mimisch Ccuiait. DE VERSWENEH DEM. Gemeenteraad van Alkmaar. y«l)HJ,ETOH. Radio-hoekje Huiird twee in dertigste Jaargang. Vrijdag 11 April 1.1. jr- No. 86 1930 Zaterdag 12 April. Hilversum, 298 M. (Na 1 uur 1Q71 M.) 10.10.15 Morgenwijding. 12.2.— Con cert. A. V. R. O.-Kwintet. 2.— V. A. R. A. Uitz. van de offic. Opening van het vacantie- oord der Vereen. „Zomers Buiten" te Zand- voort. Orkestmuziek en toespraken. 3.V. A. R. A. Concert. V. A. R. A.-orkest. Henri Marchand, Cabaietier. 4.45 V. A- R- A. Slui ting. 5.—5.30 A- V. R. O. Gezondheidshalf uurtje. L. Th. Schleurholts Boerma, tand arts: „Mondhygiëne". 5.306.Duitsch: Gevorderden en conversatie. 6.01 Concert door het Omroeporkest. Henk Viskil, tenor. R. Komst, trompet. In de rustpoos: Sport- S raatje door H. Hollander. 8.— Sluiting. V. A. R. A. Uitz. voor de „Intern. Orde van Goede Tempelieren". Het V. A. R. A.- Orkest. Jac. v. Elsacker, declamatie. Mevr. H Walhout—Timmermans, zang. T. Vlee- ming, spreker. 11.V. A. R. A. Persber. V. A. R- A.-Varia, gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R. O.) 8.159.30 Gramofoonplaten. 11.30—12. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Con cert door het K. R. O.-Trio. 1.152.Gra mofoonpl. 2.—3.15 Kinderuurtje. 4.4.30 Cursus Esperanto. 4.305.Gramofoonpl. 5._d.Concert. Mej. Rie Vermeulen, piano Mevr. Maria Hoving—van Driel, sopraan 6.01—6.15 S- P- J- Borsten: De stayer. 6.15 6.40 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.40—7.15 Gramofoonpl. 7.15— 7.45 Lezing door Sapiens over: „Kruis en Halve Maan in Noord-Afrika, Europa Irre- denta. 8.01—8.30 Gramofoonmuziek. 8.30— 9.30 Concert. Het K. R. O.-orkest. Lou Bandy, humorist en conferencier. 9.309.35 Nieuwsberichten. 11.30—12.— Gramofoon muziek. Davenlry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05—11.30 Lezing. 12.40 Verslag van de Oxfordi en Cambridge boatrace. 1.20 2.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. The „Duds". Concert. Partij. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 7.Sportber. 7.05 Cello-soli door M. Frank. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Concert. Orkest. M. Thomas, sopraan. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Koor concert. Solisten. 10.20 Marktber. 10.30 Great Hoaxes IV. Lezing. 10.4512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonpl. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 9.05 Tooneeluitz. 10.20 Gra mofoonplaten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramo foonplaten. 9.3511.15 Gramofoonpl. 11.30 —12.10 Gramofoonplaten. 12.251.50 Con cert. Orkest en vocale solisten. 4.505.50 Kamermuziek. Viool, sopraan en piano. 7.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmu ziek. Kalundborg, 1153 M. 12.05—12.35 Gra mofoonplaten. 2.50—4.50 Orkestconcert en declamatie. 7.358.35 Orkestconcert. 8.35 9.20 Declamatie en zang. 9.3510.30 Or kestconcert en declamatie. 10.3011.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Trio-concert. 8.35 Gramofoonplaten. 8.50 Concert. Orkest, koor en solisten. Zeesen, 1635 M. 6.1511.20 Lezingen. 11.20—12.10 Koorconcert en declamatie voor scholen. 12.10—1.20 Lezingen. 1.201 50 Gramofoonplaten. 1.503.50 Lezingen. 3.50 —4.50 Concert. 4.50—7.20 Lezingen. 