DAGBLAD VQDR ALKMAAR EN OMSTREKEN. MAANDAG 14 APRIL 1930 No. SS Dagelijksch overzicht. w de londensche vloot- conferentie. Het resultaat van de langdurige besprekingen. De moeilijkheden met Italië en Frankrijk. Stimson aan 't woord over het resultaat der conferentie. De juridische commissie voor de oostelling Van het verdrag, dat het resultaat is van de ylootconferentie is Zaterdag den geheelen dag druk werkzaam geweest, bijgestaan door de commissie van deskundigen onder .voorzitterschap van Sir Maurice Hankey, se cretaris-generaal van de conferentie. Het ^Zaterdagavond uitgegeven communiqué ver meldt, dat de eerste commissie in het St. Ja mes Palace in den namiddag is bijeengeko men, teneinde eenige nog hangende punten te bespreken. Het vierde rapport van de com missie van deskundigen werd met eenparig heid van stemmen aangenomen. De drie be trokken mogendheden hechtten hun goedkeu ring aan een definitie van de karakteristiek van schepen der klasse der „destroyers". Eveneens werden besproken de regels opge steld door de commissie van deskundigen voor de vervanging van scheen. Dit ontwerp "werd met eenige amendementen met alge meene stemmen aangenomen. Het ontwerp Voor de overeenkomst inzake de uitvoering van groote schepen werd met algemeene stemmen aangenomen. Ook het rapport van de commissie, ingesteld tot het geven van een definitie van den term „vliegtuigmoeder schip"'werd met algemeene stemmen aange nomen, behoudens belangrijke wijzigingen. Het ontwerp van de overeenkomst inzake 'de uitvoering van groote schepen houdt, naar verluidt, o.a. in, dat Engeland zal schrappen dë „Marlborough", de „Emperor of India", de „Benbow" en de „Tiger". Twee van deze schepen zullen ondeugdelijk wor den gemaakt voor oorlogsdoeleinden binnen twaalf maanden na de ritificatie van het Verdrag, terwijl zij definitief zullen worden geschrapt binnen 24 maanden. De andere twee schepen zullen onbruikbaar worden gemaakt binnen 18 maanden en definitief geschrapt binnen 30 maanden. Na de ratifi catie. De Vereenigde Staten zullen de sche pen „Florida" en „Utah" schrappen. Een zal binnen 12 maanden na de ratificatie van het verdrag worden onbruikbaar gemaakt, en definitief geschrapt binnen 24 maanden, terwijl het ander binnen 18 maanden on bruikbaar voor oorlogsdoeleinden zal wor den gemaakt en binnen 30 maanden na de ratificatie definitief worden geschrapt. De volgende schepen zullen worden ge handhaafd voor oefendoeleinden: het Ameri- Jcaansche schip „Arkansas", het Engelsche „Iron Do" en het Japansche „Hiyei". Deze schepen zullen onbruikbaar worden gemaakt yor oorlogsdoeleinden, voor Amerika en En geland binnen 12 maanden na de ratifica tie van het verdrag en voor Japan binnen |18 maanden. Omtrent de Zondag door de juridische en deskundigencommissies gehouden zittingen verluidt uit welingelichte bron, dat in de be sprekingen der juridische commissie geen voortgang is gemaakt. De Italiaansche ver tegenwoordiger Rosso verzette zich tegen de opneming clausule, welke de methode tot bewapeningsbeperking vastleggen zal, en verlangde, dat deze geheele kwestie terug verwezen zou worden naar den Volkenbond Hij verklaarde in dit opzicht definitieve in structies uit Rome te hebben ontvangen. Het schijnt thans twijfelachtig te zijn of met het oog op de ontstane moeilijkheden het ver drag voor Donderdag gereed zal kunnen ko men. Een beslissing hierover zal echter eerst na de zitting der delegatieleiders van heden yallen. Grandi, de Italiaansche minister van bui- tenlandsche zaken, is door zijne verkoudheid nog steeds gedwongen zijn kamer te houden. Hij hoopt echter vandaag in staat te zullen zijn aan de plenaire zitting deel te kunnen nemen. Van Engelsche zijde verluidt, dat ook de formuleering van de clausule die den drie grootsten vlootmogendheüen het recht geeft om hun vlootprograra aan te vullen, wan neer nieuw