ASPIRIN LANDBOUW en VEETEELT. In 'f begin van den zomer eenig op de wereld Kerk en school Rechtszaken komen vaak nog koude dagen voor. Denkt er aan, bijtijds A s p ir i n -Tabletten te nemen. L«t op oranja band en Bayarkruls. Prijs 75 dj.' V ermenigvuldigingscijfer der In- H komstenbelasting 1930 31. De voorzitter deelde mede dat dit cijfer thans voor de laatste maal wordt vastgesteld, 'aangezien met 1 Mei 1931 de bepalingen aangaande de financieele verhouding van rijk en gemeenten ingaan, i B. en W. stelden voor, gezien de belang rijke inkomsten en nog te wachten navorde ringen en de voldoende kasmiddelen, om de bevolking thans zoo min mogelijk te belasten jen het cijfer te houden op 0.9. Alhoewel in [het afgeloopen jaar de inkomsten der bevol king zoodanig waren, dat dit 'n gevoelige te- jrugslag zal geven op de gemeentelijke in komsten, zijn B. en W. van meening, dat zij door zuinig beleid dit jaar rond kunnen ko [men. Er zijn de laatste jaren veel goede za- j'ken tot stand gebracht en de openbare gebou- i.wen en diensten zijn thans in 'n zoodanigen goeden stand van onderhoud, dat, behoudens onvoorziene gevallen, een zuinig beheer mo gelijk maakt het cijfer te houden op 0.9. Dit werd met algemeene stemmen aldus vastge steld. Nadat nog was besloten het grasgewas aan den Twuijverweg en Otterplaatje voor '1930 te verhuren aan P. Deutekom, voor resp. 10 en 5 per jaar, sloot de voorzitter de vergadering. c. NOORESCHARWOUDE. Vergadering „Onderling Hulpbetoon Maandagavond kwam deze vereeniging in een buitengewone ledenvergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. Kuiper, opende met een woord van welkom aan leden en pers. Spr. was verheugd over de goed: op komst en zeide, dat volgens besluit van de 'gehouden jaarvergadering een buitengewone ledenvergadering, uitgeschreven zou worden, waar dan de Ziektewet ter sprake zou komen Dit is thans het geval. Met den wensch dat de besprekingen in het belang der vereeniging mogen zijn, ver klaarde de vergadering voor geopend. Bespreking Ziektewet De voorzitter leidde dit punt in. Spr. zei- de, dat alle vaste arbeiders, werkzaam in be drijven, welke het maken van winst beoogen, hieronder vallen. 1 Maart na het verlaten der dienstbetrekking zijn deze arbeiders nog verzekerd. Verder noemt de wet losse arbei ders en los-losse arbeiders. De losse arbei ders zijn nog 6 dagen verzekerd na het ver laten der dienstbetrekking. Zij dienen een arbeidskaart aan te vragen bij de Raden van Arbeid en moeten deze kaart dan na af loop der dagtaak door den werkgever laten afteekenen. Spr. voorziet voor deze arbeiders veel ongemak bij de uitvoering der wet. De Ziektewet wordt uitgevoerd door 51 bedrijfs- vereenigingen bij de wet erkend. Spr. gaf de losse arbeiders den raad om voor het geheele percentage lid te blijven. Voor de vaste arbeiders is het voorstel om zich voor 20 te verzekeren bij de plaatse lijke vereeniging, daar zij volgens de Ziekte wet voor 80 verzekerd zijn. Voor deze vaste arbeiders had men ge dacht aan een premie van 2 cent voor iederen gulden uitkeering. Spr. gaf hierna het woord aan de vergadering. Verscheidenen namen van deze gelegen heid gebruik. Het bestuursvoorstel is een uitkeering van 'f 6 per week tegen een premie van 12 cent. Door den heer J. Visser werd voorgesteld een uitkeering van 5 tegen een premie van 10 cent, daar dit meer in overeenstemming komt met het werkelijke loon, als de werk nemer 80 van zijn loon volgens den Ziek tewet uitgekeerd krijgt. Het bestuursvoorstel werd