7.20 Vroolijke avond uit Keulen (Langenberg). Daarna berichten en tot 11.50 dansmuziek. (Vervolg). De heer v. Slingerland besprak de foorstellen ten aanzien van de werklieden. Hij was dankbaar voor hetgeen was overge nomen van het G. O. en oordeelde dat het niet goed was de stokers in groep 4 te plaatsen. Het adres van St. Paulus werd door hem nader verdedigd. Ook de lagere arbeiders hebben recht op een juistere waardeering van hetgeen zij presteeren. Spr. beval aan hen geen 36.90, maar 37 80 toe te kennen. De heer v. Drunen merkte op, dat het al lang geleden was, dat hij in het openbaar iets in het midden had gebracht. Een enkele maal deed hij dit, doch dan kreeg hij er een standje voor. Hij oordeelde, dat de kwaliteit Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 37) Ik strekte mijn hand uit en greep hem bij zijn kraag. Ik had daarbij het gevoel, alsof ik een of ander guur insect beet pakte, waarvan de angel mij dreigde te steken. „Heb je iets tot je verdediging in te bren gen?" vroeg ik. „U begrijpt mij niet", stamelde hij met gesmoorde stem. „Het was volstrekt niet mijn bedoeling u voor de gebeurtenissen verantwoordelijk te stellen. Ik was mis schien enkel van plan dien man onschade lijk te maken. Als u wist wat er tusschen ons is voorgevallen, zou u zich daarover niet verbazen. Maar ik wilde hem alleen op de gemakkelijkste manier uit den weg rui men." „Maar waarom liet je mij dan in de ka mer gaan en gebruikte daarbij een valsch voorwendsel? Waarom maakte je van mijn stok gebrvjik voor je moordaanslag? Waar om stond je er op, dat ik zou gezien worden dineerende met het meisje de hemel mag weten wie zij is die thans in gindsche kamer is." „Ik kan alles verklaren", zeide Louis. „Ik ben totaal de kluts kwijt! Ik ben on schuldigTT L-uratn ook zoo onverwacht an den raad er niet op vooruit gegaan was, evenmin als de mentaliteit en vond het diep treurig, dat men zonder protest zich in den raad vroolijk had gemaakt met de voorlezing van een minder gelukkig gesteld briefje. Hij kwam tot het voorstel-Kusters, om hem tegen te houden en hij vond het een droevig lot dat degene die hem thans wilde tegen houden, er thans niet meer is. De voorzitter: Ik kan niet toelaten, dat u de kwaliteit van den raad beleedigt en verzoek u zich te bepalen tot hetgeen aan de orde is. De heer v. Drunen oordeelde, dat B. en W. weinig begrip hadden getoond voor wat G. O. is. Hij becritiseerde de houding van den heer Govers die voor den directeui van de gasfabriek ja knikt en verhoogingen voor den werkman afwijst. Hij bracht hierna naar voren welke eischen aan opzichters gesteld worden en wees er op, dat die belangrijk uitgaan bo ven die van adjunctcommiezen. Ook moet rekening gehouden worden m$t de praktijk. Een opzichter is geen man die met zijn handen in zijn zak kijkt hoe een an der zijn werk doet. Hij stelde nader in het licht, dat de opzichters veel werk voorberei den en meer waardeering verdienen. Ze be hooren in een hoogere groep gerangschikt te worden. Ook in het G. O. wilde men hen in groep 5 plaatsen. Uit een overgelegden staat toonde spr. aan dat overal de technische ambtenaren in sala ris hooger gewaardeerd worden dan de ad ministratieve ambtenaren. Ook den hoofdop zichter wenschte spr. in een hcogere groep. Het standpunt van B. en W. ten aanzien van den directeur van de lichtbedrijven voor wien zij een toelage van 1000 wenschen vond spr. niet juist. Om zonder het G.O. dien directeur 1000 te geven acht hij niet goed. Zeker zal den directeur van de reiniging dit volgens den heer Govers ook toekomen. De heer Govers: Laat mij maar op