SLAAT ALLES! Radirirafisch Weerösncti!, Kunsten en Wetenschappen. A G ft] H II A v. v. v. Binnenland Pr-ovincêaal nieuws ^inna ]Gange 8c Be ^oraaz ^paarloketten, foaarban be l]i iur bebraagt bier gulben per iaar HEEMSKERK. Rechtszaken Stadsnieuws Dinsdag 25 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De mis daad in het speelhuis; 2. Haar gevaarlijke vriendin. Toegang boven 18 iaar. 7.30 uur, A B. T.: 1. Het Groote moment, 2. 'n Indiscrete vrouw. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De jolige weduwnaar; 2 De avonturier. Toegang bo ven 14 jaar. 7.30 uur, Landbouwhuis, lezing ir. Haze- loop over Bodemverwarming en watervoor ziening. 8 uur, lokaal van Nap te Heiloo, alge meene vergadering Witte Kruis afd. Heiloo Woensdag 26 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De mis daad in het speelhuis: 2. Haar gevaarlijke vriendin. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T 1 Het Groote Moment. 2. 'n Indiscrete vrouw. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De jolige weduwnaar; 2. De avonturier. Toegang bo ven 14 jaar. 8 uur, De Unie, vergadering Alcmaria 8 uur, Stadhuis, lezing mr. J. Everts, secr Armenraad te Amsterdam, over: „De histo rische ontwikkeling der denkbeelden over ar moede en armenzorg" (met lichtbeelden), voor den Armenraad alhier. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Clinge Doorenbos. 8 uur, Dancing Harmonie, algemeene ver gadering Associatie voor lijkbezorging. 8 uur, bij Klaas Groot, Peperstraat, bil jartseance prof Valkhof. 8.30 uur, in de openbare leeszaal alge meene ledenvergadering van die instelling. Donderdag 27 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De mis daad in het Speelhuis; 2. Haar gevaarlijke vriendin. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: 1. Het Groote moment, 2 'n Indiscrete vrouw. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: 1 De jolig?* weduwnaar; 2. De avonturier. Toegang bo ven 14 jaar. 7.30 uur, Kolfbaan Slikker te Warmenhui- zen, verg. Witte Kruis, filmvertooning met ezing ar. Doyer, inspecteur der volksge zondheid. Zaal van Kamsteeg te Stompetoren, uitvoe ring Zangvereeniging „Crescendo". Vrijdag 28 Maart. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, op voering van „Hier was een man noodig" door de N. V. Vereenigd Rotterdamsche Hof stadtooneel. Zondag 30 Maart. 25 uur, tentoonstelling van Zendings voorwerpen in de doopsgez. kerk; half 8 le zing met lichtbeelden. Maandag 31 Maart. 1 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden van Jan Musch voor het Comité voor tooneeluit- voeringen. BRANDEN. Sigarenfabriek te Culembor* af ge brand. In den afgeloopen nacht omstreeks twee hur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de sigarenfabriek van de N.V. Philips Ruyter en Zn. in het Koe straatje te Culemborg. De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte met vijf stralen op de waterleiding het vuur aan. Twintig minuten later verscheen ook de motorspuit van de firma Gebr. Kronenburg, doch deze behoefde geen dienst meer te doen. Er was gelukkig geen wind, waaraan het te danken is, dat de brand zich niet uitbreidde. Het vuur woedde in alle felheid in het drie verdiepingen hooge fabrieksgebouw. Een vonkenregen van brandende tabak verspreidde zich over de stad. Het op 15 me ter afstand gelegen mooié stadhuis heeft geen schade opgeloopen. Het fabrieksge bouw brandde geheel uit. Er was niemand in het gebouw. De fabriek was gisteravond als gewoonlijk gesloten en van onraad werd toen niets bespeurd. 