aangenomen met 65 stemmen voor, 9 tegen en 1 stem blanco Het voorstel-Visser kwam hierdoor niet in stemming. De nieuwe regeling gaat Maandag 19 Mei in. Benoeming commissie Regiemenis- herziening. De voorziter zeide, dat hieraan reeds eer der behoefte gevoeld is, waarom thans voor gesteld wordt 'n commissie te benoemen. Uit de leden werden gekozen de heeren D. Koop man en A. Sjoerds, terwijl de commissie ver der zal bestaan uit de heeren P. van Dijk, D. Kansen en J. Kuiper, vormende het dage- lijksch bestuur. Rondvraag. Medegedeeld werd nog dat degene die zich voor 20 uitkeering willen verzekeren, dit >innen een maand kunnen doen. Na eenige besprekingen volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdagmorgen werden door den heer C. Duif de eerste tomaten aangevoerd. de langendijker groenteveilingen. Ook de afgeloopen week bracht nog geen verbetering in de ongunstige toestanden van den Langendijker tuinbouw, integendeel de prijzen liepen nog achteruit, vergeleken met de week, aan deze voorafgaande, toen de prijzen al slecht waren. De pogingen van een aantal tuinders, om door een meer stelselma- figen aanvoer, betere prijzen te krijgen, zijn uitgeloopen op een mislukking, wat van te voren trouwens wel te voorspellen was, daar zij van iederen organisatorischen inslag ge speend waren. Bovendien heeft het weer er niet toe bijgedragen om de mogelijkheid ,van een prijsstijging in de hand te werken Het zachte weer bracht jonge groenten aan de markten en men kan het bijna op zijn .vingers natellen, dat de stapelproducten geen hooge prijzen zullen bedingen, als b.v. de spinazie waardeloos is. Bij zomersch weer, als we in de afeeloooen week hebben gehad, zijn de winterkool en de ingekuilde bieten en wortelen, de op hoopen staande uien en andere niet versche groenten niet bijzonder in trek. Dan zijn de voorwaarden geschapen voor een ongeanimeerde stemming op de Langendijker groenteveilingen en is het voor de tuinders hier de dood in den pot. De ge houden voorveiling van rabarber, aan de Langendijker Groentecentrale, waarbij de kooplust beneden het nulpunt bleek te staan, demonstreerde nogke§jis duidelijk, hoe precair de toestanden in den tuinbouw zijn en voor spelde niet veel goeds voor de naaste toe komst. Er werd immers zoo goed als niets verkocht, wat er wel op wijst, dat ook de kooplui de vooruitzichten niet bijzonder roos kleurig inzien. Aan de veiling van den Noordermarktonc bracht roode kool op den eersten veilingsdag dezer week 3.709.10 op, aan de vei ling der L. G. C. werd 5.107.70 be taald. Volgende dagen liepen de prijzen nog achteruit, in het bijzonder voor de grootere soorten. De kleinere brachten van 7 8.70 op, doch voor de grootere werd als minimum-prijs 2.503.90 betaald. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd voor het mooie kleingoed iets meer betaald, doch de groote brachten nog lagere prijzen op dan te Broek. Voor tweede soort werd van 1.30 tot 6.30 gemaakt. Groot verschil geven deze noteeringen met die van verleden jaar in de overeenkomstige week. Toen werd op 27 April 14.6026.40 voor eerste soort roode kool gemaakt, 1119 voor tweede soort. De aanvoer beliep deze week in totaal 96 spoorwagens van 10.000 Kg., waarvan alleen te Noordscharwoude 74. Hetzelfde ongunstige aspect vertoonde d gele kool-markt. Aan de Broeker veiling werd Dinsdag voor deze kool van 5 406.70 besteed, aan die van den Noordermarktbond 5.707.50. Dit waren nog de hoogste prijzen, gedurende de heele week betaald. Aan de veiling der L. G. C. werd