De MotorracesophetSportterrein SPOOR's MOSTERD Spoor's gestampte Muisjes Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koopt tijdig een pot SpPUtol. Bij alle Drogisten De teenkrampen en de weersvoorspelling. Hoe druk het was om en op het terrein. Het verloop van de wedstrijden. SPORT. En vroeg ik Zondagavond aan den vriend van den man van mijn hospita en wat denkt u van het weer? Hij fronste zijn wenkbrauwen, zette een geleerd1 gezicht en philisofeerde, dat „er een beste kans op regen" was. Mijn humeur zakte bedenkelijk in de rich ting van het nulpunt Maar wendde ik me een minuut of tien later tot de hospita zelve, die op de divan lag op voorschrift van den dokter, wat zegt uw teen er van? De dame in kwestie krijgt n.1. altijd kram pen in d'r teen, als er slecht weer op komst is. Het antwoord was vloeiend en woorden rijk. Met een pijnlijk gezicht keek ze naar het voorste gedeelte van haar loop-onderdanen en verklaarde, dat de krampen onuitstaan baar waren. Toen verloor ik een slag, die mij de robber kostte, want we waren aan 't bridgen en ik ging 1 down! Mijn humeur en mijn hoop op een zonnigen Tweeden Paaschdag waren beide tot vlak bij het nulpunt gedaald. Ik ging nog even sigaretten koopen in den winkel naast de deur. Men sprak er over de races en over 't weer. En allen vonden, dat de vooruitzichten ,.sof" waren. *k Ben weggegaan en mijn lust was verdwe nen. Met een wrevelig gevoel sliep ik dien nacht laat in o Maandagmorgen. Motorgeronk maakt me wakker. Ik kijk uit het raam en ontdek zoowaar het zonnetje. Weliswaar is 99.9 van del ucht grauw, maar regen valt er niet. Er is dus hoop. 'k Wasch me, kleed me aan en ga ontbij ten En als ik tegen elven weer naar buiten kijk, rengt het. Niet hard, maar het regent. Zoo'n akelige, stuifachtige motregen. ,.Net als 't vorige jaar", is mijn gedachte. Maar waarom kan het niet opklaren? vraag ik me af. Waarom moet het juist nu regenen? Komaan, 't duurt nog een paar uur en wellicht schijnt dan het zonnetje! Zoo denken anderen er blijkbaar ook over. 'k Zie tenminste in de Langestraat een heele sliert motoren aankomen: een Indian-club. Ze brengen leven in onze rustige Lange straat. En ze hebben bekijks. En ik zie andere merken, als A.J.S.en, Rudges, Ariels, enz., enz. En auto's snellen de straat door, luxe en andere types. Kortom, de Langestraat is een drukke, golvende beweging, een actie, een leven En bii de Groote kerk staat de verkeers agent, die maar steeds de toevloed afloost in de richting van den Kennemerstraatweg. Tegen 1 uur wordt het mijn tijd. De regen is opgehouden, de lucht klaart zelfs op. Ik waag me op straat, die nu nog veel drukker geworden is. Alles snelt naar het sportterrein, alles gaat naar de races Verkeersagenten op verschillende punten geven aanwijzigingen, die door het autorij dend publiek wel, maar door het „voeteeren- de" niet begrepen worden. Het schijnt, dat het loopende publiek de verkeerswetten niet kan leeren, of dat het meent, dat dergelijke maatregelen voor rij dende menschen alleen gemaakt zijn. De Kennemerstraatweg! Daar heerscht een geweldige drukte. Op den rijweg de auto's, motors en fietsen en op het trottoir en daar, waar eertijds de tractortram rolde, de voetgangers. Bij de Vierstaten komt alles samen. En een paar agenten