Radiffiiafecli Weerbeiiciit. T egegraman eri Laatste berichten. Provinciaal nieuws Luchtvaart AMSTERDAMSCRE BEURS van 22 April 1930 Opg-ave van ïtfoftrdhollandsch Iiandt»omvcrediet. I'tj AGENDA Dinsdag 22 April. 7.30 uur, Cinema Americain: le. Gene raai Tom; 2e. Tinus de Kruier (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Qnder Alva's bewind (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Woestijnnach ten (boven 14 jaar). 2.306 uur en 7.3010 uur, De Unie, cursus en demonstratie stofschilderen. Woensdag 23 April. 2 uur, Matinée Cinema Americain, Gene raai Tom: Tinus de Kruier. 2.30 uur, De Unie, algemeene ledenverga dering „Pro Juventute". 2.306 uur en 7.3010 uur, De Unie, cursus en demonstratie stofschilderen. 7.30 uur, Cinema Americain: le. Gene raai Tom; 2e. Tinus de Kruier (voor eiken leeftijd). - 7.30 uur, A. B. T.: Onder Alva's bewind (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Woestijnnach ten (boven 14 jaar). 8 uur, De Unie, ledenvergadering afd Alkmaar Centraal Gen. voor kinderherstel- lings- en vacantiekolonies. Chr. Zangver. Immanuël. Kapelkerk. Beemster, veemarkt. TWIST MET NOODLOTTIGEN AFLOOP TE AMSTERDAM. In een perceel aan de Groen van Prin- stererstraat heeft op den Tweeden Paaschdag een huiselijke twist met noodlottigen afloop plaats gehad, zon der dat er feitelijk sprake was van mis daad. Het betrof het gezin van den meu belmaker C. Schoonenberg op nummer 44, dat door het gebeurde diep getroffen werd. Er is een dochter in huis, die niet geacht wordt in het volle bezit van haar 'geestvermogens te zijn; hierdoor werd /herhaaldelijk de rust in de familie ver stoord. De vrouw was vroeger reeds in behandeling geweest doch woonde nog steeds thuis met het gevolg: allerlei twisten en onaangenaamheden. Ook Maandagmiddag om vier uur was er weer kwestie, ditmaal met Schoonen berg zelf. Deze bevond zich in een schuurtje achter het huis, dat tot hout opslagplaats en meubelmakerij is inge richt. De twist met de dochter liep over niets belangrijks. De vrouw wond zich hierbij zoo op, dat zij een stuk hout greep en dit tegen den vader ophief. Of de bedoeling voorzat hem te slaan is niet bekend. Plotseling zakte Schoonenberg, die 66 jaar oud is, in elkaar. De dochter liep ijlings naar de moeder, die voor aan het werk was en weinig of niets van het ge beurde had gemerkt en vertelde haar hetgeen geschied was. Zij deelde mede, dat zij met het stuk hout had gezwaaid; en dat de vader eensklaps op den grond was gevallen zonder dat zij hem had aangeraakt. De politie werd van het ge beurde in kennis gesteld; een ontboden dokter van den G.G.D. constateerde dat het iijk geenerlei letsel vertoonde, zoo dat aangenomen moet worden, dat de verklaring van de dochter op waarheid beruat. Het lijk is dan ook in het huis gebleven. Zeer vermoedelijk is hij. door een hartverlamming als gevolg van schrik of opwinding gestorven. Iets dergelijks is in de naaste familie even eens gebeurd. De dochter werd per auto van den G.G.D. naar paviljoen III van het Wil- helminagasthuis overgebracht. De vrouw van Schoonenberg was, zoo- ils te begrijpen is, zeer onder den indruk ran deze onverwachte gebeurtenis. De Crt. DE PAASCHDRUKTE. In Amsterdam is het bijzonder druk ge weest. Er waren ook heel wat buitenlanders in de stad, waarvan er velen een tocht naar de bloemenvelden maakten. Op het Centraal Station was het buiten gewoon druk. De treinen waren stampvol en in de electrische treinen moesten velen van de staanplaatsen gebruik maken. Op den tweeden Paaschdag moesten veertig ex tra treinen worden ingelegd. In Rotterdam werd geen bijzondere drukte geconstateerd. Op de boulevard te Scheveningen was een onafgebroken