Ilkimclt Conrait. DE VERDWENEN DEI* Handerd twee en dertigste Jaargang. Donderdag* 3 April Radio-hoekje Pravfüvelaal niaiaara Ho. 79 1930. Vrijdag 4 April. Hilversum, 1875 M. 10.—10.15 Morgen- wijding. 12.15—2.— Concert door het A. V. R. O.-Kwintet. 2.05—2.45 Uitz. voor scholen. G. Pilger vertelt over „De Chineesche zijde cultuur" en „Hoe Chineezen feestvieren". 2.453.Gramofoonpl. 3.4.Maak het zelf! cursus. 4.30—5.— Gramofoonpl. 5.— 5.30 Lezing door M. de Koning. „Bosch brandgevaar en middelen ter voorkoming. 5.30—6.Graraofoonplaten. 6.Tijdsein. 001 Voortz. gramofoonpl. 6.30—6.45 Gra mofoonplaten. 6.45—7.15 Spaansch: Begin ners. 7.157.45 Radiocursus vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. K. G. Knupher: „Hoe te handelen bij en na een aanvaring". 8.01 Kerkconcert. Annie Woud, 'alt. 9.35—10.— Concert door A. V. R. O.- étrijkorkest. 10— Persberichten. 10.15— <11.-- Concert door Omroeporkest. 11.— Gra mofoonplaten. 12.Sluiting. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 10 30—11.— N. C. R. V. Ziekendienst. 11.30 __12.— K. R. O. Godsdienstig halfuurtje. 12 15—1.15 K- R- O. Concert door het K. R. O-Trio. 1.15—2.— K. R. O. Gramofoonp'a- ten. 2:3.K. R. O. Gramofoonpl. 4.-5.— <N. C. R. V. Chr. Liederen-uurtje door Joh.de Heer. 5.—6.30 Concert. Mej. Lies Thoen, so praan. Jo Thoen, viool, de heer M. Coe, fluit t>an. F. Hildemeester, piano en orgel. 6.30— 6.40 K. R. O. Beursberichten. 6.40—7.— J. van Roosmalen: Voorjaars- en Zomerbespui- tingen bij Vruchtboomen. 7.7.10 K. R. O. Causerie door mevr. M. Reiber—Nan naar aansluiting v. d. cursus in schriftverbetering. 7.30 V. P. R. O. I-ersberichten. 7.40 V. P. R. O. Dr. P- B. Westerdijk: De Doopsgezinden. 8.15 V. P. R. O. Concert: Het Hollandsch Trio (Betsy van BreemenSchrik, Julius Hijman, Henk van Wezel). 8.50 V. P. R. O. IMr. M. J. Moltzer: Bolsjewisme. 9.30 V. P. R. O. Vervolg concert. 10.— Lien de Jong: Paaschgedachten. 10.20 Vervolg concert. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 111.05 Lezing. 12.20 Concert. J. Rostall, .viool. H. Bronkhurst, piano. 12.50 Orgelspel door L. H. Warner. F. Lendrum, sopraan. I.50 Gramofoonmuziek. 2.50 Uitz. voor scho len. 4.05 Concert voor scholen. Kwartet C. McClure, mezzo-sopraan. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuws berichten. 7.Pianorecital door Mrs. Nor man O'Neill. 7.20—7.40 Lezing. 7.45 Le zing. 8.05 Zang door R. Maitland, bariton. 8.20 Concert. Orkest. W. Landowska, spinet. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Lezing. 10.50 ca. Dansmuziek. 11.35 12.20 Dansmuziek. 12.2012.50 Proefuitz. Televisie. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli 9.05 Concert. Solisten, koren en orkest. Langenberg, 473 M. 6.20—7.20 Gramo foonmuziek. 9.3511.15 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Concert. Ot kest en hoorn. 4.50—5.50 Concert. Orgel, sopraan en cembalo. 7.35 „Schlagger". Hoor spel. Muzikaal geillustreerd. Daarna tot 10.20: Concert. 10.20—11.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkest concert. 2.202.50 Piano-recital. 2.504.— Orkestconcert. 7.20—9.20 Orkestconcert en toespraken. 9.4011.20 Her-uitz. van buiten- landsche stations. Brussel, 508.5 M. 5.20 Kamermuziek. 6 50 Gramofoonpl. 8.35 Concert door Militaire Kapel. Zeesen, 1635 M- 6.15—11.20 Lezingen. II.2012.15 Gramofoonpl. 12.1512.50 'Lezingen. 1.201.50 Gramofoonplaten. 1 50 3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Berlijn. 