DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. V). tot 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. "het engelsche parlement weer bijeen. Buitenland ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: 'I Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. HOSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. UOmilUACi 30 APK1L 1930 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Verschillende belangrijke vraagstukken aan de orde gesteld. De houding tegenover Britsch-Indië. Gisteren is het Engelsche Lagerhuis weer bijeen gekomen na eenigen tijd op reces te zijn geweest. Deze eerste vergadering na het reces was yooral belangrijk om een aantal vragen, die aan de orde kwamen. Daar was in de eerste plaats de ontwapeningskwestie. Den premier werd gevraagd, of hij eenige nadere ver klaringen kon afleggen in verband met den huidigen stand der ontwapening, resuïteeren- de uit de vlootconferentie en of er nog ver dere onderhandelingen hadden plaats gehad iten doel hebbende het afsluiten van een vijf- mogendhedenovereenkomst. MacDonald ant woordde, dat hij omtrent het eerste gedeelte van de vraag geen nadere verklaring kon afleggen. Het tweede gedeelte beantwoordde hij ontkennend. Niet minder belangrijk was de vraag van „Baldwin aan den minister van Indië, of deze een verklaring kon afleggen omtrent den toestand in Britsch-Indië. De minister antwoordde, dat hij met be trekking tot de ontwikkeling van dag tot dag van de ongehoorzaamheidscampagne weinig nieuws meer kon mededeelen, buiten dat wat in de pers verschenen was en dat over het algemeen volledig en juist was ge weest. Gisteren werd nog gemeld, dat er Zondag onlusten waren in Madras, waar de politie zich genoodzaakt had gezien op de menigte te vuren. Verdere verklaringen kon de minister niet afleggen omtrent de huidige situatie, welke de volle aandacht had van de Engelsche en de Indische regeering. Ondervraagd over de Anglo-Russische on derhandelingen zeide minister Henderson, dat den lóden April het tijdelijk handelsver drag tusschen Engeland en Sovjet-Rusland was onderteekend. Op het oogenblik werden er onderhande lingen gevoerd over de afsluiting van een tijdelijke overeenkomst inzake de regeling van zekere visscherij-problemen, welke on derhandelingen hun einde naderden. Ook zouden waarschijnlijk binnenkort onderhan delingen worden geopend over de afsluiting van een definitief handels- en navigatiever- drag ter vervanging van het reeds afgesloten tijdelijke. De voorstellen der Britsche regee ring inzake een formeele conventie betreffen de de toepassing van de met de voormalige keizerlijke regeering afgesloten verdragen waren ook medegedeeld aan de Sovjet- regeering. De onderhandelingen inzake de schuldvorderingen en tegenvorderingen, zoo wel tusschen de regeeringen als van parti culieren, werden eveneens voortgezet. Dan zeide minister Henderson nog in ant woord op een vraag inzake de Engelsch Egyptische onderhandelingen, dat de Egyp tische delegatie bij het hervatten der onder handelingen gistermorgen verklaard had, dat de koerier, dien zij naar Egypte had gezon den, onmiddellijk na het verdagen der onder handelingen op 17 April nog niet was aange komen. Onder deze omstandigheden verzocht de Egyptische delegatie de zitting te verda gen tot Maandag a.s. Mocht de koerier eerder aankomen, dan zouden de onderhandelingen vroeger hervat kunnen worden. Men ziet, dat er heel belangrijke kwesties naar voren werden gebracht. En de aller belangrijkste was voor Engeland misschien wel die t. o. v. den toestand in Britsch-Indië Het antwoord, dat de minister daarop gaf, zal echter wel niet velen bevredigen. Nog steeds heeft Engeland zijn houding tegenover Gandhi niet scherp gesteld en ook uit het ant woord van den minister kan men