file van auto's; waaronder •groote tourwagens en bussen uit alle deelen yan het land. Uit Haarlem wordt gemeld, dat tiendui zenden met de Paaschdagen een bezoek aan de bollenstreek gebracht hebben. Zeer druk is ook het verkeer op den Rijks weg bij Wassenaar geweest. ONTROUWE DIENSTBODE. Toen de bewoners van een huis aan den nieuwen weg te Amsterdam Zaterdagavond thuis kwamen, ontdekten zij dat de 21- jarige Duitsche dienstbode L.O., die een zestal weken bij hen in betrekking was, het huis had verlaten met medeneming van een bedrag van ongeveer 700, vrijwel alle waardevoorwerpen en eenige lijfgoederen. Een en ander was haar gemakkelijk ge maakt, daar geen enkele kast gesloten was. Het staat vrijwel vast, dat zij geholpen is door haar verloofde, den 30-jarigcn Duit- schen koopman H. K. die sinds eenige we ken in Amsterdam woonachtig was. De kans is groot, dat het tweetal gelegenheid heeft gehad om over de grens de wijk te ne men. schijnlijk door een onhandige bewegi plotseling de trekker af, een schot knalde en een kogel trof zijn 18-jarigen zoon Hendrik Johannes Straetter in het hoofd. Het projec tiel ging den rechterneusvleugel in en kwam er bij het linker oor weer uit. Er ontstond groote consternatie. Een onmiddellijk ontbo den geneesheer adviseerde tot onverwijlde opneming in het ziekenhuis aan den Cooi- gsinel. Hier bleek de toestand van het slacht offer vrij ernstig. Gistermorgen maakte de jongeman het ta melijk goed. ONGELUK OP DE LINDENGRACHT. TE AMSTERDAM. Op de Lindengracht te Amsterdam heeft gistermiddag een botsing plaats gehad tus- schen een auto en een motorrijwiel. De beide bestuurders werden gewond en naar het gast huis gebracht. De bestuurder van de auto kon na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De bestuurder van het motorrijwiel werd ter verpleging opgenomen. JONGEMAN TE ROTTERDAM DOOR KOGEL IN H'ET HOOFD GETROFFEN. Zondagmiddag om kwart voor één heeft, naar de Crt meldt, het onvoorzichtige om gaan met een revolver weer eens een ernstig ongeluk ten gevolge gehad. De 54-jarige W. W. Dusschoten, chef- wachtsman bij de Holland-Amerika Lijn liet >'in zijn woning aan de Hillestraat 50 aan een vriend, den 56-jarigen expeditieknecht J. H Straetter, uit de Joubertstraat, die met zijn beide zoons Jacobus en Hendrik bij hem op visite was, een kistje zien, waarin verschil lende medailles, die hij in den loop der jaren .verworven had, geborgen waren. In het kistje bevond zich ook een geladen automatisch pistool. De heer Straetter haal de dit er uit, om het beter te bekijken. Waar- ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE ROTTERDAM. De Schiedamschedijk is, naar de Crt meldt, Zondagnacht het tooneel geweest van een ernstige vechtpartij, die als zoovele daar - haar oorzaak vond in een verbroken lief' desbetrekking. De 29-jarige P. B. liep met de 31-jarige mej. T. v. d. G., die bij hem inwoont, huis waarts. Plotseling kwam uit het donker een man te voorschijn, die met een geopend knip mes zwaaiend, op B. toesprong. Onder bedreiging, dat hij er een eind aan zou maken, trachtte de aanrander B. enkele steken toe te brengen. Mej. v. d. G. was eerst hevig geschrokken, doch spoedig beheerschte zij zich en had den moed den man van den rug van haar vriend af te trekken. Deze en den aanvaller, de 38- jarige F. B. waren weldra in een hevig ge^ vecht gewikkeld, waarbij harde klappen vie len. Beiden raakten ernstig gewond. P. B. werd een stuk boven het linkeroor wegge- beten, terwijl bij F. B. het geheele geloat ont veld was en hij uit enkele hoofdwonden hevig bloedde. De aanvaller, die wel bemerkte, dat hij het onderspit zou moeten delven, zag kans weg te komen en rende als een