Foei! S adviseeren tot inwilliging van het ver kantongerecht te alkmaar. t treden. tegenwoordigheid en aan den heer Huisman, die met onuitputtelijk geduld de curisisten de kennis had bijgebracht en aan het gemeente- testuur, dat een verlicht en verwarmd school lokaal beschikbaar stelde. De heer C. van der Oord bracht dank na mens de leerlingen en bood den heer Huis man een actetasch aan. De heer Huisman bracht dank aan den heer Veenstra, den heer Beun, het bestuur van de afdeeling en gemeentebestuur. Dank baar was hij ook voor het cadeau, waaruit de hartelijke verstandhouding sprak. WARMENHUIZEN. Donderdagavond 27 Maart had in de kolf baan van den heer Slikker een buitengewone vergadering plaats, uitgeschreven door het bestuur van het Witte Kruis, alwaar Dr. J. J. Th. Doyer, inspecteur van de Volksgezond heid een lezing heeft gehouden met vertoo- ning van een film over prophylactische diphte- rie en roodvonkbestrijding. De opkomst was zeer goed. De voorzitter, Dr. G. J. W. E. van Heste ren, opende deze bijeenkomst. Spr. verheugde zich over zoo'n belangrijke opkomst, wel een bewijs, dat de menschen het nut begrepen hebben van een dergelijken avond. De spreker riep Dr. Doyer hartelijk wel kom toe, die wederom zoo bereidwillig is geweest, naar hier te kon"", om op dezen avond de film te willen bespreken. Het was spreker een groot genoegen hier te zien mevr. Fridagh uit Schoorl, alsmede Dr. Hartog van Koedijk en notaris Pinxter met hunne echtgenooten en verder de burge meester en mevrouw en ook wethouder Swan. Spr. hoopte dat de dames en heeren zich zul len amuseeren met de film, welke enkele voor stellingen zal geven van ons dorp. Hierna gaf de voorzitter het woord aan Dr. Doyer. Deze sprak zijn groot genoeg er over uit, dat zoovele hebben gehoor gegeven aan den oproep van het bestuur. Het is niet, ging spr. voort, dat ik hier voor de eerste maal mag komen spreken voor de bewoners van War- menhuizen, maar al meerdere malen. Ik ben dan gekomen, om u te spreken voor een be paald doel, dat zeer belangrijk is. Deze film is gemaakt niet alleen voor hier, maar ook voor andere plaatsen. Deze film is gemaakt om meerdere bekendheid te geven aai: 'e be strijding van diptherie en roodvonk. Het is dus van groot belang en leerzaam een der gelijke film te vertconen. In Warmenhuizen, en ook andere plaatsen, waar de inspuitingen tegen de diptherie hebben plaats gehad, is de ziekte geheel verdwenen. Aanbevelenswaardig, ging Dr. Doyer voort, is het om bij kinderen, wanneer ze naar school gaan, deze behandeling toe te passen. In 1924 werd dit voor 't eerst te Uit- S geest toegepast tegen diptherie en in 1928 werd deze stof (Toxine en anti-Toxine, gif en tegengif) gecombineerd voor de diptherie en roodvonk. Het resultaat was uitstekend, en spr. sprak den wensch uit, dat de ouders hierin vooral willen medewerken. Hij drukte hen op 't hart met deze methode door te gaan, wat voor de kinderen niet in het minst schadelijk is. Daarna kwam men te zien het eerste ge deelte van de film. Dit bracht in beeld het vervaardigen van Toxine en anti-Toxine, gif ien tegengif, in het Rijks Serologisch Instituut te Utrecht, wat zeer interessant was. Tweede gedeelte: De bekendmaking en be handeling van de inspuitingen op de scholen. Deze voorstelling brachten de lachspieren in beweging, vooral toen vader Jansen met een talrijk gezin werd voorgesteld en over de in spuitingen dacht! Derde gedeelte: Hier zag men op welke leeftijden van de kinderen de gevallen zich voordoen. Dr. van Hesteren dankte de aanwezigen voor de aandacht, die zij getoond hebben tij dens de lezing en film, en was van meening, dat het voor allen zeer duidelijk is geweest, en het nuttige van deze voorstelling ter harte zal nemen. 