4.50—7.50 Lezingen. 7.50 Orkest concert. 9.50 Kaartspel. DaarnaGramo- feonplaten-concert, gemist. De nu voorgestelde regeling zou voor één jaar moeten gelden. Heel erg eens is men het intusschen ook niet over dit advies geweest, want het wordt weer vergezeld van twee minderheidsnota's één van „links" en één van „rechts". Het Hbld. vervolgt: wij merken op, dat 100 pCt. bruikbare zendtijd op twee zenders totaal 160 uur bedraagt. Wanne°r de V. P. R. O. daarvan de acht uur krijgt, welke haar in dit laatste advies worden toegekend, zijn 5 pCt. „diversen" al terstond opgepeuzeld; de V. L. R. A. c.s. vinden dan den hond in de pot. Zij zullen dat wel niet op prijs stellen Zooaat wij nog wel meer schalmen aan de adviezen-ketting van den Raad mogen tege moet zien Dinsdagmiddag heeft ter Amsterdamsche beurze een adres aan den minister van water staat gecirculeerd, geteekend door verschil'en- de verantwoordelijke personen in handel en bankwezen, waarin verzocht wordt den A. V R. O. niet in zijn zendtijd te beknotten. DE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. Een nieuw advies van den Radio- raad aan den minister van Waterstaat. Het Hbl.. verneemt "an zeer betrouwbare rijde, dat een nieuw advies is ingediend, dat in hoofdzaak gelijk is aan het eerste. In dit tweede advies eigenlijk het derde, wanneer men de aanvankelijke betuiging van overmacht meerekent wordt het aandeel van den V. P. R. O. (Vrijz. Prot. Radio Om roep) in de 5 pCt. „diversen" gefixeerd op acht uur. De „Open Brief" van deze vereeni ging heeft dus blijkbaar' zijn uitwerking niet muii.FTorj. Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. C. KELLER. 30) „Waar is zijn kantoor?" De kellner bracht mij naar de dien kamer en sloeg vervolgens links af. Hij tikte op een dichte deur en ik hoorde een slaperige stem „binnen" zeggen. ïk ging naar binnen en trof Louis in een klein zitkamertje aan, waarin hij zich op een canapé had genesteld. Hij was blijkbaar bezig met een potlood iets in een notitieboekje op te teekenen. Hij sprong onmiddellijk op toen ik binnen kwam en borg notitieboekje en potlood weg. „Het spijt mij, Louis", zeide ik, „dat ik je in je rust moet storen, maar juf frouw Delora is in de kleine rookkamer en Bartot is daar ook, blijkbaar daar net uit Parijs overgekomen. Hij is bezig tiaar te terroriseeren en zij heeft mij jvrzocht je te gaan halen." Ik zag hoe Louis' lippen zich tot een gi ijns vertrokken en ik heb hem hierna nooit meer ten volle vertrouwd. Hij deed wij denken aan een wild dier, dat al krwuipend door het struikgewas zijn prooi nadert, om deze dan onverhoeds BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het dag. bestuur der Lan- gendijker Groentenveiiing met tomatenkwee- kers op Zaterdag 29 Maart 1930. Tegen woordig 28 kweekers. De voorzitter, de heer S. de Boer, riep allen een hartelijk welkom toe en sprak er zijn ge noegen ever uit dat zoovelen waren opgeko men. Spr. zegt verder Gat deze vergadering was belegd om te bespreken het sorteeren en veilen der tomaten. Met het oog op de sorteermacimie werd de vraag gesteld hoeveel ramen tomaten er dit jaar zijn. Medegedeeld werd 50.000 stooktoma- ten tegen 28000 het vorige jaar. Verder werd gevraagd of allen weer de to maten over de veiling zullen laten sorteeren. Uit de gedachtenwisseling bleek dat het grootste gedeelte hieraan gevolg wenschte te geven, terwijl er ook enkelen waren die het