niet bepalen, wat Engeland precies van plan is. DE ACTIE VAN GANDHI- Arrestaties in Calcutta. Gisteren zijn vijf politieke verdachten ge arresteerd als gevolg van een nauwkeurig onderzoek in de stad ingesteld. De karrevoerders werkten gisteren niet om ■te protesteeren tegen het feit dat eenigen hunner vertegenwoordigers schuldig zijn be vonden in verband met de ongeregeldheden van den laatsten tijd. De aanval op het zoutdepót. Gandhi heeft Zaterdag het voornemen te kennen gegeven dezer dagen een aanval te doen op het regeerings-zoutdepöt in het dorp Dharasna. Hij heeft daarbij te kennen ge geven dat hij daarbij alleen vergezeld wilde zijn van reine menschen die „Khaddar" (in- emsehe stof) droegen, geen drank dronken en uitheemsche stoffen boycotten. Hij zo: van anderen zelfs geen voedsel of water aan nemen. In dit verband wordt er de aandacht op gevestigd dat Ghandhi bij het begin zijner campagne het denkbeeld uitschakelde van een aanval op de zoutdepöts der regeering we- g^ns de mogelijkheid dat de autoriteiten op Aanvallers zouden schieten, Bij die gele genheid heeft Gandh: te kennen gegeven dat 1 de naam „zoutdief' hem door zijn tegen standers gegeven, hem beter beviel dan die van „mahatma" (heilige man) zooais zijn vrienden hem noemden. Ieder kon, zoo zei hij, mahatma worden door een lendendoek aan te doen en eischen te stellen ten aanzien van eten en drinken, maar het was niet zoo gemakkelijk een zout dief te zijn. Wat men tot dusver gedaan had was volgens Gandhi nog maar kinderspel, maar met den aanval op het zoutdepót zou het ernst worden. Intusschen blijkt het zoutdepót waarop Gandhi het oog heeft, geen regeeringsdepót te zijn maar aan particuliere fabrikanten te behooren. De nieuwe persverordening. De nieuwe persverordening, waarbij de perswet van 1910 weer wordt ingevoerd, gaat blijkens de berichten in de Engelsche bladen verder dan die wet; trouwens bij de uitvaardiging der verordening werd reecis te kennen gegeven dat de bepalingen aan de huidige omstandigheden zouden worden aan gepast. Zoo zal het nu ook mogelijk zijn drukpersen in beslag te nemen en wordt het strafbaar gesteld om iemand aan te sporen of op te hitsen om de toepassing der wet of de handhaving van recht en orde te belem meren of eenig misdrijf te plegen of om de betaling te weigeren of uit te stellen van be lastingen of andere aan de regeering of eeni ge plaatselijke autoriteit verschuldigde beta lingen of van pacht van bouwland. Ook wordt het als een strafbaar feit be schouwd om rijks- of plaatselijke ambtena ren te bewegen hun ontslag te nemen of in de vervulling van hun taak te kort te schie ten, gevoelens van vijandschap of haat te bevorderen tusschen de verschillende klas sen van Z.M.'s onderdanen of de aanwer ving voor den militairen dienst of de politie te bemoeilijken. Sen Goepta herkozen als mayor. Sen Goepta, die^op het oogenblik een ge vangenisstraf van zes maanden ondergaat, is voor de vijfde maal met algemeene stem men als mayor herkozen. Cauties van bladen geëischt- Het nieuwe decreet op de pers is met den grootsten spoed in werking gesteld in het gebied van Delhi, waar de regeering een cautie van vijfduizend roepies eischte van drie nationalistische dagbladen, van vierdui zend roepies van een bekend weekblad, en van tweeduizend roepies van een panislamie- tisch orgaan De verschijning van al deze bladen zal morgen worden verboden tenzij de cauties onverwijld worden gedeponeerd. Een verklaring van Wedgwood Benn. Wedgwood Benn, de minister voor Indië, heeft gistermiddag, zoo meldt het Hbld., bij de hervatting van de matig bezochte zitting van het Lagerhuis, na het Paaschrecès, een verklaring afgelegd over de beroering in In dië. Benn sprak voornamelijk over de op stootjes te Chittagong en Pesjawar. Hij zei de, dat