Pluimveeteelt Telegrammen Sport NI VA TANDPASTA Zeetijdingen Binnenland STERDAMSCnE BEURS Ingezonden stukken VOORKOMT TANDBEDERF van 25 April 1930 Opgave van Ïnftrrtïiollaiulsrh Izandbouworediet. HWj kunnen blijken uit de memorie van toelichting van een weldra in te dienen wetsontwerp tot verhooging van de begrooting van het Zui derzeefonös voor 1930. MIDWOUD. Met ingang van 3 Mei is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer H. Avis. UITGEEST. Aan den korporaal van de Politietroepen W. C. Sely, uit deze gemeente, is een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend Overleden Overleden te EdeAntje van Twuijver, echtgenoote van Johannes van Essen, oud 39 jaar. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr. te Hennepe, Diergaardesin gel 96a te Rotterdam. Postzegel van cent voor antwoord insluiten en blad .vermelden. Vervolg Broeden en een Eigenaardig geval. Deze week ontving ik bet volgende schrijven van een lezer: „Weet U een oplossing voor onder staand probleem. Een kip legt een wind ei met normalen dooier en normaal eiwit. Slechts een klein bloedvlekje zit in 't wit. Door middel van een in elkaar gedraaid vlies zit er een tweede windei aan vast van ongeveer dezelfde grootte 'doch gevuld met zuiver bloed. Het meest merkwaardige en iaadselachtige is ech Iter dat het eerstgenoemde windei een ■kuiken bevatte van ongeveer 12 14 da gen oud, waarvan kop-bek en oogen zeer duidelijk te onderscheiden waren Het zat niet in de dooier doch er buiten tegen aan. Bovendien is merkwaardig dat de eigenaar 27 December zijn haan verkocht heeft en genoemd dier zijn functie niet kan uitoefenen, doordat bei de pooten door middel van een kort touw verbonden waren. De kippen zitten op gesloten in een musschen-dicht ren- netje, dus er kon geen haan bijkomen Daarbij heeft de bewuste kip op 17 Fe bruari nog een normaal ei gelegd, ter wijl ze op 20 Februari dit wonderproduct deponeerde. Ik heb alles aan een des kundige opgezonden die mij echter geen oplossing weet te geven. Kunt U mij een antwoord geven? Om te beginnen, jammer, dat ik het geval'utje niet ter onderzoek heb gekre gen, dan had ik mijr vermoeden door microscopisch onderzoek beter kunnen grondvesten. Zoo zonder verder onder zoek lijkt mij echter de verklaring niet moeilijk, al blijft het een gissing. Dat het kuiken in het ei op 20 Februari een paar weken oud is en de kip 17 Februari een normaal ei legde lijkt gek, maar kan heel best. De kip heeft blijkbaar een geheel onregelmatig werkende eileider en een dooier die mogelijk begin Fe bruarl van den dooierstok losliet en nog bevrucht was, doordat de nawerking van een haan zeer lang kan duren, werd nadat er eiwi' en een vlies omheen ge vormd was, i'eruggeschoven In de buik holte Dat komt vaker voor, ik heb wel eens in de buikholte van een kip een zestal van zulke windeieren gevonden Dit windei nu is daar in de warmte gebleven en is zich gaan ontwikkelen, waarschijnlijk nog door eiwitvliesje met dooierstok fo eileider verbonden. Daar na is op 17 Februari een normaal ei ge legd en is er toen weer een bloeding van dooierstok of eileider verbonden. Daar- aanleiding g tot de vorminsr van het tweede windei met bloed. Ten slotte zijn toen beide windeieren weer langs den normalen weg gelegd. Het is dus wel een samenloop van geweldig veel toevallige omstandigheden, doch te ver klaren is het wel. We gaan nu door met onze broedsche hen. Als zij dus goed zit en alles in orde is kan men haar de eieren toevertrou wen. Het aantal hangt af van de grootte der hen en der eieren. Als regel kan men aannemen: per kip 12—15 