DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. Buitenland ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN1 Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven iranco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. A«. Directeur: C. KRAK. DONDERDAG 24 APRIL 1930 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. DE TOESTAND IN SPANJE. Een betooging van monarchisten op Paaschzondag. f Spoedige verandering in de regeering verwacht? In een onzer overzichten van de vorige week hebben we gewezen op den toestand in Spanje, waar na den val van Primo de Rivera de Spaansche monarchie een gevoeli ge knak kreeg. Den laatsten tijd echter kwam de konings gezinde partij weer krachtiger opzetten en van een val van Alfonso was geen sprake meer. Echter, toch was men nog lang niet gerust in de regeeringskringen, en op Paasch-Zon- dag is te Madrid een gróote betooging ge houden voor de monarchie, waaraan 30.000 personen deelnamen. De betooging had plaats in de nieuwe arena voor stierengevechten. Alle standen waren vertegenwoordigd, zoo vertelt de Madrileensche correspondent van ihetBerlinerTageblatt, met name de adel en de ambtenaren, maar men zag er ook tal van arbeiders. Het vrouwelijk ele ment was eveneens sterk vertegenwoordigd. Er voerden vijf sprekers het woord. Na mens de monarchistische arbeiders verklaar de Morillon, dat hij de eendracht tusschen arbeiders en aristocraten wilde aantoonen. De wenschen der arbeiders, aldus spr., heb ben altijd weerklank gevonden in het hart van den koning, die de eerste der arbeiders is. De vertegenwoordiger van den adel, de markies de Santa Cruz, zeide o.a. dat de koning in overeenstemming met de wenschen des volks steeds degenen tot de macht had geroepen die bij de openbare meening de beste reputatie genoten De conservatieve oud-minister van binnen- landsche zaken Goicoechea betoogde o.m. dat het socialisme meer vereenigbaar was met de monarchie dan met de republiek en beriep zich daarbij op de woorden door Bebel op het congres van Amsterdam (in 1904) gespro ken. Volgens den oud-minister was de monar chie een werktuig dat Spanje noodig heeft voor den hervormingsarbeid om het land tot welvaart en voorspoed te brengen. De leider der liberaal-conservatieven graaf Bugallal was de laatste spreker; hij achtte de monarchie den eenig mogelijken regee- ringsvorm voor Spanje. De betooging eindigde onder het geroep van „leve Spanje" en „leve de koning". De correspondent van het B. T. voegt aan zijn verslag over de betooging de mededee- ling toe dat er in politieke kringen wederom geruchten loopen van een spoedige wijziging in de regeering. De oorzaak zou zijn de na ijver tusschen de verschillende monarchisti sche leiders en de achter hen staande groe pen. In zekere kringen is men, zoo wordt ge zegd, niet bereid het langer aan te zien hoe de Bugallalisten den buit van den val der dictatuur naar zich willen toehalen. Daar er onder die ontevredenen mannen moeten zijn, die niet alleen dicht bij den troon staan maar die de koning ook gaarne in het kabinet zou zien, wordt een nieuwe crisis niet geheel onmogelijk geacht. In dit verband verdient wellicht een reis de aandacht, die generaal Berenguer naar Sevilla heeft gemaakt waar de koning thans vertoeft. We zullen afwachten, in hoeverre die ge ruchten op waarheid berusten, maar voorloo pig kunnen we constateeren, dat de monar chistische groep in Spanje sterk genoeg is, om Alfonso den troon te verzekeren.' NA DE LONDENSCHE VLOOT- CONFERENTIE. Engelsche persstemmen. Met voldoening schreven de Engelsche bladen gisteren over de onderteekening van de verdragen der vlootconferentie. De T i m e s zegt, dat de mislukking van <le pogingen om tot een vijfmogendheden- overeenkomst te komen en de lange duur der onderhandelingen oorzaak zijn, dat men op het