Rlltiaarscie Courant. DE MHfcri twse en dertigste Jaargang. Dinsdag April Radio-hoekje t'ElllLLKTON. Stadsnieuws N«. 83 1930 Woensdag 9 April. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 Ai.) 10.—10.15 Morgenwijding. 12.—2.— Con cert. A- V. R. O.-Kwintet. 2.-2.30 Radio- Kmderkoorzang. 2.30—3.— Liedjes en ver haaltjes. 3.4.— Naaicursus. 4.—4.30 De voornaamste studiemuziek voor piano, uitge voerd door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 4.30—5— Gramofoonmu- ziek. 5.30—6.45 Concert door het Omroep Orkest. 6.45—7.15 Italiaansch: Beginners. 7.15_7.45 Itaiiaansch: Gevorderden. 7.45— 8.Gramofoonmuziek. 8.01 A. V. R. O- Radio-Tooneel. „Tartuffe"! Blijspel in 5 bedr. van J. B. P. Molière. 10— Persber. 10.10 Aansl. van de Cinema „Royal" te Amster dam. Daarna gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend N. C. R. V.) 8159.30 Concert. 10.30—11.Zielen- dienst. 11.-11.30 Gramofoonmuziek. 11.30 —12.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 12.30-2— Concert. Mevr C. van Ravenzwaay—Möllenkamp, zang. H. Her- mann, viool. H. v. d. Horst Jr., cello. Mevr R. A. v. d. Horst—Bleekrode, piano. 2—2.45 Opening van de Gioote Voorjaarsbloemen Tentoonstelling te Utrecht. Sprekers: Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, Dr. J. P. Fockema Andreae, Mr. A. J. Labouchère. 2.45—3.15 Lezen van Chr. Lectuur. 3.1 o— 4.30 Concert. P. v. d. Hurk, fluit. H. Her- mann, viool. Mej. Luise Lauenroth, piano. 4.305.Gramofoonpl. 5.6.Kinder uurtje. 6.—6.30 Cursus Radio-techriek. 6 30 —7 Causerie over technische onderwerpen. 7—7.45 Voor de Rijpere Jeugd. 8— Uitz. van Vlaamsch-Zeeuwschen Radio-avond van- uit de Geref. Kerk te Axel. Sprekers en con- eert. Harmonie, Zangverenigingen, orgel. Daarna persberichtei:. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Orkestconcert. 2.202.50 Concert. A. Broad- hurst, alt. B. Da ies, tenor. 4.20 Dansmu ziek. 5.05 Orgelconcert coor R. New. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwber. 7.Cello- soli door M. Frank. 7.207.40 Lezing 7.45 Lezing. 8.05 Orkestconcert. 8.35 „The En- chanted Island". Operette in 1 bedrijf. 9.20 Nieuwsberichten. 9.45 Lezing. 10.Clave- sinrbel-recital door W. Landowska. 10.35 Lezing. 10.55—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Orkest, koor en solisten. Langenberg, 473 M. 6.20—7.20 Gramo foonpl. 9.3510.30 Gramofoonpl. 11.30 12.10 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkest concert. 4.505.50 Orkestconcert. 7.20 „Zar und Zimmermann". Kom. Opera in 3 bedrij ven van A. Lortzing. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. Katundborg, 1153 M. 2.50—4.50 Orkest- concert en declamatie. 7.359.35 Orkestcon cert. 9.55—11.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Orkestconcert. 9. „I'Oncle Maturin". Operette van Henry Weyts. Orkest en solisten. 9.35 Vervolg con cert. Zeesen, 1635 M. 6.1511.20 Lezingen 11.2012.10 Gramofoonplaten. 12.15 12.50 Lezingen. 1.201.50 Gramofoonpl. 2.05—3.50 Lezingen. 3.50—4.50 Concert. 4 50—7.50 Lezingen. 7.50 Concert. Orkest en trompet. 8.55 „Reflexe". Cabaret. 9.50 Brid- ge-les. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. DE ZENDTIJDENKWESTIE OVER HOOGTIJDAGEN. Minister Reymer schijnt naar aan de de Tel. uit inlichtingen van diverse zijden bteek bij het „voorloopig regelen" van de zewdtijdveraeeling over de verschillende om roepverenigingen beter den toon te vinden dan zijn voorganger. De wijze waarop hij den betrokken omroepbesturen in zake détail- regeiingen om medewerking „verzoekt", spe ling latend voor elke logische en redelijke araentfeering >p zijn voorstellen, laat niet na den indruk te wekken, waarop zij kennelijk af gestemd is. Op dit oogenblik staat de regeering nl. Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER 84) „Niets meey", antwoordde Louis kalm. „Ik wensch u overigens veel succes." Ik knikte en verliet het café. Bij den hotelportier informeerde ik naar den heer, die in den vooravond in het café in elkaar was geztvkt. „De dokter is tVveemaal wezen kijken» mijnheer", deehte hij mij mede, „het schijnt een soort Mlan beroerte geweest te zijn, die veroorzaakt is door iets dat hij had gegeten." „Denkt men, dat h\j beter zal worden?" „De dokter noemie het een zeer be denkelijk geval, raa;\r bij goede verple ging haalt hij het er misschien wel bo venop. Wij hebben zaoeven aan een da me te Parijs getelegrafeerd om over te komen." Ik kon niet nalaten ti\ glimlachen, ter wijl ik voor de lift beldtl Ik zou dus ge legenheid hebben mijn d.^me met de tur kooizen nogmaals te onti\ioeten! HOOFDSTUK ?tyX. In mijn kamer gekomen, verwisselde fk mijn rok voor een huisjasje en mijn verlakte schoenen voor een paar pantof fels. Ik ontdekte toen eensktüips, dat ik geen sigaretten meer had. Ik keek naar de pendule. Het was pas half ttjf. Ik had dus nog altijd een half uur voo* mij. weer voor een schijnbaar gecompliceerde si tuatie. Zooals bekend is, heeft de V. A. R. A. naast de haar in het nog steeds vigeerende „voorloopige" en veelzins onbillijke schema toegemeten vasten zendtijd nog recht op een ruim aantal z.g. „hoogtijdagen" en de „vooravonden" daarvan. In deze voorloopige regeling wordt aan deze politieke zendorga- nisatie zelf overgelaten, welke dagen zij al dan niet met dezen feestelijken naam wil be stempelen, hetgeen uiteraard logisch is, maar bij gebrek aan een objectieven maatstaf de kiem in zich draagt van mogelijke geschil len. De V.A.R.A. maakt thans op grond van de hoogtijdagen-clausule, aanspraak op d«n A. V. R. O.-zender, gedurende den één-Meidag en voorts den daaraan voorafgaanden 30sten April, voorts op den Zaterdagmiddag van 12 April den Zaterdagavond bezit zij reeds en den Zondagmiddag van den 13en April d.a.v. De A. V. R. O. erkent het recht van de V. A. R. A. op den eersten Mei, als zijnde een datum, die voor de V. A. R. A een politieke traditie bezit, zij meent evenwel, dat de der tigste April, als verjaardag van prinses ju li/ma, voor het overgroote volksdeel, buiten de V.A.R.A.. een hoogtijdag is. welke door de aanhangers der betrokken politieke organisa tie evenzeer gerespecteerd dient te worden, a's haar eigen I-Mei Wat betreft der. eisch tot uitlevering van den A. V. R. O.-zender op 12 en 13 April, neemt het bestuur van den Algemeenen Om roep het standpunt in, dat zij de relatieve waarde van deze politieke congres-dagen voor de V.A.R.A. niet kan beoordeelen. Niet temin is de A.V.R.O. bereid haar zender den 12en April geheel vrij te geven. Tegen inwil liging van hetzelfde verzoek voor dén daarop- opvolgenden Zondag, bestsan evenwel ern stige bezwaren. Voor dien Zondagmiddag toch heeft de A. V. R. O. voorbereidingen ge troffen, om de „Ma.tthaus-passion" uit te zenden, een artistieke „daad", die men niet zonder meer op korten termijn kan verdagen. De minister van Waterstaat heeft op sym pathieke wijze medewerking gevraagd, aan de betrokken omroepstations tot de volgende oplossing; De één-Meidag blijft gereser veerd voor de V.A R.A., de avond van den dertigsten April wordt gehalveerd, het eerste gedeelte voor de V A. R. A., het tweede voor de A.V.R.O. De minister is erkentelijk voor de mede werking- in dezen van de A. V. R. O. en tracht thans de V. A. R A. tot een weder dienst te bewegen, haar Zaterdagavond van den 19en April verjaardag van prins Hendrik met de A. V. R. O. te ruilen voor een anderen avond, die voor haar bij zondere waarde heeft. Ten aanzien var den 13en April a.s. den dag dus, waarop de A.V.R.O. de Matthaus- Passion zal uitzenden, verwacht men, dat de V. A. R. A. haar verzoek zal intrekken, te meer waar zij den vollen Zaterdag daaraan voorafgaande, vrijwillig verkreeg van de A. V R. O. INRICHTING NIEUWE KINDER BEWAARPLAATS MET VERHOOGING VAN SUBSIDIE. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 42.: De Vereeniging „Kinderbewaarplaats" al hier huisvest sinds eenige jaren de aan haar zorg toevertrouwde kinderen in een barak, staande op een terrein aan de Gasthuis straat. Deze barak is eigendom der gemeen te en wordt op hare kosten onderhouden. Het gebruik van dit gebouwtje levert veel onge rief op. De wanden zijn van hout en enkel voudig, hetgeen hooge verwarmingskosten veroorzaakt. Bovendien is de inrichting er van hoogst onvoldoende. Ook in het verslag over 1928 van de Inspectie der Volksgezond heid voor de hygiëne van het kind worden dienaangaande opmerkingen aangetroffen. Niettemin bleef een verzoek om voorzie ning in dezen toestand achterwege, omdat het bestuur zelf geen goedé oplossing zag. zag. Echter is er thans, blijkens een onder dag- teekening van 17 Maart j.1. tot ons gericht adres, gelegenheid om uit de moeilijkheden te geraken. Het bestuur hoopt namelijk te hu ren een gedeelte van het vroegere rijksopvoe dingsgesticht en dit, door het eenigermate te verbouwen, geschikt te maken voor het doel der Vereeniging. Maar om deze plannen te kunnen verwezenlijken, behoeft het bestuur de hulp der gemeente. De bij de stukken gevoegde exploitatie rekening doet U zien, dat gevraagd wordt, behalve een hooger jaarlijksch subsidie van Ik deed mijn kamer op slot en begaf mij met den lift naar de vestibule. Mijn vriend de hotelportier stond ach ter zijn lessenaar te soezen. „Kun je niet een jongen naar het café zenden, om Louis te vragen mij 'n doos je sigaretten als ik altijd rook te ver schaffen?" „Met alle genoegen, mijnheer", ant woordde de man, „maar Louis is er op het oogenblik niet. Denkelijk zal wel een der anderen weten, welke sigaretten u gewoon is." „Is hij er niet?" vroeg ik, naar de klok kijkende. „Dan is hij toch wel vroeger dan gewoonlijk uitgegaan". „Neen, hij is den geheelen avond af wezig", antwoordde de portier. „De twee de maïtre d'hotel heeft het mij zelf ge zegd". "„Den heelen avond niet? Wil dat zeg gen, dat Louis een vrijen avond heeft?" „Zeker, mijnheer, Louis is daareven in zijn jacket uitgegaan." Een oogenblik stond ik zoo verbaasd, dat ik geen woorden kon vinden. Im mers niet meer dan enkele minuten ge leden had Louis mij verzekerd, dat hij dezen nacht dienst had in het café. In ieder geval had hij mij dus toen voorge logen. En hij zou dat niet zonder bepaal de bedoeling hebben gedaan. Wat zat daar achter? Ik liep een paar maal heen en weer, terwijl de portier mij nieuws gierig nakeek. n, „Heeft u Louis bepaald zelf "oodl]f;°„ zal ik aan Antoine de sigaretten laten vragen?" Ik vermande mfl en antwoordde. „Laat het maar aan Antoine vragen, hij weet ook wel, wat ik wensch. 170, een bedrag van 2300 tot dekking van de kosten van verbouwing. In het ver volg zou dan de gemeente zijn ontheven van liet onderhoud der barak, waaraan In de ja ren 1925 t/m. 1929 resp. 317.35, 123.35, 911, 27 en 53.59, totaal 1432.29 of rond 285 per jaar is ten koste gelegd. De gemeente zou dus jaarlijks een uitgave van 115 besparen of, gekapitaliseerd, een be drag van ongeveer 2300, gelijkstaande der halve met de thans aan te wenden kosten van verbouw. Het na verhooging van het subsidie nog overblijvende exploitatietekort van 80 per jaar zal de vereeniging trachten te dekten door verhooging der opbrengst van contri buties. Met