hij het volkomen eens was met de door den onderkoning genomen maatrege len (afkondiging van den staat van beleg en perscensuur). De reden hiervoor werd uit eengezet in een verklaring van Lord Irwin. Hij kon thans slechts zeggen, dat de Brit sche en Indische regeeringen haar voortdu rende aandacht aan de gebeurtenissen schon ken. Gandhi over de persordinnantie. In een verklaring over de nieuwe persor dinnantie verklaarde Gandhi het volgende: „Ik hoop, dat de tijd voor tamme onderwer ping aan de voorschriften van onzen Brit- schen overheerscher voorgoed voorbij is". Gandhi en de journalisten. Gandhi spoorde de journalisten en uitge vers aan, te weigeren de vereischte cautie te storten en in plaats daarvan de publicatie te staken of de autoriteiten te tartten te confis- keeren wat hun goeddacht, doch zij waren niet bij machte den geest van het volk te con- fiskeeren Verscheidene bladen staken hun verschijning. Ten gevolge van den eisch krachtens de nieuwe persordonnantie tot het deponeeren van een waarborgsom gelijkstaande met een bedrag van 45.000, besloten verscheidene Indische bladen hun verschijning te staken en slechts een mager gemeenschappelijk bul letin uit te geven. Aangekondigde annuleering van katoencontracten. De Kamer van Koophandel ontving uit Delhi een telegram van de vereeniging van katoenhandelaars met de mededeeling, dat alle verscheepte .goederen zullen worden ge weigerd, en eveneens een telegram uit Bom- bay van de vereeniging van inlandsche han delaars met het dreigement van een even- tueele annuleering van contracten. De Ka mer antwoordde, dat zij weigerde zich te bemoeien met politieke zaken, doch bleef vasthouden aan de onschendbaarheid van het contract. TOENEMENDE OPSTAND TEGEN NANKING. J Samengaan van Noord en Zuid tegen Tsjang Kai Sjek? Er wordt volgens den correspondent van de „Daily Telegraph" te Peking zeer groot gewicht gehecht aan de overeenkomst welke tusschen de Zuid-Chineesche provincies Kwangsi en Kwangtoeng getroffen is om zich gezamenlijk aan te sluiten bij het noor delijk verbond tegen de regeering van Nan king. Hierdoor is een combinatie ontstaan van de provincies Kwangtoeng, Kwangsi, Hoe- nan, Honan, Sjangsi en Hoepei benevens het groote gebied ten W. hiervan, zoodat Nan king alleen nog maar de kustprovincies over houdt rond Sjanghai en voorts Zuid-Sjan- toeng en het Jangtsedal tot Hankau. Op Mantsjoerije wordt bij voortduring druk uitgeoefend om zich bij de combinatie aan te sluiten. Tsjang Kai Sjek beseft den ernst van den toestand volkomen; hij ver sterkt zijn verdediging op beide fronten, maar de voorgenomen aanval der Kwang- provincies door Hoenan op den Jangtse maakt de moeilijkheid der verdediging nog grooter. Er is volgens den correspondent van de D.T. intusschen weinig hoop op een duurza- men vrede als uitvloeisel van het huidige conflict. Het is onwaarschijnlijk, dat een overwinning van de combinatie tegen Tsjang zal leiden tot een permanente en stabiele re geering, daar de verschillende generaals het alleen eens zijn over het beginsel van een ne derlaag van Tsjang Kai Sjek. De omver werping van dezen zal naar de meening van den correspondent slechts leiden tot bin- nenlandsche oneenigheid en een voortzetting van den burgeroorlog. WIE-WORDT PRESIDENT VAN FRANKRIJK? Nu reeds namen genoemd. De „Echo de Paris", sprekend over den opvolger van president Doumergue, dien het Congres het volgend jaar ie Versailles moet kiezen, schrijft: „Nooit is* een verkiezing openlijker besproken, en ondanks den af stand van een jaar houden de politieke par tijen er zich reeds ernstig mee bezig". Het blad vermeldt de namen van hen, die veelvuldig worden genoemd. Allereerst de voorzitters van Senaat en Kamer, Doumer en Bouisson; vervolgens uit den Senaat Lebrun, Clémentel, Péret