'Hij1 sprak den wensch uit, dat de ouders hunne medewerking zullen willen verleenen, als wederom eene oproeping zal plaats heb ben, om deze methode toe te passeri, wat waarschijnlijk in Mei a.s. zal plaats vinden. Vervolgens werd uit naam van alle aan wezigen door den voorzitter aan dr. Doyer hartelijk dank gebracht voor zijn prettige en duidelijke toelichting. HENSBROEK. De Coöperatieve Boerenleenbank- broekObdam" hield dezer „Hens- dagen haar jaarlijksche algemeene vergadering in het lokaal van den heer L. Mantel, alhier. Aanwezig waren ongeveer 40 leden, terwijl uit het bestuur afwezig was de heer IJ. Blaauw, voorzitter-directeur, en de heer K. Kamp, voorzitter van den Raad van toe zicht, wegens fam. omstandigheden. De heer D. Leegwater opende met een woord van welkom. Ingekomen was een schrijven van den oud kassier, den heer de Haan, thans wonende te Oegstgeest, waarin dank werd gezegd voor de hartelijke samenwerking gedurende de 13 jaar, waarin hij de functie als kassier hai waargenomen. Verder sprak hij den wensch uit, dat de bank en hare leden nog veel goeds mogen meemaken, terwijl verder het mooie aandenken, hem bij z'n afscheid geschonken, met de grootste dankbaarheid was aanvaard. Uit het rapport var. de Raffaissen-bank te Utrecht bleek, dat alle boeken en bescheiden van den kassier in de beste orde waren be vonden. Uit het jaarverslag, uitgebracht door de heer F. de Boe-, bleek overduidelijk den ge zonden toestand der bank. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1929 133, 6 waren ver trokken en 9 nieuwe leden geboekt. De oud-kassier, de heer de Haan, werd ook door hem op de meest eervolle wijze in het jaarverslag vermeld, terwijl het grootste vertrouwen in den nieuw-benoemde, den heer A. Gunder, gesteld werd. Voorts was een 'rieuwe brandkast gekocht voor de som van f 666. terwgl de oude voor 150 was verkocht. Daaiw werd de rekening en verantwoor- Ötng gehouden ^ooi den kassier, waaruit bieefc. dat de rekct^g sloot met een totaal v«i 256C60.9v m? een :-drag van 518.06 voor en de rca-- e gebr.:* Ve winst. Dt bftU-ne witst een totaalbedrag van 153890.17 aan met een winstsaldo van 785.41. Door hem werd dank uitgesproken voor z'n benoeming. Besloten werd de winst, groot 785,41, in het reserve-fonds te storten. De heeren K. Kamp en T. d. Boer, periodiek- aftredend, werden met bijna algemeene stem mer. herkozen, terwijl in de vacature Gunder, als lid van den Raad van toezicht, werd be noemd de heer Koppenol, met 32 van de 46 uitgebrachte geldige stemmen. De rentestandaard, 4 pCt. voor de spaar gelden, en 5 pCt. voor de voorschotten, bleef, na toelichting van den kassier, voor- loopig nog bij het oude. Wel werd hier en daar verlaging geconstateerd, doch men diende in ieder geval „Utrecht" (de Raffaissen- bank) af te wachten. Het bestuur ontving mandaat in deze naar eigen goedvinden te handelen. Bij acclamatie werden de beide voorzitters, n.1. van de bank en van den Raad van toe zicht afgevaardigden naar de Centrale- en de Kringvergadering, gekozen. Bij de ïondvraag werd door den heer Kop penol een subsidie-aanvrage gedaan van de id. Hensbroek