Binnenland Onze Koloniën, Laatste berichten. Telegrammen Zeetijdingen AMSTEBB AMSCIIE BEURS mmmm s^°ALRs?«LEERE" VAN BALANSEN. W ARMENHUIZEN. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag 23 April n.m. 4 uur. Aanwe zig alle leden. Wegens plotselinge ver hindering van den burgemeester werd het voorzitterschap waargenomen door den heer Swan als eerste wethouder. Secr. was de heer H. G. Rijs. v Ingekomen waren o.a. Een schrijven van de Nat. commissie tegen het alcoholisme betreffende tot verlaging maximum aantal vergunnin gen enz. Voorgesteld werd het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De voorzitter bracht naar voren dat het drankmisbruik hier niet zoo erg is. Daar het aantal vergunningen slechts 6 is, nog beneden het maximumaantal van 7, dat door de gemeente was vastgesteld, hadden B. en W. besloten dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Voorgesteld werd over te gaan tot opheffing van het Waaggebouw, omdat er heel weinig gebruik meer van ge maakt werd was besloten daartoe over te gaan. Tot 1 Mei 1931 is voor de o. I. school te Warmenhuizen vrijstelling verleend voor het -nderwijs in lichamelijke oefe ning. Door B. en W. is op een proefjaar tot gemeentewerkman benoemd P. Groot Az. Over de benoeming van deze gemeen tewerkman merkte de heer Slot op dat het hem verbaasde iemand te zien be noemd die reeds een leeftijd heeft van 45 jaar en dat het toch de bedoeling was geweest van den raad om 'n jongen kracht te nemen die zich er goed in zou kunnen werken, zoodat de gemeente daar langer van zou kunnen profiteeren. Daarop antwoordde weth. de Groot, dat de bedoeling voorzat iemand uit de gemeente te nemen en daarin niet zoo veel keuze was geweest. De heer Hof meende, dat er wel keus was geweest hier in de gemeente. Hem was een sollicitant bekend, (een jonge kracht bekend met stratenmaken) maar die was ongehuwd. Van het parochiaal kerkbestuur was een verzoek ingekomen om gelden be schikbaar te stellen voor den verbouw van de R. K. Meisjesschool, alsmede voor de stiehting en inrichting van een speelterrein ten behoeve van het onder wijs in lichamelijke oefening en uitbrei ding van het gebouw met 1 lokaal voor de R. K. Jongensschool. Bovengenoemde vergoeding was voor het bijbouwen van twee lokalen voor de meisjesschool en een lokaal R. K. Jon gensschool. Tevens zou een gedeelte bouwterrein gelegen achter de jongens school worden ingericht voor speelter rein en dan worden verbonden door een loopbrug met de schoolplaats. Dat werd aangenomen. Naar aanleiding van het verzoek van de schippersvereniging Schuttevaer stelden B. en W. voor de algo politie verordening der gem. Warmenhuizen aan te vullen met het volgende artikel: Art. 49a. Het is aan de bestuurders of schippers van vaartuigen verboden zonder vergunning van B. en W.: a. vaar tuigen tot lichter, tot bergplaats van goederen of tot woning gebezigd in het water vanaf het Noordhollandsch ka naal tot de sluis te Schoorldam te laten liggen; b. om zijn vaartuig te laden of te lossen of te doen laden of lossen aan bij de gemeente in eigendom of onder haar toezicht of beheer zijnde straten of we gen op andere plaatsen dan daartoe door B. en W. zijn aangewezen. Goedgevonden. Verder werd voorgesteld de algem. politie verordening aan te vullen met eene bepaling, dat het verboden is de navolgende soorten aardappelen te telen, t.w.: Bravo, de Wet, Kampioen en Bintje Daar van dit soort aardappelen reeds enkele soorten zijn ge plant treedt deze bepaling het volgend jaar pas in werking.' Voorgesteld werd het loon van de werk lieden aan het gasbedrijf te herzien als volgt, het loon van de stokers te bepalen op 28 per week plus 0.50 kindertoeslag voor iedei kind beneden den leeftijd