Wt Haar wat Rechtszaken Tooneel. Kerk en school Marktberichten Ingezonden stukken men. zeide, dat de tegenwoordige ontwikke- jing van boerenstand in 't stadium is ge- fcomen, dat een lezing over proefvelden niet noodig is Iedereen weet wel dat kali, stik stof, superphosfaat en kalk noodig zijn voor volledige bemesting. Ook wilde spr. erken nen, dat de boerenstand het probleem van jjemesting en grootere productiviteit van den bodem onder de knie heeft. Maar, zeide hij er komt een „maar" bij. In de 6 jaar dat spr. zich op den arbeid van proefvelden toelegde en daardoor met veel menschen in aanraking kwam, was hem gebleken, dat er fouten onbewuste fouten worden gemaakt. Er wordt bemest, soms rijkelijk bemest, meer malen zonder resultaat. Dikwijls is spr. ge vraagd: „Waarom heb ik zoo weinig resu1- taat met mijn bemesting? Vroeger had ik zulk een schitterend resultaat met kunstmest doch nu is het misère". Spr. zeide, dat dit niet lag aan den kunstmest, doch aan andere oorzaken. De kunstmest laat stoffen in den grond achter die dezen doen verzuren, ja zelfs zoo erg, dat zij den groei belemmeren of den oogst zeer nadeelig beïnvloeden, zelfs komen er gevallen voor dat het gewas ontij dig afsterft. Is er nu geen raad tegen? Spreker wilde zich nog niet positief uitspreken dat zou hij eerst over een paar jaar kunnen doen doch had de gegronde verwachting, dat men met proefvelden goede resultaten "kon berei ken. Het begin is, dat men grondmonsters naar Groningen zendt, waar men die onderzoekt Kalk, zeide spreker, is het geraamte van den grond. Het evenwicht van den groei is op het kalkgehalte gebasseerd. Spr. gaf verschillen de uitspraken van prof. Hering. Dat het met de bemesting thans niet in de orde is, blijkt uit het groote aantal monsters, dat men in Groningen krijgt. Spr. zeide, dat men hier, door de welwillendheid en ijverige hulp van de voorzitter der Vereeniging van Oud-leer lingen, ook meerdere proefvelden had aange legd, doch het succes is niet groot, doordat als gevolg van den langen winter de uit strooiïng der meststoffen later dan anders geschiedde en de grasbodem in slechte condi tie was Spr.'s verdere uiteenzetting was gebaseerd op de verklaring, dat, als de grond te zuur is, men geen meststoffen mag aanbrenger die deze basis vergrooten, m.a.w. zorg voor die meststoffen die het evenwicht in stand houden. Tientallen keeren worden fouten gemaakt Is er geen groei, dan grijpt men naar den chili-zak en als de grond te zuur is, zal dit den toestand nog verergeren. Spr. weidde ook nog uit over gier. Aan gier kan men licht te groote waarde hechter als meststof, daar in normale gevallen het stikstofgehalte slechts 1 procent is. Maar iets anders is, dat gier 't bacterie-leven in hooge mate bevordert. Gier is geen doode meststof; daarom raadde spr. aan om een dunne be mesting met gier te geven en het restant der bemesting aan te vullen met kunstmest. In- tusschen groepeerde de soreker zijn hoorders om een grafische voorstelling van een groot aantal nroefvelden en besprak met hen de resultaten De grootte der proefvelden was 10 bij 20 M Spr. zeide. dat men met eer: flink proefveld veel beter de proef kan beoor deelen. De heer Velders had een aandachtig ge hoor. 