RadiMrafiscli Weerbericht. Telegrammen xxl Pt nvindaal nieuws Laagst® feeHcfiiten. 5 Mei 1930 van Opgave van Hto«*dhollanilseh Ii»n«lfiomVcreilict. AGENDA Maandag 5 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Gelukskin deren (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Twee helden (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Een huwelijk uit wraak (geluidsfilm, boven 14 jaar). 8 uur, De Unie, Ned.-Ind. Verbond, spre kers C. Frans en Raden Mas Noto Soeroto. Dinsdag 6 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Gelukskin deren (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Twee helden (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Een huwelijk rit wraak (geluidsfilm, boven 14 jaar). StadSstiie&aws GOED AFGELOOPEN. Onze stadgenoot, de heer C. K reed Za terdagmiddag te Schoten met zijn auto, doordat hij zijn achter hem liggenden hoed wilde grijpen, tegen een lantaarnpaal met het gevolg, dat hij over het rijwielpad, dat zich naast den weg bevond, in een sloot te recht kwam. De zware lantaarnpaal was af geknapt, terwijl de auto belangrijke schade bekwam. De heer K. kwam er persoonlijk ge lukkig met een niet belangrijke hoofdwonde af. Het ongeval trok veel belangstelling. De heer K. nam het geval nog al gemoede lijk op, aangezien hij direct na het gebeurde een kiekje nam van de situatie waarin zijn wagen zich bewond. De auto is per reddingswagen door de firma Jak uit Santpoort naar de garage van de firma Met alhier, vervoerd. STILLE OMGANG. Men schrijft ons: Zondagnacht had wederom de Stille om gang plaats ter eere van het Mirakel van het H. Bloed. Overal kwamen de deelnemers vandaan uit West-Friesland, Hoorn, Haarlem, een rijwielclub uit Amsterdam, terwijl Alkmaar en Kennemerland goed vertegenwoordigd waren. Te voren werden de deelnemers bij de Groote Kerk opgesteld en in zwijgende devo tie passeerde men den voorgeschreven weg, waarna de stoet in de kerken ging. Daarna werd een plechtige hoogmis opgedragen in alle kerken. In den stoet liep ook mee Alkmaars Deken de heer Rengs en meerdere geestelijken. In alle missen werd predicatie gehouden. Het bezoek was beduidend kleiner dan het vorig jaar (de herdenking van het 5e jubeljaar), doch vrijwel even groot als in 1928. Naar schatting bedroeg het aantal deelnemers 2500. DE BEGRAAFPLAATS. Men verzoekt ons in verband met het frtikel over de begraafplaats nog te ver melden, dat aan de begraafplaats noof twee: woningen zijn verbonden, één aan de N.-zijde en een aan de Z.-zijde, beide in den stijl van het hoofdgebouw. CORRESPONDENTIE. F. O. alhier. Wij zullen de kwestie onder- Zoeken en U zoo spoedig mogelijk antwoor den Red. Alkm. Crt. POLITIENIEUWS. Zondagmiddag omstreek* 5 uur, had op den hoek Scharloo-Westerweg alhier een aanrijding plaats iussriien een autobestuur der, genaamd H. IC, wonende te Anna Pau- lowna, en een anderen auto, bestuurd door P. V., wonende alhier. Laatstbedoelde auto werd beschadigd. Oorzaak is het niet den voorrang geven aan het rechtsche verkeer op een kruispunt van wegei.. Van een en an der zal proces-verbaal worden opgemaakt. Omstreeks 8.20 uur Zondagavond had er op dén Kennemerstraatweg alhier een aan rijding plaats tusschen een luxe auto, be stuurd door den heer W. R., wonende alhier en een wielrijder, genaamd F. M., wonende te Oudkarspel. Het rijwiel werd vernie'd. De oorzaak van het ongeval is het niet den voorrang geven aan het rechtsche ver keer. De schade is door den autobestuur der vergoed. VASTSTELLING VERMENIGVULDIGINGSCIJFER PLAATSELIJKE INKOMSTEN BELASTING 1930/1931. In bijlage No. 56 schrijven B. en W In de gemeentebegrooting voor 1930 volgnummer 479 „Belasting naar het komen", geraamd op f 913 000. Hierin is begrepen 1/3 gedeelte van voor het belastingjaar 1929/30 geschatte op brengst ad f 793.000.