SPAARLOKETTEN, De Firma DE LANGE DE MORAAZ Rafcrafiscii Weerbericht. A C» E BI Stadsnieuws Rechtszaken te ALKMAAR verhuurt in haar ondergrondsche kluisinrichting waarvan de huur bedraagt vier gulden per jaar. Donderdag 17 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic (bo ven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar Paradijs (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theater: le Haar bord papieren minnaar en 2e. De struikroover (bo ven 14 jaar). 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer J. Sevensma. Zaterdag 19 April. 2 uur, lokaal Jag. Wester, Middelweg te Heerhugowaard, tentoonstelling teekenwerk leerlingen Vereen, tot bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland. Zondag 20 April (le Paaschdag). 7.30 uur, café Kamsteeg, Stompetoren, uit voering gymnastiekvereeniging „Voor waarts".' 3 uur, lokaal Wester, Middelweg te Heer hugowaard, tentoonstelling teekenwerk leer lingen Vereen, tot bevordering van het Vak onderwijs in Westfriesland. Maandag 21 April. 2e Paaschdag. 2 uur, lokaal Wester Middelweg, Heerhu gowaard, tentoonstelling teekenwerk leerlin gen Vereen, tot bevordering van het Vakon derwijs in Westfriesland. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering doe het gezelschap Schakels en Gosschalk van „Rosé Marie". BRAND IN EEN ZIEKENHUIS. Naar uit Nanking gemeld wordt, is in de provincie Girin in de stad Haifrin brand uit gebroken in een ziekenhuis. Toen de brand weer arriveerde, stond het geheele gebouw in vlammen en brandde totaal af. Zes zieken zijn in de vlammen omgekomen. „PROH1BITION". John Dunne is een Amer. bierbrouwer, die zich uit de zaken heeft teruggetrokken. Tien jaar geleden was hij stucadoorsgezel. Thans staat hij aan het hoofd van een le,ger van 5,000,000 dollars, hetgeen een merkwaardig hooge som mag heeten, wanneer men in aan merking neemt, dat hij telkens en telkens weer reusachtige boetes heeft moeten beta ilen. Dunne is of was tot voor kort een „beer-baron". Thans heeft hij in een van de deftigste hotels van New York zijn afscheid gevierd met een diner, door hem aangeboden aan 600 gasten. Elk groepje van acht aan- zittenden kreeg van den dranksmokkelaar tien flesschen champagne en zes ,-,quarts" whisky om den dorst te stillen. Onder de gasten waren een burgemeester en verschei den hooge lands-, staats- en gemeentelijke ambtenaren. Een lid van het Huis van Afge vaardigden te Washington had gemeld, „tot zijn leedwezen verhinderd te zijn". Dunne hield een tafelrede. Hij zeide er tenslotte genoeg van te hebben gekregen zijn industrie met machinegeweren te moeten verdedigen. De bier-productie en -distributri waren op het oogenblik in handen van ben deleden en revolver-bandieten. Maar hij Dunne, had er nu ook genoeg van, en daar om had hij zijn vier bierbrouwerijen geslo ten. Te New York (stad) is een groote betoo ging gehouden tegen het drankverbod. De bijeenkomst werd gehouden in de Carnegie Hall. Een der sprekers was James M. Beek, een oud-minister van justitie, die tegen het drankverbod te velde ti ok, omdat er misdaad, tuchteloosheid en revolutie uit voortvloeien. DE OVERGANG VAN HET DAWES-PLAN NAAR HET YOUNG-PLAN, De afzonderlijke commissie voor de te werkstelling van de overgang van het Dawes-plan naar het Young-plan, ingesteld naar aanleiding van de Haagsche confe rentie en die i nhet bizonder tot taak heeft, een aantal instellingen over te dragen aan de bank voor internationale betalingen, die na het inwerkingtreden van het nieuwe plan moeten verdwijnen, zooals bijv. de herstel commissie en het bureau van den agent- generaal voor de herstelbetalingen is giste ren te Parijs bijeengekomen. Besluiten wer den echter niet