oogenblik de grootte van het bereikte niet °P de juiste waarde schat. Hoewel het tot standkomen van het driemogendheden-ver- drag een der belangrijkste gebeurtenissen der conferentie blijft, zou het een fout zijn, de waarde van de bepalingen te onderschat ten, die alle vijf deelnemende mogendheden konden onderteekenen. In de Dinsdag afge legde verklaring van Briand en admiraal - irianni ziet het blad een gunstig voorteeken voor de komende onderhandelingen tusschen Frankrijk en Italië. De DeDailyTelegraph schrijft, dat het niet betwijfeld kan worden, dat het Londensche tractaat een belangrijke schrede op den weg van vermindering der wapenin gen is. MacDonald zal voor de komende Europeesche besprekingen des te beter ge schikt zijn, doordat hij gedurende de afge lopen conferentie heeft gemerkt, dat de Britsche publieke opinie van hem een vol strekte onpartijdigheid verlangt en het wei geren van alle verdere verplichtingen voor proot-Brittannië zooals garanties voor den Wrede. De conservatieve Morning Post meent, dat de moeilijkheden eerst te Genève zullen komen, wanneer alle mogendheden, met uitzondering van de Vereenigde Staten, hun strijd zullen willen uitvechten. Intus- schen kan zeggen, dat Londen Washington heeft verbeterd. Men moet natuurlijk toe geven, dat de slatclausule van het drie- mogendheden-tractaat 'het tot een pact kan maken, dat eigenlijk geen pact meer is. Scherpe critiek oefent het orgaan van de arbeiderspartij, de „D a i 1 y H e r a 1 d. Dit blad schrijft dan de wereldontwapening in het tractaat slechts begrenzing, doch geen vermindering is. De bevrediging over den gemaakten voortgang wordt veel verminderd door de groote fout, dat men ook thans nog niet is begonnen met de oplossing van de groote taak, welke men zich elf jaar geleden heeft gesteld. De ontevredenheid over het Londensche tractaat moet tot grooter inspan ning in de toekomst leiden. DeDaily Express wijst erop, dat het personeel van de Britsche vloot ten ge volge van het tractaat in den loop van de ko mende twee jaar met 4000 man verminderd moet worden. DE ACTIE VAN GANDHI. Arrestatie van posters. De nationalistische vice-president van de universiteit te Howrah en 29 anderen werden gearresteerd toen zij bezig waren met posten bij winkels te Howrah, waar buitenlandsche stoffen, verkocht worden en die voor het mee- rendeel toebehooren aan Mahomedanen. Ver scheidene personen werden in het handge meen gewond, o.a. een Engelsch inspecteur van politie. Een talrijke menigte deed een aanval op een celwagen, doch werd uiteen gejaagd. Te Noakhali werden een Indisch politie-officier en twee politie-agenten, die vier mannen fouilleerden, door schoten ge troffen. De schuldigen ontkwamen. Nieuwe gevechten te Chittagong. De correspondent van de British United Press te Calcutta deelt mede, zoo lezen we in het Hbld., dat bericht is ontvangen, dat in de nabijheid van Chittagong weer een ge vecht tusschen politie en inlanders heeft plaats gehad, waarbij zeven personen zijn gedood. Twaalf doodéh. Twaalf opstandelingen werden gedood en twee ernstig gewond tijdens den strijd in de nabijheid van Chittagong Dinsdagavond. De troepen leden geen verliezen. Veertien personen werden gearresteerd. Te Chittagong heerscht rust. Een gevaarlijk gerucht. Daar het gerucht liep dat Sen Goepta, de burgemeester van Calcutta, die in de gevan genis voedsel weigert, overleden was, verza melde zich een groote menigte op het gevan genisplein. Zij werd uiteengedreven door de ipolitie, die later het gerucht tegensprak. Nader meldt men: Officieel wordt verklaard dat het bericht, volgens hetwelk de politieke gedetineerden in de gevangenis van Alipore voedsel weigeren onjuist is.. Britsch soldaat gedood. Tijdens ongeregeldheden, die te Pesjawar ontstonden ten gevolge van de arrestatie van verscheidene voorstanders