mij zelf handelen. De heer Van Drunen,meende te heb ben aangetoond, dat de opzichters in een hoogere klas moeten. Hij oordeelde, dat de heer Govers steeds tegen het omhoog gaan van salarissen is. De heer B o n s e m a achtte zich ver plicht op te merken, dat de aantijgingen van den heer v. Drunen tot den raad gericht ten aanzien van de kwaliteit en de mentalitei/, niet de instemming hebben van de fractie, die wel de meeste mutatie onderging. De overzij de bestaat ook voor spreker uittegenstan ders, doch hij wenscht niet te kort te doen in waardeering voor hun persoon. Instemming Spr. onderwerpt aan de hand van de notu len hierna ook ae houding van den heer Go vers aan critiek, omdat deze zich steeds op het standpunt stelde elke verhooging te moe ten afwijzen, voor er zelfs overleg was ge pleegd. Hij oordeelde, dat de heer Govers beter deed plaats te maken voor een ander. De heer Govers: Als ik moe ben, ga ik wel heen. De heer Bonsema besprak voorts nog de voorstellen van de heeren V. Slingerland en Vogelaar. Ook hij brak een lans voor de stokers aan de gasfabriek, die voor duurder levensonderhoud staan, omdat ze in een con tinubedrijf werken en meer voor hun kleeren noodig hebben. Ook in andere plaatsen zijn deze menschen gelijk gesteld met vaklieden of krijgen ze zelfs meer. Spr. drong er bij den raad ernstig op aan om in deze het voorstel van het (X O. over te nemen. Reeds te lang zijn die menschen te laag gesalarieerd. Het gaat hier slechts om ƒ0.90 per week en waarom daarvoor krenterig te zijn. Voor 1000 voor den directeur, de heer v. Drunen zeide het reeds, al deelt de fractie zijn zienswijze niet, is men royaal en laat men dit nu ook voor de arbeiders zijn. De heer Kees om betuigde zijn sympa thie met het voorstel van den heer Wolden- dorp. Het is altijd goed jongelui die studee- ren in plaats van langs de straat te gaan te beloonen. Ten opzichte van het bouw- en woning toezicht miste spr. een verhooging voor den waarnemend secretaris. Hij oordeelde dat B en W. in tegenspraak zijn met zich zeiven bij hun betoog voor de 1000 toelage van den directeur van de lichtbedrijven. De economische toestand is niet gunstig en vordert een zuinig beheer van de finan cien. De bijlage beoogt ongerechtigheden weg te werken en spr. is daarom voor de bij lage. Op menig gezicht van een hoofdambte naar zal echter een plooi verschijnen, als men den directeur van 7500 op 8500 zal brengen, terwijl men een paar stokers 0.90 per week weigert, en dit aan menschen die hei naarste werk doen. Wethouder R ingers beantwoordde te voorschijn!" „Ja, onverwacht was het voorwaar!" ant woordde ik, „omdat ik je whisky en soda uit het raam goot en omdat ik tegengif nam tegen je slaapverwekkende koffie!" „U spreekt over dingen, waarvan ik niets af weet", verklaarde Louis. „Sta mij niet langer voor te liegen!" barstte ik uit. „Luister goed. Ik heb je bij je kraag en ik heb in mijn andere hand mijn rotting. Ik ga je nu een pak ransel geven tot je al je botten in je lichaam pijn doen, tot je niet meer staan of liggen kunt en dat al les zoolang tot je me precies uiteengezet hebt, hoe alles in elkaar zit. Voor eiken leugen, waarop ik je betrap, zal ik je een slag geven. Zeg mij wie die Delora is, wie dat meisje is, dat zich voor zijn nicht uit geeft en hier na middernacht samenkomsten met je houdt en deel mij ook mede, hoe de man heet, die daareven weggegaan is. Ont hul mij hoe alles