genomen, aangezien de eerste bijeenkomst van de raad van beheer van de bank van internationale betalingen die op 22 April zal plaats vinden, waarschijnlijk niet door kan gaan, omdat Italië en Enge land de Haagsche overeenkomsten, en het Young-plan nog niet geratificeerd hebben. OVER KEMPHANEN EN RUITERS. De Iiollandsche Kemphanen (Pavoncella pugnax) trekken ook in den vreemde, en vooral in Engeland, de aandacht. Mr. E. Selous, de bekende Britsche ornitholoog, vertoefde meermalen weken achter el kander op Texel, om de kemphanen op hun tournooivelden te bespieden, en nacht en dag zat hij daartoe in een kuil, met zoden omlegd, „het hol van Selous" ge noemd. Kearton was meermalen op dezelfde plaatsen met de camera werkzaam en heeft menig interessant tooneeltje uit het liefdes leven der Kemphanen gekiekt. Sta eens zeer vroeg op, en begeef u naar- zoo'n kampplaats. Maar daarbij moet vooi- af een hol gemaakt zijn, waaruit men het terrein overzien kan door een paar kijkgaten, anders zijn de vogels te schuw. Klaar? Wees dan stil! Zie naar de Ooster kim, waar de lucht zich langzamerhand kleurt, om straks de dagvorstin in gouden luister te laten opkomen. Nog is geen enkele vogel aanwezig op het platgetreden terrein Maar hoor, daar 'suist wat door de lucht Twee, drie mannetjes-kemphanen plaatsen zich op het veld, en weldra komen er meer Ze zetten de lange kop- en kraagveeren wijd uit, en ze nemen geweldige houdingen aan Met de koppen omlaag gebogen, rennen ze, de snavels horizontaal gericht houdende, op elkander toe, doch kwetsen doen ze elkaar niet. Zonderlinge vertooningen toch! Er zijn er nu v/el zestien bij elkander, en alle ver schillen ze in vederkleed. De variaties zitten vooral in de verlengde veeren van kop en hals, die bij den een mooi bruin, bij een an der weer wit, bij een derde fraai staalblauw zijn, en verder ziet men allerlei nuances en schakeeringen. De 'aangezichten der manne tjes zijn bezaaid met kleine, gele wratjes, die aan parasieten denken doen. Wonderlijk is het, dat na den broedtijd wratjes en lange veeren weer verdwijnen, en dat dan de vogels alle gelijk gekleurd zijn, evenals de wijfjes, die steeds hetzelfde grijze kleed dragen. Zie, de vogels komen in actie, nu een een voudig gekleed wijfje op de kampplaats ver schijnt. De mannen doen zich op het mooist voor, en nadat ze eenigen tijd gepronkt en vechtvertooningen gemaakt hebben, vliegt het vrouwtje weer heen, gevolg door een der mannetjes, blijkbaar het voorwerp harer keuze. We hebben dus in de vechtplaatsen der Kemphanen te zien de huwelijksmarkten, waar de mannetjes van de lijn afgevraagd worden. De schijngevechten loopen alzoo pa rallel aan het pronken van vele andere vo gels, zooals auerhanen en korhanen. Lang blijft zoo'n mannetjes-kemphaan niet van de vechtplaats verwijderd. Het wijfje heeft spoedig het diepe nest tusschen het gras gereed, en wanneer de vier mooie peer vormige eieren, groen met zwarte vlekjes en lijntjes, gelegd zijn, houdt het mannetje nog enkele dagen wacht, om verder het broeden en later het verzorgen der jongen aan het teere vrouwtje over te laten, dat steeds een zelverig leeft en geen ander geluid laat hoo- ren dan een angstig „u-hu-hu". Wanneer we het hol verlaten, zien we en kele vogels, die wel op de wijfjes-kemphanen gelijken, doch ze zijn wat hooger op de poo ten, die rood zijn, en de snavel is langer, ter wijl de staart vele donkere dwarsbandjes laat zien. Deze vogels laten wel gedurig ge luid hooren, dat nu eens klinkt als „tu-tu-tu", dan eens meer als „tureluur", en naar dat laatste heet deze Ruiter dan ook Tureluur (Totanus totanus L.). Gedurig maken deze vogels nikkende bewegingen, vooral wanneer ze oost gevat hebben