Rattarafisch Weerbericht. AGENDi Onze Koloniën, Spor»t Kerk en school Stadsnieuws Dinsdag 1 April. 7.30 uur, A. B. T.: 1. Gewroken, 2. Ver plicht te zwijgen (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Movietone Fol- lies (boven 18 jaar). 7.30 uur, Cinema Americain: Vendetta ;(boven 18 jaar). 8 uur, Waakt en Bidt, lezing dr. Stejem ga van Amsterdam over „Stanley Jaies voor den Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Alk maar. 7.30 uur, bij A. van Ham te Oterleek, uit voering gymnastiekvereniging Turnlust Woensdag 2 April. 2 uur n.m., de Harmonie, kinderfeest, too- veren enz. 7.30 uur, Cinema Americain: Vendetta (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: 1. Gewroken; 2. Ver plicht te zwijgen (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Movietone Fol- lies (boven 18 jaar). 8 uur, Dancing Harmonie, voor de M;j. t. N. v. h. Alg., de heer Petit uit Amsterdam over „Het koninkrijk Siam" (met lichtgeel den). 8 uur, Central, evengelisatie-samenkomst, spreker de heer J. Sevensma. 8 upr, 't Gulden Vlies, opvoering „Flere- fluiters oponthoud" met Nap de la Mar en Ciska Kremer. 7.30 uur, kolfbaan Slikker te Warmenhui- zen, vergadering Het Witte Kruis, lezing ds. mr. Zillinger Molenaar, over „Weldadig heid en Armenraad". Donderdag 3 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Vendetta (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: 1 Gewroken; 2. Ver plicht te zwijgen (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Movieione Follies (boven 18 jaar). 8 uur, De Unie, psychometrische avond, te geven door mevr. Akkriflga voor de vereen van spiritisten Harmonia- 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van ,Op den terugweg" door de tooneelvereenifing „U.l.v.a.d.e.r.o." Vrijdag 4 April. 2.30 uur, De Unie, lezing dr. Rijpma tooi de Vereen van Huisvrouwen 8 uur, de Harmonie, debat-vergadering over landsverdediging of ontwapening. waarbij de heeren tegen elkaar als aanklagers optreden. De stukjes gaspijp en de wapenstok zijn door de politie in beslag genomen. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Katwijk heeft be- jloten tot reorganisatie van den dienst van openbare werken en tot aanstelling van een ingenieur als directeur van dien dienst op een aanvangssalaris van f 5500. Niet Donderdag, maar morgen gaa: de koningin naar het Loo. Te Afferden (L.) is de schilder V. aan bloedvergiftiging overleden. Rechtszaken ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 1 April. Uitspraken van 18 Maart.) Nic. W., Helder, valschheid in geschrifte, Waardoor nadeel ontstond, 6 maanden jev. yoorw., met 3 jaar proeftijd voorwaardeijk. Rijer W., Egmond aan Zee, hooger be roep vonnis kantongerecht, ter zake oveitre- ding motor- en rijwielwet, 40 boete oi 40 dagen. IJsbrand Marinus Willem La F., Heller, als voren. Vonnis bekrachtigd. Sybold P„ Heiloo, hooger beroep votnis kantongerecht wegens afwijking dienstrege ling autobus, 1 boete of 1 dag. Joh. v. d. M., zwervend, thans in vtor- arrest, diefstal van een doos toiletzeep. Bij interlocutoir vonnis onderzoek gelast raar de geestvermogens van verdachte. 