en Ohéron, en uit de Kamer Briand, Bouilloux en Laffont. Volgens het blad zouden Doumergue en Poincaré elke nieuwe candidatuur voor het presidentschap der republiek weigeren. DE ONTWAPENINGSCOMMISSIE VAN DEN VOLKENBOND. In goed ingelichte kringen te Genève is men van meening, dat de oorspronkelijk op midden Juli bepaalde bijeenkomst van de Ontwapeningscommissie van den Volkenbond voorloopig tot November of December zal worden uitgesteld. Men is n.1. de zienswijze toegedaan, dat een zoo spoedige bijeenkomst van de commissie een te moeilijke situatie in het leven zou scheppen, aangezien zij nau welijks tot tastbare resultaten zou kunnen leiden. Naar verluidt, zou men den afloop willen afwachten van de te Londen voorbereide directe Fransch—Italiaansche onderhande lingen, welker resultaten van beteekenis zul len zijn voor den ontwapeningsarbeid van den Volkenbond. VLIEGTUIGEN VOOR DEN VOLKENBOND. De Volkenbondscommissie voor arbitrage en veiligheid besprak gisteren het probleem van faciliteiten, toe te kennen aan vliegtui- gen, gebruikt door den Volkenbond voor het verkrijgen van snelle verbindingen ingeval van oorlogsgevaar. De Duitsche gedelegeerde Goeppert stelde voor den Volkenbond geen eigen vliegtuigen te geven, doch gebruik te maken van vlieg tuigen der beschikking gesteld door de ver schillende regeeringen. De algemeene debat- ten werden verdaagd teneinde de Britsche delegatie gelegenheid te geven een ontwerp- conventie voor te bereiden, waarin het stand punt der Britsche regeering zal zijn ver werkt. STEEKPENNINGEN IN BERLIJN- De „Stadtoberinspëktor" Borchard van het Berlijnsche schoolbestuur wordt ervan beschuldigd bij het vergeven van nieuw te bouwen scholen en inrichtingen steekpennin gen ten bedrage van 186000 Mark te heb ben aangenomen, en te eigen bate aangewend De beschuldigde is uit zijn functie ontheven De zaak is in handen gegeven van de justitie HET CONFLICT MET PRINS CAROL. Naar van welingelichte zijde vernomen wordt, moet de breuk tusschen den voormall en Kroonprins Carol en Mevr. Lupescu als onherroepelijk beschouwd worden. Terwijl men in regeeringskringen hieraan niet al te veel beteekenis toekent, wordt in de milieu's, die Carol vriendschappelijk gezind zijn, ver klaard, dat men thans rekening moet houden met de groote activiteit van Prins Carol, die zal trachten zijn terugkeer naar Roemenië door te zetten. Men spreekt reeds over een nieuwe bijeenkomst van den regentschaps- raad en herstel van den toestand vóór de in werkingtreding van de Carol-wet. Jorga, de vroegere gouverneur van Carol heeft van hem het verzoek ontvangen een stap te on dernemen tot verzoening van de Koningin Moeder en Helene en hemzelf. Prof. Jorga zou reeds desbetreffende stappen gedaan heb ben. Naar verluidt zou echter Prinses Helene niet willen weten van een verloving met haar vroegeren verloofde. Jorga, die thans in En geland vertoeft, zal na zijn terugkeer naar Roemenië te Parijs belangrijke besprekingen voeren met Carol. 969 ONTROUWE RUSSISCHE AMBTENAREN ONTSLAGEN. Naar uit Moskou gemeld wordt, zijn in de Russische spiritusbrander^ trust groote ver duisteringen ontdekt. Volgens een officieele mededeeling zijn onmiddellijk 969 ambte naren op staanden voet ontslagen uit hunne functies. Er wordt een onderzoek ingesteld om de verduisteringen na te gaan. DOOR PETROLEUM GEDOOD. Een eigenaardig ongeluk in Amerika. Te Oklahoma werden een vrouw en twee kinderen gedood, doordat onverwachts een golf petroleum opspoot uit een onlangs ont dekte bron in Zuid-Oklahoma. De pijp barstte tengevolge van den hevigen druk en de ontsnappende olie stroomde een keuken binnen. Toen men de lijken vond, waren zij onherkenbaar. HET DRANKVERBOD IN AMERIKA. Ook de heupflacon verboden. Voor de eerste maal sedert de invoering der