't Was jammer dat het bezoek niet grooter was. B^nmerifand Purol wrijven des morgens; daardoor wordt het mooier en zachter en blijft bovendien na het kammen den heelen <Jag keurig zitten. _Doo:„, 30-60 ,n 90 q. Tut* 80 B,, Apoth. b D,o,i«ci HET STOOMSCHIP „BLIJDENDIJK" GF.HLEI VERLOREN. Van de lading, voor Amerika bestemd, niet veel overgebleven Bij de directie van de HollandAmerika zijn is een telegram binnengekomen, waaruit 'biijkt, dat de brand aan boord van het s.s t „Blijdendijk" vr^wel uitgewoed is Hef schip" moet als geheel verloren worden beschouwd De directie heeft voorts omtrent de lading eenige mededeelingen gekregen Deze lading is geheel voor Amerika bestemd geweest Men mag wel aannemen, dat van deze lading tiet veel is overgebleven. HET DRENTSCHE VEENBEDR1JF De hesp ekingen v< s!gcto:pen. Zoowel te Nieuw Weerdinge als te Emmer- Erfscheiclenveen zi;n de besprekingen over de loonen voor het ingetreden veenseizoen tus schen de besturen van de arbeiders en cie ver- venersorganisaties. vastge'oupen. In Lmmer- Erischeidenveen hebben de verveners kennis genomen hebbende van een tusschenvoorstei van de besturen der arbeideisorgan.saties, hun afwijzend standpunt tegen alle loons verhoogingen eenigermate verlaten en ver klaard dat zij bereid waren, een loonsver- 'hooging van 5 pCt voor het graven van groote turf in overweging te nemen, mits de- arbeiders daar genoegen mede zouden ne men en al hun andere verzoeken om verhoo ging gingen intrekken. De arbeidersorganisa- tiebesturen hebben dat geweigerd In Roswinkel hebben de verveners bespre king van enkele vei beteringen toegezegd in hun ledenvergadering, onder toevoeging van het bestuur, dat het zou voorstellen, die ver beteringen te accepteeren terwijl in Barger- Compascuum de arbeiders tot heden *e^er" geefs aan het bestuur van den Yervenersbond om een bespreking hebben gevraagd In dit rayon zullen de arbeiders in deze week met elkaar besnreken. wat hun te doen staat, nu Dveral en ook in dit rayon met het veenwerk begonnen wordt. DE NEDERLANDSCHE JOURNALISTENKRING. Blijkens het verhandelde in de Zaterdag te Amsterdam gehouden algenieene jaarverga dering van den Ned Journalistenkring za de kring einde Juni te Deventer een a'£e meene vergadering houden, ter gelegenhei waarvan de kring de gast van het Gemeente bestuur zal zijn Besproken werd o.a. het bestuursbeleid met betrekking tot de publicatie van den briet van Prof Eijsinga in het Utr. Dagblad Naar aanleiding van de geopperde bedem king ter zake verklaarde de voorzitter anders te hebben gedaan dan de medeaee- hng van den minister van hintenlandsch zaken over te brengen aan de hoofdredacties der bladen, a'smede een verzoek des minis ters aan het Utr Dagblad voorzitter had in steen enkel oozicnt principieel stelling gekozen. In de oorlogsja ren en daarna zijn herhaaldelijk regeerings- verzoeken overgebracht. De voorzitter was echter gaarne bereid te overwegen of een eventueel opnieuw voldoen aan een dergelijk verzoek als er een bepaalde publicatie in het geding is, wel aanbeveling verdient, want de voorzitter en het bestuur zijn volkomen gerechtigd zoodanig verzoek te weigeren. HET DRAMA IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT TE DEN HAAG Cassatie aangeteekend Naar wij vernemen heeft mr. Bourlier, raadsman van den marktkoopman M. B., die door het Haagsche gerechtshof wegens doodslag op zijn vrouw, gepleegd in den avond van 30 Mei van het vorige jaar, in de echtelijke woning aan de Faber van Riems dijkstraat te Den Haag, is veroordeeld tot 5 jaar met aftrek van voorarrest, namens den verdachte hedenmorgen cassatie tegen 's Hof's vonnis aangeteekend. Zooals men zich zal herinneren had in eerste instantie de