zelf wilden doen, /etwelk geen bezwaar ople verde. De voorzitter memoreerde dat in de afge- loopen jaren het gewenscht was, dat alles aan de veiling gesorteerd werd, om gelijke partijen te krijgen, doch daar de teelt zich jaarlijks uitbreidt is het wel gewenscht dat enkele van de grootste Verbouwers er toe over gaan dit zelf te doen. Medegedeeld werd dat dit jaar de tomaten direct in de pootjes bakken gesorteerd zul len worden, wat gemakkelijk is en beter voor de tomaten. De bakken zullen door de veiling aangeschaft worden, en zijn ook verkrijgbaar voor diegenen die zelf gaan sorteeren. Voor de kistenverpakking zal de kostende prijs vastgesteld worden. De kosten van sorteeren en veilen bedragen 6<f cent per 100 K.G. plus 10 cent voor de machine, en 10 cent huur voor de kisten. De heer C. Duif Jbz. die het vorige jaar ge sorteerd heeft wilde zich dit jaar weer be schikbaar stellen wat met applaus werd be groet, zoodat den heer Duif dit jaar weer is aangesteld. Besproken werd om de tomaten zooveel mogelijk op naam te veilen, dit zal zoo goed mogelijk uitgevoerd worden. Gevraagd werd nu het sorteeren in het nieu we gebouw a. d. weg zal plaats hebben, om het publiek niet toe te laten, daar dit zeer storend is voor degenen die daar werken Hier zal rekening mee gehouden worden. Me degedeeld werd dat einde April de eerste wel klaar zullen zijn. Bij de sluiting merkte de voorzitter op, dat de Langendijker tomaten een heel goeden naam hebben waf betreft sorteering en kwali teit. Spr. wekte allen op om nauwkeurig hier op te letten, om dien goeden naam te behou den en zoo mogelijk nog te verbeteren, opdat steeds de hoogste prijs kan worden bedongen. Hierna sluiting. NOORDER MARKTBOND. Dinsdagavond vergaderde het bestuur van den N. M. B. in het lokaal „Spoorzicht". Met kennisgeving van verhindering was niet aan wezig de heer P. Kostelijk, terwijl mede de heer P. Meereboer absent was. De heer Brugman opende de verg., de aan wezigen welkom heetende en hopende dat deze vergadering een goede voorbereiding zou mogen zijn voor de a.s. algemeene verga dering van den Bond. Door den heer Jac. Groen werd gevraagc of de geldelijke bijdragen van den N. M. B, voor het werk der correspondentie van den Plantenziektenkundigen dienst bedoeld was tevens als bijdrage voor de aangesloten ver- eenigingen; geacht werd, dat dit niet de be doeling is geweest, zoodat dan ook verschil lende vereenigingen ook een bijdrage hebben verleend of toegezegd. Een schrijven van het Centr. Bureau ver- «n^gggsBaB^MMac—ac i mini 1 1 mi te bespringen. ,yZoo, zoo", bromde hij, „ja, ik kom, mijnheer, onmiddellijk." Hij volgde mij op den voet en ging het restaurant bin nen. Terwijl hij voortliep, had hij zijn gezicht weer in bedwang gekregen. Hij maakte een beleefde buiging voor mij, opende de deur van de rooksalon en liet mij voorgaan. Ik ging een eindje op zijde, terwijl hij op het tweetal toestap- te. Ik hoorde hoe Felicia een geluid van opluchting deed hooren. Bartot keerde zich nijdig om. De beide mannen keken elkander aan en het scheen mij toe, als of er iets onuitsprekelijks tusschen hen gebeurde. Zij deden zoowaar beiden aan wilde dieren denken. Louis bleef in uiterlijk kalm beleefde houding staan, maar met den blik van een jaguar in de oogen, gereed tot den aanvalssprong of om zich te verdedigen, al naar de om standigheden het noodig zouden maken. Bartot, die was opgestaan, deed denken aan een plomp