Vrijdag slechts 2.806.10 betaald, te Noord- Scharwoude 1.10—5.90. Had men ver wacht, dat deze kool door de geringe voorra den, welke ervan waren, wel even duur als verleden jaar zou worden, de prijzen ble ven er echter verre beneden. Toen werd er van 10—21 voor betaald, zelfs tweede soort werd in de overeenkomstige week ver kocht voor gemiddeld 10. De totaal aan voer aan beide veilingen beliep 37 spoorwa gens. Treurig was het gesteld met de prijzen der Deensche witte kool. Sinas Amerika weer uit de markt is, is het weer heeleraaal mis. De aanvoeren zijn voor dezen tijd nog buiten gewoon groot. In 't geheel werden aan beide markten nog 127 spoorwagens geveild. Op den eersten veilingsdag werd deze week aan de Broeker veiling 0.70—1.70 per 100 Kg. betaald; deze prijzen liepen nog achter uit, weshalve Zaterdag de spotprijzen van 0.40 tot 1.40 per 100 Kg. werden be taald. Te Noord Scharwoude weken de be stede prijzen weinig van de genoemde af; herhaaldelijk kwamen hier prijzen van 60 cent voor, terwijl de hoogste prijs, verleden Zaterdag besteed, precies 1 was. Even ongunstig was het gesteld met de uien. Leek het de gepasseerde week nog, als of de prijzen zich iets zouden herstellen, de hoop werd deze week deerlijk den bodem in geslagen. Dinsdag werd aan de Broeker vei ling 1—/ 1.90 betaald, aan die te Noord Scharwoude 1.80—2.20, doch twee dagen later waren de noteeringen aan de respectie ve veilingen 0.601.30 en 0.60— 0.80, terwijl Zaterdag 0.200.50 te Broek en 0.10—0.30 te Noord-Scharwou- de werd betaald. Bij deze prijzen is het ver klaarbaar, dat nog massa's in hoopen op de de veilingen zullen vinden. Voor grove uien werd van 0.202 betaald, drielingen golden van 0.101.10. Met de wortelenprijzen liep het uiterst slecht. In 't midden der week werd f 0.20 0.90 per 100 Kg. betaald; op andere da gen was de gemiddelde prijs niet hooger. Voor bieten werd 0.100.70 besteed. Voor blauwe aardappelen besteedde men 2.203.60; bravo's brachten 1.60 op. Summa summarum moet helaas worden vastgesteld, dat de Langendijker tuinbou wers zeer slechte tijden doormaken. Het is voor deze streek te wenschen, dat er spoedig verbetering intreedt. W ARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht. Van de afgeloopen week kan weer zeer weinig goeds worden vermeld. Het mooie, bijna onnatuurlijke voorjaarsweer, is voor de laatste bewaarders van de stapelgroenten, een natuurlijke dure en slechte week geweest. Zij, die Woensdag aan de veilingen zijn ge weest, hebben nog de beste markt meege maakt van deze week. Ook was er dien dag de grootste aanvoer. Bijna nog 10 wagons met roode kool. Tevens was het voor de witte en gele kool nog een uitgezochte dag. Begon de markt Dinsdag met een kleinen aanvoer, met een prijs van f 46.10 voor de eerste soort roode, Woensdag waren de groote wel vanaf 2.60, maar liepen de kleine nog op tot 8.20, welke prijs Zaterdag ook nog zoo ongeveer werd besteed, maar de tweede soort was dien dag nog verkoopbaar, en wel tot nog een rede;i„ken prijs. De groote gingen toen nog vanaf 2.20 tot f 4.40 toe. Door het zachte mooie weer is de tweede soort de laatste dagen bijna waardeloos geworden. In de eerste plaats is dit soort kool er om dezen tijd niet zoo veel meer, maar ze is met dat weer niet meer geschikt om te verzenden. Vrijdag en Zater dag waren de slechtste dagen. Vrijdag is er ook nog eerste soort roode verkocht voor 1.50 de 100 Kilo. De kleine brachten niet meer op dan 7.50. Zaterdag ging de groote roode vanaf 2.30 tot 8.20 voor