Haagsche rechtbank den man wegens het veroorzaken van den dood door schuld ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. STILLE OMGANG TE AMSTERDAM. Ook deze tweede maal is evenals verleden Zondag door duizenden en duizenden in het nachtelijk uur een Stille Omgang gemaakt Ook de altijd weer indrukwekkende groep deelnemers uit Volendam heeft den Stillen Omgang gemaakt. Dank zij de uitstekende organisatie van het comité, verlieo het pas- seeren van de eindelooze rijen, hetgeen onge veer van half twee tot zes uur duurde, in een volmaakte orde. ONBEWAAKTE OVERWEG. Oude man overreden en gedood Zaterdagmorgen wilde de bejaarde werk man J. Vissenberg u it Hoeven, werkzaam in 'e boomkweekerij van de fa. J. G. van der Bom te Oudenbosch, den onbewaakten over weg in het Groenewoud per rijwiel overste ken. De oude man heeft den trein uit Roo- zendaal niet zien aankomen en is door de machine gegrepen, waardoor hem het hoofd van den rom/p is gescheiden. DE MAZELEN. In de Hoekschewaard heerscht thans he vig de mazelen. Te 's-Oravendeel zijn reeds verschillende scholen gesloten. VANDALEN IN UTRECHTS RAADSKELDER. Kostbaar schilderij vernield. Sedert de opening van den Utrechtschen raadskelder, waarin vele kostbare voorwer pen zijn tentoongesteld of ter versiering aan gebracht, heeft de waard van sommige niets ontziende personen zeer veel last en schade ondervonden. Nu eens werden er oude bier pullen en andere antiquiteiten ontvreemd, dan weer moesten fraai geschilderde voor werpen in deze ondergrondsche gewelven het ontgelden. Een ergerlijk staaltje van vandalisme is naar de Tel. verneemt aan het licht gekomen In het kostbare doek van den kunstschilder Jan van Anrooy, dat een waarde vertegen woordigt van 1000 werd met een wandel stok of ander hard voorwerp een gat gesla gen. Het schilderij, dat een dorpsgezicht in Zeeland voorstelt is totaal waardeloos ge worden. De waard, de heer Hendrix, heeft o-cn:ddellijk de politie van deze wandaad verwittigd. Hij houdt zich aanbevolen voor mededeelingen en inlichtingen die er toe kun nen leiden den dader op te sporen. DOOR VALLEND GESTEENTE GETROFFEN EN GEDOOD. Zaterdag j.1. heeft in het ondergrondsch bedrijf van de Dominiale mijn te Kerkrade een ernstig ongeval plaats gehad, dat aan den 29-jarigen mijnwerker M. Wijer het le ven heeft gekost. Tijdens werkzaamheden in een galerij werd hij bij een instorting door vallend gesteente getroffen en gewond. Kort nadat hij naar de verbandkamer was ver voerd, overleed het slachtoffer. Wijer woon de te Kerkrade, was gehuwd en vader van drie kinderen. VERKEERSONGEVALLEN. Op het Spui nabij de Groote Marktstraat te Den Haag is Zaterdagmiddag een 46-jari ge man bij het oversteken van de straat te gen een auto gereden, tengevolge waarvan hij van dien auto een duw kreeg en onder den baanschuiver van een juist passeerenden wagen van lijn 8 terecht kwam. D^ man werd zeer ernstig verwond en kon eerst na opvijzeling ;r tram uit zijn benarde positie bevrijd worden. De Geneesk. Dienst heeft hem overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hij vrijwel onmiddellijk na aankomst overleden is. Overleden Gister is in het academisch ziekenhuis te Leiden overleden de 44-jarige motorrijder J de Jong uit Wassenaar, die Vrijdag j.1. ter hoogte van de Paauwlaan tegen een stil- staanden auto was opgereden en met zware verwondingen was opgenomen. De over ledene was gehuwd en vader van vier kinde ren. BELGISCHE MINISTER IN ONS LAND. Minister