maar sterk dier, waarvan de oerwoestheid moeilijk verheeld werd door zijn menschelijke gedaante en de kleedij. Het waren werkelijk een paar oogenblikken van opwinding voor mij. Er zat nog een heer in den salon, die rustig bleef doorschrijven alsof er niets gebeurde. Een paar vreemdelingen pas seerden op weg naar den bar en sche nen niets bijzonders op te merken dan dat d naitre d'hotel een gast ontving. Fpiicia had zich onwijlekeurig van Bar- meldde het optreden voor verlaagde vracht tarieven; door den N. M. B. is het verzoek daartoe gesteund, toegezegd is een verlaging van 20 pCt. voor bepaalde producten. Door den heer Ootjers werd nog nader toe gelicht, dat d*ze verlaging tijdelijk zal zijn terwijl tegen Vrijdag a.s. nog weer een confe rentie is aangevraagd. Mede bracht spr. rap port uit betreffende de conferentie van verte genwoordigers der spoorlijn vennootschap, van Koophandel en -an den N. M. B. met betrekking tot de aangevraagde uitbreiding van laadgelegenheid. Wel is toegezegd, dat al het mogelijke zal worden gedaan voor ge regeld vervoer, doch voor de bedoelde uitbrei ding wordt blijkbaar niet veel gevoeld. Er kend moet worden, dat door het treffen van verschillende maatregelen de zaken thans tamelijk goed loopen, terwijl tevens nog ver betering raag worden verwacht van het leg gen van nog een stel rails ter bevordering van het rangeeren. Hierna werd overgegaan tot de samenstel ling van den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering. Door de afd. Sint Maarten werd voorge steld maatregelen te treffen, welke het moge lijk zullen maken, dat de aanvoerders ter vei ling het geld thuisbezogd krijgen. Een tame lijk breedvoerige bespreking werd hierover ge houden, waarbij werd gewezen op de moei lijkheid van uitvoering. Geoordeeld werd, dat dit meer een huishoudelijke aangelegenheid is, welke door het bestuur met den betaalmees ter besproken zou kunnen worden. Besloten werd de zaak te stellen in handen van het dagel. bestuur, terwijl dan ter alg. vergade ring het resultaat meegedeeld zal worden. Door de afd. Langendijk van den L. T. B. werd voorgesteld het marktpercentage met 10/100 te verhoogen. Door den voorzitter werd opgemerkt, dat dit dan een amendement is op het reeds vast gestelde bestuursvoorstel, waarin een verhoo ging van 15/100 pCt. wordt voorgesteld. De heer Kliffen wees op het betrekkelijk ge ringe bedrag voor iederen aanvoerder en stel de tevens de vraag hoe nu dan komen te staan tegenover den handel. Een tweede voorstel van dezelfde vereeni ging beoogt intrekking der thans geldende wortelsorteering en teruggang tot de vroeger geldende. In de toelichting werd er op ge wezen, dat de nieuwe sorteering het meer dere werk niet loont, terwijl de vereeniging het op prijs zou stellen, indien bij de stem ming over dit voorstel niet-belanghebbenden zich van stemming onthielden. Bij de hier over gevoerde discussie werd dit voorstel tamelijk krachtig bestreden, met verwijzing ook naar het U. C. B., dat steeds krachtig opkomt voor betere sorteering der uitvoer- producten in het algemeen. In stemming kwam het prae-advies van het bestuur om geen stap terug te gaan op den weg van betere sorteering en zich alzoo tegen bet voorstel te verklaren. Dit prae-advies werd aangenomen met 13 stemmen voor, terwijl 4 stemmen werden uitgebracht voor het voorstel der afdeeling en 5 blanco. Nog kwam van dezelfde afd. een derde voorstel in en wel om een