Raferafiscli Weerbericht, Marktberichten^ 60 *11 AGENDA StacSsnieuros Rechtszaken Ingezonden stukken Sport Maandag 14 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Haai Paradijs (comedie), hoofdrol Betty Bal- four. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: le Haar bord papieren minnaar, 2e De struikroover (boven 14 jaar). Dinsdag 15 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic. 7.30 uur, A. B. T.: Haar Paradijs (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theater: le. Haar bord papieren minnaar, 2e De struikroover (bo ven 14 jaar). 8 uur, café van T. Molenaar, Scharloo, be slissingswedstrijd prof. v. d. Laanprof Drost. 8 uur, Dancing Harmonie, alg. ledenver-^ gadering van de 8-Octobervereeniging „Alk-' "naar Ontzet". Woensdag 16 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic. 7.30 uur, A. B. T.: Haar Paradijs (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theater: le Haar bord papieren minnaar en 2e. De Struikroover (boven 14 jaar). 8 uur, Central, Bijbelbespreking. 8.30 uur, Stadhuis, vergadering afd. Alk maar e.o. Ned. Róode Kruis. Donderdag 17 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic. 7.30 uur, A. B. T.: Haar Paradijs (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theater: le Haar bord papieren minnaar en 2e. De struikroover (bo ven 14 jaar). Maandag 21 April, 2e Paaschdag. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering door liet gezelschap Schakels en Gosschalk van ,Rose Marie". DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens persoonlijke onmisbaarheid betreffende den hieronder genoemden per soon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: CORNELIS ZWAAN lichting 1926 Uitspraak: Voor goed. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den flENDEN DAG na den dag dezer bekend making in +eroep worden gekomen door: u. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegenwoor diger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen of door diens wettigen vertegenwoor diger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede nen omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 14 April 1930. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. EEN MOEDIGE DAAD. Zaterdagmiddag ongeveer kwart voor zes geraakte de 10-jarige Eb. Kaal al spelende in het Noord-Hollandsche Kanaal, tegenover het Victoriabeeld. Aangezien het water daar zeer diep is en het ventje niet kon zwemmen, geraakte hij verder van den wal kant en was spoedig zinkende. Op het hulpgeschreeuw van het kame raadje van den drenkeling, kwam een be jaarde man met een slok te hulp, begaf zich gedeeltelijk te water, en meende alsnog het kind te kunnen redden. Zijn hulp zou zeker niet gebaat hebben, indien niet de cordate brugwachter Van Meteren zich gekleed te water had begeven en na te hebben gedoken er in slaagde het kind te redden. Den heer Van Meteren (pas van een ern stige ziekte hersteld) komt zeker hulde toe POLITIENIEUWS. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur had er zen aanrijding plaats in de Veerstraat al hier, tusschen een beladen groentenwagen van Th. W., wonende alhier en een vracht auto, waarvan het nummer bekend is. De voorraad groenten werd beschadigd, alsme de de zich op den wagen bevindende weeg schaal. Proces-verbaal werd van een en an der opgemaakt Omstreeks 10.50 uur werd Zaterdagmor gen door den autobestuurder, wonende te Ursem, als gevolg van het achteruit rijden, de muur van den Accijnstoren beschadigd. De bestuurder van de auto heeft zich onmid- delijk met het bureau gemeentewerken in verbinding gesteld, teneinde de toegebrach te schade te