k 4 X i Luchtvaart Binnenland Stadsnieuws Telegrammen Sport 5Ü*"*» Marktberichten AMSTERDAMSCHE BEURS Provinciaal nieuws van 28 April 1930 Opgave van IVoWdiioiiandscii fjandtiotnrcredlet. IV) DE „ORAF ZEPPELIN". £6et iuchtschip „Graf Zeprelin" pas seerde Zaterdagmiddag te 14.50 uur Brighton en verscheen te 16 uur boven Londen. Te 16.45 had de landing te Car- pington plaats, waarbij he; luchtschip toet eigen ballast den grond wist te be reiken. Dr. Eckener begaf zich met zijn echt- genoote aan boord en te 17.15 uur steeg het luchtschip weer op. Een enorme menschenmenigte sloeg landing en ver trek gade. Te 17.50 uur vertrok de „Graf Zeppelin". .Weer te Friedrichshaven terug gekeerd. rUit Friedrichshafen wordt nader ge hield: De Graf Zeppelin kwam Zondagmor gen van zijn vlucht naar Engeland bo- Ven Friedrichshafen, om kwart na zes een. De landing verliep vlot en zonder 'incidenten, hoewel nog slechts weinig Sersoneel aanw^ig was. Het schip daal- t> om 6 uur 42. De passagiers wuifden Jhet publiek hartelijk toe. Er waren een •20-tal passagiers aan boord. Vele pas sagiers hebben zoowel de heen- als de terugreis met het luchtschip medege maakt. Het traject dat in 24 uur is afgelegd bedraagt 2000 K.M. De Zuidamerikatocht is thans door Dr. Eckener definitief vastgesteld op 18 Mei a s. V ERNSTIG VLIEGONGEVAL IN AMERIKA. Zeven personen gedood. Bij vliegdemonstraties op het vlieg veld Fayetteville bij Nasville in Tenne- «ee heeft Zondag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een kunstvlieger stortte met zijn ivliegtuig waarin zich ook nog twee passagiers bevonden, midden tusschen de toeschouwers. Hierbij werden 7 per sonen gedood en 20 min of meer ernstig gewond. De inzittenden bleven onge deerd. Toen het vliegtuig, dat betrekkelijk laag boven het vliegveld demonstraties uitvoerde, in de menigte viel, maakte zich een paniek van de toeschouwers meester. Eenige slachtoffers werden .vreeselijk verminkt. Onmiddellijk werden maatregelen ge nomen om de dooden en gewonden te bergen. De verdere demonstraties wer den onmiddellijk gestaakt. Op eenige K.i\l. afstand van Alford in den staat Texas stortte de lange af stand vlieger Kelly met twee pas sagiers naar beneden. De drie inzitten den waren op slag dood. Een derde ongeluk gebeurde te Ports- mouth in New Hamptshire. Daar was een vliegtuig met twee kinderen, een jongen van 14 jaar en een meisje van denzelfden leeftijd opgestegen. Op geringe hoogte weigerde plotseling de mtor, zoodat het toestel viel en in brand vloog. De beide kin'debèn kwa men in de vlammen om, terwijl de be stuurder ernstig gewond werd. FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG BIJ LANDSTUHL VERONGELUKT. Een Fransch militair vliegtuig, moest op een oefenvlucht een noodlanding maken bij Landski hl. De raderen braken bij deze ma noeuvre, terwijl het toestel over den kop sloeg. De bestuurder werd zwaar gewond en is in den afgeloopen nacht in het stede lijk ziekenhuis overleden. De waarnemer vwam met de schrik vrij. TIJDENS EEN RONDVLUCHT BOVEN PARIJS NEERGESTORT. Zondagmorgen is boven Parijs een ernstig ongeluk gebeurd. Een der passagiersvlieg tuigen, \yaarmede ierieren Zondag plezier- ziuchten gemaakt worden boven Parijs, stortte boven 't kerkhof in de voorstad St. Denis naar beneden. Alle 3 inzittenden wer den in zwaar gewonden toestand uit de ge heel verwoste machine gehaald. ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ DUSSELDORF. Zondagmiddag werd op het vliegveld Dusseldorf-Lohausen een demonstratie gegeven van luchtacrobatiek door den luchtacrobaat Hundertmark. Alles veh- liep vlot en men was reeds tot het laat ste en hoofdnummer toe: het „over stappen" van een vliegtuig in een daar boven vliegend toestel door middel van een touwladder. De tweede maal geluk te de truck in zooverre, dat Hundert mark de touwladder vastgegrepen had. Hij kon evenwel niet de eerste sport vast grijpen en bleef onderaan bengelen. Een inzittende van het bovenste vlieg tuig liet een „noodtouw' vieren, doch het baatte niet. De man kon niet omhoog klimmen en het vliegtuig kon niet da len. De politie spreidde een valdoek uit. Het spel had reeds bijna twintig minu ten geduurd. Hundertmark kon zich niet van het touw ontdoen en werd ten slotte een geheel eind door het toestel over het terrein gesleurd. Het vliegtuig ging weer in opwaartsche richting, nog steeds den inmiddels zwaargewonden Hundertmark medevoerend. Driekwar tier duurde het vreeselijk schouwspel. Ten slotte waagde de bestuurder de da ling zeer voorzichtig Doctoren wa ren reeds toegeschoten. De man werd .ijlings meer dood dan levend naar de kliniek Golzheim overgebracht, waar hij gistsravond om 9 uur aan de bekomen verwondingen is overleden. OE LNGE.ISCHE SPORTVLIEGERS OP SCHIPHOL GELAND. Vlotte landing van negen machines. Zaterdagmiddag maakte Schiphol zich op oui ck Engelsche Sportvliegers, die een rond- pfcribt door Europa maken te ontvangen. Zooals men weet waren op 17 April een tw.ougsai Eugelsche sportvliegers vertrok- he: van Heston Air Park voor eer. tour over ymmti ondflc.te&M m Capt. V. H. Baker. Achtereenvolgens werd een bezoek gebracht aan Brussel, Keulen, Frankfurt, Stuttgart, Friedrichshafen. Mün- chen, Weenen, Praag, Dresden, Berlijn. De belangstelling van de zijde van het pu bliek was miniem Ter verwelkoming waren aanwezig de heeren Plesman, directeur der K. L. M.,Dellaert havenmeester van de lucht haven Amsterdam en anderen. Te 4.07 klonk het eerste alarm om de komst van de Engelsche luchttouristen aan te kondi- fen en een oogenblik later verwelkomde de eer Dullaert den bestuurder van de O. A. A. C. O. en zijn echtgenoote. De tocht was zeer voorspoedig geweest, te half tien was de „Cyrhet" een Noth toestel met een Gipsy mo tor uit Berlijn vertrokken, in Hannover was een tusschenlanding gemaakt. Het weer was na Hannover vrij slecht,ge worden, grondmist en onweersbuien. Het gezelschap, dat zeer tevreden was over de ontvangst hun in Hol land bereid, .vertrok spoedig per boot naar Amsterdam. De Engelsche vliegers van Schip hol vertrokken. Zondagmorgen trsscheri 11.40 uur en 12.26 uur zijn de 10 Engelsche sportvliegtuigen, die gisteren op hun rondvlucht door Europa op Schiphol aankwamen, weer van Schiphol naar Londen vertrokken. Zij vlogen via Oost ende en arriveerde nog denzelfden dag te Londen. Vermelding verdient nog, dat de leider van de Engelsche sportvliegers, captain Bakker, vroeger tijdelijk instructeur bij het Neder- landsch-Indische leger is geweest. AANBESTEDING WERKLIEDEN GEBOUW TE AMSTERDAM. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft heden aanbesteed het bouwen van een werk liedengebouw met rijwielbergplaats en diver se werkzaamheden in het ontvanggebouw op de nieuwe Oosterbegraafplaats. Laagste inschrijfster was de firma FJ Meijer en Volkert Huisman te Midden-Beem- ster voor 15848. VERHUIS AUTO TE WATER GEREDEN. Vanrsprgen omstreeks half tien is een ver- huisauto, die op wek was van Baarn naar Amsterdam, in de vaart gereden. In de cabine bevonden zich twee personen, die zich nog van te voren konden bergen. RIDDERDAG TE AMSTERAM. Onder de auspiciën van de Stichting „Fonds Ridderdagen" was gister onder lei ding van het gedelegeerd lid dier Stichting, den heer C. van Lennep in „Artis" is een ridderdag van den voormaligen machinist 2de klasse der marine S. L. Vermeer en den voormaligen sergeant der mariniers J. van Dijk, die terzake van moedig gedrag en voortvarend optreden bij de affaire van Kwassie Krom op de kust van Guinea, waar bij beiden zwaar gewond werden, werden be noemd tot Ridder M. W. O. 4de klasse. Te een uur vereenigden zich alle ridders en verdere gasten aan een gemeenschappelij- ken maaltijd, die door muziek van het Mari ne-strijkorkest werd opgeluisterd. Vervolgens had in de Koningszaal de offi cieele huldigingsplechtigheid iplaats. LOGGER GESTRAND. Tusschen de strandpalen 48 en 49 onder de gemeente Heemskerk is gistermorgen tij dens mist een Katwijksche stoomlogger ge strand. Er bestaat geen gevaar voor de op varenden. Het vaartuig zal zeer waarschijn lijk bij hoog water vlot komen. BRANDEN. Weer brandstichting te Kerkrade. Zaterdagavond tusschen 9 en 10 uur is onder de gemeente Kerkrade brand uitgebroken in de schuur van den vrachtrijder Bertholet. De schuur is tot den grond toe afge brand. Even later brak op 20C M. afstand in de nabijheid van de Duitsche grens aan de andere zijde van de straat een brand uit in de buurt van den landbouwer Lortye. Ook deze schuur is tot den grond toe afgebrand. Een zestal koeien en eenige varkens kwamen in de vlam men om. De aangrenzende boerderijen konden behouden blijven. Het staat vast, dat ook deze beide branden moedwillig zijn aangestoken. De laatste maand is in de omgeving minstens een dozijn branden aangesto ken ook alle in schuren achter boeren woningen, zonder dat de dader kon worden achterhaald. Feestzaal uitgebrand. Het bekende feestgebouw „Concordia" te Bussum is gisternacht bijna geheel door brand vernield. Tot drie uur was er een Indisch feest gevierd ten bate van het Roode Kruis. De directeur van het gebouw, de heer Padberg, had om kwart voor vijf de laatste ronde gedaan en alles in orde gevonden. Te half zes werd hij door een politieagent in i/'jn nabij gelegen wo ning gewaarschuwd, dat de vlammen uit het dak van „Concordia" sloegen. Om acht uur waren de vrijwillige en de politiebrandweer het vuur meester. De voorpui, zijmuren en het achterge bouw zijn gespaard gebleven. De zijge bouwen kregen veel waterschade, zoo dat de kerkdienst, die hier Zondag zou worden gehouden, moest worden afge last. De lokalen in de bc venverdieping, waarin de muziekschool van Toonkunst is gevestigd, zijn door brand- en water schade onbruikbaar gemaakt. Een groot aantal kostbare Perzische tapijten, door de fa. Perets uit Amster dam en door particulieren voor het feest afgestaan, zijn w or de vlammen ver teerd Nagenoeg alles was verzekerd. Het gebouw en de inventaris waren op beus polis verzekerd tegen 700.000. De plaatselijke autoriteiten waren op het terein van dan brand aanwezig. Vannacht is de woning met schuur en hooiberg van den landbouwer G. Melis aan de Kerkstraat te Beneden Leeuwen door on-, bekende oorzaak tot den grond toe afge brand. Daar de brandende gebouwen, die grooten- deek metriek gefekUiia, JflaUMÊUcJWtau- den waren, beperkte men het blusschings- brandweer goed werkt. Dat de motor weke werk tot de belendende gebouwen die behou den bleven. Een paard niet veulen en enkele varkens en kippen kwamen in de vlammen om. De schade, ten bedrage van ongeveer 20.000, wordt door verzekering gedekt. VERKEERSONGEVALLEN. r' Auto te water, een doode. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een particuliere auto op de Hobbemakade in het water van de z.g. Boerenwetering ge raakt. De chauffeur, de 23-jarige W. H. Bakker kwam daarbij om het leven. De auto moest blijkbaar voor auto, die te veel links van den weg hield, uitwijken. Vermoedelijk heeft de chauffeur van de verongelukte Essex het stuur daarbij kwijtgeraakt. In roeibootjes trok men naar de plaats des onheils en trachtte men ijlings den chauffeur uit den wagen te halen. Toen men den man bevrijd had, bleken echter de levensgeesten reeds geweken. HET GROOTSTE NEDERLANDSCHE SCHIP IN DE VAART. Officieele proeftocht van de „Johan van Oldenbarmvetdf'. De officieele proeftocht van het motormail schip „Johan van Old^nbarnevelt", dat voor rekening van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" is gebouwd door de Nederland- sche Scheepsbouwmaatschappij, heeft onder ideale weersomstandigheden op de Noordzee plaats gehad. Vrijdag had het machtige zee kasteel, dat het grootste Nederlandsche schip is in de vaart op Indië, het meër eentonige deel van den tocht: de vaart van Amsterdam naar IJmuïden, zonder passagiers volbracht In IJmuïden meerde het aan den Toeristen steiger en daar was het dat Zaterdagmorgen de zeer vele gasten van de directie der Maat schappij „Nederland'' ongeveer 500 in getal zich aan boord begaven. Onder hen bevonden zich de ministers jhr. mr. D. J. de Geer, mr. J. Donner, mr. J. Terpstra, en mr. T. J. Verschuur; voorts de commissaris van de koningin in Noordhol land en de burgemeester van Amsterdam. Voorts waren er de verschillende marine- autoriteiten, o.w. vice-admiraal L. J. Quant, commandant der Marine, de hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, vice-admiraal b.d. C. Fock en de beide waarnemende voorzitters van den Raad voor de Scheepvaart, terwijl verder tal van vooraanstaande figuren uit de wereld van handel en industrie en uit het scheepvaart- en reparatiebedrijf den proef tocht meemaakten. VERLENGING VAN UITSTEL. Bij beschikking van den minister van defensie is aan den dienstplichtige D. Zijl stra uit de gemeente Alkmaar verlenging van uitstel van zijne eerste-oefeningen ver leend. GRASVERPACHTING. Door het gemeentebestuur werd heden ten stadhuize in het openbaar verpacht het gras gewas van de navolgende perceelen: De zuidzijde van den Schermerweg, van de Stadsgracht af tot de brug bij den Om val, hoogste bieder B. Zonderhuis, 1.—. Het grasgewas, langs den Singel, van de Texelschebrug af tot de Spoorstraat, hoog ste bieder G. W. Henning 0.25. Idem, van de Bergerbritg af tot den Straat weg jiaar Heiloo, hoogste bieder J. Stoop Idem, van de Emmabrug af tot de Kabel straat, hoogste bieder dezelfde 0.50. Idem in de donkere Hout, dit is het ge deelte begrensd door Straatweg, Muziektuin Zuiderhoutlaan en Middenhout, hoogste bie der dezelfde 0.50. Het grasgewas bij de begraafplaats, ten Zuiden van de Kruislaan, tusschen den Wes- terweg en den Hertenkamp, hoogste bieder, dezelfde 0.50. Het grasgewas in den Westerhout, noord waarts van de begraafplaats af tot den kastanjeboom, hoogste bieder dezelfde 0.50. Idem, van den kastanjeboom af tot den Houtweg, hoogste bieder, dezelfde 0.50. Het grasgewas langs de Zandersloot tot de Regulierslaan, hoogste bieder H. Bakker, f 2.50. De bennen van den weg, beginnende bij de hofetede van wijlen N. Berger, tot de Kalkovensbrug, hoogste bieder H. Jansen, De westkant van den weg langs de oude Hoornsche vaart, van de draaibrug af tot de Zes Wielen, hoogste bieder dezelfde, f 1. De berm liggende langs het Kanaal in het Victoriepark, hoogste bieder dezelfde, f 21. Het grasgewas van den Heilooërdijk, het gedeelte van het N.