het Kilo. Zooals reeds gemeld, is de tweede soort er slechtst aan toe. Deze bracht niet meer op dan 1 per 100 kilo en soms nog daar be neden. Vergelijkt men den prijs van de le soort roode kool op 26 en 27 April 1929, dan ziet men een groot verschil. Toen gingen de groote roode niet minder dan 18 en brachten de kleinere 2.6 per 100 Kilo op. Met de Deensche witte is dit hetzelfde. De eerste dagen wed deze nog verkocht, vanaf 70 ets. tot 1.70. Vrijdag en Zaterdag was deze soort kool ook niets meer waard dan soms 30 ets. per 100 Kilo, en de kleine eerste soort tot hoog stens 1.30. De gele kool kon Woensdag nog tot 6.20 komen, maar Zaterdag weinig meer dan 3, hoogstens f 3-40 per 100 Kilo. Daar is bij verleden Zaterdag zoo goed als 500 per wagon verspeeld. Uien schijnen nog minder in prijs te kunnen dan zij reeds waren. Nu is dit artikel Zaterdag verkocht voor 70 ets. en ook nog voor 30 ets. per 100 Kilo. 800 Kilo peen is Zaterdag geleverd voor 5.60, de geheele partij van 1600 pond. BOND VAN NED. PREDIKANTEN. Motie tegen ie Synode der herv. kerk. In de jaarvergadering van den Bond van Ned. predikanten heeft ds. Nierstrasz te Den Haag namens ds. Post te Rijswijk een motie ingediend, waarmede de vergadering zijn diepe verontwaardiging erover uitspreekt, dat de synode der Ned. herv. kerk weigert brieven van het bondsbestuur te ontvangen en den wensch openbaart, dat de synode op deze weigering zal terugkomen en met het bondsbestuur zal samenwerken om den raad van beheer in den rechten en gereglemen- teerden weg te doen wandelen. Op voorstel van den voorzitter besloot de vergadering te verklaren, dat zij de motie van ds. Nierstrasz met waardeering heeft ontvangen en dat zij het optreden van- de synode in dezen op zijn zachtst uitgedrukt ontaktisch vindt. De Rotterdamscke uittocht. Ds. J. E. van der Valk uit Kralingen ver klaart onder instemming van de vergadering, dat hij den bond en deszelfs bestuur grooten dank is verschuldigd en dat dit met al zijn ambtsgenooten wel het geval moet zijn. Het pleit zijns inziens niet voor predikanten, wanneer zij, na zooveel van den bond te hebben geprofiteerd', dit lichaam zoo gemak kelijk verlaten als de Rotterdamsche collega's hebben gedaan. De voorzitter las den door het bonds bestuur aan ds. Callenbach geschreven brief voor, waarin het de daad van de Rotterdam sche predikanten in scherpe bewoordingen afkeurde. Ten slotte weerlegde hij de tot het hoofd bestuur gerichte aanklacht door uit te leg gen, dat men door de saboteerende wij-ze van doen, welke den raad van beheer ken merkt, wel gedwongen is, hardnekkig en ook wel eens hardhandig zijn eisch vol te houden, den eisch n.1. dat de raad van be heer zich stipt aan de reglementen zal hou den, of, zoo dit praktisch onmogelijk is, de synode de reglementen zal wijzigen. Onder applaus van de vergadering ver klaarde ten slotte dr. M. J. A. de Vrijer, dat naar aller oordeel de Rotterdamsche predi kanten onjuist hebben gehandeld. Het overgangsfonds. Het hoofdbestuur stelde voor, een over gangsfonds voor emeriti-predikanten en pre dikantsweduwen in het leven te roepen en dit te stellen onder beheer van een afzonder lijke commissie. Het betreft hier een regeling betreffende de gelden uit de Oudejaarsavond- collecte. De vergadering nam het voorstel aan. Benoemingen. Tot hoofdbestuurslid benoemt de vergade ring ds. M. van der Voet uit Lemmer; tot lid van het dagelijksch bestuur ds. A. C. de Regt uit Groningen. DOOPSGEZINDE PREDIKANTEN. Bijeenkomst te Amsterdam. Onder leiding van ds. A Binnerts Sz. van Haardem kwam Maandag de Doopsgezinde Predikantenvereeniging te Amsterdam bij een. 