regelen. Zondagmorgen, omstreeks 7.45 uur, werd door een burger aan het Bureau van Politie kennis gegeven, dat bij de Groote Kerk al hier een aanrijding had plaats gehad tus schen de stadsautobus en een motorrijder. Bij onderzoek bleek, dat de stadsautobusbe- stuurder P. P., wonende te He;' x>, komende van de Koorstraat, in botsing was gekomen met den motorrijder Th. J. S., wonende te Bergen, waarbij laatstgenoemde vermoede lijk zijn rechterbovenarm brak en een huid wond bekwam bij het rechteroor en aan zijn linkerhand, terwijl hij bewusteloos was ge worden. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Bedoelde motorrijder is op advies van een alhier wo nend geneesheer, die ter plaatse was ontbo den, per brancard naar het Elisabeths-zie- kenhuis overgebracht. De commissaris van politie verzoekt ge tuigen, die het ongeval gezien hebben, zich ten zijnen bureele aan te melden. OPBRENGST COLLECTE EMMABI OEM. De Emmabloemcollecte heeft dit jaar op gebracht 960 95. Het vort? iaar was de opbrengst 956,82. FAILLISSEMENTEN. Opgeheven wegens gebrek aan actief zijn de faillissementen van J. van Amerongen te Den Helder en van F, B. de Swart te Alkmaar. VEILING VAN POTPLANTEN ENZ. De veiling van potplanten, snijgroen en snijbloemen vangt aan op Woensdag 16 April des morgens 9 uur. AUTOBOTSING. Het met te groote snelheid een hoek omrij den veroorzaakte hedenmiddag op de hoek LaatKoorstraat een botsing tusschen de auto van den heer Kokkes, die van de Laat kwam en een Chevroletwagen van een handelsreiziger, die van de Koorstraat de Laat op wilde. De botsing was zoo hevig, dat de auto van den heer Kokkes zijn wielen verloor. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BRIEVENBUS VAN PLAATS VERANDERD. De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat de brievenbus, welke voor heen bevestigd was aan het perceel Scher- merweg 2, verplaatst is naar Schermerweg 22, hoek Wagenmakersstraat aan het perceel van den heer D. Oostwouder. N.V. „A. F- KERREBIJN'S GLASHANDEL". Naar wij vernemen, zal op de morgen te houden Algemeene Vergadering van Aan deelhouders, een dividend van 6 pCt. over 1929 worden voorgesteld (v. j. 5 pCt.) LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.25 uur licht cp. FEESTAVOND PACIVOLO. Er heerschte Zaterdagavond in de tooneel- zaal van het Gulden Vlies een buitengewoon gezellige drukte. De bekende Alkmaarsche Handeisschoolvereeniging Pacivolo, waar van het wederopleven een vorige maal met genoegen mocht worden geconstateerd, gat haar grooten feestavond, en alle leden, leer lingen en vrienden waren opgekomen. Met zeer veel genoegen kon de heer J. v. d. Elburg, de voorzitter aan allen het wel kom toeroepen en hij richtte deze welkomst woorden in 't bijzonder tot den directeur en de leeraren met hunne dames en de leden en afgevaardigden van zusterverenigingen. Spontaan werd staande het clublied van Pacivolo gezongen. Het muzikale kwartet, waaraan de heer Dorgelo met zooveel toewijding zijn steun geeft, bracht daarna op uitstekende wijze ten gehoore een marsch van Blankenburg en een verzameling van Haydn-muziek (Urbach) Met voldoening zij geconstateerd, dat er werkelijk werd gemusiceerd op een wijze, die het luide applaus ten volle verdiende. Nog krachtiger was dit applaus na de vertolking der prachtige Mozart-muziek. Ook de gymnastiek der Handelsschoolleer lingen werd gedemonstreerd, en onder lei ding van den heer v. d. Berg werden staaf oefeningen en gymnastische standen ge toond, die toonden, dat aan de lichamelijke opvoeding op de H. S. veel zorg wordt be steed, wat ten zeerste is toe te juichen. Een der Pacivolo-leden (de heer G. Regeer) gaf