het oog op het sympathieke doel, dat de Vereeniging nastreeft, bestaat er naar onze meening alle aanleiding om het bestuur bij zijn pogingen tot het verkrijgen van een betere huisvesting te steunen, te meer, nu dit op voor de gemeente zoo weinig bezwarende wijze kan geschieden. Een bijkomstige omstandigheid, die mede voor inwilliging van het verzoek pleit, is, dat de barak dan kan worden afgebroken, waardoor het terrein, waarop deze is ge plaatst en dat in verbinding staat met den grond van het oude stadsziekenhuis, geheel vrij komt. Dat de vereeniging overigens, bij het sloo pen van de barak, in overleg met ons, eenige onderdeelen daarvan voor hare nieuwe In richting gebruikt, zal Uwerzijds geen be zwaar ontmoeten. VERKOOP GEDEELTE SCHERMER- PAD. In bijlage Nr. 41 schrijven B. en W.: De N.V .Stoel en Zoon's Bouwmateriaalbe- drijf, gevestigd alhier, heeft gevraagd te mo gen koopen een aan deze gemeente in eigen dom toebehoorend1 gedeelte van het Scher merpad, kadastraal bekend gemeente Alk maar, sectie B no. 3376 gedeeltelijk, ter grootte van pl.m. 27 M2. en nr. 3612, ter groote van 77 M2., voor den prijs van 2-60 per M2. Bedoeld terrein is op het bij de stuk ken gevoegde kaartje in rooae kleur aange geven. Het betreft hier het laatste gedeelte van het Schermerpad. Het heeft voor het verkeer niet de minste beteekenis. Aan weerszijden er van liggen eigendommen van eerdergenoem de N. V". Er is dus geen bezwaar tegen, dit gedeelte van het pad aan de N. V. over te dragen. In verband met den onlangs voor terrein in dezelfde omgeving door de N. V betaalden grondprijs zijn wij bereid, U in overweging te geven, met dén geboden prijs genoegen te nemen. Wij stellen U derhalve voor het desbetref fende besluit te nemen. AANVULLING VAN COMMISSIES. In bijlage no. 43 schrijven B. en W.: In verbond met de vacature-Veen zijn tot nu toe in een tweetal Raadscommis sies Plaatsen open gelaten, waarin thans, na de toelating van den heer Van Dru- nen, zal kunnen worden voorzien. Te vens zal voorzien moeten worden in de vacatures, welke in de na te noemen Raadscommissies zijn ontstaan door het ontslag nemen air Raadslid van den heer Mr. H. A. J. M. Kusters. Wij stellen Uwe Vergadering derhalye voor over te gaan tot de benoeming van a. twee leden der commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen (vac. G. Veen en Mr. Kusters); b. een lid der commissie van bijstand voor 't Onderwijs (vac. Mr. Kusters); c. een lid der commissie van bijstand voor het Grondbedrijf (vac. G. Veen); d. een lid der commissie van bijstand voor het Sportpark (vac. Mr. Kusters) e. een lid der commissies van overleg voor de ambtenaren en voor de werk lieden der gemeente (vac. Mr. Kus ters). Voorts geven B. en W. in overweging den heer H. van Drunen aan te wijzen om zitting te nemen in de 4e afdeeling (vac. Veen) en den heer D. Geels om zitting te nemen in de 2e afdeeling (vac. T'r. Kusters). BIJZONDER LAGER ONDERWIJS. GEMEENTELIJKE VERGOEDING 1927. TWEEDE DRIEJAARLIJKSCHE AF- KENING (1925 t/m. 1927). VOOR SCHOT 1930. B. en W. stellen in bijlaae No. 31 den Raad voor de volgende besluiten te ne men: Ik nam een avondblad en keek het nieuws eens door. Hoewel ik mij in den loop van den dag volstrekt niet ver moeid had, gevoelde ik mij niettemin ongewoon slaperig. Toen de jongen met het doosje sigaretten kwam, stak ik het ongeopend in een zak. Vervolgens trad ik, alvorens naar mijn kamer te gaan, de rookkamer binnen en dronk er een ster ke whisky soda. Aan een der jongere kellners, 'die daar bediende, vroeg ik nog eens: „Weet je ook of Louis vanavond nog hier komt?" „Neen, mijnheer, hij is daarnet uitge gaan." „Dank je, laat de anderen maar niet weten, dat