's Avonds hield ds. Spaans van Assen een referaat over „De religie der ziel" van Just davelaar. Hij gaf een uitvoerig exposé van het boek, om vervolgens als theoloog zijn ernstige be zwaren tegen het standpunt van Just Ha- velaar te ontvouwen. Spr.'s conclusie was dat de ideeën van Just Havelaar niet zonder bedenking zijn voor het vrijzinnig protestantisme. Ds. L. Bonga van Leiden was van oor deel, dat voor Havelaar's opvatting wel de gelijk ruimte en plaats is binnen de gren zen van het vrijzinnig protestantisme. Hij betuigde tenslotte zijn instemming met davelaar's ideeën over kerk en moraal. Op het tweetal voor geref. predikant te St. Pancras zijn geplaatst: de heeren R. Bakker en M. Bouketna, resp. cand. te En schede en Apeldoorn. In de tweede zitting van de Doopsgezinde Predikanten-vergadering, sprak ds. H. Brit zei (Wormerveer) over „De predikant en de kansel". Als plaats voor de herfstvergadering op 8 en 9 September werd vastgesteld het Doopsgezinde Broederschapshuis, te Elapeet. In plaats van ds. A. Binnerts, die aftrad, en tot eere-voorzitter benoemd werd, koos men ds. F. J. de Holl van Zeerijp. De vergadering was door ruim 50 predi kanten bezocht. VEREENIGING VAN HERVORMDE PREDIKANTEN. Gister heeft te Utrecht de vereeniging van Ned Herv. Predikanten haar jaarverga dering gehouden. Na de openingsrede van ds. James sprak prof. dr. Th. L. Haitjema van Groningen over „Verzoening". Na een inleiding gaf spr. een beschrijving van de leer der verzoening bij het trinita- risch gezichtspunt, dat zoowel de Ned. Ge loofsbelijdenis (art. 2022) als de Heid. Ca techismus te dezer zake innemen. Na de pauze sprak prof. dr. F. M. Th. Böhl (Leiden) over Hoofdvragen aangaande het Oude Testament. Dr. J. Ch. Kromsigt van Rinsumageest sprak in de avondvergadering over: De re organisatie en wij, predikanten. derwijs. Van de in totaal 180 leerlingen der Humanitaire school is overigens een klein aantal reeds overgeplaatst naar de Gooi- sche School, de Chr. School, beide te Laren en naar Hilversum. VRIJZINNIG-HERVORMDE PREDIKANTEN. In de jaarvergadering der Vrijz. Herv. Predikanten, die gister te Amsterdam is ge houden, heeft ds. K. A. Beversluis uit Zut- phen de vraag behandeld: Is het gewenscht, thans een nieuwe poging te doen om te ko men tot erkenning van de rechten der min derheden in de herv. kerk, en zoo ja, op wel ke wijze?" Blijkens het verslag van het Hbld. zei spr. o.a.: De geschiedenis leert ons, dat het over- groote deel onzer kerk de eenheid van kerk en gemeente wil handhaven. Het bezwaar te gen een oplossing langs den weg van modus vivendi echt spr. gerechtvaardigd. De ge meente is niet te splitsen in richtingsgroe pen. Het grootste deel van de leden der kerk is „richtingloos". De invloed van de vrij zinnige geloofsprediking zou zeker niet wor den versterkt bij een splitsing. Een oplossing in de richting van E. V. moet derhalve wen- schelijker worden geacht. Intusschen is cr geen kans, dat dit binnen afzienbaren tijd verwezenlijkt worden kan. Wel kan en moet worden getracht verlichting te verkrijgen van de moeilijkheden, voor de minderheidsgroepen Steeds meer hebben deze groepen, den band met ue kerk formeel vasthoudende, naast de kerk de verzorging hunner geeste lijke behoeften zelf georganiseerd in evan gelisaties, stichtingen (Duinoordkerk), Ver. van Vrijz. Herv. Is het nu niet mogelijk om dat alles te brengen binnen