aangebouwde Frafische of Ita liaansche schepen dit noodzakelijk zouden maken, op groote moeilijkheden stuit. Dit blijkt buitengewoon ingewikkeld te worden, aangezien de juristen er rekening mee moe ten houden, dat het verdrag in zijn eerste twee deelen door alle 5 mogendheden zal worden onderteekend, terwijl het derde deel slechts door de voornaamste drie mogendhe den geteekend zal worden. Deze moeilijkhe den hoopt men echter op bevredigende wijze te kunnen oplossen en daarbij tevens den Engelsch-Amerikaanschen wensch te verwe zenlijken om rekening te houden met het Kel- loggpact en de Hoover-MacDonald overeen komsten van het vorige jaar. Stimson heeft Zaterdagavond in een door de radio uitgezonden redevoering gesp.rokeu over de resultaten van de vlootconferentie, welker resultaten hij als zeer gunstig ken schetste. De definitieve begrenzing heeft betrekking op 2 klassen van schepen, de slagschepen en de vliegtuigmoederschepen, niet echter op de onderzeeëers destroyers en kruisers. Het hoofddoel der conferentie heeft erin butaan de vlootbeperking door een wederzijosche overeenkomst uit te breiden tot alle bestand- deelen van de vloot. Dit is bereikt door En geland, Japan en de Vereenigde Staten. De verhouding der vloten dezer 3 landen is vastgelegd, zoodat een wedloop verder niet meer mogelijk is. De gunstige invloed dezer resultaten blijft echter niet beperkt tot deze drie mogendheden, doch zal ook de Fransch- Italiaansche pogingen tot het bereiken van hetzelfde doel beïnvloeden. De beperking der vloten moet geschieden in een geest van goe den wil en vertrouwen. De tegenwoordige overeenkomst vormt de laagste limiet, die ooit serieus genoemd is. De onderhandelin gen hebben duidelijk uitgewezen, dat de vloottegenstellingen tusschen Engeland, Ja pan en de Vereenigde Staten definitief voor bij zijn. Bia§fenia wal mogelijke ontbinding van den rijksdag. Naar verluidt, heeft de rijkspresident von Hindenburg den rijkskanselier dr. Bruening Zaterdag opnieuw het decreet tot ontbinding van den rijksdag ter hand1 gesteld. Welke wending de gang van zaken in den rijksdag zal nemen, was bij het begin der zit ting Zaterdag nog niet bekend. De soc.-dem. fractie heeft besloten, tegen het voorstel der regeeringspartijen inzake het verband tusschen het financieele en het agrarische program te stemmen. De houding der Duitsch-Nationalen is evenwel nog niet bekend. BOTSING TUSSCHEN COMMUNISTEN EN VOORBIJ GANGERS TE MAAGDENBURG. Zaterdag kwam het in de Otto von Gue- rickestrasse te Maagdenburg tot botsingen tusschen communisten en voorbijgangers Een Schupo, die de orde wilde herstellen, kreeg een slag op het hoofd en verloor het bewustzijn Na veel moeite slaagde twéé an dere politie-agenten erin. de orde te herstel len. Twee personen werden gearresteerd. De ernstig gewonde politieman moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. COMMUNISTEN IN POLEN GEARRESTEERD. De politieke politie te Warschau heeft na een langdurig onderzoek een aantal commu nisten gearresteerd, die ervan verdacht wor den, speciale opdrachten van Moskou te heb ben ontvangen voor het organiseeren der ko mende 1 Mei-betoogingen en van een groote communistische actie in het najaar. De poli tie zou den communisten op het spoor zijn gekomen doordat zij erin geslaagd is een voor hen bestemd cijfer-telegram te ontcijfe ren. Ook op andere plaatsen in Polen heeft de politie communisten gearresteerd en een groote hoeveelheid propaganda-materiaal in beslag genomen. EEN BEDENKELIJK BESLUIT. De studenten aan de Weensche hoogescholen zoogenaamd na tionaal georganiseerd. De Weensche correspondent van de N.R.C schrijft aan zijn blad: Zonder eenige voorafgaande aankondi ging is de bevolking verrast door een belang rijke veroröening van den Academischen Senaat van de Weensche universiteit, welke verordening ongetwijfeld door de andere Oostenrijksche