ik je dat heb gevraagd." Ik gaf den jonge man een halve kroon en keerde naar mijn kamer terug. Ik was weer een beetje cpgekwikt, ™,aar> hce onbegrijpelijk hot ook moge rijKen, begon ik de koffie, welke Louis mij had voorgezet, te verdenken. Ik herinnerde mij nu, of meende mij ten minste te her- ri neren, dat deze een eigenaardig smaakje Ifad gehad. Maar welk doel zou Louis kunnen hebben mij te bedwelmen juist op het oogenblik, dat ik te zijnen gunste moest optreden? Ik had een spiritustoestel op mijn ka mer en ik zette onmiddellijk een kop sterke thee. Maar zelfs toen ik dezen had gedronken, gevoelde mij nog altijd doezelig. Het was intusschen tien minu ten voor elf geworden en ik deed mijn kleerkast open om er het eenige wapen uit te neihen, dat ik in den nacht binnen mijn bereik wilde hebben. Het was een rotting met looden knop, die mij reeds meer dan eens goeden dienst had bewe- A. De Raad der gemeente Alkmaar besluit: I. Het gemiddelde bedrag per leer ling voor de „kosten van instand houding" over het jaar 1927, dat ten laste der gemeente is gebleven, te bepalen: a. voor de scholen voor gewoon lager onderwijs op 21.19 en b. voor de scholen voor uitgebreid lager onderwijs op 49.50; II. De vergoeding in de „kosten van instandhouding", bedoeld in arti kel 101, le lid, der Lager Onder- wijswet-1920, over Let jaar 1927, be nevens het bedrag, waarop over de jaren 1925, 1926 en 1927 aanspraak kan worden gemaakt, vast te stel len zooals in een nader aangegeven staat achter elk der scholen is ver meld; III. Te bepalen, dat bovenvermelde vergoedingen worden verleend, onder voorwaarde, dat aan de ge meente zal worden terugbetaal 3 al heigeen evenfueel te vee! of ten onrechte mocht zijn genoten. B. De Raad der gemeente Alkmaar besluit aan de Besturen der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scno- len voor lager onderwijs toe te kennen de gemeentelijke vergoeding in de kos ten van vakonderwijs, bedoeld in arti kel 101, 9e lid, der Lager Onderwijsvvet- 1920, over het jaar 1927, zooals in een nader aangegeven staat achter elk der scholen is vermeld: C. De Raad der gemeente Alkmaar besluit: I. Het gemiddelde bedrag per leerling, dat voor den cursus voor Openbaar Vervolgonderwijs in 1927 ten laste der gemeente is gebleven, te bepa len op 40.09; II. De gemeentelijke bijdrage in de „kos ten van instandhouding", bedoeld in artikel 102 der Lager Onderwijs- wet-1920, van den Cursus voor Ver volgonderwijs, staande onder het beheer der Vereeniging „St. Jo- seph" te Alkmaar, over het jaar 1927, benevens het bedrag, waarop over de jaren 1925, 1926 en 1927 aanspraak kan worden gemaakt, vast te stellen zooals in een nader aangegeven staat is vermeld; III. De gemeentelijke bijdrage in de „kosten van instandhouding", be doeld in artikel 102 der Lager On- derwijswet-1920, van den Cursus voor Vervolgonderwijs, staande on der het beheer der R.K. Jeugdver- eeniging „St. Fidelis van Sigma ringen" te Alkmaar, over het jaar 1927, vast te stellen op 16 (gemid deld aantal leerlingen in 1927) X 40.09 641.44; IV. Te bepalen, dat bovenvermelde bij drage wordt verleend onder voor waarde, dat aan de gemeente zal worden terugbetaald al hetgeen eventueel te veel of ten onrechte mocht zijn genoten. D. De Raad der gemeente Alkmaar besluit aan de Besturen der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1930 toe te kennen de nader aangegeven voorschot ten op de gemeentelijke vergoeding in de kosten van instandhouding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager Onder- wijswet-1920; E. De Raad der gemeente Alkmaar besluit aan de Besturen der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1930 toe te kennen de nader