Lanim en Veeteelt. Marktberichten Rechtszaken Sport Fiflmnleuws. iug; Bokken; Kipeieren eieren 4.25. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord „BAYER" staat Prijs75 ets ontvangst bereid. De vertegenwoordiger der Nederlandsche vliegtuigfabrieken te Kobe, de NecjerlandschAziatische Handelmaat schappij, reisde met het toestel van Osaka naar Tokio mede. Het vliegtuig wordt gede monteerd en binnen een week naar Los An- geles verscheept, vanwaar uit de heer Van Lear Black nieuwe groote vluchten over het Amerikaansche continent gaat ondernemen. DE „GRAF ZEPPELIN" TERUG GEKEERD. Zeer moeilijke landing. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is gisteren te kwart voor twee uur weder naar Fried- richshaien teruggekeerd. Aan boord was de landingsvlag geheschen en te 3.05 uur had na een tocht van 7 uur de landing plaats. De tocht had onder zeer buiige weersgesteld heid plaats en ging langs Hegau, Winter- thur, Zürich en het Kanton Thurgau. Deze landing was wel de moeilijkste, die het lucht schip ooit gemaakt heeft. De manoeuvre werd geleid door dr. Dürr. Assistentie moest hierbij verleend worden door alle employés en werklieden, benevens eenige honderden mannen van den Maybach Motorenbau. Het landingspersoneel beliep in totaal ongeveer 500 man. De „Graf Zeppelin" kon eerst te 16.26 uur in de hall worden geborgen. Naar kapitein Lehmann mededeelde was de windrichting zeer ongunstig en moest bij een sterken Noord-Oosten wind (6 tot 8 meter per se conde) gedaald worden. De op Woensdag bepaalde tocht gaat niet door, aangezien de radio-installatie nog uitgebreid moet wor den. De voorbereidingen hiertoe zullen eeni- fe uren in beslag nemen. Op 12 April zal de witsersche tocht plaats hebben. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 4 April 1930. W. R., te Egmond a. d. Hoef, overtre ding jachtwet, 8 boete of 8 dagen hechtenis. IJ. de G., te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, 3 boete of 3 da gen hechtenis. G. M. te de Rijp, A. J. K. te Alkmaar, overtreding arbeidswet, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. M. F. te Wieringen, J. H. te Genemui- "den, M. N. S. te Obdam, overtreding Binnen Aanvarings-reglement, de le en 3e ieder 3 X 3 boete of 3 X 3 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. D. en J. K. te Bergen, H. P., G. K. en N. S. te Alkmaar, L. F. v. S. te St. Pan- cras, dronkenschap, de le, 2e en 5e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 3e, 4e en 6e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. S., te Beverwijk, A. S. te Egmond aan Zee, W. C. N. te Velsen, T. C. v. S. te Heiloo, P. G., J. B., D. W. B. te Bergen, J. de G. te Egmondbinnen, J. S., G. S., A. K. en D. A. te Alkmaar, W. S. te Al melo, C. J. W. te den Helder, S. G. te Petrus K., Spanbroek. Hooger beroep von nis overtreding motor- en rijwielwet. Vrijge sproken. W. G. V., Bergen-Rooterdam, vroeger te Bergen. Verduistering. Interlocutoir vonnis: nadere instructie gelast. Joh. B., Castricum, bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven 25 boete of 25 Theodorus J., stationschef, Bovenkarspel Gevaar veroorzaken op een spoorweg, 25 boete of 25 dagen. Itze de V„ Helder, thans gedetineerd. Ze denmisdrijf art. 249 wetb. v. strafrecht. maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefja ren. MOORD TE VALKENBURG. Gister werd, gelijk wij in ons vorig num mer nog onder laatste berichten