DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Gordijnen sloomen. Kleeden kloppen. Stoomerij en Ververij Uit het Parlement Buitenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvs Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. HOSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Ko. Directeur: C. KRAK. »»\DERD4G 2* HAAKT 1930 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 132e Jaargang. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Zij, die zich met 1 April a.s. voor minstens 3 maanden op dit blad abon- necren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers franco en gratis. DE DIRECTIE. Den Haag, 26 Maart 1930. Heel den middag heeft de Tweede Kamer heden gewijd aan de interpellatie van den heer Van den Heuvel over de crisis in den landbouw. Niet minder dan veertien sprekers hebben het woord gevoerd alvorens de mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw weer aan de beurt kwam. Het meeren- deel der sprekers heeft in protectionistischen geest gesproken, maar we hebben toch ook wel nu en dan een ander geluid kunnen hoo- ren. Zoo heeft de heer Van der Sluis (S.D AP.) gesproken ten gunste van nationalisa- itie van den grond, waarop evenwel niemand in het bijzonder heeft gereageerd. De heer Van Rappard (Lib.) heeft het denkbeeld ge opperd van een staatscommissie om te onder zoeken of men niet tot kostenverlaging kan komen door den consument dichter bij den producent te brengen. De heer Lovink (C.H.) heeft de noodzakelijkheid voor den landbouw om het bedrijf naar de omstandigheden te wijzigen uiteengezet en tevens kans gezien 'om met zijn oude stokpaardje, de aanstelling van een directeur van den landbouw, te be rijden. Wil de minister daar niet aan, dan zou het toch zaak zijn de afdeeling van landbouw bij het departement met een paar deskundi gen te verrijken. De heer Braat wilde den landbouw helpen door de opheffing van so ciale maatregelen en zoo zijn er meer advie zen gegeven. Ten slotte heeft minister Ruys de Beerenbrouck het verlossende woord ge sproken. In de eerste plaats kwam hij met de goede tijding, dat de spoorwegen bereid zijn gevonden om met ingang van heden tot 15 •Juli de vrachten voor het vervoer van aard appelen met 50 percent te verlagen, terwij! de regeering nog met ie onderhandelt over an dere vrachtverminderingen, en daarvan goe den uitslag verwacht. Verder heeft de minis ter beloofd in ernstige overweging te nemen een door den heer Schouten (A.R.) aan de hand gedaan denkbeeld om te laten onder zoeken in hoeverre het mogelijk zou zijn, dat aardappelmeel gebruikt wordt bij de gluton- fabricage in plaats van mais en of niet voor éénmaal een bijslag aan de bietsuikerfabri- cage kan worden verleend Veel was dat vermoedelijk voor de protec- fionisten niet. doch zij hebben zich vermoede lijk getroost met de gedachte, dat een half ei nog altijd beter is dan een ledige dop en mogelijke moties, die toch geen kans op aan neming hadden, in den zak gehouden De Eerste Kamer heeft heden na een korte bespreking hare goedkeuring geschon ken aan de Begrooting van het Wegenfonds Vermelden we uit de niet zeer belangrijke gedachtenwisseling, dat weldra de hand zal worden gelegd aan een vaste brug over den Rijn bij Arnhem en dat Nijmegen ook kan rekenen op een vaste brug over de Waal, tenzij het gemeentebstuur blijft vasthouden aan een zeer aanzienlijke vergoeding voor het derven van de opbrengst van het thans bestaande pontveer. Ook is het wel aardig aan te teekenen, dat minister Reijmer naar aanleiding van een opmerking van den heer Smeenge( lib.) over de noodzakelijkheid om ook de belangen van de voetgangers op den openbaren weg te behartigen, er op heeft gewezen, dat de voet gangers gerust van de rijwielpaden mogen gebruik maken, mits zij slechts op zijde gaan wanneer