aangegeven voorschot ten op de gemeentelijke vergoeding in de kosten voor vakonderwijzers, bedoeld in artikel 101, 9e lid, der Lager Onder- wijswet-1930. UITBREIDING TRANSFORMATOR STATIONS. B. en W. schrijven in bijlage No. 40: Door toeneming van het aantal aanslui tingen in de stad is het noodig het transfor matorstation van het electriciteitsbedrijf aan de Vischmarkt, ondergebracht in het voorma lig wachthuis van de nachtwacht aldaar, zoo mede dat aan de Ridderstraat, zich bevindend in het daargelegen voormalig brandspuiten huis, uit te breiden. Wij hebben in verband daarmede voor bei de gevallen omgezien naar een terrein in de omgeving, geschikt voor bouw van een ge- zen. Tot mijn verwondering stond de stok niet in den gewonen hoek. Ik wist absoluut zeker, dat ik den stok na mijn terugkeer uit Parijs'in de kast had zien staan en ik stelde dadelijk een nauwkeu rig onderzoek naar het wapen in. Ik liet geen hoekje ondoorzocht, maar ten slot te moest ik wel tot de overtuiging komen, dat de stok was verdwenen. Of de huisknecht of iemand anders moest hem hebben weggenomen. Het was inutsschen elf uur geworden, toen ik het zoeken opgaf, en ik had geen tijd meer om nog verder te zoeken. Ik sloot mijn kamer af en begaf mij naai de vijfde verdieping. Er was niemand in de gang en met den sleutel, dien Louis mij had gegeven, opende ik zonder moeite de deur van Delora's slaapkamer. De kamer was in duisternis gehuld, maar vlak naast de deur was een knop je van het electrisch licht. Ik knipte da delijk het licht aan. Er was niemand in de kamer en er ontbrak elke aanwijzing, dat de kamer kort te voren bezet was geweest. Geen genoegen nemende met een eerste inspectie, wierp ik een blik in de kleerkast en tilde de gordijnen van 't bed op. Zeer spoedig kwam ik tot de conclusie, dat zich niemand in de kamer had verstopt. Ik zette mij op den rand van het bed en dacht er eens over na, hoe ik de volgende uren zou door brengen. De whisky en soda, welke op de tafel waren geplaatst, trokken daarbij mijn aandacht. Een plotseling bij mij op komende gedachte volgend ging ik er op af. Ik tegon met ©en scheutje uit de whiskyflesch te schenken. Het rook vol komen onschuldig. Ik proefde er even van, doch er was geen bijzondere smaak heel nieuw station of voor uitbretefing van het bestaande station, daar de eigef idommen van de gemeente, waarop de beide transfor- matorstations zijn gesticht, geen rufinte voor uitbreiding bieden. Den heer C. Heinis, rijwielhandelaar^ aj. hier, hebben wij bereid gevonden een Heel van zijn werkplaats en erf gelegen achter de per- ceelen Mjent nrs. 29 en 31 voor het beoogde doel af te staan voor een som van 3D00. Het af tie stane gedeelte heeft aan de- Visch markt ongeveer een breedte van 3H TM. en een diepte van 10 M. Voor bouw wen een nieuw transformatorhuis is dit terrein zeer geschikt gelegen. Voor het transformatorstation aan de Rid derstraat zou de uitbreiding kunnen wolrden gevonden, door het thans aan de gemeente- be- hoorende pearceel te vergrooten met een taan den heer J. Plas toebehoorend in dat pen:ee1 inspringend gedeelte, groot ±2.50X132 M2. De eigenaar is bereid, dit gedeelte van zijn aangrenzend perceel aan de gemeente' in eigendom over te dragen, mits de gemeente hem schadeloos stelt door betaling van een som, vol doen die om den over te dragen opstal te vervangen door een elders te bouwen opstal. Ook deze aanbieding, waarbij de gemeente 400 zal hebben te betalen, moet de gemeente, naar ons voorkomt aanvaarden, daar de uit breiding van het bestaande transformator- station aldus op de minst kostbare wijze kan plaats hebben. In overeenstemming met de adviezen der Commissie van bijstand voor de lichtbedrij- ven stellen wij CJ voor, tot vaststelling van een en ander over te gaan. EINDAFREKENING BOUW ZIEKENHUIS WILHELMINALAAN. B. en W. schrijven in bijlage No. 32: 1 Bij de behandeling der gemeentebegrootinj voor 1930 in Uwe vergadering van 28 Nov I. hebben wij toegezegd U te zijner tijd mede- deelingen te zullen doen over de bouwteke ning van het nieuwe ziekenhuis. Achtereenvolgens zijn door U de volgende credieten beschikbaar gesteld voor den bouw en de inrichting Raadsbesl. 