Landbouw en Veeteelt. Filmnieuwsi Behangselpapëer Buitenland Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabielten HEEREN-BAAI SIMON J. MOLENAAR Keert Cosgrave terug? EEN VOORGENOMEN DYNAMIET- AANSLAG. w,Door communisten. DYNAMIETAANSLAG TE HAMBURG. MADAME HANAU EET WEER. DE ACTIE VAN GANDHI. Strenge Engelsche maatregelen? HET DEMONSTRATIEVERBOD IN PRUISEN OPGEHEVEN. ZWARE BRAND IN JAPAN. HEDEN IS MOEDER AAN HET WOORD. Zij zegt» Het zou beter zijn, de zenuwprlkkelende werking van koffie en thee. speciaal voor kinderen, geheel uit te schakelen. Coffeïne- vrije Koffie Hag met melk bekomt beter, veroorzaakt noch slapeloosheid, noch hart kloppingen, en wordt ook door de meest verwende kinderen gaarne gebruikt. Ja, het is inderdaad zoo: meer genot en betere gezondheid door Koffie Hag. van de Vereeniging der raden van arbeid, deze verklaarde, dat mr. van Bruggen op eigen gezag en als particulier had gehan deld. Hij voegde daaraan echter aan toe, dat hij het met de bezwaren van mr. van Brug gen eens was. Deze bezwaren zouden onder meer gele gen zijn in de cumulatie van functies (Fede ratie van bedrijfsvereenigingen en Verzeke ringsraad) en de overweging, dat niet een secretaris van een werkgeversorganisatie, maar een werkgever in den Verzekerings raad behoort zitting te nemen. Dit zou ech te even gced tegen verschillende leden van den Verzekeringsraad ingebracht kunnen worden. De actie van mr. Van Bruggen heeft dan ook klaarblijkelijk een persoonlijk karakter tegen Cort van der Linden, van wien ook reeds gezegd zou zijn, dat hij vij andig staat tegenover de raden van arbeid. Het Verbond heeft zich tegenover dit alles op het standpunt gesteld, dat een afspraak een afspraak is. en behoort te worden nage komen. Bovengenoemd blad heeft ook nog ge tracht de lezing van mr. Wittert van Hoog land te vernemen, doch deze was uit de stad en niet te bereiken. EEN DIEVENBENDE. De laatste nachten is herhaaldelijk inge broken in distilleerderijen te Schiedam, waar bij de inbrekers dikwijls flinke voorraden ge distilleerd buit maakten. De politie bleef waakzaam en het mocht in den nacht van Woensdag op Donderdag gelukken twee in brekers op heeterdaad te betrappen, toen zij bezig waren het hangslot te forceeren van de 'distilleerderij van D. V. aan de Langehaven te Schiedam. Het waren de 30-jarige A. K. en de 16-jarige J. P., beiden Schiedammers. In verband met deze arrestatie zijn naar de N. R. C. weet te melden nog aangehouden de 21-jarige E. v. H., de 20-jarige D. v. M verdacht van medeplichtigheid aan deze in braken en de caféhouder J. M verdacht van heling. De aangehoudenen hebben verschei dene inbraken bekend. Het onderzoek wordt v«ortgezet. INBRAAK IN EEN JUWELIERS WINKEL Belangrijke buit Tn den juwelierswinkel van de firma J., Noordeinde no. 100 te 's Gravenhage, is in den nacht van Zondag op Maandag inge broken en, naar de N. R. Ct. meent, voor een waarde van ongeveer 24,000 aan kost baarheden, goud, sieraden met brillanten en 'diamanten versierd enz. ontvreemd. Deze sie raden vormden den inhoud van een vitrine, die op de toonbank stond. Een poging om de brandkast, waarin zich eveneens voor een groote waarde aan sieraden bevond te ope nen is onvoltooid gebleven; in wandkasten geborgen sieraden heeft men onaangeroerd gelaten. De inbreker(s) is (zijn) vermoedelijk aan de achterzijde door het privaat binnenge drongen. Een van de firmanten, die boven den win kel woont, heeft niet het minste onraad be speurd. Naar den dader wordt nog gezocht. De firma J. was verzekerd EEN ZAAKWAARNEMER AANGEHOUDEN. Op last van de justitie is te 's-Gravenhage Aangehouden de zaakwaarnemer