SPOOR's HOOFDPIJN [Miaïïü Tijdschriften FOSTER'S MAAGPiLLEN is vaak te wijten aan constipatie. Alle spijsverterings stoornissen verdwij nen na gebruik van Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. Alom aangeprezen. f0.65 per flacon. een koe had, waar men bij zorgen moest het touw goed in handen te hebben. De heer Kostelijk had het steeds als een zedelijke plicht van de gemeente aangevoeld om ten slotte deze zaak „at te doen". Als een prikkel voor de familie zou hij het be schouwen, als vanuit den raad het voorstel uitging om bij ieder bedrag, dooi'' de fami lie voldaan een bedrag van b.v. drie maal zoo groot door de gemeente te voegen. Wethouder Krom bleef van meening dat het van weinig moraal getuigde, als men in een familie, waar op het oogenblik vier of vijf menshen geld inbrengen, maar bleef verwachten, dat andere gezinnen, waarin misschien één persoon het brood voor vier of vijf menschen moet verdu i, helpen meebe talen aan schulden, die men met goeden wil zelf aan kant zou kunnen helpen. Na eenige discussie werd ten slotte con form het door den heer Kostelijk voorgestel de besloten. Op een verzoek van C. Bruin om alsnog eervol ontslag als lijnwerker werd met alge- meene stemmen afwijzend beschikt. Aan den heer Voskuil, lijnwerker G.E.B., die verzocht had een rijwiel ter beschikking te stellen, werd 25 tegemoetkoming toege staan. Uit de rekening G.E.B., nagezien en in orde bevonden door den verificateur van het Bur. Fin. Adviezen, bleek dat over 1929 ten winst was gemaakt van plm. 9500. K.D.O. kreeg een subsidie van 50. Rekening B.A.S. over 1929 wees een tekort aan van 1298.821/2. Dor de gemeente-vroedvrouw G. v, d. Pol was wegens huwelijk tegen 15 Augustus ontslag aangevraagd. Algemeen weru goed gevonden dit eervol te verkenen. Een discussie ontspint zich omtrent het salaris dat tegenwoordig 950 bedraagt, terwijl in de instructie was vastgelegd, dat daarvoor een auto ten dienste moest zijn, waarvoor indertijd 150 toelage is gege ven. De heer Kostelijk meende, dat dit be drag dus feitelijk nog steeds te splitsen was in 800 voor de armenpractijk en 150 toe lage voor de auto. Niet vergeten mag wor den, dat deze 150 niet dienen tot algeheel onderhoud voor een auto, die toch ook wel degelijk wordt gehouden ten dienste der burgerij, die niet tot de armenpractijk be hoort, doch slechts als toelage ten dienste der armenpractijk. Besloten werd, in het 15 April e.k. verschijnende vakblad een oproep te plaatsen op een salarisgrondslag van 800—950. Gp een verzoek van den Nederl. Bond van Bouwvakarbeiders voor gemeentelijke aan sluiting bij het werkloosheidsfonds werd be sloten B. en W. vrij mandaat te geven, in dien 't mocht blijken, dat eventueel 't in deze gemeente wonen van bij organisaties aan gesloten personeel, een dergelijke aanslui- ting wettigt. Bij een verzoek der Nat. Commissie tegen acoholisme tot vermindering der vergunnin gen lichtte de voorzitter toe, dat het aantal vergunningen in H.