op paal of hek. In vele streken noemt men den Tureluur ook Tjerk, maar ook wel Tureluut, Tuut, Daak en Wit- staart. Pas op, daar is een nest van een kievit en er liggen vier eieren in. En op een meter af stand daarvan vliegt een tureluur uit het langere gras. Jawel, daarin liggen in een dieper nest, waarboven de grashalmen kegel vormig samenbuigen, ook vier eieren, maar die zijn lichter van grond en bruiner gevlekt dan kievitseieren. Dat doet de Tureluur nu dikwijls, zijn nest maken bij dat van den kievit. En stellig doet bij het, om zijn eieren mede onder bescher ming van den kievit te stellen, die zoo goed d: or toeschieten kraaien en ander gespuis van nest of jongen weet weg te houden. Een turelurenpaar heeft edeler dan zoo'n stelletje kemphanen, daar het trouw te zamen voor nest en jongen zorg draagt. De meeste 'kemphanen en tureluren verla ten ons land tegen den winter, doch aan de kust kan men er toch altijd exemplaren van Kerstfeest, gehouden, dit met het doel, om ten spoedigste te kunnen komen tot den bouw van een groot modern ingericht vacantie oord, waarheen kinderen van minder kapi taalkrachtige ouders uitgezonden kunnen worden. Met den bouw zal eerlang een aan vang worden gemaakt. De betreffende film zal Vrijdagavond ook in het A. 'B. T. hier ter stede vertoond worden. MOORD OP ZIJN ECHTGENOOTE. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden eischte heden tegen den 46-jarigen koopman H. N. terzake van moord op zijn echtgenoote Annegien F., die hij door door revolver schoten om het leven had gebracht, omdat zij niet langer met hem wilde samenwonen, een gevangenisstraf van twintig jaar. AFPERSING, DIEFSTAL EN MISHANDELING. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft zich een 32-jarig boerenarbeider te verantwoorden gehad wegens afpersing, diefstal, mishande ling en huisvredebreuk. De man woonde het vorig jaar in Amerongen bij een weduwe in met wie hij een verhouding had aangeknoopt; zelfs was reeds over een huwelijk gesproken. Tegen Kerstmis echter verliet verdachte zijn kosthuis om elders zijn intrek te nemen. Na nieuwjaar keerde hij evenwel 's nachts terug, klom door een stalluik en begaf zich naar de kamer der weduwe. Hier vroeg hij om geld, dat hem tenslotte, na bedreiging met een mes, werfd gegeven. Later verhuisde deze weduwe naar haar moeder omdat ze bevreesd was ge worden voor verdere nachtelijke expedities van haar vroegeren vriend, doch ook daar wist verdachte zich toegang te verschaffen. Beide vrouwen werden op zekeren nacht las tig gevallen en na opnieuw met een mes te zijn bedreigd stonden ze hem ruim 100 af. Op hun dringend verzoek hen toch niet van alles te berooven, heeft verdachte dit geld te ruggegeven, nadat hij echter 10 had behou den. Verdachte ontkende dat hij de eerste maal het zakje met geld van den hals der weduwe zou hebben gerukt; volgens zijn verklaringen was het hem gegeven. Dat'hij de tweede maal 10 onrechtmatig bij zich had gestoken gaf hij toe. De moeder der weduwe vertelde dat haar dochter bij de tweéde visite met een mes was gestoken, zoodat zij een kwartier op den grond heeft gelegen. De officier van justitie eischte een gevan genisstraf van 3 jaar. Uitspraak 29 April. vinden. In Maart en April keeren ze naar de broedplaatsen terug. In het wintergetijde kan men bij ons ook vinden een veel donkerder gekleurde Ruiter soort, die Zwarte Ruiter of Totanus fusca L heet. 