doch hij bleef plotseling weg. Echter als hij er r e c h t op heeft, krijgt hij wat hem toe komt. Betreffende het voordeel dat bij verminde ring van personeel ontstaat? Ook bakker Oud is tijdelijk te werk gesteld en we hebben wel meer personeel gehad dat niet in den Bakkersgezellen bond was. Aangaande die hypotheek, och ja, dat is 'n kleine fout geweest, wij hadden hierover eerder moeten berichten. Wat de iprijzen betreft, coöperatie stel den wij de prijzen vast en daar houden de bakkers rekening mede. Zeeman heeeft niet zooveel prijzen genoemd. Het is m i. een 'storm in een glas water. Borgstelling. Het bestuur heeft dus gemeend ,wel zooveel vertrouwen in bedrijfsleider en .winkelhouder *e kunnen stellen, dat wij deze regeling hebben kunnen treffen om der pro- ductiviteitswille Mammen is nu in het kan toor achter de zaak, waar hij een goed over zicht heeft. Ook in de tijden van Zeeman is er verantwoordelijkheid nagelaten. Het is niet goed, doch het gaat niet zoo, dat wij de zaak aan haar lot overlaten. Bovendien is de heer Mammen zoodanig geïnteresseerd, dat hij voorzeker de zaak- zal behartigen. Het vertrouwen zeide ons toe, een en ander van Mammen over te laten De heer Zeeman had goed gedaan wannee'" hij zich eens tot het bestuur gewend had. Nu dient de heer Mammen den heer Zee man van antwoord en tracht aan de hand ,van cijfers van voorgaande jaren aan te too nen dat de ontwikkeling der coöperatie zeer goed vooruitgaande is. Hij geeft zijn geheel-' .persoon aan de zaak en motiveert dit. Vanaf de oprichting 1921 tot en met 1929 is er to taal afgeschreven 29921,66, wat toch dui delijk genoeg de vooruitgang illustreert. Een extra afschrijving van 2000 zeide toch ook veel. De inventarisatie mag zeer zeker bijge woond worden door de bestuursleden, maa1" ik noem het een wassen neus. De gedecomu- menteerde uiteenzetting van den heer Mam men verwierf een applaus. De heer P. Zeeman bracht andermaal de zaak-Beets naar voren en ook anderen meng den zich in deze kwestie Het ging nu over de notuleering hierover, welke echter niet ge .teekend waren; het jaarverslag echter wel. Tje voorzitter wilde een commissie van on derzoek en Zeeman wilde stemming om n.1 aan Beets zijn vermeend geld uit te betalen INadat de voorzitter zeide, dat deze aange i tegenheid tusschen den bakkersgezellenbond en het bestuur behandeld is, bleek evenwel dat dit nog niet ten einde is, en ging hef I voorste! van Zeeman in stemming, hetwelk met 26 tegen werd verworpen. Voor waren 13 stemmen en 2 blacno. De balans gaf de volgende eindcijfers: Debet vlottend bezit 17824.34 zijnde 75.83 pet.; vaste bezittingen 5680.38 zijn de 24.17 pet. Creditschulden op korten ter mijn 3823.93 zijnde 16.24 pet; schulden op langen termijn f 10021.50, zijnde 42.66 pet.: inleggelden 1019.28 en reservefonds 5992,23 is 7011.51 en overschot 264778, zijnde resp. 2983 jxt. en 11,26 pet De uitkeering werd bepaald aan de leden 3 pet. Bij enkele candidaatstelling werden de af tredende leden herkozen, n.1. Jn. de Jong en E. Bierstekker. Als commissaris werd even eens bij enkele candidaatstelling herkozen de heer G. Barten. Rapporteurs van de balans waren de hee- ren A. Nouwen, H. Bakker en J. Zeeman Eerstgenoemde verklaarde dat alles perfect in orde was. Dezelfde heeren werden ook voor de volgende balans aangewezen. Zij na men deze herbenoeming aan en werd hen door den voorzitter dank gezegd. De heer Stammen definieerde nu de cijfers met het accountantrapport. Verder spoorde hij de leden aan zooveel mogelijk van de coöperatie te betrekken. Er zijn gezinnen die per 14 dagen voor een gulden of 4, 5 be trekken maar er zijn er ook die voor bijna 1000 per jaar betrekken. Het eene kan na tuurlijk niet, het laatste geeft een mooie1" beeld. Met klem drong hij er op aan vooral de vrouwen te bewegen hare inkoopen in eigen zaak te doen. De voorzitter bracht den heer Mammen lof voor zijn accuratesse en nauwgezette plichtsbetrachting, ook namens den accoun tant Handersloot. (Stevig