bespreking te houden over de mogelijkheid om b.v. met ingang van 1 of 15 Maart de uien onaf- gesteeld aan te voeren. Algemeen blijkt men met de afd. van gevoelen, dat het product on- afgesteeld beter blijft, alzoo in betere kwa liteit op de plaats der bestemming zal aan komen, alleen bestaat de vrees, dat een min der goed uiterlijk afbreuk zal doen aan de reclame. Algemeen verklaarde men er zich voor deze bespreking ter Algemeene Verga dering te doen houden. De vereeniging „Waarland en Omstreken" diende het voor stel in, het wegen steeds per 100 K.G. te doen geschieden, hoe ook de verpakking mocht zijn. Door den voorzitter .werd medegedeeld, dat hierover ook een bespreking is gehouden in de vergadering van „Nieuwleven", waar de meeningen nog al tamelijk verdeeld bleken te zijn. Door den veilingleider werd opgemerkt, dat het wegen per 100 K.G. bij kleinere ver pakking wel de noodige bezwaren oplevert. Spr. merkte op, dat het zeer veel verschilt, wien men er over hoort. Natuurlijk moet tegen misbruik worden gewaakt; al moet worden toegegeven, dat bii weging per minder gewicht de. aanvoerder niet voordeeliger uitkomt, doch naar spre kers oordeel legt dit verschil niet veel ge wicht in de schaal. Door den heer De Jong werd opgemerkt, dat wegen per 100 K.G. zeer wel mogelijk is, terwijl spr. oordeelde, dat de handel er zich wel bij zou aanpassen. Geruimen tijd werc deze discussie nog voortgezet, wat tot re sultaat gaf, dat beslist de hand gehouden zal worden aan een plaatsing der bascules, waarbij ook de aanvoerders steeds den eve naar zullen kunnen zien, terwijl als prae- tot verwijderd en ik was dicht bij haar komen staan. Plotseling kwam er een einde aan de spanning. Louis liet zijn tanden zien, maar het was bijna als een beleefdheid te beschouwen. „U is welkom, mijnheer Bartot", zei hij in het Fransch. „U heeft al zoo vaak dit bezoek in uitzicht, gesteld, maar ons tot nog toe teleurgesteld." Bartot was tegen zoo iets niet opge wassen. Hij prevelde eerst eenige onsa menhangende woorden, doch Louis boog voor hem met de grootst mogelijke be leefdheid en vriendelijk vervolgde hij: „Mogelijk kan ik iets voor u doen. U heeft ongetwijfeld reeds een kamer be sproken, maar het zal ons een genoegen zijn, wanneer wij u hedenavond m het café mogen zien." Bartot begon nu te spreken, maar hij hij was bijna onverstaanbaar, zoozeer had toorn hem overmeesterd. „Ik kom eens hooren, wat dat alles beteekent! Ik kom waarachtig niet voor mijn pleizier in dit vervloekte land! Ik kom eens hooren, hoe het met de zaken jtaat. Ik eisck, dat ik op de hoogte wordt gebracht. Mejuffrouw hier deelt mij mede, dat haar oom zoek is geweest en nu ziek is. Zij wil niet hebben, dat ik hem opzoek." Louis haalde de schouders op, terwijl hij antwoordde: „Helaas, dat is volslagen onmogelijk, heb ik vernomen. De heer Delora is op advies op het voorste! gegeven zal worden dit aan te nemen. Door de vereeniging Harenkarspel Oost werd ten aanzien der aardappelsorteering voorgesteld de maat 36 tot 55 m. m.; de maximummaat te steilen op 60. Ter toelich ting werd er op gewezen dat de maat 60 m. m. nog een goede consumptieaardappel oplevert. Bij de hierover gevoerde discussie werd o.a. opgemerkt, dat de door den handel voor gestelde sorteering onaannemelijk moet worden geacht. Ten slotte werd als prae- advies vastgesteld, aan te nemen de sortee ring door de Prov. Comm. voorgesteld, dus tegen het voorstel