van 14 jaar; van den voorman-stoker te bepalen op 29 per week met vrij wonen plus kindertoeslag; van de fitters te bepalen op 28 plus kindertoe slag en het loon van den len fitter op 27 metv rij wonen plus kindertoeslag. De kindertoeslag werd door de meerder heid van B. en W. voorgesteld. Wat de salarisregeling betreft van den klerk aan het gasbedrijf stelde de meerderheid van B. en W. voor 't salaris vast te stellen op f 1400 met 6 tweejaarlijksche verhoogingen van 100, diensttijd mede te tellen. Verder werd voorgesteld om het raadsbe sluit tot betaling van 200 door den direc teur in te trekken en zijn salaris met 250 te verhoogen, wanneer de levering van gas aan de gemeente Schoorl begint en de meerder heid stelde voor de jaarwedde van den directeur met ingang van 1 Jan. 1931 te ver hoogen met 300. Dit punt gaf een zeer langdurige bespre king. Om het eene niet met het andere te verwarren werd dit drama in zes bedrijven verdeeld. Het eerste kwam aan de beurt de verhooging van het loon der, vier stokers inzake toepassing van kindertoeslag met 0.50 per kind elke week. Hierover kwam het eerst aan de beurt de heer Molenaar. Deze vond het een eigenaar dig tijdstip en een ongelukkige tijd hierme de nu aan te komen maar kon zich toch wel vereenigen om het loon der stokers en fitters te verhoogen, vooral omdat hierin was opge nomen een toeslag voor diegenen die een groot huisgezin hebben te onderhouden. De heer van Rijn merkte op, dat het geen zuive re regeling is om iemand met kinderen bijv. 100 per jaar meer te geven voor hetzelfde werk. Hij wilde tevens het loon van den eer sten fitter gelijk gesteld zien met het loon van den eersten stoker. Het raadslid Nannes, tevens lid van de gascommissie, deelde mede, dat hij in de gascommissie reeds had besproken, dat hij wel aan een verhooging zou willen meewer ken als de kindertoeslag werd gegeven. De heer Slot kwam tegen den kindertoc slag op en kwam met het minderheidsvoor- stel voor den dag van de gascommissie om het loon der fitters te bepalen op 28 met 4 tweejaarlijksche verhoogingen van ƒ1 om daardoor de in dienst zijnde jonge fitters wat te binden aan de fabriek. Weth. de Groot zeide, dat het principe van kindertoeslag reeds door Rijk en Pro vincie wordt doorgevoerd. De heer Hof schaarde zich aan de zijde des voorstanders van kindertoeslag en ant woordde op het gezegde van den heer van Rijn dat hij zich niet kon begrijpen, dat een arbeider die tevreden kan zijn met zijn loon ontevreden zal worden als een ander met een grooter gezin een paar gulden meer krijgt. Over het loon van de stokers werd daarna gestemd, wat werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen van de heeren Slot, van Rijn en wethouder Swan. Daarna kwamen de fitters aan de beur» om over hun loon te laten stemmen, wat ook werd aangenomen ri 6 stemmen met de stem van weth. Swan tegen. Omdat het voor stel van den heer Slot terzijnerjijd nog eens in behandeling zou komen stemde Slot en van Rijn er nu ook vóór. Ook werd het voorstel van de gascommis sie in stemming gebracht om het loon van den terreinwerker Buiter tevens hulpstoker te verhoogen met 1 per week. Dit werd cok weer aangenomen met 5 stemmen voor met die van de weth. Swan en de Groot tegen. Alzoo werd het loon gebracht op 26.50 per week plus 70 per jaar aan emolumen ten. Vervolgens kwam het tractement van den klerk van het gasbedrijf aan de beurt. Wet houder Swan vond deze verhooging te bil lij ken omdat de kantooruren lang zijn en dc verantwoordelijkheid groot is. Wethouder de Groot antwoordde hierop, dat het toch geen geschoolde kracht is en dit loon dan wel voldoende is. De heer Molenaar zeide, dat altijd naar voren wordt gebracht de groote verantwoor delijkheid, maar