-Hugowaard tegenwoor dig 12 bedraagt, terwijl we volgens het in woneraantal er 19 zouden kunnen hebben. Reeds is het getal vergunningen minder dan eenige jaren terug en door de geregelde stijging van het bevolkingsaantal werd pro- centsgewijze het aantal vergunningen steeds minder, als geen nieuwe worden verleend. Besloten werd den tegenwoordigen toe stand te handhaven. Inwoners van den Boterweg, waaronder twee eigenaars van z.g. warme kassen, had den een adres gericht aan den Raad met verzoek te willen bevorderen dat hun per- ceelen aangesloten werden aan het P.W.B. De noodige stappen werden door B. en W. gedaan, opmetingen werden reeds verricht, doch een definitief antwoord was nog niet ingekomen. Er ontspon zich een geanimeerd debat over de verschillende soorten van be vloeiing, daar voornamelijk het polderwater door een hoog zoutgehalte op den duur fu nest werkt, men tenminste zeer ongunstige uitkomsten in deze nieuwe cultuur daaraan wijt, terwijl ook het welwater dikwijls niet geschikt is. De meening werd geopperd dat ook nog niet bewezen was dat leidingwater op den duur gunstig zou blijken te werken. Nadat nog met een blik in de toekomst was gewezen op mogelijk zoeter water als een maal het IJsselmeer daar zal zijn, lichtte de voorzitter een van het P.W.B. ontvangen schrijven toe betreffende provinciale en ge meentelijke bijdrage, waardoor het mogelijk zal zijn met betrekkelijk weinig kosten voor de gemeente ook z.g. niet rendabele gedeel ten aan het leiding aan te sluiten. De kas van G.E.B., gem.-ontvanger en van het reservefonds zijn bij controle in orde be vonden. Aan B. en W. wordt opgedragen te onder zoeken de mogelijkheid van het zenden van twee kinderen van C. Bart en een van L. Huurman, naar de school voor buitenge woon L.O. te Alkmaar. Als hiermede de lange lijst van ingekomen stukken is afgehandeld en aan punt twee der agenda begonnen wordt verlaat de heer Kostelijk de vergadering. Kohier hondenbelasting 1930 werd onge wijzigd goedgekeurd. Eveneens werd zonder bespreking aangenomen de opcenten op de gemeentelijke inkomsten belasting van 1 op 1 14 pCt. te brengen. Een aanvullende begrooting 1929 tot een bedrag van 1397.96 werd eveneens onver anderd vastgesteld. Nadat nog mededeeling was gedaan dat van de vereeniging van tot zekerheidstelling verplichte ambtenaren bericht was ontvan gen dat binnenkort het bedrag der zeker heidstelling van den ex-administrateur C. Bruin, zal worden opgezonden, benevens het tegoed in rekening courant na beëindiging der zekerheidstelling en de pensioengrond slagen voor burgemeester, secretaris en ont vanger hiernieuwd zijn vastgesteld, vroeg de heer v. d. Oord het woord, daar de mo gelijkheid bestond dat hij, vóór de e.v. ver gadering plaats had, de gemeente verlaten zal Ofschoon nog betrekkelijke kort lid van den raad kon hij met genoegen terugzien op de uren in de raadszaal doorgebracht en den geest die daar altijd onder voorzitterschap van den heer Van Slooten heeft geheerscht. De voorzitter deze woorden beantwoor dende, zeide, dat de heer v. d. Oord wél nog slechts kort lid van den raad was geweest, doch dat in een periode, waarin voor de ge meente zeer zeker belangrijke besluiten wa ren genomen. Des te langer was de heer v. d. Oord echter inwoner van de gemeente Heerhugowaard en door zijn bepaalde func tie in de maatschappij van een bekendheid zooals weinigen. Een rechtgeaard HugÖ- waard-er, aldus de voorz., denkt als hij aan de Waard tevens denkt aan v. d. Oord. Zeker meent hij uit naam van alle aan wezigen te spreken als hij den heer v. d. Oord dankt voor hetgeen hij voor deze ge- eente is geweest en hem in de gemeente, v/aar hij zich gaat vestigen, nog gelukkige dagen toewenscht. Niets meer aan de orde zijnde sloot hier mede de voorzitter de vergadering met daflk voor de aangename samenwerking. HENSEROEK. De raad dezer gemeente kwam dezer da gen in openbare zitting bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Kooiman. Afwezig waren met kennisgeving de hee- ren Smal en Schrooder. De verkoop van de oude schoolbanken is op 22 Maart geschied met het resultaat, dat 42 banken waren verkocht voor totaal 44,23. De goedkeuring was ontvangen van Ged. Staten o.a. op de gem. begrooting, dienst 1930. De kostelooze inenting en herinenting zal geschieden voor Hensbroek Dinsdag 15 April des voormiddags tusschen 9 uur en 9.30 uur; voor de Wogmeer op Donderdag 17 April, des voormiddags tusschen 10 en 10.30 uur. Terug is ontvangen van de Pro vincie de helft van de bijdrage ter verple ging van een t. b. c.-patiënt, groot 84,93, de totale kosten waren ƒ679,48, waarvan de familie 339,74 heeft betaald, terwijl de afd. West-Friesland van „Het Witte Krusi" 1/4 of wel 169,78 betaalde. Voorts deelde de voorzitter mee, dat, op advies van dr. Winkler, wederom een patiënt zal worden opgenomen. Mededeeling werd voorts gedaan van een te Den Helder gehouden gecombineerde vergadering inzake den schoolartsendienst. Veel resultaat leverde deze vergadering, wel ke was bezocht door den voorzitter en den wethouder Wit, niet op, doordat juist de ge meenten waaarvan veel steun te verwachten was n.1. Den Helder en Alkmaar reeds zeer goed functionneerende diensten bezaten, waardoor van deze zijde niet veel was te verwachten. Een schrijven van dén minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, behelsen- o'e, dat de zomertijd zal aanvangen op 15 Mei, a.s. en zal eindigen op 5 Oct. a.s. Voor kennisgeving werd voorts aangeno men, hét -bekende verzoek van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, n.1. Ie. om het aantal vergunningen te verlagen, 2de te bepalen dat geen nieuwe vergunningen wor den verleend enz. B. en W. adviseeren het bovenstaande daar van drankmisbruik alhier geen sprake is. Het aa al vergunningen is te Hen broek 2, te Wogmeer 1. Ing{omen was de rekening Burgerlijk Armbestuur 1929, waaruit bleek dat ontvan gen was 2280,29, uitgegeven was 1330,69, saldo 949,60. Vastgesteld werden de pensioen-grondsla gen van burgemeester, secretaris en gem. ontvanger resp. op 2400, 1600 en 1000. Op verzoek van de Commissaris der Ko ningin werd de Alg. Politie-verordening aan gevuld met de bepaling, dat houders van trekhonden verplicht zijn hun honden, kar ren en tuigen ter keuring aan te bieden. Het voorstel van den Burgemeester om, doordat Warmenhuizen en Hensbroek thans "~g de eenige gem. zijn, die niets hebben ge schonken aan het nieuwe provinciehuis, 10 hiervoor beschikbaar te stellen, vond bij den raad geen we.erklank, zoodat na stemming het werd verworpen met 4 tegen 1, n.1. die van den heer v. d. Gracht. Na voorstel van B. en W. werd de suppl. begrooting vastgesteld op 2945,88 Ook ging de raad accoord niet het voorstel om te bepalen dat bij de heffing der gemeente fondsbelasting de gemeente zou worden ge plaatst in de derde klasse. De voorzitter lichtte dit verder toe, en bracht in herinne ring de nieuwe wet, regelende de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente. Door de verschuiving van de le naar de 3e klasse zal de gemeente naar schatting 1229,50 hebben te ontvangen, indien de inkomens on geveer op hetzelfde peil van 1928 blijven De ontvangsten were'm dan ongeveer 22,130, uitgaven 20,c80, zoodat te be talen blijft ƒ2.050, verminderd met ƒ1223,50, blijft voor heffing ongeveer 825. De raad ging hiermee accoord. Tenslotte