Kunsten en Wetensshappen. Be Rijwielhal J. HENSTRA. Buitenland HOEDEN PETTEN ALS U j ting aanwezige ambtenaren van den gehei men dienst, die den indruk wekten, alsof deze personen eenig belang hadden bij het hand haven der getuigeverklaringen, zooals deze in eerste instantie zijn afgelegd. Rechtszaken kindermoord. Sport Nieuwe Bondswandelwegen. Stadsnieuws VLIEGTUIG GEVALLEN. VLIEGTUIG NEERGESTORT IN AUSTRALIË. DE VERKENNINGSTOCHT VAN DE D. 1647. Kerk en school Luchtvaar»! DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. VLIEGONGELUK. Goed afgeloopen. Marktberichten HdweHentiën IfERAL I ans hooac OVERAL thans hooge Seizoenprijzen. ALLEEN BIJ van de nieuwste OVERHEMDEN Het adres voor F|jn Krentenbrood, liozyiienbrood en Tulbanden H, Itaiita, Spoorstr. 8. Tel. 647 is UW ADRES. Een langdurig applaus klonk als een har telijk gemeende gelukwensch uit de zaal, toen de jubilaris in het eerste bedrijf op kwam; en dat applaus herhaalde zich en grceide aan tot een warme ovatie na het tw :ede bedrijf. Aan het slot van den avond stond Tour niaire in minder dan geen tijd temidden van leen schat van bloemen, die vereerders van 'alle kanten kwamen aandragen. De wethouder voor de kunstzaken, de heer Ed. Polak, die eere-voorzitter van het huldi gingscomité was, sprak den heer Tourniaire het eerst toe. Namens het gemeentebestuur van Amster dam bood spr. den jubilaris, onder daveren de en langdurige toejuichingen een krans aan. Mevrouw M. KetelaarVan Goch sprak namens het huldigings-comité als penning- meesteresse. Mr. J. de Vrieze heeft hierna, als secre taris van het Nederlandsch Tooneelverbond gesproken. De heer Louis Saalborn sprak namens de mede-sociétaires. Daarna bracht mevrouw Julia de Gruyter de gelukwenschen der collega's over. Een vertegenwoordiger van Unitas Stu- diosorum Amstelodamensium sprak, onder aanbieding van een krans, vriendelijke woorden en toen heeft het talrijke publiek lang en hartelijk den heer Tourniaire toege juicht. Ten slotte dankte de heer Tourniaire de sprekers en allen die hadden bijgedragen tot het slagen van dezen mooien avond. GUIDO GEZELLE. Herdenking te Amsterdam. De honderdste verjaring der geboorte van Guido Gezelle zal te Amsterdam op 2 Mei worden gevierd met een bijeenkomst des avonds te 8 uur in de groote zaal van het Concertgebouw. Op deze bijeenkomst onder voorzitter schap van prof. H. Burger zullen Dirk Cos- ter en Cyriel Verschaeve spreken over Gezel- Ie. René de Clercq en onze stadgenoot de heer G. Grondstna zullen uit zijn werk voor dragen. Aanvankelijk zou hiervoor Jan Musch werden aangewezen. Deze is dien dag bui tenlands, waarop in zijn plaats de heer G. Grondsma is aangezocht. Voor onze plaats genoot is dit zeker een eervolle uitnoodiging. Medewerking verkenen voorts het knapen koor van de Scola Cantorum onder leiding van Hubert Cuypers en de organist Jan Nie- land. HET PROCES-ULITZ. De voornaamste getuige a charge Liss wedr bij de voortgezette behandeling van het proces-Ulitz aan een kruisverhoor van meer dan twee uren onderworpen, waarbij hij herhaaldelijk andersluidende verklarin gen aflegde dan bij de behandeling in eerste instantie. Getuige moest toegeven, dat de tal rijke huiszoekingen, verricht ten huize van den vroegeren „Schulrat" Dedek weinig of géén houvast hebben opgeleverd. Als de ge tuige soms persoonlijke aanmerkingen maak te inzake het gedrag van de Duitsche regee ring tegenover