mr. E. G. M., verdacht van oplichting van een cliënt. Volgens de H. Ct. heeft het geval zich als volgt toegedragen. De betrokkene was in contact gekomen met een buitenman, die bij vonnis van de Haagsche rechtbank veroordeeld was tot be taling van 1100, het echter met dit vonnis niet eens was en op middelen zon om zich aan de betaling te onttrekken. Mr. M., die -zich uitgegeven zou hebben voor advocaat en - procureur, hoewel hij niet als zoodanig is in 'geschreven, liet den man op zijn kantoor ko men en stelde hem voor, een regeling met den schuldeischer te treffen, waarvoor, naar hij zeide, een bedrag van 900 wel voldoende zou zijn. Dit bedrag stelde de cliënt hem ter hand. Er verstreek eenige tiid, zonder dat hij verder iets van de zaak hoorde, tot een paar weken geleden zich een deurwaarder bij hem aanmeldde om hem wegens niet-beta- ling in gijzeling te zetten. Ondanks alle pro testen werd hii meegenomen en in het huis VENDETTA. Cinema Américain. Het hoofdnummer van het nieuwe pro gramma voert de toeschouwers naar het eiland Corsica en later naar Zuid-Frankrijk, waar zich de geschiedenis afspeelt, die tot het einde boeit. Graaf Romani woont er met zijn vrouw en dochtertje op een fraai kasteel, want zijn Corsicaansche landgoederen eischen al zijn aandacht. Zijn vrouw kan er slecht wennen Haar hart trekt naar Parijs. Zij heeft aflet ding noodig. Als dan Gaston Ferrat, de broer van Marie Ferrat, die bij de famili? Romani in huis woont, arriveert, leeft de gravin geheel op. Zij amuseert zich met hem en als de graaf haar mee op reis wil nemen, houdt zij zich ziek om bij Gaston te kunnen blijven. Het jacht van den graaf vergaat oo zee en de gravin en Gaston denken zich nu vrij. Maar plotseling keert de doodgewaan de terug. Gaston verwondt hem en vlucht met de gravin. Als hij hersteld, gaat de graaf naar Frankrijk om zich te wr /.en, want de Corsikaansche Vendetta of Bloed wraak eischt dit. De gravin wordt inderdaad gedood en Romani wordt natuurlijk voor de dader aangezien. Ook dat is niet zoo. De ware schuldige bekent en Romani en Marie van bewaring in gijzeling gesteld. Dit duur de drie dagen, toen schoot een vriend hem de 1100 voor om de schuld te voldoen en kreeg hij zijn vrijheid terug. Het gevolg hier van is geweest, dat de buitenman een aan klacht tegen mr. M. heeft ingediend en de justitie dezen als verdacht van oplichting (het zich uitgeven voor advocaat en procu reur om geld los te krijgen) in verzekerde be waring heeft doen stellen. Behalve de 900 zou mr. M. ook familieleden van den cliënt tot het geven van voorschotten hebben weten te bewegen. KANTOORHOUDER POSTERIJEN GESCHORST. De kantoorhouder der posterijen te Den Hulst (G.) is in zijn betrekking geschorst wegens onregelmatigheden, die in zijn adm1- nistratie zouden zijn ontdekt. JEUGDIGE AVONTURIERS. Twee Amsterdamsche jongens hebben dezer dagen de ouderlijke woning verlaten Zij gingen „de wereld in", maar de wereld eindigde bij de Moerdijk. Daar ving gisteren de maréchaussee de jongen op. Zij zijn nu weer thuis. HET RAADSELACHTIGE GEVAL TE DIE MEN. Nog geen enkele aanwijzing. Alle nasporingen naar de autopassagiers, die te Diemen een Amsterdamsche taxi chauffeur hebben afgeranseld en beroofd, zijn zonder resultaat gebleven. Te Bussum en elders zijn alle garages afgezocht doch er is niets gevonden. Speurtochten langs den Muiderstraatweg hebben ook tot niets geleid De politie te Diemen heeft geen nadere aan- wijzigingen ontvangen. INBRAAK IN EEN PASTORIE. In den nacht van Woensdag op Donder dag is ingebroken in de pastorie van de ge reformeerde kerk aan den Handweg te Am stelveen. Uit de woning van den