deze zal zoo groot wel niet zijn, het is meer praktijk. Hij zou willen voor stellen 1300 met 4 verhoogingen van 100 en meende niet, dat men voor zoo'n betrek king meer moet verdienen dan een fitter. SCHUTTEVAER. Onder voorzitterschap van mr. H. Smeenge is gister te Bodegraven de 67ste algemeene vergadering begonnen van de schippersver. Schuttevaer. De voorzitter van de jubileerende afdeeling Rijnstreek, de heer Hortensius, begroette ae vergadering en herinnerde er aan, dat de voorzitter, mr. Smeenge, die 25 Mei 78 jaar wordt, thans zijn 39ste algemeene vergade ring leidt. Mr. Smeenge bood de afdeeling Rijnstreek de gelukwenschen van de algemeene vergade ring aan. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer T. Keyzer, bleek, dat het aantal afdee- lingen is gestegen tot 47 en het ledental steeg met ongeveer 200. Opgericht zijn drie nieuwe afdeelingen. De ontvangsten hebben bedragen 1863 en de uitgaven 1847. Het hoofdbestuur heeft na de vorige alge meene vergadering te Geertruidenberg 78 verzoekschriften verzonden. Bovendien zijn nog 25 adressen op eigen initiatief van het hoofdbestuur of op instignatie van afdeelin gen verzonden. Op 33 van deze uitgaande geschriften was tot half Maart nog geen ant woord ingekomen. Eigenaardig is het, dat onder de niet beantwoorde geschriften, die, welke aandringen op een billijker regeling van haven-, sluis-, brug- en dergelijke gel den, een niet onbelangrijk percentage vorm den. Op 17 verzoeken werd afwijzend be schikt, enkele bleken voor uitvoering niet vat baar en 36 werden geheel of gedeeltelijk in gewilligd. Ten einde het inwinnen van voorlichting op binnenscheepvaartgebiea te vergemakkelijken, werd met bevriende zusterverenigingen ge sticht het Nederlandsche Binnenscheepvaart- bureau, dat, de zelfstandigheid' der stichters onaangetast latende, zich ten doel stelt, zoo mogelijk te komen tot een advies en tot een actie; hoewel het verschil in belangen onge twijfeld ook nu nog afzonderlijk zal eischen, mag aan een dergelijke poging tot consolidee ring van reeds bestaande samenwerking zeker blijvende waarde worden toegekend, wanneer wederzijds begrip en steun gesteld worden boven het najagen van partieel voordeel ten koste van anderen. De secretaris voegde aan dit verslag nog toe, dat na het verschijnen er van nog zes adressen zijn yerzondenhet verzoek in één daarvan is reeds ingewilligd. Een voorstel Zwartsluis-Meppel om aan te dringen op betere betonning van net Zwarte- water en op uitbaggering van een gedeelte van dat water onder Vruchten werd aangeno men. Zwolle verdedigde een voorstel om aan te dringen op verbetering van de Overijselsche kanalen. De aandacht van het provinciaal bestuur van Overijsel zal op den toestand dezer kana len worden gevestigd. Naar aanleiding van een voorstel om aan te dringen op verbetering van de doorvaart van de schipbrug te Deventer zeide het hoofd bestuurslid Vos, dat voldoende verbetering zal bereikt worden door in plaats van drie, vier schepen uit de brug te varen, bij opening. Opgemerkt werd van andere zijde, dat de brug des nachts geopend is, maar weer een andere afgevaardigde verklaarde, dat dit op papier wel het geval is, in de practijk evenwel niet. De.voorzitter zeide, dat deze kwestie uitste kend is geschikt voor behandeling op het aanstaande binnenscheepvaartcongres, dat te Deventer zal plaats hebben. De afgevaardigde Zeilemaker voerde nog aan, dat dc raad van Deventer reeds 3000 gulden heeft gevoteerd voor vernieuwing en verbreeding van het brugdek van deze schip brug, en het zal volgens de autoriteiten te Deventer niet mogelijk zijn, nog daarenboven 4000 gulden te besteden voor verbreeding van de doorvaartwijdte. Schuttevaer moet zich daar niet bij neerleggen, maar het gemeente bestuur van Deventer nogmaals met klem op het onhoudbare van den toestand wijzen. Aldus werd besloten. Alvorens de ochtendvergadering te sluiten, heeft mr. Smeenge dank gebracht aan het ge meentebestuur en de burgerij van Bodegraven voor hun medeleven in deze vergadering en het feest van de afdeeling Rijnstreek. Na de ochtendvergadering is er in hotel van Haaften te Bodegraven door de afdeeling Rijnstreek, die onlangs haar zilveren feest heeft gevierd, een receptie gehouden. 