in elkaar zit en wat de re den is van jullie vijandschap. Maar in de eerste plaats moet ik weten, wie Delora is. ,Jk kan niet meer", stamelde hij. „U is te ruw in uw optreden. Laat ik er kalm bij gaan zitten. Ik moet mijn gedachten verza melen." „Neen", antwoordde ik, „je zult nu spre- Ik hief mijn stok op, alsof ik hem slaan. Toen zag ik zijn gelaat Plotsel'nf veranderen. Ik keek naar de deur en tegelijkertijd hoorde ik het £®ri,1 cfo11J wegschuivende gordijnen. Fel.cia stond daar, het gelaat van angst de handen in wanhoop omhoog geheven. hierop de verschillende sprekers. Principi eel was z.i. de vergelijking met het G. O. en een deputatie voor de vakorganisaties en die van de werkgevers niet geheel juist. Als er geen overeenstemming bereikt wordt in het G. O. dan komt het college, dat beter het geheel kan overzien. De heer v. D r u n e n: Daar is u wel een beetje mis mee. De heer R i n g e r s: Er was niet steeds overeenstemming en het is het college, dat gehoord het G. O., de voorstellen doet. Men mag niet verlangen, dat het college steeds mee gaat met voorstellen, die door de orga nisaties in het G. O. gebracht worden. Te dien aanzien wijkt spr. van de heeren Voge laar, Bulens c.s. af. Spr. ging hierna op het betoog van den heer Vogelaar in. De schrijvers worden in het corps opgenomen om een hoogeren rang later in te nemen. Spr. voelt voor hetgeen de heer Wolden- dorp gezegd had. Om de schrijvers op 21-jarigen leeftijd te laten verdwijnen zooals het G. O. wil, acht spr. niet gewenscht. Spr. betoogde ook, dat het ook niet moge lijk is om een schrijver automatisch te be vorderen tot klerk. Hij oordeelde voorts, dat de heer Sietsma toch zeker ook wel met de dienstjaren van de schrijfsters rekening wil houden. Met 12 jaar kan iemand zijn maximum bereiken en men kan iemand die 6 jaar in dienst is toch niet gelijk salari- eeren. Spr. deelde mede, dat het college het voor- stel-Woldendorp overnam. Om een nieuwe rang tusschen 4 en 5 in het leven te roepen wees spr. af. De steun om den hoofdopzichter In een hoogere klasse te plaatsen verheugde spr. De hoofdopzichter is aangewezen den di recteur te vervangen en doet dit voortreffe lijk. Hij behoort dan ook in groep 6. Het college heeft zich niet verdiept in de eischen voor de opzichters, doch waren een voudig de basis door den raad voorgesteld Het voorstel-S i e t s m a ten aanzien van de titelatuur klerk-boekhouder nam het col lege over. Nu wil de heer Keesom ook den hoofdop zichter van het bouw- en woningtoezicht in een hoogere klasse hebben. Spr. durfde dit nog niet overnemen, omdat men dan uit het verband geraakt. Spr. komt op tegen de voorstelling van den heer Keesom inzake de salarieering van de stokers. B. en W. wijzen de verhooging niet af omdat het er niet aan zit. Spr. meent echter, dat er verschil moet blijven bestaan tusschen routine-arbeiders en vaklieden. Hij beriep zich hierbij op den directeur. Bij de vaststelling van hun salarissen i? reeds rekennig gehouden met het feit, dat zij continu-arbeid verrichten. 