't Is niet uitgemaakt of deze soort soms een enkele maal bij ons broedt. Onmogelijk is zulks niet, daar Mrè R. Baron Snouckaert van Schauburg mededeelt, dat in de collec tie Wolley-Newton te Cambridge een ei is, 't weik genomen werd uit de oviduct van een in Nederland gevangen wijfje der soort. J. DAALDER Dz. ONDER ALVA'S BEWIND. Een United Artist-film in het A. B. T. Gedurende de Paaschweek draait in het A. B. T. een film, die wel een voorbeschou wing waard is. Zooals men reeds uit den titel kan op maken, speelt de geschiedenis zich af in den tijd, toen de Nederlanden door de Span jaarden onderdrukt werden. En iedereen zal zich den naam Alva nog wel kunnen herinne ren. Hij toch wordt in de geschiedenis weer gegeven als de groote vijand van de Neder landen, die voor geen middel terug deinsde. Welnu, zoo'n middel wordt ook in dit filmwerk weergegeven. Alva toch wil den prins van Oranje in handen hebben, wat hem tot dusver niet wilde gelukken. Ten einde raad neemt hij zijn nichtje mee naar Zuid-Nederland en huwelijkt haar uit aan een van zijn tegenstanders in de hoop, dat hij zoo de plannen van den prins ontdekken kan. Hoewel het nichtje reeds verloofd was met een Spaansch edelman, moet zij toch gehoor zamen aan den 'wil van Alva en komt dus in Nederland. Reeds spoedig na haar huwelijk krijgt zij gelegenheid haar land van dienst te zijn, maar ze wordt tegengewerkt door haai echt genoot, ofschoon deze niets van haar plan nen weet. Dan begint een spannend avontuur, dat eindigt met de ontdekking dat de beide ge huwden elkaa, werkelijk lief hebben ge kregen. En natuurlijk moet Alva het onder spit delven. Natuurlijk geven wij hier niet den gehee- len inhoud var, de film weer, maar wij heb ben alleen maar getracht, een kleinen indruk weer te geven. Echter we kunnen dit filmwerk ten zeerste aanbevelen. Het spel staat op hoog peil, wat trouwens niet te verwonderen is, als men weet, dat verschillende sterren een rol ver vullen. Daar is bijv. een Viima Banky, een Ronald Colman, een Noah Beery en zoo vele anderen. Zij zorgen er voor dat men zich niet verveelt, dat men met spanning het verloop van het verhaal volgt. Paasch collecte Bio-Vacantieoord. Zooals gebruikelijk is, zal tijdens de ko mende Paaschweek in 'n groot aantal biosco pen een geldinzameling gehouden worden ten oate van het Bio-Vacantieoord, de stichting der Nederlandsche bioscoop-directeuren. De collecte voor deze Stichting wordt twee maal per jaar, n.1. met Paschen en met het BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: -, Gerrit Schroor en Joanna Reijnen. Pieter Köhne en Hendrika Knegt. Charles Ludwig en Cornelia Geels. Jacob de Jong en Jacoba Verzaal. Johannes Habbé en Johanna Cie- raad. OVERLEDEN: Teuntje Gilida Smits wed. Paulus Smits 81 jaar. Hendrikus Anthonius Kooijman 64 jaar. BED IN BRAND. Gisteravond te 6.50 uur kreeg de politie bericht dat in het perceel Karl Marxstraat 6, Rochdalekwartier, bewoond door den heer W. M. L., een bed in brand was geraakt. De politie heeft zich direct met een „Total" brandbluschapparaat naar den braijd be geven, doch behoefde niet handelend op te treden, daar het vuur reeds door de be woners- met emmers water was gebluscht. De vermoedelijke oorzaak is een branden de sigaret. DE FIRMA yROOM EN DREESMANN MAAKT GEEN SCHOENEN. In overleg met den Ned. Bond van schoen makerspatroons en schoenwinkeliersvereeni- gingen heeft de firma Vroom en Dreesmann besloten, haar schoenreparatie-inrichting op te heffen. Wel een bewijs, dat door organisatorisch optreden nog wel iets te bereiken is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.31 uur licht op. ALGEMEENE KIESVEREENIGING VAN HET HOOGHEEMRAADSCHAP. Woensdagmiddag vergaderde de Alge- meene Kiesvereeniging van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier te Alkmaar in café Central. De waarnemende voorzitter, de heer G. J. de Goede, deelde mee, dat de voorzitter, de heer K. Breebaart, telefonisch had bericht, dat hij door plotselinge verhindering tot