—, ten bedrage van 264.000.—, zoomede 649.000.— wegens 2/3 gedeelte van de over 1930/31 te heffen belasting. Bij de toelichting op dit volgnummer spraken wij de verwachting uit, dat, indien laatstgenoemd bedrag wederom met 155.000.uit de bedrijfswinsten zou kun nen worden verminderd, dé totale opbrengst voor 1930/31 f 741.000.— zou bedragen of 50.000.minder dan die van het vorige jaar, zoodat in dat geval de factor ware te verlagen van 0.75 tot 0.70. Met het oog op de omstandigheid dat thans moet worden overwogen, welk ver- menigvuldigingscijfer voor 1930/31 zal gel den. hebben wij den Inspecteur der Directe Belastingen, enz. Ie Afd. alhier verzocht ons de gebruikelijke gegevens te verstrekken. Uit diens voor ter inzage gelegden brief van 37 Maart jl. nr. 385 blijkt, dat op de ko hieren voor 1929/30 is uitgetrokken 826.280.37, en op die wegens navordering van dezen dienst 1.521.77. De nog in behandeling zijnde aanslagen zullen, volgens mondelinge inlichting van den Inspecteur, van weinig of geen invloed zijn aangezien deze reeds als voorloopige aanslagen ten kohiere zijn gebracht. De totale opbrengst kan mitsdien worden bepaald op rond f 829.000.—. Intusschen wijst de Inspecteur op de ongunstige uit komsten van den tuinbouw en den kooibouw in het aïgeloopen jaar. Het kohier 1930/1931 zal hiervan den invloed ondervinden en het komt ons in verband hiermede raadzaam voor, aan te nemer», dat het kohier 1930/1931 bjj een factor van 0.75 zou opbrengen rond .MT» MVentsS 800.000.—Gelijk wij hiervoor opmerkten zou voor het kalenderjaar 1930 kunnen wor den volstaan met een opbrengst .op het ko hier 1930/1931 van 741.000.in verbant met de storting in de gemeentekas van een totale bedrijfswinst van 155.000.(gasbe drijf 36.000, electriciteitsbedrijf 110.000 slachthuis 9.000), evenals in 1929. De uit komsten van het slachthuis laten echter niet toe, ook thans over een bedrag van f 9.000 ten laste van dat bedrijf te beschikken, zoo- dat uit de inkomstenbelasting 1930/1931 nie' 741.000, maar 750.000 moet worden ge put. Ook dan evenwel kan, gelijk wij in de toelichting op de begrooting in uitzicht stelden, de factor met 0.05 of 1/15 worden verlaagd en op 0.70 worden gebracht. GEZONDHEIDSCERTIFICAAT. Yan bevoegde zijde wordt ons gemeld, dat wanneer planten of deelen daarvan, zaden vruchten, knollen en wortelstokken welke be stemd zijn voor Ned. Oost-Indië moeten steeds voorzien zijn van een gezondheidscer tificaat, afgegeven door den plantenziekten kundigen dienst te Wageningen. Indien dit niet het geval is, bestaat groote kans dat de zendingen bij aankomst in Oost- Indië vernietigd of naaf den afzender terug gezonden worden. Aardappelen moeten bo vendien voorzien zijn van een wratziekte-cer tificaat. Het is zeer raadzaam dat een ieder die plantenmateriaal naar Indië ook als ipost pakket verzendt, vooraf inlichtingen bij de post of zich in verbinding stelt met den plan tenziektenkundigen dienst te Wagenlngëa teneinde teleurstellingen te voorkomen, VERPLAATSING ZAAK. Onze bekende fotograaf de heer W. Blok ker heeft zijn zaak verplaatst van het per ceel Mient 21 naar het perceel Mient 2e huis vanaf de Vischmarkt. De heer Blokker, die zich door een veel jarige praktijk een uitstekenden naam ver wierf, zoowel voor momentopnamen als voor vergrootingen en kleurfoto's, heeft aan zijn zaak thans een completen fotohandel verbon den. Als vakman verstrekt hij zijn cliënten gratis inlichtingen. Wij namen de nieuwe zaak, die heden avond wordt geopend, eens in oogenschouw en constateerden, dat de verplaatsing tech nisch een belangrijke verbetering beteekent. Het atelier is gemoderniseerd