-Hollandsch kanaal af tot den Meer- of Loodpolderweg aan beide zijden, hoogste bieder J. Winder, 6. Idem, de Zuidzijde van den Loodpolder weg af tot de Bleekersloot, hoogste bieder, 20. Idem, de Noordzijde van den Loodpolder weg af tot de Bleekersloot, hoogste bieder A. v. d. Kamer, 5. BERGEN. Brand. Zondagmiddag omstreeks kwart over twaalf geraakte het rieten dak van de wo ning van den heer C. de Reus aan de Zuid laan in brand, vermoedelijk tengevolge van het spelen met lucifers van een zoontje van den bewoner. Het gezin moest de woning ijlings verlaten. De heer B. Strooker, wonende in de nabij heid in de Breelaan, spoedde zich terstond naar den heer Nieuwland, die zich naar het brandspuitenhuis begaf en in een minimum van tijd met de motorspuit en eenige brand weerlieden op de plaats des onheils arri veerde. Binnen het kwartier na het alarm gaf de motors puit reeds met 2 stralen water. Om één uur was men de brand meester. Het dak brandde voor 't grootste gedeelte af; overigens bleef de woning behouden, of schoon de inboedel waarvan slechts een enkel stuk gered kon worden, belangrijke waterschade bekwam. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Huis en inboedel waren verzekerd. De Fordmotorspuit werkte perfect en Ber gen mag zich gelukkig hee+en een dergelijke brandspuit in 't bezit te hebben. Ook nu weer bleek dat die omaaiaate dar lijks wordt nagezien zal mede wel oorzaak zijn, dat zoo spoedig water kon worden ge geven. BOTSINGEN IN HANNOVER. HAMBURG, 29 April. Zondag hield de Nationaal Socialistische Arbeiderspar tij voor Hannover hier een landdag waar bij het tot botsingen met communisten is gekomen, 's Middags werden bij deze bot singen twee personen gewond, 's avonds had een nieuwe vechtpartij plaats waarbij de politie tusschenbeiae moest komen. Ver scheidene personen werden gewond; ook een politieagent liep verwondingen op. INCIDENTEN TIJDENS EEN VERGADERING. BLAUBUEREN, 28 April. Eenige rijks- banierleden. waren uitgenoodigd, een ver gadering der soc; derrieraten bij te wonen Toen zij zich uit Ulm in autobussen naar Blaubueren begaven, werden zij ge volgd door twee auto's met nat. socialisten In het vergaderlokaal kwam het tot inci denten waarbij 10 personen werden ge wond. Schieten. Bijz. Vrijwillige Landstorm, afd. Alkmaar. Donderdag vond de prijsuitreiking plaats van den onderlingen wedstrijd van de af- deeling Alkmaar van den B. V. L. De heer L. R. de Kort, voorzitter der rege lingscommissie, opende om 8 uur de ver gadering. Hij heette allen hartelijk welkom in het bijzonder den heer P. L. Oolders, ad ministrateur van het Verband Alkmaar, v. d. B. V. L. en de heer G. B. C. Vasbinder, secre taris der Plaatselijke commissie. De comman dant van ihet Verband, majoor Brederode, was tot zijn spijt verhinderd te komen. Na eenige besprekingen o.a. over den wedstrijd tegen de Burgerwacht, welke plaats heeft op 30 April en 1 Mei a.s., werd over gegaan tot de uitreiking der prijzen. De voor zitter memoreerde nog even, dat door 43 leden aan den wedstrijd werd deelgenomen en dat mooie resultaten werden verkregen. Hij bracht voorts dank aan alle milde gevers der fraaie collectie prijzen. De medaille van den burgemeester van Alkmaar werd als negenprijs uitgereikt aan den heer G. H. N. Weel met 51 negens. De wedstrijd liep over 6 series van 10 schoten, terwijl de schutters waren verdeeld in drie klassen. De prijzen werden als volgt behaald; Klasse A. 1. J. Schoonhoven met 586 punten 2. C. M. Besteman 577 3. Th. van Gijzen 576 4. C. van Dam 572 5. G. B. C. Vasbinder 569 6. a van Dijk 7 R. G. van Mastrigt 8.' T. Wolzak 9 D. Dirkmaat Klasse B G. Thesing met J. Groothuizen P. Zentveld P. H. P. van Rassel P. Ris 6. J. C. Louwe 7. R. de Vries 8. L. R. de Kort 9. Jac. Bruin G. H. N. Weel P. Schuit A. de Leeuw P. Pover Klasse C. 10. 