zijn spijt niet op de vergadering aanwezig kon zijn. Spr. drukte daarover zijn leedwezen uit, evenals over de verhindering van Mr. Be lonje, die ook bericht van verhindering zond. Hij hoopte niettemin, dat de besprekingen in het belang der Vereeniging zouden zijn. De voorzitter las een schrijven voor van de heeren Haremaker en Uitentuis, die we gens omstandigheden tot hun spijt niet op re vergadering aanwezig konden zijn. Naar aanleiding van het vermelde in de notulen, dat de Kiesvereen. een adres aan de Verga dering van het hoogheemraadschap had ge richt met het verzoek om een andere indeeling der kiesdistricten, deelde de voorzitter mee, dat op dit adres goedgunstig was beschikt. Hij dankte daarbij de afgevaardigden der Alg. Kiesvereen. voor de krachtige wijze waarop het adres door hen was verdedigd. De secretaris deed daarna eenige mededee lden omtrent toetreding van nieuwe leden en uittreding van enkelen, die geen bezit tin gen meer hebben of door verhuizing buit het gebied van het Hoogheemraadschap kwamen te wonen. Verder deed hij mededeehngen omtrent ne resultaat der actie voor bijdragen in het te kort. De penningmeester, de heer Du Buren, bracht daarna verslag uit van zijn gehou den beheer. De inkomsten beliepen 17I j', de uitgaven 116,80, zoodat er een batig slot was van 54,57. De rekening met be scheiden werden nagezien door de heeren Jhr. van Foreest en J. van Gemeren te riei- loo en C. de Boer te Edam. Bij monde van Jhr. van Foreest werd meegedeeld, dat alles in de beste orde was bevonden, hij stelde voor den penningmeester te déchargeeren. De voorzitter zei dezen functionnaris dank vooi zijn keurige boekhouding en voor de vele werkzaamheden in zijn ambt verricht. Uitgebreide besprekingen vonden daarna plaats over de wijze, waarop de achterstalli ge schuld zou kunnen worden gedelgd. Het resultaat van de besprekingen was, dat de aanwezigen aan vrijwillige bijdragen reeds voor een bedrag van 205 teekenden en te vens op zich namen in hun kring nog bijdra gen te" verzamelen. Toegezegd was nog een som van 80, en men twijfelde niet, gezien het groote succes, bij de laatste verkiezingen behaald en het prachtige enthousiasme door velen daarbij betoond, dat de rest spoedig zal zijn bijeengebracht. Naast de rekening zal in 't vervolg door den penningmeester een balans worden opgemaakt, opdat elk jaar een nauwkeurig overzicht van den stand der financiën wordt verkregen. Op een vraag van den heer de Boer, of het niet mogelijk is, nog meer leden te werven, wordt de meening geopperd, dat dit beter gaat als er verkiezingen in zicht zijn. Daarna werd de bestuursverkiezing gehou den wegens periodieke aftreding van de hee ren J. Kroonenberg te Zaandam en P. J Peereboom te Broek in Waterland. Beiden werden met algemeene stemmen herkozen en namen hun benoeming onder dankzegging aan. De voorzitter feliciteerde beide heeren en hoopte, dat zij nog veel in het belang van de Kiesvereeniging en daarmeee in dat van het Hoogheemraadschap kunnen doen. Bij dé rondvraag kwamen nog enkele za ken ter sprake o.m. de salarissen van de ambtenaren bij het Hoogheemraadschap, ter wijl de heer de Boer aan de hand van een overzichtelijk en keurig kaartje de nieuwe indeeling in kiesdistricten van het Hoog heemraadschap verduidelijkte. Er bleek uit, dat het kiesdistrict Helder 45000 H.A. groot is met 13887 kiezers; Hoorn 30000 H. A met 14078 kiezers, Purmerend 45000 HA. met 12152 kiezers en Alkmaar 22000 H. A met 13447 kiezers. Bijgevoegd was een lijst van gemeenten, welke tot ieder kiesdistrict behooren. Den heer de Boer werd dank ge bracht voor zijn moeite en voor de beharti ging van de belangen der kiezers. De secretaris wees er op, dat nimmer ant