Lippens en de overige Belgische tramweg-autoriteiten hebben Zaterdag een bezoek gebracht aan de remises van de Noord-Zuidhollandsche Tramweg Mij. te Leiden en aan het onderstation van den elec- trischen spoorweg Amsterdam-Rotterdam aan de Maredijk te Leiden De directie van de N.Z H.T.M. bood den Belgischen gasten een lunch aan in „Zomerzorg". Des avonds gaf de Belgische gezant in het hotel des Indes te 's-Gravenhage een maal tijd ter gelegenheid van het bezoek aan Ne derland ter bestudeering van spoorwegtoe standen in ons land. BRAND. Te Berg aan de Maas zijn de voorraad schuren, gevuld met stroo. en toebehoorende aan de landbouwers Kuipers en Boutsa, af gebrand. Ook vee omgekomen. Zondag zijn te Boxmeer twee woonhuizen, bewoond door de gezinnen Molmans en Ver- weij, door onbekende oorzaak geheel in de asch gelegd. De brandweer van Boxmeer kon tegen he: vuur niets uitrichten. Eenig vee benevens de inboedel van beide huizen ging verloren. Een vrouw in de vlammen omge komen. Gisternacht omstreeks twee uur heeft te Nijmegen een ernstige brand gewoed in de banketbakkerij der firma Van den Dungen, gelegen tusschen de Roerstraat en de Schei- demakersgracht. De brand ontstond in het pakhuis, waatboven wonen de beide oude dames S. Toen de brandweer werd gewaarschuwd, stond het pakhuis reeds in lichter laaie. On middellijk werden pogingen in het werk ge steld om de beide vrouwen te redden. Toen de brandweer het huis binnendrong, sloegen de vlammen reeds door de verbindingsgang, welke naar de kamer der beide vrouwen leidt Een hunner kon nog met uiterste krachtin spanning worden gered, doch de 72-jarige vrouw S. kwam jammerlijk in de vlammen om. De brand duurde nog een uur voort. Het geheele pakhuis aan de zijde der Scheidema- kersgracht is uitgebrand. De schade worit door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. VERNIETIGEN VAN RUPSEN NESTEN. Of het ook noodig is! In een week tijds zijn ten gemeentehuize te Hengelo (Gld.) nadat de burgemeester de hulp der jeugd had ingeroepen bijna 8000 nesten ingeleverd. De leerlingen van een school leverden 3530 stuks in; een der jon gens had er 1300 gevonden. KORTE BERICHTEN. Ten nadeele van een bezoeker van een magazijn op het Damrak te Amsterdam is een portefeuille met 325 ontrold. De totale nettoproductie der gezamenlij ke Limburgsche mijnen bedroeg over Febru ari 984 529.475 ton. Het aantal arbeiders be droeg: Maart j.1. 26.940 ondergronds en 11.105 bovengronds, totaal 38.045. Zaterdagochtend heeft prins Hendrik- met zijn zuster, de groot-hertogin van Meck- lenburg, de Maasstad bezocht. Te Domburg zijn bij graafwerk op een erf acht zilveren Zeeuwsche geldstukken uit de jaren 1600 tot 1700 gevonden. D$ politie te Winterswijk heeft een Duitscher aangehouden, die door den com inissaris van politie te Heerlen werd gezocht als verdacht van diefstallen. De man is op transport gesteld naar Heerlen. DE MOORD TE WADD1NXVEEN. Behandeling in hooger beroep Het gerechtshof te 's-Gravenhage zal op 9 April a.s. in hooger beroep behandelen de, zaak tegen den 35-jarigen houtbewerker uit Waddinxveen, thans gedetineerd, die in eer ste instantie door de rechtbank te Rotterdam wegens moord, gepleegd op zijn buurman H. A. Schotman, tegen wien hij een veete had, is veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Het O. M. bij de rechtbank had vijftien jaar ge vangenisstraf tegen den verdachte geëischt. EEN DRONKEN CHAUFFEUR. Op 24 December had een molenaar