11. 12. 13. 1. W. Moreels 2. C. van Diepen 3. D. R. Appelman 4. H. W. Bronswijk 5. J. Winder 6. C. Denneman 7. J. Huisman 8. S. Vreeker met gjNM» 551 549 547 547 544 540 538 534 530 529 514 514 501 500 453 445 411 De heer de Kort, die de prijzen op de 'L- eigen prettige wijze uitreikte, sloot hienS het officieele gedeelte van den avond, waar na men nog geruimen tijd gezellig bij-een- bleef. ALKMAAR, 28 April 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en Driizen als volgt: 57 Vette koeien 260430,han. del stug; 11 Vette kalveren 60—140- Vette kalveren per ned. pond 1.20—1 50! 148 Nuchtere kalv. (slacht) 8—20* 486 Vette Varkens zware per ned. pond o!ö8—- 0.74; Zouters 0.730.74 per ned. pond, handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 28 April 1930. Op dehe- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 630 vette koeien, le kw 1.10—1.17; 2e kw. 0.92—1.06; 3^ kw. 0.70—0.86; mindere soorten 0.64— 0.70 per K.G. slachtgewicht; 70 melk- en kalf koeien 280—360 per stuk; 116 vette kalveren, le kw. 0.860.96: 2e kw 0.78-/ 0.86; 3e kw. 0.70-ƒ 0.76; m K.G. levend gewicht; 257 Nuchtere kalveren 8—16; 45 Schapen 36—41700 var kens, vleeschvarkens (90—110 K.G.) 0.84 0.85; zware varkens ƒ0.82—0.84- vette varkens 0.80—0.82; 91 Paarden 100—200 per stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 28 April 1930. Langendijker Groentenveiling. Peen 0.70; Roode Kool le s. 2.50—/. 4.70; Gele Kool le s. 3.50; Deensche Witte Kool 0.60—0.80; Uien 0.50—0.60; Grove Uien 1.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 2500 K.G. Peen; 7000 K.G. Roode Kool; l >0 K.G. Gele Kool; 4000 K.G Deensche Witte Kool; 150O K.G. Uien. AQakyagjfón jmw dmdlooxs ui«ioo»)> i sïaatSlëeningén. 5 1918 ,-^T BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 4 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Berkels' ratent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit 1NDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting 'Anaconda 4 Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. j Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito aetions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 'i Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. - Dordtscbe Petr, Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber t Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot 4 i' i t X i K 1 Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific V Wabash - •Exdividend. fExolaim. Vorige koers 102'Vis 1731/, 194'% 154 550 294$ 110 Va 1401/4 136'/, 50 94 358','4 480 73'3/u 132'/, 1027% 42'% 1887, 318 523 3857, 147 122 GO'/n 191 1567a 987, 394 412'/, ïeoi/s 143 99 154 113 6»/is 39 34 Vs 177 74 701/. 84 3427, 379 3621/, 557, 21'Vis 226 57 Koers van heden te pl.m. pl.m. pl.m 1.30 1.45 2.— 173-4 545 295 115 114'/,-6 114-J 140 131-2 34U/, 480 475-80 473-5 741/, 42-7,8 188 522 522-3 385 385 195 194-5 194-4 412 411J-2J 4104- 1601/, 1407, 140-7, 140«/, 99 113 6'Tis - 85 85 84 342 342 342 375 375 375-6 362 361-2 362 22 547, 56 56 56* pl.m 2.15 114-5'/ 137 50 474-5 103 42'/» 194-'/, 411 139-4ÖJ 6'/« 177 342 375 361 22'/» 56 PROLONGATIE vorige koers 37, pCl. heden 37» pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen i i Parijs Brussel (Belga) Bazel 1 Weenen p. Scb. 100. Kopenhagen 1 Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL'. New-York Italië X i i l~ ',i£& Verige koers 12.07'VK 59.3U/, 9.75 34.69 48.161/j 35.027, 66.55 66.SO 66.527, 2.481/, 13.05 Koets op heden 3 uur 12.07'/, 59.32 9.74»/. 34.70 48.17 35.06 66.527. 66.777. 66.527. 2.48*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8