Wekelijksch Overzicht 8€ei*k en scftool Sport Rechtszaken Onze Koloniën. Luchtvaart Marktberichten Tijdschriften RaaclselhcekÉe. x xxxxxxx van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. I op, waardoor hij, door dit licht verblind, van inzittenden niets gewaar kon worden. Hij bracht het gevonden kleedingstuk bij den burgemeester te Groot-Schermer. Onder diens leiding heeft de gemeente politie tot laat in den nacht ter plaatse een zeer uitvoerig onderzoek ingesteld, bij welk onderzoek de sporen van de aldaar gestaan hebbende auto duidelijk te zien waren, als mede indrukken van mannenschoenen, zon der gummihak. Overigens was ter plaatse niets bijzonder te constateeren. Een voor- loopig onderzoek van het water aan beide kanden van den weg leverde niets op. Dit onderzoek is Zaterdagmorgen voortgezet door het afdreggen van de Zuidervaart over een groote oppervlakte. Er werd niets ge vonden. Er waren meerdere gegevens om trent deze zonderlinge vondst, die ernstig aan misdrijf deden denken. De jurk is door geen der omwonenden herkend. Laat in den nacht is nog overleg gepleegd met de poli tie te Alkmaar, in de hoop, dat aldaar mis schien eenig aanknoopingspunt zou zijn te vinden, wat echter niet het geval bleek te zijn. Nummers van de auto zijn niet bekend. Het onderzoek in deze mysterieusè zaak wordt voortgezet. In den vooravond werd de hulp van de politie ingeroepen voor een vermisten schooljongen, zekere H. H., wonende aan den Minnemeersweg, die te 4 uur de school te Groot-Schermer had verlaten en des avonds nog niet thuis was gekomen. Aan vankelijk werd niets gevonden. Toen even wel de vader, vergezeld van den gemeente veldwachter thuis kwam, bleek het jonge- mensch zich op vaders erf achter een hooi- klamp te hebben verscholen. Hij deelde mede, eerst uit vrees voor straf, omdat hij zich spelende op het dorp erg verlaat had, langs de dijken te hebben rondgeloopen en zich later te hebben verstopt. De zaak liep dus gelukkig heel goed af, maar de ouders hadden niettemin angstige uren doorleefd. VFNHUIZEN. Als een loopend vuur ging het Vrijdagmor gen door liet dorp, dat er in den afgeloopen nacht bij den heer A- Houter op „De Buurt' door indrukken van een groote winkelruit een radiotoestel gestolen was. Omtrent dezen diefstal vernam de N. Hoornsche Crt.: Het was circa half één in den nacht, toen een vreeselijke knal werd gehoord door de bewoners. Terstond waren Houter en zijn vrouw bij de hand en ver moedden niet direct, dat het geluid uit de richting van den winkel, waar fietsen en ra dio-artikelen enz. uitgestald staan, kwam. Eerst werd gemeend, dat het van achter kwam, doch toen daar niets van dat te be speuren viel, werd het licht aldra in den winkel ontstoken en zagen ze onmiddellijk de kapotte ruit en misten ze een radio toestel, ter waarde van circa twee honderd gulden. Al spoedig waren rijks- en gemeentepolitie aan wezig, terwijl ook de majoor der rijksveld- wacht Korver uit Hoorn al gauw aanwezig was. Ook de burgemeester was gewaar schuwd. Den geheelen Vrijdag reed men rond om inlichtingen in te winnen om den da der op te sporen. Bepaald heeft men het ruit door een of an dere knalstof laten springen, vingerafdruk ken of bloedvlekken zijn althans nergens te zien. Het vermoeden luidt, dat het gestolene per fiets is vervoerd. De heer P. Ruiter uit Wijdenes is 's nachts iemand te Venhuizen tegengekomen, die bij het zien van personen zich eenigszins ver dacht over iets had heengebogen. Dat had