van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantie- oorden. Hoewel eerst het bestuur van mee ning was, dat dit niet zoo licht zou gaan, werd daarna, toen uit de vergadering mede gedeeld werd, dat dit bij andere gelegen heden, (watersnood en etc.) wel het geval was, besloten 60 voor bovengenoemd doel uit te trekken. (Applaus). Daarna werd de vergadering onder dank gesloten. SINT PANCRAS. Donderdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Af wezig was de heer Koelemeij. Ingekomen was van den minister van On derwijs bericht, dat ten behoeve van het open baar onderwijs aan salarissen wordt uitge keerd 6740, waarbij inbegrepen 570 aan pensioenbijdragen. Naar aanleiding van de notulen van de vergadering der Vereen, van Nederl. ge meenten te Den Helder ter bespreking van de mogelijkheid om voor het Noorderkwar tier te komen tot aanstelling van districts schoolartsen deelde de voorzitter mede, dat deze kwestie niet gemakkelijk is op te lossen, te meer omdat Alkmaar en Den Helder a! reeds een zcodanigen dienst hebben ingesteld en dus de kleinere gemeenten op elkaar zijn aangewezen. Ingekomen was een verslag over den toe stand der gemeente in 1929. Medegedeeld werd, dat het ziekenaantal op 31 Dec. 1929 bedroeg 1413 tegen 1372 zielen op 31 Dec. 1928. Medegedeeld werd. dat het werk tot ver betering der lanen is afgeloopen. Dit heeft gekost aan arbeidsloon 374, waarbij nu nog komen de kosten der sintels en 't vervoer er van. In een onderhoud met het Prov. Wa- terl.bedrijf is deswege een tegemoetkoming toegezegd van 50 wegens aanleg waterlei ding. In overleg met den heer v. Herwijnen, controleur van den P.Z.P.Dienst, zijn alle iepenboomen aan den Bovenweg besproeid met carbolineum en is de boomenrij aan den Twuijverweg doorgetrokken tot aan de Mira kelbrug. Aan de gemeenschappelijke Lichtbedrijver. moest een kameroven worden vernieuwd, welk werk is opgedragen aan de firma Klün- de te Dortmund, voor 7150, terwijl het plan is besproken om de bovengrondsche lichtleiding gedeeltelijk te vervangen door een ondergrondschen kabel. In verband met de volkstelling in 1930, waart :i alle perceelen opnieuw moeten wor den g- ïummerd, zijn door B. en W. offertes ontvangen van geëmailleerde nummerplaat jes. Na eenige bespreking worden B. en W. gemachtig tot aanschaffing van 400 stuks a 0.20. De overige stukken en mededeelingen wer den allen voor kennisgeving aangenomen. Verkoop grond aan de Provincie voor een te stichten transformator. Op een desbetreffende aanvraag is door B. en W. aan het P.E.B. de N.W. hoek van het sportterrein ter grootte van 90 M2. aangeboden in erfpacht voor 50 per jaar, of tegen een koopsom van 1000. In dit geval wenscht het P.E.B. aan koop r'c voorkeur te geven, mits de gemeente de kosten van notarieel transport voor haar rekening neemt. Eventueele stukken zijn reeds gereed. B. en W. hebben gemeend hierin toe te stemmen, aangezien dit een zaak is van wederzijdsch belang en hierop is reeds goedkeurend advies van de Prov. Staten ontvangen. Aanvulling Politie-v er ordening voor opkomst ter keuring van trekhonden. De voorzitter deed mededeeling van een schrijven van den Commissaris, waarin de wenschfelijkheid werd betoogd de keuring wettelijk verplicht te stellen, met bijgaand concept-aanvulling. Aldus werd besloten, de politie-verordening aan te vullen. Bijdrage der gemeente in de verple- gingskosten van een achterlijk kind. Tot bespreking hiervan ging de raad in comité. Na heropening v wd met algemeene stemmen besloten een bijdrage te verleenen van 100 voor een jaar tot 1 April 1931. Adres Ouder-commissie. In verband met het feit, dat met 1 April aan de openbare school 4 leerlingen zullen overgaan naar de 8ste klasse, verzoekt adres sant over te gaan tot aanstelling van een 4de leerkracht, zoo mogelijk in het bezit van bijacten. Indien dit mocht afstuiten op te hooge kosten, dan deze 4 leerlingen op kos ten der gemeente te Alkmaar een school te laten bezoeken. 