der burgerlijke ongehoorzaamheid werd een Britsch soldaot gedood. Verschillende botsingen. Naar uit Calcutta wordt gemeld, zijn bij de jongste onlusten in verschillende steden in Indië talrijke personen gedood en gewond. Uit Lahore wordt gemeld, dat aldaar bij een botsing tusschen Indiërs en militairen 27 Indiërs werden gedood. Uit Peshawar wordt gemeld, dat aldaar 20 Indiërs en 3 Britsche soldaten werden gewond. In een pantserauto, die door de menigte met petroleum overgoten en in brand ge stoken werd, bleken nog 2 soldaten te zitten, die om het leven kwamen. Te Calcutta gelukte het 4 in de gevangenis opgesloten Indiërs hun bewakers te dooden en te vluchten. Bij het overbrengen van een aantal gear resteerde leiders der onafhankelijkheidsbe weging van de gevangenis naar het ge rechtsgebouw. ontstonden wederom onlus ten. Een groote menigte volgde den gevan- geniswagen en wierp er met steenen naar. De politie dreef de menigte uiteen. Reeds eerder waren voor de gevangenis groote betoogingen gehouden, aangezien het gerucht de ronde deed, dat de politieke ge vangenen mishandeld zouden zijn. De autoriteiten spraken deze berichten beslist tegen. Nadere berichten over den op stand te Pesjawar. Uit Lahore en Bombay wordt gemeld, dat de onlusten te Pesjawar aan de N.W. grens van Indië van ernstiger aard geweest zijn, dan men tot nog .toe meende. Twee in de straten der stad patrouilleeren- de pantserauto's werden door een groote menschenmenigte aangevallen, met petro leum overgoten en in brand gestoken. In een ander deel der stad werd een Eujo- peesch sergeant- van zijn motorrijwiel ge worpen en met een bijl mishandeld. Britsche troepen en Ghurka's, die daarop door de stad trokken, werden door de menigte met een hagel van steenen ontvangen, zooaat talrijken hunner gewond werden. De troepen openden daarop het vuur, waarbij gebruik werd gemaakt van machine geweren, waardoor de opstandelingen groote verliezen leden. Thans is de rust in de stad weer hersteld, doch op de belangrijkste punten staan sterke Britsche militaire posten opgesteld en wordt door Britsche troepen gepatrouilleerd. In den afgeloopen nacht zijn sterke troe- pen-afdeelingen naar de N. W.-grens gezon den. Ook te Madras isGiet tot onlusten geko men, die echter niet van zoo ernstigen aard waren als te Pesjawar. TWEE MILLIOEN MENSCHEN IN CHINA VERHONGERD? Volgens een bericht in de „Vossische Zei- tung" komen uit de hoofdstad der provincie Sjansi berichten over de aldaar heerschende hongersnood, welke alle tot dusver» bekende verre overtreffen. Van een bevolking van 6 millioen menschen zouden 2 millioen door hongersnood zijn omgekomen. Zelfs op de straten liggen de lijken. De hulpmaatregelen der Chineesche overheid en der buitenland sche organisaties zijn zonder uitwerking ge bleven. Van uit Sjanghai worden thans uit gebreide maatregelen ondernomen om hulp ie brengen. De toestand zeer ernstig. Omtrent den hongersnood in de provincie Sjansi, waarbij ruim 2000.000 menschen om het leven zijn gekomen, bericht de secretaris van de Internationale commissie voor hulp verleening bij hongersnood, dat de voor uitzichten voor den voorjaarsoogst weliswaar gunstig zijn, doch dat slechts een vijfde deel van den beschikbaren grond bewerkt kan worden. Tengevolge van den hongersnood zouden vrouwen en meisjes in grooten getale naar andere gebieden zijn verkocht. •In een mededeeling van een missionaris wordt gemeld, dat zich talrijke gevallen van kanibalisme voordeden. In vele gevallen werden menschen, die den hongersdood nabij waren, door hun honge rige omgeving gedood, om voor hen als voedsel te dienen. DE GEVANGENISBRAND IN COLUMBUS. De cellen niet tijdig geopend. De commandant van de brandweer heeft tegenover de autoriteiten, welke zich met het onderzoek naar de oorzakén van en het red dingswerk