zijn opmerkzaamheid getrokken en hij ver moedde dat er iets niet in orde was Zeer ac- 'tief belde hij in het passeeren naar zijn huis den rijksveldwachter Weiland te Hem uit zijn bed, die onmiddellijk een onderzoek instelde 'Een bepaald signalement was er niet, doch het onderzoek wees in de richting van iemand, 'werkzaam aan de kaasfabriek te Wijdenes. Eenige omvraag bracht niet direct een resul taat, doch Vrijdagmiddag 6 uur werd tot arrestatie overgegaan. Dat ging niet gemak kelijk, want nauwelijks zag hij de politie en burgemeester de Goede komen, of hij vluchtte op kousen en blootshoofds over het land, door slooten heen. 'n Drietal schoten met los kruit brachten hem niet tot stilstand. De politie zette per auto de vervolging voort. Eindelijk gaf hij zich in den tuin van den heer Zwuup over. Hij is naar het gemeentehuis overge bracht, waar hem een verhoor werd afgeno men. Daarna gaf hij thuis het gestolen radio toestel over, terwijl ook een luidspeker, gesto len te Bovenkarspel en een toestel, indertijd te Hoogkarspel weggenomen, werd aange troffen' De gearresteerde is eerder veroor deeld wegens diefstal. DE KERK EN DE MODE. De classis Zwolle der Chr. geref kerk beeft een studiecommissie benoemd om te onderzoeken of en in hoeverre de tucht mag worden toegepast op hen, die met de te genwoordige-mode meegaan. Voetbal. Voetbalmatch op Dinsdagmiddag op het Sportpark, aanvang 2.30 uur: Leeraren Gymnasium contra leeraren R. H. a S. Opstelling leeraren Gymnasium: Brommer Keyman Smith Dorgelo Hemelrijk Wittop Koning Visser Blank v. d. Berg Groenman Saai Reserve: Buizer. DOOD DOOR SCHULD? Droevig geval van baldadigheid. In den avond van Zaterdag 14 De cember j.1. waren een paar opgeschoten jongens in Vledderveen (gem. Onst- wedde) bij de Woning van een man, die met zijn wederhelft naar een „ouder avond" was, zoodat de dochter des hui zes met een paar vriedinnen „op het huis moest passen". Toen de meisjes hen niet wilden binnen laten, werd besloten „de wichter bang te maken". Een der jongens vond een stuk kabeldraad en slaagde er n dat over de bovengiond- sche draden van de electrische geleiding te werpen. Er kwam vuur van de dra den en de jongens gingen aan den haal zonder te merken dat de draden van de electrische geleiding doorsmolten en op den grond kwamen. De gevolgen waren heel ernstig. Den volgenden morgen zag de tienjarige Willem Hulshof de draden liggen en pakte een er van beet. Deze draad kwam toevallig in contact met een der niet doorgebrande draden, waarop nog stroom stond. Het knaapje werd door den stroom gedood, het lukte niet de le vensgeesten weer op te wekken. Een 18-jarige jongen stond Vrijdag voor de arrondissementsrechtbank te Winschoten terecht wegens het veroor zaken van dood door schuld, want hij was het, die den kabeldraad over de ge leiding wierp. De jongen had diep be rouw en uit de verhooren bleek wel, dat hij en zijn kameraden niet wisten, wat e gevolgen konden zijn en niet aan de mogelijkheid van ernstige gevolgen heb ben gedacht. Het O. M. achtte de schuld bewezen en vond het eit zeer ernstig. In deze streken worden wel meer uit baldadig heid diaden ">ver de geleidingen gewor pen. Hij eischta een jaar gevangenis straf. VRIJGESPROKEN. De arr.