DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Binnenland 132e Jaargang. Buitenland ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvz Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door bet gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: T Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. mo. fo* Directeur: C. KRAK. OOXDEHDAG 1 MEI 193© Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. mwigefciMiia. iiiiiwimaui Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Dagelijkse© overzicht. DE ECONOMISCHE ORGANISATIE VAN MIDDEN-EUROPA. Loucheur aan een interview onderworpen. Talrijke moeilijkheden moeten uit den weg worden geruimd. De Parijsche correspondent van Az Est (heeft een interview gehad met Loucheur ever de economische organisatie van Centraal Europa. In dat interview, dat zeer interessant is, merkte de heer Loucheur op, dat na de Parijsche overeenkomsten ten opzichte van de Oostelijke herstelbetalingen, thans eindelijk- de beurt is aan de economische organisatie van Centraal-Europa. Een voorwaarde hier toe zou echter zijn, dat een of twee interna tionaal erkende wetenschappelijke deskundi gen ten minste een jaar lang grondig de om standigheden zouden bestudeeren en bij den Volkenbond een grondig rapport zouden in dienen, zooals bijvoorbeeld het rapport van Layton en Rist over het bedrijfsleven in Oostenrijk is geweest. De Volkenbond heeft voldoende gezag, om het resultaat van dit werk ook in de practijk te brengen. Die deskundigen zouden om te beginnen de industrieele organisatie moeten bestu deeren. De anarchistische toestanden van tegenwoordig moeten eerst tot het normale teruggebracht worden en dan zou men Briand's plan over een tol-unie kunnen bestu deeren. Het zou fout zijn, om dadelijk met een behandeling van de douanegrenzen te be ginnen, omdat de toe-riand van Centraal- Europa daarvoor nog niet rijp is. Ma de ineenstorting van de oude Oosten- rijk-Hongaarsche monarchie heeft niemand zich bekommerd over de economische schade en om de economische organisatie, die ver nield was, door een nieuwe te vervangen. Het uit elkaar gereten bedrijfsleven ontwik kelde zich op wilde en ongeregelde wijze tot nadeel van individu en gemeenschap. Men moet daarom nagaan hoe de industrieele en agrarische voorziening van de Oostenrijksch- Hongaarsche monarchie, hoe haar commer- cieele organisatie geschapen v/as en hoe het thans hiermee staat. Door een vergelijking tusschen het verle den en het heden zal men een groote stap verder komen, om den vereischten vorm van organisatie te vinden Men moet vaststellen, welke takken en gebieden van industrie over bodig zijn, zoodat die afgesneden moeten worden. In plaats van naijver en vijandschap moet een vriendschappelijke samenwerking treden. Toestanden zooals er thans tusschen Tsjecho- Slowakije en Oostenrijk bijvoorbeeld bestaan, moeten ophouden. Sinds de ineenstorting van de monarchie betrekt Oostenrijk zijn gan- schen kolen voorraad uit Tsjecho-Slovvakije. Ook Tsjecho-Slowakije moet echter van Oos tenrijk koopen. De opstelling van het rapport zou gerui- men tijd kosten en het eerste congres, dat op grond van dit rapport bijeen zou komen, zou -naar alle waarschijnlijkheid een fiasco op leveren. Men moet echter het werk steeds weer opnieuw ter hand nemen en steeds nieuwe congressen beleggen. .oucheur deelde ten slotte mee, dat hij zeer binnenkort een reis door Centraal- Europa denkt te ondernemen en daarbij Praag, Boedapest en Belgrado wil bezoeken. Men ziet, dat er in Centraal-Europa nog (heel wat veranderd moet worden, voordat de economische toestand weer normaal kan worden beschouwd. Maar er bestaan zulke groote verschillen tusschen de verschillende landen, dat het wel heel moeilijk zal zijn, dien toestand te verbeteren. Wel is bijvoorbeeld het