scholen nagevolgd zal wor den. Naar men weet. zijn juist aan de Ween sche hoogescholen de nationale en politieke tegenstellingen zeer scherp en geven zij her haaldelijk aanleiding tot relletjes. Men zal zich nog wel herinneren, dat de Weensche hoogescholen verleden jaar wegens deze uit spattingen geruimen tijd gesloten moesten worden. De anti-semitische studenten, die t: Weenen een sterke groep, zoo niet de meer derheid vormen, waren sinds enkele jaren aaneengesloten tot een „Duitsche Studenten kamer", die weliswaar niet officieel erkenr' was, doch die toch practisch competent werd geacht namens deze groep studenten en vaak zelfs namens alle studenten op te treden. De andere studenten, vooral die van andere na tionaliteit, en ook de joodsche en sociaal democratische, hadden hier vaak verzet tegen aangeteelcend en zich beklaagd, dat hun geen soortgelijke vertegenwoordiging gegund was. De nieuwe verordening van den Senaat be paalt nu, dat de bestaande Duitsche Studen tenkamer „rite et legaliter" vertegenwoor digster is van de Duitsche studenten. Tevens wordt echter aan alle andere nationaliteiten, zoo het aantal hunner studenten ten minste een procent van het totaal bedraagt, een soortgelijke- vertegenwoordiging toegestaan Iedere student moet een vragenlijstje indie nen, op gror.d waavan hij aan een der ver tegenwoordigingen wordt toegewezen. In ge val van oneenigheid dienaangaande beslist n scheidsgerecht uit den Academischen Senaa1. Studenten van „gemengde afkomst" krijgen een eigen vertegenwoordiging. Niet ten on rechte noemt de Neue Freie Presse in een hoofdartikel deze verordening „bedenkelijk". Wie het radicale nationalisme van de anti semitische studenten te Weenen kent, moet wel voor ernstige wrijvingen beducht zijn. Hoeveel studenten zijn er niet, die geen anti- stmiet zijn, geen Duitscher zijn of uit een ge mengd huwelijk zijn geboren en die toch zui ver Duitsch zijn opgevoed, Duitsche gevoe lens koesteren en Duitsche werkmethoden volgen. Natuurlijk zullen de anti-semitische studenten deze makkers weren en bijvoor beeld studenten, die niets met het nationalis tische of confessioneele Jodendom van doen hebben, maar van Joodschen bloede zijn, dwingen om zich Joodsch te organiseeren. De Neue Freie Presse wijst er op, met aan haling van voorbeelden uit het Duitsche rijk, dat juist het erkennen van öffideele zijde on der de academisch jeugd van het rassen- standpunt gevaarlijk en verwerpelijk is. Waarbij dan nog komt, dat zonde tegen den eersten regel van de Oostenrijksche grond wet, die die gelijkheid van allen voor de wet erkent, onder andere omstandigheden heel gemakkelijk wordt gemaakt. DE ACTIE VAN GANDHI. Zal Gandhi gearresteerd worden? In Engelsche kringen is men van mee ning, dat de arrestatie van Gandhi elk. oogenblik kan plaats vinden. Men hecht bij zondere waarde aan het feit, dat de Minis ter van Binnenlandsche Zaken van de regee ring te Bombay zich op het oogenblik te Su- rat, in de onmiddellijke nabijheid van Gandhi's hoofdkwartier bevindt Hij zou tn aansluiting op een bespreking met de politie en met de autoriteiten van het district den gouverneur te Bombay en den onder-koning bepaalde adviezen betreffende hun verdere houding geven en wachten op nadere in structies. Men schrijft de gewijzigde hou ding der Britsche regeering toe aan het feit, dat de revolutionnaire beweging in het ge heele land wast en dat vooral te Bombay en te Calcutta de bevolking een dreigende hou ding begint aan te nemen. In beide steden hebben thans ook de studenten zich bij de actie van Gandhi aangesloten. DE BEGROOTING IN DE FRANSCHE KAMER. In tweede lezing aangenomen. De Kamer heeft in den afgeloopen nacht de tweedel ezing van de begrooting 1031/31 beëindigd. De begrooting werd met 462 tegen 118 stemmen aangenomen. Men verwacht bij de beihandeling in derde lezing nog eenige moeilijkheden