-rechtbank te Breda heeft een acht tienjarige jongedame uit Oosterhout, die 19 October op den Oosterhoutschen weg met 'n auto tegen een boom reed, waardoor haar grootmoeder uit den wagen geslingerd en gedood werd, vrijgesproken. De eisch was een jaar gevangenisstraf. OPLICHTER. Voor de arrondissementsrechtbank te Bre da stond terecht een chemiker uit Dongen, die zich schuldig had gemaakt aan oplichte rij, o.a. van 500. VeFdachte was reeds zes maal voor oplichterij veroordeeld en oefende reeds veertien jaar deze praktijken uit. Om bijv. den indruk te wekken, dat hij een welge steld man was, pakte hij oud papier in groo te officieele enveloppen en schreef er buiten op, dat zij 31.000 en 7000 bevatten. Deze deponeerde hij dan in een safe bij een bank te Breda. De eisch luidde drie jaar. AUTO-ONGELUKKEN. Tengevolge van een auto-ongeval op Ban- ka is overleden de heer P. H. Pellinghoff, een der directeuren van de te Soerabaja ge vestigde N.- V. Ned.-Indische Chamotte- en Klei-lndustrie. De gemeen te-veearts, van Soekaboemi, de heer J. H. C. Vermeer, die onlangs 't slacht offer is geworden van een auto-ongeval, is aan de gevolgen daarvan overleden. VISSCHERIJWET. De BURGEMEESTER vaü ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat ter gemeen te-secretarie, des voormiddags van 91 uur, verkrijgbaar zijn formulieren voor verzoek schriften, ter verkrijging van VISCHAK- TEN. De aanvragen daartoe behooren zooveel mogelijk vóór 15 Juni e.k. ter secretarie te worden gedaan. Alkmaar, 31 Maart 1930. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. DE WINDEPIJLSTAART. Niet van alle sfinxen kan gezegd worden, dat ze tot de schadelijke dieren behooren. Landlieden en boomkweekers hebben dan ook wel studie te maken van veel kruipend gedierte, zal het niet voorkomen, dat nuttige dieren gedood en schadelijke beschermd worden. Niet gemakkelijk is het steeds bij vogels en insecten vrienden en vijanden van elkander te leeren onderscheiden. Vooral waar men optreedt tegen het verdelgend rup senvolkje, heeft men nauwkeurig acht te ge ven op de soorten, die van dienst kunnen zijn, en op die, welke verorberen, wat we zoo gaarne voor ons behouden. De verstandige landman zal b.v. gaarne het leven gunnen aan de rups van den Win- depijlstaart, omdat deze zich voedt met de blaadjes van de Akkerwinde (Convolvulus arvensis), een plant, die hij liever niet op zijn akker aantreft. Ook de wetenschappe lijke naam van deze rups, sfinx convolvuli, zegt ons reeds, dat zij bij de aangeduide plant behoort. Gespaard dienen dus te worden de groote vlinder van sfinx convolvuli, die des avonds ook zelfs nog in het najaar, rondvliegen, en die bij dag loom en lui in de schaduw rus ten. Ze zijn gemakkelijk te kennen aan het sierlijke achterlijf, waarover in de lengte een grijze streep loopt en dat overigens voorzien is van roode, zwarte en witte dwarsbanden. Ook de voorvleugels zijn mooi door een men ging van licht- en donkergrijs, terwijl men bij nadere beschouwing zelden bij een vlin der zoo'n hoogen zuiger vindt. Deze is som tijds wel 8 c.M. en de vlinder gebruikt dien gedurig, om de bloemen van honig te ont lasten. Somtijds evenwel is de zuiger tus- schen de uitstekende tasters verborgen. Ook de pop, die groot en bruin is, kan men gemakkelijk kennen aan de lange, op gerolde zuigersscheede. Deze poppen over winteren in den grond en daaruit worden in het voorjaar de vlinders geboren, die voor de instandhouding der soort zorgdra gen. De wijfjes van het najaar leggen geen eieren. De rups is, volwassen zijnde, groot en forsch en meestal bruin gekleurd met don kere driehoeken bij de rugstreep en lichtere naar beneden. Somtijds komen ook groene exemplaren voor en alle hebben ze