mededeel den, voor de rechtbank te Maastricht behan deld de zaak tegen de mijnwerkers J. L. en J. F. Rademakers, woonachtig te Schim- mert, verdacht in den nacht van 1 op 2 Dec. van het vorig jaar te Valkenburg met opzet A. H. M. Curvers van het leven te hebben beroofd door dezen met een mes te slaan en te steken, aan de gevolgen waarvan C. kort daarop is overleden. J. L. Rademakers is ge detineerd en beschuldigde zijn broer van den moord. Op verzoek van het O.M. is daarop ook L. r. R. in hechtenis genomen, terwijl het O. M. tevens de in hechtenisneming vroeg van een drietal getuigen, de gebr. Damosseaux en W. Bunjes op vermoedens van meineed. De rechtbank willigde dit verzoek in. De zaak is daarop geschorst en zal op 22 April a.s. opnieuw in behandeling komen. DE MOORD TE BEN'NEKOM. Een psychiatrisch onderzoek gelast. De rechtbank te Arnhem heeft een psy chiatrisch onderzoek gelast naar de geest vermogens van J. Hoek, den verdachte in de Bennekomsche moordzaak. Tot deskundigen zijn aangewezen dr. Schnitzler en dr. Staal man, beiden te Arnhem. De voorloopige hechtenis van den ver dachte is weer met 30 dagen verlengd. DIEFSTALLEN IN DEN UTRECHTSCHEN RAADSKELDER. Voor den politierechter te Utrecht heeft gisteren gediend de zaak tegen een Amster- damschen koffiehuisbediende, die als bezoe ker van den Utrechtschen raadskelder onder zijn jas stilletjes een antieke bierpul had mede genomen. Een van de bedienden van deze inrichting had dit evenwel gezien en de politie er bij gehaald, die daarop dezen klant had geverbaliseerd. Verdachte was niet verschenen. De heer Hendrix, waard van den kelder, deelde als getuige op een desbetreffende vraag van den rechter mede, dat hij, nu de kelder juist één maand open is, mist: 10 an tieke aschbakken, zeer veel tafelzilver en een honderd bierpullen. De gapperij nam op het laatst zulk een omvang aan, dat bij aan de kellners van zijn inrichting van elke öetrap ping 2.50 beloofde. De officier van justitie eischte een gevan genisstraf Van drie weken. De politierechter, in aanmerking nemende den omvang van deze diefstallen, veroordeel de verdachte tot twee weken gevangenis straf. DE MEPPELSCHE SOCIETEITSKWESTIE. De Hooge Raad wees gisteren arrest in de zaak van H. V., gerant van de sociëteit Tivoli te Meppel, die zich voor den kantonrechter te Meppel te verantwoorden had wegens overtreding van de politieverordening aldaar die om. voorschrijft, dat het verboden is op den vierden Dinsdag in April sterken drank toeganke- te verkoopen in voor het publiek Zuidscharwoude" J. G. te Oudorp, over-1 Ipe lokalen. Op dien dag is te Meppel n.1. treding Politieverordening, de le en 14e paardenmarkt. De sociëteit heeft echter de ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 2e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 3e, 12e en 15e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e en 11e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 5e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 6e en 13e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 7e ont slag van rechtsvervolging, de 8e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 9e, 10e en 16e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. J. B. en C. G. te Egmondbinnen, J. L. te Castricum, H. S. en E. V. te Egmond aan Zee, L. E. S., A. S., D. de J. te Heiloo, C B. te Heemskerk, J. N. te Limmen, 'J. C. T., B. G. I., A. K. te Uitgeest, P. v. R., en A. S. te Bergen, J. S. te Oterleek, J. F. te Hensbroek, A. A. de H. te den Helder, P. F. te Krabbendam, P. J. te Warmen- huizen, K. K. te St. Pancras, C. B. te de Rijp, F. B. te Graft, C. G. te Stompetoren, ;N. K. te Schagen, E. H. te Koedijk, W. R. te Hoogwoud, A. v. V. te Anna Paulow- na, P. W. en H. A. D. te Beemster, H. P. K„ S.!R., H. K., J. P. H„ J de L„ H. J., G. K., J. A. de L„ D. S., F. S., J. S., 'A, V. en N. S. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le, 8e, 13e, 22e en 29 ieder 5 boete of 5 dagen hechte nis, de 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 16e, 17e, 23e, 24e, 27e, 30e, 33e, 36, 39e en 41e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 15e 3 X 1 boete of 3 X 1 dag hechtenis, de 9e, 34e, 35e en 40e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 10e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 11e, 18e, 25e, 32e en 37e, ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 12e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 14e, 21e, 26e en 31e 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 19e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 20e 4 en 2 boete of 4 en 2 dagen hechtenis, de 28e 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 38e 8 boe te of 8 dagen hechtenis, de 42e 2.50 boete of 2 dagen hechtenis, de 43e terug gave aan de ouders. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 8 April. Uitspraken zitting 1 April. Gerbrand O., reiziger te Alkmaar. Hooger /ieroep vonnis kantongerecht terzake over treding artikel 22 motor- en rijwielwet. Vrij gesproken. Jan Willem van A., Rotterdam, thans rijkswerkinrichting te Hoorn. Hooger beroep vonnis overtreding artikel 453 wetb. van strafrecht (openbare dronkenschap bij 11e herhaling). Vonnis kantonrechter bevestigd. bevoegdheid, gedurende 30 dagen per jaar anderen dan leden tot het gebruik daar ter plaatse van sterken drank toe te laten (art 9 Drankwet). De directeur had als één van deze 30 dagen aangewezen dien Dinsdag in April 1929. Het ging er nu om, of in zoo'n geval een sociëteit een voor het publiek toe gankelijke lokaliteit was. De kantonrechter had een veroordeelend vonnis gegeven, hetwelk bevestigd werd door de rechtbank te Assen. De Hooge Raad overwoog, dat in de dag vaarding niet gesteld was, dat de betreffen de localiteit een voor het publiek toeganke lijke localiteit was waarvoor vergunning of verlof verleend moest zijn. Ter principale rechtdoende heeft de Hooge Raad het vonnis van de rechtbank te Assen vernietigd en den requirant ontslagen van rechtsvervolging. HET DOORSNIJDEN VAN DEN KABEL VAN DE V.A.R.A.-STUDIO. Onderzoek voortgezet. In de zaak tegen den 21-jarigen fascist, lid van de bezemgroep, die in hooger beroep had terecht gestaan, wegens poging tot op zettelijke vernieling van d^n V.A.R.A.-zen- der op 30 April 1929, besliste het gerechts hof, dat het onderzoek niet volledig is ge weest. Dinsdag 29 April om 3 uur zal het onder zoek worden voortgezet en zullen nog de drie getuigen worden gehoord, o.w. de adjunct directeur van het electriciteitsbedeijf te Hil versum. MR. DR. MULLER GEÏNSTALLEERD Heden werd mr. dr. N. Muller geïnstal leerd als rechter in de arrondissements rechtbank te Amsterdam. De installatie werd verricht door mr. Servatius. Voetbal. Persstemmen over Nederland—Italië. De Nederlandsche pers is over het alge meen tevreden met het spel, dat onze oran jemannen