'VERDUISTERING IN DIENST BETREKKING. De 43-jarige boekhouder Willem Gregouus Vr., vroeger te Bergen, thans te Rottercam woonachtig, stond terecht ter zake dat hij in de jaren ^8—'29, toen hij in dienstbetrek king als boekhouder was bij de melkfabriek te Bergen, directeur de heer Kok, zich weder rechtelijk had toegeëigend een bedrag 'an 213.08. Verdachte die t feit erkende, vas gepensionneerd militair en genoot als biek- houder een salaris van 30 per week. Ver dachte was ook belast met het beheer ever de kas en ontving uit de handen van len directeur de gelden door cliënten voldaan wegens ontvangen waren- De heer Joh. Blom accountant te Alknuar, belast met het boekonderzoek, had als aa- deelig verschil gevonden f 230.08 en wees op verzoek van den president, mr. Ledebier, eenige posten aan. Het was de eerste maa dat verdachte ach aan oneerlijkheden had schuldig gemaakt De officier, het tenUste gelegde mi- ledig bewezen achtende, betwijfelde of het genoemde bedrag dat verduisterd was vel juist was. Het zou wel belangrijk hoojer geweest zijn, meende de officier. Door de handelingen van den verdichte werd de aan vankelijke winstgevende zaak van zijn oa- troon, die hem ten volle vertrouwde en wiens geestelijk meerdere hij was, geleel te gronde gericht. Spreker achtte het tan ook een hoogst ernstig ceval, dat niet net geld was te boeten. Derhalve vorderde de officier in het belang van het recht 4 mam- den gevangenisstraf. De accountant deed nog uitkomen jat verdachte het banksaldo van den heer f ok niet had aangetast. Mr. D. Sluis, verdedigd' van verdacite, wees op de objectiviteit die ook de offitiei niet uit 't oog moet verliezen, evenmin als n advocaat dit mag doen. pleiter had van "ver dachte een goeden indruk gekregen. Hij krteg de overtuiging dat het bidrag der verduiste ringen niet hooger was en daarom speet t /er dediger dat de officier zoo van leer was je- trekken, er waren anderen voor wien dit neer noodig was. Pleiter wees dan ook op de ver- Waring van den accountant die gunstig vas voor zijn cliënt. Pleiter eindigde zijn synua- thiek pleidooi met krachtin oo een voorwaar delijke veroordeeling aan te dringen, welke straf volgens de meening van pleiter hier vol komen op haar plaats zou zijn. IN GEVAAR BRENGEN VAN DE VERKEERSVEILIGHEID. De 25-jarige koopman Petrus K. te Spier dijk die in eerste instantie was veroordeeld door het kantongerecht te Hoorn op grond van het feit dat hii op 21 Nov. 1929 te Wad- waay, gemeente Wognum de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht door met zijn auto roekeloos en onvoorzichtig van een boerenerf af rijdende, de oorzaak was dat de heer Joh. Nuyens, een bloembollenkweeker, die met zijn auto aan kwam rijden, om een aanrijding te voorkomen tegen een boom reed en bijna met zijn wagen in de sloot terecht kwam. De wagen van den heer Nuyens werd daardoor beschadigd en reclameerde heer Nuyens een schade van ruim 14. De ver dachte, die beweerde geen schuld te hebben aan de aanrijding was in hooger beroep ge komen en had mr. Smal gekozen als verde diger. Volgens den heer K. was de oorzaak van het ongeval toe te schrijven aan te snel rijden en zenuwachtigheid van den heer Nuyens. DF OUD-ADMINISTRATEUR ALS ^AND-HAAI. In aansluiting op het bericht dat door een oud-administrateur van een onder neming in het district Djampangkoe- lon, afd. West-Priangan, Prov. West-. Java reeds 15 jaar lang een terreur wordt uitgeoefe id door het uitleenen van gelden aan kleine luyden door tus- schenkomst van een inlandschen agent, wordt thans medegedeeld, dat hij niet 40.000 gulden had uitstaan onder de be volking, doch een bedrag van 87.000 gulden. Door bestuur en afdeeb'ngsbank worden maatregelen getroffen om de bevolking te helpen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Theresia d. v. Bernardus Baars en Eelkje Daleman. Mary Carola d. v. Herman de Haan en Anna Kaandorp. Maarten Samuei z. v. Luitje Bootsma en Jansje Annema. Voetbal. Oefenwedstrijd B. elftal. Morgen, Woensdag 2 April, zal op het H. F. C.