DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het PaHement Buitenland J*o. 109 VK1JUACÜ 9 MEI 1930 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht DE KWESTIE-DE LEEUW- De Vlaamsch nationale motie, verworpen. CONFERENTIE VAN FRACTIE LEIDERS. Er moet bezuinigd worden EEN ANTI-SEMITISCH MINISTER. Hij zegt, dat van de joden het bederf van het Duitsche volk uit gaat. HENDERSON IN PARIJS. DE GEVANGENIS TE COLUMBUS Weer twee doodelijke ongelukken BRUG INGESTORT. IJS EN SNEEUW IN MEI. Winter ook in Noord-Italië. ONTPLOFFING VAN OLIETANKS. DE KONING DER BRANDKAST- INBREKERS. GROOTE BRAND IN DE HAVEN VAN NEW JERSEY. HET PRUISISCH BEGROOTINOS- DEFICIT. Een tekort van millioenen. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- ep Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.S0. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Den Haag, 8 Mei 1930. De Tweede Kamer is heden zoo ver standig ge wee est het verzoek van den heer L. de Visser (Comm.) om de regeering te mogen interpelleeren over de actie tegen de geloofsvervolging in Rusland af te wijzen. De voorzitter had daartoe geadviseerd1 en na een woord van protest van den heer De Visser tegen dit advies, waarbij hij zelfs met een soort van sabotage dreigde heeft de Kamer met 71 tegen 1 stem de interpellatie afgewezen. Daarna is de Kamer voortgegaan met de behandeling van de wijziging van de Ge meentewet. Eerst een paar kleinigheden, daarna een belangrijk amendement van den iheer Van den Bergh (S.D.A.P.) om aan de commissies van bijstand zelfstandige be voegdheid toe te kennen. De heer Van den Bergh deed het voorkomen alsof het amen dement niet veel beteekende, maar daar was geen der tegenstanders het mede eens. Van alle kanten kwamen er bestrijders opdagen: de heeren De Wilde (A.R.), Van Hellenberg Hubar (R.K.), Dr. Vos (Lib.), Ketelaar (V.D.) en de minister wilden er niets van weten omdat het overbodig was of wel om dat het strijdig was met den aard van het gemeentebeheer. Het gevolg was, dat de heer Van den Bergh zoo verstandig was het terug te nemenhet had toch geen kans op aanneming. Even later kwam aan de orde het artikel 61 der Gemeentewet, vaststellende aan welke eischen van benoembaarheid een burgemees ter moet beantwoorden. De heer Boon (Lib.) stelde voor het moge lijk te maken, dat ook vrouwen tot burge meester werden benoemd. Vijf der vrouwe lijke leden der Kamer sprongen den voor steller onmiddellijk bij en achtereenvolgens hoorden we mej. Westerman (Lib.), mej. Groeneweg (S.D.A.P.), mevr. BakkerNort (V.D.) en mej. Meyer (R.K.) pleiten voor aan neming van het amendement. Van rechts werd er tegen geopponeerd, speciaal door den heer Kersten (S.G.P.) die zich zoo onvriendelijk uitliet over de vrouw in een openbaar lichaam, dat hij een standje opliep van den heer Van der Waerden (S.D.A.P.) wegens zijn gebrek aan goede manieren, en van zijn collega Lingbeek om dat hij blijkbaar het Oude Testament niet goed kende, anders zou hij zich wel her inneren, dat de Israëlieten toch ook een Richteres hebben gehad in de persoon van Deborah. Ook ds. Schokking en mr. De Wild kantten zich tegen het amendement op reli- gieuse gronden, terwijl minister Ruys de Beerenbrouck het in het bijzonder wierp op de lichamelijke en geestelijke eigenschappen der vrouw, die haar ongeschikt doen zijn om enkele functies van den burgemeester te vervullen. Tegenover de dames, die er op hadden gewezen, dat er in het buitenland, met name in Engeland, reeds vrouwelijke burgemeesters zijn, wees hij er op, dat in Engeland de vrouwelijke burgemeester ook geen hoofd van politie en brandweer is en die functies haar juist ongeschikt maken om als burgemeester op te treden. Nu was het zeer goed mogelijk in de wet een bepaling op te nemen, dat een vrouw wel als burgemees ter benoembaar is maar dan zou hij daar toch geen gebruik van maken en dus vond hij het eerlijker ook maar ronduit te zeggen, dat 'hij tegen het amendement was. Maar zijn protest baatte hem niet: toen het tot stemmen kwam, verklaarden zich 45 stemmen voor het amendement-Boon