werd nog vastgesteld een be sluit tot af- en overschrijvingen voor den dienst 1929. Bij de rondvraag wees de heer Visser op den lastigen toestand bij het post kantoor wanneer twee fietsen op het smalle bruggetje geplaatst moeten worden. Spr. was er voor, hier een hekje of iets dergelijks te plaatsen, hetgeen door B en W. zal wor den onderzocht. H-ierna sluiting. LÏMMEN. In tegenwoordigheid van B. en W., den rijkstuinbouwconsulent ir. Hazeloop uit Alk maar en het bestuur der tuinbouwvereeni- ging „Limmen en Omstreken" had in de openbare school de laatste les plaats van den tweejarigen cursus. De voorzitter, de heer Vennik, bracht dank aan het gemeentebestuur en aan de leeraren, de heeren Boschman, Beun en Tamis, en bood hun een cadeau aan. Ook was spr dankbaar voor de tegenwoordigheid van den consulent en het gemeentebestuur. - De heer Hazeloop wendde zich tot de cur sisten en sprak de hoop uit, dat de lessen vrucht mogen dragen in het belang van den tuinbouw. Daarna werden de diploma s uit gereikt aan: J. Admiraal, W. Castricum, A. Dekker, H. Denneman, P. Glorie, B. de Graaff, Jac. Kuys, Th. Metselaar, A. Mooij, C. Mooij, W. Mooy, A. Nuyens, P. Punt, M Verver, B. Zonneveld en N. Zomerdijk. 'De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen C. N. te Castricum voor over treding der zedeliikheidswetten. EEILOO. Vrijdagmiddag had aan het Zuideinde der gemeente op den rijkstraatweg een ernstig ongeluk plaats. De 26-jarige dansonderwijzer S. Joles uit Amsterdam reed met zijn vriend T. Hage man, eveneens van Amsterdam, met een vaart van 70 a 80 K.M. op een motorfiets Het voertuig slipte en sloeg over dén kop Hevig bloedend bleef J. liggen. De ongeluk kige werd bij den heer Th. Leek binnengedra gen, waarna dr. Hoekstra de eerste hulp ver leende. De medicus achtte den toestand van dien aard,'dat J. onmiddellijk naar het zie kenhuis te Alkmaar moest worden vervoerd. Spoedig is de man aan de gevolgen over leden. We vernamen van de politie, dat het onge luk is veroorzaakt door eigen schuld, drank misbruik is buitengesloten. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen K., T. H. en S. alhier, wegens het vernielen van reflectors bij de spoor wegen. Reeds 2 jaar duurde deze vernieling, waar ven men tot nu toe de daders niet kon vinden vinden. BERGEN. Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur had op het strand te Bergen aan Zee wegens een motordefect een noodlanding plaats van het landvliegtuig uit Soesterberg N 494, en be mand met den sergeant-vliegenier Kruyt en den leerling-vlieger De Boef. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het vliegtuig werd beschadigd en is Zaterdag gedemonteerd. Aan den gemeentebesteller van tram goederen te Bergen aan Zee, den heer K. Kuitwaard, is op zijn verzoek door het ge meentebestuur met ingang van 1 Mei a.s eervol ontslag verleend. Door de afdeeling Bergen van den Volksbond is besloten dit jaar wederom aan iederen ingezetene, die zulks wenscht, ten hoogste 10 verschillende plantenstekjes be schikbaar te stellen. In de laatste helft van September zal van de opgekweekte planten een tentoonstelling worden gehouden, waarop tevens de werk stukjes van den timmerursus voor jongens zullen worden tentoongesteld. Zaterdagmiddag half 5 ontstond brand in het onbewoonde perceel pension „Onder 't Stroodak" te Bergen aan Zee. De dames van Soestbergen hadden dien dag in het huis bezigheden verricht en de kachel