inzake de pensioenverhoogingen. Tardieu zal zich tegen een verhooging verzetten en zal zoo noodig de kwestie van vertrouwen stellen. HET PROCES-ULITZ. Het pleidooi In het proces Ulitz te Kattowitz heeft de verdediger Zaterdag, nadat de officier van justitie eerst van het woord had afgezien, Ulitz' loyale houdingen tegenover den Pool- sChen staat naar voren gebracht. Voorts oefende hij kritiek op dé verklaringen der schriftkundigen inzake de ter tafel gebrachte documenten. Het oordeel van prof. Krol was volgens hem onhoudbaar tegenover de ver klaringen von prof. Bischof, dat een oordeel op grond van een foto onmogelijk was. De verdediger eischte ten slotte vernieti ging van het vonnis in eerste instantie en vrijspraak. Nadat de officier van justitie nog eenige opmerkingen over de documenten gemaakt had, kwam ten slotte Ulitz zelf nog aan het woord. Hij zeide, dat hij 15 jaar lang tot het Pruisische leger behoort haa. Toen hij on derdaan van een anderen staat werd, had hij zijn begrip van eer niet verloren. Steun aan een directeur beschouwt hij ais eerloosheid. Hij betoogde verder, dat de leiders van een nationale minderheid er steeds voor moeten zorgen, dat deze minderheid vrede vindt in den staat, dien men haar heeft aangewezen De officier van justitie heeft, zegt Ulitz, beweert, dat het proces geen politiek karakter heeft. De beslissing daarover ligt met bij hem, doch bij de publieke orunie en deze zal van het tegendeel overtuigd zijn. Het was zijn plicht voor zijn stamgenooten op te ko men; dat hij daarbij met de autoriteiten in conflict is gekomen, is niet zijn schuld. Vrijgesproken! Onder adcmlooze spanning las de presi dent van het gerecht Zaterdagmiddag om 5 uur het vonnis voor, dat vrijspraak luidde. De kosten van het geding komen voor den staat. DE UITVAART VAN KONINGIN VIKTORIA. De aankomst te Stockholm. Omtrent de uitvaart van de Zweedsche koningin meldde het Zweedsch tel.-agent- schap Zaterdagmiddag eenige bijzonderhe den, waaraan wij het volgende ontleenen: AI vroeg waren alle openbare gebouwen, banken en magazijnen te Stockholm geslo ten. Om één uur kwam het koninklijk eska der, bestaande uit de kruisers Gustaaf V en Drottning Viktoria deze laatste had het stoffelijk overschot der koningin aan boord, geëscorteerd door torpedojagers, uit Swine mtinde in de Norrström aan, waar het voor anker ging. De lijkkist werd uit de Drottning Viktoria in de koninklijke sloepe, de Vasaor- den overgebracht, terwijl saluutschoten wer den gelost. Om half drie stapten de koning, de kroonprins die het eskader tot aan de monding der rivier was tegemoet gevaren en prins Willem, de tweede zoon des konings, in de koninklijke sloep die door matrozen naar het eiland Skeppssholmen, het marine station van Stockholm, werd geroeid. Behalve de hofignitarissen en autoriteiten waren de volgende vorstelijke personen ver schenen: de koning en kroonprins van Noor wegen, de koning en koningin van Denemar ken, groothertogin Hilda van Baden, prins Adalbert van Pruisen, de prins van Hohen- zollern-Sigmaringen, prins Victor van Wied, prins Gustaaf en prinses Thyra van Dene marken. Voorts woonden de president der Finsche republiek en alle leden van het di plomatieke corps dë plechtigheid bij. Terwijl de kist door tien hooggeplaatste marine-officieren aan wal werd gedragen, speelde de marinekapel. Zij werd in een door zes paarden getrokken lijkwagen geplaatst, waarna de stoet zich in beweging zette en de klokken van alle kerken in de hoofdstad be gonnen te luiden totdat de stoet aan de Rid darholmskerk, het Zweedsche Pantheon, was aangekomen, waar een groot aantal Zweed sche koningen en koninginnen zijn bijgezet Koning Gustaaf en alle andere mannelijke deelnemers aan de plechtigheid volgden den lijkwagen te voet. De stoet werd geopend en gesloten door adelborsten, detachementen cavalerie en artillerie. De