een wielrijder waarschuwt, dat hij wil passeeren. De besprekingen over de Begrooting van Arbeid hebben nog niet veel opgeleverd. Er is door enkele sprekers zooals de heeren Danz (s.d.a.p.) en Serrarens (r.k.) aangedrongen op een snellere ratific ue van conventies op sociaal terrein en de heer Slingenberg (v.d en Van der Hoeven (c.h.) hebben kwesties rakende de toepassing van de Woningwet behandeld, maar we hebben het vermoeden, dat het morgen wat belangwekkender zal worden, daar dan de zaak van de benoeming van den heer Fruytier bij de arbeidsinspec tie ter sprake zal komen. Een paar der spre kers hebben er wel even over gekikt, maa het schijnt, dat men den heer Fock (hb.) w. overlaten de zaak a fond te behande en deze is morgen bij de voortzetting van e besprekingen over de Begrooting het ee aan de beurt. ~Dagelijksch overzicht. DE LONDENSCHE VLOOT- CONFERENTIE. Het Middellandsche Zee-pact. De houding van Amerika. Er gebeurt momenteel niet veel op de L<?n densche Vlootconferentie. Men nou - schillende besprekingen, om tot e kaai e »e- raken, maar beslissingen worden ten eenen- maie niet genomen. Zooals men weet, is Briand gisteravond weer naar Londen teruggekeerd teneinde ae werkzaamheden ter Vlootconferentie te her vatten. Hij werd verwelkomd door Jen Engel- schen minister van buitenlandsche zaken Henderson. Het schijnt dus, dat Briand de hoop nog niet opgeeft en althans wil trachten, de con ferentie te redden. Vanzelfsprekend zal hij nog eens weer pogingen doen om tot een Middellandsche Zee-pact te komen. Hoe denkt Engeland daarover? D# liberale Star van gisteravond publi ceert daarover op een in het oog loopende plaats, een besluit, dat door het kabinet een stemmig zou zijn aangenomen, n.1. dat Enge land wel voor zoo'n pact zou voelen. In den boezem van het kabinet, in hoofd zaak van de zijde van Snowden, zou ernstige tegenstand zijn opgeworpen, doch na lang durige besprekingen zou het MacDonald ge lukt zijn dezen tegenstand te overwinnen. In ambtelijke Britsche kringen wordt dit bericht gedementeerd, hoewel officieus wordt erkend, dat deze vraag sinds lang van be lang is geweest bij de besprekingen en ook reeds bij besprekingen met Briand naar voren zou zijn gekomen. Dat zou dus op eenige toenadering duiden Maar wat te zeggen van Amerika, dat gis teravond een besluit heeft genomen, dat zeer belangrijk is. Een officiëele verklaring van de Amerikaansche delegatie zegt, dat de Vereen, staten niet zullen toetreden tot eenig verdrag, hetzij consultatief of anderszins, wanneer het gevaar bestaat dat haar verp'ichting verkeer delijk wordt opgevat als mede te brengen een belofte om militairen steun te verliezen of be scherming door de militaire macht te waar borgen aan een andere natie. Een dergelijke verkeerde opvatting zou zich kunnen voor doen indien de V. S. tot zulk een verdrag toe treden als contraprestatie voor een vermin dering der vloot van een andere mogendheid. Dat gevaar is totdusver inhaerent geweest aan den huidigen toestand waarbij Frank rijk een wederkeerige militaire beveiliging heeft gevraagd als voorwaarde voor vlootver- minderiflg üooals blijkt uit de oorspronkelijke uiteenzetting van December j.1. van hef Fran- sche standpunt. Als evenwel aan dezen eisch inzake veiligheid op een andere wijze zou kunnen worden voldaan, dan zou het gevaar van een verkeerde opvatting van een consul tatief pact uit den weg zijn geruimd In dat geval zou men de kwestie van een geheel an der standpunt kunnen beschouwen. In een dergelijk geval zou de Amerikaansche delega tie de zaak geheel onbevangen overwegen. Men ziet dus, dat de toestand nu niet be paald rooskleurig is. En het is te vreezen, dat alle mooie plannen, waarmee men te Londen bijeenkwam, in duigen zullen vallen DE FRANSCHE BEGROOTING VAN OORLOG. De Fransche veiligheid und kein Ende. Bij de bespreking in den Senaat van de be grooting van Oorlog verklaarde Magino* dat Frankrijk het eenige land was, dat sedert den oorlog zijn militaire strijdkrachten ern stig had verminderd. Hij zeide verder dat het op het oogenblik onmogelijk was, verder te gaan zonder de veiligheid in gevaar te bren gen. Wij moeten, zoo zeide hij, zelf voor onze verdediging waken totdat een algemeene overeenkomst ons nieuwe veiligheidswaar borgen verleent. Een N. T. A.