krankzinnige het politiebureau in de Groote Pauwenstraat binnen. Verscheidene agenten waren noodi^ om den woesteling te overmannen. Nadat hu eindelijk verbonden en eenigszins gekalmeerd was, kon hij ter verdere behandeling naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht worden. Hierna is hij aan het bureau Groote Pauwensteeg in bewaring gesteld. Uit het onderzoek is gebleken, dat F. B vroeger samenleefde met mej. T. v. d. G. Hij moest echter twee jaar in de gevangenis doorbrengen, gedurende welken tijd mej. v. d. G. niet op hem wachtte, maar met P. B. ging samen wonen. B. was pas Zaterdag jl. uit de gevangenis ontslagen. VERKKEERSONGEVALLEN. Gister zijn door het buitengewoon drukke verkeer op den Rijksstraatweg Arnhem Utrecht nabij De Klomp eenige verkeersonge vallen gebeurd. Een motorrijder uit Doorn kwam met een wielrijder in botsing. De wiel rijder werd in bewusteloozen toestand naar huis vervoerd, terwijl de motorrijder met een zwaren schedelbreuk per ziekenauto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. Ook werd een motorrijder uit Veenendaal door een hem achteroprijdende auto gegrepen. De motor werd vernield. De bestuurders kwa men met den schrik vrij. Maandagmiddag geraakte op den straatweg nabij Santpoort de motorrijder van der A. genaamd, wonende te Amstelveen, toen hij met een zeer groote snelheid rijdende voor een autobus moest uitwijken het stuur kwijt. De motor sloeg eenige malen over den kop en de bestuurder kwam zoodanig terecht, dat hij bewusteloos werd opgenomen. In zorgwekkenden toestand werd hij na voorloöpig verbonden te zijn per ziekenauto naar het Anthoniusziekenhuis te IJmuiden overgebracht, waar werd geconstateerd, dat zijn beide armen en een zijner beenen waren gebroken. Bovendien bekwam hij een ernstigen her senschudding en een sleutelbeenfractuur. Gistermiddag wilde een motorrijder uit Rott. B. S. 'n café bij de Hakkelaarsbrug te Muiden bezoeken, waartoe hij zijn motor op den weg keerde. Uit de richting Muiden kwam met groote snelheid een andere motor rijder aangereden, eveneens een Rotterdam mer en wel de heer H. G., die B. S. in den flank aanreed. Deze werd ernstig gewond en met een'gebroken onderbeen opgenomen. De duo-rijdster kwam met de schrik vrij. H. G. bekwam vrij ernstige kneuzingen evenals zijn duorijder. Dr. Smits uit Muiden verleende de eerste geneeskundigen hulp Per Roode Kruisauto uit Weesp zijn de drie ge wonden naar het Burgerziekenhuis te Am sterdam vervoerd, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. ALPHABET/SCHE LIJST VAN AANBEVELING VOOR RECHTER TE ALKMAAR. 's-GRAVENHAGE, 22 April. De al- phabetische aanbevelenslijst voor rechter in de arr.-rechtbank te Alkmaar luidt als volgt: mr. J. C. Brongers, substituut grif fier bij de rechtbank te Rotterdam; mr. S. gerecht te Hoorn, is met het lot afgevallen ter-plaatsvervanger te Utrecht; mr. A. D. van Regteren Altema, substituut-griffier bij de rechtbank te Alkmaar. Mr. H. M. Fruin, griffier bij het kanton- J. Pit, advocaat en procureur en kantonrech tegen een van bovengenoemde candidaten EMIGRATIE NAAR AMERIKA. NEW YORK, 22 April. De Senaat heeft besloten de huidige quota, welke zijn vastgesteld voor het toegestane aantal emigranten uit de verschillen de landen, te verminderen met 1/5. Alleen het percentage Duitsche en Scandinavische emigranten, dat zal worden toegelaten, wordt verhoogd. BERGEN. AANBESTEDING BOUW NIEUWE R. K. JONGENSSCHOOL. Onder architectuur van den heer J. C. Leijen is heden in 't Patronaatsgebouw namens het R. K. Kerkbestuur aanbe steed den bouw van een nieuwe R. K. Jongensschool. Inschrijvers waren C. Noord te Bergen 33180, J. Kroonen- burg, Heiloo 34850, firma