Zondag hebben geleverd. De N.R.Crt. zegt van ons elftal o.m. het volgende: Het Nederlandsch elftal mag op een be vredigend resultaat en een eervol gelijk spel terugzien. Dat wij de Italianen globaal als ploeg bekeken, een tikje beter vinden, is het gevolg van het tempo der onzen, aat nog steeds te traag is. In de tweede helft was er beterschap te bespeuren en toen kwamen er oogenblikken voor, dat het initiatief vclkomen aan Neder landsche zijde was en dat de Italianen han den en voeten noodig hadden, om zich hun noordelijke vrienden van het lijf te houden. Fortuinlijk met schoten van verre waren de Italianen niet en toen zij begrepen hadden dat zij met v. d. Meulen op die wijze niet klaar kwamen, veranArden ze dan ook hun aanvalstactiek. Onze achterhoede heeft zich uitstekend ge houden. Men was bevreesd, na v. Kol's off day in Tilburg voor den Ajaxied en op Denis vertrouwde men ook niet unaniem. Maar zij hebben zich beiden in hun ouden vorm ge toond en een prachtigen wedstrijd gespeeld. Van der Meulen sloot zich daarbij aan in onberispelijken stijl. Van de Nederlandsche middenspelers noemen wij Kools de beste. Hij heeft het met Orsi best kunnen vinden. Van der Wildt en Breitner groeien meer en meer in hun plaatsen en zij zullen nog veel goeds in de toekomst laten zien. Als linie was onze voorhoede de zwakste. Tap vooral treuzelde te veel en hield daar door het spel wel erg op. v. d. Heijden speelde een zijner beste wedstrijden en ook v. d. Broek die met een beauty het gelijk makende punt scoorde was zeer op dreef. Landaal en de Kreek waren voldoende, waarbij dient opgemerkt, dat de laatste in de tweede helft gehandicapt was door een been letsel. Ook bij deze gelegenheid werd er weer stevig gezoend in het veld. Toen Italië doelpuntte liep zelfs de Italiaansche grens rechter naar Baloncieri toe, om dien met een klinkende kus te beloonen voor het fraai stukje kopwerk, waarmede hij den zuiveren voorzet van Constantino tot een doelpunt maakte. De Italidansche grensrechter had beter gedaan op zijn lijn te blijven en nauw keuriger op te letten of de bal uit was of niet, want daar had deze brave heer geen of een verkeerden kijk op. Dr. Bauwens heeft in rustigen stijl den wedstrijd geleid. Een prettig arbiter om aan het werk te zien. Iemand wien men gaarne kleine oneffenheidjes vergeeft, omdat hij zoo geheel en al den indruk maakt van een door en door nauwgezet sportman met een zui vere sportieve opvatting van zijn taak. Het Hbld. geeft zijn meening als volgt weer: Het geheel is een wedstrijd geweest, die ons spannende oogenblikken bij de vleet heeft gebracht. Een kamp, die ons koude en regen deed vergeten, vooral op die, werkelijk veelvuldige mementen, dat onze oranjeman nen laaiend van geestdrift,, er op los trok ken. Een wedstrijd tintelend van leven, snel als de bliksem, aantrekkelijk door zijn wis seling van tooneel. Die de volle anderhalf uur lang de vele duizenden rondom wat is- ons Stadion, als het geheel gevuld is, toch imposant heeft geboeid, die spanning deed blijven tot aan het laatste snerpen van het fluitje van scheidsrechter Bauwens. Maar die, en het doet ons een groot ge noegen dat nog eens met klem te mogen vaststellen, ons heeft geleerd, dat wij heusch niet behoeven te verliezen, zelfs niet van een zoo sterke ploeg als de Italiaansche die nog maar kort geleden het eveneens sterke Duitsche elftal met 20 in het zand deed bijtenen dat wij