-bericht meldt nog het vol gende: De rapporteur verklaarde dat het effec tief van het Fransche leger thans 44 pet lager was dan in 1914. De begrooting was echter gestegen, eenerzijds tengevolge van de prijsstijgingen, anderzijds wegens den eenja rigen diensttijd, die dit jaar wordt inge voerd. De rapporteur wees verder op de ver dedigingsorganisatie aan de grenzen. Het meest mogelijk ziin om zonder al te groote kosten, de bewoners van het Duitsch-Fran- sche grensgebied tegen 'n aanval als van 1914 te beschermen Achter een betrouwbare grensbescherming zou het land rustig kun nen wachten totdat de geest van den vrede eindelijk in de wereld zou heerschen. De voorzitter van de legercommissie uit den Senaat gaf aan de in beoaalde kringen heerschende vrees uitdrukking, dat het Duit- sche leger door een handgreeo tegen de Lotharingsche grens en de Lotharingsche fabrieken bii het begin van een eventueelen oorlog beduidende, zoo niet beslissende voordeelen zou kunnen verkrijgen. Minister Ma°ïnot antwoordde, dat Duitsch land in de nabijheid van de Fransche grens steden geen troeoen meer had en dat Duitsch'ar.ds strijdkrachten en politie over geheel Duitschland verdeeld waren. Senator Lebrun verklaarde, dat zoolang de Volkenbond aan de wereld niet algemeene veili'riieid kon of wilde verschaften, de vrede lievende land°n den plicht hadden, zelf voor hun veiligheid te zorgen. Tardieu aan het woord Een Havas-telegram meldt nog dat Tar dieu naar aanleiding van een vraag van de louvenel zeide dat Grankrijk zich wat zijn landbewapeningen betreft in denzelfden toe stand bevindt als Engeland met betre' inj ot zijp vlootbewapeningen. Frankrijk had nog vóór er sprake was van een internatio nale overeenkomst zijn strijdmacht vermin derd, en wel op edelmoedige, misschien zelfs wel op improductieve wijze. Frankrijk had niet slechts geantwoord op alle gedane be roepen, maar was wat zijn bewapeningen te lande betreft de geheele wereld vooruit In dien te Londen een mogendheid positieve en constructieve voorstellen had gedaan voor het verkrijgen van een overeenkomst, was het zeker wel Frankrijk. DE FINANCIEELE HERVORMINGEN IN DUITSCHLAND. De toestand critiek? Na de zitting van de soc.-dem. fractie wordt de politieke toestand in den Rijksdag zeer pessimistisch beoordeeld. Men gelooft algemeen, dat de partijen zich op hun poli tiek tactisch standpunt te veel hebben vast gelegd dan dat nog een overeenstemming tusschen hen mogelijk zou zijn. Daarom moet worden aangenomen, dat bij de besprekingen hedenmiddag tusschen de partijleiders geen positief resultaat be reikt zal worden De beslissing zal dan van avond door de regeering genomen moeten worden, die ongetwijfeld besluiten zal aan de regeeringsvoorstellen vast te houden, eventueel met kleine wijzigingen. Het is mo gelijk, dat de fracties heden dan nog een maal bijeen komen en men gelooft, dat zij ook dan het besluit ran de regeering niet zullen aanvaarden. Volgens de in den Rijksdag heerschende opvatting blijven het kabinet dan nog twee mogelijkheden: n.1. de beslissing in open veldslag of wel aftreden. In kringen der re- geeringspartijen overweegt de veronderstel ling, dat de regeering den tweeden weg zal gaan. Het zal er dan om gaan een „Noodpro- gram" ter afdoening van de begrooting met behulp van par. 48 van de grondwet