applaus). Rondvraag. Gezien het resultaat van tegenwoordig bracht het oud-U stuurslid S. de Boer hulde aan den voorzitter voor diens leiding en be stuur en personeel die allen oip hunne wijze hebben medegewerkt. De heer P. Zeeman gaf het bestuur in het belang der coöperatie in overweging toch vooral de prijzen te herzien. Aan de hand van statistische gegevens van 28 andere coöperaties, zeide hij dat 5 beneden en 23 boven het percentage van „Nieuw Leven" staan, wier cijfers zijn 51.4 pet. Zuidschar woude heeft een overschot van 11.26, wijl 9 corporaties hieronder en 19 er boven zijn. De heer Nouwen raadde aan inzake de prijzen voorzichtigheid te betrachten. De voorzitter zeide dat men natuurlijk m-T een ander rekening zal houden. Er valt wel iets aan te merken. Doch als wij de leden achter ons hebben door steeds hunne waren van ons te betrekken, dan zullen wij ons best doen. Verder bracht hij dank aan bestuur en personeel en hoopte dat de coöperatie in den komenden tijd zal verder bloeien. Het was 12 uur bijna toen de voorzitter de verga dering sloot. In een Donderdagavond gehouden verga dering van de Vooruitstrevende Kiesvereeni- ging te Zuid-Scharwoude, onder voorzitter schap van den heer K. Dijkhuizen, was het bezoek niet groot, waarover de voorzitter in zijn openingswoord zijn spijt uitdrukte. Hij hoopte niettemin op aangename besprekin gen en nuttigen arbeid. In het afgeloopen jaar, werd meegedeeld, is niets voorgevallen wat een jaarverslag zou moeten bevatten. Het werd dan ook niet noo dig geoordeeld, een dergelijk verslag samen te stellen. Slechts werd meegedeeld, dat door vertrek en overlijden 3 leden afgeschreven zijn geworden, terwijl 1 nieuw lid toetrad. Het aantal leden bedraagt thans 91, waar onder 15 vrouwen. De heer D. Glas, penningmeester, deed daarna rekening en verantwoording. De ont vangsten beliepen 38, de uitgaven 13.19, zoodat er een batig saldo was van 24.81 Op de spaarbank staat nog 27.33. Een en ander werd nagezien door de heeren Joh. Welner en J. Schoenmaker, die alles in orde bevonden. De penningmeester werd gede chargeerd en hem werd dank gebracht voor zijn gehouden beheer. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de heer J. du Burck met algemeene stemmen herkozen. Hij nam deze herbenoe ming met dank en genoegen aan en hoopte de functie nog vele jaren te mogen vervullen. De voorzitter feliciteerde den heer Du Burck met zijn herbenoeming. Het volgende punt was: Beleid Raads fractie. Op de vraag van den voorzitter, wie der aanwezigen iets over het beleid der Raadsfractie had te zeggen, werd door nie mand geantwoord, waaruit hij meende te mogen constateeren, dat dit beleid de alge meene goedkeuring wegdraagt, zoodat de raadsfractie het nog niet zoo slecht heeft ge daan. Bij de rondvraag kwamen nog enkele on derwerpen aan de orde. Gevraagd werd of de Ouderavond nog bestond, daar de ouders van schoolgaande kinderen van het bestaan nooit meer iets merken. Geantwoord werd, dat er aan iedere openbare school een ouder commissie moet zijn, gekozen door de ouders van schoolgaande kinderen. In den tijd toen de heer Du Burck voorzitter van de Ouder commissie was, werden de ouders meerdere malen tot een z.g. Ouderavond opgeroepen, waarop toen verschillende onderwerpen wer den besproken, die het belang van het onder wijs raakten. Toen door een opzettelijk ver keerde wets-interpretatie de voorzitter ge dwongen werd af te treden zijn er andere commissieleden gekomen en werd de heer S. de Boer voorzitter. Sindsdien zijn de ouderavonden blijkbaar dood. Van het hoofd der school is niet te verwachten, dat hij het initiatief neemt, om de ouders bij elkaar te roepen. Dat eischt inspanning. Intusschen heeft ook de heer De Boer opgehouden com missielid te zijn, zoodat toch wel in die vaca ture zal moeten worden voorzien. Het best werd het geoordeeld, dat de ouders van schoolgaande kinderen zelf er op aandringen dat er ouderavonden worden gehouden. Als onze raadsleden dit in de raadsvergaderin gen