hebben hun handen vol, om de regeling van het verkeer in goede banen te houden. Dan treden we eindelijk het sportpark bin nen. De oude tribune is verdwenen en een stel loopgraven is er voor in de plaats gekomen. Halsbrekende toeren worden verircht, om over dat netwerk heen te komen. Het publiek is aan 't werk geslagenStee- nen hoopen worden in banken veranderd, men maakt er staantribunes van, de kleine gebouwtjes worden beklommen, kortom, ieder zoekt een plaatsje. Gemakkelijk is dat niet, want de stroom van menschen is groot. Duizenden komen en zoeken een plaats. En velen moeten de rug gen van hun „voorstaander" bekijken. En als we eindelijk op het middenterrein aangeland zijn, kijken we in het rond en zien het paddock en de lengtezijde bij de Zandersloot geheel bezet met een dichte, compacte menschenmassa. Bij informatie zegt men ons, dat er zeker zoo'n 7000 man publiek is! Het spel kan beginnen. De renners hebben de verschillende rondjes getold en ontdekken, dat de vroeger zoo gevaarlijke bocht nu eensklaps „lekker" ligt en zonder gevaar ge nomen kan worden. Zoodat „sportpark" tevreden kan zijn met het werk, dezen winter verricht aan de baan. De eerste rijders verschijnen aan den start. Het zijn de Vries en Moeijes, beiden uit onzen omtrek. Moeijes gaat voorop en van strijd is geen Jprake. Echter, bij het bellen meent Moeijes, dat hij er al is en wil stoppen. Juist op tijd wordt hij gewaarschuwd en al is de Vries nu vlak bij hem, toch weet hij voor te blijven en te winnen. 1. J. Moeijes (Ariel) 3.24 3/5; 2. de Vries (Rudge W.) 3.25 /35. Dan komen de nieuwelingen van 251350 c.c. Voor de eerste serie verschijnen v. Dalsum binder in de baan. Binder is bij de start dadelijk achter, maar valt heftig aan. Het bochtwerk is echter niet vast genoeg en van Dalsum blijft dan ook de geheele race voor. '•v. Dalsum (Norton) 3.27 1/5; 2. Bin der (Motosacoche) 3.251. De tweede serie levert een valpartij op met als gevolg een kapotte motor. Meer niet. Zonder strijd komt v. Schaik in de finale. 1. van Schaik (F.N.) 3.38 1/5; 2. J. Mens (Royal Enfield) gevallen. In de finale komen dus v. Dalsum, v. Schaik en Binder. Nieuwelingen 351—500 c.c. Hier zijn zooveel deelnemers, dat er vijf series verreden worden. In de eerste serie starten de Laat, Knorreck en Ruizendaal. Daarvan is het vooral Knor reck, die de aandacht vraagt. Op de rechte einden duwt hij als 't ware zijn motor voor uit en hij loopt dan ook aardig uit. Toch lijkt zijn bochtwerk gevaarlijk en elk oogen blik dreigt hij te vallen. In de laatste ronde komt zijn machine zelfs dwars op de baan te staan, maar door vast in het zadel zitten en met veel durf slaat Knorreck zich er door. Hij wint tenslotte zeer verdiend. 1. Knorreck (Opel) 3.35 2/5; 2. de Laat (Ariel) 3.361 1/5; 3. Ruizendaal (A.J.S.) De tweede serie brengt v. Oostveen, Stuij- venberg en Berkhoff aan den start. Berkhoff start slippende en raakt daar door dadelijk ver achter, terwijl v. Oostveen door een snellen start ver vooraan gaat. Toch komt Berkhoff nog tweede, als Stuij- venberg's motor den dienst op zegt. Span ning is er echter niet. 1. v. Oostveen (Norton) 3.45 1/5; 2. Berk hoff (Rex Acme) 4.10 3/5; 3. Stuijvenberg (Ariel). In de derde serie zijn alle oogen gevestigd op Vermeulen, 't Feest gaat echter niet door, want Vermeulen's motor weigert na een valschen start. Dan komen tenslotte Hulsebosch, Steen beek en Wassenaar aan den start. Na een ronde heeft Wassenaar de leiding moeten af staan aan Hulsebosch. Hij geeft echter niet op en kleeft aan zijn tegenstander en orobeert telkens weer de leiding te heroveren. In de voorlaatste bocht liggen beide naa3t elkaar en dan schuift Wassenaar iets naar voren om met klein verschil te winnen. 