drankwet zijn, zoo meldt de correspon dent te New-Vork van „Times", de rijksauto riteiten er toe overgegaan menschen te ar resteeren wegens het drinken van hun eigen drank in openbare gelegenheden. Vrijdag avond laat hebben rijksambtenaren een inval gedaan in de grootste nachtclub van Broad- way; zij arresteerden en gasten die in het bezit waren van heupflacons met drank. Een groote menigte buiten juichte de arrestanten toe; het verkeer was korten tijd gestremd en de taxi-chauffeurs begroetten de rijksambte naren met getoeter. De hoofdcommissaris van politie van New- Vork, Whalen, heeft intusschen al te kennen gegeven dat hij er-niet aan denkt met de rijksautoriteiten samen te werken bij den aanval op degenen die heupflacons dragen Als dergelijke invallen te New-York worden voortgezet zou de politie zich er volgens hem toe bepalen de orde te handhaven onder de menigte op straat. Wat de naleving van het drankverbod betreft zou de politie zich alleen concentreeren op invallen in „speakea- sies" (verboden drankgelegenheden) die door bendeleden en andere ongewenschte elementen worden gefrequentreerd. De eigenaars van „speakeasies" vinden vol gens den ,,Times"-correspondent het optre den der rijksambenaren tegen het drinken in het openbaar in plaatsen waar geen drank wordt verkocht natuurlijk best, daar zij ver wachten dat hun eigen zaken er door zullen toenemen. De correspondent vertelt er nog bij dat de eigenaar van een particulier huis dicht bij de club waar de inval plaats had het noodig heeft gevonden een opschrift aan te brengen luidende: „particulier huis; niet bellen" om zijn perceel te onderscheiden van de „speakea sies" er omheen! MOTORONGELUK BIJ TRAUTENAU. In de nabijheid van de Trautenau is een motorfiets met drie personen in een bocht tegen een hoop steenen opgereden, waardoor de motor over den kop sloeg. De bestuurder kwam met den schrik vrij/de beide andere personen werden gedood. Toen de bestuur der dit zag, trachtte hij zelfmoord te plegen Met ernstige verwondingen werd1 hij naar het ziekenhuis overgebracht. IN ZUID-AFRIKA EEN LIFTKOOI NEERGESTORT. In een mijn in Zuid-Afrika zijn naar uit Kaapstad gemeld wordt, bij het neerstorten van een liftkooi 11 inlandsche werklieden gewond. De kooi stortte honderden meters omlaag; de bestuurder was op slag dood. BLOEDIGE BOTSINGEN TE LODZ. Gister is het volgens berichten in de „Przeglons Wieczorny" tijdens de uitbeta ling van werkloozenuitkeeringen te Lodz (Polen) tot ernstige ongeregeldheden geko men tusschen Communisten en Sociaaldemo craten. Er had een bloedige botsing plaats, waarbij verscheidene arbeiders gewond wer den. De politie slaagde erin de orde te her stellen. Onder de communisten bevonden zich ook twee Sejm-afgevaardigden, van wie er een gearresteerd is. WEER EEN NIEUWE POGING TOT OPSTAND IN DE GEVANGENIS TE COLUMBUS. De gevangenen van het tuchthuis te Co lumbus hebben gisteren een nieuwe poging ondernomen om uit te breken. Politie en troepen militairen hebben de muiters bescho ten. Er werden vijf gevangenen gewond. De staat van beleg afgekondigd. Naar gemeld wordt inzake de muiterij in de gevangenis te Columbus (Ohio) zijn tij- dens het ingrijpen der militairen 20 gevan genen deels zwaar gewond. De directeur det gevangenis is afgezet en vervangen door een overste bij de infanterie. De staat van beleg is afgekondigd, daar men aanneemt, dat 'de gevangenen in verbinding staan met perso nen buiten de gevangenis. In verband met het toenemend aantal ge vallen van ordeverstoring in gevangenissen heeft de regeering opdracht gegeven drie mi litaire kazernes in te richten voor gevange nen, aangezien zij van meening is, dat de muiterijen in de eerste plaats het gevolg zijn van de overbevolking der gevangenissen ten gevolge van de iprohibitiewet. De