predikant, ds. Buurman, werd ontvreemd een bedrag van ongeveer 500 en pl.m. 100 aan zil verwerk. Onder de gestolen gelden is een be drag van een paar honderd gulden begrepen, behoorende aan chr. vereenigingen, waarvan ds. B. bestuurder is. KORTE BERICHTEN. Prins Hendrik is voornemens 2 April voor eenigen tijd naar Zwitserland te ver trekken. In de Vrijd. g gehouden vergadering van den Raad der gemeente Uitgeest is tot onderwijzer aan de openb. lagere school in de kom van het dorp benoemd de heer W. Strie- der van Amsterdam. BLOEMBOLLENCULTUUR. De afd. Bloembollencultuur te Heems kerk vergaderde Woensdagavond in het lo kaal „Flora", onder leiding van den heer P. de Vries Thz. Tot de ingekomen stukken be hoorde alleen de beschrijvingsbrief der in Haarlem per 31 dezer te houden algemeene vergadering. Na afhandeling hiervan werd besloten den afgevaardigden vrij mandaat mede te geven. Tijdens de rondvraag werd de kwestie be sproken inzake losloopende honden en de schadelijke gevolgen hiervan voor onze kweekers. Besloten werd zich met een adres tot den raad te wenden om paal en perk te stellen aan de vernielzucht dezer viervoeters, die vooral des nachts los gelaten worden. Tenslotte werd nog eens het waterloo- zingsvraagstuk besproken. De vraag was nu niet hoe kunnen wij op de beste manier het water kwijt raken, maar wel, hoe kunnen wij het in onze tuinen behouden? Het voor en tegen werd rijpelijk bespro ken, maar tot eene oplossing werd het nog niet gebracht. KAASCONTROLESTATION „NOORD-HOLLAND". Vrijdagmiddag vergaderde in het Land- bouwhuis het Kaascontrölestation „Noord- Holland". De voorzitter, de heer G. Nobel, was ge zien de moeilijkheden van den landbouw, van oordeel dat steeds moest worden doorge gaan met het maken van het beste produc* om in samenwerking met den handel dat product zoo gunstig mogelijk af te zetten en te trachten langs dezen weg de moeilijkhe den te overwinnen. Medegedeeld werd, dat op 31 Dec. het le dental 585 bedroeg nl. 68 kaas- en boterfa- Keurcollectie gaarne «er inzage. v/h. GEBRs. MOLENAAR. maar och, dat begrijpt ieder wel. Prachtige natuuropname, een boeiend ver haal en heel goed spel van Romani en Gas ton en van de twee dames. Ruth Weyer speelt de rol der fatale vrouw uitstekend, terwijl Suzy Vernon als de edele Maria aller sym pathie wint. In het voorprogramma interessante opna men van sportbeoefening door kinderen en verder twee komische twee-acters, waarvan vooral: Is men dat even een tango! buiten gewoon geslaagd is door het spel van Lupine Lane, den Engelschen revue-artist, die in het komische filmgenre eveneens een eerste kracht blijkt. Een goed programma. NAAR SIBERIE VERBANNEN. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Bij het lezen van dezen titel maakt men zich al aanstonds een voorstelling van wat deze film zal geven. Natuurlijk iets uit het oude tsaristische Rusland en een jonge man, die om een politieke wandaad werd verban nen naar de onherbergzame oorden van het verre Siberië. Inderdaad. Op den dag van den intocht van een nieuwen gouverneur in Warschau beramen anarchisten een aanslag op het leven van den landvoogd en tot hen, die dien moe ten volvoeren, behoort een meisje, de ionue brieken, 32 kaasfabrieken en 485 zelfkazen- de boeren. Daarna zijn nog wegens ophef fing 1 kaas- en boterfabriek en 11 zelfka- zende boeren uitgetreden. Onder applaus van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat van den waarne mend directeur van den Landbouw bericht was ingekomen, dat het verzoek van den Frieschen Bond om het provinciaal merk van de exportkaas af te voeren was afgewezen. Hierdoor, aldus de voorzitter, staat