1. Wasenaar (Rudge W.) 3.30 4/5; 2. Hul sebosch (B.S.A.) 3.31; 3. Steenbeek (Gnome et Rhone) 4.03 4/5. De vierde serie levert slechts twee candida- ten op: Memelink en Slok. Daarvan is Slok van het begin af aan ver voor, maar toch maakt hij in de laatste ronde een gevaarlijke schuiver. Hoewel hij een piketje raakt en zelfs buiten de baan komt, weet hij zich met kunst en vliegwerk toch nog op de „beenen" te houden en gaat dan als eerste door de finish 1. H. Slok (Ariel) 3.40 4/5; 2. Memelink (Douglas) 3.54. De'laatste serie brengt tenslotte den Alk maarder Vermeulen aan den start en na tuurlijk zijn allen benieuwd, wat deze zal doen. Hij verschijnt met Schot en Torringa als concurrenten. Bij het starten valt Torringa al dadelijk en opnieuw wordt gestart. Nu blijft Torringa weer achter en de strijd gaat tusschen Ver meulen en Schot. Hoewei Vermeulen eerst tweede ligt, weet hij spoedig de leiding te nemen en hij wint dan ook onbedreigd. De bochten nam hij echter veel te groot en een grove fout raakte hij in de laatste ronde, toen hij omkeek! 1. Vermeulen (Ariel) 3.29 4/5 2. Schot Jr. (Ariel) 3.30 4/5; 3. Torringa (Rudge W.) 3.50 2/5. In de demi-finales komen dus Knorreck, v. Oostveen, Wassenaar, Slok, Vermeulen en Schot Jr. (als snelste tweede). Seniores 351500 c.c. Dan komt een der hoofdnummers: de eer ste manche van de groote grasbaanduivels. Er zal worden gereden in drie manches a quatres, zoodat bij een valpartij of iets der gelijks, de kans nog niet weg is. Bovendien is men zoo verzekerd, de cracks meer dan een keer in de baan te zien. In de eerste manche starten v. Hamers- veld, v. d. Pluijm, Rijk en v. Gent. Namen dus, om van te smullen. Er komt al dadelijk spanning en een ver rassing. Rijk n.1. is het vlugste weg, maar v. Hamersveld valt hem dadelijk aan. Juist als v. Hamersveld hem te pakken heeft ziet v. d. Pluijm een kansje en snort de twee anderen hard voorbij. Nu gaat v. Hamersveld op v. d. Pluijn af Hij jaagt hem op, sneller en sneller. Daar gaat het de bocht in, heel snel. En wat ver wacht werd, gebeurt: v. d. Pluijm kan zijn machine niet houden. Hij slipt, duikelt en staat weer op. Maar v. Hamersveld is juist aan het gevaar voor een aanrijding ont snapt en is nu meteen ver voor. Wel stapt v. d. Pluijm weer op, maar hij is nu een ron de achter. Ondertusschen maakt v. Gent ook kennis met den grond en ziet van verdere deelname aan deze manche af. De uitslag luidt dan: 1. v. Hamersveld (Rudge W.) 3.13 2/5; 2 J. Rijk (Ariel) 3.16 2/5; 3. v. d. Puijm (Nor ton) niet opgenomen. Weer was het 't bochtwerk, dat aan van Hamersveld de overwinning bracht. Vast en zeker was hij steeds en hij reed beter, dan we het vorig jaar van hem zagen. Seniores tot 350 c.c. Hiervoor starten slechts vier deelnemers, zoodat dadelijk de finale wordt gereden. Het zijn Jansen, Rijk, v. Dinter en