-terrein te Haarlem een wed strijd plaats vinden tusschen het Neder- landsch B.-elftal en een Noord-Holland- sche combinatie. Deze ontmoeting is te beschouwen als een oefenwedstrijd voor de B.-ploeg, die op 4 Mei te Gent tegen België B speelt. In het B-elftal speelt o.m. de oud- Alcmariaan en tegenwoordige Ajaxider Mulders, terwijl in de N. H. comb. de Alcmariaan Hamstra meespeelt. Schoolvoetbal. De uitslagen van de vorige week waren: Afd. B IIO. L. School St. Pancras II Gemeenteschool 8 09, scheidsr. Langhorst; Gem. School 9Gemeenteschool 4 II 03, scheidsrechter Bak; WilhelminaschoolGem. School 6 II 50, scheidsr. Reijers; Gem. School 2—-Gem. School 3 II 17, scheidsr. Rtijers. Afd. A I: Handelsschool T—-Gymnasium I 2—1, scheidsr. Hoek. Afd. A II: R. H. B. S. II—Gymnasium II 70, scheidsr. Reijers. Afd. A III: R. H. B. S. IV—U. L. O. (Alkmaar) 71, scheids. Snijders. Daar tengevolge van het aanbrengen van eenige herstellingen het terrein A op het Gem. sportpark voorloopig niet kan worden bespeeld, heeft de commissie het programma voor Zaterdag 5 April a.s. als volgt moeten wijzigen: Terrein B: 1.30 uur—2.30 uur: R. H. B. S. IVU. L O. (Heiloo); 2.30 uur3.30 uur: Handelsschool IHandelsavondschool; 3.30 uur4.30 uur: R. H. B. S. IAmb avond school. Terrein C: 1.30 uur—2.30 uur: R. H B. S. V—Amb. school VI; 2.30 uur—3.30 uur: Amb. school II—R. H. B. S. III; 3.30 uur— 4.30 uur: R. H. B. S. IIHandelsschool II. De spelers worden dringend verzocht tijdig aanwezig té zijn. Ltieiif waart LADEN EN LOSSEN TIJDENS DEN VLUCHT. Op het Tempelhofer vliegveld heeft gis termiddag de medewerker van de Duitschc Lufthansa een uitvinding gedemonstreerd, die het mogelijk maakt post of vracht van een vliegend postvliegtuig af te geven en op te nemen. Het toestel is vrij eenvoudig gecon strueerd. De demonstratie gelukte volkomen. EEN NIEUWE TECHNISCHE PROEF TOCHT VAN DE ZEP. Het luchtschip „Graf Zeppelin" wordt op het oogenblik te Friedrichshafen met gas ge vuld. De eerste technische proeftocht zal op 3 April plaats hebben. De route loopt hoofd zakelijk over de Bodensee en aan dezen tocht zullen geen passagiers deelnemen. Het gaat hoofdzakelijk om de beproeving van de nieu we electro-gondel en het vergroote horizon tale roer. EEN LUCHTREIS-GIDS. Wij ontvingen een exemplaar van de Lucht reisgids voor 1930 der K. N. L. M. Het boekje bevat alle gegevens die men voor de groote of kleine luchtvaart voor pas sagiers- en goederenvervoer maar kan wen- schen. DE D. 1647 „BREMERHAFEN". Het door de Deutsche Lufthansa voor het doen van een verkenningsvlucht naar de Ca- narische Eilanden uitgezonden Dornier-Wal- vliegtuig D. 1647 „Bremerhafen", heeft gis ter de laatste etappe met goed gevolg afge legd. Na te 6.50 uur van Cadix gestart te zijn, arriveerde de vliegboot reeds te 13 30 uur in de Sanda-Bocht bij Las Palmas op het eiland Gran Canaria. De snelheid, waar mede gevlogen werd. steeg nu en dan tot 200 K-M. per uur. In den loop van de volgende dagen zal de machine een reeks vluchten on dernemen voor meteorologische doeleinden Zooals we destijds berichten zal op „Ka pel" te Heiloo een nieuwe bedevaartskerk, zg. Kaarsenkapel verrijzen. Met bekwamen spoed is de oude kapel afgebroken en is een begin gemaakt met den nieuwbouw. Vrijwel zonder eenig ceremonieel is door den voor zitter van het Bisschoppelijk Comité