het vast, dat het met de merken blijft zooals het tot heden is geweest. Voor ons is het een succes, dat in deze geen verandering komt. (Applaus). Voorts deelde de voorzitter nog mede, dat de (prijs der kaasmerken zal worden ver laagd. Als lid van den Raad van Beroep werden de heeren D. Brander Tzn. te Hoogkarspel en als plaatsvervangend lid Dr. H. van Gu- lik te 's-Gravenhage herkozen. De exploitatierekening over het boekjaar 1929 werd in ontvangst en uitgaaf op 64225,98 vastgesteld. Het voordeelig saldo bedroeg 11424,19. De balans werd vastgesteld op een bedrag van 26284.33. Bij de begrooting betreurde de heer Jonge jans, met het oog op de tentoonstelling te Antwerpen, de verlaging van den post pro paganda. De voorz. antwoordde, dat, mocht het zijn dat de .post propaganda groot 1500 onvol doende was, deze post uit de reserve verder zal worden bestreden. De begrooting werd hierna vastgesteld ,n ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 56299.98. Het contributieschema voor 1930 werd als volgt vastgesteld: De totale kaasproductie met merk bedroeg in 1929 19.860.755 K.G., terwijl dit in 1928 was 20.131.174 K.G., een vermindering dus van 270.419 K.G. Er kan slechts contributie worden geheven over een totale productie van 19.650.158 K.G., door opheffing van enkele fabrieken, als volgt verdeeld: 285 leden der le kl., tot.prod. 1.133.380 K.G. 17 25 45 9 3 3 1 1 3 leden 1 lid lid I 2e 3e n 4e 5e yy vA- 6e yy 7e 8e 10e „12e „15e 447.668 1.934.840 6.258.744 2.120.341 981.692 1.302.978 599.620 753.083 2.849.437 1.268.375 393 leden met een tot.prod. v. 19.650.158 K.G. Bij vergelijking van de bovenstaande cij fers met die over 1928 valt in de eerste plaats op dat er in 1929 105 leden mmder hebben gekaasd en dat de kaasproductie zich nog weer meer heeft verplaatst naar de hoogere klassen. In 1928 werd door de leden vanaf de 6e klasse geproduceerd 5.239.524 K.G. kaas en in 1929 door de leden vanaf de 6e klasse 7.755.185 K.G., dit is dus 2.515.661 K.G. meer in die hoogere klassen, waarvoor de lagere contributies gelden. Daarom konden op de begrooting voor 1930 met het bestaande contributieschema de bijdragen der leden niet hooger dan 38.000 worden geraamd. Besloten werd voor de bij dragen per 100 Kg. weer volgens dit schema vast te stellen, n.1.: le klasse 55 ct. per 100 K.G. kaas 2e 33 100 3e 27,5 100 4e 22 100 5e 19,25 100 6e 16,5 100 7e 13,75 100 8e 11 100 9e en hoogere kl. 8,25 100 Hierna sluiting. DE LONDENSCHE VLOOTCONFERENTIE. De Amerikanen op de conferentie. Uit welingelichte Amerikaansche bron ver luidt, dat de V. S. er in het bijzonder prijs op stellen, dat de oude verdragen, zooals die van 1921, niet tot model zullen dienen voor het consultatieve pact, dat eventueel te Londen zal kunnen word enafgesloten. De Amerika nen zijn er van overtuigd, dat wanneer de verplichtingen vervat in artikel 2 van het ver drag betreffende de Stille Zuidzee toegepast werden op Europa de V. S. hierdoor verplicht zouden zijn deel te nemen aan besprekingen die bijna uitsluitend Europeesche tegenstel lingen betreffen, of Amerika daar nu belang BIJ HARTKWALEN EN ADERVER KALKING, neiging tot bloeding in de her senen en aanvallen van beroerte verzekert het natuurlijke „Franz-Josef'-bitterwater een gemakkelijken stoelgang zonder inspan ning. Uit wetenschappelijke waarnemingen in de klinieken voor ziekten der bloedvaten is gebleken, dat het „Franz-Josef "-water, vooral bij meer bejaarde patiënten zeer te waardeeren diensten bewijst. gravin Vera Starchaska. Op het critieke mo ment echter, als een ander reeds een bom heeft geworpen en zij van de verwarring ge bruik zou moeten maken om