gestookt. Vermoedelijk heeft een houten balk in de schoorsteen vlam gevat en is het vuur over geslagen naar het rieten dak. De brandweer te Bergen aan Zee was spoedig ter plaatse en bekwam assistentie van den motorspuit te Bergen-Binnen en wierp groote hoeveel heden water op het dak, met het resultaat, dat de brand tot een gedeelte van het rieten dak werd beperkt en het perceel behouden kon blijven. De waterschade is aanzienlijk. Verzekering op beurspolis dekt de schade. Panorama heeft ditmaal een zeer fraaie teekening van Herman Moerkerk op de voor pagina. Herhaaldelijk geeft dit tijdschrift de bewijzen welk een groot talent in dezen teeke naar schuilt. Guilherme Tamanco schrijft over Meneer Globetrotter waarbij verschei dene karakterbeelden uit het buitenland gere produceerd worden. Jean Patou schrijft over middagtoiletjes. Gilb Danauvie 'beschrijft in „Een gevangene" de feschiedenis van den Markies de Lafayette. r zijn ditmaal novellen van Lya Fundore, Nancy YatesSmith en StephenLeacock. In de tooneelrubriek wordt over „De kleine Johannes" geschreven. Van de actueele kieken noemen wij die van het nieuwe keizerspaar in Abessynië, van een moderne machinale straat reinigingsmachine, van het standbeeld van Don Quichotte en Sancho Pancho, van de begrafenis van Leon Boedels benevens eenige zeer mooie opnamen van lachende kinderen Kie-ke-boe het kleutertijdschrift dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht ver schijnt geeft het vervolg van de Avonturen van Kiekeboe door mevr. Cramer—Schaap. N. van Hichtum schrijft over den wind, die pret maakte en de heer Bloemink verhaalt opnieuw een en ander over den hond Teddy. Mevr. Cramer en de heer Bloemink brengen eenige aardige versjes en Mevr. Was Osinga beschrijft hoe de kleuters een aller aardigst vischspel kunnen maken. In Licht uitgave W. de Haan te Utrecht wordt veel wetenswaardigs over Australië verteld. Een deskundige medewerker ontraad selt de geheimen van ons zonnestelsel en de redactie bespreekt in een artikel „Wat is, dat was" het verleden en het heden. A. Terpstra vertelt een en ander over de ervaren kievit en den geroutineerden eierenraper. W. S. vertelt een en ander over den oorsprong van de Westlandsche kuituur, het Westland, 't glas- land en het druivenland. Tenslotte verhaalt Carl. van Petetsert veel wetenswaardigs over de Franschc schilderkunst in de 19e eeuw. In Zonneschijn vertelt Marie Koenen over Zwanetruitje en geeft mevr. Jos. Meyboom Italiaander een Paaschvertelling getiteld „Het. Roode Ei". Mevrouw EloutDrabbe geeft in „Lente" een aardig stemmingsstukje en mevrouw SelligerElout vervolgt de ge schiedenis van Laurientje, het Domburgsche boerenmeisje. Fenna de Meyier geeft een prettige novelle „Met de Paaschbende op 't Keike" en Matty Vigelius vertelt in „Be taald gezet" een leerzame geschiedenis. Mevr. L. Stoffel—Leven verhaalt hoe drie Holland- schetkinderen in Litauen leven en C. Ferdi- nand geeft in „Noormannenstorm" een prettige beschrijving van den tijd toen Noormannen nog de schrik van deze lag landen waren. Met de gebruixchjke verrassre gen en wedstrijden wordt dit nummer beslo ten. In De Nieuwe Gids herdenkt Willem Kloos den overleden schrijver en schilder Jacomis van Looy aan wiens nagedachtenis ook J oan- nes Reddingius een vers gewijd heeft. Dr. m. B. Mendes da Costa verdiept zich weer in de Ilias en Odyssea en de Homerisch kwestie, Dr. A. Lysen bespreekt Amerika en de „ver. Staten