tijdens den brand in de gevange nis te Columbus bezighoudt, verklaard dat naar zijn meening geen van de 317 gevange nen zou zijn omgekomen indien de cellen on middellijk na het ontdekken van het vuur geopend en de gevangenen bevrijd zouden zijn geworden. De autoriteiten trachten na te sporen of de ontploffingen, welke men na het uitbreken van den brand heeft vernomen, inderdaad ontploffingen waren of revolverschoten. DE FRANSCHE KAMER IN NACHTZITTING BIJEEN. De Kamer heeft in een nachtzitting de be raadslagingen over de wet op de sociale verzekering voortgezet. Waarschijnlijk zullen de discussies heden in de vroege morgenuren beëindigd worden. Minister-president Tardieu, die gedurende al dien tijd niet in de besprekingen ingreep, zag zich bij een voorstel om de minimum- ouderdomsgrens te stellen op 400 tot 500 francs, gedwongen, er de Kamer op opmerk zaam te maken, dat de regeering, indien de kwestie der sociale verzekering niet tijdig zou zijn afgehandeld, de verantwoording niet zou aanvaarden voor 'het geval, dat de wet op de sociale verzekering niet per 1 Juli a.s. in werking zou kunnen treden, zooals was toegezegd. Bij de stemming over het voorstel leed de regeering echter een gevoelige nederlaag, aangezien het voorstel met 293 tegen 257 stemmen werd aangenomen. Het wetsontwerp aangenomen. De Kamer heeft den geheelen nacht ver gaderd. Hedenmorgen te 7 uur heeft zij met 547 tegen 29 stemmen het wetsontwerp in zake de sociale verzekering aangenomen. De Kamer is daarop tot hedenmiddag verdaagd. DE BOTSING IN DE NORD-SUD- TUNNEL TE PARIJS. Met betrekking tot het ongeluk, dat giste ren heeft plaatsgehad met de ondergrond- sche Nord Sud-spoorweg, wordt nog nader gemeld: Het aantal gewonden, dat oorspronkelijk op 30 geschat werd, blijkt achteraf ongeveer 100 te bedragen, van wie een 16-tal ernstig. Door de botsing, die in een bocht van een tunnel plaats had, werden de eerste wagens van den rijdenden en de laatste wagens van den stilstaanden trein getroffen, die dan ook volkomen vernield werden. De machinist van den rijdenden trein verklaarde, dat hij de lichten van den anderen trein zeer goed ge zien had. doch dat het hem echter niet mo gelijk was tijdig te remmen. De botsing had plaats op een oogenblik, dat met een snel heid van circa 35 K.M. gereden werd. Om streeks 70 personen, die door glasscherven of houtsplinters gewond waren of andere kwetsuren hadden bekomen, konden na voor- loopig verbonden te zijn naar huis terugkee- ren. De politieprefect, de directeur-generaal van de ondergrondsche en een aantal andere ambtenaren begaven zich onmiddellijk naar de plaats van de ramp, waar zij tezamen met den rechter van instructie van de feiten ken nis namen. De oorzaak van het ongeluk schijnt ge zocht te moeten worden in het weigeren der lichtsignalen. Het verkeer op de lijn, waar de botsing heeft plaats gehad, kon nog niet her vat worden. mee hij zes schoten loste op den commissaris, die hem verhoorde en de twee veldwachters, die hem geleidden. De commissaris had ech ter ook een revolver bij zich liggen en loste drie schoten op Machanowitsj, waarvan een hem op slag doodde. Machanowitsj was oud-onderwijzer. Toen vier jaar geleden de communistische partij' in Zuid-Slavië ontbonden werd, was hij plot seling verdwenen. Dezer dagen was hij te Cattaro herkend. Vandaar was hij per auto naar de hoofdstad van het oude koninkrijk gegaan, waar men hem eveneens herkende en inrekende. DE ONLUSTEN TE LEIPZIG. Nog meer arrestaties. Op verzoek der Leipziger politie is volgens de „Vorwarts" te Dessau de „jonge commu nist" Weiszner aangehouden, die ernstig wordt verdacht bij de bloedige gebeurtenis sen te Leipzig betrokken te zijn. Volgens hetzelfde blad zijn de Dresden- sche deelnemers aan de jeugdbetooging te Leipzig bij hun terugkeer te Dresden door de politie gefouilleerd. Eenigen hadden dol ken bij zich, die hun werden afgenomen. Veertien personen zijn gearresteerd. 