nog voor de pauze een goede voordracht van één der scherpe gedichten van Charivarius n.1. De Huwelijksreceptie. Na de pauze werd met zeer veel succes op gevoerd een klucht van J. de Kanter: Het AAinisterie van vrouwelijke zaken. Dit aller aardigste stukje werd al eens meer op een leerlingen-uitvoering gegeven en 't bewees nu opnieuw zoo echt geschikt te zijn voor een feestavond als die van Pacivolo. Zooals de titel reeds doet vermoeden, spelen de da mes in dit stukje de hoofdrollen maar het dient erkend, dat dr. Otto Landsberg, de mi nister van vrouwelijke zaken en de klerk en bode van het departement, zich tegenover de zes dames flink wisten te handhaven. De pre sidente der kamerclub (Clary Kater), Freule Duyselaer Moll (Hardy Simoons), mej. Har- kema (Mien ter Horst), Jongejuffrouw Ro- zeknop (Geertje Maarse), de douairière werkvrouw (Jans Zwaan) en Ada (B. Jim mink) hielden op uitstekende wijze de eer van het vrouwelijk element op. Heel goed was de minister (Gerard Worm) en juist getypeerd de klerk (G. Regeer) en de bode (H.Hen driks). Dat het geheel zoo vlot verliep was vooral ook te danken aan de leiding van Mevr. J. Cloeck-Keuzekamp, die door de spelenden met een fraaie bouquet rozen werd gehuldigd. Ook bracht de voorzitter dank aan de leer aren de heeren Dorgelo en van de Berg voor hun steun op dezen avond verleend. Dat de vele jeugdige aanwezigen en ook de ouderen gaarne nog een poos gezellig bij een bleven om te dansen spreekt vanzelf. D? heeren Spruit, Palla en Hendriks zorgden door hun opgewekte muziek voor een echte Pacivolo-stemming. 25-JARIG BESTAAN MERCURIUS. De afdeeling Alkmaar van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden Mercurius heeft Zaterdag haar 25-jarig be staan gevierd met een feestavond in de Dan cing van de Harmonie. Dit feest droeg een intiem karakter en is schitterend geslaagd. De heer S. Breebaart, voorzitter van de feestcommissie, hield een korte feestrede in eigenaardigen vorm, doch met veel succes. Daarna kreeg de voorzitter der afdeeling, de heer J. Smit, het woord. In een vlotte toe spraak schetste hij het wel en wee der afdee ling. Hij herinnerde er tegelijkertijd aan, dat één der leden ook jubilaris was. De heer J. Nachbar n.1. was 25 jaar lid van de afdee ling. Deze jubilaris werd van verschillend-1 zijden gehuldigd. Namens de feestcommissie werden hem bloemen aangeboden, namens de afdeeling een fraai zilveren potlood. Het bestuur had enkele bloemstukken in ontvangst te nemen o.a. van het Bondsbe- stuur, van de afdeeling Hoorn en van de r. k. zustervereeniging afd. Alkmaar. Verschillende telegrammen en brieven met gelukwenschen werden voorgelezen, terwijl de Bondssecretaris en een der Hoornsche af gevaardigden de afd. Alkmaar feliciteerden. Het feestprogramma'werd vlot afgewerkt. Een paar schitterende nummers declamatie «an den heer Eli Prins maakten zeer veel in druk en genoten veel waardeering en ap plaus. Drie der jongere damesleden gaven een komisch nummer: Het bedrogen drietal. Mevr. Boll-Bleijenberg en de heer P. Haasbroek waren uitstekend op dreef in een tweetal goede nummers, n.1. De Gouden Bruiloftsmorgen en Apachendwang. Zang en spel verwierven luide toejuichingen. Zij werden op uitnemende wijze door mej. C. Biilo op de piano begeleid. Vermeld moet nog worden het goed ge slaagde schimmenspel: Vivat Alcmaria on der leiding van den heer C. Jonker met de clamatie van den heer P. Haasbroek. Zoo mocht al het gebodene de instemming van het publiek verwerven en ieder stemde met de woorden van den voorzitter der feest commissie in, toen deze aan 't elI1d ^'jen die tot het welslagen van den avond hadden meegewerkt, hartelijk dank zegde. Nog langen tijd bleef men daarna gezellig bijéén en niemand dacht aan heengaan voor 't uur van scheiden was aangebroken. 