woord van het Hoogheemraadschap is ont vangen omtrent de beschikking, die de ver gadering van Dijkgraaf, Hoofdingelanden en Plaatsvervangers heeft genomen ten aan zien van het meergenoemde adres. Hij vroeg, of het in dat college misschien geen gebruik is, den adresseerenden daarvan in kennis te stellen. De vergadering weet dit niet, maar meende, dat eenig bericht toch wel op haar plaats zou zijn. De voorzitter ging daarna tot sluiting over. NOORDHOLLANDSCHE LAND- BOUWCREDIET N. V. Aan het verslag over het boekjaar 1929 uit te brengen in de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders op 28 April a.s. ontlee- nen wij het volgende: Het jaar 1929 was gunstig. Dit werd spe ciaal in de hand gewerkt door den hoogen rentestand en de grootere levendigheid op de effectenmarkt. De crisis, waarin deze leven digheid eindigde, bracht geen enkel verlies. De brutowinst bedraagt, het saldo van het vorige jaar ad 731.58 inbegrepen 855.619.84 (vorig jaar 756.591.84), ter wijl de onkosten beloopen 398.666.90 (vo rig jaar 366.624.56), zoodat een netto winstsaldo resteert van 456.952.94 (vorig jaar 389.967.28). Hiervan moet aan het Pensioen- en On dersteuningsfonds worden toegevoegd 21.122.90, terwijl voorgesteld wordt af te schrijven: op gebouwen 93.460.52 (vorig jaar 43,899.14); op safe-inrichtingen en meubilair 13.116.31 (vorig jaar 6690.45), waarna dit hoofd als naar gewoonte voor 1 op de balans voorkomt; voorts te reser veeren voor diverse belangen 30.000 (vo rig jaar 43.934.05), waarna onder toevoe ging van 36.000 aan het statutaire reser vefonds (vorig jaar 20.000), zoowel op de preferente als op de gewone aandeelen een dividend van 6 pCt. kan worden uitgekeerd De preferente aandeelhouders hebben in mindering hierop in November 1929 reeds een ïterim-dividend van 3 pCt. ontvangen In de balans komen o.a. de volgende pos ten voor: ActivaAcceptatie-re- '«ning 7.827.349.50 Debiteuren 4.445.810 23 Te zamen Vorig jaar Voorschotten tegen effec ten-onderpand Vorig jaar Safe-inrichtingen en meu bilair Gebouwen Vorig jaar Passiva: Kapitaal, ge plaatst en volgestort Als vorig jaar. Reserve Vorig jaar Deposito-rekening Crediteuren ƒ12.273.159.73 10.794.583.57 4.722.231.23 4.239.897.48 1.00 470.000.00 554,000.00 3.500.000.00 514.000.00 478.000.00 2.824.617.85 4-711.533.16 naar waarnemingen, verricht in den morpPR van 17 April. se|» Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met b Instituut te De Bildt. et Hoogste barometerstand 771.4 te Akurvri Laagste barometerstand 745.1 te Memel! Verwachting, geldig tot den avond van l§ April: Matige tot krachtige, Noordelijke u Noord-Westelijke wind; zwaar bewolkt J tijdelijke opklaring en waarschijnlijk regen of hagelbuitjes: weinig verandering in te®, peratuur. BURGEMEESTER en WETHOUDERS VAN ALKMAAR roepen sollicitanten op voor de betrekking van Geneesheer. Directeur van het Stadsziekenhuis tevens Directeur van den gemeente.' lijken geneeskuntliger dienst. jaar_ wedde 6000.tot J 7800.(6 twee- jaarlijksche verhoogingen van 300.-) Het uitoefenen var de particuliere er» consultatieve praktijk is den te benoe- men functionaris niet geoorloofd. Verhaal van pensioensbijdragen 3 (voor eigen pensioen) en 5V2 (Voo°r weduwen- en weezenpensioen, het laat ste beperkt tot een grondslag van 3000.