van O. L. Vr. ter Nood, prof. W. Nolet van Warmond, de eerste steen gelegd. Zondagmiddag had in de parochiekerk- te Heiloo een bijzondere plechtigheid plaats, met zooveel succes, dat hij reeds na een jaar ,Het Meubelhuis" aan de Langestraat open de dat voor drie jaar overeenkomstig de eis'chen des tijde werd gemoderniseerd. De heer Trijbetz heeft in den loop van deze 25 jaar hee! wat huizen, hotels en pen sions geïnstalleerd en smaakte de voldoe ning, daarbij de tevredenheid van velen te verwerven, waardoor hij steeds naar uit breiding moest streven en ook thans een zaak- in het Payglop exploiteert. Ter viering van het 25-jarig bestaan woidl thans een speciale etalage in gereedheid ge bracht en gedurende 14 dagen aan de cliën ten waardevolle cadeaux verstrekt, die zeker voor velen een welkome blijvende herinne ring zullen zijn aan dit jubileum. Jt ,3firma Je Jonge Je JKoraaz te (Alhmaar 6erljuurt in IjaaT ottbergrojiÖBcIje hlui8mricl|iing jipaarlükeiten, Éoaarban be Ijitur bebraagt bier gulben per jaar nl. de „doop" en wijding der nieuwe klok ken. De kerk plaatst zich op het standpunt dat alles wat voor den eeredienst in gebruik wordt genomen, wordt gewijd. Aan de kerk klokken wijdt men meer dan gewone belang stelling, omdat de klokken deelnemen in alle vreugd en lijden en de geloovigen opwekken tot gebed of hen ter tempel oproepen. Daarom is het verklaarbaar dat de klok ken in het middenschip der kerk onder bloe men bedolven stonden opgesteld, toen deken Rens uit Alkmaar de wijdingsplechtigheid verrichtte. De klokken zijn genoemd Willebrordus. Andreas, Maria en Johannus, de laatste is de patroon van den pastoor der parochie. Zooals we destijds meldden, zijn de klok ken een cadeau van de parochie, pastoor van Meeuwen aangeboden bij zijn 12 lA jarig pastoraat. ONZE APRIL-MOP. Met onze Aprilmop hebben wij blijkbaar velen lezers een pleizierig oogenblik bezorgd. De Alkmaarders houden er van om el kander op één April bij den neus te nemen en opgetogen vertelden ze ons nog van vroeger geslaagde moppen. In het gedeelte Langestraat van Houttil tot Mient viel een grootere drukte waar tb nemen dan anders op de stille uren op een Dinsdagmorgen het geval is. Men keek elkander aan met lachende ge zichten en velen verzekerden, dat zij wel wis ten met een Aprilmop te doen te hebben, doch alleen maar kwamen kijken om te zien wie er werkelijk inliep. Toen even 10 uur de gemeentelijke sproei wagen dit gedeelte van de Langestraat nat maakte, tengevolge van de welwillende medewerking van den directeur van de ge meentereiniging, dién wij voor zijn vriende lijkheid gaarne, dank brengen, werd de be langstelling grooter en bleven velen iets lan ger in de winkels der omwonenden, omdat men toch nooit kon weten, wat er nog zou gebeuren. In de Houttitl werden wij aangesproken door een enthousiast voorzitter van een IJs- sportvereeniging uit één der omliggende ge meenten, die voor de demonstratie was over gekomen en vol belangstelling met ons naar de Langestraat wandelde om zich van een en ander op de hoogte te stellen. De verrassing was volkomen, toen op den hoek van de Houttil de jlssport-enthousiast de echtgenoote met haar beide dochters ont moette van een bekend bestuurslid van een IJssportvereeniging, die eveneens naar Alk maar was gekomen, omdat haar man verhin derd was. Lachende verzekerden zij ons, dat ze al da delijk aan een Aprilmop gedacht hadden, omdat onder een hen gezonden uitnoodi- gingskaart aan de bestuurders van de IJs- sporfvereenigingen