't Was een welgeslaagde avond, waarop Mercurius met voldoening kan terugzien. MEISJE IN EEN AUTO GELOKT. Voor de rechtbank te Zutphen is met ge sloten deuren behandeld de zaak tegen den 26-jarigen handelsreiziger A. H. v. d. V„ uit Rotterdam, thans gedetineerd, die op 1 Maart zich heeft misdragen tegenover een 14-jarig meisje uit Epe, dat hij in zijn auto had gelokt. Het O.M. heeft 6 maanden gevangenis straf tegen hem geëischt. Uitspraak 25 dezer. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Mijnheer de Redacteur! Uit betrouwbare bron werd mij heden morgen door een ooggetuige meegedeeld, dat er Zondagmorgen omstreeks 8 uur een aanrijding heeft plaats gehad bij de Groote Kerk en dat het slachtoffer per brancard door 2 z.g. jonge agenten van politie naar het ziekenhuis is vervoerd. Volgens mijn zegsman heeft dit vervoer niet plaats gehad zoo het behoort, daar een gedeelte van de brancard herhaaldelijk stootte tegen de straatsteenen van het Ritsevoort, wat m. i. niet toelaatbaar is, temeer daar het slachtoffer volgens mijn zegsman een hersenschudding en armbreuk had en het vervoer dan juist op een zeer voorzichtige wijze dient te geschieden. Blijkbaar waren deze agenten dus niet be kend met het vervoer van gewonden en wordt het tijd dat hun dat geleerd wordt of dat bij een ongeval een of meer helpers van de Transportcolonne van het Ned. Roode Kruis worden gevraagd om het slachtoffer te ver voeren. Met dank voor de plaatsing, EEN LID VAN DE TRANSPORT- COLONNE. Alkmaar, 14 April 1930. Geachte redactie! Verzoeke beleefd opname van het volgen de: i Dezer dagen kort men in de Alkm. Cou rant lezen dat een groote firma in „aller hande" zou ik haast zeggen, nu ook was begonnen met het repareeren van schoenen. Dat deze firma zich zoo vernederen kon door ook den schoenmakershamer op te ne men, kon er in het eerst niet bij mij in. En ongelukkig diegene welke voor die prijzen daar mag werken. Het beste zal zijn de schoenmakerstafel maar in de lunchroom te zetten, zoodat de man een beetje opgevroo- lijkt wordt. Want dat voor die prijzen uw schoenen goed vernield, pardon vernieuwd, kunnen worden, zal wel spoedig blijken. Of maken ze er nu een philantropische instel ling van? Het loopt er al aardig naar toe, hetgeen wij nog al eens hooren zeggenNou die wil ook alles hebben. En wat uw onder schrift onder het ingezonden stukje van Za terdag betreft, waarin U zegt dat 't groot bedrijf het kleinere verdringt, nog een op merking. Probeert U eens een z.g.n. reclame artikel wat in de etalage of kranten staat voor dien prijs te koopen. Wij kunnen U zeg gen dat U in de meeste gevallen niet slaagt. Dit is het juist waar het publiek mee gelokt wordt. In die boekjes staat b.v. 100 paar ja ponnen voor 4.50 per stuk. Komt men er 's morgens om, dan zegt de juffrouw (zon der blozen) juist uitverkocht, maar hier heb ben wij nog iets in den prijs van 9. Dit is de nuchtere waarheid, welke menigeen wei eens meegemaakt zal hebben. Maar laat een kleinere winkelier dit maar niet probeeren, het zou heen een klant kosten. En zoo is het in andere artikelen eveneens. En let U nu eens op de prijzen van een grootere firma en 'n kleineren winkelier of die prijzen nu wer kelijk zooveel verschillen. Hoeveel zou zoo'n firma wel moeten verdienen om de zaak ren dabel te houden? Zijn personeel, licht, recla me enz. moeten toch door de klanten betaald worden! En dacht U dat het in dezen tijd nog veel uitmaakte of U b.v. 100 paar of 1000 paar schoenen bij een fabrikant be stelt? Er is ook bij de fabrikanten in Bra bant onderling veel concurrentie, zoodat men bij goed inkoopen niet meer behoeft te betalen. Wel is 't mogelijk dat men bij een kwantum nog wel eens smokkelen kan ten koste van de kwaliteit, zoodat het in schijn hetzelfde soort is, maar de schoenmaker U het verschil wel zal toonen. En juist daar om zou ik zeggen: Men koopt geen spijker bij een slager Of bloedworst bij een timmerman Geen haargolf bij den warmoezier Maar schoenen bij d' schoenwinkelier. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, H. J. DE GRAAFF. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Jacob z. v. Johannes Boots en Anna Bu- ter. Elico Egbertus z. v. Jan Waal en Guur- tje Pool. Ciasina Jacoba d. v. Joannes de Vries en Geertruida de Wijs. Cornelia Ma ria d. v. Everardus Bilars en Cornelia van Noort. OVERLEDEN: Conradus van Duin 74 iaar. Sander Da- vid Jolis 25 jaar AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 April 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren heden g houden waren aanvoer en prijzen als .volg 600 vette koeien, le kw. 1-08—f 1-lb, je kw. 0.92—1.05 ;3e kw. 0.760.86, mindere soorten 0.660.72; 600 mei - en kalfkoeien 275-ƒ 380; 96 vette kalve ren, le kw. 0.84-/ 0.90 2e kw. 0.76- 0.84; 245 Nuchtere kalveren 8—7 u, 55 Schapen 38-7 42; 600 Varkens, vleeschvarkens (90110 K.G.) 0.84 0.85zware vrakens 0.820.84vette varkens 0.79—0.82; 66 Paarden 7 100— 7 220. ALKMAAR, 14 April 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 87 vette koeien 250—f 480;, handel goed; 6 vette kalveren 50—75; Vette kalveren per K.G. 11.40; 254 Nuchtere kalv., slacht 822; fok 18 28; 600 Vette varkens per K.G. 0.67— 0.71Zouters per K.G. 7 0.80, handel stug. NOORDSCHARWOUDE, 12 April '30. Uien 0.40—0.90; Drielingen 0.50— 0.60; Grove 1.20-/ 1.60; Peen 0.40— f 0.70; Peen (kleine) 0.60; Roode Kool 3.208.80; Gele Kool 3.80—7.90; Deensche Witte Kool 0.801.80, alles per 100 K.G. Aanvoer: 7000 K.G. Uien; 4200 K.G. Peen; 229400 K.G. Roode Kool; 36800 K.G. Gele Kool111000 K.G. Deensche Witte Kool en 1200 K.G. Kroten. ZWAAG, 11 April 1930. Veiling Bangert en Omstreken". Winterjan 13; Zoete appel 5.20—5.50; Aardbeien 0.05—0.08; Sla 3—6.60; Spinazie 2.80—8.30; Witlof 6—11Bloemkool 6—13; Roode Kool 7-ƒ 14.10; Gele Kool 3.80 f 10.10; Postelein 20—23; Rabarber 719; Radijs 1.40—4.30; Slaboonen 0.78—0.82. WARMENHUIZEN, 12 April 1930. Roo de Kool le s. 3—7.60; Roode Kool 2e s. ï.go—/ 5; Gele Kool le s. 5.60—5.80; Gele Kool 2e s. 2.904.40; Witte Kooi le s. 0.60—1.70; Uien 0.60—1.10; Grove Uien 1.201.70. Aanvoer: 82475 K.G. Roode Kool; 2800 K.G. Gele Kool; 14250 K.G. Witte Kool; 3300 K.G. Uien. BROEK OP LANGENDIJK, 14 April '30. Langendijker Groentenveiling. Roede Kool le s. 4.40—8.30; Gele Kool le s. 3.90 4.80; Deensche Witte Kool 0.60 1.60; Uien 0.70; Grove Uien 0.90, alles per 100 K.G. Aanvoer: 15000 K.G. Roode Kool; 10.000 K.G. Gele Kool; 10.000 K.G. Deensche Witte Kool; 1400 K.G. Uien. Voetbal. Om het kampioenschap van Nederland. Twee wedstrijden werden gisteren gespeeld om den hoogste titel, die de K. N. V. B. kent en twee verrassingen waren het resultaat van gisteren. Met als gevolg, dat de club, die vrijaf had Willem II den besten dag had. Zij toch liep zonder te spelen door de gelijke spelen van de vier concurrenten een punt op de an deren in. Het gevolg is, dat de competitie een span ning gekregen heeft, die niet verwacht werd. Immers, de groote strijd zou gaan tusschen Ajax en Go-ahead met Willem II als gevaar lijke derde. En ziet, Go-Ahead heeft na 3 wedstrijden een punt verloren, Ajax drie en Willem II eveneens drie punten. En