muiterij nog niet geëindigd. Het tuchthuis te Columbus is in verband met den nieuwen opstand der gevangenen thans militair bezet. De bevelhebber der troepen heeft het „standrecht" afgekondigd. Honderden gevangenen zijn als gevolg van de overstrooming naar andere "strafinrichtin gen overgebracht. De muiterij kan, in weer- wil van alle genomen veiligheidsmaatregelen nog niet als geëindigd beschouwd worden. DE AANSLAG OP DE SOVJET AMBASSADE. Naar vernomen wordt heeft de regeering te Warschau een belooning van 5000 Zloty uitgeloofd, voor hem, die inlichtingen weet te verstrekken, waardoor de arrestatie moge lijk gemaakt wordt van den dader van den aanslag op de Sovjet-ambassade. De „Izwestia" over den bomaan slag. De „Izwestia" schrijft, dat de aanslag op de Russische legatie te Warschau een poli tieke gebeurtenis is, die in de geheele wereld ongerustheid moet scheppen, aangezien het hier om Heat, of de vreedzame betrekkin gen tuMphen de volkeren afhankelijk mogen worden^gesteld van zuiver toeval Deze situ atie dwingt de Poolsche regeering er toe de ware schuldigen aan den aanslag té ontdek ken, die door het leggen van den bom den vrede tusschen twee volkeren in gevaar brengt. De indruk bij het publiek. Over den aanslag wordt nader nog ge meld, dat deze in breede Sovjetkringen groo^ te verontwaardiging gewekt heeft. Er wer den verschillende moties aangenomen, waar in er op wordt aangedrongen, dat de regee ring een krachtige garantie verwerft, dat de Russische legatie te Warschau op normale wijze werkzaam kan zijn. INBREKERS TE BERLIJN GEARRESTEERD. Ook de schuldigen van den in braak bij de Diskontgesellschaft? Gisteravond laat werd het „overvalcom- mando" gealarmeerd naar een huis in de Flemmingstrasse in Moabit, waar de eige naar van een sigarenwinkel twee inbrekers ontdekt had, die op het punt stonden om van uit de kelder door de zoldering heen in te breken. Toen de politie arriveerde, sloegen zij op de vlucht, doch konden worden achter haald en gearresteerd. Het bleek, dat het de beide broerders Sass waren, die nog steeds onder verdenking staan schuldig te zijn aan den inbraak bij de Diskontgesellschaft in Januari 192'8. Er werden talrijke inbrekers werktuigen op hen gevonden. HET HOOGVERRAADPROCES- MATSCHEK. Doof het Gerechtshof bij de verdere be- handeling van de hoogverraadzaak-Mat- schek aan een kruisverhoor onderworpen, verklaarde de verdachte Hadschjia Profossor Jellatschitsch in het geheel niet te hebben gekend. Met Regitsch heeft hij eens over MatsChek gesproken, daar hij wist, dat men een aanslag op laatstgenoemde voorbereidde. Ook tegen Kroatischen emigranten was een aanslag op touw gezet. Van Begitsch heeft hij geen geld ontvangen. Het geld voor de ontplofbare middelen heeft hij uit de Kroati sche studentenkas genomen, welke hij be heerde. Hadschjia besprak verder ook Raditsch, dien hij den Gandhi der Kroaten noemde. Verdachte verklaarde beschouwd te willen worden als den vertegenwoordiger der Kroatische gedachte. Krotië wordt naar zijn meening financieel verwaarloosd. Voor ae Servische gedachtenwereld is het teekenend. dat het nieuwe spoorwegmateriaal, dat Duitschland op rekening der herstelbetalin gen aan Zuid-Slavië levert, het opschrift „Servische Sporwegen" draagt. In het leger is geen enkele Kroatische Generaal te vin den, terwijl men oök onder de hoogere staats ambtenaren de Kroaten tevergeefs zoekt. De zitting werd dan verdaagd. COMMUNISTISCH LEIDER TE WARSCHAU GEARRESTEERD. De politie te Warschau heeft een der voor* naamste communistische leiders in Polen, Alexander Granas, gearresteerd. Granas was jarenlang lid van de commu nistische partij-Moskou en behoorde inder tijd tot de meest vertrouwde medewerkers van Lenin. x A

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1