Breeman, die den strijd aanbinden. Na een ronde leidt Breeman, echter heftig bedreigd door Rijk Bij de Zandersloot wordt dan fel om de lei ding gestreden en het duel wordt door Rijk gewonnen. Hij loopt dan meer en meer uit Intusschen is Jansen komen opzetten en deze begint met Breeman om de 2de plaats te strijden. Wel houdt Breeman vol, maar in de 5de ronde moet hij Jansen laten gaan. Deze is er echter nog niet en zoowaar valt Breeman in de laatste bocht zijn tegenstan der aan. Naast elkaar komen ze uit de bocht en met centimetersverschil wint Breeman ten slotte nog den tweeden prijs. 1. J. Rijk (Ariel) 3.18; 2. Breeman (F- N.) 3.23 1/5; 3. Jansen (Motosacoche) 3.23 2/5. demi-finales nieuwelingen lot 500 c.c. In de eerste demi-finale komen uit Knor reck, v. Oostveen en Schot. Schot neemt de leiding en Knorreck ligt derde. Echter niet lang, want reeds in de eerste ronde snelt hij v. Oostveen voorbij en gaat het op Schot af. Voorloopig is deze nog vrij veilig, maai Knorreck nadert snel. Twee ronden lang valt Knorreck aan. Eindelijk, in de laatste ronde komen beiden naast elkaar en nek aan ne* gaat de laatste ronde in. Op het rechte eind van de finish rukt Knorreck zijn machine naar voren en wint fraai. 1. Knorreck 3.25 2/5; 2. Schot 3.26 4/5; 3. v. Oostveen (geen tijd). In de tweede demi-finale start Vermeulen weer met Slok en Wassenaar. Wassenaar leidt weer en Vermeulen is tweede. Vermeu len heeft vechtlust en blijft vlak achter Was senaar hangen, zonder hem echter te kunnen passeeren. Nog een ronde; nog is Wasse riaar voor. De laatste bocht, Vermeulen komt naast Wassenaar te liggen. Hij komt voor en wint op 't allerlaatste bogenblik. Fraai werk van den Alkmaarder, die moe dig vol hield en verdiend de overwinning be haalde! Vermeulen 3.17 4/5; 2. Wassenaar 3.18 1/5; 3. Slok 3.34 2/5. In de finale komen dus Knorreck, Vermeu len en Wassenaar. Tweede manche seniores 5C0 c.c. Als laatste nummer voor de pauze ver schijnen v. Dinter, v. d. Pluym en v. Ha mersveld weer aan den start voor de tweede manche. Weer start v. Hamersveld iets minder vlug dan v. d. Pluym en weer ligt hij tweede. Na een ronde echter is de volgorde Hamersveld, v. d. Pluym, v. Dinter. Razend snel gaat het nu. Prachtig worden de bochten genomen, geen slippertje wordt gemaakt. Dan weigert helaas de motor van v. Dinter, zoodat v. Hamersveld en v. d. Pluijm nog strijden, v. Hamersveld is ech ter ver voor en wint onbedreigd. 1. v. Hamersveld 3.06 1/5; 2. v. d. Pluijm 3.07 3/5; 3. v. Dinter (Rudge W.) (geen tijd). v. Hamersveld is dus zeker van den eer sten prijs. O Dan is het pauze. Het publiek kan even uitblazen van de sensatie, de rijders van hun werk, de jury van haar taak, en wij van on zen plicht! Iedereen is best tevreden; de stemming is goed. Dit komt natuurlijk ook, omdat de lucht opgeklaard is. Had het zooeven niet geregend en vreesde men al 'niet, dat de baan te zet zou worden? Geen nood echter! Juist op tijd verscheen de zon en liet een paar zwakke stralen op de baan neervallen. Precies voldoende, om een goede baan te houden. Zoo'n pauze brengt altijd een zekere rust over den mensch. Een zucht van verlichting ontsnapt het gemoed, je maakt eens een praatje, je drinkt eens of knabbelt een reep „Meko" op, kortom, je hebt eenige verstrooi ing. De