uit Hontenisse in korten tijd dertien glaasjes bier gebruikt en bestuurde desniettegenstaan de zijn vrachtauto. Het gevolg werd, dat hij een bierwagen aanreed, waarbij het paard verwond werd en de vaten bier over straat rolden. De kantonrechter te Hulst veroor deelde hem deswege tot 150 boete of tien dagen hechtenis en negen maanden geen motorrijtuigen besturen. De molenaar kwam in hooger beroep en voor de rechtbank te Middelburg hoorde hij bevestiging van het vonnis vragen. De offi cier van justitie speet het, dat de ambtenaar van het O. M. niet in hooger beroep was ge komen, waardoor de officier nu geen hechte nis kon vragen, want hii achtte menschen als deze een gevaar voor den weg. OVERTREDING"LOTERIJWET. Voor het kantongerecht te 's Gravenhagv is behandeld de zaak tegen de directeuren van de N. V. Bouw- en Exploitatie-Maatschappij ..De Lichtstraal" verdacht van overtreding der loterijwet. De Bouw-, Exploitatie- en Credietmaaf- schappij „Bebomij" te Amsterdam had vier obügatieleeningen in stukken van 100, 50, 25 en 10 uitgegeven en deze lee- ningen verkocht aan de Lichtstraal, die de obligaties zou verhandelen, welke overeen komst op 17 September 1928 gesloten was Het O. M. behandelde de vraag of men hier te doen heeft met een loterij of een pre- mieleening en betoogde, dat premie-obligaties van 10 volgens het arrest van den Hoogen Raad in de Broekhuyszaak onder de loterij- wet vallen. Een beroep op de overgangsbepa lingen is niet mogeliik. daar de stukken door de Bebomii aan De Lichtstraal geleverd zijn na 1 October 1928. Snr. eischte tegen ieder der verdachten dne geldboeten, elk van 250 subs. drie maal één maand hechtenis. Uitspraak 5 April. gelegenheid om a 2.50 een plaats te bekomen. De tooneel liefhebbers weten, dat Fientje de la Mar in dit blijspel als chauffeur, die de van alle kanten door de Russisch^ emigré's geplukte milionair Guillauma (Jan van Les) de oogen opent en de mogelijkheid om nog iets van zich zelf te maken, in deze rol juist een kolfje naar haar hand heeft gevonden. Zij weten ook, dat zij als Russische prinses in het Russische kabaret te Parijs (dit mooie decor wordt Vrijdagavond ook in „De Rus tende Jager" geplaatst) in het millieu van den verdreven Russische adel, bij het ballai- kaspelers een emineu spel levert en dat Louis Gimberg, de prins, vader van de man haftige Olga zich in dit blijspel doet kennen als een pracht type van een aristokraat-avon- turier, die met het air alsof hij gunsten be wijst, zijn geheele omgeving oplicht. Wie in dit blijspel kennis maakt met het kabaretleven in Parijs, voelt onwillekeurig het verlangen om eens van naderbij kennis te maken met het millieu, waar een niet tot wer ken geschikte greep uitgeweken adelijke lie den, de democratische zonen van Amerika in gewichtigdoenerij bij de neus neemt en op een gruwelijke manier afzet. Het is met oog daar op alleen iri:ar jammer, dat sinds de laatste beursdabecle C: Amerikanen uit Parijs zijn verdwenen en Parijs weer meer een stad van Franschen is geworden. •Het is den tooneelliefhebbers ook'bekend, dat het publiek, waar het blijspel gespeeld werd, zich er buitengewoon mee ingenomen betoonde. Zij die hiermede niet bekend zijn en een onvergetelijke avond van amusementskunst willen bijwonen, raden wij aan zich spoedig van kaarten te voorzien, aangezien verwacht mag worden, dat de zaal, evenals bij „Elias weet het beter" geheel bezet zal worden. Dat de Berger Kunstkring, die nog maar 250 leden