2de: zoo spoedig mogelijk over te gaan tot aanstelling van een schoolarts en' ten 3de: het schoolplein te vergrooten, door ach teruitzetting van het achterhek en het daar door beschikbaar gekomen terrein te houden als schooltuin. Een en ander wordt in hef adres uitvoerig toegelicht. De voorzitter deelde mede, naar aanlei ding van een vorig schrijven, dat B en W met de oudercommissie een onderhoud heb ben gehad', waarin hij meende, dat deze zaken reeds voldoende waren besproken, zoo dat dit schiijven hun eenigszins verwondert. Spr. was van meening, dat na dit onderhoud de commissie zich geheel kon vereenigen met de zienswijze van B. en W., die aan ook nog wat tocht het weer! Op die manier moet men wel kouvatten! 't Is maar goed, dat ik Aspirin-Tabletten bij de hand heb. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord ,BAYER" staat. Prijs 75 ets geheel onveranderd is. Voor wat betreft de vergroof ing van het plein, dit achtten B. en W. niet noodzakelijk, omdat dit alleen dient vóór de schooltijden en in de speelkwartieren afwisselend voor 2 klassen. Voetballen op he. plein is reeds eerder verboden en voor de lichamelijke oefeningen wordt het sportter rein gebruikt. En wat betreft het verzoek tol aanstelling van een schoolarts, dit is niet zoo eenvoudig. Dit onderwerp is trouwens in voorbereiding, zoodat wij hiervan af kunnen stappen, doch dan komt het kardinale Pl'"t: het aantal leerlingen op 1 April a.s. Wij hadden dienaangaande een onderhoud mei. het Hoofd der school en daarna met den in specteur. Deze achtte aanstelling gewenscht, doch als het geheele leerplan voor deze 4 boventallige leerlingen veranderd moet wor den, dan niet. Naderhand is ons door het Hoofd gewezen op art. 56 der L. O.-wet twee de lid, doch indien wij het commentaar hier op nagaan,- dan hebben wij- de overtuiging, dat het doelloos is, om een beroep te doen op den minister. Dit wordt beslist afgewezen. Wij wenschen geen nutteloos beroep te doen, omdat wij, bij een bijna zekere afwijzende beschikking van den minister, voor de con sequentie zouden kunnen worden geplaatst, om op kosten der gemeente een 4de leer kracht aan te stellen. In een onderhoud met den inspecteur verklaarde deze voor de kans op een aanstelling op Rijkskosten niets te geven. Het miniumaantal moet zijn 117 leer lingen. Op 1 April is dit waarschijnlijk 115, terwijl het gemiddeld over de verloopen 4 kwartalen is 105%. Hierop kunnen wij dus geen verzoek gronden. Ook bestaat er in ons leerplan geen 8ste leerjaar. De beste oplos sing achtten B. en W. om deze 4 kinderen in de hoofdvakken, b.v. rekenen, schriftelijk ver der op te leiden en de overige vakken verder te laten volgen met het zevende leerjaar. Plaatsruimte is er voldoende. B. en W. zijn niet overtuigd van de noodzakelijkheid en kunnen met het oog op de verstrekkende financieele gevolgen geen vrijheid vinden hierop gunstig te adviseeren. De heer Lek vond het jammer, dat dit stuk- zoo laat is