der afdeeling. Alleen werd het niet wenscbelijk geacht de maat 36 m. m. in te voeren voor de be staande van 35 m. m. met het oog op het algemeen in gebruik zijnde sorteerings- materiaal. Door dezelfde afd. werd voorgesteld het overladen in vletten op een andere plaats te doen geschieden. Na discussie werd als prae-advies vastgesteld, dat aan het bestuur zal worden opgedragen met de leiding over de zaak te spreken. In verband met de ge houden discussie werd namens „Nieuw Le ven" de klacht te berde gebracht over het vaak veel te snel varen van kleine motor - chuiten. In dit verband werd door den heer Oot jers meegedeeld, dat hiertegen een verorde ning bestaat en opdracht is gegeven op de naleving strenger toe te zien. Juist is Dins dagmorgen ter dezer zake nog iemand be keurd. Door de vereeniging „De Eendracht" werd voorgesteld het afgeven van bonnen voor het volgend seizoen met ingang van 1 Jan. af te schaffen. Uit het hierover gevoerde debat bleek men tamelijk algemeen van oordeel, dat bij een toepassing als aan onze veiling ge schiedt het niet gewenscht is tot afschaffing- te besluiten; men acht het kwaad hierin gele gen, dat elders een geheel andere toepassing wordt gevolgd. Ais prae-advies werd vastge steld: Hoewel het bestuur het ook gewenscht acht, deze zaak nog eens ernstig te bespre ken op de Algem. Verg., verklaart het zich tegen het voorstel van „De Eendracht". Door het bestuur zal nog het volgende voorstel op de agenda worden gebracht. Het bestuur stelde voor, het veilingspersoneel op leeftijd of bij invaliditeit pensioen toe te ken nen en vroeg de machtiging der verg. daar voor een regeling vast te stellen. Hierna werd door den penningmeester nog een overzicht gegeven van de hnanciën, waarna het bouwplan voor een te stichten betaalkantoor, vergaderzaal en woning be zichtigd en besproken. Aan de bouwcommis sie werden naar aanleiding dezer bespreking verschillende opdrachten verstrekt. Hierna sluiting der vergadering. HEILOO. Zooals bekend wordt op „Groot IJpen- stein" een R.K. inrichting gebouwd voor zielszieken, genaamd „St. Willebrordus". Hoewel de inrichting nog op geen stukken na voltooid is en het dus nog geen zin heeft om hiervan een beschrijving te geven, vraagt een gebouw daarnaast, het z.g. St. Paulus- Paviljcen de aandacht. Dit is het eerste R.K. asyl voor crimineele psychopathen op ver zoek der regeering gebouwd en bestemd voor een 40-tal verpleegden die ter beschikking van de regeering zijn gesteld. Hoewel ook dit gebouw nog lang niet voltooid is blijkt uit de voorzorgen die worden genomen dat uitbraak uit deze ruimte uitgesloten is We vernemen dat het gebouw in Mei in gebruik wordt genomen en dat de mogelijk heid niet uitgesloten is dat de minister bij de officieele opening zal tegenwoordig zijn. De aanvoer, van rabarber natuur lijk alleen getrokken op vervroegd product was iets grooter dan de vorige week. Ia tegenstelling met genoemde producien was er voor dat artikel veel animo en vlugge handel met steeds opgaande prijzen; de no teering was voor le soort 25 tot 36 en voor 2e soort 10 tot 14 per 100 bos. Spinazie van den kouden grond komt nog niet, doch het glasproduct overheerscht de markt. In het laatst der vorige week bleef de prijs nog vrij hoog, n.1. 