Nederlanders nog altijd staan in de voorste rij der voetbalspelende volkeren van Europa. Wij kunnen tevreden zijn! Persstemmen in Italië. De Italiaansche middagbladen, zoo lezen we in de Tel., betreuren unaniem de gemiste zegekans, die binnen het bereik der Italiaan sche ploeg lag. Over het geheel wordt den eigen spelers verweten dat zij zich meer om de technische schoonheid van hun spel dan om het resultaat daarvan bekommerden. De Mezzo Giorno della Sport schrijft dat Italië een overmacht heeft gehad, maar dat men „met handschoenen aan" ge speeld heeft, daardoor herkreeg de Holland- sche verdediging haar vertrouwen en waar door tevens het doelpunt ontstond uit een vrijkomen der Hollandsche voorhoede. Orsi viel schromelijk tegen, Meazza was de kluts kwijt en daardoor verloor ook Magnozzi al le samenwerking; alleen Baloncieri en Con stantino zorgden voor den aanval. Het blad vraagt voorts, waarom men met de rust Magnozzi niet door Cesarini verving. De heele wedstrijd is een pleidooi voor de Ita liaansche verdediging en een échec voor den aanval. Holland toonde een schrandere ver dedigingstactiek en de Hollandsche aanval trad slechts zelden maar dan te rechter tijd op. Denis was geenszins achteruitgegaan, zijn spel was nog temperamentvol en tech nisch af. Hij zette Orsi telkens buitenspel en ook Meazza maakte hij hulpeloos. Holland had in elke linie één groote steunpilaar: Van der Meulen, Denis, Kools en Tap, maar het elftal had toch geen ruggegraat. Een ploeg met weinig goede gedachten maar met el ijver bezield. Holland kan tevreden zijn met dezen uitslag. DeGazetta della Sport roemt den stoeren, maar ridderlijken geest van de match. De kalmte van Holland heeft met succes 'n Italiaansche ploeg van betefe klas se in bedwang gehouden. De grootste kracht ging van Denis en Kools uit, maar zij wer den niet voldoende gesteund. Technisch blonken Tap en v. d. Broek uit. De Piccolo schrijft: De Hollanders hebben zich als leeuwen geweerd tegen ster kere tegenstanders. Het blad looft vervol gens ons uithoudingsvermogen dat Italië tot voorbeeld kan dienen. Schoolvoetbal te Alkmaar. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden uiden als.volgt: Woensdag 2 April: Afd. B I: Gem. school 3 I—Julianaschool 10—-0, scheidsrechter Langhorst; Gem. school 6 I—St. Pancras I 31, scheidsr. Reijers; Gem. school 4 I—Schoorl 4—0, scheidsr. Bak. Afd. B II: Gem. school 8—Gem. school 4 II 20, scheidsrechter Reijers*; Wilhelmina- school3e Gem. school II 02, scheids rechter Bak; Gem. school IGem. school 2 23, scheidsiechter Reijers. Zaterdag 5 April: Afd. A I: R H. B. S. IAmb. avondsch onbeslist, scheidsrechter Peper; Handelssch. I—Handelsavondschool 4—1, scheidsrechter Wiebols. Afd. A II: Ambachtsch. III—R.H.B.S. III 1—3, scheidsrechter Bak; R.H.B.S. II- Handelsschool II 2—2, scheidsrechter Reijers (gewonnen door 3 strafschoppen door Han delsschool II), 1 1 Afd. AIII: R.H.B.S. V—Ambachtsschool VI 5—0, scheidsrechter Langhorst. Zwemmens De Europeesche Kampioenschappen. Nu Oostenijk voor de organisatie pecsche dameskampioenschappen beawun heeft en Hongarije andere grootep'an1*" koestert, dreigt het gevaar, dat deze Eur peesche dameskampioenschappen niet zo De' Nederlandsche Zwembond heeft aan de F.I.N.A. voorgesteld om de organisa tie van deze kampioenschappen op zien t< nemen. In afwachting van het besluit van den Internationalen Bond heeft de technische commissie van