krat werd in het koor der kerk ge plaatst, waarna de uitvaartplechtigheid be gon, geleid door den opperceremoniemeester, die de catafalk naderde en de koninklijke kroon, welke op het deksel der kist stond, naast de kroon zette, die tusschen de kroon juweel en lag. Na deze symbolische hande ling begon de aartsbisschop van Upsala, ge assisteerd door drie hofgeestelijken, den lijk dienst. Vervolgens speelde het orkest van de Kon. Opera de ouverture van Parsifal, ter vervul ling van den wensch van de overledene, die een groot bewonderaarster van Wagner was. Daarna droegen de officieren de kist naar den grafkelder van de dynastie der Ber- nadotte's, waar zij werd geplaatst naast het stoffelijk overschot van de drié voorgaande Zweec&che koningen en hun gemalinnen. Tijdens deze plechtigheid zong het koor een gezang, dat in 1876 werd gecomponeerd door den schoonvader der overledene, koning Oscar II, bij het overlijden van zijn moeder, koning Josephine. Hiermede was de plechtig heid ten einde. 's Ochtends om vier uur waren uit alle vestingen en marinestations van Zweden 42 schoten gelost. NOODLOTTIG GEVOLG VAN EEN ONZINNIGE WEDDENSCHAP. Tengevolge van een noodlottige wedden schap kwam een jongeman te Sebastiaan om het leven. Hij wedde in een herberg, dat hij tien rauwe eieren met de schaal zou kunnen verorberen. Zijn vrienden gingen de wedden schap met hem aan en de jongeman at inder daad tien eieren met schaal op, waarbij hij een liter wijn dronk. Hij kreeg onmiddellijk na afloop hevige maagpijn en bezweek eenige minuten later. ZEVENVOUDIGE VROUWEN MOORDENAAR GEARRESTEERD IN MAROKKO. Te Rabat in Marokko is een Marokkaan gearresteerd, die niet minder dan zeven moorden heeft gepleegd en gedurende eenigen tijd groote opwinding in de omgeving heeft veroorzaakt. In den laatsten tijd vond men n.1. zeven malen achter elkaar op afgelegen wegen en in kanalen de lijken van vermoorde Marokkaansche vrouwen, zonder dat men er echter in slaagde, den dader op het spoor te komen. Vrijdag werd wederom een jong meisje gevonden, dat niet dood bleek te zijn, doch zwaar gewond. Zij kon een vrij nauw keurige beschrijving van haar aanvaller ge ven, waarna de politie een voormalig soldaat van het koloniale leger arresteerde, die aan vankelijk ontkende, doch naderhand een vol ledige bekentenis aflegde. Hij bekende in de afgeloopen weken zeven vrouwen te hebben vermoord. TWEE TSJECHISCHE JONGENS VERDRONKEN. In den nacht op Zaterdag heeft zich op de Donau in de buurt van Pressburg een dra ma afgespeeld, waarbij twee jongens het leven lieten. Een meubelmakersleerling en een 14-jarl- ge schooljongen hadden met twee vriendjes het plan gemaakt om de Donau af te trek ken en via de Zwarte Zee naar Arabië te va ien. Zij maakten een boot los en „scheepten zich inmet twee volle rugzakken en twee revolvers. Bij de gemeente Gudor kwam ;hen het stoomschip „Tass" tegemoet. De boot werd door den schroef van het stoomschip gegrepen. Het bootje sloeg om. Twee der jongens konden zich zwemmende redden, doordat zij de reddingsboot die door den ka pitein was te water gelaten konden bereiken De meubelmakerelëerljflg en de 14-jarige 132e Jaargang. jongen verdronken. De geredden vertelden dat de beide om het leven gekomen jongens elkaar tijdens de aanvaring stevig vasthiel den en zoo in de rivier stortten. EEN SPEELGENOOT DOODGESCHOTEN. Een 13-jarig hoogere burgerscholier te Leipzig heeft Zaterdagmiddag een 1Djarig kameraadje bij het spelen gedood met een door hem in het ouderlijk huis gevonden re volver, waarvan hij niet wist, dat zij geladen was. Het slachtoffer is op weg naar het zie kenhuis overleden. De scholier is na door de politie te zijn verhoord, aan zijn ouders te rug gegeven. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ KEULEN. Gisternacht heeft op dën straatweg BonnKeulen een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Behalve den chauffeur bevon den zich in den wagen vier personen, o.w. de bekende internationale hockeyspeler Harren- berg. De auto reed zeer hard en reed in een bocht tegen een boom, tengevolge waarvan de inzittenden eruit geslingerd werden. Een hunner was op slag dood. Harrenberg werd aan de knie gewond. Kort na het ongeluk werd de auto geplunderd door onbekend geble ven personen, die zich met alle aanwezigs reservedeelen uit de voeten maakten! ERNSTIG TRAMONGELUK TE ANTWERPEN. Gisteren heeft te Antwerpen een ernstig tramongeluk plaats gehad. Op een straat kruising botsten twee tramwagens tegen eikaar, tengevolge waarvan 15 personen ge wond werden. BOMAANSLAGEN IN BRITSCH-INDIE Naar gemeld wordt, is in een goederen trein op 800 M. afstand van het Victoria- station te Bombay een bom ontploft. Een tweede bom explodeerde in een wachtkamer 2e klasse van het station Byculla, waarbij 2 personen gewond werden. Men neemt aan, dat de daders onder het stakend spoorweg personeel gezocht moeten worden. BRAND IN EEN BUSKRUITFABRIEK. In de buskruitfabriek te Ham a. d Sieg is gistermorgen brand uitgebroken, waardoor de opslagplaatsen in asch werden gelegd. De brand is ontstaan door onachtzaamheid van eenige jonge fabrieksmeisjes. De meisjes vluchtten in aller ijl uit het gebouw. Toen met de reddingsarbeid een aanvang werd ge maakt, had de brand reeds een zoodanige omvang aangenomen, dat men speciaal de belendende gebouwen beveiligde. Hierdoor is een ernstige ontploffing voorkomen. de RIÏKSDAGGANGEN BESMEURD DOOR HAKENKREUZLER. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden eenige gangen van het Rijksdagge bouw met roode verf besmeurd. Op een der muren was met roodë verf een swastika ge schilderd, alsmede de woorden „Dood aan het Young-plan". De daders zijn onbekend MISLUKTE POGING OM UIT DE GEVANGENIS TE ONTVLUCHTEN. Uit Berlijn meldt men ons: Gisternacht heeft de gevangene Paul Mehrhof een poging gedaan, om uit het tuchthuis Sonneburg te ontvluchten, welke poging echter door de gevangenisbeambten op het laatste oogenblik verijdeld kon wor den. De „Montag" meldt, dat Mehrhof In het bezit van een sleutel was, en blijkbaar de bedoeling had, de weinige bewakers, die den nachtdienst uitmaken, te overweldigen. Reeds 2 jaar geleden, op 2 Juli 1928, was Mehr hof er eens in geslaagd, samen met den mis dadiger Franz Kirsch uit te breken, en hij genoot ruim een maand van zijn vrijheid, al eer men erin slaagde, hem in Silezië weer te arresteeren. Thans vervaardigde Mehrhof te Sonneburg gevangeniskleeren. Geleidelijk had hij uit de naaimachine, die hij hierbij gebruikt, verschillende deelen verwijderd en had daar vijlen en zaagjes van gemaakt. Het gelukte heni, eert gat in de celdeur te zagen, doch tegen 2 uur 's nachts hoorden de ci piers het gerucht van de zaag. De politie werd gealarmeerd, en toen men de cel bïn nendrong, verraste men Mehrhof nog bij der arbeid. ERNSTIG MIJNONGELUK IN AMERIKA. Twee en twintig mijnwerkers bedolven. In een der mijnen van de Pacific Coal Company in de nabijheid van de stad Cardo- nado in den staat Washington heeft een ern stige ontploffing plaats gehad. Een gedeelte van een schacht stortte in. Twee en twintig mijnwerkers werden bedolven. Tot nu toe konden zeventien lijken geborgen worden. Er bestaat weinig hoop de overige vijf arbeiders levend te voorschijnt te brengen. EEN LIGA VOOR LEVENSMÓEDEN. Naar de Montagspost meldt, is met het oog op de in den laatsten tijd steeds meer voorkomende gevallen van zelfmoord een Liga voor Levensmoeden opgericht, die zich ten doel stelt om alle levensmoeden, die met zelfmoordplannen rondloopen, zonder aan zien van godsdienst, tetejftëft,. ALKMAARSCHE Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. CQ PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. OOSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1