en door het plaatsen van spiegels is de cliënt in de gele genheid, tijdens het fotografeeren te consfa teeren in welke pose hij op de foto komt, zoo dat het hem mogelijk is den fotograaf aan te geven welke houding hem gewenscht voor komt, of daarover althans overleg met den fotograaf te plegen. Voorts is in het atelier van een up to date belichtingsmethode gebruik gemaakt, zoodat deze zaak op dit gebied een Ie klas zaak mag worden genoemd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 8.17 uur licht op. DENK OM DE BANKBILJETTEN VAN TIEN GULDEN. Naar wij vernemen was de termijn van een jaar, waarbinnen de bankbiljetten van 10 model 1904 en model 1922 op de voorzijde waarvan voorkomen de figuren van „Arbeid" en „Welvaart" bij de kantoren van de Neder- landsche Bank konden worden ingewisseld met 1 Mei 1930 verstreken zulks overeen komstig de destijds plaats gehad hebbendé publicatie. Wij kunnen mededeel-en, dat de Ne- derlandsche Bank bereid is geheel onverplicht nog voor korten tijd de bedoelde bankbiljet ten in te wisselen aan hare kantoren en bij haar correspondenten. De Bankbiljetten van 10, waarop een Zeeuwsche boerin voorkomt, blijven dus al leen in circulatie. BERGEN. Onder zeer groote belangstelling werd Vrijdagmiddag op de Algemeene Begraaf plaats het stoffelijk overschot ten grave ge dragen van Henny Boersma, die vorige week te Amsterdam, teen zij bij het uitvaren van de Johan van Oldenbarneveld, van het dak van het gebouw van de Droogdok Mij. is ge vallen en om het leven kwam. Een 18-tai bloemstukken bedekten de baar. Henny Boersma, die den leeftijd van 22 jüar bereikte, bezocht de H.B.S. te Alkmaar en was sinds 2 jaar werkzaam als teekenares bij de Domeinen te Amsterdam. Onder haar collega's was ze zeer bemind, zoodat op de begraafplaats belangstellenden uit Nijme gen, Groningen, Leeuwarden, Leiden, Den Haag, Amsterdam en Alkmaar aanwezig waren. De heer Ir. de Vries, verificateur van het Kadaster te Nijmegen, hoofd van de Domei nen, voerde aan de groeve het woord. Hij stelde in het licht welk een bekwaam amb tenares Henny Boersma was en deed daarbij uitkomen, dat zij om haar lieve karakter eigenschappen bij al haar collega's bemind was. Het was spr. bekend wat Henny Boer sma voor haar vader, die voor een paar jaar zijn vrouw had verloren, was geweest. Het moge hem tot troost zijn, dat zij in haar werkzame voorbeeld van haar ouders, die in niet gemakkelijke levensomstandigheden, toch met groote levensblijheid, haar en haar broer het M. O. hebben laten volgen, een groote kracht had gevonden, die vele jonge lieden tegenwoordig ontbreekt. Alleen die haar gekend hebben waren ten zeerste getroffen door het zoo noodlottige ongeval, dat zij niet licht zullen vergeten. Spr. was overtuigd, dat de heer Boersma, als vader, dezen slag nooit geheel te boven zal komen, doch hij hoopte, dat deze de kracht zal vinden om terwille van zijn zoon, die in Indië ver van het moederland, zich een eervolle positie veroverde, en terwille van zijn jongste dochtertje, doch ook van zich zelf deze slag te dragen en dat hij de belangstelling, die hij steeds voor het ge meenschapsleven In Bergen had getoond mag blijven behouden. Spreker was over tuigd, dat dit ook de wensen van zijn gelief de Henny zou zijn. Diep onder den indruk verlieten hierop de talrijke aanwezigen den doodenakker. (êWegens plaatsgebrek is het bovenstaan de niet in het vorige nummer opgenomen.) tt HEILOO. Het bezoek aan de bloemenvelden was wederom groot, doch niet zoo groot als met de paasch'dagen. Niettemin was het hier en vooral in Limmen druk en werd genoten van de pracht der bloemen. De narcissen en hyacinthen hebben afge daan, ook sommige hoeken tulpen. Doch er komt deze week