kipeieren of 810 eendeieren of 8—9 kalkoen eieren of 45 ganzeneieren. Een broed sche kalkoen kan hebben 20—24 kip eieren, 1520 eendeieren, 1418 kal- koeneieden, 1215 ganzeneieren. De verzorging der broendende hen. Als men meer hennen gelijktijdig te broeden heeft, zorge men er voor dat ze niet door elkaar komen bij het voeren en doet het beste de hennen met ge kleurde ringen te merken, zoodat iedere hen haar eigen nest houdt. Dagelijks op denzelfden tijd late men de hen van het nest om te eten en te drinken en haar ontlasting te loozen. Men zorge ook dat er een zand- of stofbad in de buurt is, zoodat de kip zich daarin ba den kan en bevrijden van ongedierte. Zoodra de hen haar ontlasting gedepo neerd heeft en gegeten en gedronken heeft gaat zij weer op het neet. Bij koud weer kan zij er 5 h 10 minu ten afblüven, bij warmer weer wat lan ger en naarmate het broeden voort schrijdt ook wat langer. De eieren wor den dus in dien tijd min of meer ge koeld, waarop we later bij het machi naal broeden terug komen. Bij zeer koud weer kan men de eieren tijdens het luchten met oen lapje flanel bedekken. Als voedsel geve men alleen graan, bij voorkeur mais of mais met wat tar we of brood. In geen geval meelvoer of groenvoer. Doel der voedering is thans alleen om warmte te produceeren en de lichaamsslijtage, die in rust gering is, te vergoeden. Hoe beter verteerbaar het voer, hoe minder mest en hoe minder kans op bevuiling van het nest en de eieren. Wil de kip uit zich zelf niet van het nest af dan neme men haar voorzichtig er af Met de eene hand schuift men voo zichtig onder de kip en met de an dere beurt men haar voorzichtig aun de vleugels op. Men moet oppassen dat de kip met haar nagels peen strooisel mee- dcn door wat tegen haar te praten en vooral njet van achteren haar willen beet pakken. Een zenuwachtig dier zal dan opspringen en weg willen loopen trapt de eieren stuk. Ook moet men 200 voteerde, sluit onherroepelijk in, dat men de laatste drie jaar vóór het pension- neeren van den heer Mosk zijn salaris met 1000 zal hebben te verhoogen. Het pen sioen wat nu bij 1500 salaris 70 pCt. is haar vleugels geklemd Heeft, die zij dan op een gegeven moment laat vallen Voortzetting in Let volger d artikel. Dr TE HTNNEPE. Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactic. De opname in deze rubriek bewiisi geenszins dat de 'edaetie er mede instemt opletten dat de kin geen eieren onder 1050 zal bedragen, zou dan b-v. 2500 70 pCt. is ƒ1750 bedragen, wat den heer Mosk zeker nog niet de gelegenheid zou ge ven zich in weelde te baden. Wat ik trou wens een verfoeilijke bezigheid vind. Ten slote de heeren V.D. zeggen: het secretarie- werk kan door twee ambtenaren worden ver richt, n.1. den secretaris en den heer Mosk. Is dit juist, dan volgen de heeren ten aan zien van den heer Belonje den weg zóó als ik hiervoor uitvoerig aangaf, tot dat de tijd in die lijn de oplossing geeft. Maar men be- handele den heer Belonje niet als schooljon gen op de manier of hij daar zit bij de gra tie van „ons Vrijzinnig'Democraten". De opgedane ervaring kan tot leering strekken, hoe het „niet" moet. Met dank voor de plaatsing, J. WILLEMSE, Dokterslaantje C 208. P.S. Dit stukje werd door de redactie van de „Duinstreek" geweigerd. Alkmaar, 24 April '30. Geachte Heer Redacteur. Met genoegen las ik in Uw blad van heden de verzuchting van „een abonné", inzake het opdringen voor den toegang van het sportpaiA. op den tweeden Paaschdag ('ingang Zandersloot). Inderdaad, inzender heeft geenszins overdreven. Verschillende Amsterdam mers e. a. die met de „rijders" meege komen waren naar Alkmaar, stonden zich te ergeren over dit klein gedoe, lat daar te zien was. Kwart over éénen werden de laatste kaarten uitverkocht aan een huisje vooraan in de laan (ing. Houtzijde). Na dien gingen de menschen met kaarten en zij die geen kaarten konden bekomen naar den ingang. Vóór half twee stond daar reeds een opgedrongen menigte van twee zijden te dringen, zonder dat de twee agenten die bij den ingang stonden, ordemaatregelen namen. Toen ten einde raad de hoofdagent verzocht om medewerking van de zijde van het publiek, riep men terug: daar bent U juist een uur te laat mee. Direct had U een rij moeten maken voor hen die geen kaarten hadden. Zij met kaarten konden dan voorgaan vanaf de andere zijde. Er gebeurde echter niets, waar door menschen met kinderen bij zich, met groote moeite vanuit de menschen massa terug konden komen. Ook na de komst van een inspecteur met enkele agenten werden geen andere maatrege len genomen dan telkens een deel tegen te houden. Zoo hoeft het niet te gaan. Of de poll tie moet bijtijds aanwezig zijn óf er moeten meerdere loketten en ingangen worden gemaakt, zoodat men niet voor zijn 1.20 eerst om half drie en afge mat een plaatsje in een boom of schut ting moet gaan zoeken om nog iets van den wedstrijd gewaa te worden. Wenscht het sportparkbestuur geen rekening te houden met de gemaakte op- mer' ingen voor de „st;.anplaatsers" en meer notitie te nemen van de „tribune klanten" dan moet het dat zelf weten. Hetgeen nu gebeurd is strekt niet tot aanbeveling en lokt geen vreemdelingen naar Alkmaar bij dergelijke gelegen heden. Mogelijk dat ook de vereeniging V. V. V. zich genoodzaakt ziet haar in vloed bij het sportparkbestuur aan te wenden om de zoo hoog noodige verbe tering aan te brengen. We behoeven dan geen minder vleien de opmerkingen meer aan te zooals j.1. Maandag gedaan werden, ten opzichte van onze kaasstad en haar be krompen regelingen. U, mijnheer de Redacteur, met dank voor de verleende plaatsruimte. Een teleurgestelde bezoeker Een SCHOORL. gewaarborgde NEW YORK OVERVALLEN DOOR EEN KOUDE-GOLF. NEW-YORK, 25 April. New York is plotseling overvallen aoor een hevige kou degolf. Na een aantal prachtige voor. jaarsdagen kwam plotseling een ijzige wind opzetten en de temperatuur daalde weer tot onder het vriespunt. OPPERBEVELHEBBER DER CHINEESCHE STRIJDKRACHTEN BENOEMD. PEKING, 25 April. Generaal Jan Si Schan, de premier der Chineesche Noorde lijke regeering heeft Maarschalk Feng be noemd tot opperbevelhebber der gezamen lijke Noordelijke strijdkrachten. KRANSLEGGING TE LONDEN. LONDEN, 25 April. Heden werd op het monument te Whitehall door vertegen woordigers van landen welke hebben deel genomen aan de landing bij de Dardanel- len, kransen gelegd. Ook namens de Australische oud-strij dersorganisatie werden vele kransen op het monument neergelegd. BOTSINGEN TUSSCHEN STAKERS EN WERKWILLIGEN. BERLIJN, 25 April 1930. Donderdag avond is het Itzeboe tot ernstige ongere geldheden gekomen tusschen stakers en werkwilligen. Zooals bekend is het perso neel van Siemens Halske in staking. Toen eenige werkwilligen een kameraad naar huis wilde brengen vielen ongeveer 25 stakers hen op den landweg onver wachts aan. Zij sloegen met knuppels en gooide met steenen. Aan de fabriek werd dit bemerkt en de andere werkwilligen snel den te hulp doch ook zij kregen er duchtig van langs. In totaal zijn 7 werkwilligen ernstig gewond. ARRESTATIES IN OEKRAÏNE. In verband met de Woensdag j.1. begon nen arrestaties van Oekraïniërs te Lemberg, werden ook gisteren bij talrijke Oekraïniers