ingekomen en vond het moeilijk thans een oordeel uit te spreken. Hij stelde voor dit stuk aan te houden, omdat hij zich eerst op de hoogte wil stellen. Spr. achtte het een beroerden toestand, waarvoor dient het nieuwe lokaal? Waarom durven B. en W. de consequentie niet aan? 52 leerlingen in een lokaal achtte spr. verkeerd. Ik loop hoog met het onderwijs, aldus spreker, dit moet zoo goed mogelijk zi'n en ik zou het geld er wel voor over hebben, ook als het van gemeente wege moest gebeuren. De voorzitter verklaarde, indien werkelijk de noodzaak blijkt, dat B. en W. niet zullen aarzelen. Men moet echter niet te licht over de kosten denken; het 4de lokaal moet dan weer geheel onnieuw worden ingericht. De kosten van onderwijs zijn voor onze gemeente al zeer hoog. Dit bedroeg in 1928 oer kind 13.13 en in 1929 meer dan 't dubbele, n.1. 28. Wij hebben, aldus spr., pas een ver plicht 7de leerjaar gekregen, moeten wij er nu ook nog een 8ste leerjaar bij nemen? De heer Lek wees er op, dat het vervolg onderwijs hierdoor ook al is opgeheven. De voorzitter beaamde dit, doch is over tuigd, dat dit voldoende gecompenseerd word door het verplichte 7de leerjaar. De heer Muurling verklaarde zeer ver wonderd te zijn over de in het adres aange kondigde inrichting van een 8ste leerjaar. Toen wij1 6 leerjaren hadden, werden wij tot een 7de verplicht. Wenscht men thans een 8ste?_ en dat voor 4 kinderen, waar blijft dan het eind. Bij een minimum aantal wensch te spr. voor 4 leerlingen geen 4de leerkracht aan te stellen, en verklaarde zich tegen het geheele adres. De voorzitter was van meening, dat hier met eenigen goeden wil en praktischen kijk wel een goede regeliner is te treffen. Wethouder Duif sloot zich hierbij aan en was van meening, dat t' Hoofd toch wel vol doende blijk heeft gegeven van zijn capacitei ten om dit te kunnen waarnemen. De heer Snel achtte 't jammer, dat B. en W het niet aandurven om aan den minister te schrijven. Doch als wij geen recht hebben, is het af. De commissie is toch niet wat lastig geweest? De voorzitter: De commissie vat haar taak zeer ernstig op. Haar werk is te apnreciceren. doch de kosten zullen in dit geval veel te hoog worden. Weth. v. Kam oen verklaarde, dat B. en W. altijd veel voor het onderwijs hebben gedaan en nog steeds zullen trachten dit zoo goed mogelijk te doen zijn. Spr. gaf een overzicht van de klasse-indeeling, waaruit bleek, dat er voldoende ruimte kan worden gevonden en sloot zich aan bij het advies van den inspec teur. Met het oog op de toekomst hebben wij ge zegd, laten wij het lokaal maar bouwen, het kan wellicht nog eens nuttig zijn voor hef onderwijs, doch laten wij nu niet zoover gaan om ook nog te zeggen f nu hebben wij een lokaal en nu moet er ook een 4de leer kracht in, hetgeen van de financieele draag kracht groote offers zou vragen. Indien wij' overtuigd worden, dat het werkelijk is in het belang van het onderwijs, dan zullen geer. offers ons te groot zijn, doch in dit gevat zouden wij de consequentie van een aan- waaraanzÏÏsde den. En nu is het «onakW g om w !1Ceï Lek;nTz"e°5en ik ben daar tegen en ik te staan en te zeggen, i* jg (le r^vlnTffl w"lm voor stellen die 5 10 De heer Lek wensch te zijn standpuntna nop- een me gedachtenwisselmg, te handha «fen Sitat in T """l ,nd" het adres in te willigen en dienaangaan een schrijven te richten aan den min ster. Dit voorstel werd gesteund door den heer Snel, doch verworpen met vijf stemmen te^en De heeren Lek en Snel stemden voor Hierna werd, op voorstel van B.enW,fl; adres voor kennisgeving aangenomen me. vijf tegen twee stemmen, waarbij de hceiui Lek en Snel tegenstemden. Hierna sluiting. SCHOORL. De Vrijdag gehouden vergadering van de Tuinbouwvereeniging was niet zoo diuk be zocht als men wel gewoon is. 