plan van Briand, om een Tolunie te vor men, prachtig, maar de onderlinge concur rentie zal wel te groot blijken, om zoo maar een tolunie te vormen. En toch zou zoo'n ■unie een groote stap in de goede richting blijken te zijn. Moge het Loucheur gelukken, gedurende en na zijn aangekondigde reis zooveel toe nadering tot stand te brengen, dat de eco nomische toetsand van de Midden-Europee- sche landen zuiverder en beter worden! DE ACTIE VAN GANDHI- Een tweede brief van Patel aan den onderkoning. In de Britsch-Indische pers wordt een tweede brief gepubliceerd, dien Patel aan den onderkoning heeft geschreven in verband met zijn aftreden als voorzitter der wetge vende vergadering. Hij geeft daarin o.a. te kennen, dat Groot-Britannië in zijn verhou ding tot de onderworpen rassen alleen toe geeft wanneer de omstandigheden het abso luut onmogelijk maken anders te handelen. Uaarom heeft iedere agitatie om druk te poenen op de Britsche regeering of om het Britsche bestuur in Indië te bemoeilijken zijn vollen steun gehad. Wat de voorgestelde conferentie betreft was Patel geneigd daarin onder zekere voor waarden toe te stemmen, niet zoozeer omdat hij geloofde dat die conferentie resultaten zou opleveren, die hem en zijn congresvrien den zouden bevredigen, maar omdat bij een eventueele mislukking en de daaruit voort vloeiende teleurstelling het congres met grooter rechtvaardiging en onder gunstiger auspiciën een massabeweging zou kunnen beginnen en ook zoo voegt Patel er aan toe omdat ik zoozeer onder den indruk was van uw oprechtheid. Patel geeft den on derkoning zijn laatste advies, hetwelk is alle overwegingen van prestige terzijde te stellen en Gandhi uit te noodigen om met hem te confereeren over een regeling. Veroordeeling van een zoon van Gandhi. Davi Das, een der zoons van Gandhi, is wegens opruiing tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Vertrouwensman van Gandhi veroordeeld. Kalelkar, het hoofd der universiteit van Gandhi en een van diens vertrouwensman nen, is tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De boycot van buitenlandsche stoffen. Vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel van Marwar (Jodhpoer), van de Indische vereeniging van importeurs en van het comité van handelaars in stoffen hebben gister besloten tot aan het eind van het jaar geen buitenlandsche stoffen meer in te voeren of te bestellen. Briefwisseling tuschen Mohamed Ali en den onderkoning. Mohammed Ali, ondervoorzitter van het Indische congres en leider van de kalifaatbe weging heeft een brief aan den onderkoning geschreven om een beroep op hem te doen, niet toe te laten, dat de toestand ernstiger wordt gemaakt door Gandhi te arresteeren, te meer daar de regeering reeds volkomen biijk heeft gegeven van haar kracht. De particuliere secretaris van den onder koning erkende in zijn antwoord de goede bedoelingen, waardoor de brief ingegeven was, maar herinnerde er Ali aan, dat eenige Indische leiders de methode van een confe rentie om de moeilijkheden bij te leggen, had den verworpen en daartegenover de voorkeur hadden gegeven aan destructieve methoden, die leidden tot uitgebreide gehoorzaamheid aan de wet. In het antwoord wordt herinnerd aan de opmerkingen van den onderkoning in de wetgevende vergadering van 25 Januari, toen" hij uiting gaf aan den wensch der regeering tot verzoening, welke ongewijzigd was gebleven, maar zoolang de wet openlijk getart werd moest de regeering daaraan weerstand bieden. Zal Gandhi gearresteerd worden? De politieke medewerker van de Daily Tel. verneemt, dat deze week een zeer uitvoerige gedachtenwisseling heeft plaats gehad tus schen de regeering te Londen en het Britsche bestuur in Indië. Het resultaat van deze gedachtenwisse ling zou zijn, dat de regeering te Londen bereid is, ook het