de Poolsche vluchtelingen en ook op Ulitz critiek uitoefende, werd hij op verzoek van de verdediging door den presi dent terechtgewezen. Als volgende getuige werd gehoord de penningmeester van den Duitschen Volks bond Ronge, die bevestigde, dat bij den Volksbond slechts kantoorpersoneel tewerk gesteld werd, dat grondig de Duitsche taal machtig was. Een uitzondering hierop was slechts mej. Wuzik, die indertijd op de ver- taalafdeeling werkte. De documenten, welke verzonden werden door den Volksbond, wer den in een journaal opgeteekend. Vervolgens kreeg de inmiddels binnengetreden deskundi ge Prof. Bischow opdracht een aantal foto's die bij de eerste behandeling niet onderzocht waren, aan een onderzoek te onderwerpen. De zitting werd onderbroken. Prof. Bischow als deskundige ge hoord. Bij de heropening der zitting werd de des kundige Krol uit Krakau gehoord, die bij zijn in eerste instantie afgelegde verklarin gen persisteerde. Onder algemeene spanning werd daarna prof. Bischow, van het Crimineel-Weten schappelijk Instituut der Universiteit te Lau- sanne als deskundige gehoord. Gelijk be kend heeft prof. Bischow reeds in eerste in stantie een conclusie van buitengewone be- feekenis overgelegd. De photografische plaats van het document is volgens hem een origineele foto. De hem voorgelegde copieën zijn van dezelfde „klasse" aangezien zij de zelfde fouten vertoonen. Een diepgaande conclusie is evenwel ook bij dergelijke betere afdrukken niet mogelijk. Bischow beriep zich wederom op zijn in eerste instantie uit gebracht rapport, dat nogmaals werd voor gelezen. Voorts verklaarde getuige, "dat de •onderteekening van den beklaagde naar zijn meening op het betreffende document kleiner is dan de gewone onderteekening van be klaagde Ulitz. Ook de calligrafische proeven van den beklaagde, die in eerste instantie op verlangen van den deskundige Krol vervaar digd werden en door Krol als grondslag voor zijn rapport gebruikt werden, waren naar get.'s oordeel voor beoordeeling der echtheid van geen belang. De zitting wordt verdaagd tot heden. Gisteren werd te Kattowitz het proces tegen den voormaligen afgevaardigde in den Silezischen Landdag Ulitz, voorzitter van den Duitsch Volksbond, voortgezet. De pre sident van het Gerechtshof deed bij de ope ning der zitting een beroep op de pers, om bij de berichtgeving een zoo groot mogelijke nauwkeurigheid te betrachten. In de Pool sche ochtendbladen had reeds een verslag gestaan van het verhoor van den deskundige Krol, dat Woensdag zou plaatsvinden, doch toevalligerwijze eerst Donderdag kon ge schieden. De verdediger, dr. Bay, maakte in dit ver band eenige opmerkingen over de houding van den president van de rechtbank, die het Uiitz-proces in eerste instantie heeft behan deld, en het gedrag van eenige ter terechtzit- DE BELEEDIGING VAN OUD MINISTER KAN. De beleediger tot 2 maanden v.w. veroordeeld. De rechtbank te Assen veroordeelde hJdeu G. A. Meijer, oud-rijksontvanger te Emxnen, thans in België woonachtig, wegens beleediging van mr. J. B. Kan, secr.-generaal van het departement van binnenlandsche zaken, tot twee maan den voorwaardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van drie jaar. De eisch van het O. M. was vier maan den gevangenisstiv.i'. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van de jonge vrouw we gens het doen stikken van haar pasgeboren kindje in Januari j.T. De rechtbank heeft haar wegens doodslag tot een jaar gevange nisstraf veroordeeld. V o e t b a 1. Een voetbalclub te Egmond-Binnen? Donderdagavond vergaderden een aantal jongelui om plannen te bespreken voor de oprichting van een voetbalclub. Aan de heeren E. Tervoort en G. Apeldoorn werd opge dragen een geschikt veld te vinden en naar de voorwaarden van verhuring te informeeren. In een spoedig te beleggen vergadering zul len zij verslag uitbrengen. Dan zal het bestuur gekozen worden en zullen de verdere plan nen worden uitgewerkt. T o u r i s m e. Juist op tijd om er gedurende de Paasch- dagen nog van te kunnen profiteeren, zijn een paar nieuwe wandelwegen van den A.N. W.B., Toeristenbond voor Nederland uitge bakend, waarvan de daarbij behoorende wandelbcekjes zijn gereedgekomen. Zooals bekend is, heeft de Toeristenbond, teneinde het wandeltoerisme aan te moedi gen door de mooiste streken van ons land, wandelwegen uitgezet, nauwkeurig beschre ven in de door den Bond uitgegeven wandel boekjes met gedetailleerde kaarten, waarop de route is aangegeven, die bovendien dcor zinken wegwijzertjes wordt aangegeven. Aan een van die wandelwegen, welke van Zwolle naar Oldenzaal door een interessant en af wisselend gebied voert, is nu een uitbreiding gegeven, ingevolge den van verschillende zij den geuiten wensch, om daarin ook op te ne men het mooie en nog te weinig bekende heuvelland in de omgeving van Ootmarsum. In dit voorjaar is, in overleg en medewer king met de grondeigenaars, over wier ter reinen de route leidt, deze wandelweg. Ze gaat vandaar langs binnenwegen naar Oot marsum en daarna volgt een zeer mooie tocht, dicht langs de grens, door het heuvel land de Hezingen naar Mander, Vasse en den Ruisberg, (Roezeberg) en tenslotte over den Kuipersberg, met het wijde panorama bij den oriënteertafel van den A.N.W.B weer naar het oude Ootmarsum. De terug tocht naar Denekamp, of over de Hooge Lut- te naar Oldenzaal. Ook even over de grens is een wandeling aangegeven naar Lage. over Tilligte en Lattrap. Een andere mooie wandeltocht voert van Glanerbrug naar Delden en ook daarvoor is een nieuw wandelboekje gemaakt. Liefhebbers van wandelen zullen dus hun Paaschvacantie wel kunnen besteden, door een van deze aantrekkelijke uitstapjes van twee of drie dagen te maken en daarvoor de schoonheid van het eigen land beter te lee- ren kennen en waardeeren. Een andere wandelweg, die door Zuid- Limburg, heeft eenige wijzigingen onder gaan, doordat, in verband met de werken voor het Julianakanaal de wandeling tus- schen Elsloo en Geulle verlegd moest wor den. Dit is nu geschied en de gewijzigde route met mooie vergezichten over het Maasdal, is uitgebakend. Spert in Beeld. Op de eereplaats deze week onze nationale doelverdediger Gejus v. d. Meulen, met in zijn hand het befaamde konijn! Van de voetbalwedstrijd Nederland—Italië is natuurlijk een verslag opgenomen, terwijl talrijke kiekjes van den strijd eveneens een plaats in dit nummer hebben gevonden. Auto's en niotorbooten vragen deze keer mede de aandacht, evenals de paardensport. En verder zijn de filmsterretjes als steeds aan trekkelijk. Van de lectuur noemen we nog het sport- feuilieton, dat nog steeds.zeer spannend is en het artikel, dat getiteld is „De vrouw moet vrouw blijven", terwijl de Medische rubriek natuurlijk een waardevol artikel is! Ook dit nummer ziet er dus weer goed verzorgd uit. Auto-Leven. Herman