de onderteekening J. Stikél voorkwam, terwijl het bekende be stuurslid van de Alkmaarsche IJsclub N. H. A. J. Stikkel genaamd is. Hoe het ook zij, deze Aprilmop heeft velen van onze lezers eenige aardige oogenblikken bezorgd, en was ook de oorzaak, dat heel wat winkeldames vanuit de deuren der verschil lende magazijnen vriendelijke blikken naar de voorbijgangers wierpen. En nu 'geven wij alleen maar weer berich ten, die den toets der b-etrouwbaarheids- critiek ten volle doorstaan kunnen. EEN AFSCHEID. Gistermiddag vond alhier het afscheid plaats van den heer D. Krijgsman, commies- titulair bij de N. S. Na door verschillende heeren w.o. de chef v. d. tramdienst, den heer Damen, met een hartelijk afscheidswoord te zijn toegesproken, werd den scheidende een schemerlamp als herinnering aangeboden Zichtbaar ontroerd dankte de heer Krijgsman voor de hartelijke afscheidshulde. KINDERFEEST IN DE HARMONIE. Een bijzondere attractie wacht den kinde ren morgenmiddag in de Harmonie. Daar zal dan n.1. optreden de „toovenaar" prof. Ber- gos met zijn helpers en hij zal zeker de kin deren verpozen met zijn kunststukjes Iets moois daarbij is, dat de kleinen zelf mogen meehelpen aan de toovenarij. Verder zal er een clown optreden, die de kleinste ter wereld wordt genoemd en wiens grootte wordt aangegeven als 40 c.M. Na de pauze zal er nog een lachnummer komen, n.1. De vlucht uit den zak van zwarten Piet. Alles te zamen zeker een aantrekkelijk pro gramma. 25-JARIG BESTAAN VAN „HET MEUBELHUIS''. Morgen herdenkt de heer Louis Trijbetz den dag, waarop hij voor 25 jaar in de Mag- dalenenstraat een meubelzaak vestigde en dit GESLAAGD. Bij de examens voor Stenografie en Ma- chineschrijven, gehouden op 31 Maart te Amsterdam, onder leiding van den Ontwer per den heer A. W. Groote, slaagde voor kantoorstenograaf, mej. G. Ottink, St. Pan cras. Voor machineschrijven slaagden mej. N Prins te Alkmaar, met een snelheid van 62 lettergr. per minuut, de heer J. H. Eecen te Alkmaar, met een snelheid van 70 lettergr. per min. en de heer L. H. ter Hall, Bergen, met een snelheid van 70 lettergrepen per minuut. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.52 uur licht cp. NUTSSPAARBANK ALKMAAR. Maandbericht Maart 1930. In den loop der maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd 141.021.80 en terugbetaald 159.512.77 derhalve meer terugbe taald dan ingelegd 18.490.97 In het tijdvak 1 Januari—1 April 1930 werd in het geheel ingelegd 546.815 39 en terugbetaald 447.839.04 zoodat sedert 1 Januari meer werd ingelegd dan terugbetaald 98.976.35 Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij= den aanvang van dit jaar 2.371.123.94 klom dientengevolge tot 2.470.100.29. Het aantal in den loop van Maart nieu»/ uitgegeven hoekjes bedroeg 131. Ingetrokken werden 38 boekjes .w.o. 1 van een schoolspaarder. Het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes ver meerderde dientengevolge - iet 93. In het tijdvak 1 Januari—1 April werden in het geheel uitgereikt 474 nieuwe boekjes en ingetrokken 145, der halve een vermeerdering met 329. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van het jaar 6781 klom dientengevolge tot 7110. Van dit aantal behooren 5780 aan per sonen of instellingen te Alkmaar geves tigd, 978 aan personen elders woonach tig en 352 aan schoolspaarders. Onder de in Maart uitgereikte 131 nieuwe boekjes zijn begrepen 10 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inlee van 1.