scherpste optreden van de Britsche autoriteiten in Indië te ondersteu nen. Dit beteekent waarschijnlijk, dat een be sluit om Gandhi te arresteeren, door de re geering te Londen wordt goedgekeurd. In eenige kringen acht men het waar schijnlijk, dat de arrestatie van Gandhi niet lang meer op zich zal laten wachten. De bizondere correspondent van de Daily Tel. te Boinbay verneemt, dat alle Europee- sche vrouwen en kinderen in het opstandge- bied aanwijzing hebben gekregen, zich ge reed te houden voor een eventueel vertrek naar een andere streek. Gandhi gaat steeds verder In Novsari is Gandhi van verschillende kanten dringend verzocht, zijn veldtocht te gen het scherpe optreden der regeering ver der uit te breiden. Gandhi zou aan eenige vooraanstaande leden van het Prov. Congres van Bombay een nieuw plan hebben voorgelegd, waar over evenwel het grootste stilzwijgen wordt bewaard. In Calcutta hebben verdere arrestaties plaats gehad. De eenigen tijd geleden afgetreden presi dent van de wetgevende vergadering Patel heeft in Allahabad den boycot van alle in Indië verschijnende bladen geëischt als ant woord op de maatregelen der Indische regee ring tegen de pers. NA DE VLOOTCONFERENTIE. Alexander over de kruiserssterkte. De Eerste Lord van de Admiraliteit Alexander legde gisteren in het Lagerhuis de volgende verklaring af met betrekking tot de kruisersstrekte in verband met het mogendhe- denverdrag der vlootconferentie. Groot-Brittannië ziet af van het bouwen der twee acht inchkruisers van tienduizend ton van het vlootprogramma 1928 en voorts van de achtinchkruisers met 10.000ton- inhoud van het vlootprogramma van 1929 De Ver. Staten, die ter conferentie verschenen met plannen voor een program over 23 krui sers met een inhoud van 10.000 ton en kanon nen van acht inch, zullen thans niet meer dan 15 schepen van dit type voltooien voor 1936, zich slechts de optie voorbehoudende om nog drie van deze kruisers, die op stapel staan, af te bouwen, evenwel niet voor 1936, 1937 en 1938. Japan zal haar tegenwoordig aantal nl. 12 kruisers van 10.000 ton en ka nonnen van acht inch handhaven en zal geen nieuwe schepen op stapel zetten voor boven genoemde data. Wat betreft de kruisers met kanonnen van zes inch, staat het vlootverdrag in het algemeen gesproken slechts vervanging van bestaande schepen toe, uitgezonderd voor de Vereenigde Staten voor wie een speciale bepaling werd gemaakt, waarbij toegestaan wordt den bouw uit te voeren van een kruiser waarvoor de plannen reeds lang bestonden. Alexander zeide verder nog, dat de regee ring voornemens was onmiddellijk haar aan dacht te schenken aan de vlootbasis te Sin gapore, hetgeen gebeuren moet in overleg met de Dominions. VERZOENING TUSSCHEN CAROL EN PRINSES HELENA? Sinds eenigen tijd loopen geruchten over een a.s. verzoening tusschen ex-kroonprins Carol en zijn van hein gescheiden gemalin prinses Helena. De „Coerensoel" van Boe karest bevestigt thans deze geruchten en deelt mede, dat Carol alle betrekkingen met mevrouw Loepescoe heeft afgebroken en on langs prinses Helena schriftelijk in kennis heeft gesteld van zijn verlangen zich met haar te verzoenen. Prof. Jorga zou bij prin ses Helena sterk op zulk een verzoening heb ben aangedrongen. Jorga zou binnenkort naar Parijs gaan om den ex-kroonprins het antwoord van de prinses mee te deelen. FELLE BRAND TE PORT AU PRINCE Naar gemeld wordt is te Port-au-Prince (Haïti) een groote brand uitgebroken. Het Parisiana Theater werd volkomen in de asch gelegd. Met het oog op het gevaar van overslaan van het vuur werden het in de nabijheid gelegen Paleis van den Presi dent der Republiek en enkele huizenblokken ontruimd. Het betreft hier zeer waarschijn lijk een geval van brandstichting. AANSLAG OP~EEN TREIN BIJ HORSTMAR. Niet gelukt. In de nabijheid van