den Nederlandschen Zwem bond reeds alle voorbereidende maatregele.i getroffen. Motoren. Motorraces te Alkmaar. Door de baankeuringscommissie, bestaan de uit de heeren Breeman, van Hamersveld Hunze en John Stol, is de vorige week de grasbaan op het Sportpark gekeurd gewoi den en men heeft deze in een zeer goede con ditie aangetroffen. Voor de op 2en Paaschdag 21 April a.s uitgeschreven Motorraces worden thans alleen geldprijzen uitgeloofd. De inschrijvingsbiljetten, welke de vorige week zijn verzonden, komen reeds in en wel uit alle deelen van ons land, zooals uit: Alk maar, Amsterdam, Arnhem. Bussum, Har lingen, Heer-Hugowaard, Hilversum, Rot terdam, Spijkënisse, Tiel, enz. Bij1 de thans ingekomen biljetten zijn reeds die van Binder (Oostenrijker), Breeman, V Dinter, V. Hamersveld, Jansen, van Pelt v. d. Pluym, enz.- HET SCHILDERSMODEL VAN PARIJS. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Een Ufa-film met Lilian Harvey in de hoofdrol vormde de attractie van het nieuwe programma. Mascotte is een aardig schildersmodel m Parijs. Op een artistenfeest vergt 'n vriendin bij 't dansen te veel van haar krachten en ai spoedig blijkt dat alleen een verblijf in Davos de vriendin zal kunnen genezen Maar waar het geld vandaan te halen/ Wacht, Mascotte zal op het feest schilder stukken bij opbod verkoopen. Dat brengt echter nog lang niet genoeg op. Een schilde rij van haar zelf doet 't beter, maar 't meeste succes heeft Mascotte als zij. zich zelf aan den meestbiedende veertien dagen gratis £ls model aanbiedt. Men biedt op tot vijf dui zend francs en dit hoogste bod wordt gedaan door Jean Darrier die op het feest zijn vrouw op een flirtation betrapt met Gaston Dupies. Tusschen de beide echtgenooten ont staat een verwijdering en Mascotte komt veertien dagen bij Jean. Deze laatste tracht zijn vrouvb tot inkeer te brengen tot verdriet van Mascotte, die zich zeer aan Jean is gaan hechten. Hoe alles voor deze beide nog tot een goed einde komt moet men op de film zelf gaan zien, met haar vele verras sende scènes. Lilian Harvc-y speelt de titelrol met vurig temperament en zij weet ook haar opkomende genegenheid zeer goed uit te beelden. Igo Sym is een zeer sympathieke verschijning en uitstekend geschikt voor de rol van Jean. Hugo Halm wist van Gaston een mooi type te maken evenals Julius Falkenstein van den advocaat Giron. Men amuseerde zich bij dit hoofdnummer heel goed Een natuurop name, een Hollandsch- en Wereldnieuws en een komische tweeacter, getiteld De Graaf von Haberniks. gingen nog aan het hoofd nummer vooraf. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Een vergadering van de akker- boüwafdeeüngen over de land bouwcrisis. Dezer dagen heeft het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw de akkerbouwafdeelingen bijeen geroepen, ten einde de crisis welke inzonderheid in de akker bouwbedrijven heerscht, ernstig te bespreken. Naast 18 afgevaardigden van afdeeüngen was de vergadering bezocht door ongeveer lüO leden. Het woord werd eerst gevoerd door de af gevaardigden, terwijl daarna aan ieder der aanwezigen de gelegenheid werd geboden zijne meening naar voren te brengen. Nagenoeg alle sprekers wezen op den ernst van den toestand. Terwijl in de laatste jaren voor verschillende bedrijven de toestand toch al minder gunstig was, werd deze door de ongekende daling der prijzen van granen van granen en andere akkerbouwproducten met name van