een pijl tje aan het achtereinde. Vooral bij de jonge rupsjes is dat zeer beweeglijk en merkwaar dig lang. Wanneer men des avonds ergens in het vrije veld vertoeft, hoort men soms plotse ling het sissend geluid van zoo'n grooten vlinder. Vooral in Augustus kan dit het best gebeuren. Evenwel kan men dan in de druk ke bewegingen van't dier niet zien 't zelfde beest, dat den dag zco in doffe rust door leeft. Een andere Pijlstaart, die tamelijk veel hij ons voorkomt, is de Liguster-pijlstaart, (sfinx ligustre). aldus genoemd naar de plant Liguster (Ligustrum vulgaris), waar op de rups zich het liefst bevindt. De rups is dadelijk te herkennen aan den heldergelen hoorn, die krommer is en meer naar bene den buigt, dan die van andere sfinxen. Bij de roodbruine poppen steekt de zuigerschee- de maar weinig uit. Najaarsvlinders van deze soort kernen niet voor en het volkomen insect, dat minder groot is, dan de sfinx con volvuli, is nog meer rosekleurig getooid, dan de Lindepijlstaart, daar het rood zich ook op de achtervleugels vertoont. Verder kenmerkt hij zich als een uitstekend vlieger. We hebben kunnen zien, dat de behandel de pijlstaartrupsen nu juist niet tot de zeer schadelijke behooren, daar elke soort zich nogal ophoudt op een en dezelfde plant. Toch kunnen ze bij veelvuldig voorkomen nogal wat nadeel aanbrengen, maar sterk treden ze nu juist niet op. J. DAALDER Dz. SYDNEY—LONDEN-VLUCHT. Noodlanding in Noord-Anstralië. Smith en Shiers, de beide Australische vliegers, die wilden trachten van Sydney naar Londen te vliegen, moesten in een on herbergzame streek in Noord-Australië, een noodlanding maken. Voorloopig behoeven zij nog geen gebrek te hebben aan voedsel en water daar hun voorraden voor geruimen tijd voldoende zijn. GRAF ZEPPELIN NAAR AMERIKA. Verschillende berichten uit Amerika maken er melding van, dat dr. Eckener met verte genwoordigers der marine van Zuid- en van Noord-Amerika heeft onderhandeld. Kapt. Hooper van den Radiodienst der ma rine verzekerde dr. Eckener, dat de marine stations gedurende de geheele vaart van het luchtschip daarmee in verbinding zouden blijven en het weerberichten zou opgeven en in noodgeval voor hulp zouden zorgen. Uit Rio Janeiro wordt nog bericht, aldus het Hbld. dat er ten dienste van de Graf Zeppelin op twee plaatsen een ankermast zal worden gebouwd, een in Pernambuco en een te Campos dos Affonsos. De regeering heeft dien laatsten mast het vlugst gereed en er worden driehonderd soldaten in de buurt ge houden, die tegelijkertijd onderricht krijgen in de manoeuvres met een landend of ver trekkend luchtschip. ALKMAAR, 31 Maart 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 57 vette koeien 245425, handel matig; 2 vette kalveren: 269 Nuch tere kalv. slacht 8— f 22; Nuchtere kalv. (fok) 1830; 599 Vette varkens per ned. pond 0.70— f 0 74, zouters per ned. pond 0.75-—ƒ 0.76, handel stug. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 31 Maart 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 1050 H L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 31 Maart 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 477 vette koeien, le kw. 1.10— f 1.17; 2e kw. 0.901.06; 3e kw. 0.80f 0.90; mindere soorten 0.66 0.74; 160 Melk- en kalfkoeien 250— f 380 76 vette kalveren, le kw. 0.90 0.96; 2e kw. f 0.800.90; 3e kw. f 0.68 0.76; 306 Nuchteer kalveren 1015; 34 Schapen 3440; 660 Varkens, vleeschvarkens f 0.89—0.90; zware var kens 0.870.89; vette varkens 0.84 0.86; 92 Paarden 100—230. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Maart '30. Langendijker Groenrenveiling. Roode Kool le s. f 6.'209.30; Roode Kool 2e s. f 5.20 7.50; Gele Kool f 7.50— f 8.50; Deen- sche Witte Kool 1.802.90; Uien 1.40 f 1.50; Grove Uien 1.40; Bieten 1.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 37500 KG. Roode Kool; 20.000 K.G. Gele Kool; 55000 K.G. Deensche Witte Kool; 2000 K.G. Uien en 1800 K.G. Bieten. No. 3 van Nieuwe wegen in vrouwenhand werk uitgave Van Holkema Waren dorf's Uitgeversmaatschappij te Amsterdam geeft een aardig geïllustreerd artikel over kantklosters op Marken. Uitvoerig wordt over weefwerk gesproken. Lijnomament, oor spronkelijkheid en waardigheid, bevallige sierkunst, tasschen, kuituur en ornamentiek, kleuren en stijl worden behandeld en vele fraaie platen verduidelijken den tekst en ge ven een beeld wat op het gebied van hand werken en aardewerk thans als artistiek is te beschouwen. Het Kleutertijdschrift Kie-ke-boe uitga ve W. de Haan te Utrecht bevat het ver volg van de avonturen van Kie-ke-boe door Mevr. Cramer-Schaap. Willy Schermelé ver telt van Goudhaar in het Berenhuisje en F H. N. Bloemink en S. Franke geven een paar alleraardigste versjes. Sijtje Aafjes laat zien hoe men een paar leuke poppetjes kan knip pen. Op den Uitkijk. Op den Uitkijk biedt weer velerlei interes sants, onder meer een artikel van K. C. Har- togh over Röntgenstralen, toegelicht met verschillende Röntgenfoto's van armbreuken enz. Ds. Pierson vervolgt zijn Lentetij der Middeleeuwen, waarbij talrijke fraaie foto's de tekst verluchten. Over een tosht naar het Rijngebied vertelt Prof. Dr. Veldhuizen iets. Lijkverbranding en lijkbegraving behandelt Prof. Dr. I. W. Sneller, waarin hij aantoont dat de heidensche lijkverbranding invloed van het Christendom lijkbegraving is ge worden. Wilman gaat verder met de artike lenreeks „Vacantie in Afrika", dat weer even belangwekkend als altijd is. Met verschillen de andere bijdragen beteekent dit nummer weer een mcoie aanwinst voor deze jaar gang. De jonge Gids Het Aprilnummer van de Jonge Gids opent met de verheugende mededeeling van Chris Blom dat de minister van plan is om op de volgende begrooting 50.000 uit te trekken voor de jeugdbeweging. Een bespre king wordt gegeven van een schets van Bru- no Vogel: Alf, dat de zielenood van de zich uit de massageest opwerkende jongeren tee kent. Een fragment uit cht boek, het gesprek over de ooievaar, heeft Chris Blom voor ons vertaald. Van de hand van Hans Siemsen is „Het groote bedrog", een verhaal van groote men- schelijkheid, dat op hen die nog bewapening als defensief middel onvoorwaardelijk voor staan, en op hen die zoo sterk tegen eenzij dige ontwapening ageeren, (het gevaarlijke (sic) défaitisme!) toch nog wel eenigen in druk zal maken. Rondom Lindsey; in het tweede vervolg hiervan schrijft de redactie over de „Sexuee- le Nood" der jongeren, die een oorzaak vindt in de gewijzigde sociale positie van den jongen man en jonge vrouw. De algemeene leider van de vereeniging voor vrije lichaams kuituur (de V.L.K.) zet het doel van deze vereeniging uiteen. Eli Prins bespreekt het nieuwe drama. In een uitvoerig artikel wordt de opiumkwestie be sproken, terwijl verschillende andere bijdra gen, de verdere inhoud van dit vrij omvang rijke nummer vormen. Jammer is het evenwel te moeten ervaren dat verschillende pagina's van plaats ver wisseld zijn. Het Tooneel. Het Maart-nummer van dit mooi