1 MEI IN DUITSCHLAND. Politiemaatregelen. Om op 1 Mei te Berlijn botsingen te voor komen, zoo meldt het W. B., heeft de politie bepaald, dat de communisten des morgens en de socialisten des namiddags zullen be- toogen, terwijl voor beide partijen bepaalde straten zullen worden aangegeven, langs welke zij hun optochten moeten houden. EEN STRAFEXPEDITIE IN OMAN. Naar uit Basra gemeld wordt heeft de Engelsche schoener „Lupin" een strafexpe ditie ondernomen tegen een der stammen in het kustgebied van Oman; een dorp, waar kort geleden onlusten hebben plaatsgehad, werd gebombardeerd. Aan boord van de „Lupin" heeft eenigen tijd geleden een sa menkomst plaats gehad tusschen Koning Feisal van Irak en Koning Bin Saoed van Hedzjas, in verband met de sluiting van een vriendschapsverdrag. COMMUNISTEN-ARRESTATIES IN RIGA. In Riga en omgeving zijn talrijke opzien barende communisten-arrestaties gedaan. Onder de gearresteerden bevinden zich 4 communisten, die met bijzondere opdrachten van de hoogeschool te Moskou voor commu nistische propaganda naar Letland zijn ge komen. Zij weigeren hunne namen te noe men. Het staat vast dat zij uit Letland afkomstig zijn en eerst voor eenige jaren naar Moskou zijn gegaan om daar systema tisch het voeren van communistische propa ganda te leeren. Na voltooiing van hun „studie" zijn zij weer naar Letland terugge keerd om het geleerde in de practijk te bren gen, tot zij in handen der politie zijn geval len. POOLSCH DORP DOOR BEDORVEN VLEESCH VERGIFTIGD. In een dorp in het district Chrzinow is een uit vier personen bestaande familie door het nuttigen van bedorven vleesch vergiftigd Een 11-jarig meisjs is reeds gestorven, ter wijl de toestand der overige leden van het gezin hopeloos is. GEVAARLIJKE EXPLOSIES BIJ TRIER. Gistermiddag werden op den door de be zettingstroepen als oefeningsterrein ge bruikte Grüneberg de aldaar opgeslagen granaten door ontploffing onschadelijk ge maakt. Door de explosie werd in de naburige plaats Avelertal groote schade aangericht, doordat tal van vensterruiten bezweken, ter wijl van vele woonhuizen de daken en deuren werden ingedrukt. Een officier, die zich in de buurt bevond, werd door den luchtdruk van zijn paard geslingerd en bekwam zwaar letsel. De explosie was te Trier duidelijk hoorbaar. De aangerichte schade bedraagt omstreeks 20.000 Mark. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN ITALIAANSCH MOTORSCHIP. 17 opvarenden omgekomen. Naar gemeld wordt, is het 1300 ton groote Ifaliaansche motorschip „El Caro", dat op weg was van Kephallinia naar Zante, ten gevolge van een ontploffing in de uit zwavel bestaande lading gezonken. Van dc beman ning zijn 17 personen omgekomen, terwijl slechts drie opvarenden konden worden ge red. EEN MERKWAARDIGE AANSLAG IN ZUID-SLAVIE. De Temps verneemt van haar correspon dent te Belgrado, dat zich te Cettinje de vol gende merkwaardige geschiedenis heeft af gespeeld. Marko Machanowitsj, oud-hoofd van de communistische partij in Montenegro, werd op het commissariaat van politie ver hoord toen hij plotseling een revolver te voor schijn bracht, die hij bij zijn fouilleering schij.nl te hebben kunnen verbergen en waar KROATISCHE BOEREN OP AUDIËNTIE BIT KONING ALEXANDER. Koning Alexander heeft Woensdagavond ten paleize te Belgrado een afvaardiging der Krotatisch boeren ontvangen, die hem de hulde der boeren betuigen kwam. De afvaar diging was 1600 man groot. Zij was 's och tends in de stad gekomen en stond onder leiding van een oud vice-voorzitter van de partij van Raditsj, terwijl ook vele oud-afge vaardigden en andere aanhangers dier partij- er deel van uitmaakten. Zooals men weet be vindt Matsjek, de laatste voorzitter der par tij, die als