telt het heeft aangedurft. dit kost bare stuk te brengen (het blijspel telt 13 mee spelenden en een balaika orkest) bewijst, dat het overtuigd is, dat op dezen avond ook een groot aanta! niet-leclen aanwezig zal zijn. De kunstkring heeft de goede gewoonte om de bezoekers van deze avonden in de gelegen heid te stellen met het werk van Berger ar- tisten kennis te maken. Ook ditmaal wordt deze gewoonte gevolgd en zal er werk van den heer Colnot geexposeerd worden. HIER WAS EEN MAN NOODIG BLIJSPEL IN 3 BEDRIJVEN VAN FELIX GANDERA. Het Vereenigd Rotterdamsch Hofstad-Too- neel geeft Vrijdag 28 Maart in „De Rustende Jager" het succes blijspel „Hier was een man noodig van Félix Gandéra. Na de succesvolle opvoering van „Elias weet het beter" nad het bestuur gemeend aan het slot van het seizoen een drama te moeten geven, doch het zien van dit actueele blijspel deed het besiuiten om de leden kennis met dit blijspel te laten. Voor niet-leden bestaat nog In tegenwoordigheid van B. en W. te Uit geest, leden van den Gemeenteraad, het Be stuur van de Hanze, Ouders en Leeraren, had Vrijdagavond in de bovenzaal van hotel „De Ooievaar" de uitreiking plaats van de rapporten en de diploma's aan de leerlin gen, die den Handelsavondcursus met suc ces hadden gevolgd. Na een inleidend woord van den heer H Vrouwe en een woord van dank van den di recteur van den cursus, den heer C. Woes- tenburg voor den ontvangen steun, in de eerste plaats van het Gemeentebestuur en de ouders, reikte de burgemeester na een toe spraak, aan vijf leerlingen liet diploma uit, n.1. aan G. Heijne Jzn. (Uitgeest) uitmun tend; A. Buur (Akersloot) en A. Vreeburg (Uitgeest) zeer goed; P. Putter (Akersloot) en A. Twaalfhoven (Uitgeest) goed. Van de eerste klas konden alle 17 leerlin gen worden verhoogd naar de tweede klas, van de tweede klas gaan 10 leerlingen over naar de derde klas, terwijl aan twee leerlin gen van de derde klas geen diploma kon worden uitgereikt. G. Heijne Jzn. en J. Nij- sen (Castricum) dankten onder het aanbie den van een geschenk de heeren leeraren voor het uitstekende onderwijs en de pretti ge verstandhouding. Nadat de heer H. Vrouwe mededeeling had gedaan van enkele ingekomen stukken, waaronder een zeer waardeerend schrijven van den pastoor J. C. van der Loos, sloot hij de bijeenkomst, de beste wenschen uit sprekende voor den bloei van den cursus. Beroepen bij de geref. kerk te Urk ds. v d. Meulen van IJmuiden. Hedenmiddag heeft dr. Bruno Becker, benoemd tot bijzonder hoogleeraar iri de Oost-Europeesche cultuurgeschiedenis, aan de universiteit te Amsterdam zijn ambt aan vaard met het uitspreken van een rede, geti teld „De Russische revolutie en de Parijsche commune van 1871". VRIJZ. HERVORMDEN IN N -HOLLAND De jaarvergadering van de Ver. v. Vrijz. Hervormden in Noord-Holland zal op 20 Mei te Alkmaar worden gehouden, tevens ter herdenking van het vijfentwintigjarig be staan der vereeniging. Op den voorafgaan- den avond zal een wijdingsdienst worden ge houden, waarin als spreker zal optreden de voorzitter der Vereeniging in Nederland, prof. dr. J. Lindeboom. ZENDINGSWETENSCHAP. Een hoogleeraar te Kampen, tevens aan de V. U.? Uit „De Heraut" blijkt, dat de zendings- deputaten der geref. kerken aan de generale synode (in Augustus te Arnhem) zullen voor stellen, aan de theol. school te Kampen (waarover de synode rechtstreeks te zeggen heeft) een hoogleeraar in de zendings wetenschap te benoemen, die dan tevens als hoogleeraar