aan te doen nemen. De belastingverlagingen zul len daarin dan niet vervat zijn; het zal zich veeleer beperken tot regeling van de werk- loozenverzekering en de nieuwe belastin- 00* De vraag is of de rijkspresident het hui dige kabinet zal belasten met deze taak dan wel of in plaats daarvan een regeering zal optreden, waarin de leider van de centrums fractie dr. Brüning ongetwijfeld een leidende rol zal vervullen. In elk geval verwacht men de beslissing nog heden, echter niet voor vanavond. Nog geen beslissing Naar het W. B. meldt, is ook gisteren nog geen beslissing gevallen ten aanzien van den parlementairen toestand, doordat men het niet eens kon worden over een nieuw voorstel van het centrum omtrent de oplos sing van het werkloozenvraagstuk, en waar tegen de D. V. P. zich verzette. Hedenmorgen zullen de fractieleiders de aangekondigde bespreking met den rijkskan selier hebben, en daarna komt het kabinet bijeen. De kans op overeenstemming wordt niet groot geacht. Nog geen definitieve beslissing? Hedenmorgen te tien uur vond bij den rijkskanselier Hermann Müller een bespre king plaats met de leiders der rijksdagfrac ties over den politieken toestand in den rijks dag. Ondanks het mislukken van de onderhan delingen over de werkloosheidsverzekering gelooft men niet, dat het heden tot een regee- ringscrisis zal komen. Men verwacht, dat een definitieve beslissing zal worden uitge steld tot morgen, aangezien de rijkskanselier nog afwacht hoe de houding zal zijn van het partijbestuur der S.P.D., dat eerst mor genochtend bijeenkomt. Voorts gelooft men ook, dat de huidige vergadering van fractieleiders zooveel moge lijk^ zal trachten een ingrijpende beslissing te doen aanhouden tot in de plenaire rijks dagzitting. Verrassingen blijven echter mogelijk, zoo wel van de zijde van het Centrum als van de soc.-democraten. Te 12 uur hedenmiddag vindt een kabi netszitting plaats, terwijl de rijksdag te 4 uur bijeen komt. OPNIEUW BURGEROORLOG IN CHINA. Mededeeling van Henderson in het Engelsche Lagerhuis. Henderson heeft gistermiddag in het En- gelsch Lagerhuis medegedeeld, dat hij van den Engelschen gezant in China betrouw bare inlichtingen had gekregen, volgens wel ke de burgeroorlog weer voor de deur stond. Er scheen geen hoop, dat Feng en Jen zich ditmaal weer met Nanking zouden verzoe nen. Men meldde gisteravond uit Londen aan de N. R. Crt.: Henderson zeide nog, dat de Noordelijke autoriteiten het beheer van de telegraaf en ander openbare diensten in handen hadden genomen, die te voren waren verricht door ambtenaren, aangesteld door Nanking. De Chineesche regeeringstroepen schijnen terug te trekken. Sir Austin Chamberlain vroeg, of de minister overtuigd was, dat bij het uit breken van onlusten de legaties te Peking voldoende zijn beschermd. Hierop antwoord de minister, dat er geen reden was aan de veiligheid van de legaties te twijfelen. Wij worden er uitstekend vertegenwoordigd zei de minister en Sir Miles Bampson houdt ons volledig op de hoogte van wat er omgaat DE DIRECTEURSBENOEMING BIJ DE OOSTENRIJKSCHE BONDS- SPOOR WEGEN. Belangrijke buitenlandsche poli tieke beteekenis. We hebben eenigen tijd geleden al eens over bovenstaande kwesties het een en ander medegedeeld. De N.R.Crt. weet thans nog het volgende mede te deelen De Tsjechische burgerlijke zoowel als de socialistische pers begint zich uitvoerig be zig te houden met de kwestie van de direc teursbenoeming bij de Oostenrijksche bonds- spoorwegen, welke niet alleen een binnen landsche politieke, maar volgens haar ook een uiterst belangrijke buitenlandsche poli tieke zijde heeft. Uit de hardnekkige houding, die de minis ter van oorlog, Vauguin op bevel van Seipel inneemt en uit de taaiheid, waarmee hij de benoeming van Strafella, den candidaat van de Heimwehr en van de