brengen dan weet men al van te voren wat het antwoord van den raadsvoorzitter is, waarbij de bekende meerderheid zich wel aansluit. Een adres, indertijd door ouders van schoolgaande kinderen aan den raad gericht met het verzoek eens een onderzoek in te willen instellen naar de resultaten van het onderwijs in de hoogste klassen, is nooit in den raad gebracht. Dat behoort bii B. en W., wordt blijkbaar geoordeeld. In aanslui ting met het vorenstaande werd nog gewe zen op het weinig benijdenswaardige baan tje van raadslid en de verhoudingen, zooals dat door de afgevaardigden van de Vooruit strevende Kiesvereeniging moet worden ver vuld. In alles worden zij en de leden der V. K. achtergesteld. De samenstelling van de verschillende colleges bewijst dit. In het college van Zetters geen enkel lid van de Vooruitstrevende Kiesvereeniging, idem in de commissie van toezicht op het L. O., noch in de gascommissie, noch in het college van B. en W. In het Burgerlijk Armbestuur heeft één lid van de Vooruitstrevende Kiesvereeni ging zitting, doch werd gekozen toen men wist, dat hij inzake de kwestie met De Voor zorg op de hand van de meerderheid van den raad was. In de commissie van toezicht op het L. O. kreeg een s.d. een plaats; iemand van de V. K-, die ongeveer 25 jaar in dienst van het onderwijs had doorgebracht, mist daartoe natuurlijk de noodige kennis. Zoo werden nog enkele voorbeelden genoemd van bevoorrechting van bepaalde personen en kringen. Bij de laatste kasverificatie bleek b.v. dat 28000 was gedeponeerd bij de lo cale Boerenleenbank, aangesloten bij de R.K. Centrale te Eindhoven, en dat de andere Boerenleenbank, die het juist het best zou kunnen gebruiken, wordt genegeerd. Het eind van de besprekingen was. dat er weer wel eens andere tijden komen, en dat de richting, waarin de verhoudingen in de maatschappij gaan, gelukkig niet bepaald wordt door de kleinzielige politiek te Zuid- Scharwoude. Enkele groote gebeurtenissen en stroomingen werden ten bewijze daarvan als voorbeeld genomen. De voorzitter dankte daarna de aanwezi gen voor de aangename besprekingen en constateerde, dat men weer nuttig bij elkaar was geweest. AKERSLOOT. Vergadering van den raad der gemeente Akersloot op Donderdag 20 Maart 1930 des n.m. 2 uur. Afwezig met kennisgeving wethouder Groot. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten goedgekeurd terug ont vangen de gemeentebegrooting 1930. Bericht van den minister van onderwijs dat het bedrag van het voorschot ingevolge art. 56 der Lager Onderwijswet 1920 9720 be draagt en dat aan de gemeente over 1928 135.99 te weinig is uitbetaald. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Circulaire van den Commissaris der Ko ningin in deze provincie om in verband met de keuring van trekhonden, waaraan alle eige naars bij vorige keuringen niet verschenen waren, een bepaling in de Alg. Politiever ordening op te nemen om deze keuring ver plichtend te stellen en de houders van hon denkarren op tijd en plaats ter keuring te laten verschijnen. Gezien de enkele trekhond in de gemeente aanwezig gevoelt de raad er niet voor om deze keuring verplichtend té stellen en werd dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van de vereeniging Schuttevaer om in verband met verbetering van de vaargeul vanaf Knollendam tot het gat van de Meer, waardoor een kortere verbinding wordt ver kregen met Amsterdam ook gedeeltelijk in de kosten bij te dragen. B. en W. hebben dit verzoek besproken en adviseeren afwijzend te beschikken. De heer Schut: Voor Akersloot is het van geen belang. Ook de heer Van 't Hof deelt dit gevoelen. De heer Helder: 't Is eerder een nadeel dan een voordeel. Door meerdere diepte zal de golfslag vergrocten en de dijk van den Westwouderpolder meer hebben te lijden. De heer SchetmerhornVoor den handel zal het voordeel aan brengen. Met algemeene stemmen werd besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. Verzoek van mej. A. Heins om haar met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag te verkenen als onderwijzeres aan de O. L. school (dorp). B. en W. stellen voor om dit ontslag op genoemden datum op de meest eervolle wijze te verleenen. Met algemeene stemmen alzoo besloten. Verzoek van A. Deijlen, lijnwerker bij het Gem. Electrisch Bedrijf om verhooging zijner jaarwedde wegens uitbreiding werk zaamheden van het net naar Boekei, West- dijk en Hoogegeest. De voorzitter: Daar dit verzoek kort ge leden is ingekomen en nog nkt door B en W. is behandeld, is het beste dit aan te houden tot een volgende vergadering en door B. en W. advies te later, uitbrengen. Alzoo besloten. Eenzelfde beslissing werd genomen op het verzoek van de Commissie tot beteugeling van het Alcoholisme om het maximum aantal vergunningen te verlagen, of een ver meerdering van zielental vast te stellen, waarop één vergunning kan worden ver leend. Voorstel van B. en'W. om den ouden Boeke- lerweg, gelegen in het land van de wed Groen thans ook van N. Blokker Pzn. mede in ver- bnd met het verzoek dat van dezen is inge komen te koopen, en den prijs te bepalen op 40 cent per M2. De heer Berkhout: Die prijs is hoog. De heer Van 't Hof: 't Is toch zoo bepaald om der. weg te verkoopen voor den prijs, dien het land zou opbrengen. De voorzitter: Het algemeen belang dient voor te gaan; niet de belangen van de koo- pers. De wethouders hebben den prijs bepaald op 40 ct. per M2. De heer BerkhoutDie weg deed maar f 5 huur; waarom moet die weg nu meer op brengen dan het land. Het zit nog vol met steenen ook. De heer Schut: Om dit er bij te hebben, is het niet hoog. De heer SchermerhornHebben zij ge vraagd om het voor een bepaalden prijs te koopen? r De heer Helder: t Is door ons opgenomen en de prijs is niet hoog. De heer Van 't Hof: 't Zijn de eenige koo- pers. De heer Helder: Als een buitenstaander het kocht, dan zouden ze er spijt van heb ben als zij het niet kochten. De voorzitter: Lasten hebben we genoeg en de prijs is redelijk. De heer Schut: De perceelen zijn er meer door waard, de weg ligt er midden in De heer Berkhout: Ik stel voor dezen weg te verkoopen voor 30 cent per M2. Ook de heer Van 't Hof is hier voor. Het voorstel van B. en W. als zijnde het verststrekkend wordt in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Berkhout en Van 't Hof. De voorzitter deelt mede. dat B. en W. aan het R.-K. schoolbestuur hebben toegewezen als noodlokaa! het lokaal van den heer T. Dekker voor f 1 per schooldag tot het tijd stip dat de verbouwing der R.-K. school klaar is, waarmede de inspecteur van het Lager Onderwijs zich heeft vereenigd. Voorstel B. en W. tot vaststelling der ver goeding in verband met art. 101 der L. O. wet 1920. De kosten per leerling aan de O. L. school hebben bedragen 11.17 per leerling, zoodat de vergoeding aan het R.K. schoolbestuur uit te betalen voor 216 leerlingen, bedraagt 2412.72, waarvan 80 pCt. uit te betalen komt op een bedrag van 1930.18, te be talen m 2 termijnen. Verzoek van de wed. Groen om vergun ning om gebruik te maken van den gemeente grond om van haar nieuw te bouwen perceel op den openbaren weg te komen. De voorzitter: De wethouders hebben het wel bekeken maar tot heden is er geen voor stel. In behandeling komen nu de plannen voor den verbouw van de R.K. school alhier De raad gaat in geheime vergadering over. Na heropening der vergadering werd be sloten tot den verbouw van de R.K. school over te gaan, het bijbouwen van een kamer aan het raadhuis en het afbreken, en weder opbouwen van een pontwaenterswoning en daarvoor een geldleening aan te gaan van ƒ42000. De heer Schermerhorn: Het bedrag, ge noemd voor de pontwachterswoning, daar zou ik niet boven willen gaan, onder die voorwaarde ben ik voor het uitvoeren dezer werken. Met algemeene stemmen werd alzoo be sloten. Benoeming onderwijzeres openbare lagere school, dorp. De voordracht luidde, mej. C. M. Mulder te Bergen, mej. G. van Essen te Schellinkhout en mej. H. J. Memelink te Harskamp Ede. Met algemeene stemmen wordt mej. Mul der benoemd. Benoeming lid Burgerl. Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer Th Schut Czn. Met algemeene stemmen wordt de heer Schut herbenoemd. Het heffingspercentage voor de Gem. in komstenbelasting werd voor het belasting jaar 19301931 met algemeene stemmen vastgesteld op 2Vi pCt. Rondvraag. De heer Schermerhorn vraagt of de situatie aan de school aan den Kogerpolder nog is als een half jaar geleden. Daar dient spoedig verbetering te komen, want 't is een wan toestand. De voorzitter zegt dat nog een opgave van verbetering aldaar van den gemeenteop zichter wordt ingewacht, maar tot heden niet is ingekomen. Het toezicht van den gemeenteopzichter is niet goed te noemen en eischt verbetering. Deze zaak van de school heeft de volle aandacht van B en W. die voo; verbetering zorg zullen dragen. Hierna sluiting der vergadering. Bij de gehouden verkooping van scha pen ten bate van het R.K. kerkbestuur was de prijs gemiddeld 35 per stuk. HEILOO. Onder presidium van den heer H. J. M Rietmeijer hield de afd. van den R. K. Volks bond jaarvergadering in het Brunogebouw De voorzitter hield een inleiding, waarin mededeeling werd gedaan over verschillende onderwerpen, die zijn uitgevoerd, verbeterd kunnen worden of die nog in opbouw zijn. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Dekker, bleek, dat het ledental met 11 vooruitging en thans 58 bedraagt. Uit het financieel verslag van den penning meester, den heer J. Morsch, bleek.' dat de ontvangsten waren 414.97, de uitgaven 389.14, het saldo 25.83. „Hulp in Nood" had een saldo van 19.75, de retraite club boekte een voordeelig saldo van 61.48. Met genoegen werd gememoreerd de groei van „Concordia", de spaarbank der vereeni ging, waarvan de totale inleg over 1929 was 1.850.000, doch de inlage van ons agent schap kon grooter zijn. De aftredende bestuursleden, de heeren H J. M. Rietmeijer, J. Morsch en S. van Ton geren, werden herkozen, de eerste als voor zitter. Een breedvoerige discussie had 'plaats ove' de onderafdeelingen Herwonnen Levens kracht en de Propagandaclub. Als gevo'c daarvan werden de heeren P. de Wit en P de Haan aangewezen als vertegenwoordiger- van die instelling, die zullen "trachten &om meer leven te brengen. OTERLEEK. De uitslag der bekroningen is niet volledig geweest, het ontbrekende luidt als volgt: Groep 2: jongens, 1ste pr. Albert v. d Neer, 2de pr. Henkie v. Ham, 3e pr Adriaan Schuurman. 4de pr. Cor Ro- winkel, terwijl aan Beertje Gardobroek nog een prijs werd toegekend voer het netste haakwerk. In de Donderdag gehouden ver gadering van de pluimveevereeniging werd besloten tot ontbinding der ver eeniging, wegens gebrek aan activiteit. Vrijdagavond had in *t café van den heer O. de Vries de publieke verkoo ping plaats ten overstaan van notaris de Lange uit Alkmaar, van een woon huis met erf. eigenaar de heer C Sli het perceel bleef onverkocht. '-"«s; De pluimveevereeniging alhier, verra<u de Donderdagavond ten huize van den' hïï' A. van Ham. De belangstelling was n zeer groot, niettegenstaande als punt „f bespreking vermeld stond het opheffen dPr vereeniging. uer Na opening door den voorzitter, den heer G. Zijp, werden de notulen gelezen cW den seretaris, den heer N. Commandeer welke als afgevaardigde tevens verslag uit bracht, wat door de vergadering werd goed gekeurd. Na zeer geanimeerde besprekingen* waarbij het voor en tegen van alle kanten werd belicht, werd besloten de vereeniging op te heffen. Een minderheid was voor het voortbestaan, overtuigd dat ze waren, dat er voor de fokkers en houders van pluimvee wel degelijk voordeel zit in organisatie. De uitslag der huisvlijttentoonstelling dient nog een kleine aanvulling te onder- gaan. De 2e klas schooljongens groep B is niet vermeld geworden. Hierin waren prijs winnaars: le pr. A. van der Neer, 2e pr Henkie van Ham, 3e pr. Adr. Schuurman. DEN OEVER. Meisje overreden en gedoo» Gistermiddag te ongeveer 2 uur werd het 3-jarig dochtertje van den heer S. Lont door een luxe-auto overreden. Het kindje was ter stond dood. Den chauffeur treft geen schuld De politie stelt een onderzoek in. Schagen—Hippolytushoef, Ongegrond is verklaard het beroep, inge steld door den heer M. Geel te Wieringen te gen het besluit van Ged. Staten van Noord- Holland, waarbij hem geweigerd werd zijn dienst Schagen—Hippolytushoef uit te brei den tot Den Oever. 