Levy geeft weer een artikeltje on der de rubriek Aanteekeningen van een Auto mobilist en vertelt deze keer het een en ander over de verlichting van straten en wegen. In Uit en voor het Autoleven geeft Jérome Mertens beschouwingen over „Motor geluiden", die zeer belangrijk zijn voor eiken automobilist* en hem t. z. t. van zeer veel dienst kunnen zijp. Tom Schilperoort geeft snapshots van de Rivièra en beschrijft deze keer Bloemenfeesten en Sierlijkheidsconcoursen. De foto's tusschen den tekst verduidelijken het artikel zeer. Thea vertelt weer interessante bijzonder heden over De vrouw aan 't stuur en ten slotte geeft W. A. A. Grul een relaas over radio-toestellen in automobielen. Van alles wat dus. En de technische ver zorging van het blad is „af". Meer behoeven we toch zeker niet te zeggen! Revue der Sporten Op buitengewoon prettige wiize hebben de voetbalrecladeuren van dit sportweekblad den wedstrijd Nederland—Italië verslagen. De talrijke foto's w.o. een schitterende oyer- zichtskitk, verlevendigen het lange artikel zeer. Niet minder interessant zijn de Oxford- Cambridge-herinneringen, door een bekwaam deskundige geschreven naar aanleiding van het groote roeifeest, dat a.s. Zaterdag zal plaats vinden. Ook hier verluchten kiekjes den tekst. Dan geeft mr. Uittenbosch een verslag van den grooten voetbalwedstrijd Engeland Schotland, terwijl Adriani Engels de boks kampioenschappen van Nederland verslaat. Met veel klein goed en een belangrijk ar tikel over de athletiek wordt de verdere ruimte van de Revue gevuld. Een buitengewoon geslaagd nummer dus, dat velen met graagte zullen lezen. DE BLOEMISTEN-PATROONS- VEREENIGING. De Bloemisten-Patroonsver. „Alkmaar en Omstreken' hield Donderdagavond vergadering in de Nachtegaal, waarbij was uitgenoodigd het bestuur van de N. V. Alkmaarsche Exportveiling, ten einde te bespreken het principe-besluit van het bestuur te komen tot oprichting van een veiling van pot- en kluitplan- ten, snijgroen en snijbloemen en ge noemde artikelen te veilen bij de N.V. Alkmaarsche Exportveiling. De voorzitter, de heer G. Sm.ts van Heiloo, opende op de gebruikelijke wijze, heette welkom het bestuur van de vei ling en de 2 nieuwe leden. Door het laat ste wordt bewezen dat we steeds voor uitgaan. Het bestuur had meermalen met het bestuur van de A. E. V. verga- gaderd, doch 't besluit behoeft de goed keuring der leden. Spr. gaf het woord aan den secretaris, die zijn wenschen zou forpiuleeren. De heer Bruin wilde eerst uitgemaakt zien of een keurmeester door de Ver. te benoemen, door de A. E. V. werd erkend want met den keurmeester der A. E. V. die groente keurt, kunnen we geen ge noegen nemen. De veilingleider zeide dat men sinds 10 Maart verkoopt zonder monsters door de veiling te laten gaan. Voor dien tijd kan men de partijen bezichtigen. Even- tueele koopers noteeren de partijen van hun gading en bij het veilen gaat, de deur dicht. Spr. dacht zich zoo in dat 't. ook zoo met de bloemen zou gaan en vroeg zich af: is dan de keurmeester wel noodig? Ieets anders is als er kwa de trouw blijkt. De heer Noort gaf in overweging als men eerst eens een tijdje practijk heeft hierover verder te praten en mocht er eens wat wezen dat men graag veran derd (verbeterd) ziet, dan is er te praten. Voorts kan het bestuur der bloemisten- vereeniging controle uitoefenen. Met dit voorstel, aangevuld met de meening van den veilingleider, namen