dan is daar Velocitas gekomen, de club, die eigenlijk niet meetelde, of juister gezegd, de club, tegen wien men zijn doelpuntencijfers zoo gezellig kon verfraaien. Velocitas heeft er anders overgedracht. Eerst een 8—0 nederlaag tegen Ajax en toen ontdekten de Groningers, dat ze net zoo goed voetballen als andere clubs, gevolg waseen overwinning en twee ge lijke spelen! Zoodat Velocitas thans met 4 punten uit even zooveel wedstrijden op de tweede plaats staat! Met Ajax is het somber gesteld. Het lijkt, of ze met de 8—0 overwinning op de Gronin gers al haar kruit verschoten heeft. In de vol gende twee wedstrijden toch werd geen doel punt meer gemaakt, terwijl haar eigen doel dne keer doorboord werd! En Go-Ahead? Maar laten we even de wedstrijden van gisteren nader bekijken. In Amsterdam speelden Ajax en Blauw Wit voor een uitverkocht stadion tegen elkaar Hier ging de strijd om twee belangrijke rede nen: le om het landskampioenschap en 2e om de hegemonie van Amsterdam. Het resultaat is geweest, dat beide clubs eindigden, zooals ze begonnen. In den weinig fraaien strijd, waarin het echter niet aan spanning ontbrak, hebben de hoofdstedelin gen elkaar bckampt, maar aangezien de ver dedigingen te sterk bleken, kon geen van bei den scoren. Ajax speelde minder dan ze kan waar de kans op den eeretitel wel schuld za,1 he,bbe"- Daarentegen speelde Blauw Wit „kansloos" en dus rustiger. Men kan dan ook gerust aannemen, dat BI Wit gelijk speelde dank zij de zenuwen der Ajaxeiden En de andere wedstrijd? In Deventer liet Velocitas een forsch partijtje voetbal zien waarbij de Deventenaren het eerst doelpunt ten, maar waar Velocitas met de rust een 2—1 leiding had veroverd. Na de rust wist Go-Ahead gelijk te maken en toen begon de strijd om „the winning goal". Deze bleef uit en Velocitas had de eer, de a.s. kampioenen het eerste puntje ontfutseld te hebben nog wel op eigen terrein! 8 Intusschen is de spanning gestegen. Dat blijkt wel uit den stand, die er als volgt uit ziet: 8 Go Ahead 3 2 1 o 1 k Velocitas 4 12 1 7—12 4 Ajax 3 11i 83 3 Willem II 3 11 i SUS 2 BI. Wit 3 1 2 2—7 i Om een plaatsje in de eerste klasse. Met 1—0 heeft Haarlem een benauwde overwinning behaald op D. E. C. en daarmee hebben de roodbroeken de leiding in afd 1 veroverd. D.E.C. heeft protest aangeteekenn wegens het niet toekennen van een strafschop maar hoewel zij na afloop de trap nam en doelpuntte, zal dit wel geen succes hebben naar waarnemingen, verricht in den mor,^. van 14 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mei Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.2 te Varda Laagste barometerstand 741.8 te Mfin Laagste barometerstand /41.8 te C'1 Verwachting, geldig tot den avond van i; '*PMcèst matige, Noord-Oostelijke tot Noord. Westelijken wind; veranderlijke bewolkin,,. waarschijnlijk regen- of hagelbuien; $g kouder. omdat noch de scheidsrechter, noch delw» grensrechters een overtreding bemerkt heb- gen 4 Haarlem heeft thans een uitstekende kans op de eerste plaats, zoodat ze wel 1ste klasser zal blijven. V. U. C. herstelde zich. Ze won uit van Fortuna met 42 en heeft nu onverwachts de leiding veroverd. Als ze thuis nu ook nog van Fortuna wint, dan is de kans groot, dat V U. C. voor de eerste klasse behouden blijft. In het Oosten is de strijd beslist. P. E. C, had geen pech en won uit van de Enseh Boys, waardoor ze onbereikbaar bovenaan staat. De Boys kunnen het dus weer een jaar in de tweede klasse probeeren. Ook in het Zuiden is de strijd begonnen waar de Valk met 3O van T. A. C. won Roermond, dat gisteren met 1—0 den beslis! singswedstrijd van Wilhelmina verloor, kan dus op