buffetten worden bestormd en men komt daar handen te kort om iedereen te ge rieven. En nu pas besef je, welk een massa pübliek er is. Het is een gekrioel, dat men niet kan ontwarren. En typisch is het, wat het publiek doet. Zij, die vooraan staan, blijven. Een biertje lokt hun niet. De mooie plaats is alles. De anderen echter slenteren rond om te trachten, een mooier plaatsje te veroveren. Of het hun gelukt is? De pauze is voorbij. De strijd wordt her vat. En nu komen de finales. Allereerst de nieuwelingen van 250—350 c.c. welke zijn v. Dalsum, v. Schaik en Binder Binder start snel en is dadelijk voor. Ech ter, v. Dalsum bedreigt hem en kan elk oogenblik de leiding veroveren. Voor de tri bune liggen ze naast elkaar en de bocht wordt veel te snel genomen. Het gevolg is dan ook, dat Binder slipt en een leelijken va! maakt. Hij blijft liggen, terwijl v. Dalsum nog juist voorbij weet te glippen. Veel strijd is er dan niet meer en van Dal sum wint den eersten prijs. 1. v. Dalsum 3.28; 2. v. Schaik 3.28 4/5. Het blijkt, dat Binder zich niet ernstig be zeerd heeft, zoodat ook dit ongeval geen gevolgen zal hebben. Nieuwelingen 350—500 c.c. Allereerst starten Vermeulen, Knorreck en Wassenaar om den lsten, 2den en 3den prijs liedereen is benieuwd, wat Vermeulen ver mag tegen Knorreck. Van strijd tusschen die twee komt het echter niet, omdat Knorreck reeds in de eerste ronde tuimelt. Zijn motor vliegt over hem heen en het geval lijkt zeer ernstig. Gelukkig heeft de machine hem niet geraakt en mankeert Knorreck niets. Vermeulen strijd intusschen verder met Wassenaar. Weer is Wassenaar voor en weer valt Vermeulen aan. En voor de derde maal in successie moet Wassenaar het veld ruimen. Heel hard rijden beiden de laatste ronde, maar tenslotte wint Vermeulen nog onbedreigd, onder luide toejuichingen van het publiek. 1. Vermeulen 3.18 2/5; 2. Wassenaar 3.20 2/5; 3. Knorreck (gevallen). Ook om de andere drie prijzen wordt dan fel gestreden door Schot, Slok en v. Oost- veen. Voornamelijk gaat het tusschen de twee eersten, waarvan Slok de leiding heeft In de laatste ronde moet hij deze echter af staan 'aan Schot, die tenslotte met klem ver- crfiil wint 1 Schot 3.27 2/5; 2. Slok 3.27 4/5; 3. v. Oostveen 3.29 1/5. Derde manche seniores 350500 c.c. Voor de laatste manche strijden nu nog Rijk en v. Gènt. De uitslag is alleen van be lang voor de tweede plaats. Na een valschen start neemt bij de tweede keer Riik de leiding, maar v. Gent zit vlak achter hem. Telkens dreigt hij Rijk te pas seeren, maar hij is steeds iets te laat. Tot op het allerlaatste oogenblik is de uitslag onze ker, maar Rijk blijft voor, ondanks een laat ste krachtsinspanning van v. GenL 1. Rijk 3.08 1/5; 2. v. Gent 3.08 2/5. Daardoor wint Rijk den tweeden prijs. Als voorlaatste nummer krijgen we dan nog een wedstrijd met voorgift in de klasse Juniores tot 350 c.c. Deelnemers zijn Moejes, v. Dijk Jr., v. Egmond en v. d. Hoeven. De laatste gaat van meet af, de eerste heeft 2/3 ronde voor- gift en de andere twee elk 1/3 ronde. Moejes ontpopt zich als een stevige rijder en is vast van plan den prijs te winnen. Het wordt dan ook een harden strijd, waarin blijkt, dat v. d. Hoeven te zwaar gehandicapt is. De uitslagen zijn: 1. J. Moejes (Ariel) 2.56 2/5; 2. v. Dijk