Horstmar op het tra ject BielefeldHameln is een aanslag op een trein gepleegd. Toen de trein over de spoorbrug reed, werd plotseling een luide knal gehoord. De machinist bracht den trein onmiddellijk tot stilstand en men ontdekte toen op de brug een ledige dynamiethuls. Daar er geen ma- terieele schade was aangericht, kon de trein na een kortstondige vertraging de reis voort zetten. Betreffende de daders van den geluk kig mislukten aanslag is niets bekend. De huls had een grootte van 8 bij 6 c.M. HET MATSCHEK-PROCES. De laatste dag van het Matschek-proces begon met een incident. De verdediger Dr. Culitsch verklaarde n.1., dat de aanklacht onjuistheden bevat. Hierna ontstond een scherpe woordenwisseling tusschen hem en den Officier van Justitie. Er ontstond groot tumult, dat eerst bedaarde toen de President het O.M. in het ongelijk stelde wegens de scherpe opmerkingen, die het tot de verdedi ging gericht had. Eindelijk werd het verhoor van Hadschjia tot een einde gebracht. Hij verklaarde nog, dat de politie hem clementie in het vooruit zicht zou hebben gesteld indien hij Dr. Mat- schek wilde compromitteeren. Daarna werd de verdachte Frantitsch verhoord. Hij gaf toe de ontplofbare stoffen voor de helsche machine verschaft te hebben, waarmede de spoorbrug moest worden op geblazen. De aanslag had evenwel slechts een demonstratief doel. Alle overige beken tenissen had de politie hem afgeperst. Zij had hem geboeid, zwaar mishandeld en hem niet minder dan driemaal opgehangen. Voorts werden tal van processen-verbaal in zake de instructieverhooren vooi^elezen. 1 MEI TE PARIJS. De stad in staat van verdediging gesteld. Parijs is vandaag volkomen veilig voor de „bourgeoisie". Er zijn zulke uitgebreide maatregelen genomen tegen elke onge- wenschte betooging, dat de communisten wel zeer in het geheim zouden moeten hebben gewerkt, willen ze de politie nu nog verras SL Guichard, het hoofd der gerechtelijke poli tie, heeft niet meer of minder dan 35000 man politie gerequireerd, 5000 agenten m burger, acht vrachtauto's met draadlooze installatie en drie vliegtuigen. De autoriteiten zijn echter niet voornemens om openbare vergaderingen te verstoren zoo lang er geen ongeregeldheden voorvallen. Maar zoodra de orde wordt verstoord zal krachtig worden ingegrepen. Het vorig jaar werden op den vooravond van het Mei-feest 3000 communisten in hech tenis genomen. Thans is Guichard gereed om 4000 of 5000 communisten tijdelijk „uit de circulatie" te nemen, wanneer er maar iets verdachts wordt waargenomen. Behalve de vrachtauto's, die in voortdu- tende verbinding zullen staan met de drie vliegtuigen, zullen er in de prefectuur van politie veertig autobussen met republikein- sche garde gereed zijn om naar een of ander bedreigd deel der stad te rijden. Twee en twintig buitenlanders over de grens gezet. Tardieu heeft besluiten onderteekend tot liet over de grens zetten van 22 buitenlan ders, die een actieve propaganda voerden met het doel den len Mei onlusten te verwekken Zij werden naar de grens geleid. Zestien personen, die antimilitaristische manifesten verspreidden, werden gearres teerd. Zij zullen voor de rechtbank terecht staan. Meinummer van de „Humanité" in beslag genomen. Het speciale 1 Mei-nummer van de „Hu manité" is in de drukkerij van het blad in beslag genomen. Er deden zich geen inciden ten voor. Met het oog op de voorloopige informatie tegen de „Humanité" heeft het parket den rechter van instructie last gegeven twee an dere gerechtelijke informaties te openen, een tegen een onbekenden dader wegens recht- streeksche aansporing tot moord en een we gens aansporing van militairen tot onge hoorzaamheid met het doel van anarchisti sche propaganda. Tegen den gérant van de „Humanité" werd een bevelschrift tot voorgeleiding uit gevaardigd. HET