hooren, I huiszoekingen verricht en in totaal nog 10 personen gearresteerd. Poranny weet te melden, dat de politie zeer veel compromiteerend materiaal in handen zou hebben gekregen, o.a. materiaal voor hei vervaardigen van bommen, revolvers, muni tie, enz. Voorts zou de politie hebben ontdekt, dat de Oekraïnische terroristen voornemens waren een aanslag te plegen op den Russi- rechtspositie, schen consul en wel als wraakneming en óók jinancieelis een eisch die de wraakneming voor het proces te Charkou. De politie heeft tevens ontdekt, dat de terro risten een groote hoeveelheid springstoffen naar Przemysl hebben gevoerd. aandacht van de overheid voort durend vraagt". In de Raadsverg. te Schoorl van Woensdag 15 dezer stond op de agenda o.m. voorstel van B. en W. het salaris van de heeren Mosk en Belonje, ambtenaren ter secretarie te ver mogen met 200. Bij de behandeling van dat voorstel hebben de V.D. een houding aan genomen, m.i. weinig in overeenstemming met hun politiek gemeenteprogram. Ik ver wijs naar Art. 1. Al onmiddellijk rijst de vraag: „Is er een salarisregeling voor de secretarie-ambtena ren?" Zoo neen, zijn de heeren dan niet van meening, dat dit wel zoo behoorde te zijn? De post 509 als salaris komt toch zeker op de begrooting onder het hoofd: „gewone uitgaven" voor. Is de arbeid, die door den heer B. wordt verricht, noodzakelijk voor de juiste uitvoering der gemeente-administra tie? Zoo ja, waarom dan geen aanstelling? Zoo neen, is de gemeente dan een filantropi sche instelling? De wijze waarop de V.D. de positie van den heer B. bespreken, geeft er vrij nauwkeurig dit cachet aan. De V.D. be weren rondweg, dat het werk buiten deze kracht óók kan. En of het juist is, is mij on- jekend, maar als het juist is dat die heeren daaraan hebben meegewerkt, n.1. B. die plaats te c'oen innemen, is dit des te erger. Het maakt op mij sterk den indruk, dat de ïeeren V.D. hun gemeenteprogram niet ken nen, (of) en voor de toepassing de conse quentie niet derven aanvaarden. Wat in dit geval de positie van den heer Belonje betreft, staat geen andere weg open, dan den heer B. te handhaven, op ambtenaarsvoorwoorden, 1. vaste aanstelling, met een salarisregeling Gaat de heer Mosk wegens pensioengerech tigden leeftijd den dienst verlaten, dan staat de deur open, wat er, volgens de V.D. met deze thans volgens hen „overbodige" werkkracht moet gebeuren. Tot zoolang is het de plicht van de V.D. dezen ambtenaar te geven wat hem rechtens toekomt, en wat hun gemeenteprogram hun verplichtend stelt, Luchtvaart DE RONDVLUCHT DOOR EUROPA. Morgenmiddag wordt op Schiphol een twaalftal Engelsche sportvliegtuigen ver wacht, die tusschen 17 en 27 April een geza menlijke rondvlucht door Europa maken. Aan de deelnemers wordt door de Kon Ned. Ver. voor Luchtvaart en door de Rot- terdamsche Airoclub een tea op Schiphol aangeboden en een gecombineerde boottocht naar de hotels in Amsterdam, Zondag vertrekken de sportvliegtuigen weer van Schiphol via de bollenvelden om over Oostende weer naar Londen terug te keeren. Schieten. SCHIETVEREENIGING „NIMROD" Van bovenstaande schietvereeniging had Woensdagavond bij den lieer Th. van Gijsen de prijsuitreiking plaats der gehouden winter- wedstrijden. De uitslagen waren als volgt: Afd. I Geweer K.SO. Afd. II Geweer K-S.O. 1. C. Spruit 2. J. Floryn 3. G. Döeschot 4. Th. van Gijsen 5. A. J. A. Genefaas 6. H. van Lieshout 7. J. Vogelpoel 8. A. Boersen 1. A. Querelle 2. M. Duynmayer 3. A. Floryn 4. K. Pander 5. J. Plas Jr. 6. B. Ekkel 7. F. Vredenburg 8. J. Stam 9. C. Bottemanr.e 10. H. London 11. L. Webster 