van Europa" en Dr. J. Vorstius ves tigt de aandacht op ein neuer Erfolg oer Internationalen Geistigen Ztisamenarbeit. Li is een novelle van Marie Sclimitz „Weder geboorte", Willem Kloos bespreekt Gever- man's Walter Rathenau, Joh. W. Broedelet geeft een Tooneel-notitie, H. H. J. Maas ver diept zich in de beweging van 1880 en na de gebruikelijke „Binnengedachten" van Willem Kloos volgen verzen van Hélène Swarth, en J. F. var, Hees. Maurits Wagenvoort behan delt het Buitenlandsch overzicht. Johnnie Ha- rinck vertelt een en ander over het zilveren jubileum van de drukkerij Luctor et Emergo en Jeanne KloosReyneke van Stuwe ver zorgt de damesrubriek en behandelt met Joannes Reddingius de bibliographie. Het Ster Rnltetin geeft in zijn April-num- mer een gt .dit en twee toespraken van Krishnamurti. E. A. Wodehouse publiceert een gesprek met Krishnamurti, deze schrijft over het probleem van het leven en Yandu- nandad Prasad geeft nieuws uit Adyas. De redactie is thans in handen van mevr J. M. Selleger—Elout „de Reigertoren" te Bergen (N.H.). UITVOERING DER ZIEKTEWET. Het bedrag der premiën. Naar het Hbld. verneemt, heeft het col lege van toezicht, bedoeld in art. 119 de«- Zicktewet, tot de bedrijfsvereenigingen het verzoek gericht opgave te willen doen van de premie, welke zij denken te hebben. Uit de antwoorden, welke het college ont ving, zou zijn gebleken, dat door een aantal bedrijfsvereenigingen een premie zal worden geheven welke belangrijk lager is dan die Welke is vastgesteld door de Raden van Ar beid. Hierdoor acht het college de mogelijk heid niet buitengesloten, dat aan het einde van het boekjaar zal blijken, dat de van de werkgevers gevraagde premie te laag is ge weest. Naar aanleiding daarvan heeft het col lege aan de besturen der bedrijfsvereenigin gen medegedeeld het standpunt in te nemen dat, indien na afsluiting van het boekjaar de door de bedrijfsvereenigingen gevorderde premiën zullen blijken, niet voldoende te zijn tot dekking van de ten laste van dit jaar ko mende kosten, dit tekort alsnog door de werkgevers moet worden betaald en derhalve niet naar een volgend boekjaar mag worden overgebracht. HANDELSREGISTER IN ONS LAND ONNOODIG. Meening van notaris mr. L. A. Micheels. Mr. L. A. Micheels, advocaat en notaris te Amsterdam, schrijft aan de Tel. het volgende: Indertijd heb ik in de dagbladpers, ook in „De Telegraaf", gewaarschuwd tegen het in het leven roepen van deze oorlogsbaby, na tuurlijk tevergeefs. In ons land had dit insti tuut geen enkele reden van bestaan, want wij hadden een betere publiciteit, n.1. de koste looze inschrijving ter griffie der Rechtbank en- de dagelijksche annonces in de dagbladen van nieuw opgerichte handelszaken en de wij zigingen in het bestuur der oude. Deed zich de noodzakelijkheid van een rechtsvervol ging voor, gelukkig is dat toch altijd nog een uitzondering, dan kon de advocaat informee- ren ter griffie naar den wettelijken vorm, waarin in ieder voorkomend geval de han delszaak werd gedreven. Hoe het in andere landen is geregeld, dat vernemen we niet van den secretaris, maar al had de geheele wereld een handelsregister, dan hadden wij het nog niet noodig, wanneer reeds op andere zeer doelmatige wijze daarin bij ons voorzien was. Trouwens, ook in die andere landen is het handelsregister »>as in de laatste jaren overgenomen van het land van oorsprong, Duitschland, het land, waar vóór den oorlog alles geregistererd