Provinciaal nieuws Luchtvaart Sport Kerk en school WINKELSLUITING TE HILVERSUM. Onder leving van burgemeester Lambooy zal op 16 April ten raadhuize een bijeen komst worden gehouden van de onderschei dene groepen van Winkeliersvereenigingen in de gemeente Hilversum, ten einde de wen- schelijkheid te bespreken van het al of niet in het leven roepen van een verplichte win kelsluiting op een werkdag per week vóór of na namiddags één uur. EEN WONDERDOKTER VEROOR DEELD. flet gerechtshof te Leeuwarden heeft be vestigd een vonnis van den kantonrechter te Dokkum, die den wonderdokter van Rin- sumageest veroordeelde tot 300 boete we gens het onbevoegd uitoefenen der genees kunst. De rechtbank te Leeuwarden had hem •■en maand hechtenis opgelegd. DE HEER FRUYTIER KOMT NIET IN DEN HAAG. Onder zeer groote belangstelling op de gereserveerde en publieke tribunes is lieden voortgezet de begrooting van arbeid en de behandeling der motie-Van SHngenberg en Oudegeest inzake de kweste-Fruytier. Minister Verschuur verklaarde, dat hoe wel ten inzichte verbinding is gelegd tus- schen de gebeurtenissen te Curagao en de herplaatsing van den heer Fruytier bij de 'Arbeidsinspectie te Den Haag hij, 't feit van het leggen van dit verband aanvaar dende, na nader beraad onder die omstan digheden besloten heeft ir. Huygens te Den Haag te handhaven. (Luide teekenen van in stemming). De heer Van Slingenberg trekt daarop de motie in. De heeren Fock, Lohman en Van Citters verklaren hun bezwaar voor vervallen. De begrooting van Arbeid werd daarop z. h. st. aangenomen en de minister van alle zijden gelukgewenscht. DE OPENING VAN DE NIEUWE SLUIS TE IJMUIDEN. Naar wij vernemen zal de koningin de (pening van de nieuwe sluis te IJmuiden op 29 April a.s. bijwonen, aan boord van het nieuwste mailschip der stoomvaartmaat schappij „Nederland" de Johan van Olde- barnevela. Op dien dag zal dit stoomschip voor de officieele proeftocht vertrekken. De koningin zal waarschijnlijk reeds te Amster dam aan boord van het schip gaan. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 59-jarige J. J. Dekker, (oen hij op den Hoogewoerd te Leiden, twee dames op het trottoir wilde laten passeeren en daartoe even op den rijweg ging staan, door een eletrische tram gegrepen en overre den. Korten tijd na aankomst in het acade misch ziekenhuis is hij aan de bekomen ver wondingen overleden. SLAPTE IN DE DIAMANT INDUSTRIE. Opnieuw gedeeltelijke stopzetting Gistermiddag vergaderde te Antwerpen ie Internationale Commissie ter Bevordering van den handel en de industrie in diamant, onder voorzitterschap van den heer Is. Lip- schütz. Op deze vergadering werd de wensche- lijkheid van een hernieuwde stopzetting der diamantnijverheid besproken. Aanwezig waren afgevaardigden van de verschillende werkgevers-organisaties; van de beurzen van Amsterdam, Antwerpen en Parijs, alsmede vele vertegenwoordigers van de z.g. Belgische „Buitenindustrie". Na langdurige discussies werd met bijna algemeene stemmen besloten de ledenverga deringen van de daarvoor in aanmerking komende organisaties te adviseeren om de in Februari j.1. opgeheven gedeeltelijke stop zetting van de industrie opnieuw in te voe ren en wel in dien zin, dat in Amsterdam zal worden gewerkt drie dagen per week en in België geheele dagen, doch dan om de andere week. Het besluit zal gelden voor onbepaalden tijd en niet kunnen worden herroepen, zon der dat deze Internationale Commissië daar toe haar advies zal hebben gegeven. DE WEGENWET EN DE TOLLEN- KWESTIE. De gemeente Schiedam vindt den afkoop van tollen onjuist en ver zoekt aan de Eerste Kamer de We- genwet niet aan te nemen. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft zich, naar aanleiding van de door de Twee de Kamer aangenomen Wegenwet, gericht tot de Eerste Kamer, speciaal met het oog op de bepalingen betreffende de tolheffing op wegen Het wijst er op, dat men in den loop van den tijd den toestand geheel heeft laten ver worden. Een oud tolrecht scheen voldoende te zijn om den tolheffers vrij spel te geven. De allergrootste fout is, volgens het adres, dat men heeft toegestaan of lijdelijk aange zien, dat auto's in de tolheffing werden be trokken, zonder te zorgen, dat de tolrechten werden verminderd of wel dat moderne auto-wegen werden aangelegd; waardoor zelfs gemeenten van de tolheffing winstge vende bedrijven hebben kunnen maken, ge heel in strijd met de oorspronkelijke bedoe ling. In plaats van aan den chaos een ein de te maken, zou nu de wet de maat vol ma ken door ten slotte nog aan zulke tolheffen- de gemeenten een bij den rechter geldend te maken recht op schadevergoeding bij af schaffing te verleenen! Het adres wijst er op, dat de Staatscom missie als beginsel vooropstelde, dat tolhef fingen nimmer een bron van inkomsten mo gen zijn; doch dat de commissie dit niet doorvoerde. Iets anders is, volgens het adres, een te gemoetkoming aan hen, die in groote finan- cieele moeilijkheden zouden komen. Voor gemeenten is daarbij echter een punt van gewicht de betere toestand, dien de wet op 'de financieele verhouding haar zal brengen, hetgeen het geven van een recht op vergoe ding juist aan den vooravond van de invoe ring van die wet nog onbegrijpelijker maakt. Het adres doet dan ook een dringend be roep op de Kamer om, waar de tolkwestie het meest belangrijke actueele onderwerp van de wet uitmaakt, en de regeling daar van zoo te eenenmale in de verkeerde rich ting gaat en de afschaffing der tollen in een hopeloos stadium zal brengen, de wet niet aan te nemen. WERELDTENTOONSTELLING BARCELONA 1929. Men meldt ons, dat heden de bekroningen bekend zijn gemaakt en aan de Cacaofabriek Bensdorp te Bussum voor haar inzending de „Grand Prix" is toegekend. H.M. DE KONINGIN OP HET LOO. De koningin wordt 3 April voor enkele dagen op het Loo verwacht. HET CONFLICT IN DE BOUW- 4 VAKKEN IN DE MIJNSTREKEN. Gisteravond heeft ook de Ned. Aanne- mersbond te Geleen het bemiddelings voorstel voor het bouwbedrijf in de mijn streek, voorgesteld door prof. mr. Aalberse den rijksbemiddelaar, met algemeene stem men goedgekeurd. De r.k. bouwvakarbeiders- bond zal op 5 April a.s een beslissing ne men. DE COMMUNISTISCHE INVAL TE HEERLEN. In verband met den inval bij ds. Mol te Heerlen tijdens de profestvergadering tegen de godsdienstvervolgingen in Rusland, is thans door de Heerlenshe politie op een bouwwerk te Brunssum terzake van inbraak en poging tot brandstichting gearresteerd A. H. v. B. uit Heerlen, secr. van de afdee- ling Heerlen van de communistische partij Holland. OVERREDEN EN GEDOOD. De 60-jarige heer Schiffeleers, bode van de sociëteit Momus te Maastricht is heden op den Tongerschen weg onder een auto geraakt. Toen de man ernstig verminkt werd opgenomen, bleek hij reeds te zijn over leden. EEN GROOT AANTAL ZILVEREN MUNTEN GEVONDEN. Bij den landbouwer J. v. d. L. te Geldrop werd door den knecht bij het spitten in den tuin, ter plaatse waar vroeger een boerderij stond die twee jaar geleden is afgebrand, een oude pot stukgestooten waarin zich een groot aantal oude zilveren munten bevon den. 94 ervan hebben de grootte van ruim een rijksdaalder en zijn gedeeltelijk van Fransche en gedeeltelijk van Zuid-Nederl, origine De oudste munt is van 1619 en draagt de beeltenis van Albertus, aartsher tog en Isabella. De jongste munten zijn Fransche franc stukken uit 1811 met de beeltenis van Napo leon. Vermoedelijk zijn de munten dus in die troebele tijden begraven. De fraaie Keulsche pot is geheel stuk