aan de vrije universiteit zou kunnen optreden. DE THEOLOGISCHE SCHOOL TE KAMPEN. Het promotierecht. De raad der geref. kerk te Groningen heeft een motie aangenomen voor het verleenen van het jus promovendi aan de theologische school te Kampen. De motie gaat naar de eerstvolgende classis-vergadering met ver zoek om steun en doorzending naar de par ticuliere en dan naar de generale synode. ALKMAAR, 24 Maart 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 52Vette koeien 270415, han del goed; 2 vette kalveren 8095; Vette kalveren per ned. pond 1.301.50; 231 Nuchtere kalv., slacht 824; fok 16 30; 471 Vette \arkens (zware) per ned. pond 7478 cent; Zouters p. ned. pond 74 76 cent handel stug. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 24 Maart 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 542 vette koeien, le kw. 1.12— f 1.20; 2e kw. 0.98—ƒ1.10; 3e kw. f 0.S40.96; mindere soorten f 0.70 0.82; 168 melk- en kalfkoeien 240360; 82 vette kalveren. 2e kw. 0.90f 1.02; 3e kw. 0.74f 0.88; 338 Nuchtere kalve ren 12f 16; 27 Schapen 34—42; 540 Varkens vleeschvarkens 0.9O—f 0.91; zw. varkens f O.S&— 0.90; vette varkens f 0.87— 0.89 per K G. 87 Paarden 100—240. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Maart 1930. Langendijker Groentenveiling. Peen 1.60—1.70; Roode Kool 7.20— 11.60; Gele Kool 7.508.60; Deensche Witte Kool 1.60-/ 2 70; Uien 0.70- 1.40; Grove Uien 1.50—1.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 23C0 K G. Peen; 34000 K.G. Roode Kool; 20000 K.G. Gele Kool; 50.000 K.G Deensche Witte Kool; 7000 K.G. Uien. WARMENHUJZEN, 22 Maart 1930. Roode Kool le kw. 6.10—11.40; Roode Kool 2e s. 5.80—9.40; Gele Kool le s. 6.609.20; Gele Kool 2e s. 6.10— 7.50; Witte Kool le s. 1.30-/ 2.60; Witte Kcol 2e s. f 0.601.40; Drielingen 0.50; Uien 1.30; Grove Uien 1.40 1.60; Blauwe Aardappelen 2.40—3.70. Aanvoer: 17932j K.G. Roode Kool; 18225 K.G. Gele Kool; 91950 K.G Witte Kool; 6550 K.G. Uien; 1300 K G. Aardappelen. NOORDSChARWOUDE, 22 Maart '30. Uien 0.901.40; Drielingen 1 1.20; Grove Uien 1.301.80; Roode Kool 6.20—11.90; Ge'e Kool 7.50— 10.30; Deensche Witte Kool 1.30—2 60 alles per 100 K.G. Aanvoer: 23800 K.G. Uien; 277800 K.G. Roode Kool; 68600 K.G. Gele Kool; 180000 K.G. Deensche Witte Kool. iBuiten verantwoordeliikheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dal de •ednrtie er mede instemt.) ACADEMISCHE OPLEIDING VOOR MEISJES. Aan de Redactie, Namens onderstaande vereenigingen ver zoek ik beleefd volgend stukje in uw blad te doen plaatsen. Aan de ouders van vrouwelijke leerlingen van H.B.S., gymnasium of lyceum, die dezen zomer haar einddiploma hopen te verkrijgen en plannen koesteren voor een studie aan een der hoogescholen, willen de Neder! and- sche Vereeniging van Vrouwen met Acade mische Opleiding en de Vereeniging van Academisch Gevormde Christenvrouwen gaarne inlichtingen verschaffen. Zij meenen die hulp te moeten aanbieden, omdat voor vele ouders het moeilijk is zich op de hoogte van een studie en vooruitzichten te stellen. Waar zij nu leden tellen onder alle facul teiten, zich gemakkelijk met zustervereenigin- gen in het buitenland in verbinding kunnen stellen en bovendien de vrouwelijke studen- tenvereenigingen tot samenwerking bereid den, is het mogelijk adressen te geven van personen, bij wie men betrouwbare inlich tingen kan krijgen. Om misverstand te voorkomen, zij er op gewezen, dat zij zich beperken moeten tot de academische opleiding. Wil men in het alge meen inlichtingen hebben over beroepskeuze voor meisies, zoo wende men zich tot het Na- tionnaal Bureau voor Vrouwenarbeid in "3 Gravenhage of tot de Adviesbureaux voor Beroepskeuze, zootlls die in iedere stad be staan. Namens de Nederlandsche Vereeniging van Vrouwen met Academische Opleiding: Mej. Dr. J. Reudler, Jozef Israëlsplein 17, Den Haag. Namens de Vereeniging van Academisch Ge vormde Christenvrouwen Mevrouw Dr. R. C. S. KruijswijkHam burger, Mathenesserlaan 384, Rotterdam. 