werd. Zelfs in Duitsch land wordt thans het handelsregister be schouwd als een ondragelijke last zonder eenig nuttig effect, zoodat het publiek zich er hoe langer hoe minder aan gelegen laat lig gen. Evenals bij ons. Want men moet toch niet vergeten, voor het aangaan van handels relaties, dus voor de credietwaardigheid der in het register ingeschrevenen, geeft het Han delsregister niet de minste, inlichting en dat kan het ook niet. Eerst wanneer de handels relatie een niet gewenschte wending neemt, zendt de advocaat van den crediteur een briefje naar het handelsregister en wordt hij netjes en nauwkeurig ingelicht omtrent den vorm, waarin de betrokken schuldenaar zaken doet. Doch die gevallen van inlichtingen, al zijn ze nog zoo talrijk, komen meestal slechts voor als de relatie reeds gespannen is en die inlichtingen kon men vroeger even goed vernemen ter griffie der rechtbank. In den oorlogstijd is men onze vroegere, zeer beproefde wijze van inlichting ter griffie en in de kranten gaan afschaffen op initiatief van onze hooge rechtsgeleerden, zooals men nog dagelijks onze oude beproefde wetten ver vangt door nieuwe wetten in hooggeleerde kringen gefabriceerd. Nu hebben we dan in een tijd, dat ook nog de Winkelsluitingswet voor de deur staat, het Handelsregister met tal van ambtenaren, kantoren, salarissen en ontzettende papieren en anderen rompslomp. De handel en industrie moeten de kosten daarvan betalen, natuurlijk, maar waarom moet de een jaarlijks 500 betalen en de an der 2.50 (behalve een proportioneel entree geld)? Voor allen zijn de formaliteiten van inschrijving toch precies dezelfde, onver schillig of het een groote maatschappij be treft of een kleinen burgerman. En waar blijft al dat geld? De wet geeft voorts, dat spreekt ook vanzelf, aanleiding tot tal van strafrech lelijke vervolgingen, tot zelfs bij den Uoo, Raad, gewoonlijk oin futiliteiten betreffend^ niet-inschrijving. Werkelijk, de overtreder van de Wet Handelsregister zal niet altijd kunnen inzie? waarin het misdadige zit van het niet nako' men dier formaliterten waarop niettemin boeten staan van 1000 en meer. En waar om moeten de rechterlijke macht en ]w openbaar ministerie die hun tijd toch zZ noodig hebben, met dergelijke zaken wordej lastig gevallen.? De afschaffing van h»t Handelsregister en het herstel van den vro* «eren toestand zal ieder ingeschrevene niei anders dan toejuichen en bevrijden van veri last en kosten. Daarop komt het aan en niet op wat de secretaris zegt, waartegen niet» af doet een vhrgehjking met den Burg Stand. Zoolang er menschen zijn geweest zal er wel een Burg. Stand zijn geweest, Zjj het dan in andieren vorm. Maar voor han delszaken was een regeling, zooals bij ons vóór de invoering van het Handelsregister gold, meer dan voldoende. MOORDAANSLAG. De dader gearresteerd, Te Maastricht heeft. Zaterdagochtend de mijnwerker Vroegop den melkventer Sevérijns in een melkinrichting zonder aanleiding met een mes i» den hals ge stoken. Do dader is onmiddellijk gear- resteerd. De melkventer is zwaar ge. wond naar het ziekenhuis gebracht. HET ZOMERHUIS VAN ,,'s ZOMERS BUITEN". Geopend onder groote belangstelling. Zaterdagmiddag is de groote stichting van de vereeniging ,,'s Zomers Buiten", gelegen op een mooi hoog duin te Zand- voort, door den Amsterdamschen wet- houder De Miranda geopend. Een groot aantal personen, vertegenwoordigende vele vereenigingen en instellingen, had den