ge gaan. Omtrent de bestemming der munten is nog niets bekend. Wel hebben enkele parti culiere verzamelaars pogingen in het werk gesteld om deze munten te koopen. BERGEN. De heer S. A. Bas zal op 1 April 25 jaar werkzaam zijn als machinist aan het Pomp station te Bergen (N.H.) van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland. ZUIDSCHARWOUDE. Een 25-jarig jubileum. Toen we Woensdagavond de olfbaan v. d. heer Kramer binnenstapten, was die reeds geheel gevuld met leden en gezinsleden van de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging. De zaal had bovendien een alleszins feestelijk aanzien. Blad- en andere planten verhoogden het gezellig interieur de zer feestzaal en legden getuigenis af van den ijver, waarmee rappe en kunstvaardige handen alles in een lusthof herschapen had den. De Langendijker Winkeliers-, Nering en Vakvereeniging vierde dien dag haar 25-jarig bestaan. In drie rijen met witte la kens gedekt stonden daar de tafels ge schaard, waaraan de honderden bezoekers waren gezeten. Dit alles was het resultaat van een wekenlange voorbereiding, waarbij Bestuur en Feestcommissie blijk hadden ge geven de kunst van stemmingwekken uit muntend te verstaan. De feestelijke bijeenkomst w^rd geopend door den Voorzitter der Winkeliersvereen den heer S. Timmerman, die daarbij de openingsrede hield, de aanwezigen w.o. de burgemeester en een deputatie van de K. v. K. welkom heette en het ontstaan der Ver- eeniging releveerde. De burgemeester zegde dank voor de vriendelijke uitnoodiging en de welkomst woorden van den voorzitter. Hij wenschte de vereeniging en het bestuur van harte geluk met 't 25-jarig jubileum en bood een bloem stuk aan als bewijs van sympathie. In de feestrede, die de burgemeester daarna hield, schetste hij het wel en wee der Vereeniging gedurende haar kwart eeuw van bestaan, de verschillende werkzaamheden, die zij op haar gebied verrichtte, den steun dien zij gaf aan den stand van winkeliers en andere leden der Vereeniging en sprak den wensch uit, dat zij in lengte van dagen moge groeien en bloeien. Op deze rede volgde een warm applaus. De heer W. C. Bouman, voorzitter van de feestcommissie, die gedurende de geheele bijeenkomst de leiding had en daarbij blijk gaf de kunst van presideeren ten volle te ver staan, hield een inleiding. Spr. d .'.de o.a. mede, dat na dezen avond er wellicht nog meer gebeuren zal, althans een en ander is in voorbereiding. De tentoonstelling, welke men hoopt te houden is definitief, tenzij het onoverkome lijk is Dan is het oog gevestigd op een win kelweekverloting enz. Getracht zal worden een fonds te stichten met de bedoeling het publiek te beïnvloeden om de verkoopkracht onzer leden te vergrooten enz. De ontwikkeling van den tuinbouw de cul tuur der Langendijker producten, bevorder' de bestaansmogelijkheid van de zakenmen schen. Bij dit jubileum moet dan ook klin ken, uit dankbare overwegingen, een hulde aan de voormannen der tuinbouworganisa ties. Spr. bracht hulde aan de oprichters en aan het tegenwoordige bestuur. Daarna voerde nog de heer J. H. Keizer, lid van de firma J. H. Keizer, uitgever van de N L. Courant het woord om te getuigen van zijn sympathie met de jubileerende Ver eeniging. Niet door revolutionneerende da den heeft zij getracht haar doel te bereiken, doch door opbouwenden arbeid, door evolu tie, heeft zij er aan meegewerkt, om de be langen der leden te dienen. Onder het aan bieden van 'n bloemenmand sprak hij de bes te v.enschen voor de Vereeniging uit met de hoop, dat de voorzitter met zijn medebe stuursleden nog veel in het belang der leden mag tot stand brengen. Ook op deze rede voering klonk een krachtig applaus. Het welkomstlied, gezongen door mej. Gré de Bakker, en door een