's Middags heeft de afdeeling der vergade ring een boottocht op den Rijn aangeboden. De afdeeling Rijnstreek had ter gelegen heid van deze algemeene vergadering een boekje uitgegevenOpmerkingen betreffende den Ouden Rijn tusschen Gouwsluis en Utrecht, door T. P. Keyzer, den algemeenen secretaris van Schuttevaer. In dit boekje wordt«een pleidooi geleverd voor verbetering van dit vaarwater. Gisteravond zijn de afgevaardigden ten stadhuize te Bodegraven ontvangen door het gemeentebestuur. Burgemeester van Dobbe de Bruyn, mr. Smeenge en de heer Hortenius hebben daarbij het woord gevoerd. AANSLAG OP EEN ASSISTENT. De trekhaak, waarmede de aanval geschiedde, afgegleden. Een koelie van de rubberfabriek „Boe- noet" te Kisaran afd. Asahan, S. O. K., deed, naar aanleiding van een aanmerking over luiheid, een poging om den assistent Kerbel met een zwaren trekhaak aan te val len. De haak gleed echter af op een voor werp, dat zich bevond tusschen den assistent en den koelie. De slag was gemunt op het hoofd van den assistent. De koelie zal wor den vervolgd wegens poging tot zware mjs handeling, of poging tot doodslag. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide DIEFSTAL VAN EEN AUTO. De vijfde kamer van de Amsterdamsche rechtbank veroordeelde heden den los-werk- man J. M. wegens diefstal van een auto tot een gevangenisstraf van een jaar. J. v. V., verdacht van medeplichtigheid, werd vrijge sproken, terwijl het bevel tot invrijheidsstel- ling van verdachte werd gegeven. UITGEVER VAN PAN VOOR DE RECHTBANK. De vijfde kamer van de Amsterdamsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den uitgever van het mondain- en hu moristisch weekblad „Pan", J. H. E., die terecht had gestaan terzake van het versprei den of doen verspreiden van dit blad, waar van hij den inhoud kende en dus wist, dat een deel van den tekst, eenige advertenties en illustraties in verschillende exemplaren van „Pan" aanstootelijk waren voor de eerbaar heid. (Overtreding arikel 240 W. v. S.) Het O.M. had1 twee weken gevangenisstraf tegen verdachte geëischt. De rechtbank veroordeel de hem tot een geldboeten van 1000 subsi diair 50 dagen hechtenis. DE ACTIE VAN GANDHI. Nieuwe arrestaties. LONDEN, 24 April. Uit Bombay wordt gemeld, dat Gandhi's secretaris, Mahader Desai, en zes volgelingen van Gandhi zijn gearresteerd wegens weigering, om eenige koffers met onwettig zout aan de politie over te geven. GROOTE JUWEELEN-DIEFSTAL TE BERLIJN. BERLIJN, 24 April, fen huize van den bankdirecteur Fraenkel is een groote ju weelendiefstal gepleegd. Een kamenier, die eenige dagen geleden ontslagen is, ver dween met medeneming van sieraden ter waarde van 140.000 Mark. Zij vroeg Mevr. Fraenkel eenige boodschappen te mogen doen, maar rij kwam niet terug, v Eerst later werd bemerkt, dat het kistje met sieraden, dat in een der kasten op de slaapkamer werd bewaard, was leegge haald. Aangenomen wordt, dat de die vegge zal trachten naar het buitenland de wijk te nemen. Of zij medeplichtigen heeft is tot nu toe nog niet komen vast te staan. HET HUWELIJK VAN EDDA MUSSOLINI. ROME, 24 April. Als van een konings dochter is vanmorgen het huwelijk inge zegend van Edda Mussolini, de 19-jarige dochter van den