'De bedoeling van het college is voorts, alles te beschouwen als bevordering. Ten aanzien van den directeur van het gasbedrijf betoogde spr., dat deze groote verdiensten heeft. Deze bouwde de fabriek en het bedrijf groeide uit naar de buitengemeen ten, zonder dat hij zich er tegen verzette ook daarover de directie te voeren. B. en W, wil len voor een opvolger, dan ook niet dadelijk een gelijk salaris, maar den tegenwoordige om zijn bijzondere verdiensten tegemoet ko men en ook omdat hij meer werk doet dan waarvoor hij is aangenomen. Het verwijt van beknibbelen wees spr. af De voorzitter vestigde er de aan dacht op dat er verschillende manieren zijn om het G. O. te regelen. Hier is het niet zoo, dat het G. O. een beslissende macht heeft. Het is hier adviseerend. Men kan dit minder gewenscht vinden, doch nu het zoo is geregeld, konden B. en W. niet anders handelen. De heer Vogelaar was het er mede eens, dat de commissie is een adviseerend li chaam, omdat een andere regeling geen meerderheid zou hebben verkregen. Een an dere vraag is evenwel of het gewenscht is dikwijls van de adviezen af te wijken. Hij oordeelde met den heer Sietsma, dat de niet-georganiseerden ook in het G. O. gekend moeten worden. Spr. vroeg of het niet beter was de be langen voor de opzichters nader onder de oogen te zien en de bijlage zonder de rege ling van hun salarissen te behandelen. De schrijversrang moet er een zijn voor jeugdige personen, die na 21 jaar in den rang- kunnen blijven, doch spr. wil in dien rang geen menschen boven 21 jaar benoe men. Voorts wilde hij bepalen, dat door de nieuwe regeling niemand in salaris kan ach teruitgaan. Spr. kon begrijpen, dat er in eco nomische omstandigheden aanleiding kan zijn om een verhooging tegen te houden. Men mag dit echter 'niet laten drukken op hen die reeds altijd te laag zijn gesalarieerd. In de „Is u daar, kapitein Rotherby!" riep zij. „O, zeg mij toch wat er is gebeurd! Kapi tein Rotherby!" Zij kwam een eindje dichterbij, maar ik denk, dat zij iets op mijn gelaat las van wat er in mij omging, want zij bleef staan en haar lippen trilden, terwijl zij mij vroeg: „Wat is hier gebeurd? Wil dan geen van u beiden mij dat mededeelen? Gaat het slechter met oom? Heeft iemand soms ge tracht hem kwaad te doen?" „Er is niets anders gebeurd," antwoordde ik, „dan dat dat spinneweb van leugens en intriges is uiteengescheurd. Er is nooit een oom van u in deze kamer geweest. De man, op wiens leven men het had gemunt, is er heelhuids afgekomen. En overigens heb ik nog geen uur geleden u hier met Louis ge zien en heb ik uw gesprek met hem aange hoord." „Heeft u ons gezien? „Ja, uit dat bovenraampje daar ant woordde ik, met een gebaar naar het raampje wijzend. „Ik was naar die kamer gelokt om voor uw oom te spelen, om slachtoffer te worden van een aanslag, die op hem gemunt wss het wns hnndig in elkaar gezet! Ik had een slaapdrank in gekregen en moest daar bewusteloos blijven liggen, om verdacht te worden van de mis daad door dezen schelm gepleegd. Maar ik geloof niet, dat ik u al dat moois behoef te vertellen. Het is een oud nieuwtje voor u", voegde ik er ruwweg bij. Zij keek mij met ontzetting aan. gelooft toch niet .«Och, ik geloof niets", antwoordde ik, „ik economische onmogelijkheid verkeeren wij bovendien niet. Voorts betoogde spr. dat men als men voor de eene groep het standpunt innam, dat het een bevordering is. men dit ook voor een andere groep moet innemen. Voorts stelde hij nog in het licht, dat de geheele last niet dadelijk zal drukken, doch over een aantal jaren «vordt verdeeld. Hij oordeelde, dat als het werk van een stoker vermeerderd is, een tweede moet worden aangesteld. Wanneer door toename van werk de verantwoordelijkheid toeneemt, kan men die vearntwooredlijkheid niet verdeelen. «Men kan dus gerust