't Late seizoen zal daar misschien niet vreemd aan zijn. Als nieuwe leden werden geballoteerd de heeren M. Boschman en Corn. van Duin. Op een aanbieding van zaaiboonen, dub bele stam princessen zonder draad, gingen diverse tuinders in. De prijs van dit aitikel was zeer laag, n.1. 52 ct. per kilo. Voor vroege Veensche zaaiboonen bleek geen animo te zijn. Ook aan veilingaandee- len bleek voorshands geen behoefte. De heer W. Druyver werd voor 1930 weder aangesteld als vrachtrijder voor de onder staande tarieven: Groenten in dubbele bak 10 ets. per bak. Groenten in gewone bak 8 ets. per bak. Groenten in pootjesbak 5 ets. per bak. Dit zijn de bekende witlofbakken. Fruit per halve bak 12 ets. per bak. Aard beien per doosje 2 ets., doch wanneer deze doosjes geplaatst worden in bakken, onge veer 10 stuks per bak dan is de vracht 5 ets. per bak. Aardappelen en kool 60 ets. per 100 kilo. Bloemkool le soort 1 ets, 2e soort ets. Aardbeien per slof 3 ets. Meloenen- bakken 6 ets. per stuk. De voorzitter deelde riiede dat, als gevolg van een geheel nieuwe veilingmethode en ad ministratie,druiven ééns per week de gelden thuisbezorgd van 't geveilde goed, a 10 ets. per uitbetaling onder de 50 gulden, 20 ets. van 50—100 gulden en zoo vervolgens. De uitbetaling geschiedt over de goederen welke in een vorige week geveild zijn. Door de nieuwe wijze van veilen verloopt alles veel spoediger, zcodat een tamelijk drukke veilingsdag toch niet langer dan 1 tot 2 uur duurt. Men is daardoor ook zekerder dat de kooplieden blijven tot 't einde. Trouwens, 't nieuwe plan is gezamenlijk met de kooplie den goedgevonden, en het wordt algemeen toegejuicht, al zijn er natuurlijk wel enke len die zich nog moeilijk aan kunnen pas sen. Gevraagd wordt aan de leden of ze aan de hand van hunne veilingbriefjes steeds alles goed willen controleeren. Den heer J. Beeldman werd opnieuw en voor één jaar als bode Aangesteld. Medegedeeld werd, dat de planten van de nieuwe aardbeien-va.iëteit in aantocht zijn en dat er een aanbieding is om bonte pronk- boonen te teelen voor 55 ets. p. kilo, droog te leveren. Ofschoon de prijs uitstekend is, bestond er geen animo; 't bleek voor dit artikel te laat in de tijd met 't oog op aanschaffen van rijs hout. Echter kunnen liefhebbers zich nog bij den heer Jb. Mooij, secretaris, vervoegen vóór 3 April. Van de Boerenleenbank was nog geen ant woord binnen gekomen op een brief, door 't bestuur van de tuinbouw verzonden. Van de vereeniging van handelaren in vo gels was een schrijven ingekomen waarin de medewerking word gevraagd cm te ageeren tegen de actie van de Vereeniging voor Die renbescherming. De handelaren schrijven door 't Toede werk van de vogelbeschermers in hun "werk beknot te worden. Ofschoon de vergadering overtuigd is, dat enkele vogelsoorten zeer schadelijk kunnen zijn, werd toch niets gevoeld voor steun in deze en werd t schrijven voor kennisgeving aangenomen. Waar reglements-goedkeuring door de Kroon, voor de tweede dertigjarige termijn noodzakelijk is geworden, besloot de verga dering de voorstellen van het bestuur in de ze te aanvaarden en werd