van belangstelling blijk gegeven en ook de minister van arbeid had een ver tegenwoordiger aanwezig doen zijn. Mede waren aanwezig de burgemeester van Zandvoort en eenige Amsterdam- sche gemeente-raadsleden. De voorzitter van ,,'s Zomers Buiten", de heter J. H. van Sluys, verwelkomde de aaaawezigen en bracht in herinnering wat de vereeniging ziel ten doel stelten wat ze bereikt heeft. In de vervulling van haar taak, de massa te brengen tot de natuur, is zij door deze stichting weer gevorderd. Te Rotter cl" G men nu ook aan het werk; men hoopt spoedig een te huis te stichten aan den Hoek van Hol land. De viensih is, dat ook de regee ring zal steunen, omdat overal in ons land, waar bet mooi is, een tehuis moei worden gesfdcht. Zelfs is het plan om, met medewarking van de Duitsche ar beiders, aan den Rijn in Duitschland een vacantiehaiis te sticMen. Spr. dankte ten slotte in het bijzonder het gemeentebestuur van Amsterdam, en jhr. QuarleS ven Liford, die vooreen geringen prijs -den grond heeft beschik baar gesteld en den bouw zeer heeft ver gemakkelijkt. Wethouder De Miranda hield daarna de openingsrede, waarin hij constateer de, dat de Nedc-rïandsche arbeiders op een hoog ontwikkelingspeil staan. Vervolgens kreeg de heer Putto, de vertegenwoordiger van den minister van arbeid het woord. Het is goed, zei spr., dat er aan zee een goed vacantie- huis komt voor menschen, die niet veel betalen kunnen, omdat ze andei'S in al lerlei krotten terecht komen, wat voor de gezondheid niet bevorderlijk is. Spr. uitte zijn gelukwenschen met bet thans bereikte en sprak den wenscbuit, dat spoedig andere tehuizen mogen volgen. De burgemeester van Zandvoort hield een toespraak, waarin hij de ver eeniging feliciteerde met de stichting en den wensch uitsprak dat de bewoners ervan geluk en gezondhei i mogen her winnen. Hij bracht nog de slechte ver binding HaarlemZandvoort ter spra ke, die wel gemoderniseerd dient te worden. Vervolgens kwamen verschillende vertegenwoordigers van organisaties hun gelukwenschen en cadeaux aanbie den. Men ging daarna het gebouw en de zo merhuisjes bezidhtigen. Een "slotwoord werd gesproken door ds. Van Wijhe, te Nieuwveen, als lid van de vereeniging. PAARD OP HOL. Ernstige gevolgen. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf had pP: de ontginning van den heer dr. L. U. Re"1" ders, gelegen te Burcht onder de gemeen», Hardenberg (Ov.), een ernstig ongeval' plaats, doordat een paard, dat gespann®®; was voor een wagen van genoemde ontgin-1 ning, plotseling op hol sloeg. De berijder D|: v. d. L. werd van den wagen geslingerd bekwam een dijbeenbreuk, benevens een ern stige armbreuk. Het slachtoffer werd naar het ziekenhu» te Zwolle overgebracht. Paard en wage®j reden in de vaart. Het dier wist zich editef/ los te werken en den wallekant te ben i!1, waarna het uit eigen beweging naar den st» terugkeerde. VROUWENARBEID. De Nationale Vereeniging voor VroiV, wenarbcid hield Zaterdag te 's-GraveB- a^e een Mgemeene vergadering- E®" statutenwijziging werd vastgesteld. fJJ de vacatures, ontstaan door het aftreden van de dames Wiener en Van Alpbe® de Veer—Tersteeg, werd voorzien doof Rnwcrn'118 Vfn de dames dr. P- u„sma, arts te 's-Gravenhage, en keiharingWynne, te Utrecht. De opengevallen voorzitsterszetel zal worden ingenomen door mej. J. Wester man, lid der Tweede Kamer, die bij »c* clamatie werd gekozen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6