kerkelijk ver band? Na een verder betoog concludeerde spr, dat men dit wellicht kan doen door aan groe pen leden het recht te geven aanvullend geestelijk werk te doen binnen kerkelijk ver band. Naast het officieele rechtstreeks van den kerkeraad uitgaande werk zal dan door deze groepen onder medeweten toezicht en erkenning van den kerkeraad „buitenge woon" werk kunnen worden verricht. Zoo krijgen we „buitengewone" godsdienst-oefe ningen, „buitengewone" doop- en bevesti gingsdiensten enz. Op deze wijze kan men komen tot de aanstelling van „buitengewo ne" ouderlingen en diakenen. Deze regeling is geen oplossing van het probleem van de rechten der minderheden maar zou zeker een belangrijke verbetering in den toestand brengen. Zij houdt niet stricto jure een principieele erkenning van het recht der minderheden op een volberech- tigde plaats in de kerk, en zal daarom wel licht voor rechtzinnigen aanvaardbaar zijn. HET CONFLICT AAN DE HUMANI TAIRE SCHOOL TE LAREN. Oprichting eener nieuwe school. Naar wij vernemen van de zijde van het oestuur der uit de ouders van op de Humani taire School te Laren schoolgaande kinde ren gevormde schoolvereeniging kan men voor de nieuw op te richten school rekenen op 80 leerlingen, waarvan 10 voor ulo-on- KANTONGERECHT TE ALKMAAR Mondelinge uitspraak 25 April 1930. W. K. te Alkmaar, overtreding trekhon- denwet, 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. C. v d. K. te Uitgeest, nachtrustversto- ren, 5 boete of 5 dagen hechtenis. A. S. te Egmond aan Zee, B. W. G. L. te Alkmaar, J. B. te Purmerend, overtreding arbeidswet, de le 2 boete of 2 dagen hech tenis, de 2e 6 x 0.50 boete of 6 x 1 dag hechtenis, de 3e geen straf toegepast. C. G., H. G., G. Z., S Z. te Egmond aan Zee, Jn. S., Jb. S. te Egmond aan den Hoef, loopen over verboden grond, de 1 e, 2e en 3e ieder 1.50 boete of 2 dagen hechtenis, de 4e, 5e en 6e ieder 5 boete of 5 dagen hech tenis. J. V. te Uitgeest, T. S., J. S., A. Z te Eg mond aan Zee, M. J. V. te 's-Graveland, C. v. V. te Zuidscharwoude, M. J. R. te Noord scharwoude, F. v. d. MA. de B., W. v. Z., H. P. te Alkmaar, dronkenschap, de le, 4e en 11e ieder 15 boete of 15 dagen hechte nis, de 2e en 8e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e, 5e, 6e, 7e en 9e ieder 5 boete of 5 dagen, de 10e 10 boete of 10 dagen hechtenis. H. de V. te Uitgeest, W. O. te Castricum, D. V. te Egmond aan Zee, P. G. te Noord scharwoude, R. V. te Zaandam, G. G. te de Rijp, P. B te Zuidscharwoude, T. H. te Bre da, J. S. te Akersloot, J. R. te Opmeer, J. P. te Zwaag, A. D., C. G. de H. te Amsterdam, J. de J., J. P. B., P. J. HJ. C. A. S., M. T., P. O. te Alkmaar, overtreding politieveror dening, de le 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 3e te ruggave aan de ouders, de 4e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 5e geen straf toegepast, de 6e en 8e ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis, de 7e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 18e en 19e ieder j 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 14e 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 15e 2 boete of 1 week tuchtschool, de 16e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 17e 4 boete of 4 dagen hechtenis. J G-te Uitgeest, C. B. te Bloemendaal, S. H., G. W. M. te Haarlem, P. C. M., G R te Schoorl, F. B., C. J. G. te Heiloo, W C T S. te Castricum, J. v. d. B. te Limmen, j' h! B., J de W. te Bergen, P. v. E., G. S., H v d. B te Beverwijk, C. B. te Santpoort, G. S. te