G. Rampen te Bergen 29995, Gebr. Boekei te Oude- Niedorp 36200, J. Huijbers te Alkmaar 36200, P. den Das te Schoorl 34770, C. Kloosterboer te Broek op Langendijk 32100, Jac. Houtenbos te Bergen Duitschland, Tsjechoslowakije, Oostenrijk en 32250, Jan Houtenbosch te Bergen 31033, A. Prins te Bergen 35600, J. v. Exter te Bergen 35800, N. Smit te Bergen 30780, J. Schuijt te Egmond- binnen ƒ35260, R. K. Koppen en Zn. te Alkmaar 37850, G. Bot te Heer-IIugo- waard 34500, D. v. Diepen te Bergen 32356, firma Doedenc en Schilder te 't Zandt 34343, G. Kabel te Castricum 28400, J. F. v. Geen te Bergen 32100, en C. v. d. Steen te Bergen 28800. Gunning is aangehouden. DE SLOTZITTING DER VLOOT- CONFERENTIE. De slotzitting van de vlootconferentie werd vanmorgen in het St. James-Palace geopend met een groote rede van den voor zitter der conferentie, den Britschen mi nister-president Mac-Donald. Deze wees er op, dat men te Londen groote vorderingen had gemaakt ten aanzien van de ontwape ning ter zee, hoewel het bereikte minder was, dan men. aanvankelijk hoopte te be reiken. Er moet daarom met groote nadruk ver der worden gewerkt. Namens de Amerikaansche delegatie ver klaarde Stimson, dat het nieuwe verdrag den vlootbetrekkingen van de Ver. Staten tot Japan en het Britsche wereldrijk een hechte en duurzame basis heeft gegeven en voor alle partijen evenzeer bevredigend is. De Amerikanen achten zich gelukkig met Frankrijk en Italië aan de oplossing van een algemeen probleem te hebben samen gewerkt. Tot zegen noemde hij het dat de besprekingen tusschen beide landen spoe dig zullen worden voortgezet, teneinde toch nog te komen tot een vijf-mogendheden- overeenkomst. In opdracht van den wegens ziekte ver hinderden leider der Italiaansche delegatie Grandi voerde de Italiaansche admiraal Siriani het woord. Namens de Fransche regeering verklaar de Briand, dat zijn regeering getracht had, een basis te leggen voor een politieke over eenkomst, die een .algemeene technische ontwapening vooraf dient te gaan in het Fransche memorandum van 20 Dec. van het vorig jaar. De te Londen bereikte overeenkomst be treffende de grondslagen van de methodes tot beperking der bewapening is van de grootste waarde. Niemand betreurt de re denen, die het tot stand komen van een algemeene overeenkomst verhinderd heb ben, meer dan de Fransche regeering. De Fransche regeerihg zal haar goeden wil toonen om een vijfmogendheden-overeen komst te bereiken en er bestaat geen twij fel, of de Italiaansche regeering is van de- zelfde gevoelens en door een zelfde streven bezield. Tenslotte dankte Briand MacDonald en alle andere vertegenwoordigers voor hun bemoeiingen en besloot zijn rede met de woorden: „Voor het aangezicht van de na ties der wereld verklaar ik, dat wij ook in de toekomst in harmonische solidariteit willen samenwerken. Het woord werd nog gevoerd door de vertegenwoordigers van de Britsche domi nions, Australië, Ierland, Indië en Zuid- Afrika. De zittingzaal die tot op de laatste plaats gevuld was, droeg een iets meer plechtig karakter, dan gewoonlijk bij plenaire zit tingen het geval was. Toen Mac-Donald als voorzitter der con ferentie de verschillende stukken het eerst onderteekend had, zetten de ovérige gede legeerden in alfabetische volgorde hun handteekeningen. HOLLAND—INDIE-POSTVLUCHTEN. Volgens de Telg. ligt het in het voornemen der K.L.M. met de postvluchten naar Indië op Donderdag 25 September aan te vangen. Het tweede postvliegtuig zal een week la ter vertrekken, de volgende postvliegtuigen vervolgens om de veertien dagen. BLOEMEN PER VLIEGTUIG. 