27 arbeiders zijn door dezen brand werk loos. De schade die door verzekering wordt ge dekt, bedraagt ongeveer 20.000. Vee omgekomen Te Akkerwoude is de boerenbehuizinge van E T. Annema en bewoond door H. van der Meulen en W. A. Halbesma, afgebrand. Een naar koeien kwamen in de vlammen om. AUTO TE WATER GEREDEN. I Vanmorgen omstreeks half negen is te Nieuw Buinen nabij de aardappelmeelfa briek „Hollandia" een vrachtauto van den heer H. Sijpkes uit Buinerveen in het Zui- derdiep gereden. Boven op de auto, die dcor den chauffeur van den heer S. werd be stuurd en die geladen was met zakken aard appelen, hadden eenige kinderen plaats ge nomen om mee te rijden naar de school te Nieuw Buinen. De kinderen raakten allen te water, doch konden op éen na door den chauffeer worden gered Het elfjarig doch tertje van den heer Sijpkes was n.1. onder een zaak aardappelen geraakt en is verdron ken. Het lijkje is later opgel aaid. De auto is met veel moeite weer op het droge ge bracht. Het staat nog niet vast waaraan het ongeluk te wijten is. WAAR NEDERLAND EN INDIë TECHNISCH ZIJN VERBONDEN. De werkers te Kootwijk gehuldigd. Officieele inwijding van het ontspannings lokaal door den Directeur-Generaal der Pos terijen, Telegrafie en Telefonie. Kootwijk Radio, het afgelegen, doch we reldvermaarde zendstation van den rijksra diodienst, heeft in het laatste jaar belangrijke uitbreiding en verandering ondergaan. Be halve de nog niet geheel voltooide nieuw bouw van eenige gebouwtje-* voor overbren- SIng van de in aanta! steedt toenemende kor- i v'o<fzenders, uitbreiding van het aantal per- sidgen, den aanleg van nieuwe we gen, heeft ook het groote ambteaarengebouw aan ieder bekend als het hotel Kootwijk radio door toevoeging van een nieuwen vleugel, met groote terras, een geheel nieuw aspect gekre gen. De nieuwe vleugel bevat beneden een rui me, modern ingerichte recreatiezaal voor het personeel, met leestafel, biljart en kegelbaan en op de bovenverdieping een aantal, al even modern ingerichte, slaapvertrekken. Het ge heel is thans centraal verwarmd en voorzien van stroomend wVter (warm en koud). Zaterdag j.L heeft de directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie, ir. Dam- me, het ontspanningslokaal voor het perso neel ingewijd. Onder de aanwezigen bevon den zich de burgemeester van Barneved, de heer Westrik, de bouwkundige hoofdambte naar Blom, als vertegenwoordiger van den Rijksgebouwendienst en een aantal hoofd ambtenaren van den technischen telegraaf- en telefoondienst. Nadat reeds des middags de Kootwijksche jeugd in de nieuwe zaal aange naam was bezig gehouden met een kinder voorstelling waarbij o.a. een goochelaar op trad, vond te 8 uur 's avonds de officieele niwijding plaats. In de feestelijk versierde zaal was net gehee'.e personeel met zijn da mes aanwezig. In zijn openingsrede wees de heer Damme er op van hoe groot belang de te Kootwijk veirichte arbeicf in het wereldverkeer was en hij huldigde de werkers van hoog tot laag, die op deze afgelegen plaats met zooveel toewijding en zoo nauwgezet hun plicht heb ben gedaan. De gebouwen waarin zij werken staan onder voortdurende spanning en van henzelf wordt een onafgebroken inspanning gevergd om de radiotelegrafische- en telefo nische verbindingen met steeds meer landen en werelddeelen te vestigen en te onderhou den. Het was spreker daarom een voorrecht thans ook de ontspanning te kunnen brengen in den vorm van een ruime en geriefelijk in gerichte zaal, dienstbaar voor alle doel einden. Voorts memoreerde de directeur-generaal de gelukkige