3-3-'27. Koopsom voor gebouw en terreinen Ca dettenschool 183,333. Raadsbesl. 3-3-'27. Stichtings- kosten ziekenhuis 375 300 Raadsbesl. 16-2-'28 Verhoo ging der toegestane credieten: ten laste van den inventaris 4.000.—. wegens afloop der aanbeste ding 16.341 voor de stichting van een wasscherij 23.000— voor wijzigingen in het bouw plan en bouw van een zenuw- afdeeling 9.000.- Deze extra-credieten moeten nog worden vermeerderd met drie giften, nl. va,i 2000.— voor de wasscherij en 2 X 3000 voor de bovenziekenzalen 8.000.— Raadsbesl. 8-ll'2f Uitvoering van verschillende werken 14.309.— (Zie bijlage nr. 131) Rectificatie becijfering der cre dieten, toegestaan bij besluit van 16 Februari 1928 36XXX).— Hierbij nog te tellen giften voor de hoogedruk-stoominstallatie en de radio-installatie 7.860. 677.143— alsmede de volgende credieten voor den inventaris: Raadsbesl. 16-2-'28 70.000— waarvan 4000 begrepen in het bestek van den hoofdaanne mer (zie boven) blijft 66.000 Raadsbesl. 31-1-'29 Inventaris Kinderziekenhuis en zenuw- afdeeling 21.855.— Raadsbesl. 25-5-'29 Inrichting van de barak voor besmettelijke ziekten 2.000— 89.855— De uitgaven hebben beloopen 727.747.66 voor den bouw en 93.571.04 voor den in ventaris. Zooals U uit het bovenstaande zal zijn ge bleken, is de overschrijding voornamelijk voor den bouw niet onbelangrijk geweest. Of schoon wij steeds getracht hebben de kosten voor het nieuwe ziekenhuis te houden binnen de grenzen der begrooting, is dat bij een bouw, als van dezen omvang niet wel mogelijk. De overschrijding voor den bouw, in totaal aan te bespeuren. Daarop bekeek ik den syphon met. sodawater. De stop was er schijnbaar stevig op vastgeschroefd, maar werd er met gemak afgenomen, zonder dat ik mij erg behoefde in te spannen. Ik bekeek de schroef wat nauwkeuriger en ik kreeg de overtui ging, dat er kort geleden aan gemorreld was. Ik goot een lepelvol van het water in het glas. Het water u -uiste haast niet en ik pYoefde er een eigenaardig smaak je aan. Er was blijkbaar iets in gedaan, dat aan het water nagenoeg alle kracht- had ontnomen. Ik schroefde den stop er weer op, terwijl ik een zacht gefluit deed hooren. Louis had gezorgd, dat de whisky en soda daar stonden. Hij had zelfs speciaal mijn aandacht er op gie- vestigd. De koffie, welke ik even te voren had gedronken, was mede op Louis' aanwijzingen gezet. Hij had blijkbaar alle voorzorgen willen nemen. Zijn be doeling was, dat ik zou slapen wanneer de indringer, wie het ook mocht, wezen, ir, de kamer kwam. Goed beschouwd was deze geschiedenis voor mij ernsti ger, mocht ik mij voorbereiden op meer verwikkelingen dan ik aanvankelijk had gedacht. Ik onderzocht het slot van de deur, waardoor ik binnen was gekomen. Het werkte vlot en er was bovendien een grendel aan den binnenkant. Er was ook een deur, die naar de zitkamer voerde. Ook deze onderzocht ik en met voldoe ning constateerde ik, dat^r aan de bo venzijde een bovenraamp™ was, dat ik voorzichtig openzette. De zitkamer was volkomen duister. Felicia had zich dur blijkbaar te ruste begeven. Ik ging kalm zitten wachten op de dingen welke kon den gebeuren. u W (Wordt vervolgd.) I

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5