'T ZAND. BranK Door onbekende oorzaak is afgebrand de veehouderswoning van den heer C. Burger. Het meeste vee kon worden gered, doch twéé vaarzen, een kalf en drie schapen met lam meren kwamen in de vlammen om. Ook ging de geheele inboedel verloren. Verzekering dekt de schade. URSEM. Vergadering van de Coöperatieve Boeren» leenbank te Ursecn op Donderdag 20 Maart 1930 des avonds 7 uur in het café van den heer P. Th. Oudejans. De directeur, de heer S. Oud, heette de talrijk aanwezige leden namens het bestuur welkom, in het bijzonder den burgemeester. Van al onze 1100 gemeenten zijn er niet 'c geraspte OOr oZwitsersche Kaas m,„„cr dan 750 aangesloten bij de centrale te Utrecht en Eindhoven. Wat de werkzaamheden aangaan zien wij althoos nog onzen zelfden kassier, teven3 mede-oprichter, van voor bijna 30 jaren, met de meeste activiteit en welwillendheid werk zaam. Was 't voor 20 jaren dat ik als direc teur weer blij was als die evenwicht balans- vertooning van onze centrale bij de onze kon worden vergeleken, thans lijkt mij dit zeer eenvoudig toe en geruststellend, want altijd klopt de zaak. Spr. was overtuigd de tolk der geheele vergadering te zijn als hij zeide niets anders te wenschen dan dat de kassier nog vele jaren in gezondheid voor het heil der bank werkzaam mag zijn, ge steund door het geheele bestuur dat zich met de meeste nauwgezetheid in deze zijn plicht zal doen. Vervolgens werd de rekening en balans voorgelezen en het rapport daarover door de financieele commissie uitgebracht. Voor gesteld werd de winst over 1929 aan de re serve toe te voegen, wat door de vergadering werd goedgekurd. De rekening gaf aan een ontvangst van 368060, met een uitgaaf tot gelijk bedrag en de balans een bezit van 212801.53 met ern schuld van 198660.88 aan spaargelden een reserve van 13274.75 en een winst van 865.90. Hierna bracht de heer Genefaas verslag uit van de Utrechtsche vergadering, waar voor hij den dank van den voorzitter en ap plaus van de vergadering mocht ontvangen. Goedgevonden werd van de ledenlijst af te voeren de heeren H. Klaver en J. Berkhout door vertrek en P. Niéuweboer, J. Vlaar en J. de Boer door overlijden. Bij de stemming voor een bestuurslid we gens periodiek aftreden van den heer Jan Veldbcer verkreeg de heer Jan Veldboer 41 stemmen, A Groot 26 en de overige stem men waren verdeeld, terwijl 3 leden tijdens de stemming waren vertrokken, zoodat de volstrekte meerderheid van 41 stemmen pre cies door het aftredend lid waren behaald, die zijn herbenoeming aannam. Bij den Raad van Toezicht verkreeg de heer A A. van Diepen aftredend 75 stera men, zoodat hij herkozen was, die de herbe noeming aannam. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd opnieuw be noemd de heer Genefaas en tot leden van d? financieele commissie voor het boekjaar 1930 de heeren J. Brouwer, C. Paauw en Jb. Koe- lemey. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Vergadering afd. Heiloc Op initiatief van de Vereeniging van oud leerlingen der Landbouwwinterschool werfl onder presidium van den heer P. Frans door de Holl. Mij. van Landbouw een vergade ring gehouden, waarbij de heer J- H V®J" ders, rijkslandbouwconsulent te Schagen, was uitgenoodigd om een lezing te houoer over proefvelden. Pas pl.m. 40 minuten ov tijd opende de voorzitter met een welkom aa allen, inzond —heid aan den spreker en P"5- f rte Nauwelijks was de spreker begonnen oi heer Huisman en zijn leerlingen van ce rijkslandbouw-wintercursus kwamen ter v gadering, zoodai het eerste uur met wacm heenging. I^ spje^er, eindelijk aan het woord g*»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6