DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ao. 7» WOËliDACI 2 APRIL 1930 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. Buitenland Binnenland ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELREN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, iranco door bet geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.23, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. DE REGEERINGSVERKLARING VAN HET NIEUWE DUITSCHE KABINET. De nieuwe regeering aan geen coalitie gebonden. Een gunstige ontvangst bij de regeeringspartijen. Toen gistermiddag de Rijksdagzitting, «vaarin Rijkskanselier, dr. Bruening, de re geeringsverklaring van het nieuwe kabinet zou afleggen, een aanvang nam, waren alle plaatsen, zoowel van de leden als op de tri bunes dicht bezet. Ook vele leden van het Diplomatieke Corps waren aanwezig. Achter de Ministertafel namen alle Ministers plaats. Nadat Rijksdagpresident Loebe de zitting had geopend gaf hij het woord aan den Rijkskanselier. Dames en heeren, ving deze zijn rede aan, ik heb de eer U de nieuwe Rijksregeering voor te stellen, in de samenstelling, die de Rijkspresident U zooeven hee'ft bekend doen maken. Van deze gelegenheid maak ik ge bruik om den scheidenden Rijkskanselier voor zijn toegewijden en door ernstige za kelijkheid gedragen arbeid in dienst van het vaderland, waarvoor de nieuwe regeering haar oprechte hoogachting uitspreekt. Het nieuwe Rijkskabinet is aan geen coa litie gebonden, doch het is gevormd met het doel de voor het Rijk noodzakelijke kwesties binnen korten tijd op te lossen Het is de laatste poging, de oplossing met dezen Rijks dag te vinden. Niemand kan een uitstel der noodzakelijke werkzaamheden verantwoor den. Daarom zal ik, aldus dr. Bruening, heden geen uitvoerige verklaringen afleg gen omtrent de voorgenomen maatregelen. De nieuwe regeering zal de levensbelan gen van Duitschland nastreven door een systematische voortzetting der tot nu toe ge volgde buiten landsche politiek. Nationaal -zelfbewustzijn, vertrouwen in de., innerlijke kracht van het eigen volk zijn de bases, als mede de erkenning van het feit, dat Duitsch land slechts in vreedzame samenwerking met alle volkeren weder tot bloei kan ko men. Loyale uitvoering der internationale over eenkomsten. Wat de binnenlandsche politiek aangaat is onze toestand ten opzichte van de sociale en economische strijd en de daarmede ver bonden strocmingen aanleiding tot bijzon dere waakzaamheid. Met diepe ernst neemt de Rijksregeering de vermaning op tot een nationale eenheid, zooals de Rijkspresident in zijn proclamatie aan het Duitsche Volk op 13 Maart heeft ge richt. Alle financieele en economische maatrege len voortvloeiende uit het Youngplan moeten direct worden doorgevoerd. Saneering van den financieelen toestand en die der kassen, steun aan de landen en gemeenten in hun moeilijke omstandigheden is het dringendste. Door de overname van het door den huidigen minister van finan ciën opgestelde ontwerp een rijksbegroo- tingswet voor het jaar 1930 kunnen de werk zaamheden van den Rijksraad in den vast- gestelden termijn worden doorgevoerd. De regeering is met zorg vervuld over den toestand van den industrieelen midden stand. De noodzakelijkheid van een methodische op economie en zuinigheid berustende ver eenvoudiging op alle gebied van openbaar bestuur geeft de garantie en voor de vervol ging der sociale politiek. De moeilijke strijd om het bestaan van den landbouwstand behoeft dringend steun. De door den Rijkskanselier dr. Bruening afgelegde regeeringsverklaring werd door de regeeringspartijen met een luid applaus oe- groet, terwijl de communisten zoo nu en dan interrumpeerden, zoodat twee hunner tot de orde moesten worden geroepen. Bij het slot klonken van de banken