omstandigheid, dat juist tege lijkertijd een ontspanningfonds voor Kootwijk was gevormd, voor welk fonds de grondslag was gelegd door den aan <fr. Koomans toe- gekenden prijs van de Haagsche Post, welke deze in zijn geheel aan zijn Kootwijksche me dewerkers heeft willen doen ten goede komen Spreker vertrouwde, dat het doel van de administratie, ontspanning na inspanning, zou worden verwezenlijkt en dat het personeel in de ontspnaningszaal een aangename com pensatie zou vinden voor zooveel wat het, vooral in de lange wintermaanden, moet ont beren, daarmede het nieuwe „home" van de Kootwijkers voor ingewijd verklarende Hierna sprak nog ir. Boetje, hoofdingeni eur-directeur van den technischen dienst, die er nog eens speciaal op wees dat juist 2 jaar geleden het eerste voorstel van den P. T. T. dienst voor het in het leven roepen van deze gelegenheid werd gedaan en dat de verwe zenlijking van het plan in dien tijd, gezien het noodzakelijk overleg met andere dien sten, enz. een praestatie is, waarvoor hij al len die daaraan hebben medegewerkt harte lijk dankte; dr. Koomans. die in 't bijzonder den heer Damme hartelijk dank bracht voor zijn groote persoonlijke belangstelling in al les wat Kootwijk betrof, welke belangstelling ongeacht zijn hooge ambtelijke positie ook dadelijk rechtstreeks het ontspannings fonds gold, door aan het comité van aanbe veling zijn naam te schenken, en de burge meester van Barneveld, die opnieuw getuigde van zijn groote belangstelling voor Kootwijk waarop hij trotsch was, dat het tot zijn ge meente behoorde. Hierna hield het gezelschap van Jan van Riemsdijk de aanwezigen eenige uren op buitengewoon gewaardeerde wijze bezig, waarna tot diep in den nacht Kootwijk zijn feestdans danste. HEER HUGO WAARD. Door de tuinbouwvereeniging „Nieuw Leven" alhier weid hare jaarvergadering Maandagmiddag gehouden in het lokaal van den heer Balk te Oude Niedorp. Door den voorzitter, den heer S. Brugman, werd de vergadering geopend. Spr. heette de aanwezigen welkom doch merkte daarbij op, dat het besluit om 's middags te vergaderen niet zoo bevorderlijk aan de opkomst is als verwacht werd en hij betreurde het, dat van de 236 leden meer dan 200 ontbraken. Ten eerste betreurde spr. de afwezigheid van het bestuurslid T. Liefhebber, wegens ongesteld heid van langen duur. Spr. hoopte dat de in getreden verbetering van dien aard zal mo gen zijn, dat de heer Liefhebber weer gere geld aan het vereenigingsleven zal kunnen edelnemen. In het kort schetste spr. den gang van zaken over het afgeloopen jaar en noopte, dat 1930 gunstiger resultaten zal mogen ge ven. Spr. drong aan op een vlotte afwerking der agenda. van den gang van zaken den afzet betreffen- de, daarbij tevens wijzende op de reactie, zoo wel hier als elders. Ten zeerste hoopte spr. op een gunstige wending en geen terugkeer van de tachtiger jaren. Wat echter moge geschieden: laat het ons niet leiden tot kortzichtigheid en bekrompen heid; trachten we uit onze bedrijven te halen wat er uit te halen is. Door spr. werd aange haald een gedeelte van een artikel van Mr. Niemüller in de Tuinderij van 7 Febr. j.L, waarin ook wordt gewaarschuwd tegen kortzichtigheid en bekrompenheid, niets moet onbeproefd worden gelaten om de resultaten te verkrijgen, welke te verkrijgen zijn. Waar wellicht de opmerking wordt ge maakt, dat de financiën daartoe een beletsel zijn, dan verwijst spr. naar de zegenrijke werking der Boerenleenbanken, waar met be hoorlijke borgstelling tegen matige rente geld te verkrijgen is, wat veel voordeeliger