christelijk socialen verdedigt, leidt men af, dat Seipel streeft naar een spoedigen val van het kabinet- Schober. De Tsjechische bladen weten te melden, dat in verband hiermee een vertrou welijke bespreking tusschen Seipel, Rintelen, Heindl en Guertier gehouden is en dat nog deze week de kwestie Strafella in den Oos- tenrijkschen ministerraad weer aan de orde zal komen. De buitenlandsche politieke beteekenis ziet de Narodni Listy in de ongemeene belang stelling, die Italië voor de bezetting van den post aan den dag legt. Deze belangstelling is begrijpelijk, wanneer men aan de betrek kingen tusschen Heimwehr en Italië denkt, die thans door het hernieuwde bezoek van majoor Pabst aan Rome nog eens zijn ver sterkt. De benoeming van Strafella, die een be kend Heimwehr-politicus is, zou het den fas- cistischen vrienden te Weenen mogelijk ma ken via zijn persoon een nauwkeurig con trole uit te oefenen op de transporten van het materiaal, dat Zuid-Slavië bij Skoda be steld heeft, welke transporten over Oosten rijk rollen. Anderzijds zal voor Italiaansche bijleveringen van wapens naar Hongarije de noodige discretie zijn gewaarborgd. In derdaad heeft de Popoio dTtalia zich met de leveranties van Skoda dezer dagen juist uitvoerig bezig gehouden. Seske Slovo her innert met betrekking tot de leveringen aan Hongarije aan den wapensmokkel van San Gotthard. Geconstateerd wordt, dat ofschoon de Oostenrijksche regeering en de openbare meening tegen Strafella zijn, de regeering den weg naar het publiek afgesloten vindt door de omstandigheid, dat het officieele re- geerings-persbureau in handen der Seipel- mannen is. VAN DE COMMUNISTISCHE ACTIE IN DUITSCHLAND. Gaat niet naar wensch. Het gaat met de communistische actie in Duitschland niet naar den wensch van de leiding. De Vorwarts weet te vertellen, dat het in de laatste zitting van het centrale co mité van de K. P. D. nog ai roerig is toege gaan; een vertegenwoordiger van het execu tieve comité van de Comintern was aanwezig en maakte zich tot tolk van de ontevreden heid van de heeren te Moskou. Uit de resolutie van het centrale comité van de K P. D. in de Rote Fahne wordt dan ook in vrij duidelijke bewoordingen te kennen gegeven, dat er verandering moet komen in de activiteit der partij. De strijd tegen soc.- dem. en nationaal-socialisten moet verscherpt worden, het revolutionaire eenheidsfront ver sterkt en bepaald werd in welk teeken de 1-Meiviering moet staan, welk tot uiting moet komen in een algemeen politieke sta king. DE GESCHIEDENIS VAN MADAME HANAU. Wonden en kneuzingen. De toestand van mme. Hanau is station- nair. Haar armen moesten met verbandlin nen worden omwikkeld, daar de wonden en kneuzingen op die lichaamsdeelen in ver band met de ondervoeding van haar lichaam een ontsteking der lymphvaten zouden kun nen veroorzaken. Haar verdediger deelde mede, dat zijn cliënte heden bij herhaling een hoeveelheid vloeistof had gebruikt, gelijkstaande met on geveer twee glazen water. Het onderzoek naar de toedracht van zaken. Het onderzoek naar de omstandigheden, waaronder de vlucht van Mme. Hanau uit het ziekenhuis is geschied, is in volle gang. Chiappi, de prefect van politie, die licht on gesteld was en buiten Parijs toefde, is on verwijld teruggekeerd om het onderzoek zelf te leiden. Het is merkwaardig hoe de berichten in de Fransche bladen over de eerste resultaten der enquête elkaar egenspreken. Terwijl de „Temps" schrijft, dat de commissaris van politie Badin de zekerheid heeft gekregen, dat mevr. Hanau inderdaad zich langs haar beddelaken uit het venster harer kamer heeft laten afzakken, vertelt de „Figaro", dat bij het onderzoek is geconstateerd, dat het venster van mevr. Hanau's ziekenkamer twee meter tien hoog is gelegen, zeer nauw is en alleen voor een acrobaat gelegenheid biedt