der re geeringspartijen bijvalsbetuigingen. In aan sluiting op de regeeringsverklaring deelde de president van den Rijksdag Loebe mede, dat de communisten een motie van wantrou wen hadden ingediend tegen de geheele re geering. Hierna besloot het Huis de zitting tot vanmiddag 12 uur te verdagen ten einde dan een aanvang te maken met de debatten. Na afloop van de zitting van gisteren, die slechts een half uur duurde, zijn de ver schillende Rijksdagfracties bijeengekomen, ten einde haar respectieve positie tegenover de regeeringsverklaring vast te stellen. Zij zullen slechts korte verklaringen af leggen, terwijl de moties van wantrouwen Donderdag in behandeling zullen worden genomen Van belang is nog de houding der demo craten. De „Democratische Zeitungsdienst" schrijft daarvan het volgende: De regeering heeft in haar algemeene re dactie geen duidelijk politiek program aan gegeven. Dienovereenkomstig zal de Rijks dagfractie ook de nieuwe regeering slechts nog naar haar daden beoordeelen. Volgens een coalitie is de fractie niet aan deze regee ring gebonden en staat tegenover haar met ernstige bezwaren. Indien de democraten de regeering thans aan het bewind liet dan is het een absolute voorwaarde dat zij geen misbruik zal maken van artikel 48. Het Duitsch-Poolsche Handelsverdrag moet zoo spoedig mogelijk worden afgehandeld. Bij zondere wenschen van zekere partijen ten aanzien van de cultuurpolitiek zullen de de mocraten niet aangeven. DE VLOOTCONFERENTIE TE LONDEN. Een 4-mcgendheden-pact? Volgens mededeelingen uit welingelichte Engelsche bron zou gister een nieuwe for mule zijn gevonden, welke Briand practisch heeft aangenomen. Deze formule zou het mogelijk maken een verdrag te sluiten tus- schen 4 mogendheden, zonder Italië, waarbij Frankrijk zijn uiterste tonnage-eisch vast stelt op 80 tot 100.000 ton minder in plaats van de door de overige machten verlangde vermindering met 200.000 ton. Hierbij zou het mogelijk worden de driemogendheden- overeenkomst zonder eenig voorbehoud en op grond van de MacDonald-Hopver-afspra- ken van verleden jaar af te sluiten. Grandi zou in verband met bovenstaande, volgens betrouwbare mededeelingen opgemerkt heb ben, dat er een koersverandering plaats ge vonden heeft in de Engelsche politiek. Welis waar zou Italië zich kunnen aansluiten bij het viermogendhedenverdrag, doch dit werd practisch onmogelijk, doordat Italië pariteit met Frankrijk eischt en Frankrijk dit wei gert. Mac Donald ir het Lagerhuis. In antwoord op hem gestelde vragen, deel de de Engelsche premier gisteren in het La gerhuis mede, dat de Britsche regeering niet van zins is in eenige overeenkomst toe te stemmen, die verder zou gaan dan het Vol kenbondsstatuut en het Verdrag van Locar- no. MacDonald voegde hier aan toe, dat hij misschien deze kans zou waarnemen om te zeggen, dat de Fransche regeering niet vraagt, noch heeft gevraagd dat de Engel sche regeering zich nog meer zou belasten dan het zich door deze instituten reeds had gedaan. Dezé verklaring was in het bizonder van belang nopens de besprekingen welke gedu rende het weekend waren gehouden tusschen Henderson en Briand en waarbij pogingen zijn aangewend, met medewerking der Brit sche en Fransche diplomatieke en wetgeven de experts, ter opstelling van een formule, welke hoewel zij de bestaande verplichtingen van Engeland niet zou uitbreiden tegelijker tijd de Fransche veiligheid zoodanig zou versterken, dat Frankrijk in staat zou wor den gesteld haar eischen voor vlootbewape- ning te verminderen. Verschillende besprekingen. Gisteren hadden de beide ministers van Buitenlandsche zaken opnieuw besprekin gen terwijl zij vandaag opnieuw zullen sa menkomen. Naar verluidt is tenminste een concept formule naar Parijs doorgegeven opdat Tar- dieu