aanvulling, daar alle darwin- tulpen in bloei raken. Deze week en ook den volgende Zondag zal er nog te genieten zijn. De afdeel ing van de „Geltenfokvereen. Heiloo" heeft aan den raad een adres gericht om in de gemeente alleen geregistreerde dek- bokken toe te laten en bokken, geen eigendom der fokvereen., te verbieden. Het adres wordt gesteund door den Kring Alkmaar, terwijl het hoofdbestuur adhaesi-e zal betuigen. Voor de betrekking van kassier van de Coöp. Boerenleenbank (vacature van wijlen den heer Stoop) hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. De heer W. van dé Vall heeft zijn ont slag als lid van den Raad ingediend. Door het Centraal Stembureau is als zijn opvolger benoemd de heer H. Keesman. De heer K. heeft de benoeming aanvaard. Door B. en W. is aan de afdeeling van „Het Mobilisatiekruis" afd. Heiloo, vergun ning verleend voor de uitgifte van 1000 loten a 25 cent. DE EX-KEIZER EN DE BELASTING. DOORN, 5 Mei. De oud-minister van binnenl. zaken, mr. J. B. Kan, is alhier aangekomen tot het houden van besprekin gen met den ex-keizer. Vermoedelijk zal de ex-keizer, die nu ook weer in Duitschland mag wonen, verzocht worden om in Nederland belasting te beta len. HULDIGING WIJLEN MR. DRESSELHUIS. CULEMBORG, 5 Mei 1930. Zaterdag middag 17 Mei om half drie zal alhier een bank met gedenksteen worden onthuld ter herinnering aan den alhier geboren staatsman wijlen mr. C. Dresselhuis. Het volgend jaar komt een ontwerp gereed voor een te stichten Dresselhuismonument aan de Carnegielaan te den Haag. PRINS HENDRIK BETUIGT ROUW BEKLAG AAN DE FAMILIE VAN RIEMSDIJK. 's-GRAVENHAGE, 5 Mei. De prins heeft Zaterdagmiddag ten sterfhuize van Jhr. van Riemsdijk te Aerdenhout een be zoek van rouwbeklag aan de nabestaanden van wijlen jhr. v. Riemsdijk gebracht, bo vendien heeft de prins ten sterfhuize een krans doen bezorgen. DE BLOEIENDE BETUWE. 's GRAVENHAGE, 5 Mei. Naar jvij vernemen maken de. Koningin en de Prin ses hedenmiddag een rijtoer door de bloei ende Betuwe. DE GESCHILLEN IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 5 Mei. Het partijbestuur van de Democratische Partij is vanmorgen in het Reichsdaggebouw bijeengekomen om de meeningsverschillen tusschen de Reichs- dagfractie en de verschillende partijorga nisaties in het land op te lossen. De voor zitter Dr. Koch, bracht een uitvoerig rap port uit over de ontwikkeling van den po- litieken toestand. De Partijraad zal waar schijnlijk op 26 Mei bijeenkomen. DE ARRESTATIE VAN GANDHI. LONDEN, 4 Mei. Na de arrestatie van Gandhi zijn te Bombay sterke afdeelingen troepen geconcentreerd om eventueele op standige bewegingen onmiddellijk in de kiem te kunnen smoren. De Europeesche beambten der banken en groote firma's hebben wapens ontvangen om in geval van nood te kunnen gebrui ken. Van Indische zijde worden pogingen in 't werk gesteld om te Bombay een alge meene staking te doen uitbreken en in an dere groote steden demonstraties te hou den. EEN ONTPLOFFING. LONDEN, 5 Mei. Te Kirki, 4 K M. ten Noorden van Poona, waar op het oogen- blik Gandhi in de gevangenis is ingeslo ten, heeft een ontploffing plaats gehad waarbij twee Indiërs zwaar en een aan tal licht werden gewond. Naar verluidt zou een der Indieërs patronen van een ar senaal hebben gestolen en deze per onge luk hebben laten vallen waardoor de ont ploffing veroorzaakt werd. TERAARDEBESTELLING JHR. VAN RIEMSDIJK. Onder buitengewoon groote belangstel ling is heden op Westerveld ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, directeur—hoofd-redacteur van de Oprechte Haarlemsche Courant en bekend tooneelschrijver. Te ruim half twaalf reed de rouwstoet, waarin een groot aantal abto's alsmede een extra auto met een schat van bloemen