sanctie gehecht aan 't nieuwe ontwerp. Noch werd bij de rondvraag door den heer Sporre de vraag gesteld wat de mee zonden stukken betreffende de veiling toch *eJ?eteekenen, zooals zij onlangs in de Alkm. Crt. waren te lezen. De voorzitter meende te kunnen volstaan door te zeggen, dat de uitgebreidheid dier stukken reeas voldoende de beteekenis weer gaven. Nadat de vergadering liet bestuur machti ging tot er weer loooend.e zaken af te han delen tot er weer een ledcnvergaderinp- zou zijn, volgde sluiting. SGMOND-EINNEN. Bloembollencultuur Donaeruag hield de afdeeling Egmond' Binnen haar ledenvergadering in café Anel doorn. Van de 50 leden waren slechts 16 aanwezig. De Voorzitter memoreerde dat ïgog eei zegenrijk jaar voor de vereeniging was 1() nieuwe leden traden toe, een 2-tal leerzame lezingen werden gehouden voor tulpen- en narcissenteelt, spreker hoopt dat ook 1930 voor de vereeniging een voorspoedig jaar mag zijn. Ingekomen was een schrijven van de ai deeling Haarlem voor de Algemeene Ver gadering op 31 Maart. Als afgevaar- den weiden aangewezen de heeren C. Baltus en A. Klaver. Voorts kwam in een schrijven van Alk maar om wijziging van art. 16 van het Al gemeen Reglement en daar dit ook voor de afdeeling Egmondbinnen zeer spoedig van toepassing zal zijn, zal door de afgevaaidig den aan het voorstel Alkmaar steun worden verleend. Besproken werd de moeilijkheid van den verkoop der bollen hetzij per H. L. of per Kg. Besloten werd dit aan kooper en verkoo- roer over te laten. Ook de aardappelwratziektekwestie kwam noo- eens weer ter sprake. Aangezien echter die"soorten welke het meest vatbaar zijn voor deze ziekte hier niet worden verbouw worden, werd deze zaak verder voor kennisgeving aangenomen. Toch werd nog besloten als hliik van sympathie met Castricum, die een proefveld voor dit doel aanlegde, een ver- boekschrift aan het gemeentebestuur van Eg. mondbinnen te richten om dit werk te steu, ^De penningmeester deelde mede dat de ontvangsten in 1929 bedroegen J 85.35 en de uitgaven 33.52. In de rondvraag uitte de lieer S. Zuurbier als zijn meening dat de vergoeding der af. oevaardigden wat laag is. Daar dit echter meer als een eerebaantje moet worden be- schouwd wordt besloten, deze te laten als ze 'b De heer Weijers vroeg hoe het bestuur denkt over de bloemententoonstelling. De voorzitter meende dat eerst eens een Commissie moet worden samengesteld Hierna dankte de Voorzitter voor de op- komst en sloot de vergadering. Naar wij vernemen zal als opvolger van den heer Jager niet zooals eerder werd vermeld de heer Bos zich alhier vestigen als commies Dir. Belastingen, doch de heer Hoed, voorheen te Heerhugowaard. Ook vernamen wij dat de standplaats ver- moedeliik Egmond aan Zee zal zijn. ~Bechtszaken (Mondelinge uitspraak 28 Maart 1930.) G N. M. te Alkmaar, overtreding Trek- hondenwet, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. H. te Alkmaar, nachtrust verstoring, 7 boete of 7 dagen hechtenis. C K. te Limineri, overtreding Leerplicht wei, 8 boete of 8 dagen hechtenis. I I. v. d. K. te Egmond aan Zee, A. K. en S. C. K. te Bergen, loopen over verboden grond, de 1ste 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e 2 boete of 1 week tuchtschool, de 3e 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. G. te Alkmaar, dronkenschap, 5 boete of 5 dagen hechtenis. W. C. A. B., J. M. A. A. B., J. de \V., D. J. E., J. M. F. A. te Alkmaar, straatschen derij, de 