en zijn collega's zich hierover een mee ning kunnen vormen. Intusschen wordt voor- uitgeloopen op het antwoord der Japan- sche regeering aangaande de voorstellen die haar als resultaat der onderhandelingen tusschen de Amerikaansche, Japansche en Britsche delegaties zijn gedaan. Dit ant woord zal morgen aan de Britsche en Ame rikaansche delegaties worden ter hand ge steld. Bovendien wordt gezegd, dat het ant woord in gunstigen zin gestemd is. Gisteren had Henderson een bespreking met Grandi na zijn ontmoeting met Briand en de experts. De bedoeling van het onder houd was de Italiaansche regeering op de hoogte te houden van de Anglo-Fransche besprekingen, aangaande de politieke zijde van de conferentie. Senator Reed van de Amerikaansche dele gatie en Alexander, minister van Marine, hadden gisteravond eveneens een bijeenkomst naar verluidt, in verband met het Japansche antwoord. Ofschoon duidelijk is, dat veel afhangt van de succesvolle afloop van het Engelsch- Fransch accoord omtrent de formule, was er gisteren weer alle hoop, dat de conferentie, welke schijnbaar een Driemogendhedenpact tot stand brengt thans er in zal slagen haar oorspronkelijke wensch ten uitvoer te bren gen door een overeenkomst tusschen de Vijf- mogendheden. DE ACTIE VAN GHANDHI IN BR.-INDIfi. Een tegenbeweging. Een manifest, dat pas is gepubliceerd door de stichters van een nieuw gevormde Indische Nationale Antirevolutionnaire Par tij, aan welker hoofd drie vooraanstaande leiders van de vernederde kasten te Poorm staan, bevat het besliste dreigement tot het op touw zetten van een lijdelijk verzetsbewe ging tegen de actie van Gandhi. De partij is voornemens, een troep vrijwilligers uit zenden om Gandhi er toe te nopen, het a - randen van het zoutmonopolie op te geven door lijdelijk verzet tegen hem toe te passem Het manifest verder de partij het Britsche bewind volstrekt noodzakelijk acht totdat de vernedering der paria's en het kaste-onderscheid zullen zijn opgeheven. De ongeregeldheden te Calcntta. De gisterochtend gemelde betoogingen werden uitgelokt door de toepassing van het nieuwe reglement, krachtens hetwelk den voerlieden verboden wordt buffels te gebrui ken gedurende de warmste uren van den Set district bood het schouwspel van een slagveld. De straten waren versperd, de voertuigen verlaten, karren omver gewor pen. De atmosfeer was gespannen. Optoch ten trokken met zwarte vlaggen met ophit sende opschriften door de straten. De wetgevende raad van Bengalen heeft een ontwerp aangenomen ter amendeering van de strafwet. De regeering wordt hierbij gemachtigd speciale rechtbanken in te stel len in verband met de terroristische organi saties. Reuter meldt, dat er een vijftigtal burgers en politiebeambten werden gewond van wie twee ernstig, toen de politie de menigte tij dens de betoogingen uiteen joeg. Twintig personen werden gearresteerd. Een nieuwe Indische partij? Uit Bombay wordt gemeld, dat als reactie tegen Gandhi's onafhankelijkheidsbeweging- een Indische Nationale anti-revolutionnaire partij is gevormd. Deze beweging zou ten doel hebben Gandhi te noodzaken zijn actie te staken. Zelfs zou er sprake van zijn dat de nieuwe partij vrijwilligers naar Gandhi's hoofdkwartier zou willen zenden, teneinde hem te beletten de zoutwetten te overtreden en hem te overreden zijn krachten in dienst te stellen van de verbetering van het lot der onderste lagen der bevolking. DE CRISIS IN DE POOLSCHE REGEERING. In zijn gisteren gehouden rede wees de nieuwe Poolsche minister-president, overste Slawek, er op, dat 't regeeringsbloc ondanks aanvankelijke inwendige wrijving en mee- ningsverschillen in den loop van den tijd een vast aaneengesloten geheel is gewor den, dat zich tot hoofddoel stelt de staats idee en het heil van den staat