en 35 tegen, zoodat het was aangenomen De Kamer is daarop tot Dinsdag uiteengegaan De Eerste Kamer heeft hedenmorgen na .zn paar volkomen overbodige redevoeringen van de hoogleeraren Anema (A.R.) en Van Embden (V.D.) zonder stemming hare goed keuring gehecht aan de toetreding tot de hoofdstukken I, II en IV van de door de Volkenbondsvergadering vastgestelde Alge- meene Akte nopens vreedzame regeling van internationale geschillen. Krachtens die hoofdstukken zullen internationale geschil len over recht door arbitrage of het Inter nationaal Hof van Arbitrage worden beslist. Tot hoofdstuk III dier akte wilde de regee ring niet toetreden omdat daarin de moge lijkheid wordt geopend om ook belangen- geschillen aan arbitrale rechtspraak te on derwerpen en zij terecht meende, dat in zakenbelangen geen rechtspraak mogelijk is. I rof Anema was het daarmee eens, prof. Van Embden niet, maar daar er toch niets aan de zaak te veranderen viel, hadden beiden het zwijgen kunnen bewaren. Over de Indische Begrooting hebben gister slechts twee leden het woord gevoerd: de heer Mendels (S.D.A.P.) en prof. De Savor- nm Lohman (C.H.) Eerstgenoemde heeft weer over de leuze: 'ndië los van Nederland gesproken den minister van Koloniën verweten geen vaste hjn in zijn politiek te volgen en een zeer ■heftig oordeel geformuleerd over de periode, toen de heer Fock, Gouverneur-Generaal en de heer De Graaff minister van Koloniën was. Er viel geen woord goeds van te zeg gen volgens hem. De'heer Lohman betoonde zich zeer in genomen met het wederóptreden van den heer De Graaff als minister en keurde in het bijzonder het beleidtegenover de extre misten en het optreden tegenover de P. N. I. betreft drong hij er op aan, dat de minister goed. Daarentegen was hij slecht te spreken over de wijze waarop de regeeringsambte- naar Middendorp over zijn regeering sprak en nog minder goed over de manier waarop de Nederlandsche gedelegeerde ter Arbeids- conferentie ie Genève zich had uitgelaten over de Poenale Sanctie. Wat deze laatste tot een compromis met de cultuurondernemers zou trachten te geraken. Morgen voortzetting. DE STAATSGREEP IN SPANJE. E>e vraag van „republiek of monarchie" is in Spanje na Primo's val opnieuw aan de orde gekomen, en als wij prof. Unamuno mogen gelooven, gaat het eigenlijk bepaalde lijk tegen den koning, van wien deze ge leerde beweert, dat hij ongeschikt is voor de regeering. Er zou dus niet zoozeer een krach tige republikeinsche beweging zijn als men wel zou meenen. Unamuno té overtuigd, dat de bevolking van het land in haar geheel te onverschillig is voor den regeeringsvorm om zich warm te maken over de vraag of de tijd is gekomen voor de republiek, en bovendien staat de kerk met haar grooten invloed op 'het standpunt van de monarchie. Eigenlijk leeft men in Spanje thans in een overgangstijdperk, waarvan het moeilijk te zeggen is wat het einde ervan zal zijn. De na het aftreden van den dictator gevormde regeering onder Berenguer zou den constitu- tioneelen toestand weer herstellen, maar of hij daar spoedig in zal slagen is zeer twijfel achtig, gezien den langen duur van Primo's bewind, dat zooveel zaken met geweld heeft omgekeerd; Er is dan ook wel al betoogd, dat, ondanks Berenguer's schoone beloften, eigenlijk de dictatuur is blijven bestaan, zij het onder veel milder regiem. De gister medegedeelde staatsgreep van de beide genearals Anido en Barrera, op touw gezet om den premier tot aftreden te nopen, was waarschijnlijk bedoeld om alle onzeker heid te doen verdwijnen en den koning te noodzaken te kiezen tusschen dictatuur en constitutieoneel bewind. Want algemeen is bekend, dat de koning aarzelt om de keuze te doen, wat waarschijnlijk prof. Unamuno aan leiding gaf te zeggen: „de koning heeft zijn hoofd verloren", zooals wij dezer dagen me dedeelden. Intusschen heeft de staatsgreep tot heden nog geen gevolgen gehad. De beide gene raals, die gearresteerd waren en in hun huis werden bewaakt, zijn weer in vrijheid gesteld en eigenlijk is het eenige, dat aan de staats greep herinnert, op