—). Gezegelde sollicitatiestukken in te zenden vóór 15 Mei 1930. Persoonlijk bezoek alleen na oproe ping. Alkmaar, 17 April 19J0. t Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, loco-Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat in het Gemeenteblad is opgenomen: lo. Het besluit van den raad dier ge meente van 27 Februari 1930, waarbij is vastgesteld eene verordening, regelende hel toekennen van eene belooning aan onderwij. zers, die zijn aangewezen tot plaatsvervan gers van hoofden van scholen (gemeente blad nr. 1161); 2o. het besluit van den raad dier ge- meente van 10 April 1930 waarbij de ter mijn van geldigheid der verordening betref fende het vastrecht-tarief voor de levering van electrischen stroom in woonhuizen is verlengd tot 1 Juli 1931. Deze besluiten zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter secretarie ter le zing nedergelegd, waar zij tevens in afdruk tegen betaling der kosten, verkrijgbaar zijn Alkmaar, 1 April 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, loco-burgem. A. KOELMA, secretaris. Tezamen 7.536.150 81 Vorig jaar 7.449.769 98 -f) waarvan 1.426.991.10 op jaardeposito Het Pensioen- en Ondersteuningsfonds nam toe met ,f 24.796.92 en wijst thans een kapitaal aan van 360.569.60 (vorig iaar 335.772.68) benevens een reserve voor koersverschillen van 25.203.11. - HINDERWET. Bij besluit van 16 April 1930 is aan P. A. DE BOER te Alkmaar vergunning verleend tot uitbreiding van een kaas pakhuis, door bijplaatsing van e« electro-niQtor van 2 P.K., tot aaudrijvinf van een kaaswasch mach ine in het per ceel Sliksteeg nr. 1. Alkmaar, 17 April 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, A. F. THOMSEN, loco-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris.I POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE MOTORWEDSTRIJDEN OP PAASCHMAANDAG 21 APRIL 1930. Op Maandag 21 April 1930 wordt zoowt bij den aanvang als bij afloop het rijver- keer in één richting geleid en wel door de Nieuwpoortslaan in de richting Heiloo en langs den Kennemerstraatweg in de richting Alkmaar. Vanaf 12 uur des middags zijn de Nieuw- poortsstceg en Regulierslaan aan de straat- wegzijde voor het rijverkeer gesloten. .AU voertuigenverkeer gaat over de Nieuw- poortslaan-ingang Vierstaten. Voor het sportpark zijn drie ingangen; gerekend vanaf den Hout is de eerste ingang bestemd voor het loopend publiek en rijwie len en de derde ingang voor auto's en an dere voertuigen, terwijl op het open terreu1 in de Nieuwpoortslaan voor den tweern ingang gelegenheid tot stalling van motor rijwielen bestaat. I Het tarief van stalling op het terrein en op het terrein voor tweeden ingang is: ahtos 50 cent, motorrijwielen 25 cent. ,1 Op de Zandersloot, waar een ingang voor het loopende publiek, worden geen rij wielen toegelaten en mogen aldaar ook nis aan de hand worden vervoerd. 1 Op het middenterrein wordt niemand to gelaten, die niet voorzien is van een daar voor geldige kaart, welke strikt persoonlij is. Voertuigen mogen niet langer dan noodig is voor het in- en uitlaten van passagier5 zich in de Nieuwpoortslaan ophouden. Voor stationneerende rijtuigen en auto is gelegenheid bij de Vierstaten. «.-i Vruchten- en ijswagens worden bij oe Vierstaten niet toegelaten. r. Voetgangers, die zich naar en van het.ter rein begeven, worden verzocht den reent® kant van den weg te houden. Het einde der motorraces wordt door h luiden bekend gemaakt. Na afloop kan publiek door alle uitgangen, welke op sportterrein aanwezig zijn vertrekken. Bij het uitgaan moeten de voertuig®11 rijwielen, ook, die op particulier terreini g stald zijn, wachten, tot het loopende pub1 vertrokken is en is het rijverkeer uitsluit in éen richting via Nieuwpoortslaan— lierslaan naar den Kennemerstraatweg- .Publiek hetwelk zich op het terrein vindt en na afloop met auto's of andere vo tuigen wenscht te vertrekken, moet aan derden ingang instappen. Voor den derden ingang zal voor den van motorrijtuigen gelegenheid van kaarten te voorzien, zonder het ffl# njtuig te behoeven verlaten, A

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2