alle politieke partijen bij de in stelling van de dictatuur ontbonden is, zich te Belgrado in hechtenis, verdacht van sa menzwering tegen den staat. Zijn proces moet heden voorkomen. Het is dan ook waar schijnlijk niet toevallig, dat juist Woensdag de Kroatische afvaardiging den Koning haal hulde heeft betuigd. Zoo men al niet rechtstreeks gratie voor den leider heeft ge vraagd, heeft men toch zeker te kennen wil len geven, dat van de groote massa der Kroatische boeren en van hun in het land ge bleven leiders aanslagen tegen den staat niet zijn te vreezen. De groote agitatoren, die uit naam van de Kroaten beroepen doen op den Volkenbond, zitten dan ook in het buiten land. Voor het overige weet men uit Raditsj' dagen, dht de Kroaten zich al spoedig heftg uitlaten zonder daarom nog tot daden over te gaan en dat hun toon als zij in balling schap verkeeren in heftigheid pleegt toe te nemen. Gif heftigheid op de rustige boeren binnenslands echter vat heeft, staat te be zien. Uit de betooging van Woensdag zou men zeker eer het tegendeel afleiden. HET EEUWFEEST DER NAAIMACHINE. Uitvinding van een kleermaker. Frankrijk heeft op Goeden Vrijdag het eeuwfeest kunnen vieren van de uitvinding, door een zijner burgers, van de naaimachi ne. Een kleermaker uit 1'Arbresle in het de partement van de Rhöne, Barthelemy Thi- monnier, is zoo lezen we in het Hbld., het eerst op het denkbeeld gekomen een machine te maken, die het werk zou doen dat tot dus ver met de handen werd verricht. Thimmonnjer ging zoo in zijn idee op, dat hij de kleermakerij verwaarloosde. Zijn bu ren verklaarden hem ronduit voor krankzin nig. Maar hij hield vol, ondanks het feit, dat hij zelfs geen elementaire kennis had van werktuigkunde en in 1830 verkreeg hij zijn eerste octrooi. Een mijninsipecteur, die toevallig in de streek vertoefde, besefte de groote mogelijk heden van Thimonniers uitvinding en zette hem in een werkplaats te Parijs. Hij werd er allesbehalve vriendelijk ontvangen, want de arbeiders in het kleermakersbedrijf meenden dat de nieuwe machines hen van hun middel van bestaan zouden berooven. Er hadden relletjes plaats, zoodat de uitvinder het maar beter vond uit Parijs te vluchten. Eerst eenige jaren later, toen er tal van verbetei ringen aan zijn machine waren aangebracht, werd zijn naam geëerd. HOE TWEE INBREKERS IN DEN VAL LIEPEN. Men schrijft uit Kopenhagen aan de N. R. C.: Door een automobielongeluk zijn een paar gevaarlijke Duitsche inbrekers in handen van de politie gevallen. Zondagnacht kwa men twee auto's in de buurt van Kopenhagen in botsing. In den eenen auto zaten 6 men schen, in de andere twee Duitschers, van wie (ater bleek dat zij na 'n geslaagden rooftocht op weg naar huis waren. Door de botsing werden allen gewond en naar een hospitaal gebracht. De Duitsche autobestuurder Nau- endorff, ofschoon tamelijk ernstig aan het hoofd gewond, weigerde beslist in het hospi taal te blijven en men liet hem dan ook naar huis gaan. Den volgenden dag bleek, waar- om hij zoo'n haast had weg te komen, toen men in zijn auto allerlei inbrekerswerktui gen, alsmede in een paar sokken door hem en zijn vriend gestolen pasmunt vond. Het pa piergeld had hij in zijn zak en hij is daarmee naar Zweden gevlucht om echter reeds te Trelleborg, toen hij naar Sassnitz wilde over steken, aangehouden te worden. Doordat hij een groot verband om het hoofd droeg was hij natuurlijk dadelijk te herkennen. Het ongeluk heeft hij te wijten aan het feit, dat hij aan het stuur in slaap gevallen was. Nauendorff, vroeger een berucht dranksmok kelaar, zal later door Zweden worden uitge leverd; eerst zal hij daar zijn straf moeten ondergaan omdat hem het verblijf in Zweden eenige jaren geleden verboden was en hij pu hêt verbod heeft overtreden N

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1