het oogenblik nog de al- gemeene staking te Sevilla, een stad met een licht ontvlambare bevolking, vaak aange vuurd door studenten, die voor een groot deel het socialisme schijnen aan te hangen. Over het geheel is de toestand in het land rustig, enkele studentenrelletjes dan daarge laten. DE ACTIE VAN GANDHI. te Ernstige ongeregeldheden Sjolapoer. Te Sjolapoer (gewest Bmobay) heeft een ernstige botsing plaats gehad waarbij 25 menschen werden gedood en 100 gewond. Zes politiebureaux, het gerechtshof en alle drankwinkels werden in brand gestoken. Een detachement Britsche militairen is naar hier gezonden. Bloedige botsingen te Sjolapoer. Te Sjolapoer, op 220 mijl afstand zuidelijk van Bombay, is het gister tot ernstige bot singen gekomen, waarbij 25 inlanders ge dood werden en 100 gewond. Er ontstonden incidenten toen een groep aanhangers van Gandhi palmen trachtte af te snijden en daarin door de politie gestoord werd. Drie uren lang heeft de strijd tusschen de politie en de opstandelingen geduurd; de politie werd langzaam, doch zeker teruggedron gen. Er zouden twee politiebeambten ge dood zijn. Zes bureaux van politie, het ge rechtsgebouw en alle slijterijen werden in brand gestoken. Er is een afdeeling Britsche troepen heen gezonden. Het is nog de vraag of de politie erin zal slagen zich te verdedigen totdat versterkin gen zullen zijn aangekomen. Uit Surat wordt gemeld, dat thans een marsch wordt voorbereid naar de zoutop- slagplaats Dharasaha, waaraan ook Gan- dhi's zoon Manilal zal deelnemen. De leiding berust bij den opvolger van Gandhi, den voormaligen rechter Adhas Tyahji, die een groote menigte aanhangers uit verschillende deelen van Indië naar Dharasaha zal bren gen. Een protest. Ratansi Norarji, lid van den staatsraad, heeft een brief aan den onderkoning geschre ven, waarin hij mededeelt, zijn functie neer te leggen als protest tegen de onmeedoogen- de maatregelen van de regeering, culmineè- rend in de interneering van Gandhi. De handel vreest nadeelen. Dertien vertegenwoordigers van de Indi sche handelsassociatie, waarbij de Indische Kamer van Koophandel, de mijnfederatie en de handelsassociatie van Marwari, hebben een brief aan den onderkoning gericht, waarin zij „de politiek van algemeen terro risme" van de regeering veroordeelen en beëindiging daarvan vragen. In den brief wordt ook gezegd, dat er iets gedaan moet worden om het volk te verzoenen door vre- des-onderhandefingen te voeren. De tegen woordige atmosfeer zal leiden tot een chaos in de zakenwereld, waardoor niet alleen de Indische maar ook de Engelsche kooplieden getroffen worden. De Mohammedanen tegen de burgerlijke ongehoorzaamheid De Pan-Indische Mohammedaansche Fede ratie heeft een besluit aangenomen, waarin afkeuring over de burgerlijke ongehoor zaamheid tot uiting wordt gebracht en waar in de Mohammedanen worden aangespoord zich te onthouden van deelname. DE COMMISSIE VAN HERSTEL. Haar einde. Den lsten Mei zal de Commissie van Her stel haar arbeid ten opzichte van Duitsch- land beëindigd hebben. DE PROCESSEN NA DE ONLUSTEN IN PALESTINA. Geen der voornaamste aan stichters gestraft. Op het jaarlijksche congres der Joodsche advocaten werd een motie aangenomen uit sprekende dat de rechtbanken bij de behan deling van zakenverband houdend met de onlusten rekening dienen te houden met het feit dat de Joden aangevallen werden en dat zij, waar zij lichamelijk letsel toebrachten, uit noodweer handelden. Ook werd verklaard dat geen der voornaamste aanstichters van de onlusten gestraft was. DE KWESTIE DER PANTSER SCHEPEN IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De eerste termijn verworpen. In de begrootingscommissie van den Duit- schen rijksdag is men Woensdag begonnen met de behandeling van de marinebegroo- ting. Daarbij heeft de rijksweerminister, mede namens de rijkskanselier, een verklaring af gelegd, waarbij hij eraan herinnerde, dat hij weliswaar geen kritieklooze vlootfanaticus is, maar dat hij toch de vervanging van het totaal verouderde scheepsmateriaal voor be slist noodzakelijk houdt. Op