den toeslag voor den directeur aanvaarden. De heer Bulens bleef ondanks het ant woord van B. en W. van oordeel, dat er ook nog een moreele factor is. De raad koos de leden van het G. O. De raad is steeds de be slissende factor, doch als er een behoorlijke meerderheid in het G. O. is, dan moet de raad zich aar. het G. O. houden en past het B. en W. niet verschillende voorstellen te niet te doen. Nu hebben de organisaties ver trouwen in het G. O. en spr. brengt aan de verschillende organisaties een woord van hulde voor de wijze, waarop zij de zaken in het G. O. behartigen. Men mag dit ver trouwen van de vakorganisaties in het G. O. niet teleurstellen. De voorzitter was het practisch met den heer Bulens eens. Hij had slechts theo retisch willen vaststellen, dat het college mag afwijken. Hij wijst er op, dat dit ook slechts in kleine onderdeden gebeurt. De heer Wol dendorp bracht het col lege dank voor het overnemen van zijn voor stel. De heer Sietsma kwam nog nader terug op de gestie van het G. O. en bleef van meening, dat dit ook was ingesteld om de be sprekingen' te bekorten en de herhaalde be zoeken van belanghebbenden bij de raads leden te voorkomen Er zitten toch ook 5 raadsleden in. Spr. wil in den raad deze debatten voor komen. Voorts sloot hij zich ten aanzien van het ontslag van schrijvers bij het betoog van den heer Woldendorp aan, met wiens voorstel hij zich vereenigde. Traag ging spr. met het voorstel-Vogelaar mede om een deel uit de bijlage te lichten, mits dat deel dan ook spoedig geregeld zou worden. De heer v. Slingerland bleef in te genstelling met wethouder Ringers van oor deel, dat er alle reden is om de stokers in een hoogere klasse te plaatsen en hij sloot zich in dit opzicht aan bij het betoog van den heer Bonsema. De heer Keesom apprecieerde ten volle hetgeen de directeur van de lichtbedrijven voor het bedrijf heeft gedaan. Het systeem van toelagen boven de salarissen vond spr. verkeerd en aan de hand van de instructie betoogde spr. dat de directeur wel verplicht was hem op te dragen, meerder werk te doen. De heer Bonsema verklaarde nog hoe hij in een ongelukkig oogenblik in de com missie van het G. O. verzeild was geraakt. Hij verklaarde hoe bet mogelijk was geweest, dat hij in een subcommissie anders had ge stemd. Hij bleef aandringen op het toekennen van 0.90 per week meer aan de stokers c.s. en betoogde, dat dit ook niet meer dan 1000 per jaar zou vorderen. De wethouder van sociale aangelegen heden, de heer Ri ngers, repliceerde. Hij wees aanhouding van een onderdeel der bijlage af en verklaarde, dat het college niet voornemens is anderen in den rang van schrijver aan te stellen. Het college wilde in geen geval het G. O. onaangenaam zijn. De voorzitter van het G. O. is spr., die dus het college volkomen kan inlichten. Bovendien krijgt het college de notulen van het G. O., zoodat een com missie uit het G. O. die met het college over leg pleegt over geschillen, niet noodig is. Spr. bied de wenschelijkheid van verschil in waardeering tusschen de cockesmakers en de vaklieden bepleiten en was overtuigd, dat wanneer de raad tot gelijkstelling besloot, er weer ontevredenheid van de zijde der vak lieden zou komen. Devoorzitter deelde nog mede,, dat het college het voorstel Woldendorp had overgenomen, alsmede het voorstel-Sietsma inzake de titelatuur van klerk-boekhouder. Op verzoek van den heer Vogelaar schors te de voorzitter