Koedijk, C. J. te Sijbecarspel, P S te Broek op Langendijk, C. G. V. te Nibbix- woud, M. v. d. V. te St. Maartensbrug J D te Stompetoren, J. S H. A. te Spanbroek! H. K. te Hoogwoud, K. G. te Andijk W K P. G. te St Panras, W. P. J D. tl h Zand, A. C. v. d. W. te s-Hertogenbosch, I v S n v tl/ dCTKT" d' te Voorburg, D V. te Koegras, J. L. te Beemster, P. T K. te Boskoop, R. K. te Wormerveer, C B ie Zaandijk, J. H. S. te Hoorn, D. W T S te Oudekarspel, J. de K. te Purmerend'D V te Ursem, J. D. te Warmenhuizen, P W V te Wassenaar, H. E. te Zuidscharwoude T I P. G. te Zuidschermer, J. B., G. A te Ou- dorp, D. B„ R. de J„ D. B.,B D„ J v T te Amsterdam, J. C., P. V., K. H., C. B. T R., W. C. S., N C. S. te Hugowaard N H M., J. R. te Akersloot, G. D., J. D. te Noord scharwoude, B. B. te Lissenbroek, L L D L. te Schermerhorn, A. K., P J. IJ, F T v h' V., P. G. Z.. V. R. G., J. J. de G J.'h w P., D. W., N P B„ W. S., S. KV A. ft j S., C. C., F. D. te Alkmaar, overtreding mo tor- en rijwielwet, de le 1.50 boete of 2 da gen hechtenis, de 2e, 11e, 22e, 31e, 47e en 52e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis de 3e, 4e, 8e, 38e en 42e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 5e, 6e, 9e, 10e iT~ 23e 25e, 27e, 30e, 32e, 33e, 37e, 44J' 64e,' 68e, 69e, 73e, 80e, 81e, 83e en 85e' lccj^ 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 7e ju 51e, 60e en 78e ieder ƒ2 boete of 2 dawn' hechtenis, de 12e, 13e,G'e^[8e,^20e, 26e, 29e 35e, 36e, 40e, 46e, 49e, 50e, 53e, 58e 50!' 61e, 62e, 63e, 65e, 67e, 70e, 71e, 77e ?g 82e en 84e ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis, de 14e, 19e 24e 48e, 54e, 55e, 56e en 72e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenri de 16e 15 boete of 15 dagen hechtenis 21e en 34e ieder 6 boete of 6 dagen hechte nis, de 28e, 39e, 43e en 76e ieder 2 x 3 boe. te of 2 x 3 dagen hechtenis, de 57e 6 en f 10 boete of 6 en 10 dagen hechtenis de 74e teruggave aan de ouders, de 75e 10 boete of 12 dagen hechtenis. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. (Zitting van Maandag 28 April.) Politierechter Mr. Ledeboer. EEN RIJWIELLANTAARN ONTVREEMD. De eerstverschijnende verdachte, 'n 31.:a. rig arbeider genaamd Jan Hendrik Schr., ge- boren en wonende te Texel, had op 8 Octo- ber de vrijheid genomen, een rijwiellantaarn zich bevindend aan het rijwiel van den heer Van Herwaarden, zich toe te eigenen, ten einde dit lichtapparaat tijdelijk zelf te ge. bruiken. Toen hij echter niet kon achterha. len aan wien de lantaarn toebehoorde, hakte hij den gordiaanschen knoop door en bV schikte over 't voorwerp naar eigen goedvin den. Hij stond nu terecht ter zake diefstal subs verduistering, welk laatste feit de of ficier bewezen achtte en waarvoor werd ge- vorderd 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk, met 2 jaar proeftijd en opleggen van bijzondere voorwaarden. Gehoord den reclasseerings-ambtenaar werd verdachte conform eisch veroordeeld. Hij zal onder toezicht der R.K. reclasseering worden ee- steld. EEN TEXELSCHE DAME MISHANDELD. De 28-jarige Belgische arbeider Sebas tiaan Leonardus Sch., afkomstig uit Stekene en wonende te Texel had zich te verantwoor den wegens mishandeling van zijn kostjuf- froüw, mej. Spigt, welke dame hij op 14 Maart met de vuist bewerkte en haar op den grond wierp en aan de haren trok. Een ruwe behandeling die dubbel onaangenaam was, omdat de mishandelde in blijde verwachting verkeerde. De man van mej. Spigt, wien geen athletische eigenschappen kunnen worden