overeenkom stig den wil van maarschalk Pilsoedski. Thans staat het regeeringsbloc vaster dan ooit. De gebeurtenissen hebben het ech ter noodzakelijk gemaakt, de Sejm te ont binden. Slawek deed een beroep op alle leden van het regeeringsbloc om actief aan het verkie- zingswerk deel te nemen. Reeds gisteren werd gemeld dat het regeeringsbloc het af treden van overste Slawek niet heeft aan vaard en hem heeft verzocht de leiding van het bloc te blijven voeren. Den oud-minister-president Switalski werd verzocht als plaatsvervanger te willen op treden. HET ROOVERWEZEN IN CHINA. De stemming tegen de buiten landers wordt slechter. In te Peking ontvangen berichten wordt een verschrikkelijk beeld opgehangen van de plundering op 23 Maart van Joeanchau, in het uiterste westen van de provincie Kiangsi, waarbij één Amerikaansche en twee Britsche zendelingen werden ontvoerd. Roo- de troepen deden een aanval op de stad en plunderden haar gedurende drie dagen, de inwoners terroriseerende. Een magistraat werd met kokende olie overgoten, andere voorname burgers werden wreed vermoord. Verscheidene winkeliers en anderen werden gemarteld, en zes buitenlanders, waaronder zendelingen, werden gevangen genomen, doch drie hunner slaagden er in te ontsnap pen. De toestand in de provincie Kiangsi wordt voortdurend slechter: overal treden rooversbenden op. Sedert de laatste twee jaar hebben duizend man roode troepen in Kiangsi, Kwangsi en Foekian huisgehou den. Zij hebben verschrikkelijke wreedheden bedreven en regeeringsgebouwen en zen- dings- en andere buitenlandsche eigendom men vernield. De stemming tegen de buiten landers is slechter dan ooit sedert 1927 Rooverbenden treden ook buitengewoon ac tief op aan den bovenloop van den Jangtze en in toenemende mate ook in de buitenwij ken van Hankau en Sjanghai. VERDUISTERINGEN BIJ EEN FINSCHE BANK. Naar uit Flelsingfors gemeld wordt, zijn gisteren bij het filiaal van de Union bank in Borga (Zuid-Filnand) verduisteringen ten bedrage van meer dan een half milhoen gul den ontdekt. Verdacht van deze verduisterrn- een wordt de bankdirecteur Lmderos, die voor eenige dagen is overleden. Men ver moedt dat de directeur in verband met ücze verduisteringen zelfmoord gepleegd heeft HEVIGE BRAND TE BREMEN. 500 balen katoen verbrand. In een loods van de expeditiefirma P. H. Ulrichs Co. te Bremen is gistermiddag brand uitgebroken. Het vuur greep zeer snel om zich heen, terwijl door de in den loods opgeslagen katoen geweldige hoeveelheden rook ontwikkeld werden. D: brandweer be streed het water met 14 stralen, doch zag eerst effect hiervan, toen na ongeveer een half uur het dak instortte. Ongeveer een vierde gedeelte van de opgeslagen 2000' balen wer den door het vuur vernietigd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. EEN PRIESTER VEROVERT EEN KERK! In de katholieke gemeente Kaczanowka, nabij Tarnopol in Oost-Galicie ontstonden ernstige onlusten doordat een jong priester, die lijdende was aan een zenuwaandoening, een secte gevormd had, en aan het hoofd van een opgezwiepte menigte van ongeveer 2000 personen de kerk bezette en den plaat selijken geestelijke belette den dienst uit te voeren. Eerst nadat de politie met de wapens was opgetreden, waarbij een persoon werd gedood en 9 werden gewond, gelukte het den geesteszieken priester te arresteeren en de rust te herstellen. DE GEWEZEN VROUW ALS MAN IN HET HUWELIJK GETREDEN. In de Wesleyaansche kerk te Bristol (En geland) is Zaterdag Evan Montage Burtt, die bij zijn geboorte als meisje was aange geven en pas kortgeleden als man is erkend, met Sarah Edwards in het huwelijk verbon den. De bewoners van Tisbury, waar het paar thuis hoort, hadden groote belangstelling ge loond hun verloving bekend werd. Men had buitengewone