is dan bij den handel in tuinbouwbenoodigdheden in cerdiet te staan. Spr. eindigde zijn jaarverslag met den wensch, dat het door hem gesprokene in- t» (Alkmaar bertjiiurt in (jaar otibergrojiÖBcljt hluiei«iricl|titig De voorzitter deelde mede, dat pogingen waren gedaan om te Oude-Niedorp een tuin- bouw-wintercursus te houden, waarvoor ech ter geen voldoende deelname bleek te zijn, zoodat 2 zoons van leden hebben 'eelgeno- men aan ien cursus gegeven door de afd. L. T. B. Heerhugowaard, Noord. De secr. bracht ter kennis der verg., dat de Kon. goedkeuring is verkregen op de nieuwe statuten. Deze zullen worden gedrukt en aan de leden worden uitgereikt. Een verzoek der Comm. van de correspon denten van den Plantenziektenkundigen dienst om financiëelen steun werd voor kennisge ving aangenomen, aangezien met andere vei- lingsvereenigingen uit de omgeving jaarlijks een bijdrage wordt verstrekt. Medegedeeld werd, dat „Nieuwleven" door het gemeentebestuur mede is aange zocht mee te willen werken tot de uitvoering der verordening, betreffende het verbod der teelt van voor wratziekte vatbare aardappel- soorten. KO F As EEN ZONDERLING GEVAL. Waar kwam de duizend gulden van daan? Een Zondagavond na het vertrek van den laatsten trein in den omtrek van het station te Bussum zwervend negentienjarig Amster- damsch dienstmeisje, waarover de politie zich ontfermde, bleek bij fouilleering in het bezit te zijn van een bankbiljet van./ 1000. Voor de herkomst van een bankbiljet, waar-u van het meisje, dat in hooge mate achterlijk is, zelfs niet de waarde kende, gaf zij ver schillende verklaringen. De politie onder zoekt, naar het Hbl. meldt, thans wat hier achter steekt. DE GELDERSCH-OVERIJSELSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Zooals reeds gemeld werd, is het dage- liiksche bestuur der Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw voornemens om dit jaar het 85-jarig bestaan dezer Maat schappij feestelijk te herdenken. Reeds in 1929 werden verschillende sub commissies aangewezen om die feestelijke herdenking voor te bereiden. De plannen daarvoor zijn dan ook in een vergevorderd stadium van ontwikkeling. A's da'a voor de feestweek zijn de dagen van 25 tot 30 Aug a s. vastgesteld. Het voorlocrig programma omvat: Feest- vergadering der G. O. M. van L., landhuis- houdkundig congres, fokloristische optocht, waaraan de drie deelen van Ge'derland. d? Betuwe, de Graafschap en de Veluwe deelne men. concours-hippique, openluchtuitvoering van Vondel's ..Leeuwendalers" op het terrein van het Nederlandsch openluchtmuseum yaar gedurende die geheele week een histo rische tentoonstelling op landbouwgebied zal worden gehouden. WILLEM MENGELBERG ONGESTELD. Naar wij vernemen is de dirigent van het Concertgebouworkest dr W Mengelberg ongesteld. Hij moet wegens een vrij ernstige verkoudheid het bed houden. In verband hiermede zal het concert dat het Concertge bouworkest hedenavond in Utrecht zou ge ven, niet doorgaan. KORTE BERICFIxcin. Een 19-jarige landarbeider, te Noot dorp, die door het op hol slaan van het paard onder een mestwagen geraakte, is aan de bekomen verwondingen overleden. Door den voorzitter en den heer Kostelijk werd deze zaak nader toegelicht, waarna de heer Meereboer verslag uitbracht der com missie uit de land- en tuinbouworganisaties met de uitvoering der besluiten belast. Meegedeeld werd, dat 4000 K.G. poters van Bevelanders zijn verstrekt, dat de ver ordening volledig gehandhaafd zal worden in 1931. Hieruit ontspon zich een tamelijk breedvoerig debat, waarbij o.a. ook