het kerkhof op. Als eerste spre ker trad naar voren mr. Bierens de Haan, namens de familieleden. Namens commissa rissen van de Oprechte Haarlemsche Cou rant sprak de heer N. Levenkamp. Namens het geheele personeel der O.H.C. voerde het woord de heer G C. Junge en na- namens del eden der redactie de heer F, Primo. Deh eer Willemboer sprak namens het administratief-, redactie- en expeditieper- soneel van het Dagblad van IJmuiden prof. v. Scholten herdacht den overledene namens het Nederlandsch Tooneelverbond. Mevr. Julia Cuyper bracht den overledene een laatsten groet. Mr. L. M. G. de Hartogh sprak namens den raad van Commissaris van Apollo. De acteur Louis de Vries voerde ver der het woord namens vele collega's. Nadat mr. Rika Hopper bloemen in bet graf had gestrooid, bracht de heer van Oosten namens den Nederlandschen Journalisten kring een laatsten groet. Vervolgens sprak een voorganger der Waalsche gemeente te Haarlem en daarna haalde de oude heer Lion van hier eenige per soonlijke herinneringen op. Nadat nog eeni ge sprekers het woord hadden gevoerd, dankte Jhr. B. W. F. van Riemsdijk, zoon van den overledene voor de eer, aan de na gedachtenis van zijn vader bewezen, waar na tenslotte de vader van den overledene de geheele Nederlandsche pers dank zegde voor de wijze waarop zij de nagedachtenis van zijn zoon had geëerd. Diep bewogen verlieten allen den dooden akker. SCHILDERIJENVERVALSCHING OP HET SPOOR GEKOMEN. De Fransche politie is in het Parijsche voorstadje Barbizon een schilderijenverval sching op groote schaal op het spoor geko men en heeft reeds belangrijke ontdekkingen gedaan. Een van de beide vervalschers is een kleinzoon van den beroemden Franschen schilder Millet. Door verschillende transacties van ver dacht allooi had Millet de aandacht van de politie op zich gevestigd. Millet werkte sa men met een schilder, die de vervalschte Mil- lets vervaardigde, de kleinzoon zette er zijn bandteekening onder en verkocht de schilde rijen als werk van zijn grootvader. Na eenigen tijd vervalschte hij ook andere schilderijen. Buitenlandsche agenten zorgden voor regelmatigen afzet. De politie constateer de, dat een verzamelaar kort geleden een ver valschte Millet had gekocht voor 150.000 fancs en dat een vervalschte Millet die kort geleden naar Engeland was verkocht Wi rnillioen francs had opgebracht. Een straf vervolging is tot nu toe niet tegen de verval- scheds ingesteld. Kerk en school Mej. M. M. van Koot, onderwijzeres in de nuttige handwerken is in gelijke functie be noemd in het Burger Weeshuis te Rotterdam. SCHOOLTENTOONSTELLING. Men verzoekt ons te melden, dat a.s. Zon dag 11 Mei van 126 uur in de St. Aloysius- school aan de Koornlaan een huisvlijt- en handenarbeidtentoonstelling zal gehouden worden, voornamelijk van leerlingen van 10 —14 jaar. OPRICHTING VAN EEN CENTRALE OUDERRAAD. Op initiatief van de oudercommissie der derde gemeenteschool werd Vrijdagavond een vergadering gehouden om tot oprichting eener Centrale Ouderraad te geraken. Van de tien alhier gevestigde gemeente scholen, waren afgevaardigden van 8 ouder- commissiën aanwezig en bereid een Centrale Ouderraad te vormen. Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ren K. Blaauboer, voorzitter, Stationsplein 120, H. W. Kaagman, secretaris, Robert naar waarnemingen, verricht in den monrP» van 5 Mei. sca Medegedeeld door het Kon Nederl. MPt Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 767.0 te Rost Laagste barometerstand 749.1 te Valencia Verwachting, geldig tot den avond van 6 Mei Matige Zuid Oostelijke tot Zuid-Wes telijken wind. Meest zwaar bewolkt; toen£ mende kans op regen of onweer. Aanvanke- lijk warmer. Owenstraat 6 en H. Koot, straat 20. Van de