uitge voerde tijdschrift, brengt op den omslag het portret van Cor Ruys, de zilveren jubilaris rrits Lapidoth schrijft een zeer waardeerend artikel over hem. Verder een korte kroniek rubriek van en over het tooneel. Dramatisch Overzicht en een artikel van mr. Merkelbach getiteld: Bij Mamice Chevalien tusschen twee jaren Hollywood. Edser Nanninga schrijft over Het Friesche Tooneel op nieuwe wegen? Bouber's Opvoering van De Jordaan wordt zeer geprezen. Mooie kieken komen in dit nummer voor van Cor Ruys, van Magda Janssens en Miep v. d. Berg, van De Meeuw, van de Jordaan, van Menschenjacht, De Schuldige enz., voor tooneelliefhebbers een belangwekkend num mer. In No. 4 van Het Vonkje, onafhankelijk tijdschriftje voor kunst en letteren onder re dactie van Henri Morrien en Willem Eges bevat een causerie van eerstgenoemde over concentratie op tooneelgebied. Willem Eges bespreekt het werk van Jac. van Looy en noemt 't 'n kostbaar iets waarin voor ieder die het estieties bevatten kan, de schoonheid ligt opgesloten. M. v. M. schrijft een In me moriaal Just Havelaar, die hij allerminst een zedenprediker noemt. Het Trio is een gevoelig fragment uit een onuitgegeven klei nen roman van dien naam. Henri Morrien prijst Johan de Meester bij gelegenheid van diens 70sten verjaardag als een groote on der de groote critici. Het tijdschrift besluit met „Minimale aanteekeningen" van Wil lem Eges, een aardig vraag- en antwoorden spel en een Royaards' anecdote. Het Aprilnummer van „Astra" geeft ondei tal van fraaie en actueele foto's ook ditmaal weder een twaalftal schitterende kunstdruk foto's, onder welke eenige natuuropnamen een eerste plaats innemen. Het maandblad opent dezen keer met een schrijnende vertelling van Nicolaas R. Klein, gevolgd door een Transvaalsch verhaal, waarin de schrijver ons op levendige wijze vertelt van eenige ontmoetingen met wilde dieren. Verder treffen wij er in aan een bele venis uit de Britsch-Indische jungle, Jungle geheeten, dat door haar exotisch karakter en den eenvoudigen verteltrant boeit. De Deen sche schrijfster Nina Arkina geeft ons een interessanten kijk op hetgeen zij zooal op haar reis naar de Hawai-eilanden gezien heeft. De altijd uitstekend verzorgde en interes sante filmrubriek ontbreekt ook ditmaal niet, terwijl van Hoogenzande een heel aardig verhaal verzorgd heeft, dat tot logische ge volgtrekkingen leidt. Behalve een vervolg op het spannende feuilleton, De Gestolen Formule, van Phil lips Oppenheim en de altijd boeiende „Schet sen uit de Rechtszaal" van Ernst Groene- vedlt, bevinden zich in dit nummer een twee tal gedichtjes. Boeiende vertalingen vormen den verderen inhoud. Oplossingen der raadsels uii vorige nummer. Voor grooteren. 1. Kalkoen, vleermuis, dromedaris nu» kreel, marmot, chimpansé, str'uis-i" gel. (k) a (r), me (el),Tand Ameland Als één schaap over de brug is, volnen er meer. s Een kunstje. Voor kleineren. 1. Oom was kiaar en de auto stond a vóór de deur. (arend). Je teekent dezen visc/t op zijn kon Henk. (hop) Heeft die harde slag Ans wakker ge maakt? (gans). Liet Papa u water drinken voor dra schrik? (pauw) Kom toch mee, Simon, en blijf niet lan ger wachten. (meet) 2. Til, burg; Tilburg. 3. Lang Leerdam. b et k b e;n z uur 1 a de hark mond 4. Boot, goot, moot, noot (kan gezongen en gegeten worden). OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Mijn geheel wordt met 7 letters geschre ven en noemt een stad in Duitschland 7,6,2, 3 is een gewicht. 