—). De lediging in den loop der maand Maart van 227 spaarbusjes leverde een bedrag van 3.447.42 aan kleine bespa ringen op. In het tijdvak 1 Januari— 1 April werden 793 busjes ter lediging aangeboden, waarbij bleek, clat in totaal 12.976.31 was bespaard. GENEESHEER-DIRECTEUR ZIEKENHUIS TEVENS DIRECTEUR GEM. GEN. DIENST B. en W. schrijven in bijlage no. 30. Nu Gedeputeerde Staten goedkeuring heb ben verleend aan het nieuwe reglement voor het Stadsziekenhuis, zal de benoeming van den geneesheer-directeur, tevens directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, kunnen worden voorbereid. Vooraf zal zijn jaarwedde moeten worden geregeld. Wij hebben gemeend U te moeten voorstel len, de jaarwedde vast te stellen op 6000- 7800, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat de te benoemen functionnaris geen geneeskundige, zelfs geen consultatieve praktijk mag uitoefenen. Van het salaris zou de helft ten laste van het Stadsziekenhuis en de andere helft ten laste van den gemeentelijken geneeskundigen dienst kunnen worden gebracht, aangezien de werkkring van directeur van den gemeen telijken geneeskundigen dienst zeker wel de helft vormt van de totale werkzaamheden aan de gecombineerde betrekking verbonden. Ook Uwe Vergadering zal het overbodig achten, in dit geval het advies in te winnen van de Commissie van Overleg voor de amb- tenaren, daar het in te stellen ambt niet met geneeskundige functies elders kan worden yergeleken. Wij geven Uwe Vergadering in overwe ging de voor de benoeming noodige wijzi ging der verordening, regelende de bezoidi ging der ambtenaren, tot stand te brengen waarbij tegelijkertijd uit de salarisverorde- rung zouden kunnen worden gelicht de func ties, die bij de vroegere organisatie van het Stadsziekenhuis en den geneeskundigen dienst noodig waren en bij Uw besluit van 25 Mei j.1. zijn opgeheven. B. en W. stellen den Raad voor vast te stellen een verordening tot wijziging der Verordening regelende de bezoldiging dei- ambtenaren in dienst der gemeente Alk maar. naar waarnemingen, verricht in den morgh van 1 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Metl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.8 te Stock, liolm. Laagste barometerstand 736.8 te Valencia. Verwachting, geldig tot den avond van i April Meest matige, Zuid-Oostelijke tot Zuidelij. ken wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tempera tuur. De Verordening, regelende de bezoldiging der ambtenaren in dienst der gemeente Alk maar (Gemeenteblad nr. 977, gewijzigd bij de verordeningen, opgenomen in de gemeen tebladen nrs. 1025, 1049, 1.059 en 1159) wordt gewijzigd als volgt: ^kan de eerste alinea van artikel 3 wordt toegevoegd: geneesheer-directeur ziekenhuis, tevens di- recteur van den gemeentelijken geneeskundi- gen dienst 6000—7800. In artikel 4 vervallen onder de O groep: Oogarts200.—. Oor-, neus- en keelarts 200.l Heelkundige ziekenhuis 1500. Geneeskundige idem 1200. Oogarts idem200. Oor-, neus- en keelarts idem 200. Verloskundige idem 1000.