Oudercommissiën der 7e en 8e ge- meenteschool was bericht binnengekomen dat zij, hoewel tot samenwerking tusschen' de oudercommissiën gaarne bereid zijnde, de op richting van een Centrale Ouderraad niet noodig achten. VEREENIGING VAN LEERAREN IN DE HANDELSWETEN SCHAPPEN. In de gister te Amsterdam gehouden verga dering van Leden der Vereeniging Van Leeraren in de Handelswetenschappen werd tot Eere-voorzitter benoemd de heer P. Ba- rends, tot dusverre voorzitter, terwijl jn diens plaats tot voorzitter werd benoemd de heer B. J Franken tot dusverre 1ste penningmeester- verder werd tot bestuurslid gekozen de heer Dr. P. G. van de Vliet te Hilversum. EXAMEN ONDERWIJZER (ES). Het schriftelijk gedeelte van de in 1930 a te nemen examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als onderwijzer(es) zal plaats hebben op 4 en 5 Juni de mondelinge examens op 13 Juni zullen aanvangen; een der commissiën, met het afnemen van deze examens belast, zal zitting houden: te Amsterdam voor de vierde hoofdinspec- tie; de voorzitter dezer commissiën is dr. H. B. F. Westerouen van Meeteren, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Hoorn, te Hoorn. Zij, die zich aan dit examen wenschen te onderwerpen zich vóór 20 Mei aan te mei- den met overlegging van de geboorte-akte, waaruit blijkt, dat zij op 1 Augustus den 18-jarigen leeftijd zullen hebben volbracht. Zij, die eene aanteekening voor de nuttige handwerken wenschen te ontvangen, het examen daarvoor afleggen voor de commis siën, die in 1930 belast zullen zijn met het afnemen der akte-examens in dit vak. Zij die eene aanteekening voor handenar beid wenschen te ontvangen, het examen daarvoor afleggen voor de commissie, in 1930 te Amsterdam belast is met het afnemen der examens ter verkrijging van de akte van be kwaamheid als onderwijzer. Aif$TEItDAjH$CIIE] BEURS (Q«(vaugea per draadlooze telefoon). SÏAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank ÏNDUSTR. OND. BINNENL. r, Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert,. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit ÏNDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V A - Java Cultuur Cult. Vorstenl, Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor, Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 4 Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat, Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Scheepvaart Unie Kon. Ned, Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Eric Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb X'; l i A I 1 I Eig.'. 'Exdividend. JExclaim. PROLONGATIE Koers vao heden te Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 101 "/is 1 731/j 186'/, 154 550 295 173 535 290 1143.8 115'/, 121 50 90 327'/, 446i/s II31/4 120 127'/, 113)->/s 1271/,-S 120 128 112-} 126-7 50'/« 323 449 32iys-3 445-50 318|-20 445-6 318-è 445-C 70Vi, 122 963/4 37?/,, 175'/, 309'A 31f-2i 120 94J-5* 311-2) 691/, 32'/. 169/, 95-) 32|-2 510'/,, 3711/, 144 122 53 507-8 507-10 508 374 505-7 193 149 97 188-90 188-90 14U/S-2 188'/, 141 185-7 3841/4 400'/, 159/, 395 394-5'/, 393-} 393i/4-» 1431/4 95'/, 154 109'/8 6'/i« 1401/g 95 110 1407,-1 5>3/,6 140)-8/4 95 361/2 32 1783A 73 67 177}-8) 313/4 31 Vi 83'/, 337a/4 369'/, 364 .82 340 362 362 83 339H0 362 362 339 82 365-) 50'/, 20VI6 107% 217 51 48-50 48 18'/,-9 493/4 19-) orlge koers 3'/, pCt. heden 31/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhageu Stockholm i Oslo New-jfork Italië NIÉT OFFICIÉÉL. i Vorige koers 12.073 59.31 9.75ys 34.67 48.17V, 35.05 66.52 66.77'/, 66.52'/, 2.48'/, 13.04 Koers op heden 3 uur 12.077/jj 59.30 9.75 34.66 48.14'/, 35.05 66.50 66.7 2V» 66.52'/, 2.48»/, 13.02'/,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2