Jr. (Motosacoche) 2.56 3/5; 3. v. d. Hoeven (Rudge W.) 3.10 2/5; 4. v. Egmond (Rudge W.) 3.12 1/5. En toen kwam de lange afstand race voor seniores een wedstrijd met voorgift tusschen Jansen, Rijk, Breeman, v. d. Plujm, v. Hamersveld en v. Gent. De voorgift was: 1 baan voor machines tot 250 c.c. en Vi baan voor machines tot 350 c.c. Zoodoende kregen Jansen en Rijk elk een londe voorgift, Breeman een halve ronde, terwijl de andere drie van meet gingen. Weer een snelle rit. En weer is Hamers veld de man, die den aandacht trekt. Bijzon der snel rijdt hij, de bochten allen even ge makkelijk nemend. Nog sneller moet het, nog sneller en Hamersveld kan zelfs een ronde noteeren van 28 4/5 sec. Dat is dus een gemiddelde van ruim 80 K.M.! En als de 15 ronden voorbij zijn, heeft hij de voor- giften alle ingehaald en is weer nummer één geworden. 1. Hamersveld 7.32 3/5; 2. v. d. Pluym 7.44 3/5; 3. Breeman 7.46 2/5. Dat is het einde. De bel klingelt en de stroom verlaat het sportterein. Schuivelend gaat het door de Nieuwpoortslaan en bij de Vierstaten komt de opluchting. Maar nog lang duurt het, voordat alles weer gewoon is. Nog wel een uur lang is. de straat vol menschen en motorvehikels. En in den avond is de drukte ook nog groot. Alkmaar heeft het racesseizoen geopend met goede sport. Alkmaar kan tevreden zijn En met Alkmaar de V. V. V. Alcmatia. En tenslotte met die twee de K. N. M. V. Voetbal. Om het kampioenschap van Nederland. Promotie-degradatie en Bekerwedstrijden. Twee wedstrijden en twee verrassingen! Ziedaar het resultaat van den Tweeden Paaschdag. Wat toch gebeurde? Ajax moest naar Go Ahead en werd zoo goed als kansloos be schouwd. Edoch, de Deventenaren bleken niet zoo sterk te zijn als wel verwacht werd. De vorige week verloren zij reeds een puntje aan Velocitas en nu werden de reeds als kam- pioenen gedoodverfde koekmenschen met 1—0 door Ajax geklopt. Ajax speelde in kampioensvorm. En Go Ahead zoekt daar naar, echter tever geefs. En zoo mochten de Deventenaren nog van geluk spreken, dat de score met rust nog OO was. Want Ajax had drie kwartier lang het GoAheaddoel bekogeld zonder Halle te kunnen passeeren. Palen en lat hielpen Halle het doel schoonhouden en twee buitenspel doelpunten werden terecht geannuleerd. Ook na de rust kon Go Ahaed haar vorm niet te pakken krijgen, al kwam ze dan ook meer in actie dan voor de thee. Het duurde echter niet lang, of Ajax nam het spel weer geheel in handen en het is Volkers, die drib belend de verdediging passeerde en met een zuiver schot aan Ajax de leiding gaf. Go Ahead viel daarna heftig aan, maar tevergeefs. Zelfs ontkwam haar doel nog aan een tweede doorboring, maar Halle wist het harde schot meesterlijk te stoppen. Zonder dat een der partijen nog wist te doelpunten, komt het einde. Ajax had gewonnen, en verdiend! En daarmee nam ze de leiding over in de competitie. In het Amsterdamsche Stadion ontving Blauw Wit de menschen uit Tilburg, die ook al candidaat waren voor den eeretitel. En hetzelfde Blauw Wit, dat nog bijna niets gepresteerd had, wist zoowaar Wil lem II te kloppen met 2—1. De overwinning was volkomen verdiend, want de thuiscluo was zeker sterker. Blauw Wit doelpuntte het eerst, maar nog voor de rust maakte Willem II gelijk. Na de rust ging het kalmer. En