orkest begeleid, ter wijl het dagelijksch bestuur op het tooneel had plaats genomen, dat in een bloementuin was herschape vanwege de vele bloemstuk ken der jubileerende vereeniging aangebo den, oogstte een enthousiast applaus, dat niet alleen welverdiend was, doch dat glans en gloed bijzette aan deze feestelijke bijeen komst. Met een geestig toespraakje van den heer Jac. Prijs werd het Eerste Langendijker Middenstands-Orkest bij de feestvierenden ingeleid, dat enkele nummertjes muziek gaf, die intusschen duidelijk blijk gaven van een muzikale geschooldheid, die in tegenspraak was met den korten tijd van haar bestaan. De afgevaardigde van de Kamer van Koophandel, de neer J. Hoogland te Broek op Langendijk, complimenteerde tusschen de bedrijven door de Vereeniging met haar zil veren feest, dank brengende voor de uitnoo diging en voorzitter en secretaris excussee- rende voor hun afwezigheid wegens verhin dering. Thans kregen we het meer vermake lijke deel van den avond. De bekende humo rist, de heer Leo Peelen, wist er dadelijk met zijn „levensliedjes" de feestelijke stemming er in te brengen en deed de zaal schudden van het lachen. Verbluffend waren de kunst grepen van den heer Emil Moretti, die met zijn goocheltoeren de volle zaal in stomme bewondering bracht. We hebben meermalen de goocheltoeren van verschillende meesters op dit gebied gevolgd, doch nimmer aan schouwden we zooveel verwonderlijks als van dezen kunstenaar op dit gebied. De voorzitter deed daarna voorlezing van eenige ingekomen felicitaties, waarondereen bijzonder sympathiek schrijven van het eere lid, den heer M. Hart, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Met dankbaarheid her dacht hij de bestuursleden, dje door den dood de Vereeniging waren ontvallen, de heeren P. Berkhout en R. Luijting en gedacht hij de tegenwoordige bestuurders, die otp zoo eminente wijze de belangen der Vereeniging behartigen. In „Teun en Geert naar den Feestavond" werd op humoristische wijze een bezoek ge bracht aan de verschillende winkeliers over heel den Langendijk. En zoo ging het maar verder, de kleine uurtjes in met voordracht, muziek, jolijt en klucht, die er een stemming inhielden, zoo opgewekt en leutig, dat men betreurde, dat de tijd zoo snel omvloog. Het Tableau van het Langendijker Zaken leven was schitterend in zijn eenvoud en lo cale kleur, welke de verschillende neringen uitbeeldden. En daartegenover als sprekend contrast het Tableau van het Langendijker Zakenleven van thans. Daar zat ook vooruit gang in, vooruitgang door evolutie tot stand gebracht, doch in figuurlijken zin beteeken- de het een revolutie, zoo veranderd waren de toestanden in het zakenleven. We willen niet zeggen, hoe laat of hoe vroeg het intus schen was geworden, maar wel willen we in stemmen met het woord van den voorzitter, die in zijn sluitingswoord met recht consta teerde, dat deze feestdag zal blijven een her innering niet alleen doch een mijlpaal in het leven der L. W. V. en N. SINT PANCRAS. Onder leiding van den heer v. Herwiinen, controleur van den Plantenziektekundigen Dienst alhier, is gedurende twee avonden weer gelegenheid gegeven aan de tuinders tot ontsmetting van koolzaad met „Germisan". Zooals wij vernamen, blijkt dit een uitste kend voorbehoedmiddel te zijn tegen „val- lers", de gevreesde koolziekte en werd hier van dit jaar een bijzonder druk gebruik ge maakt. Dinsdag gaf de kinderzangvereeniging „De Kleine Stem" onder leiding van den heer Sinjewel een tweede uitvoering in dit sei zoen, waarvan de hoofdschotel bestond uit een keur van aardige kinderliedjes, afgewis seld door een aardig tooneelstukje. Hadden bij het vorige „lustrum", in de aardige ope rette „Reepelsteeltje", niet alle kinderen kun nen