0 50 tot 0.90 per kist, doch Maandag was de prijs bedui dend lager, vooral voor die kwaliteit waarin de z.g. „wolf" voorkomt; le soort gold 60 tot 70 cent, 2e soort 40 tot 45 cent per kist. Sla werd in geen groote kwantums aan gevoerd en de doorsnee kwaliteit is matig, de prijzen waren 6 tot 8 per 100 stuks. Raapstelen en radijs werden in mooie par tijtjes aangevoerd en de prijen waren en blij ven hoog. We noteerden voor radijs 5 tot 8 en voor raapstelen 4 tot 5 per 100 bos. Knolselderie werd nog in beduidende partijtjes aangevoerd, doch de prijs, die den laatsten tijd nog al ging, begon nu beden kelijk te zakken; de prijzen waren slechts f 2 tot 4 per 100 stuks. De aanvoer van peen, uien en rapen was niet groot en de handel was dermate lui dat zoo goed als niets voor een redelijken prijs werd verhandeld. De prijzen varieerden van 0.70 tot 1.15 per 100 K.G. Kool werd kleine partijtjes aangevoerd en was duur, doch de sorteering was zoo onregelmatig dat de prijzen varieerden van 0.04 tot 0.22 per stuk. De aanvoer van aardappelen as niet groot en de handel stug, daar door e verlaagde vrachtprijzen veel naar het buitenland gaat en men in het vooruitzicht van vlugger handel een te lioogen prijs vroeg, waardoor de handel op het doode punt stond en zoo goed als niets voor den ouden (lagen) prijs werd verhandeld. Door het generaal bestuur der Congrega tie van het „Goddelijk Woord" te Rome is onze plaatsgenoot, pater P. Rozing, bestemd voor net Apostolisch Vicariaat en voor di buitenlandsche Missie aangewezen. Als standplaats is den jongen pater aange wezen de Kleine Soenda-Eiland (Flores- missie). Afd. Heiloo Centraal Genootschap. Gister vergaderde te Heiloo de afdeeling Heiloo van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Uit het jaarverslag bleek ,dat het ledental 431 bedroeg. Dit jaar konden zeven kinderen uitgezon den worden. Volgens rekening van den pen ningmeester bedroegen de inkomsten 354.24. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de mogelijkheid bestaat ,oin ook voor eigen rekening kinderen naar de koloniehuizen te zenden door tusschenkomst van het afdee- lingsbestuur. Ouders, die daarvan gebruik wenschen te maken, kunnen inlichtingen be komen bij de secretaresse, mevr. J. Eilerts de Haan—Jorissen, pastorie Heiloo. reis ziek geworden. Deze heer", vervolg de hij, naar mij wijzende, „kan mijn woorden bevestigen. Hij ligt nu te bed en een geneesheer is bij hem. Het spijt mij voor u, maar het is ten eenen male onmogelijk hem thans lastig te vallen. „Welnu, dan wacht ik", verklaarde Bartot, zijn armen vouwende. „Ik zal ge duld hebben tot hij hersteld is." „Ja, waarom ook niet", merkte Louis op. „Niets kan ons aangenamer wezen en wij zullen graag ons beste beentje voorzétten om het u hier gezellig te maken." Ik voelde, hoe Felicia mij in den arm kneep. Ik keek naar haar en zij maakte een gebaar in de richting van de deur Wij verdwenen en ik belde voor den lift. „O, kapitein Rotherby!" riep ze uit, „u is mij al weer te hulp gekomen! Ik was zoo bang voor dien man! Hij sprak zoo nijdig tot mij en hij geloofde niets van al wat ik zeide. Het is heusch waar, dat mijn oom ziek is. U gelooft het toch wel wat ik zeg, kapitein?" Gelukkig stopte op dat oogenblik de lift. Wij waren op de vijfde verdieping. „Wij moeten zachtjes loopen", zeide zij. „Oom slaapt en de do" ter heeft ge zegd, dat wij vooral moesten zorgen hem niet. wakker te maken." „Zult u mij het genoegen doen samen met mij te eten?' vroeg ik. „Daar gevoel ik wel wat voor", ant- BERGEN. Voor het behoud van bosch. het Berger Het Comité van Actie voor het