aardappe.s, zóó verergerddat zonder overdrijving gezegd kan worden, dat deze voor tal van bedrijven onhoudbaar is geworden. Met klem werd er daarom op aangedron gen, oat alles gedaan zal worden om in d°- zen toestand verbetering te brengen De volgende middelen werden naar voren gebracht: Het zou gewenscht zijn indien de landbouworganisaties samenwerking zoeh ten teneipde een program van actie on te stellen, naar de verwezenlijking waarvan mPt spoed gestreefd zoude worden Het werd noodzakelijk geacht, dat er of een minister van landbouw of een directeur-gene raai komt. Eenerzijds werd meer heil ver wacht van een minister van landbouw ander" zijds werd gewezen op de aanstelling van ePn directeur-generaal, waardoor in meerdere ma te dan thans het ge-val is, eenheid van leiding zou worden bevorderd. Alle sprekers welke over het onderwern hPl woord voerden, waren echter van oordeel dat verandering in den tegenwoordigen toestand gewenscht is. Door sommige sprekers werd met nadruk gewezen op de wenschelijkheid om door een grondig onderzoek, evenals zulks voor eeni ge jaren bij de suikerbietenteelt heeft plaats gehad, tot een goed inzicht en met gedocu menteerde voorstellen te komen. De belanghebbenden hebben toen zelf alle mogelijke gegevens verzameld welke de toe stand onzer suikerbietenteelt naar waarheid bloot legde. Hieraan is het voornamelijk te I danken gewekt, dat deKamerJton w0r, den overtuigd van de billijkheid der geuit, wenschen. Zoo zal het ook met deze akker. bouw-crisis gaan. Van de regeering nia worden verlangt dat zij zorgt voor de me^ volledige voorïïct ting en bestudeering, «Joch daar hiervoor wel niet gezorgd zal zijn, is ilet een dringende eisch, dat wij zelf trachten door een zoo ernstig mogelijk onderzoek, slagen op het ijs te komen en goed gemotL veerde voorstellen te formuleeren. Alleen dan is er kans bij deze regeering en deze Kamer een gewillig oor te vinden om naar de land- bouwbelangen te luisteren. Vrijwel alle sprekers waren het er over eem dat herziening der spoorwegtarieven onder de bestaande omstandigheden dringend UOo. dig is. Terwijl men het betreurde dat de re. geering te dezen aanzien zoo lang getalmd heeft, werd er op aan gedrongen pogingen in het werk te blijven stellen tot verdere ver. laging te komen. Naast al deze punten zijn nog vele andere naar voren gebracht, wij noemen hiervan nog slechts de wegenbelasting, welke de boe. ren moeten betalen terwijl zij in vele gevallen de wegen welke zij gebruiken zelf reeds on- derhouden. Het hoofdbestuur stelde voor in de a.s. al. gemeene vergadering, welke in Mei zal wor. den gehouden, de crisis weder aan de orde te stellen. Het hoofdbestuur zal trachten dan met omschreven denkbeeld te komen. BROEK OP LANGENDIJK, 8 April '30 Langendijker Groentenveiling. Peen 1.10- 1.40; Roode Krol le s. J 4.50—10.30; Gele Kool le s. 4—8.10; Deensche Witte Kool 1.20-/ 2.30; Uien 0.90-/ 1.30; Grove Uien 1.30—140, alles per ICO Kilogram. Aanvoer: 6800 K.G. Peen; 116000 K.G Roode Kool;118000 K.G. Gele Kool; 112000 K.G. Deensche Witte Kool; 9000 K.G. Uien. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 7 April 1930. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Gele Kool per 100 K.G. 5.20—7; Kropsla p. 100 stuks 5—7; Prei per 100 bos 3.60 5.80; Perziken per stuk 23 cent; Poste. lein per bakje 1.04—1.18; Raapstelen per 100 bos 1.20—2.30; Radijs per 100 bes f 2.204.70; Roode Kool per ICO K.G. 5.90—11Selderie per 100 bos 1.20—1.70; Spinazie per bakje 0.41— 0.61; Uien per ICO K.G 1 403.50; Wortelen per 100 K.G. f 1.50; Witlof les. per 100 pond 5.207.70; Witlof 2e s. per 100 pond 2.503.80. NOCRDSCHARWOUDE, 7 April 1930 Uien 1—/ 1.10; Drielingen 0.80- 0.90; Grove 1.50—1.70; Peen 1 10- 1.60; Peen (kleine) 0.80, Roode Kool f 4.6010.30; Gele KooL f Detosche Witte Kool 0.60 per 100 K.G Aanvoer: 16Ü0 KG. Uien; Peen; 81600 K G. Roode Kool; .10—840; 2 20, alles 2000 KG. 14800 K.G. Gele Kool; 121600 K.G Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 7 Afiril 1930. Roo de Kool le kw. 4.50—7.40; Roode Kool 2e kw. 4—5.80; Witte Kool les./ 1.90; Drielingen 0.10; Uien 0.70. Aanvoer: 14700 K.G. Roode Kool; 1600 K.G. Witte Kool; 375 K G. Uien PURMEREND, 7 April 1930. „Afslag- vereeniging Beemster, Put merend en Omstre ken". Aardappelen: Boute 80 en Blauwe 74 cent per zak, 25 K.G.; Kleine Blauwe 46 ct per zak, 25 K.G.Aardbeien 43—89 cent p. doosje; Witlof 3—13 per 100 K G.; BI. kool 12 per !C0: Roide Kool 460— 13.20 per 100; Witte Kool 1.80 per 100; Savoye Kool 2.80—12.80 per 100; Boere- tooi 20 cent per kist; Spinazie 0.54— 0.88 per mand, 6 K.G.Sla 5.10-/8.20 per 100 krop; Andijvie 1.60—3.30 per 100 krop; Radijs 3.40 -ƒ 6.50 per 100bos; Pieterselie 6 per 100 bos; Selderij 8 per 100 bos; Raapstelen 1.80—3.40 per 100 'osWobtelen 37 cent per zak; Uien 23 cent per 25 K.G.; Prei 1.70—7 per 100 bos. ZAANDAM, 7 April 1930. Veilingver. „de Zaanstreek". Sla 1.35—2.50 per kist; Pieterselie 816 cent per bos; Selderie 10—13 cent per bos; Pre' 8—10 cent per bos; Uien 46 cent per zak; Raapstelen 30—36 ct. per 10 bos; Citroenen 1.70 per 100; Spina zie 40—50 cent per kl. kist; Roode Kool 17 cent per stuk; Spinazie 1.50—1.70 per kist; Sla 1.35—2.50 per kist; Sla (pik) 60—96 cent per kl. kist; Radijs 6—7 cent ;>er bos; Zure handappelen 23 cent per pcnd; Zoete appelen 810 cent per pond; Stoofpe ren 7 'A cent per pond. BEVERWIJK, 7 April 1030. CoöP- Tuin; bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Prei 6IjI —10 cent; Rabarber 22--35 cent; Selderij 3 —4 cent; Pieterselie 2—3 cent; Raapstelen 4 cent; Radijs 57 cent per bos; Witlo» ,le s-9—12 cent; Witlof 2e s. 5—8 cent, Wit lof (stek) 2—6 cent; Spruitjes 15—21 cent; Spinazie 8—13 cent; Bieten 1^—2 cent; Jien 1 cent; Nero 23 cent; Peen 1)4—2 cent per K.G.; Sipnazie 30—50 cent; Boere- kool 30—45 cent; Witlo' (stek) 25—40 cent per kist; div. bewaarkoolen 6—12 cent; Knol len 2—3 cent; Sla 2-8 cent; Aardbeien 34 cent per stuk. PURMEREND, 8 April 1930. Op de lie den gehouden weekmarkt waren aanvoer en Prijzen als volgt: Kaas. 17 stapels Fabriekskaas 38; 5 sta- Boerenkaas 38, 1 stapel Goudsche kaas 38, per 50 K.G. In totaal 23 stapel^ wegende 25000 K.G. Handel goed. 1628 •50perl£G. i-T'J Runderen w.o. 165 vette, f O-7' rLl15J» K O.; 571 Melk- en Geldekoeien m-iii,!- n' 10 Stieren, handel runder® maPaarden 100-/ 200, hand*1 Myette kalveren 1.20—/ 1.40, ban* f lO-^'il Nuchtere kalveren, slacht Llyl 36 'o* f 18 -ƒ 32, handel ma hg, 'inyc. e varkens, voor de zouterij f 0.7<F" vel Ar,de slacht 0.70-/ 0.74 P* t 4-iai 55 Magere varkens -ƒ 45, bande! stug; 161 Bi-gen 24- hancfefvO SAUg; 346 Schapen 30-/ f/. SiïïSLr'Wj Ov.rt.oudm (W f 39; 21 f 4.255.25, EO**- 4E6oeT& 48815 kipeieren - 4 4<tï' A* 25086 stuks EendeievT?» cent per '«tuk 1000 Stuks Kievitseier«

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10