Italiaanschen dictator met graaf Galeazzo Ciano, den zoon van den Italiaanschen minister van verkeerswezen. Er waren door de politie speciale maat regelen genomen, opdat geen enkel gevaar kon dreigen uit de huizen, in de straten, waar de bruidstoet moest door trekken. De afzetting strekte zich uit van de villa „Torlonia" naar de St. Jozefkerk. Voor het eerst sedert zijn optreden als dictator verscheen Mussolini bij een offi- cieele plechtigheid in het publiek in gezel schap van zijn vrouw. In de kerk bevonden zich zeer vele autoriteiten, leden van het corps diplomatique, leden van de hooge geestelijkheid en de upper ten van Rome. Na de kerkelijke inzegening door den pastoor van de St. Jozephkerk, volgde in de kerk deb urgerlijke huwelijksformali teiten. Na te zijn teruggekeerd in de villa Tor- nonea begaf het bruidspaar zich naar den St. Pieter om te bidden. Reeds gisteren had de pauselijke nuntius hetb ruidspaar den pauselijke zege gegeven. Behalve van de paus waren gelukwenschen van koning Victor Emanuel, van den koning van Al banië, en va nvele andere vorstelijke per sonen binnengekomen. Ter gelegenheid van het huwelijk van zijn dochter heeft Mussolini een gift geschonken van 25.0(JD lire voor een vacantiekolonie voor behoef tige kinderen in de bergen aan de zeekust. Voorts heeft hij 500 lire beschikbaar ge steld voor elk kind dan vandaag geboren wordt bij een arme familie's te Rome en vele andere plaatsen waar hij zich dikwijls bevindt of vroeger vaak verblijf heeft ge houden. BEKENTENIS VAN EEN MOORD. NEW YORK, 24 April. Uit Chicago wordt gemeld, dat een 70-jarige man, Cutler genaamd, bekend heeft, vijf jaar ge leden zijn 29-jarige dochter te hebben ver moord. Als reden deelde hij mede, dat zijn dochter voortdurend ziek was en dat hij geen geld had om de noodige medicijnen te koopen DE „BREMEN" AANGEVAREN. LONDEN, 24 April. Het nieuwe Oceaan schip van de Nord Deutsche Lloyd de „Bre- men" is hedenmorgen in het Kanaal tusschen Folkesfone en Dungeness tengevolge van den dichten mist in botsing gekomen met een Engelsch tankschip. Geen van beide schepen heeft ernstige averij opgeloopen. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland- Borneo, thuisr., 21 April v. Singapore. Christiaan Huijgens, uitr., 23 April te South- ampton. J. P. Coen, uitr., 23 April te Sabagn. Poelau Bras. uitr., 23 April v. Suez. Prins aer Nederlanden, uitr., 23 April van Suez. Salabangka thuisr, 23 April v. Marseille. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Almelo, 22 April v. Rott. te Duinkerken. Bacchus 22 April W.-Indië te New York. BeniKkcm, thuisr., 20 April v. Guayaquil Berenice 22 April v. Barcelona n. Genua. Breda, uitr., 21 April v. Talcahuano. Fauna, uitr., 22 April te San Juan (P. Rico) Haarlem, uitr., 22 April v. Cura£ao naar Cristobal. Hebe 22 April v. Fiume n. Bari. Irene 21 April v. Oran n. Algiers. Mars 22 April v. Alicante n. Torrevieia Nero 22 April v. Kopenhagen n. Stettin. Orestes 22 April v. Tunis n. Alexandrië. Orpheus 21 April v. Hamburg te Danzig Proteus 23 April v. Odense te Gothenburg. Ulysses 22 April v. Malta n. Antwerpen. Ares 23 April v. Amsterdam n. Chili. Bodegraven 23 April v. Amst, n. Hamburg. Minerva 23 April v. Amst. n. Hamburg. Nereus 23 April v. Amst. n. Kopenhagen. Stella 22 April v, Gibraltar n. Faro. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, uitr., 22 April te en v. Gibraltar. Djember 22 April v. Hamburg n. Rott. Garoet, thuisr., 22 April v. Port Said. Sibajak 23 April v. Batavia n. Rott. Ternate 23 April v. Batavia n. Djeddah. HollandAmerika-Lijn. Edam Rott./Tampico 23 April v. Bilbao. Veendam 23 April v, W.