12. J. Dalderup Eerewedstrijd. Geweer K.S.O. Afd. I. Afd. 1. J. Floryn 1. A. Qurelle Wat de 200 betreft voor den heer Mosk, 2. C. Spruit 2. A. Floryn deze gaven zij alweer niet uit principe Rozenprijs OctoberApril C. Spruit en dit behoorde zoo te zijn doch uit over-1 weging dat daardoor het pensioen van dezen titularis, bij eventueele pensionneering „iets meer" zal bedragen, n.b. 70 pCt. van 200 is 140. Dit standpunt is gevaarlijk! Hier om, omdat zulks zou moeten gebeuren voor eiken gemeenteijambtenaar, minstens 3 jaar vóór hij of zij pensioengerechtigd is, gel ij - te monniken gelijke kappen! Laten de heeren toch een behoorlijke salarisregeling voorstel- II. Rozenprijs., Afd. I januari—April C. Spruit Rozenprijs, Afd. II JanuariApril, M. Duynmayer len, dan weet ieder, wien het aangaat waar lij of zij aan toe is, en gij mijne heeren gaat olgens de lijnen van uw politiek gemeente- trekt. Hot is «oed de kip rustig te hou- program. Het motief waarom men nu de Buks. Afd. I. 1. G. Doeschot 2. Th. v. Gijzen 3. C. Spruit 4. A. J. A. Genefaas 5. H. van Lieshout Eerewedstrijd. Afd. I. 1. C. Spruit 2. A. J, A. Genefaas Afd. II. L A. Querelle 2. M. Duynmayer 3. Vredenburg 4. A. Floryn 5. j. Plas Jr. 1. A. Querelle 2. A. Floryn Afd, II. en poetst '5-mor^ens en 's-avonds met 75 ets per* 'A'tube, 23ch p. Vtube. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Borneo (thuisr.1 25 April te Belawan. Chr. Huygens (uitr.) 24 April v. South. Grotius 24 April v. Batavia n. Amst. P. C. Hooft (thuisr.) 24 April v. Colombo. Roepat (uitr.) 24 April te Antwerpen. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Brion 23 April te en v. Passages n. Bilbao Clio (thuisr.) 23 April te Havre. Erato 23 April v. Amsterdam te Bordeaux. Fauna 22 April te San Juan de Porto Rico. Haarlem 22 April v. Curacao n. Cristobal. Mars 23 April v. Alicante te Torrevieja. Nero 23 April v. Kopenhagen te Stettin. Oberon 23 April v. Genua n. Livorno. Pollux 23 April v. Hamburg te Amsterdam. DIRECTIE STROOVERKOOP-MIJ. IN LIMBURG. Door de heden gehouden vergadering van de strooverkoop-mij. in Limburg is benoemd tot directeur in de vacature Bellaar Spruyt de heer dr. ir. H. Gelissen, thans directeur van de electrische chemische industrie te Roer. mond. VERKEERSONGEVALLEN. Botsing fiets en auto. Woensdagavond omstreeks 6 uur had in de bocht van de Mastboschstraat te Princen- hage een ernstige aanrijding plaats tusschen een luxe-auto van den heer H. en den wierij der B. De wielrijder moest voor eenige an dere fietsers uitwijken en botste tegen den auto op. De man werd ernstig gewond en bewusteloos opgenomen. De auto kwam door het krachtige remmen aan de andere zijde der straat tegen een boom terecht en werd gedeel telijk vernield. De wielrijder werd naar het ziekenhuis overgebracht. Aansluiting branden. Brand in een orgelwerkplaats. Gisteravond ontstond te Hengelo brand in de orgelwerkplaats van den heer B. in de Cronjéstraat. De werkplaats brandde geheel uit; diverse orgels gingen verloren. De oor zaak van den brand is vermoedelijk het in slaan van den bliksem. INBREKER EN ZIJN VERLOOFDE GEARRESTEERD. Uit Rijswijk meldt men aan de Tel.: De politie alhier heeft een goede vangst gedaan. Gisteren nam zij aan een bank van leening te Den Haag een paar kostbare oor knoppen in beslag die Zaterdagavond n waren gestolen bij den heer K aan de I<0. ninginnelaan alhier. De oortnoppen waren beleend door een Haagsch juwelier. Dezè verklaarde ze te hebben gekocht van zekeren H J W. uit Voorburg. De politie heeft de zen man. die 25 jaar oud is en bakker van beroep, te Voorburg