1,2, 3 wordt gegeten en komt van het varken. Een 4, 6, 5,7 dient om twee oevers met elkaar te verbinden. Het weer kan soms 7, 5, 5, 6 zijn. Je 6, 5, 7 is een gedeelte van je lichaam 2. Ik vlieg soms heel hoog in de lucht En maak daarbij een luid gerucht, 'k Leg menig grooten afstand af, Als men mij maar te drinken gaf. Toch ben ik geen gevleugeld dier, Al vlieg ik vaak met veel plezier. Noem nu mijn naam eens heel gezwind! Heel zeker kent mij ieder kind. 3. Voeg een jongensnaam, iets ronds en een klinker samen en je krijgt iets, waaruit je soms iets moois kunt trek ken. 4. Begraven Nederlandsche rivieren. De commissie liet het oude krot terecht afbreken. Moeder bestelde drie nieuwe groene em mers (2) Ik heb diezelfde wol nog kunnen krijgen. Daar Oom Jo onverwacht kwam, stel den wij onze wandeling uit. Voor kleineren. 1. Ik ben een wachter aan de kust; Soms geef 'k den stoeren zeeman rust. 'k Verspreid tot ver in 't rond mijn licht En heb het oog naar zee gericht. Wie kan mij zeggen, wie ik ben? 'k Geloof, dat 'k heel wat schepen ken! 2. Met w ben ik een deel van je gezicht,, met t een werktuig, rnet g in de meeste huizen te vinden en met 1 nooit kort. 3. Kruisraadsel. Op de beide kri^isjeslij nen komt de naam van een vogel, die ook bij onr voorkomt. X X X X X lo rij een medeklinker. 2o een dorp op de Veluwe. 3o de naam eener maand. 4o 't gevraagde woord. 5o een stad in Noord Brabant. 6o een diepte. 7o een medeklinker. 4. Zet één letter achter een gebak en j* krijgt een dorp in de provincie Utrecht. FONDSEN. 22 Mrt. 6 obl, N.W.S. 1000 1922 103u/,6 5 idem 1000 '18 102* 4}4 idem 1000 17 101* 4 idem 1000 16 97* 4X O.-Ind. f 1000 26 96* 6 idem 1000 '22 101 'Vi« 6 idem 100 '23 103f 5idem 1000 21 D 101'Vi6 5 idem 1000 '17 100i5/i« Koloniale Bank 200 Ned. Ind. Hand Bank 154 Ned. Handel Maatij170 Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent153 Holl. Kunstzijde83 Margarine Unie340* Alg. Kunstzijde Unie 102* Ned. Kabelfabr. 387 Philips Gem. Bezit 449* Anaconda150 Beth. Steel C. v. A105 Comm. Studebaktf- 43'/16 Comm. Steel1911 '/J6 Zweedsche Lucifers 309* Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam 534 Javasche Cult389 Dordtsche Petr. gew372* Koninklijke 1000 390* Moeara Enim A'dam Rubber144* Serbadjadi 112* Holl. Am. Lijn. 32* Java China Jap. Lijn 02 Ned. Scheepv. Unie 175g Stoomvaart Mij. Nederland 165* Deli Batavia Tab384 Deli Maatij355 Oostkust 90 Senembah 399 South Pacific Union Pacific235 Prolongatie 2* Exdividend. 24 Mrt. 25 Mrt. 26 Mrt. 1037,6 1037j6 103* 101* 1011 101* 101 100* 101* 977.6 97* 97J 96"/i6 96! 96* 102'/i6 ion 1037,6 1035/16 101* 10115/16 100* 100* 1006/, 6 194 198 200 154* 155* 165* 170 169 532 148* 151* 151 83 82 81* 332* 339 336* 99* 97* 96* 387* 401 409 437* 445* 442* 148 150 150* 10315/,g 105* 107* 43* 42* 42* 188* 194 >7,6 19216/1# 08* 310* 147* 146* 146* 520* 526* 528* 382* 389 389* 374* 378 387* 393' 394* 428 433 143* 150 146* 113 117 114 33 34 36 93 94* 93* 174* 175 176* 167 170 384 386 386* 353* 355 354 90 91 400 400* 401 234 237 239* 2* 2* 2 27 Mrt. 28 Mrt. I037i6 101 VI« 100* 98 96* 101| 10U5/16 100», ïj 156 171* 530 140* 81* 340* 100* 418 454* 151 106* 41* 192 146* 537 391 378* 394* 148 116 37 92* 178* 173 405 372 96* 419a 126* 238* 2'/t 103* 101* lOOu/u 98 96'/m 101 w/m 10115/,, 1005/u 201 157 171 153* 81* 344 102 432 458* 158 106* 41* 192* 313 150 541 392* 394* 435 151* 118 93 177} 403 368* 95 413 2377» H

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10