hierop de vergadering. Na heropening, na een half uur, werd tot stemming overgegaan. Het voorstel van B. en W. op blz. 6 der bijlage ten aanzien van de toelage aan den directeur van de lichtbedrijven werd aange nomen met 10 tegen 7 stemmen. geloof niemendal! Elk woord dat jullie bei den tot mij hebt gesproken is een leugen geweest. Uw gansche leven is één leugen! De hemel moge weten waarom ik ooit an ders heb geloofd!' Ik hield op, terwijl ik haar aanzag. „Laat mij los smeekte Louis, „en ik zal u de volle waarheid mededeelen. „Ik geloof, dat ik dan meer kans zou loo- pen een por te krijgen met het mes, dat je in je zak hebt", antwoordde ik minachtend, daar ik had bemerkt, hoe zijn linkerhand zich in de laatste oogenblikken naar bene den had gewrongen. „Ja, ik zal je los laten! Ik gevoel niet de minste belangstelling voor een van u beiden, geen belangstelling voor al je geknoei, wat het ook moge wezen! Houd je verhaal maar voor je. Ik hoor het liever niet. Blijf daar liggen en praat met je medeplichtige!" Ik wierp hem van mij af, zoodat hij in een hoek van de kamer terecht kwam. Daarop ging ik de kamer uit, sloot de deur van de zitkamer achter mij, liep door de gang en klom de trap op naar mijn verdieping. In mijn kamer gekomen sloot en grendelde ik mijn deur en keek op mijn horloge. Het was kwart voor drie. Ik nam mijn reisgids van mijn boekenplank, pakte een en ander aan kleeren in, zette een wekkerklokje op ze ven uur en stapte in bed. Ik zei tot mezel- ven, dat ik aan niets meer wilde denken, dat er geen persoon op de wereld was, die Felicia was geheeten, dat zij nooit had ge leefd, dat 2ij alleen een figuur was uit de nachtmerrie, waaruit ik mij bezig was te bevrijden! Ik maakte mijzelven wijs, dat ik Tegen de Soc. Dem., Keesom en v. Slin gerland. Het voorstel punt 2 op blz. 7 werd aange- nomen. Geschrapt werd de titel klerk-boekhouder. Het voorstel om de opzichters van <>e- meeniewerken en van het bouw- en wonhyi, toezicht op te nemen in groep 5, in afw£ king van het voorstel van B. en W., gaf den heer Vogelaar aanleidin gom de wenschelijk heid te betogen hen in groep 4a te brengen. De heer Bonsema zeide dat de zijnen hoewel zij zich in het G. O. voor 4a hadden verklaard, voor groep 5 waren, omdat de hoofdopzichter in groep 6 is gekomen. Het voorstel werd verworpen met 10 te gen 7 stemmen. Voor de Soc. Dem. en V. D. Het voorstel om hen in groep 4a te plaat sen werd hierop aangenomen met de stem men van de heeren Govers, Thosmen en Rin gers tegen. Op een vraag van den heer v. Drunen, d!e wilde voorkomen, dat eenige ambtenaren door de nieuwe regeling in salaris achteruit gingen, antwoordde weth. Ringers dat de ver- ordening dit reeds verbiedt. Het voorstel-B o n s e m a om den sto ker, den stoomstoker en den cokesgasmaker, in een hoogere klasse te plaatsen werd aan genomen met 11 tegen 6 stemmen. Tegen de wethouders, Govers, Vogelaar en Klaver. Het voorstel-v. Slingerland ge amendeerd door den heer Vogelaar, bepalen de, dat art. 11 ten opzichte van deze functie ennarissen buiten werking werd gesteld, werd aangenomen met 12 tegen 5 stemmen. Tegen de weth. Govers en Vogelaar. De verordening werd hierop in zijn ge heel vastgesteld. De voorzitter schorste de vergadering en stelde na heropening aan de orde het VOORSTEL TOT VASTSTELLING VAN EEN VERORDENING TOT WIJ ZIGING DER VERORDENING OP GENEES-, HEEL- EN VERLOSKUN- i DIGEN DIENST VOOR BEHOEFTI- GEN