4S3e STAATSLOTERIJ Trekking van Maandag 24 Maart le Klasse, le Lijst. liOOGE PRUZEN. 12527 2000. 14575 1500 15675, 19608. 20102 elk 1000. 2385, 6236. 11780, 20964 elk 400. 3267 200. 6915, 10359, 18725, 20916 elk f 100. Prijzen van 20.— 102 110 123 243 417 528 635 700 864 895 897 968 1220 1240 1254 1291 1400 4424 14449 1517 1754 1755 2057 1930. 50 348 801 1072 1331 1703 2182 2486 2764 2933 3744 4020 4454 4851 5219 5622 6022 6268 6711 63 401 858 1205 1392 1709 2206 2508 2769 3027 3743 4064 4505 1728 -- 2207 2303 2353 2371 2511 2522 26S3 2692 281U 2831 2850 2908 3071 3079 3106 3255 378S 3794 3824 3893 4126 4169 4195 4227 4621 4660 4663 4684 4948 4997 5056 5110 5115 5262 5290 5298 5326 5508 5656 5681 5780 5620 5842 6039 6076 6138 6146 6151 6283 6315 6411 6466 6530 6920 6958 6976 7072 7077 7112 7201 7273 7323 7466 7622 7692 7748 7764 7796 SOltf 8023 8091 8107 8114 8172 8240 8241 8264 8309 8347 8392 8437 8510 8660 8670 8672 8742 8808 8856 8944 8962 9059 9153 9337 9367 9499 9537 9551 9557 9563 9587 9933 9950 10060 10082 10150 10157 10360 10379 1W25 10558 10578 10586 10638 10653 10695 10729 10793 10840 11134 11169 11177 11212 11221 11240 11362 11416 11436 11471 11481 11515 11584 11626 11653 11751 11843 11857 11909 11918 12004 12019 12188 12200 12348 12375 12405 12454 12466 12470 12697 12748 12859 12875 12933 12970 12996 12997 13079 13080 13187 13204 13408 13426 13430 13447 13449 13593 13680 13795 13841 13849 13905 13952 14121 14247 14249 14259 14320 14327 14378 14483 14503 14517 14554 14575 14660 14663 14734 14791 14917 14944 15116 15147 15157 15239 15279 15317 15516 15541 1559/ 15598 15635 15687 15717 15760 15764 15815 15830 1584] 16020 16046 16081 16097 16140 16154 16382 16404 16418 16461 16530 16ftt5 16721 16740 16816 16827 16931 16984 170.36 17044 17062 17093 17192 7339 17376 17395 17417 17440 7443 7541 17629 17729 17746 17749 17758 17826 1787S 18096 18103 1812] 18146 1818. 18243 15293 18326 18414 1S447 18491 18506 1R542 18562 18635 18679 18759 18866 18872 18895 18919 18999 19018 1W08 9244 9296 19315 19317 19.336 S 19410 9532 19556 19572 19592 l£»0 19665 19688 19749 1980! 19848 2£o 19987 20017 20023 20044 20055 im63 20204 30208 20213 20222 20242 20266 20269 20280 20337 20373 20413 Jok? m7 2fiz&7 263 756 994 1298 1576 2072 2451 2703 2920 3292 3937 4305 4713 5131 5530 5850 6179 6546 7098 7631 8048 8254 8607 8927 9430 9704 10278 10601 11032 11256 11557 11892 12322 12656 12974 13339 13604 13970 14347 14599 14965 15466 15706 .15992 16301 16672 17012 17349 17349 17844 18197 18493 18789 19082 19361 19595 19867 '0112 20253 20421 emto 340 78» 1035 1312 1620 2135 2485 2742 2921 3463 3968 4*17 4819 5167 5587 5934 6208 6642 7111 7685 8063 8256 8645 3934 9486 9795 10309 10609 11039 11284 1157H 11901 12340 13694 12985 13386 13634 13996 14371 14658 14991' 15503 1599*. 16378 16693 17031' 173641 17579 17846 18217 18604 18799 19148 19373 19641 19873 30139 20260 20533

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7