allen genoegen. De voorzitter vroeg of alle leden kon den accoord gaan om de veiling in het 1 ■wen te roepen en te veilen bij de A. E. V. Niemand was hier tegen. De voorzitter stelde nu aan de orde den aanvangsdatum en verdere rege ling. De veilingleider zeide dat minstens één uur vóór den aanvang de goederen aanwezig moeten zijn. Ook is er 's av. gelegenheid om een en ander te brengen. Emballage is aanwezig en zoo noodig kan een eenmaal te gebruiken fust wor den aangemaakt (natuurlijk na gepleegd overleg). Een drukke discussie werd gevoerd over den aanvangsdatum, die werd be paald op 16 April 's morgens 9 uur. Aan het bestuur werd opdracht verleend om reclame te maken. Kooplieden uit te noodigen en een beroep te doen op de locale- en tuinbouwpers. Nog werd bepaald, dat voor dien tijd de bijzonderheden per advertentie be kend gemaakt zullen worden. Een breedvoerige discussie werd ge voerd over aanvoer en koopers, meer deren vreezen in den eersten tijd geen animo en geen koopers, door een enkele werd ophouden genoemd. Beide besturen waren van oordeel dat men .'.e verwachting niet te hoog moet spannen (in het eerst geen te groote aanvoer en niet ophouden). Mocht het zijn dat in den beginne een artikel niet den prijs opbrengt, dan moet dat niet ontmoedigen, doch men r oet het over het generaal nemen. De. voorzitter bracht dank aan het be stuur van de A. E. V. voor de groote be reidwilligheid waarmede de onderhan delingen zijn gevoerd en sprak den wensch uit dat de veiling aan de ver wachting zal beantwoorden. Nog werd opgemerkt dat de leden niet meer moeten verkoopen aan niet- leden, doch moeten aanvoeren aan de veiling. Hierna volgde sluiting. diep water te sleepen Met een prauw van het vliegkamp de Kooy en eenige motorboo ten is het vliegtuig naar de Mok gesleept. Het toestel is zwaar beschadigd. Te Eastchurch in Engeland is hedenmid dag een militair vliegtuig neergestort. De beide inzittenden werden gedood. De ma chine kwam dicht bij een groep spelende kinderen terecht. Dit is nu al het derde on geluk van dien aard, dat deze week gebeuit Te Ayr (Queensland) is een vliegtuig neei- gestort, waarbij een der passagiers het leven liet. De Dornier-Wal-vliegboot D 1647 van Deutsche Lufthansa, bemand met Bertiam en Kiesener, maakt thans een verkennings vlucht langs de West-Afrikaansche kust. He den keerde het vliegtuig na een toch van A uur 5 minuten behouden in de vlieghaven Gando bij Las Palmas op de Canarische Ei landen terug, nadat het van daaruit gedir rended rie dagen een vlucht naar Villa Cis neros en in de richting van Kaap Blanco had gemaakt. Van Las Palmas zal de vlucht noordelijk, in de richting van Cadiz worden voortgezet. de Thans officieel bericht. Naar het Dep. van Waterstaat mededeelt, heeft de Britsche regeering, in de onderstel ling dat de toestand der landingsterreinen in Britsch-Indië dit toelaat, vergunning ver leend voor het gebruik van die terreinen ten behoeve van een geregelden luchtvaartdienst Amsterdam—Batvia. De sergeant-monteur Ordewijn, leerling vlieger, was gistermiddag met een vliegtuig van het vliegkamp de Mek aan het oefenen voor doellanding. bij een boei in het Malz- win bij Den Helder. Door onbekende oor zaak is het vliegtuig plotseling van een hoogte van 20 meter afgegleden en met de drijvers dwars op het water gekomen. De drijvers werden vernield en het toestel ver loor daardoor zijn drijfvermogen