1600 K.G. per vliegtuig verzonden. Vrijdag werd op het vliegveld „Waalha ven" bij Rotterdam een zeer omvangrijke la ding versche snijbloemen uit het Westland aangevoerd, welke, verdeeld over drie vlieg tuigen, naar Londen werd verscheept. Nim mer te voren was een dergelijke groote hoe veelheid bloemen van Waalhaven door de lucht naar het buitenland verzonden. Het grootste gedeelte, meer dan 800 K.G. werd geladen in een vrachttoestel der K. L. M. De rest, tezamen nog ongeveer 800 K.G., werd gedeeltelijk door een lijnvliegtuig der Duit sche Lufthansa, dat speciaal daartoe 's mid dags op Waalhaven landde en verder door oen gewonen middagdienst van de K. L. M. welke om 15 .u. 30 vertrok, naar Londen ver voerd. VAN LONDEN NAAR KAAPSTAD. Te Kaapstad aangekomen. De 64-jarige hertogin Bedford is met haar deine vliegtiug te Kaapstad aangekomen. Zij heeft met haar eendekker de laatste etappe van Bulawaye naar Kaapstad 1300 mijl zonder tusschenlanding afgelegd. Slag regens noodzaakten haar laag te vliegen over een bosch van honderd mijlen lengte, waar geen enkele landingsmogelijkheid be stond. Kapitein Bernard, die het vliegtuig bestuurde, is zeer .tevreden over het verloojj van de vlucht. Maandag wordt de thuisvlucht van Kaap stad naar Londen aanvaard. ;en tot het maken van een vlucht door Achttien der vliegers zijn Zaterdagochtend komende uit Brussel, in hun lichte sport- vliegtuigen te Keulen geland en na een kort oponthoud naar Frankfurt verder gevlogen. Te Frankfort aangekomen. Zaterdag omstreeks het middaguur zijn de eerste Engelsche sportvliegers uit Keulen op het Frankfurter vliegveld geland. Te halftien Zondagochtend werd naar Stuutgart gestart. Nader wordt gemeld: Op eersten Paaschdag zijn de Engelsche sportvliegers op hun vlucht door Europa te Friedrichshafen op het vliegveld Loewenthal geland. Maandag arriveerden nog twee vliegtui gen, die achter gebleven waren. De Zondag aangekomen vliegtuigen zijn gisteren naar Dyon in Frankrijk vertrokken; de later aan gekomen vliegtuigen vertrekken heden. MISLUKTE AFSTANDSVLUCHT. De Engelsche vlieger Parkinson, die Maandagmorgen te Croydon was opgestegen voor een lange afstandsvlucht naar Austra lië, heeft met zijn machine bij Poix aan de Sornme een ongeluk gehad. Door den ster ken mist kwam hij in aanraking met een boomkruin, waardoor de machine over den kop sloeg en in brand geraakte. Parkinson kon zich met een kleine brand wonde in veiligheid brengen. Hij heeft zich naar Parijs begeven. De machine is volkomen uitgebrand. DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR LONDEN. Niet over Nederland. Kapitein Lehman heeft in een onderhoud medegedeeld, dat het luchtschip „Graf Zep pelin" Zaterdagochtend a.s. te zeven uur zal vertrekken voor de vlucht naar Engeland. Daar de Engelsche regeering toestemming heeft verleend voor een landing te Darling- ton ten Noorden van Londen zal, wanneer de weersomstandigheden het toelaten, een tus schenlanding worden gemaakt. Dr. Eckener, die tezelfder tijd uit Amerika in Londen aan komt, zal zeer waarschijnlijk met de „Graf Zeppelin" naar Friedrichshafen terugkeeren. De vlucht gaat zeer waarschijnlijk niet over Nederland, doch over Bazel, Besan?on en vandaar langs de luchtlijn naar Londen. Dinsdagochtend vertrekt het luchtschip voor een vlucht langs den Rijn. Bij goed weer zal het luchtschip zeer waarschijnlijk te Bonn op het vliegveld Hangelas landen. DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR RIJNLAND. De „Graf Zeppelin" is vanmorgen vroeg te Friedrichshafen te 7.55 uur bij gunstig zonnig weer gestart voor een vlucht boven het Rijnland. Het commando berust bij kapi tein Lehmann. Aan boord bevinden zich 16 passagiers. De vlucht zal o.a. ook over den Palz en over het Saargebied gaan. Het luchtschip zal trachten