— Te bepalen, dat de bezoldiging van den geneesheer-directeur van het Stadszieken huis, tevens directeur van den gemeentelij ken geneeskundigen dienst, voor de helft zal worden gebracht ten laste van het Stadszie- kenhuis en voor de andere helft ten laste der gemeente. WIJZIGING DATUM VAN EENIGE JAARMARKTEN. B. en W. schrijven in bijlage no. 37 Krachtens art. 2 der Verordening op dt Veemarkten (Gemeenteblad nr. 881) worden jaarlijks gehouden: a. voor paarden één vóór- en twee na- jaarsmarkten, respectievelijk op den lsten Woensdag na den 3en Maandag in April op den len Maandag in September en den laatsten Woensdag.in October; b. voor runderen, één vóór-, één najaars- en één scheimarkt, respectievelijk op den 3en Maandag in April, op den len Dinsdag en opvolgenden Woensdag in November en op den len Woensdag na 16 November. Het houden van sommige dezer jaarmark ten op Maandag blijkt met het oog op de steeds in omvang toenemende varkensmark- ten een zeer groot bezwaar op te leveren. De Commissie van bijstand voor het Marktwezen heeft in verband daarmede de wenschelijkheid betoogd om in de dagen dier jaarmarkten eenige wijziging te doen aanbrengen en deze voortaan niet meer te houden op Maandag, doch de dagen voor die jaarmarkten als volgt te bepalen: a. de voorjaarsmarkt voor paarden, op den laatsten Woensdag in April; b. de voorjaarsmarkt voor undereti, op den lsten Woensdag na den 3en Maandag in April; c. de naiaaremarkt voor paarden, op den len Woensdag in September. Bij een hieromtrent ingesteld onderzoek bleken nagenoeg alle belanghebbende orga nisaties de wenschelijkheid van het verzet ten dier markten van den Maandag naar den Woensdag te deelen. Ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken, ter zake geraadr pleegd, hoewel het verzetten van veelal his torisch gegroeide marktdagen in 't algemeen niet ongevaarlijk achtende, geeft in overwe ging, bij wijze van proef, in dit geval daar toe over te gaan, in de verwachting dat het marktverkeer door de voorgenomen regeling in 't algemeen vlotter en beter zal gaan. Wij kunnen ons, gelet op het vorenstaan de, met het denkbeeld der Commissie wel vereenigen en stellen U mitsdien vcor vast te stellen een nader aangegeven verordening tot wijziging der Verodening op de Veemark ten. IN DIENST BLIJVEN LEERARES HANDELSAVONDSCHOOL. In bijlage no. 29 schrijven B. en W -' Den 30sten Januari j.1. ontvingen wij om bericht en raad een adres dd. 27 Januari t.v. van mej. A. N. H. W. van der Linden, leerares aan de Handelsavond school alhier, houdende het verzoek om deze betrekking nog tot 31 Augustus 1931 te mogen blijven bekleeden. Aan die uitnoodiging gevolg gevende, stellen wij, in overeenstemming met de adviezen van den Directeur der school en van de Commissie van bijstand voor het c.,derwijs, welke adviezen wij ter in zage zullen leggen, den Raad vóór het verzoek in te willigen. KINDERVOEDING EN -KLEEDING. In bijlage no. 35 schrijven B. en \V.: Ingevolge artikel 11 van het Koninkl. besluit van 19 Nov. 1900, Stbl. nr. 202, tot vaststelling van regelen, waarnaar de gemeenteraad bevoegd is aan school gaande kinderen, ter bevordering van het schoolbezoek, voeding en kleeding te verstrekken of met dat doel subsidie te verleenen, is de Raad verplicht na het verstrijken van het dienstjaar aan Ge deputeerde Staten verslag uit te brengen aangaande de wijze, waarop de op de gemeentebegrooting toegestane bedragen voor het in artikel 36 der Leerplichtwet omschreven doel zijn besteed. B. en W. geven tien Raad in overwe ging het verslag vast te stellen, dat zij in ontwerp ter inzage zullen leggen. VASTRECHT-TARIEF ELECTRICI- TEIT. B. en W. schrijven in bijlage nr. 36: In de op 4 October 1928 vastgestelde verordening, betreffende het vastrecht tarief voor de levering van electrischen stroom in woonhuizen, is bepaald, dat de verordening behoudens handhaving vervalt op 1 April 1930. Op dit oogenblik zijn er 240 verbruf

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2