aangehouden. Daaron zijn ten huize van zijn verloofde, de 19-jarj. ge mej. P. H. B. werkster te Den Haag, bii een huiszoeking verschillende kostbare siera den in beslag genomen, die alle van inbra ken afkomstig waren. Een gouden tientje en een Zeiss-kijker ontvreemd bij den heer aan de Koninginnelaan en het horloge van den klerk van den rijksontvanger te Voor. bur, waren daar ook bij. Vast staat reeds dat W. de meeste in den laatsten tijd alhier en te Voorburg gepleegde inbraken op zijn geweten heeft. Een pantalon met een groo. ten winkelhaak, die waarschijnlijk ontstaan is toen W. Zaterdagavond door verschillende tuinen is gevlucht, is in beslag genomen. Dt verloofde van W. is gearresteerd wegens ho. ling. Beiden zijn in verzekerde bewaring ge. steld en worden aan de justitie overgeleverd. STANDBEELD VOOR DR. P. CUYPERS Het door A. Falize te Wageningen ver. vaardigde standbeeld van den bouwmeester Dr. P. Cupers zal vermoedelijk op 10 Juni a.s. te Roermond worden onthuld. Het stand beeld wordt geplaatst nabij de Munsterkerk aldaar. De plechtigheid zal worden bijgewoond door Z. K. H. Prins Hendrik, terwijl H. M. de Koningin zich zal doen vertegenwoordi- gen. HUIS AFGEBRAND. Vanmorgen brak brand uit in een perceel aan den Haaksbergerweg te Hengelo (O.), bewoond door de familie H. en K. De inboedels gingen geheel verloren ter wijl van het huis alleen het muurwerk over- bleef. Huis en inboedels waren verzekerd. Ver moedelijke oorzaak is schoorsteenbrand. EEN I.ICHTWEEK TE GRONINGEN. In een vergadering van vertegenwoordn gers van verschillende vereenigingen, autori teiten en een vertegenwoordiggr der Philips- fabrieken is gisteravuH besloten om einde September in Groningc een lichtweek te or. ganiseeren in den geest van de lichtweek, welke verleden jaar te Amsterdam is gehou den. Er is reeds een comité gesticht, waarvan de burgemeester van Groningen eere-voorzit- ter en de wethouder der bedrijven voorzitter is. KORTE BERICHTEN. De afdeeling Rotterdam van het Ne- derl. Roode Kruis heeft den eersten bloed- transfusiedienst in Nederland geopend. (Ontvangen per dtatdiooz# telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 1918 r~~c BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL, Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem, Bezit INDUSTR, AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 'i Boeton Rcdjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak Rubbers. Amsterd. Rubber Deli Bat, Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Intcrc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Éig.1, Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdlvidend. fExclaim. Koers vj ïq heden Vorige pl.m. pl.m. pl.m. koers 1.30 1.45 2. 102s/16 1737, 1943/4 154 550 294* HO'/, 1417J 141 Hl'/, so 138-7 1341/2-7 136 JU 92 j 367'/, 362-3 362-58) 360 482/, 727, «M 1307, 104t 4 43'/i6 191»/. -V— 318 531 529 525 9 526 3863/4 147 122 607/,, 198 j-, 188-92 163'/, 98'/, 396 4171/4 1633/4 1463/4 146 146}-'/, 146i'4 1001/s II51/4 7 39 36'/, 181 - wm* 74 j 73 86 350 mmm 393 377 56 22'/, 234 58V4 pl.m. 3.15 1351/, 356Vr 477}-9 132'/, 526-7 385i/s-1 4137. 146 114'/. 367 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Beige) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen t Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italië t a t V«rfge koers 12.083/ 59.33 9.733/.1 34.691/, 48.18 35.05 66.57'/, 66.80 66.55 2.487/,, 13.021/, Koers op heden 3 uur I 12.07'/, 59.32 i 9.74V» 1 34.687, 48.I6V» 35.02'/» 66.521, 66.80 66.52'/, 2.48?/,, 13.02'/,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10