tegen 1 uur vanmid naar waarnemingen, vericht in den mom van 22 April. s<:,: Medegedeeld door het Kon Neder] topt Instituut te De Bildt et' Hoogste barometerstand 762.3 te Ziiriih Laagste barometerstand 748.4 te Lerwic!' Verwachting, geldig tot den avond van 23 AlZwakke, later toenemende Zuidelijke tot Oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; aan vankelijk weinig of geen regen; zachter over- dag. dag te Bonn te zijn en probeeren daaT~^ landen. Marktberichten AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 22 April 1930 Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 426 Vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 1.12—1.022*. kw. 0.92-/ 1.08; 3e kw. 0.76-ƒ per K.G. slachtgewicht; mindere soorten 65 _74 cent; 70 melk-en kalfkoeien 33(y__ 370; 97 vette kalveren, le kw. 094-, 1.04 ;2e kw. 0.80—0.90 per K G. levend gewicht; 170 Nuchtere kalveren 10—17. 480 Varkens, vleeschvarkens (90110 KG) 85—86 cent; zware varkens 83—85 cent- vette varkens 80—83 cent per K.G. slacht gewicht; 59 Paarden 100-225 per stuk AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 22 April 1930. Op de he. den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 22 April 1930. Langendijker Groentenveiling. Peen 0.50—0.90; Roode Kool le s. 5 10— 7.70; Gele Kool le s. 5.40—6.40- Deensche Witte Kool 1 0.701.70; Uien i_/ 1.90, alles per 100 K.G. Aanvoer: 2500 K.G. Peen; 12200 K.G. Roode Kool; 20000 K.G. Gele Kool; 1250Ó K.G. Deensche Witte Kool; 2500 K.G. Uien PURMEREND, 22 April 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 18 stapels Fabrieksbaas 40; 7 sta pels Boerenkaas 41 per 50 K.G. In totaal 25 stapels wegende 30.000 K.G. Handel goed. 2081 K.G. Boter 1.40-/ 1.50. Vee. 716 stuks Runderen, w.o. 185 vette, 0.80—1.16 per K.G., handel vlug; 519 Melk- en Geldekoeien 175390, handel stug; 12 Stieren; 28 Paarden 100—200, handel matig; 27 vette kalveren 1.10— 1.40, handel stug; 737 Nuchtere kalveren, slacth 10—38; fok 16—32, handel vlug; 338 Vette varkens voor de zouterij 0.70—0.72; voor de slacht 0.70— 0.74 per K.G., handel vlug; 53 Magere varkens 3254, handel vlug; 239 Big gen 24—33, handel vlug; 432 Schapen DE RONDVLUCHT DOOR EUROPA. Een 21-tal leden van de vliegersportclub te Haston in Engeland is Donderdag opgeste- (Ontvangen pet dcaadiooze telefoon). (e 1000 STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo - MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat, Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem, Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash t •Exdividend. p tExclaim. 1 koers 102'Vifi 1753/, 1977, 154 551 294) 118 1417, 1528 c; 491/4 90 371 4893/ie 753 147'/s 106i/8 41 Vi# 194 5/6 319 540 378 149 122 697,6 193i/s 156 100 391 41H/4 165 153 107 182 122 71/8 41 37>/4 182 79'/, 741/4 92 372 404 394 581,4 23'/,6 23U/S 593/8 Koers v: n beden pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2. 175 550 290 110 110-12 1115/4 149 148-50 148 50 367 369-711 3711/9 4c4 484-5 483 59, 717a I 41 f -l/a 193'/4 538 538 i/s 538 /2 194-6 194-6 155 40S-J 408-VJ 4081/4 165 150-| 149-50) 149 107 122 7'/, 7 V. 38 36 35)-6} 36 Vs 92 917a 365'/, 365 i/g 365-7 402 4021/3 396 393 56 23 227/3.3 587a pl.m. 2.15 107-10 50-1 370 484-} 136/071 413/t-i 540-1 380 195-6 155 408)-9| 148-9 181 362 4 22»/*-» WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm osio NIET OFFICIEEL New-York Italië n i 1 t 100. Vorige Koers op koers heden 3 uur 12.081/, 12.081/,» 1 1 59.32 59.291/, 0 9.741/2 9.75 f 34.68'/2 34.68'/, 48.19 48.18 35.021/j 35.05 66.55 66.52'/, 1 66.821/3 66.80 66.55 66.52'/, •11» 2.485/8 2.48'/M 13.071/a 13.03

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2