toegeschreven, was bij de mishandeling aan wezig, doch kon tegen den forsch gebouw den Belg niet veel van beteekenis uitrichten, Laatstgemelde beweerde nu, dat hij ver plicht was geweest, zich te verdedigen, aan gezien mej. Spigt hem aanviel, welke toelich ting den politierechter geheel onaannemelijk toescheen. Volgens den heer Slegt, had ver dachte zich tegenover zijn echtgenoote ten zeerste misdragen en was dit de oorzaak van het conflict. Tegen den ongalanten Belg werd gevorderd 60 boete of 60 dagen. Ver dachte werd in België meermalen veroor deeld en de politierechter legde hem thans een geldboete van 40 subsidiair 40 dagen hechtenis op. OPLICHTING VAN ASPHALTPAPIER EN GOLFPLATEN. De 25-jarige vischventer Pieter V. te Enk- huizen deed zich op 27 Aug. aldaar in strijd met de waarheid voor als toekomstig hoen derparkhouder bij den winkelier Willem v. Dok, voorgevende op te treden namens zeke ren heer Übbels uit Oosthuizen, verzocht hij leverantie op crediet van een rol asphaltpa- pier en drie gegolfde gegalvaniseerde platen, waardoor de heer v. Dok werd bewogen, de ze bestelling aan Pieter, die heden ter zake oplichting terecht stond, af te geven. Veri dachte had inmiddels den benadeelde schade loos gesteld. Het schijnt, dat verdachte ook al rare praktijken had gebezigd om 35 kip pen op crediet te bekomen. De heer Jan Ub- bels, pluimveefokker te Oosthuizen, verklaar de geenerlei opdracht aan vei dachte te heb ben gegeven. Deze heer had wel aan Piet 35 kippen verkocht, waarvoor hij slechts 3 manden visch en 10 gulden vergoeding kreeg, terwijl het bedrag der schuld f 77 was. De officier, hoewel toegevende dat de zaak door de weinig positieve houding van getuige v. Dok niet sterk stond, achtte echter nog bewijs genoeg over, om veroordeeling te kunnen requireeren en vorderde hem dien tengevolge 7 dagen gevangenisstraf. De po litierechter stelde echter de zaak in handen van den reclasseeringsambtenaar tot nader onderzoek. 26 Mei voortzetting der behande ling. EEN BEJAARDE VERDACHTE. De 76-jarige, maar nog tamelijk krasse eft raptongige mej. Neeltje K., huisvrouw van Jan S. te Nieuwe Niedorp, stond terecht we gens grove beleediging van de 33-jarige huishoudster Wilhelmina Gerardina Birol, welke dame zij op 8 Maart eenige bijzonder onhebbelijke woorden, ongeschikt voor ver dere publicatie had toegevoegd. De oude juf frouw beweerde nu, dat er „niks van an' was, juffrouw Birol had integendeel haaf man uitgescholden. De 17-jarige mej. Appel man had echter ook de beleedigende woor den gehoord, zoodat mej. Neeltje met haar voortdurende protesten niet veel in haar voordeel opschoot. Gevorderd werd f 1" boete of 10 dagen, waarop juffr. K. veront waardigd uitriep dat ze dan beter de ruiten kon stuk gooien. 10 gulden, dat zou wat moois wezen! Het pruttelende vrouwtje werd daarop tot 7 boete of 7 dagen ver oordeeld. Nou, zei juffr. Sm., dat kén niet, hoor! Het koste nog eenige moeite haar te beduiden, dat de zaak hiermede als geëin digd kon worden beschouwd. NIET VOLDAAN AAN EEN AMBTELIJKE VORDERING. De niet-verschenen mej. Jannetje P- Helder had op 19 Maart niet voldaan aan de vordering van agent Stom om in Spoorstraat, waar dat wielrijden verboden was, om van haar rijwiel af te stappen- Eisch 25 boete of 25 dagen. Vonnis 15 boete of 15 dagen. EEN MELKWASSCHER UIT TEXEL. De 50-jarige veehouder Pieter H. had P 9 Nov. '29 aan den melkslijter J. Bruin te xel afgeleverd een 00 melk gelijkende vlot -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6