optreden, thans kregen we de geheele jeugdige zangers weer eens voor het voetlicht te zien en te hooren. En ze hebben de talrijke aanwezigen weer eens recht doen genieten van de. met jeugdig enthousiasme en kinderlijke voordracht gezongen liedjes. Er waren alleraardigste nummertjes bij, zooals „Karm kindeke", en „Hans en Grietje" en „Jan Lijmpot", terwijl „Weerzien" vooral treffend werd weergegeven. Het slotnum mer „Kabouterliedje" verwierf een zoodanig applaus, dat het nog eens herhaald moest worden. Ook het aardige tooneelstukje „Griet en Anna", waarbij de leuke kabouters niet ont braken, was een aardige afwisseling, die zeer op prijs werd gesteld. Het spreekt vanzelf, dat dit voor de kinde ren weer een glorieuse avond was, en onge twijfeld heeft het aanwezige publiek ten zeer ste genoten. Een woord van hulde voor den heer Sinjewel, die hier met onverflauwde en ergie zijn vrijen tijd geeft voor dezen niooien kinderzang, is hier zeker op zijn plaats BEVERWIJK. Wij hebben een dag of tien teug gemeld dat wij voor Paschen geen bollendag zou den krijgen en hebben hiermede natuurlijk bedoeld de tulpen en hyacinthen. Liefhebbers van bloemen kunnen toch reeds Zondag genieten van de bollenvelden, voornamelijk van de crocussen. Het centra dezer bollen is Hillegom doch Uitgeest en vooral Limmen waar vele kweekerijen in handen van Zuidenaars zijn is ook reeds dit centrum te vinden. De crocussen sta~a thans in vollen bloei en reeds beginnen de eerste Narcissen als Spurre en Sions ook te ont- knoppen. Wanneer wij een paar vorstvrije nachten nog krijgen is er reeds Zondag bij mooi weer een ware bloemenweelde in de vrije natuur te zien. WINKEL. De heer L. van Wijk heeft zijn benoeming tot lid van den raad aangenomen. Moeder, geef Uw kinderen op geregelde tijden hun maaltijd en geef ze niets tusschen- door, ook zoetigheid tusschen de maaltijden met dan bij hooge uitzondering. Oij zult dan zelden over slecht eten van Uw kinderen te klagen hebben. Zorg dat het schoolkind na een stevig ontbijt naar school gaat en let zelf op, dat het daaraan den noodigen tijd be steedt. Naast brood, boter, slappe thee met gekookte melk, is een bord warme pap des morgens voor U w kinderen een zeer geschikte spijs. GEZONDHEIDSRAAD DR. ECKENER IN DE V. S- Amerika heeft dr. Hugo Eckener een grootsche ontvangst bereid. Te Washington werd hij door den president der republiek Hoover en de leden der regeering ontvan gen. Allen betoonden veel belangstelling voor het plan tot het instellen van een trans- Atlantischcn luchtschependienst. Baltimore zal waarschijnlijk aan Amerikaansche zijde het voornaamste steunpunt van het Zeppe lin-verkeer worden Hedenmiddag werd dr. Eckener op plechtige wijze de gouden me daille van het Geografisch Genootschap overhandigd. Dit is de eerste keer, dat een Duitscher deze onderscheiding ten deel valt. Voetbal. Een nieuwe Alkmaarsche voetbalclub. Men verzoekt ons het volgende op te nemen: Onder den naam „Go-aheadAlkmaar" is gisteravond onder groote belangstelling een nieuwe Alkmaarsche voetbalvereeniging op gericht. De nieuwe vereeniging telt reeds een veer tigtal werkende leden. Verschillende bestuurs functies worden vervuld door oud-gedienden, die reeds vroeger zitting hadden in „Go- ahead" of „Alkmaar". Als speelterrein heeft men het veld aan den Westerweg genomen, waar reeds a.s. Zondag een wedstrijd zal worden gespeeld te gen W. F. C. Het Algemeen Sportblad zal als officieel orgaan worden aangenomen, terwijl Herman Elfring voor de verzorging daarvan optreedt. De eerste nieuwe voetbal werd bereids reeds aangeboden door Jur Homan. Schieten. Onderlinge schietwedstrijden Alkmaarsche Burgerwacht. De Alkmaarsche Burgerwacht hield 24 en 27 Maart j.1. onderlinge schietwedstrijden op de bovenzaal van den heer Th. v. Gijzen. Er werd geschoten met geweer K. S. O. De uit slag was als volgt: Korps wedstrijden. Afd. 1. 