IN DE GEMEENTE ALKMAAR. De heer Keesoom had enkele bezwa ren. Met een verkeersongeval kon een R.K. niet te voren den wensch te kennen geven, dat hij in het St. Elisabethgesticht wenscht ge bracht te worden. Devoorzitter zeide, dat het bij de po litie gebruikelijk is om in dat geyal de men schen in het ziekenhuis te brengen overeen komstig de belijdenis van den patiënt. Dit blijft zoo. Z.h.s. werd hierop het voorstel aangeno men. VOORSTEL BETREFFENDE HET IN DIENST BLIJVEN VAN EEN LEERARES AAN DE HANDELS- AVONDSCHOOL. Voorgesteld wordt mej. A. N. H. W. van der Linden, leerares aan de Handelsavond school nog tot 31 Augustus 1931 haar func tie te laten bekleeden. De heeren Woldendorp en Bakker infor meerden naar de bijzondere redenen. De heer Bakker was van oordeel, da* voor het onderwijs er geen belang was een uitzondering te maken. Hij oordeelde, dat men zich moet houden aan de bepaling, dat men bij het bereiken van de 65-jarigen leef tijd den gemeentedienst verlaat. De heer Vogelaar was voor de bijla ge. Het betreft een goede leerkracht en er is geen bezwaar, omdat de verordening het toe laat een jaar van de bepaling af te wij ken. De voorzitter stelde de verdiensten als leerares in het Engelsch van mej. Van der Linde in het licht en bleef daarom de bijlage verdedigen. Het voorstel werd hierop aangenomen. Tegen de soc.-dem. en de heeren Ringen» en Woldendorp. VOORSTEL TOT REGELING VAN DE JAARWEDDE VAN DEN TE BENOEMEN GENEESHEER-DIREC TEUR VAN HET STADSZIEKEN HUIS, TEVENS DIRECTEUR VAN DEN GEMEENTELIJKEN GENEES KUNDIGEN DIENST. Voorgesteld wordt te bepalen, dat de be zoldiging van den geneesheer-directeur van het Stadsziekenhuis, tevens directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, voor de helft zal worden gebracht ten laste van het Stadsziekenhuis en voor de andere helft ten laste der gemeente. De heer Bakker had geen groot be zwaar, doch hij vond het eigenaardig, dat B, en W. aannemen, dat de raad overleg met de commissie voor overleg niet noodig heeft geoordeeld. De voorzitter zal daarover met liet college spreken, waarop het voorstel z.h.s. werd aangenomen. ging slapen en ik bleef wakker liggen tot d« dag aanbrak. Gedurende al dien tijd was et slechts één gedachte, welke mijn brein ver vulde! HOOFDSTUK XXL 1 Den volgenden morgen, om een paai minuten over negen, stond ik voor het ha- tel, toeziende hoe men mijn bagage laadda op de imperial van een rijtuig. De portier stond naast mij, een waakzaam oog hou-, dend op de handelingen van mijn helpers. „Doe mij plezier mijn brieven op te zen den", verzocht ik hem. „Ik ga voor enkele weken naar Norfolk, misschien zelfs nog wel voor langer." „U kunt er op rekenen, mijnheer. Maar intusschen", liet hij er op volgen, „willen we toch nog even nazien wat de post vanmor gen heeft gebracht. Kijk, daar is er juist een bij voor u." Ik scheurde den brief open en bleef op het trottoir staan om hem te lezen. Hij was uit Feitham Court in Norfolk gezonden en droeg de dagteekening van den vorigen dag. Hij luidde: „Beste Austen, ik schrijf je in haast dit briefje voor het geval je voorne mens was om hierheen te reizen. Ik heb het plan opgevat om een paar we ken te Londen door te brengen en mijn huis ter beschikking gesteld van een onzer kennissen. Alleen de jacht blijft voor jou gereserveerd. Met hartelijken handdruk, RALPH. (Wordt veirolgy.)^

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5