behoud van het Berger bosch in ongeschonden toestand had gister de redacteuren der groote Neder- landsche dagbladen uitgenoodigd een bezoek aan Bergen te brengen om zich ter plaatse ervan te overtuigen, dat het leggen van een weg voor snelverkeer door het Berger bosch een bedreiging van deze plaats als vacantie- oord zal beteekenen. In de Rustende Jager werd door een tiental comité-leden met di vertegenwoordigers der pers een lunch ge bruikt, tijdens welke dev oorzitter van het Comité, de heer D. A. Klomp, aan de hand van enkele kaarten een uiteenzetting van den toestand gaf. Daarna werd de toestand ter plaatse opge nomen en na een boschwandeling, waarbij njen een indruk kreeg van de beteekenis van dit natuurmonument, werd unaniem gecon stateerd, dat het leggen van een onnoodigen weg voor snelverkeer door dit fraaie en rusti ge "gebied een daad van vandalisme zou zijn, die in ieder geval moet worden voorkomen. BEVERWIJK. Woensdag is de beruchte timmerfabriek der firma Knapen Co., welke in enkele ja ren tot 5 maal toe door onbekende oorzaak in de asch gelegd werd, wegens faillissement der firma publiek verkocht. Kooper werd voor 12700 deh eer Lan gendijk, die tevens alel in de fabriek aan wezige roerende goederen genaast heeft. HOORN. Gistermiddag werd in de Zuiderzee drij: vende gevonden het lijk van de ongeveer 40- jarige ongehuwde vrouw P. W. uit de ge meente Hoorn. De oorzaak van dit ongeval is niet bekend. Dr. Baesjou heeft tevergeefs gepoogd de levensgeesten op te wekken. i TUITJEHORN. Diefstal in de r. k. kerk Deze week kwam de schoonmaakster in de r.k. kerk alhier bij 't verplaatsen van de ar menbus tot de ontdekking dat deze bus veel lichter was dan de vorige week. De werkster waarschuwde den pastoor en na onderzoek met den armenmeester bleek dat het deurtje van de armenbus met een beitel was verbro ken en een bedrag van ongeveer 50 a 60 daaruit was ontvreemd. EGMOND-BINNEN. Thans is door tusschenkomst van de Eerw. Paters Montfortanen te Egmond aan Zee de officieele aanvraag aan den Raad ingekomen om een perceel bouwgrond te mogen koopen aan den Bergerweg voor den bouw van een Klooster voor Zusters Carmelitessen. woordde zij. „Of liever, ik wil dat heel graag. Maar laten wij ergens ver weg hier vandaan gaan. Laten wij een rusti ge gelegenheid opzoeken, waar niemand ons kent." „Best", zei ik. „Trek een mantel aan met een flinken kraag en zet een hoed op. Dan gaan we ergens heen, waar veel muziek wordt gemaakt en weinig rnen- schen komen. We zoeken daar een rus tig tafeltje op en kunnen dan eens ge- veilig praten. Want ik heb u veel te ver tellen, juffrouw Delora". „En ik u ook", zei ze zachtjes. „Het zal heerlijk zijn. Maar loop vooral zacht, mijnheer-. Hij mag niet wakker worden." Zij wees naar de gesloten deur en ik heek haar doordringend aan. Het was toch niet mogelijk, dat zij comedie speel de. Ik was overtuigd, dat zij vast geloof de, dat haar oom in de aangrenzende kamer lag. „Ik kom u hier om acht uur halen", fluisterde ik. „Ik zal klaar staan", antwoordde zij. „Kom vooral niet te laat, anders word ik ongeduldig. O", vervolgde zij, met een beetje nijdig gebaar, „ik begin het land te krijgen aan dit hotel. Ik begin te ver langen er uit weg te komen, om er nooii meer terug te keeren. Hoe verder, hoe lievor. Maar ik zal klaar staan als u komt, kapitein. Tct straks dus!" tWordt yerrpbai 1

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5