1ste pr. beker Nimrod 347 p.2e pr. medaille, Alcmaria 338 p.; 3e pr. medaille Willem Teil 325 p.; 4e pr. medaille, Alkm. Politie Sportver. 263 p. Afd. 2. 1ste pr kruis. Nimrod 278 p.; 2e pr. medaille, Alkm. Politie Sportver. 219 p.; 3e pr. medaille Willem Teil 211 p.4e pr. medaille Alcmaria 191 p. Hoogste korpsschutter medai'le uitgeloofd door Alkm. Politie Sportver., G. J. Doeschot 83 punten. Personeel. Afd. 1. (Kunstvoorwerpen). 1ste pr. H. J. Richter 74 p.; 2e pr. Th. v. Gijzen 70 p. (4) 3e pr. Jb. Plas 70 p. (1); 4e pr. G. J. Doe schot 67 p.; 5e pr. A. J. A. Genefaas 66 p.; 6e pr. J. Bestemar, 65 (4.5) p.; 7e pr. Th. v. d. Aakster (4.4) p. Afd. 2. 1ste pr. S. Veel 66 p.; 2e pr. K. Bottemanne 65 (2.5); 3e pr. Jb Plas Jr. 65 (2 41 p.4e pr. L. v. d. Aakster 64 p.5e pr. B Ekkel 63 p.; 6e pr. A. Ouerelle 61 p. Donderdagavond, na afloop van de wed strijden, heeft kapitein Haremaker onder toe passelijke en hartelijke woorden de prijzen uitgereikt. Tot onderwijzeres aan de R K. Bijz School te Uitgeest is benoemd mej. V. M. Beerepoot, van Venhuizen. BACH'S KERKMUZIEK. Men schrijft ons: Langzamerhand begint de protestantsch kerkelijke wereld toch te ontwaken en zich be wust te worden van haren rijkdom aan litur gisch bezit in Bach's kerkmuziek. Eg steeds meer kan men opmerken, dat die hier en daar mee in den eeredienst wordt in- gelascht. Reeds 'n paar jaren kunnen en zul len zeker zoo in verschillende kerken per radio worden doorgegeven de Cantates, die geregeld eiken Zondagmiddag van ui: Daventry in voortreffelijke uitvoering wor den uitgezonden, al hoort men daarvan hier te lande helaas nog veel te weinig! Zondag j.1. zal echter zeker door het heele land vanuit tal van luidsprekers beluisterd zijn de Cantate 159 „Sehet, Wir gehen hin- auf ger Jerusalem", die namelijk in den ge wonen morgenpreekdienst der Amsterdani- sche Remonstrantsche gemeente was opge nomen. Belangstellenden, die deze I&chmuziek in dergelijk direct kerkelijk verband zouden wil len meemaken, zij herinnerd, dat in de Her vormde Gemeente te Schoorl sedert jaren al herhaaldelijk verschillende dezer Cantates zoo werden uitgevoerd. Zij het natuurlijk in meest veel bescheidener vorm, daar dit ge woonlijk voornamelijk met eigen krachten geschiedt. Zoo is juist dezen lijdenstijd ook dezelfde Cantate 159 daar weer aan de orde. In den gewonen zangdienst van Zondagavond a.s GEVONDEN VOORWERPEN Aanwezig aan het Bureau van' ooliti. Langestraat en aldaar te bevragen on aiu werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeoon*>ra 24',25,',26in 2! Maart Sm? hondenhalsband met penning; automatisch' pistool, portemonnaie met inhoud, kinder jasje, rozenkransen, sleutels, handschoenen" banden van mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 24, 25, 26 en 27 Maart 1930: paar kinderhandschoenties S. Hoof, Tuinstraat 19; nageletui, Van Gulik, Lindenlaan 103; rozenkrans in etui J. Schouten, Regulierslaan 16; potloodem euti met inhoud, A. Denneman, Spanjaard straat 18; damesportemonnaie met inhoui J. Visscher, Drebbelstraat 18; belastingmerlc in etui, J. Hazes, Geestersingel 40; looo- plank, pakhuis Kool, Houttil; belasting- merk, portier Ringers chocoladefabriek; paar saken, T. Berkhout, Zes Wielen; jongens pet, C. Peereboom, Van der Kaaistraat Ia- rol gaas, B. Klok, Heldersche weg 22; ro zenkrans, C. Kusch, v. Leeuwenhoekstraat 8; geldstuk, B. Hoek, Westerweg 84; kinder- portemonnaie met inhoud, H. de Vries, Doe lenstraat 6; aardrijkskundecahier, p. v. d. Gulik, Hulststraat 7; kinderhandschoen, C Wijnker, Zeglis 83; speldje, G. Lorijn, Doe- denstraat 17; vutpotlood, M. Morsch Geest 27; bos sleutels, W. Koolwijk, Heem raadstraat 8: busje met gasmunten, J. B. v. d. Meulen, Klein Nieuwland 29. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. „ook voor de jeugd" in bekorten vorm, doch waarschijnlijk in den daar gebruikelijken bui tengewonen avondzangdienst op Palm-Zon- dag waarvoor deze Cantate trouwens be doeld is met volledige bezetting. Het groote onderscheid bovendien met de tot dusverre gebruikelijke uitvoeringen elders is, dat ze in de Schoorler kerk bijna altijd met Hollandsche tekstbewerking worden ge zongen en het slotkoraal door de gemeente mee-ingestemd of herhaald. Terwijl daar ook steeds nadrukkelijk wordt bekend gemaakt dat men er geen kritische concert-bezoekers' maar kerkgangers verwacht. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 Maart. Groote Kerk, voorm. 10 uur, Ds. Hak, Bi vestiging nieuwe lidmaten. Kapel, voorm. half elf, Ds. Baar. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Woensdagavond 7 uur. Ds. Verwaal. Voorber. H. Avondmaal. Donderdag 10.15 uur, Ds. Deetman, Hu welijksinzegening. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm. 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. Westra. Het Leven van Nommensen. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. Houtgast. Gereformeerde Kerk, 10 uur, Ds. J. H. Donner, van Broek op Langendijk. H. Avondmaal. 5.30 uur, dezelfde. H. Avond maal en Dankzegging. Collecte algem. doel einden. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond half acht dienst. Ned. Herv. Vereen. „Calvijn" Tuinzaal Harmonie Donderdag 3 April a.s. des av. 7 uur Ds. J. van Amstel Ned. Herv. Pred. te Putten. LEGER DES HEILS. Limmerhoek 41. Zaterdagavond 8 uur openluchtmeeting op de Steenenbrug. Zondag 30 Maart Brigadier en mevrouw Palstra, van IJmuiden in bevel. Vm. 7 uur Bidstond. Vm. 10 uur Heiligingsdienst. Nm. 3.30 uur Krijgsherinneringen echter met goed weer openluchtmeeting bij den Kattenberg. 7.30 uur groote Verlossingssamenkomst. Woensdag 2 April, 's avonds 8 uur, in het gebouw „Waakt en Bidt" De Amster- damsche Kadett°n onder leiding van Ensigr Smael. Donderdagavond 3 April openbare bijen komst in eigen zaal. 9 UIT DE OMGEVING Hervormde Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Bax. BERGEN, 10 uur, de heer Schoolvinck» van 's Gravesande. Evang E. V. „Maranatha", vm. 10.15 u de heer Hofmeester Jr., van Amsterdam. 2 uur Zondagsschool. Vrije Evangelische gemeente, Komlaan 12, Huize Berkenhof voorm. 10.15 uur, J- J- Ruijs. EGMOND AAN ZEE, Evangelisatie hoek Kerkstraat, Zondagavond 7 uur, J- J- Ruijs. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur. Ds. v. d. Kieboom. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds Loysen. GROET. 10 uur, preekdienst, Ds. Boeke 11.15 uur, Zondagsschool. HEILOO, avond 7 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal, vm. 10 uur, de heer G. Dun, van Alkmaar. HOOGWOUD, 10 uur, Ds. Kruizinga. KOEDIJK, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan LIMMEN, 2 uur, Ds. v. d. Kieboom. NIEUWE NIEDORP, avond 7 uur, Ds Zillinger Molenaar. OBDAM, geen dienst. OTERLEEK, 10 uur, Ds. Rooker. OUDKARSPEL, avond 7 uur, Ds. d' Leeuw. OUDORP. 10 uur, Ds. Groot. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. STOMPETOREN, geen dienst SCHOORL, 7 uur, Zangdienst Solo- en koorzang. UITGEEST, 10 uur, Ds. D. van Peurseffl- Evang. Gebouw Sedeur, 10 uur, de neer Kok, van Zaandam. 11.30 uur: Zon»ff school. .in0 Woensdagavond 7.30 uur Bijbelbespre door den heer A. Donker, van Koog Zaan. 7*11111* WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. znm ger Molenaar. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHERMER, Ds. Heep.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10