te schieten, ont zinkt haar de moed, zij gooit haar vuurwapen weg en vlucht een huis binnen, dat blijkt te worden bewoond door den student Wassilij Gurmai, een jonge man, die niets van de poli tiek wil weten, maar haar toch toestaat te blijven, zoodat de politie haar ongemoeid laat. Natuurlijk vlucht zij naar het buiten land, maar bij beiden ontstaat groote liefde. Bij een hernieuwd onderzoek naar het meisje dat bij Wassilij onderdak vond, wil hij haar niet verraden, hij laat zich liever veroor- deelen tot verbanning naar Siberië. Dan komt er spanning in de rolprent, wan neer blijkt dat vorst Iwan Stolen met bijzon dere instemming van den gouverneur de jon ge gravin tot zijn vrouw wenscht. Maar zij wacht op den student, die intusschen, zonder dat zij zulks weet, in zijn ballingsoord zit met als commandant den politiechef uit War schau, die was overgeplaatst, omdat hij den aanslag niet had kunnen voorkomen. Het leven der gevangenen, een laaghartige streek van Iwan, de standvastigheid van Vera en de mensehlievendheid van een sol daat, het verhoogt alles de spanning van het verhaal, dat ten s^tte eiiKÏigt met een over- winning van den armen balling en het meisie Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisjes 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. in zou stellen of niet. Verder verluidt in Amerikaansche kringen, dat het consultatieve pact nog niet met de delegatie der V S. is besproken en dat de re geering der V. S. geen stelling zal nemen, al vorens zich te hebben overtuigd, ten eerste van de tevredenstelling van Frankrijk op het punt van de veiligheid en ten tweede van een daartegenoverstaance vermindering in de tonnagecijfers van Frankrijk, waardoor een accoord tusschen de 5 mogendheden mogelijk zou worden. Van andere zijde wordt er de aandacht op gevestigd, dat de Amerikanen aan geen der ter conferentie vertegenwoor digde mogendheden de geringste voorstellen heeft gedaan betreffende een pact, zelfs niet op officieuze wijze. Van de conferenlie geen nieuws Met uitzondering van de besprekingen tus schen den premier en de Amerikaansche gede legeerde Stimson tn Gibson, hebben gisteren ter Vlootconferentie geen bijeenkomsten plaats gehad, noch vastgesteld, voor Maan dagmorgen. wanneer de delegatieleiders op nieuw zullen samenkomen. Waarschijnlijk zullen de experts hun werk zaamheden voortzetten, daar hun taak is op gelegd op onformeele wijze de middelen ter voltooiing van een overeenkomst te groepee- ren en te onderzoeken, in het bizonder ten aanzien van de politieke zijden van het pro bleem. Gisteravond waren alle gedelegeerden op een in het Hoogerhuis gehouden receptie aan wezig, waarna de premier zich naar zijn officiëele buitenverblijf de „Chequers" heeft begeven, waar hij tot Zondagavond hoopt te verblijven. MIJNONGELUKKEN IN POLEN. Tengevolge van het ontijdig ontploffen van een dynamietpatroon zijn in de mijn Königin Luise drie mijnwerkers gewond, van wie een doodelijk. In de Ludwigs Glück-mijn werd tengevolge van een ongeval een voorman ge dood. DE IERSCHE KABINETSCRISIS. Een moeilijke toestand. Zal Cosgrave terugkomen? Aangezien Cosgrave en zijn regeering ten val zijn gebracht door de aanneming van een amendement van de Fianna Dail, de partij van De Velera, zou de constitutioneele oplos sing eer crisis eigenlijk zijn, dat de Valera voorzitter van den ministerraad wordt De leider der oppositi bevindt zich in de Ver. Staten en gistermiddag heeft hij te Chicago reeds gezegd, dat hij onmiddellijk naar Du blin zou terugkeeren als het partijbestuur hem zou ontbieden. De verkiezing van den „president" geschiedt echter door den Dail zoo weet