om er uit te springen. Hij neemt dan ook aan, dat het beddelaken er was neergehan gen, om de politie te misleiden en dat mevr. Hanau gewoon door de gang het hospitaal heeft verlaten. Ernstige plichtsverzaking van de inspecteurs van politie. Dat dit mogelijk was is gebleken uit het feit, dat de beide Inspecteurs van politie, be last met het toezicht op mevr. Hanau, tot twee maal toe hun post hadden verlaten en er zelfs niet eens waren toen de verdwijning der gevangene werd geconstateerd. Zij wa ren tezamen in een naburig restaurant gaan middagmalen ofschoon het strikte voor schrift luidde, dat zij dit elk afzonderlijk moesten doen. Men weet dat de beide inspec teurs reeds zijn geschorst; zij kunnen echter niet worden gestraft. Art. 237 van het Wetb. v. Strafr. bepaalt weligwaar, dat elkeen, die de vlucht van 'n gedetineerde bevordert met een hechtenis van zes dagen tot drie maan den kan worden gestraft, doch noch mevr. Hanau noch de beide inspecteurs zullen in dit geval worden vervolgd, daar de beklaag de naar haar gevangenis is teruggekeerd. Het kamermeisje van mevr. Hanau heeft verklaard, dat het laken, dat uit het venster hing, inderdaad van haar meesteres behoor de. Zij had het eenige dagen tevoren ge bracht omdat mevr. Hanau de gevangenis- lakens te hard vond. Zij ontkent echter elke medeplichtigheid aan de ontsnapping. De taxi-chauffeur, die mevr. Hanau naar de ge vangenis bracht, heeft zich aangemeld en verklaard, dat hij zijn passagier even voor tien uur s avonds op den hoek van de Rue de Lancry en de Boulevard de Magenta had opgepikt. Zij verzocht hem naar den Fau- bourg Saint-Denis, no. 107, te rijden. Toen hij aankwam bleek het hem, dat het de ge vangenis Saint-Lazare was. Hij toeterde een beetje, waarop een wachter de poort open deed en hij binnenreed. Merkwaardig een voudig dit entree in de gevangenis! DE TOESTAND IN SPANJE. Nieuwe moeilijkheden in Barcelona. Naar verluidt heeft de door de regeering afgezette generaal kapitein van Barcelona, Barceca, geweigerd zijn functie neer te leg gen. Volgens de voorschriften zou hij voor aankomst van zijn opvolger zijn bevoegdhe den moeten overdragen aan den militairen gouverneur. Barcera heeft dit geweigerd. De troepen van het garnizoen van Barcelona zijn in gereedheid in de kazernes. Ook zou den de commandanten generaal Barcera we derom hun aanhankelijkheid en sympathie hebben betuigd. Geen kabinetscrisis. Na de besprekingen tusschen den Spaan- schen minister van justitie, den minister voor openbare werken en den minister voor han del schijnt er thans geen vrees meer te be staan voor een kabinetscirsis. De minister van justitie verklaarde, dat er geen sprake was geweest van een crisis. HET BEDORVEN BERENVLEESCH IN STUTTGART. Naar aanleiding van het feit, dat onge veer vijftig personen te Stuttgart zijn ziek geworden en eenige personen zijn gestorven na het nuttigen van berenvleesch, heeft de veearts van den Berlijnschen Dierentuin, naar het W. B. meldt, een verklaring afge legd, waarin hij erop wees. dat het wel een groote zeldzaamheid is, dat in Duitschland of in andere landen een beer trichinen heeft. In de praktijk van den Dierentuin heeft metj bij gestorven beren nog nimmer bij onder zoek zulk een geval geconstateerd. Beren in den dierentuin worden niet gevoed met var- kensvleesch. Bij Hagenbeek zijn echter ge- ruimen tijd geleden plotseling zeven ijsbe ren gestorven; bij onderzoek kon de aan wezigheid van trichinen worden vastgesteld. Verder bleek, dat de dieren besmette ratten hadden gegeten. Waarschijnlijk heeft zich in het geval te Stuttgart iets dergelijks voorge daan Wederom is gebleken, hoe dringend noodzakelijk het is alle vleesch te onderzoe ken alvorens het voor consumptie wordt be schikbaar gesteld.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1