en begon te zinken. De bestuuder, die ongedeerd was, schoot lichtkogels af en deze werden op de Mok opgemerkt. Oogenblikkelijk snelde de raceboot van het vliegkamp te hulp en zij kwam juist op tijd om het vliegtuig naar on In de te Almelo gehouden vergadering «van het classicaal bestuur van de classis De venter der Gereformeerde kerken is uitvoerig van gedachten gewisseld over een voorstel om aan de Theologische school te Kampen het „jus promovendi" toe te kennen. Het voorstel zal worden doorgezonden naar de particuliere synode, die in Juni te Zwolle zal vergaderen. PROF. GROENEWEGEN f. Prof. dr. H. IJ. Groenewegen, hoogleer aar in de godsdienstwijsbegeerte en de zede- kunde aan de universiteit van Amsterdam, oud-hoogleeraar vanwege de Remonstr. Broederschap te Leiden, is na een kortston dige ziekte in den ouderdom van 68 jaar te Huis ter Heide overleden, VEREENIGING VOOR OPENLUCHT- SCHOLEN. De landelijke vereeniging voor Openlucht- scholen hield dezer dagen haar eerste alge meene vergadering te Amsterdam. In het al gemeene bestuur werden gekozen de heeren Klaas de Vries, B. H. Sajet en W. B. Note- boom uit Amsterdam, de heer van der Heeg uit Hiiversum en de heer A. Besteman uit Amersfoort, terwijl een plaats in het hoofd bestuur werd gereserveerd voor de Vereeni ging te Arnhem, welke zich eerstdaags bij de landelijke vereeniging denkt aan te slui ten. Een huishoudelijk reglement werd vastge steld, een plan voor de propaganda werd opgemaakt, terwijl besloten werd binnenkort een brochure uit te geven met de nieuwste gegevens. Tenslotte werd besloten in Amsterdam en in het Gooi de propaganda voor een open- luchtschool-internaat op „Zonneheide" ste vig aan te pakken. Het bureau is gevestigd bij W. B. Noteboom, Gorn. Krusemanstraat 37, Amsterdam, telefoon 24237. PREDIKBEURTEN. Zondag 13 April. Groote Kerk, voorm. 10 uur, Ds. Hak. H Avondmaal. „Waakt en Bidf', 10 uur, Ds. den Hertog, van Amsterdam. Kapel, voorm. half elf, Ds. Baar. (Beves tiging van nieuwe lidmaten). Avond 6 uur, Ds. Hak. Dankzegging. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm 10.30 uur, Ds. Makkink. Doop en bevesti ging nieuwe leden. Avond 7 uur, dienst v. d Vrijzinnige Jeugdkerk o. 1. v. Ds. E. L Nauta, Leiden. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, Ds. Westra. Doop, Koorzang. Remonstrantsch-G er eformeer de Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. Houtgast. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, Ds J. L. Schouten, van Amsterdam. Avond 5 30 uur, dezelfde. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- sr 'ntstraat. Voormiddag 10 uur en nam 5 uur en Woensdagavond 7.30 uur dienst. Ned. Herv. Vereen. Calvijn, Tuinzaal Harmonie Donderdag 17 April des avonds daal1"' °S Va" Wi^ngaarden' van Veenen- LEGER DES HEILS. Limmerhoek 41. Zaterdagavond 8 uur openluchtmeeting op de Steenen brug. Zondag 13 April v.m. 7 uur, bidstond 10 uur, Hciligingsdienst. Nm. 3.30 uur, Verblijdingssamenkomst (bii goed weer openluchtmeeting in het Hei looërbosch fcii den Kattenberg). 7.30 uur, Verlossingssamenkomst. Donderdag openbare samenkomst, nm 3.30 uur. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur. Ds. Bax, beves tigmg. BERGEN, avond 7 uur, Ds. v. d. Kie boom. Evang. E. V. ..Maranutha"voorm. 10 15 uur, Ds. J. H. F. Remme, van Amsterdam 2 uur. Zondagsschool. DRIEHUIZEN. Ds. Rooker. EGMOND AAN DEN HOEF, vm 10 uur. ds. Deetman. GROET 10 uur. Ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. Boe- rendonk. HEILOO. 10 uur, Ds. Eilerts de Haan KOEDIJK, 2 uur, Ds Verwaal. LIMMEN, nm. 2 uur, ds. Deetman. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OTERLEEK, 10 uur, Ds. Heep. Avond maal. OBDAM, geen dienst. UITGEEST, 10 uur. Ds. van Peursem Goede Vrijdag 7 uur, Ds. van Peursem. Hei lig Avondmaal. Evdngelisaüegebciiw „Sedeur", 10 uur, de heer Jac. W. van Voorst, van Amsterdam 11.30 uur, Zondagsschool. Goede Vrijdag, 's avonds 7 uur, de heer Van der Brink, van Bloeniendaal H SCHOORL, geen avond-zangdienst. STOMPETOREN, geen dienst. Evangelisatie, 10 uur, bidstond voor hel o-ewas, de heer Joh. J. van Kempen, Van Haarlem. w> Idem 2 uur, de heer Jac. W. van Voorst van Amsterdam. SCHERMERHORN, geen dienst. VEENHUIZEN, 10 uur, Ds. Verwaal WINKEL, geen dienst. WARMENHUIZEN, nm. 7 uur, J, Deetman. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 11 April 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 90 sta pels, wegende 117191 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaai Kleine 38Commissie 37Boerenkaas: Kleine 37; Commissie 47. Alles met rijks merk. De handel was goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 11 April 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 795 H L.'s aangevoerd, waarvan prijzen en aan- voer als volgt: 61 H.L. tarwe 10.50- 11.50; 245 H.L. gerst chev. 8-ƒ 8.25; 382 H.L. haver 7.50—J 8; 61 HL. boo- nen, w.o.: paardeboonen 8.75; bruine boo- nen 12—15; cirtroenboonen 15—24- duiven boonen J 1314.50; witte boonen 25—28; 5 H.L. karwijzaad 39; 42 H.L. boonen, wo.: groene erwten (groote) 11—20; grauwe erw ten 12—23; vale erwten 15—22.50, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 11 April 1930. Langendijker Groer.tenveiling. Roode Kool le s. 3—8.10; Gele Kool le sa 3.30—6.30; Deensche Witte Kool 0.80 1.70; Uien 0.10—0.40; Grove Uien 0.80, alles per 100 K.G. Aanvoer: 30.000 K.G. Roode Kool; 57500 K.G. Gele Kool; 30.000 K.G. Deensche Witte Kool; 4000 K.G. Uien. WARMENHUIZEN, 10 April 1930. Roo de Kool le s. 2.308.70; Roode Kool 2e s f 2.104.30; Gele Kool le s. 4.10— 5.20; Gele Kool 2e s. 1.80-/ 3.30; Witte Kool les. 0.60—1.60; Drielingen 0.20; Uien 1 1.40, Grove Uien 1.10; Blau we Aardappelen 2.80. Aanvoer: 69125 K.G. Roode Kool; 5350 K.G. Gele Kool; 2037o K.G. Witte Kool; 3100 K.G. Uien o 1025 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 10 April 1930 Uien 0.200.90; Drielingen 0.70; Grove 1.10—1.50; Peen 0.30—0.90; Peen (kleine) 0.30; Roode Kool 2.80— 9.60; Gele Kool 3.707.50; Deensche Witte Kool 0.602.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 8200 K.G. Uien; 1400 KG. Peen; 209800 K.G. Roode Kool; 30300 K.G. Gele Kool; 151600 K.G. Deensche Witte Kool. ZWAAG, 9 April 1930. Veiling Bangert en Omstreken. Sla 2.70—4.70; Spinazie 2.60—8; Roode Koo' 10.20—12.90; Gele Kool 7.50—12.20; Witlof 9- 13; Rabarber 7—15; Radijs 2— 3.70; Aardbeien 0.05—0.09; Tom ten 16 cent en Slaboonen 93 cent. MIENT 18 ALKMAAR nog twee weken is en blijft Wanneer U van bovengenoemd» artikelen bij ons proef neemt, weet U waar U het benoodigde voor de Paaschdagen kunt bestellen. Buiten- of Binnenbanden, Stuuren, Pendalen, Spatborden, Ketting- kasten, Kettingen en Kinderzitje» noodig heeft, Ziet onze Etalages Kappen, Kronen, Ganglantaarn* en Gloeilampen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10