werd verwezen naar de verscherpte bepalingen door Duitschland vastgesteld. Algemeen werd gevoeld, dat hiermee wel terdege reke ning gehouden zal moeten worden; zeer goed werd echter ook gevoeld, dat een verorde ning, voor slechts enkele gemeenten gel dend, niet veel invloed kan hebben; door een rijkswet deze zaak te regelen achtte men vrij wel ondoenlijk. Hierna werd door den pen ningmeester, den heer Meereboer, het finan cieel verslag uitgebracht. Tegenover het ver lies van 7 leden stond een aanwinst van 8, zoodat het ledental op 1 Jan bedroeg 236. De totale ontvangsten hebben bedragen 722.31, terwijl de inhoud der kas op 1 Jan. 1929 bedroeg 35.09, totaal 757.40; de totale uitgaven beliepen f 469, alzoo een batig saldo, groot 288.40. Op het spaar boekje stond 1857.57, bijgeschreven rente over 1929 f 71.95, op 31 Dec in kas 88.40, wat een totaal bezit vormt van 2017.92. Door de heeren C. Pool en A Blokker is de rekening nagezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte den heer Meereboer voor zijn verslag en zijn beheer; hij hc opte, dat de penningmeester nog vele jaren in func tie zal zijn en nog menig gunstig financieel verslag zal mogen uitbrengen; tevens werd een woord van dank gericht tot de commis sie voor haren arbeid. Vervolgens werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht. Hieruit stippen we aan, dat het jaar voor de vereeniging een zeer kalm verlooo heeft gehad. Twee ledenvergaderingen werden ge houden, benevens twee bestuursvergaderin gen. Hoewel reeds in Augustus 1929 de sta tuten ter koninklijke goedkeuring zijn inge zonden, is die goedkeuring pas verkregen 21 Febr. j.1. De vergaderingen van het N. H. Bonds- bestuur werden door de vertegenwoordigers onzer vereeniging trouw bezocht. Tweemaal is de opgeslagen voorraad sta pelproducten geïnventariseerd en de cijfers deden de vraag rijzen: hoe komt die voor iaad weg. Hierna gaf spr. een kort overzicht gang zal mogen vinden en dat alle krachten ingespannen zullen worden om uit den grond te halen, wat er uit te halen is. De voorzitter dankte voor dit jaarverslag en wenschte den secretaris toe zijn volgend jaarverslag in opgewekter toon te mogen stellen. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werdeü'de h.h. Jac. Klaver, C. Langedijk en P. Meereboer met zeer groote meerderheid van stemmen herkozen. Allen namen de be noeming aan. Op voorstel van den heer Gaijaard werd de voorzitter bij acclamatie herkozen tot lid van het N. M Bondsbestuur. Thans kwam aan de orde punt 8 der agen da: Voorstellen voor de Bondsvergadering. Door den voorzitter werd meegedeeld het voorstel van het Bondsbestuur inzake de vor ming eener reserve voor de voltooiing van den nieuwbouw. Na toelichting ging de vergadering hier mee accoord. Meegedeeld werd dat terrein is aange kocht voor den bouw van een nieuw betaal- kantoor met vergaderzaal en dat opdracht is gegeven voor het ontwerpen van een bouw plan, hetgeen Vrijdag a.s. in een bijeenkomst der bouwcommissie zal worden besproken. Door den heer Kuiper werd gevraagd of het niet mogelijk zou zijn een einde te maken aan het snelle varen met kleine motorschui ten langs het laadterrein. Goedgevonden werd deze zaak in het Bondsbestuur ter spra ke te brengen. De heer van der Veer maakte bezwaar te gen het wegen bij kleine verpakking hetgeen spr. in het nadeel der aanvoerders achtte. Anderen bleken dit bezwaar niet zoo groot te achten. Een discussie was hiervan het ge volg, welke geruimen tijd in beslag nam Over de kwestie zal in de bestuursverg. van den N. M. B. worden