toen kwam de „winning goal", echter op een eigenaar dige manier. Acht minuten na de rust, aldus vertelt de Crt., schoot Gerritse hard op het doel. Van der Aa wierp zich met den rug naar den arbiter gekeerd, op den bal, welke als een magneet de spelers van beide partijen tot zich trok. Plotseling floot prof. Snapper en wees hij1 naar het midden. (21) Van der Aa en tal van Willem Il-spelers protesteerden heftig tegen het toekennen van een doelpunt, maar de arbiter bleef onverbid delijk. Een officieel protest van Willem II dat inderdaad na den strijd werd ingediend zal dan ook vermoedelijk weinig baten, indien de scheidsrechter beweert, dat hij den bal het doelvlak heeft zien passeeren. Zoo kwam het einde met 21 voor Blauw Wit Than is precies de helft van de competitie achter den rug. Alle partijen hebben vier wedstrijden gespeeld. Er komt dus teekening in den strijd. En allereerst valt dan op, dat de spanning geweldig is toegenomen. Bekijken we het ranglijstje,- dat er als volgt uit ziet, Ajax 4 2 11 9—3 5 5 4 3 3 een Go Ahead 4 2 11 S5 Velocitas 4 12 1 712 Willem II 4 112 6—6 Blauw Wit 4 1 1 '2 4—8 dan zien we, dat alle partijen nu nog kans hebben. Ontegenzeggelijk heeft Ajax de beste kans, omdat ze Go-Ahead en Willem II uit reeds gehad heeft. Echter een wedstrijd verliezen en de kansen zijn totaal veranderd! Spanning genoeg dus! Wat zal Go-Ahead in de resteerende wed strijden doen? Zal ze zich herstellen? Of zal ■ut A We moeten afwachten. En we zijn be nieuwd, wat Velocitas in de resteerende wed strijden zal doen. Zoowel Ajax als Go-Ahead kunnen op zwaren tegenstand in Groningen rekenen. En daar zou wel eens beslist kunnen worden, wie kampioen wordt! Promotie-degradatie en Bekerwedstrijden. Spartaan is druk bezig om zich in de tweede klasse te handhaven. Zij won haar tweeden promotie-degradatiewedstrijd met 1—0 (v. d. Volewijckers). T. O. G. won van H. V. C. met 21. Purmersteyn moet haar plaats in de derde klasse verdedigen tegen E. V. C. en Oranje Zwart. Na vorige week tegen O. Z. gelijk te heb ben gespeeld, verloor zij gisteren van de zelfde club met 53 wat voor de Bruine Leeuwen (nu lammeren) een leelijke tegen valler is. U. V. V. dat het vorig seizoen naar de tweede klasse degradeerde, is nu weer in die tweede-klas afdeeling onderaan gekomen, doordat zij den beslissingswedstrijd teger, Unitas met 3—2 verloor. Zij moet nu haat plaats tegen twee derdeklaskampioenen ver dedigen. Voor den Beker won Feijenoord met 51 van A. G. O. V. V., Ajax won met 61 van Stormvogels, D. E. C. met 53 van Gudok, West-Frisia met 31 van Haarlem, terwijl verder nog Neptunus, A. F. C., Naaldwijk, Vüssingen en Helmondia zich voor een vol» gende ronde kwaiifreurden. Alcmaria VictrixBlauw Wie 2—0. Bekerwedstrijd. Zondagmiddag speelde Alcmaria haar Bekerwedstrijd tegen BI. Wit en door een 20 overwinning, zal zij nu in de volgende ronde uitkomen, wat zekefr als een succes is aan te merken. Wat was hei anders nog koud op het Sportterrein, waar de nieuwe tribune in wording is. Er was vrij veel publiek. Zooals natuurlijk te verwach en was, kwam BI. Wit, dat op den tweeden Paaschdag een kampioenswedstrijd tegen Willem II moest spelen, met een reserveploeg uit, bestaande uit ze? spe lers van het tweede, vier van het derde en één uit het