voorzorgen getroffen om tijd en plaats van de huwelijksvoltrekking geheim te houden, maar zij waren toch uitgelekt en tegen het bepaalde uur was een groote menigte voor de kerk verzameld. Slechte wei nigen werden toegelaten. Toen de jonge man en vrouw na de plech tigheid, die door ds. Philip Hall verricht werd buiten kwamen, steeg een luid gejuich op. Burrt droeg een nieuw blauw pak met twee rijen knoopen en een grijzen hoed en zijn bruid een blauwe japon met een bruinen hoed. Zij had een ruiker gele narcissen in de hand. De bruigom leek zenuwachtiger dan zijn bruid die door haar zuster vergezeld en door haar vader „weggeschonken" werd. Er wa ren geen bruidsmeisjes. Het jonge paar liet zich goed geluimd door een aantal camera's bestoken en reed toen in een auto weg, terwijl het publiek het een luide ovatie bracht. RAADSELACHTIGE STERFGEVALLEN IN BERLIJN. De Beriijnsche politie tracht sinds Zon dag een raadselachtige zaak op te helderen Een 57-jarige vrouw Nocker was Zaterdag met haar 23-jarige dochter, die te Neudorf in het district Beeskow-Storkow woont, naar Berlijn gekomen om de bruiloft van de jong ste dochter van vrouw Nocker bij te wonen Moeder en dochter stapten af in een pension te Neukölln. Vrouw Nocker bracht den Za terdagavond met haar twee dochters en haar toekomstigen schoonzoon door. Het heele ge zelschap was uiterst goed geluimd. Om negen uur 's avonds gingen vrouw Nocker en haar oudste dochter naar haar kamer te Neukölln terug. Toen nu Zondagochtend de schoonzoon daar kwam, klopte hij tevergeefs op de kamerdeur. Hij waarschuwde de poli tie. Agenten, die de deur openbraken, vonden vrouw Nocker dood in haar bed liggen, haar dochter leefde nog, maar overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis. Twee genees- heeren slaagden er niet in de oorzaak van het overlijden der twee vrouwen vast te stel len. Een misdaad is niet gepleegd en. ook van zelfmoord kan geen sprake zijn. De gaskraan in het vertrek was goed dicht en de kachel was geheel uitgebrand, zoodat de vrouwen ook niet door gas of kolendamp om het Jeven kunnen zijn gekomen. De twee lijken zijn in beslag genomen. SCHIETKATOEN ONTPLOFT. Een doode, twee gewonden. Te Tomasjow bii Lodz in Polen ontplofte gisteren in een fabriek een hoeveelheid schiet katoen. Een arbeider werd gedood, twee ar beiders werden gewond. De ontploffing was zoo hevig dat het dak der fabriek geheel werd opgetild. TWEE TUNNELS IN LONDEN TE KOOP. Te Londen, de stad van verrassingen zon der eind, waar alles te krijgen is, worden twee vergeten tunnels te koop of te huur aangebo den. Zij zijn eerst aan den Londenschen graafschapsraad aangeboden, maar nadat hij er voor bedankt heeft, komen zij nu op de open markt. De tunnels zijn vroeger gebouwd als deel van de City and South London Railway die in 1890 geopend werd. Sedert 1900 zijn zij niet meer voor het vervoer van reizigers ge bruikt. Dertig jaar lang bleven zij vergeten, alleen zorgden de ingenieurs van den onder- grondschen spoorweg dat zij niet vervielen Zij strekken zich uit van 't oude eindstation in King Williamstreet in de City over 'n af stand van ongeveer 1 K.M., gaan onder de Theems door en eindigen in Borough High- street. Zij liggen van 20 tot 27 Monder den rijweg. De directie van den ondergrondschen spoor weg acht de tunnels zeer geschikt om er elec- trische kabels of waterleidingbuizen doorheen te voeren. INTERNATIONALE OPLICHTER TE BRUSSEL „GEKNIPT". In Doornijk is een internationale oplichten geknipt, die vele firma's voor groote bedragen heeft opgelicht. De man bekent gedeeltelijk. Het is een zekere Christo Caryfalis, die onder verschillende namen zijn schelmenstreken uit voerde. Zoo is hij b.v. in Hamburg opgetreden als Sir John Kerr, vertegenwoodriger eener En gelsche