gesproken. Later kwam de heer van der Veer nog eens op de zaak terug, onder mededeeling, dat van andere zijde een voorstel omtrent het wegen per 100 Kg. zal worden ingediend. Spr. vroeg, welke houding dan de algevaar digden moesten aannemen. Besloten' werd vrij mandaat te verstrekken. Tot afgevaardigden buiten de bestuursle den werden aangewezen de heeren Tac. Kos telijk. C. Pool. G. van Essen, Jac. Gutter en D. Olie, tot p'aatsvervangers de heeren: A v. d. Veer en J. Brouwer. Nadat nog een paar vragen waren beant woord en besloten was, de jaarvergadering toch weer 's middags te houden, doch dan vóór 1 Maart, werd de vergadering door den voorz^ter gesloten met de beste wenschen voor 1930. naar waarnemingen, verricht in den van 25 Maart. *sen Medegedeeld door het Kon Nederl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771 9 te Calshot Laagste barometerstand 746.5 te Thorax hafen. Verwachting, geldig tot den avond van 26 Maart: Toenemende, tijdelijk wellicht krachtige Zuidelijke tot Westelijken wind; toenemende bewolking; later waarschijnlijk regenbuien- aanvankelijk zachter. Heden herdenkt onze oudste inwoner de heer A. Schipper zijn 94sten geboortedag. De oude man geniet nog steeds een goede gezondheid terwijl ook zijn geestvermogens betrekkelijk goed zijn. De bouw van het Ned. Isr. Joles Zieken huis te Haarlem is gegund aan de Maat schappij Noord-Holland alhier voor een be drag van 98.880. Het gebouw zal nog dit jaar gereed zijn en in gebruik worden genomen. De voormalige Bergensche kunstschilder Art'hur Verbeeck, die zich in Londen vestigde organiseerde aldaar een tentoonstelling in de Gieves Gallerie, welke door den Belgischen gezant werd geopend. Hij heeft aldaar met zijn in Bergen vervaardigde doeken, die een reclame waren voor et Bergensche land schap veel belangstelling ondervonden. Het groote dagblad „The Morning Post" schreef daarover het volgende: CLEVER VLAAMSCH SCHILDER. Genialiteit en Levensvreugde. Landschappen. Van onzen kunstcriticus. Zijne Excellentie Baron de Cartier de Marchienne, de Belgische gezant, zal deze namiddag in de Gieves Gallerie 22 Old Bond Street eene tentoonstelling openen van schilderijen en tekeningen door Arthur Verbeeck, een Vlaamsch kunstschilder. Het is een degelijke waarneming, dat mr Verbeeck een rasecht opvolger is van zijn grooten landgenoot Jacob Jordaens. In de robuste karakteristiek en het geest rijk uitdrukkingsvermogen is er eene sterke overeenkomst tusschen zijn werk en dat van den ouden meester, De kunst der beide mannen ondersteunt zich door het geniale en de levensvreugde maar er zijn kwaliteiten in het oeuvre van den levenden schilder, die men niet aantreft in het werk van Jordaens: eene zekere at- mosferische grijsheid, het karakteristieke van de moderne Vlaamsche en Hollandsche schilderkunst. Deze atmosferische eigenschap dient hier niet enkel als een gesloten enveloppe, maar zij verhoogt en verlevendigt de kleurrijke tonen van de vroolijke groepen, zooals in de leven dige componeerde en pootig-geschilderde „Adieu de Gar?on", charmeerende kleine landschappen en stillevens, onderwerpen als No. 11, 20 en 37 en de grootere ploeger scène No. 12. In sterke tegenstelling zijn de schitterende Vlaamsche wulpschheid en de jovialiteit van de No. 29 en 31 (Pallieter en De Mop). Mr. Verbeeck bevestigt zijn recht tot eene eereplaats tusschen de levendige Vlaamsche schilders. VEROORZAKEN VAN DOOD DOOR SCHULD. De chauffeur F. M. te Sittard, die op lfl Augustus te Lutterade zekeren Witkemper, die met zijn dochtertje op een