vierde elftal. Alcmaria was ook niet volledig. De elft.Tien stel den zich als volgt op: BI. Wit: Barend; Groendijk en Wes- sels; v. d. Linde, Oud en Taphorn, Sit- ters, Peiers, Lauritzen, Brouwer en Valk. Alcmaria: Oudes; Tuiper en Jonker; Rootring, Burger en Michels; Bos, Rootring, Peereboom, Nol en Hamstra. Het is over 't geheel een aardige wed strijd geworden, met overwicht van Alc maria. Vooral voor de rust heeft de thuisclub tegen wind goed gespeeld. Talrijk waren de aanvallen, maar de doelverdediger Barend bleek van uit stekende kwaliteit en aan hem heeft BI. Wit het voornamelijk te danken, dat Alcmaria in de eerste helft slechts één doelpunt maakte. Maar dat wae dan ook een heel mooi. Na ongeveer tien minuten rende Hamstra snel langs den rechts back en doelpuntte met een schitterend schot, dat voor Barend, onhoudbaar was. De middenlinie en achterhoede van Alcmaria werkten hard en met succes. Ook Oudes was goed op dreef. Vlak voor half time scheen BI. Wit gemakkelijk gelijk te zullen maken, doch het gevaar werd op 't nippertje afgewend. Na de pauze begon BI. Wit met de beste voornemens en Alcmaria was even verrast. Wanneer in die periode BI. Wit een tegenpunt had gemaakt, zou het niemand verwonderd hebben. Doch Oudes hield het hoofd koel. Toen hij eenmaal uit een corner den bal zuiver opving, deed één der tegenstanders hem met bal en al achterover in 't doel tui melen, waarvoor de scheidsrechter te recht een vrijen schop gaf. Peereboom deed wanhopige pogingen om door te breken en eenmaal wist hij een schitte rend schot te lossen, dat Barend echter even mooi hield. Perioden van inzinking kwamen aan beide zijden voor. Zeven minuten voor 't einde moest één der Amsterdammers, die zijn enkel bezeer de, het veld verlaten. Op eenigszins zon derlinge wijze kwam Alcmaria aan haar tweede doelpunt. Toen Bos na een snellen uitval den bal opbracht meen den de Amsterdammers, dat de bal „uit" ging. De scheidsrechter constateerde dit niet en liet doorspelen. Bos zette voor, keeper en backs van B. W. keken kalm toe, waarop de bal werd ingezet en de scheidsrechter weer naar 't midden. De BI. W.-spelers waren verplicht geweest, door te spelen tot 't fluitje van den leider klonk. Kort daarna was het tijd en had Alcmaria met 20 gewonnen. Het Alc- maria-elftal heeft goed gespeeld. In de voorhoede wilde het nog niet te best vlotten en vele mooie kansen gingen ver loren. Hamstra deed handig werk. Bur ger werkte heel hard als spil. Rootring had uitstekende momenten. Bij BI. Wit blonk de keeper uit. Het schieten van de voorhoede was niet best. Hockey. EngelandNederland 91. Het Ned. Elftal heeft Zaterdag tegen het Engelsche en Scarborough een groote neder- het geheel doorweekte terrein en in een laag geleden. t ge" stroomenden regen bleek ons elftal niet in staat de aanvatten der Engelschen te ween staan. Engeland won met 9I. Dammen. Om het kampioenschap van Nederland. De stand van het damtournooi is na de met de Paaschdagen gespeelde partijen als volgt: 1. Vos 10 p. uit 6 partijen; 2. Damme 7 p. uit 6 partijen. Verder Keiler, Möllen- kamp en van Dartelen 6 p. uit 5 partijen; Sluiter 5 uit 5; Ris 4 uit 4; Rustenburg 4 uit 5; De Schaap 4 uit 6; Beers 3 uit 6 en Jacobs 1 uit 3, -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7