-Indië te New-York, Drechtdijk Rott./Pac„ 19 April v, Cristobal. Leerdam 22 April v. New Orleans n. Rott. Lochgoil Rott. n.d. Pacifick 21 April te San Francisco. Narenta 20 April v. Vancouver te Westport. Nebraska, Pacifick a Rott., 21 April te San Junan (P- R-)- Nictheroy, Vancouver n. Rott., 20 April Everett. HollandAfrika-Lijn. Billiton (uitr.) 23 April v. L Marqués. G ie kerk (uitr.) 23 April te East London. Nias 23 April v. A'dam te Antw. Aldabi (thuisr.) 22 April te Port Soedan (Verb.). Nij-kerk (thuisr.) 22 April te East London. Holland—West-Afrika-Lijn. Pollux 22 April v. Hamb. n. Amst. Woldsum (thuisr.) 23 April te Hamb. Amstelkerk 23 April v. Amst. n. Hamb. Holland—Britsch-Indië-L n. Stadsdijk (uitr.) 23 April te Madras. Veendijk (thuisr.) 23 April v. Madras. Holland—Oost-Azië-Lijn. Oostkerk (uitr.) 21 April v. Singapore. Rotterdam—Zuid-Amerika-Lijn. Alcyone 22 April v. Rott. n. Hamb. Alcyone 22 April v. Rott. n. Hamb. Alpherat (uitr.) 22 April te B.-Ayres. Sirrah (uitr.) 22 April v. Santos. Java—Bengalen-Lijn. Bondowoso 20 April v. Calcutta te Jav|, Jacatra 20 April v. Java te Calcutt». Karimata 19 April v. Rangoon te Tjilatjaj». Medan, Calcutta n. Java, 20 April te Rangoon Java Pacific-Lijn. Modjokerto, java/Pac., 17 April v Singapore. Java—China—Japan-Lijn. Tjikandi 21 April v. Chinwangtao n. Daiaren. Tjipanas 17 April v. Hongkong. Tjisaroea 20 April v. Swatou te Hongkong. Tjisondari 20 April v. Honkong te Sjanghai. JavaNew York-Lijn. Kangean, N. York/Java, 22 April v. Belawaa. Deli, Java n. New York. 22 April v. Belawan. Simaloer. Java n. New York. 22 April te Boston. Kon. Paketvaart-Mij. N.-Holland 22 April v. Brisbane n. Belawan. N.-Zeeland 17 April v. Singapore n Australië. Mapia 23 April v. Rott. te Batavia. Roterdam—Zuid-Amerika-Lijn. Alwaki (thuisr.) 22 April v. Rio de Janeiro. Stoomvaart Mij. Oceaan. Euryades 22 April v. Amst. te Swansea. Eurylochus, Bat./Liverp., 1. v. Amst., 22 April v. Gravesend. Priam 21 April v. New Yorka te Bat. Sarpedon, Japan/Rott.. 22 April v. Sin-gap. Titan, Pava/Amst., 21 1 pril v. Padang. Autolycus, Dairen n. Rott., 23 April te Sjanghai. Polydorus, Java/Amst., 23 April v. P. Said. Teucer, Japan/Amst23 April te Suez. Emzetco Lijn. Jonge Johanna 22 April v. Barcelona n. Castello. van 24 April 1930 Opgave van IVonvtlhollaiiilsel» Ijandbouwerediet. I.VJ J^ttivjingea pej dwadlooze telefoon}. Koers vao heden te STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v, 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL, Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Citics Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. 4 Holl. Amerika lijn '1 Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividcnd. fExclaim. ■r4 PROLONGATIE Vorige pl.m pl.m. pl.m. pl.m. koers 1.30 1.45 2. 2,15 lOU/16 174'/, 174-5 1943/4 154', 550 550 294J 290 114 111 111-2'/, novi-i 141 y, 141 - 1487, 147 143 143 50 50 91 3751/4 369 369 8 367 368-9 4863/4 479 4781-81 481 482-4 73? 8 73i/o 136?/,a - 131 131 1053/» 41Vn 423/4-3 43-S/16 43-1 192 191 318 535 531 529 31 530 530 386 388 386 8 149 122 60?/» 200 196 196-8 198 200 1973/4-8 160 160 97'/, 394 414'/, 4183/4 417-83/, 417'/, 417J-8J 164'/, 1631/3 150'/, 1481/3 146-87* 146 Vs 146-§ 1021% 104 176 118'/, 118 7'/l0 7 40 40 38 38 181'/. 181 74 73'/4 90', 88 88 86 358'/, 350 350-4 352'/, 348 52 397'/, 392 392 393 3811/, 376Vs 37572 375-71/s 378 58U4 55 22"/)Ö 22'/, 22'A 231 z 59?/» 59 orige koers 3'/, pCt. heden 33/8 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italië Vorige koers 12.08i/. 59.311/. 9743/4 34.09 48.18 35.05 66.521/9 66.80 66.527, 2.48'/, 13.031/, Koers op heden 3 uur 12.08"/» 59.33 9.73i/4 34.69'/, 48.18 35.05 66.57'/, 66.80 66.55 2.487» 13.021/» Leeraa* II0 BoeTh'ouden. 8™"r& A. v. aSÏ

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10