fiets reed, heeft aangereden en gedood, is deswege door de rechtbank te Maastricht tot 3 maanden ge vangenisstraf veroordeeld. De eisch was 8 maanden. VERDUISTERING VAN SPOOR KAARTJES. De advocaat-generaal bij den Hóogen Raad, mr. Berger, heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van A. v. E„ controleur bij de Nederl. Spoorwegen te Utrecht, die in hooger beroep door het Am- sterdamsche gerechtshof is veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorloopige hechtenis, wegens verduistering van spoorkaartjes. Het arrest is bepaald op 28 April. EEN BOOT VAN 600 TON. Alkmaar is, ondanks vroegere pogingen om een rechtstreekschen dienst op Londen te openen, nog altijd geen zeehaven van be- teekenis. Heden zal onze gemeente evenwel eens een grootere boot zien verschijnen dan gewoon lijk het geval is. Een 600 ion groote boot werd heden uit Londen verwacht om aan de Handelskade kool van den Langendijk voor Amerika in te nemen. VOOR DE SLACHTOFFERS IN ZUID-FRANKRIJK. Hier ter stede is, gelijk in andere steden, waar het Genootschap NederlandFrankrijk eene afdeeling heeit, een comité gevormd, om gelden in te zamelen voor de slachtoffers van de groote overstrooniingen in Zuid- Frankrijk De ellende m deze streken is nog groot, zoodat veel geld noodig is. Burge meester mr. W. C. Wendelaar heeft zich be reid verklaard, het eere-vcorzitterschap van het comité cp zich te nemen, de heer J. G. Haremaker, voorzitter der afd. Alkmaar van het Nederl. Roode Kruis, heeft het voorzit terschap op zich genomen. De verdere leden van het comité zijn: mevr. LeesbergMiddelhoff, mei. J. van Lookeren Campagne en de heeren H. C. Stoutjesdijk, mr. A. D. van Regteren Altena en mr. F. A. Josephus Jitta, terwijl ook mr. W. C. Bos man, die tijdelijk in het buitenland was, als nog tot het comité is toegetreden. Giften worden gaarne ingewacht bij mr. F. A. Josephus Jitta, p.a. Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. (postrekening var Landbouwcrediet No. 2162). CITROEN-SHOW IN DE HARMONIE. Tot en met a.s Donderdag houdt het Hol landsche departement van de Fransche auto mobielen fabriek „Citroen" een show in de Harmonie alhier, daarbij geassisteerd door den vertegenwoordiger voor Alkmaar en Omstreken, den heer Jan Baas. Liefhebbers van inderdaad mooie, chique en toch zuinige auto's moeten niet verzuimen deze show te gaan bezoeken, waar vakkun dige heeren bereidwillig alle gewenschte in lichtingen geven en vooral den nadruk leg gen op zwaardere onderdeelen en zuinig benzinegebruik. De meest courante modellen zijn present, Sedan, Coach, Berline, Familiale, enz., allen met 4 of 6 cylindermotor. Onwillekeurig kooit bij het zien van deze rijdende salon netjes een vergelijking op met de tallooze, „gele klaverblaadjes", die enkele jaren gele den de wegen bevolkten, en men komt tot den ontdekking dat er heel wat veranderd en bovenal verbeterd is. En dat het publiés den smaak te pakken krijgt, blijkt wel uit het feit dat de groote Fransche fabrieK. waar toch 500 wagens per dag gemaakt worden, nauwelijks alle aanvragers snel ge noeg kan helpen. WAARSCHUWING. t 4 Het gebeurt zoo nu en dan dat het do voor ons bureau waarop de voornaams binnen- en buitenlandsche berichten gescn ven worden door den een of anderen kw jongen wordt uitgeveegd. Wij waarschuwen dat hierop streng toeg zien zal worden en dat de dader bij on king zijn straf niet zal ontloopen. LICHT OP! -jxyj. Hedenavond voor rijwielen en mot.- i gen en andere yoertuigen te n"7 °P- V*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2