grooten tegenstand rekenen. En tenslotte verloor W. V. V. in het Noor. den onverwachts met 1—0 thuis van de oud< eerste klassers H. S. C. Dat wordt gevaarlijk voor de Winschoten die toch heusch wel beter kunnen. Het Nederlandsch elftal tegen België samengesteld. De technische commissie van de K. N. V B. heeft heden het elftal samengesteld, dat ot 4 Mei tegen België zal uitkomen. Het team heeft dezelfde samenstelling als tegen Ita lië n.1.: Van der Meulen Denis van Kol Kools v. d. Wildt Breitner Landaal Tap v. d. Broek v. d. Heydeë De Kreek Als reserve werden aangewezen: Jan de Boer (Ajax), J. de Bruin (Hermes D. V. S.), Scheffers (Hermes D. V. S.) en Van Keste. ren (H. B. S.). Het Nederlandsch elftal zal op 30 Aprï een oefenwedstrijd tegen het B elftal spelen terwijl het B. elftal op 4 Mei tegen het Belgi sche B elftal een wedstrijd te Gent speell Het B elftal werd als volgt samengesteld Halle Vermetten van Loon Entjes J. Halle Schlosser Gerritse Kluin v. Reenen Tinsel Mulder» De spelers komen resp. uit: Go-Ahead; H, B. S. en Willem IIHeracles, Go-Ahead en Heracles; BI. Wit, A. G. O. V. V., Ajax, Golto en Ajax, (van J. naar r.). Tot reserve werden aangewezen: v. d. Meet (V. U. C.), Wanders (Wageningen), Schan- mekes (Go-Ahead) en Ruisch (D. F. C.) SCHOOL VOETBAL ALKMAAR 1930 De uitslag van den op 12 April overge speelden wedstrijd: R. H. B. S. I—Amh Avondschool: 1—2 na 2 X 714 minuut ver lenging. Scheidsrechter Wiebols. s| I Voor de eindstrijden: afd. Voetbal op Juli1 anadag hebben zich gekwalificeerd.: Afd. A I: AmbachtsschoolHandelsschool 1 Afd. AII R. H. B S. IIIHandelsschool II Afd. III:R. H. B. S. V—R H. B. S. IV. Afd. B I: Gem.seh. 6 I—Gem.sch.4 I. Afd. B II: Gem.seh. 8—Gem.seh. 1. Deze wedstrijden zullen in de middaguren gehouden worden. Behoudens hoogere goedkeuring is de com missie voornemens gedurende morgenuren wedstrijden in andere open-luchtsporten, als athletiek, korbal n hockey door verschillen» schoolploegen te organiseeren. Het volledige programma daarvan zal zoo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt Hockey. 7- Om het landskampioenschap. Nadat Deventer de vorige week een ge'1)', spel bevochten had op eigen terrein, bond zij gisteren den strijd aan in Den Haag. Thuis bleek H. D. M. echter sterker, tenminste, Zj) maakte twee doelpunten, waardoor ze den ti tel van de eerste match veroverde Biljarten. Dommering weer kampioen van Nederland. Uit acht deelnemers, die om het kampioen1 schap van Nederland gebiljart hebben, Js Dommering weer zegevierend te voorschijn gekomen. Slechts een partij verloor hij, f1-1, tegen Wiemers, die echter reeds een verlip- partij geboekt had. Het gemiddelde moest dus besluiten en dat bracht aan Dommering titel. De einduitslag luidt als volgt: part. pnt. brt. h.s. ge®' 1 Dommering 6 2765 155 210 17-W 2. Wiemers 6 2647 184 101 3. v. Vliet 4 2443 148 150 16-5" 4 Geh reis 4 2158 205 69 5- Tjoa 3 2128 184 86 u-2 82 ?-8 84 9.48 6 Cremer 7. De Leeuw 8 Theeboom 2 2063 211 2 2070 218 1 1840 194 Hengelen. Pootvisch met rijkssteun. Door bemiddeling van de Nederlandsen Heidemaatschappij te Arnhem is weder»» een groote hoeveelheid jonge edelkarper gezet in het door den Alkmaarsche Heng, laarsbond gepachte vischwater aan den H gendijk (Kom van Oudorp). De groei van soort visch gaat zeer snel en binnenemj jaren bereiken zij de vereischte maat om ëe. vangen te mogen worden, hoewel ecntiia aan dë maat zijnde, de groei meer in <rj vang (gewicht) toeneemt hetgeen in M#»} j.1. nog bleek bij het vangen van 5 ede'* pers op een dag welke een gezamelijk s wicht hadden van 82 pond,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2