papierfirma, als hoedanig hij groote koopovereenkomsten met Hamburgsche han delaren afsloot. Na verloop van tijd kwam hij dan met connossementen, e. d. en inde de gelden der nog niet geleverde waren. Totaal heeft hij op deze wijze ongeveer 10 millioen francks opgenomen. De navorschingen der internationale cri- mineele politie hebben aangetoond, dat Cary falis aan het hoofd staat van een wijdvertakte bende oplichters. Een onderzoek wordt ingesteld naar eenige handlangers. DEMONSTRATIES BIJ DE FORDFABRIEKEN TE DETROIT. Als gevolg van verschillende geruchten als zouden bij de Fordfabrieken weder eenige arbeiders te werk worden gesteld, hadden gisteren te Detroit eenige manifestaties plaats van ongeveer 15.000 teleurgestelde werkloozen, die de fabriekgebouwen trachtten te bestormen. De toegangen werden door sterke politie- afdeelingen beschermd. Ten slotte werden de demonstranten door middel van traangas- bommen verspreid. EEN „AARDIGE" APRILGRAP. Gisternacht werd naar Woiff meldt, aan den ingang van het raadhuis te Berlijn een pakje gevonden inhoudende een wekker, twee batterijen voor zaklantaarns en een cylinder. Volgens de brandweer zou de cylinders dyna miet bevat hebben. De politie zette de omlig gende straten af en zocht naar eventueele verdere bommen. Wol ff verneemt echter nader, dat mer, hier blijkbaar met een Aprilgrap te doen had want in den cylinder zat geen dynamiet maartuinaarde. „SOCIALIST" - EEN SCHELDWOORD? Te Belfast is rechter Thompson voor de moeilijke taak gesteld, uit te maken, of de kwalificatie „socialist" een scheldwoord is. Een zekere mrs. Annie Green was candidaat gesteld als lid van de bedrijfscommissie der Coöperative Society te Belfast, doch niet ge kozen. Haar tegenspoed schreef zij toe aan het feit dat iemand een brief aan een bestuur der der coöperatie had geschreven, waarin van haar werd gezegd dat zij „a wel! known socialist" was. Zij meende dat deze kwalifi catie ontoelaatbaar en beleedigend was daar zij geen socialiste was, en beriep zich voor de juistheid van haar standpunt op het ge tuigenis van den secretaris der Coöperatieve Federatie, die zelf een „true blue" (de plaat selijke naam voor een ultra-naiionalist), ver klaarde dat iemand, die als socialist werd be stempeld, blootstond aan minachting, ook al was hij adviseur van den koning. De man, die den brief had geschreven, een unionist, verklaarde dat hij te goedertrouw meende, dat mrs. Annie Green socialiste was. De rechter was echter niet in staat, direct zijn oordeel te zeggen en verklaarde later uit spraak te zullen doen. NEDERLANDSCH SCHIP IN NOOD. De „Binnendijk" drijft hulpeloos rond. Het s.s. „Binnendijk" van de Holland- Amerika-Lijn, blijkens een bericht uit Rotter dam aan het Hbl., ter hoogte van de Azoren hulpeloos rond. De sleepbooten „Zwarte Zee" en „Roode Zee" van L. Smit Co.'s Intern. Sleepdienst zijn van Queenstown ter assistentie uitgevaren. Naar de directie van de H. A. L. wist me de te deelen is het roer van de „Binnendijk" gebroken. Nadere berichten waren bij de di rectie nog niet binnengekomen. De „Binnendijk", 22 Maart van Rotter dam vertrokken op weg naar Boston, is in 1921 gebouwd en meet 8673 bruto ton. EEN JAARGELD TOEGEKEND AAN FRED. VAN EEDEN. De gemeenteraad van Bussum heeft be sloten aan Frederik van Eeden een jaargeld van 1000 toe te kennen. BRANDSTICHTING. Tegen den schoenmaker G. J. de K. te IJmuiden is door de politie iproces-verbaal opgemaakt wegens vermoedelijke poging tot brandstichting. Een verbrand vloerkleed is in beslag genomen. WINKELSLUITING. De Joodsche winkeliersvereeniging te Arft sterdam heeft een adres aan de Eerste Ka mer gezonden, waarin wordt aangedrongen op verwerping van de wet op de winkelslui ting. -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1