NIEUWE GEVANGENISOPROER TE COLUMBUS. Opstand in „de witte stad". De gevangenen geven zich over. Woensdagavond hebben de muitende ge vangenen in de gevangenis van Columbus zich onvoorwaardelijk overgegeven. Totdat het gedeeltelijk afgebrande gevan genisgebouw herbouwd zal zijn, worden de gevangenen voorloopig in cellen onderge bracht. Met de overgave der gevangenen is de be legering, die 9 dagen geduurd heeft, geëin- digd. HET ONWEER IN ZUID-FRANKRIJK. Nog twee slachtoffers. Het onweer dat Dinsdag in de omgeving van Tours heeft gewoed, heeft nog twee slachtoffers geëischt. Door den hevigen regenval werd een in de bergen uitgehouwen woning aan den weg van Chascay door neervallend gesteente ver woest. Na opruiming van de ruine werden de landbouwer en zijn vrouw, die in de woning waren, dood gevonden. STORMWEER IN FRANKRIJK. Het N. T. A. meldt uit Parijs dat zware stormen op verscheidene plaatsen in Frank rijk groote schade hebben veroorzaaakt. In het wijnbouwgebied is o.a. groote verwoest trog aangericht. In een dorp zijn twee in woners door den bliksem gedood. Op tal van plaatsen is brand uitgebroken. V. D. voegt er aan toe dat boven Le Mans een hevig onweer woedde, waarbij de blik sem ernstige schade aanrichtte. In de nabijheid van Limoges werd een trein door het noodweer tot staan gebracht. Op het traject Lyon-Parijs werden twee mannen door den bliksem getroffen en ge dood. Op een andere plaats werd een vrouw, die onder een boom gevlucht was, eveneens doodelijk getroffen. DRIE COMMUNISTISCHE BLADEN IN THURINGEN VERBODEN. Nadat door het Thüringsche Ministerie van Binnenlandsche Zaken de communisti sche „Neue Zeitung" te Jena wegens smaad tegen de persoon van de minister van binnen landsche zaken, dr. Frick, voor den tijd van drie weken verboden is, heeft het Ministerie op dezelfde gronden een verbod uitgevaar digd tegen de „Ostthüringsche Arbeiterzei- tung" voor een gelijken tijdsduur. Tevens is een klacht ingediend wegens misdrijf tegen de wet ter bescherming van de republiek. Ook het te Gothe verschijnende communistische „Thüringer Volksblatt" is door de regeering voor den tijd van drie weken verboden. Dit or gaan had in een artikel minister Prick ver weten, dat hij zich aan meineed zou hebben schuldig gemaakt. NIEUWE OORLOGSSCHEPEN IN ITALIË OP STAPEL. De reeds bestaande vrees, dat door het mis lukken van een overeenkomst tusschen Italië en Frankrijk op de vlootconferentie de bewa peningswedloop zou toenemen, is thans reeds bewaarheid. De kabinetsraad heeft heden be sloten om nog in den loop van 1930 dertig oorlogsschepen op stapel te zetten, in totaal met een tonnage van 42900 ton welke onge veer 100.000.000 gulden zullen kosten. Onder deze dertig oorlogsschepen zullen 22 duikbooten zijn, een kruiser van 10.000 ton, welke „Pola" zal worden genoemd, en twee verkenningsschepen van 5000 ton elk. EEN AARDBEVING BIJ TOKIO.. Vanmorgen werd in Tokio en omgeving voor de eerste maal sinds langen tijd weer een hevige aardbeving gevoeld, KERK DOOR INBREKERS GEPLUNDERD. In de katholieke kerk te Oranienburg is, naar Berlijnsche bladen melden, gisternacht ingebroken. De inbrekers zijn door vernieling van een kostbaar glas in lood, de maagd Maria voorstellende, de kerk binnengedron gen, waar zij het altaar vernielden en waarde volle gouden en zilveren voorwerpen stalen. Ook in de sacristie hebben zij alle kasten opengebroken, terwijl ook de collecte opbrengst werd beroofd. ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK. In de nabijheid van Hongaarsch Hradiscfl is een autobus bij het uitwijken voor een uit de tegenovergestelde richting komend voer tuig in een gracht geraakt. Van de 9 inzitten den werd er een op slag gedood, terwijl 2 an deren in het ziekenhuis aan de bekomen ver. wondingen bezweken. De overigen werden zwaar gewond. DE GEBR. SASS GEVAT. De Korrespondenz Steinberg meldt: BIJ een inbraak in de Flemmingstrasse te Ber lijn werden Dinsdagavond de inbrekers door de politie verrast en gevat. Op het politie bureau bleek, dat men de gebroeders Sass had aangehouden. De gebr. Sass worden verdacht indertijd den opzienbarenden bankroof bij de Discon- to-Gesellschaft aan de Wittenbergplatz te hebben gepleegd, waarbij zij een gat in den grond hadden gehakt en door een dikken muur waren gebroken. Hoe de aanhouding geschiedde. Omtrent de arrestatie der gebr. Franz en Erich Sass worden nog de volgende bijzon derheden gemeld. 's Avonds 10 uur hoorde een in de Flem iningstrasse no. 1 wonende winkelier in den kelder een verdacht geruisch, dat op zagen geleek. Hij waarschuwde de politie. Toen de agenten het huis naderden, viel het hun op, dat een op straat staande man een luid fluit signaal gaf. Toen zij den kelder binnendron gen, bemerkten zij plotseling de inbrekers, die over een trap en door een tweeden uitgang trachtten te ontsnappen. De agenten achter volgden hen en konden hen na een korte jacht aanhouden. In hun bezit vond men mo dern inbrekersmateriaal. Zij hadden in den kelder een groot gat gemaakt en wilden waarschijnlijk probeeren door het gat een op den beganen grond gelegen sigarenwinkel binnen te dringen. Zij droegen handschoe nen, zoodat zij zich door vingerafdrukken niet konden verraden. De twee werden in den loop van den nacht onder sterke bewaking naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar de dienstdoende commissaris hun een verhoor afnam. Het gevolg van het wegwerpen van een bananenschil. Volgens een bericht aan de „Voss. Ztg." had de vervolging der gebroeders Sass een dramatisch verloop. De agenten sprongen in taxi's en ook het publiek nam aan de vervol ging deel. De vluchtende inbrekers zoudei echter op het laatste oogenblik toch nog zijn ontsnapt, als niet een hunner over een bana nenschil was uitgegleden en den ander had meegetrokken. DE BIOSCOOPRAMP TE PAISLEY. De zaak voor de rechtbank Het proces inzake de bioscoopramp te Pais- ley op Oudejaar waarbij 70 kinderen bij een, paniek tengevolge van brand om het leven kwamen, is Dinsdag voor de rechtbank te Edinburg begonnen. De directeur van de bioscoop wordt namelijk vervolgd wegens het veroorzaken van den dood door schuld. Hem wordt ten laste gelegd dat hij op den dag van den brand het ijzeren hek voor een der beide uitgangen gesloten had gehouden door mid del van een hangslot. Er waren meer dan twee honderd getuigen a charge gedagvaard, onder wie zich een aantal kinderen bevonden die aan de ramp waren ontkomen. Als stuk* ken van overtuiging waren ter zitting aanwe zig een leeg sigarettenpakje, een lucifers doosje en een envelop met twee eindjes siga retten en drie gebruikte lucifers. CENTRALE BOND VAN SPOOR- TRAMWEGPERSONEEL. Het congres van dezen bond dat op 28 en 29 April te Utrecht werd' gehouden en zeer druk bezocht was, werd door zijn voorzitter C. Cramer geopend. Hij liet na verwelkoming der gasten en afgevaardigden de belangrijk ste gebeurtenissen de revue passeeren. Bedroeg het aantal leden op 31 Dec. 1928: 2513, thans zijn er 2916 leden. Spr. sprak daarna over de herziening van het Reglement Dienstvoorwaarden. Zooals in de vorige jaarvergadering aldus spr. over eengekomen hebben alle vakgroepen hare rapporten hieromtrent opgesteld en aan het H. B. opgezonden. Een commissie uit het H. B. heeft van al die rapporten één geheel ge maakt en dit naar de afdeelingen en den Per soneelraad gezonden. Het beleid H. B. en het jaarverslag van den secretaris werden met algemeene stem men goedgekeurd. Daarna kwamen de verschillende verkiezin gen aan de orde. De heer Heus, werd als 2e voorzatter her-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1