de N. R. C. te vertellen en het wordt te Dubl'in uitgesloten geacht, dat de arbeiders en onafhankelijke af gevaardigden, die wèl voor het amendement gestemd hebben, ook zouden stemmen voor De Valera als president. Het waarschijnlijkst is, dat Cosgrave na een serie herstemmingen weer gekozen zal worden. Of hij dan echter met deze Dail zal wencchen verder te werken, is hoogst twijfelachtig, zoodat misschien ont binding en nieuwe verkiezingen zullen vo'gen. De gouverneur van Ierland, James McNeill, is ook al afwezig, doch is telegrafisch verwit tigd en zal Zondag te Dublin teruggekeerd zijn. In politieke kringen in Dublin verwacht men dat de Iersche Landdag Woensdag a.s. niet acoord zal gaan met het opdragen van de functie van minister-president aan de Valera. De regeeringspartijen zullen voor deze functie Cosgrave voorstellen wiens herkie zing vrij algemeen als zeker geldt. De terugkeer van Cosgrave zou de vor ming ten gevolge hebben van een coalitie-re geering, die echter een onzeker bestaan zou leiden en van den aanvang af reeds in ge vaar zal verkeeren. Naar het W.B. uit Eschweiler meldt, is eerst thans bekend geworden, dat Donder dag een aanslag met een helsche machine on het „Bürgermeisteramt" was voorbereid. Met een lading van vier K.G. dynamiet wilde men het gebouw, waarin ook het bureau van het „Wohlfahrtsamt" gevestigd is, in de lucht laten vliegen. Het plan werd echter bü tijds verraden. Als het hoofd der samenzweerdersbende *s het communistische gemeenteraadslid Koh- nen gearresteerd. Verder heeft de politie den communist Ritzhausen gevangen genomen Gerda Maurus en Gustav Fröhlich, die in deze film resp. de roden van Vera en Wassilij spelen, maken haar door hun meesterlijk spel tot een rolprent van groote waarde. Ook de andere personen worden uitstekend gespeeld. Het wekelijksche reisje, waarop het A B T. zijn bezoekers onthaalt, gaat dezen keer naar het Meer van Constanz. Het geeft prachtige opnamen van het meer, de stad en de omgeving. Verder bevat het programma nog een aardige komische twee-acter Een voudige menschen", alsmede het journaal. THE FOX MOVIETONE FOLLIES. Een Amerikaansche revuefilm in het Victoria Theater. Zooals een goede revue schittert door aan kleeding, door costumes, die hun hoogtepun ten hebben in de finales der z.g. tafreelen zoo schittert the Fox movietone Follies ophet witte doek. Met een overweldigende weelde aan costu mes en ensceneering, der Amerikanen ei°en boeit dit filmwerk, dat op uitmuntende wijze in elkaar is gezet. En ook hier zijn verschil lende hoogtepunten te noemen. Daar is een finale „That's you Baby", die inslaat bij elk, die van vroolijkheid houdt, bij ieder, die van een revue houdt. En de liedjes, die in deze finale gezongen worden, zijn bizonder leuk; terwijl zij op zoek is naar een derde, die wist te ontvluchten. e Nadere bijzonderheden ontbreken. ZWARE BRAND IN JAPAN Zevenhonderd huizen vernield Door een brand te Komatsoematsii in h*i N.W. deel des lands, werden 700 huizen w o. het politiebureau, het stadhuis en eenia* scholen vernield. De schade wordt op meer dan een millioen gulden geraamd Een brandwacht werd gedood en drie brand- wachts werden gewond door het omvallen van een brandspuit. Gistermiddag werd de Hamburgsche ju. welierszaak Wempe opgebeld door een on bekende, die mededeelde, dat hij dynamiet t« verkoopen had. Op het antwoord, dat hii waarschijnlijk verkeerd verbonden was kreeg men ten antwoord, dat de verbinding goed was, dcch, dat, wanneer niet 5 u. des middags in de telefooncel van 't postkantoor Baumwall 5000 Mark waren gedeponeerd de zaak in de lucht zou vliegen. „Waar^ schuw de politie maar