1ste, 2e, 3e en 4e, teruggave aan de ouders, de 5e 6 boete of 1 week tuchtschool. J. B. te Bergen, P. P. B. te Limmen, J. J. P. S., J. H. de W. en C. s. te Alkmaar, over treding Arbeidswet, de 1ste 2 x 7 boete of 2X7 dagen hechtenis, de 2e en 5e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hechtenis, de 4e geen straf toegepast J. H., W. K. en R. A. H. te Bergen, L. v. H. en H. G. C. :e Alkmaar, C. B. te Oudorp, J. S. te Amsterdam, overtreding Politiever ordening, de 1ste. 2e en 5e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 4e en 7e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. O. te Heiloo. J. H. B te Uitgeest, H. D R W., J. H. te Pergen. T. V. te Castricum, C B. te Heemskerk. G. M. te Schoorl, W G., J. P. v. d. K., N. J.' S„ F W., W. H. en H. P. de L. te Alkmaar, C. K. te Stompetoren, G. T. S. te Purmcend, H. de B. te Broek op Langendijk, P. H. te Hugowaard, D. P te St. Pancras, H. A. te Oudcrp, J. G. te Noo-d- scharwoude. H. K. te Hoorn, J. M. te Aven- horn, J. de G. te Schagenbrug, J. C. B. te Wieringerwaard, J. H. en W V. te Koedijk, overtreding Motor- en Rüwielwet, de 1ste 19e en 24ste ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e, 4e, 5e, 12e, 16e. 17e, 18e, 20ste, 21ste, 22ste en 26ste, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 6e, 1 le en 27ste, ieder 7 boete of 7 da gen hechtenis, de 7e en 9e ieder 6 boete of 6 dagen hechttnis, de 8ste teruggave aan de ouders, de 10e en 15e ieder f 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 13e 25 boete of 25 daren hechtenis, de 14e 8 boete of 8 da gen hechtenis, d: 25ste 5 boete of 5 dagen hechtenis. Zitting van Vrijdag 28 Maart BIJNA NIET BEHOORLIJK TE SORTEEREN. Onder de vele duistere sociale wetten, die heden ten dage heel wat vergen van het ^ndes rechters, behoort voornamelijk de aibcidswet, waar het betreft de arbeidsrege ling en toen heden dan ook de strafzaak te gen den heer Joh. B., bakker te Bergen, werd' voortgezet bleek maar al te zeer, hoeveel moeilijkheden een veelzijdig ontwikkeld bak- eisgezel, bekwaam zoowel als brood dan wel als koekbakker voor den handhaver der wet kunnen opleveren. Gelukkig evenwel wisten ambtenaar en kantonrechter den weg f" doolhof te vinden en kon ^nraïibV° !nogevonden den tmkker te ver- dao-en tot 2 x 7 gulden boete of 2 x 7 Ti\m?DTo0LITIEAGENT» DOCIi DE -ANDARTS HAD HIER OP MOETEN nr voortgezette behandeling van het EL gen ^en heeF Willem E., arbeider te Mairf3'-' vei,c^c'T zich in den avond van 8 inwnmim"!} ir* nken 'n de straat zijner r rg' a Ditenboschstraat te hebben be- Honffpmi» heden gehoord de verbalisant vincr vanU1f w'ens omstandige beschrij-, heeren'f gestand en gedragingen des trekken Ha?1 we' de conclusie moest invloed'haH iC toc^ wel meer onder den week wel had ei ifrd' daar hii rfe vorige ManTL ?d Willen erkennen. weer eeni® !r die er ook ditmaal maar vraaod |1aH ,n arbeidsverzuim aange- wernlj van0nHerSChreef alle™inst de be- daarbTi ren i >n ,verbalisant en bracht namelijk daPv- n'euw verweer ten berde. aaiThevinpn i. °P dien bewusten avond aandoening hem ev? had ?esouffreerd' we'k vrijheid 7mm,- veneens had belemmerd in uitwerkinn- va„ ^eweS'ngen en blijkbaar de jes bier Man£r1ikghCHnsUmeerde drie glaaS' nu de asrent badversterkt. Aangezien heer E.' bii het ?n"e wilde toeKeven, dat de kend staat nk ps P°'dieagenten niet be staat als een alcoholist, wilde de kat*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6