niet", werd hieraan toegevoegd. Natuurlijk werd onmiddellijk de crimineele politie van een en ander in kennis gesteld, doch de door deze genomen maat- regelen bleken tevergeefs te zijn geweest want om 8 uur had in het trappenhuis Ham- burgerstrasse 40, waar de firma Wempe een vrij groot verkooplokaal heeft, een ontplof, fing plaats, die zoo hevig was, dat een muur van boven tot onder scheurde. Tot in de zol derverdieping sprongen er vensters. Per soonlijke ongevallen hadden hierbij niet plaats. Nu het proces tegen de vroegere eigena resse van de Gazette du Franc, Mad. Ha- nau en haar medeplichtigen, weldra zal aanvangen, is een nieuwe wending in d< zaak ingetreden doordat Mad. Hanau haai bijna vier weken volgehouden hongersta king heeft opgegeven. De strafkamer had drie geneesheeren op gedragen, haar nogmaals te onderzoeken. Zij maakten Mad. Hanau er op opmerkzaan hoezeer haar houding haar nadeel zou be rokkenen, ten eerste omdat zij in een uitge- putten toestand kwam te leven en ten twee de, omdat het allen schijn had, alsof zij ziel door een hongerstaking aan den arm van het gerecht zou willen onttrekken. Zij beloofden haar een voor haar gunstig rapport uit te brengen wanneer zij de sta king opgaf en zich bereid verklaarde, weer voedsel tot zich te nemen. Op deze voor waarden gaf Mad. Hanau zich gewonnen en nog gisteravond gebruikte zij voor het eerst weer eenig licht verteerbaar voedsel De Daily Tel. ontvangt berichten uit Bom- bay dat daar geruchten loopen dat de moge lijkheid zeer groot is, dat de regeering Brit- sche troepen zou zenden naar het hoofd kwartier van Gandhi in de omgeving van Ahmedabad. Tot nog toe kon men echter geen bevestiging dezer geruchten verkrijgen. Wel worden in verschillende belangrijke centra in Indië omvangrijke voorbereidin gen getroffen om gereed te zijn tot tegen maatregelen, wanneer Gandhi tot ernstige ingrijpende maatregelen zou overgaan. Naar van welingelichte zijde vernomen wordt, zal met ingang van heden het demon stratieverbod in geheel Pruisen worden op geheven. 700 huizen in de asch gelegA Te Komat Soemachi in het Noord-Westen van Japan heeft een groote brand gewoed waardoor 700 huizen werden verwoest, ter wijl een brandweerman werd gedood en drie ernstig werden gewond. De schade wordt geschat op een millioen yen. ECHTE FR1ESCHE 'ZO-50 Ct per ons vooral het telkens weer terugkeerende „That's you, Baby" is dol vermakelijk. Een ander tafreel, dat boeit en het oog be koort, is de scene op den zeebodem, die voor al om de prachtige opnamen en de niet min der mooie costumes bewondering verdient. En zouden we de verschillende dansen mo gen vergeten? In elke revue treden danseres jes op, maar hier zijn ze zoo talrijk en hief worden de verschillende figuren en passen zoo magnifiek uitgevoerd, dat men schier vergeet, dat het „slechts" een film is. Zoo zouden we door kunnen gaan en ver schillende momenten op kunnen noemen. Maar ze zijn te talrijk, en ze volgen elkaar in zoon snel tempo op, dat het onmogelijk «s, hier alles te noemen. Wel mogen we nog even een type, een soort clown noemende negerbediende, die de „note gaie" verzorgt. En naast hem dient de arme ziel gememoreerd te worden, die zijn schoentjes" zoekt en ze eindelijk ook krijgt- Vraagt echter niet, hoe! - Verder loopt er een goede draad door n geheel, zoodat men naast de eigenlijke revu ook nog iets krijgt, dat romantisch genoem wordt, en dat hee! goed bij dit werk past. Deze film zal zeker wel weer veel trekken. Wie dan ook een leuken avond w' doorbrengen, moet de Follies gaan zien n komt zeker niet bedrogen uitl

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10