dit standpunt, aldus de minister, heb ik ook bij de bespreking van mijn begroo ting in het vorige rijkskabinet gestaan. Niet-opneming van een post voor een eer sten termijn voor het pantserschip B op grond van de bestaande financieele bezwa ren, had hij toen eerst goedgekeurd, nadat het rijkskabinet met algemeene stemmen, dus ook met die der vier soc. ministers, had be paald, dat met de begrooting '30 een bouw plan tot vervanging van verouderde bodems, dus ook van de slagschepen, zou worden in gediend. Bij dien stand van zaken achtte de minis ter het eigenlijk van zelfsprekend, dat hij het voorstel van Oost-Pruisen inzake een eer sten termijn, sympathiek gezind was. De rijksregeering wilde echter in de zit ting van den Rijksraad geen initiatief in die richting nemen. Zij is in overeenstemming met de vorige regeering principieel van mee ning, dat in verband met de financieele mo gelijkheden voor de vergrooting van de vloot gezorgd moet worden. Het gaat tenslotte al leen om het tijdstip van het begin van uit voering en de beslissing daarover verzocht de regiering den rijksdag zelf te nemen. De minister verklaarde tenslotte aan te nemen, dat de rijksdag vasthoudt aan het vroeger genomen besluit inzake de indiening van een bouwplan op langen termijn. Tenslotte is in eerste lezing het voorstel inzake een termijn van het pantserschip B verworpen. Tegen stemden de socialisten, de democraten, de communisten en twee verte genwoordigers van het centrum. De B Volkspartij en een centrumafgevaar digde onthielden zich van stemming. De correspondent van de N.R.Crt. te Brus sel meldde gisteravond: De Vlaamsche milicien de Leeuw, Woens dagavond op bevel van den auditeur-gene raal voorloopig vrijgelaten, werd Donderdag van Namen naar den geneeskundigen dienst te Gent overgeplaatst. In den middag ver scheen hij even in de Kamer op de gereser veerde tribune, maar nog vóór de stemming over de naar aanleiding van zijn zaak inge diende moties was hij weer verdwenen. Kwart over drie was de Kamer nagenoeg voltallig. Alle ministers, ook minister-presi dent Jaspar, een paar uur geleden uit Parijs teruggekeerd, waren aanwezig. Het eerst werd de motie-Vos, ingediend namens de Vlaamsch-nationale fractie, in stemming ge bracht. In deze motie werd zooals bekend, afkeuring uitgesproken over de behandeling van de Leeuw. De motie werd bij hoofdelijke stemming verworpen met 95 tegen 66 stemmen en 4 onthoudingen. Alle katholieken stemden te gen op twee Vlaamsche afgevaardigden na. Ook de liberalen kantten zich eensgezind te gen de Vlaamsch-nationale motie. De voor stemmers waren alle aanwezige sociaal-de mocraten, met uitzondering van een der Waalsche afgevaardigden, en de Vlaamsch- nationalisten. Na eenige incidenten met zich al te luidruchtig gedragende Vlaamsch na- tionalen kwam de door Vandevijvere (katho liek) en Deveze (liberaal) ingediende motie van vertrouwen in het beleid van de regee ring, tevens aandringende op een strenge en eerlijke toepassing van de militaire taalwet van 1928 in stemming. Deze werd door de Kamer bij staan en zitten aangenomen. Alle katholieken en de liberalen stemden voor. De sociaal-democraten en de Vlaam sche nationalisten stemden tegen. EEN HITTEGOLF IN AMERIKA. Een N.T.A.-bericht uit New-York maakt melding van buitengewone warmte. De ther mometer wees er 31 gr. C. (bijna 88 gr. F.); te Boston 33.9 gr. C. (ruim 93 gr. F.) en te Philadelphia 34.6 gr. C. (ruim 95 gr. F.) aan. Vier menschen zijn tengevolge van de hitte bezweken; een groot aantal menschen zijn er ziek door geworden. DE AARDBEVING IN BIRMA. De verwoesting van Ptgu bevestigd. Te Calcutta is bevestiging ontvangen van de berichten dat Pegu, de oude hoofdstad van Birma en een stad met 140QQ inwoners, door de aardbeving van Woensdag bijkans geheel verwoest is. Ook in vele omliggende plaatsen is het verlies van menschenlevens en de schade groot. Te Pegu alleen zijn er niet minder dan 600 dooden. Vrijwel alle winkels en bazaars stortten in elkaar op de men schen die er zich bevonden, en de hoofd straat in Pegu is een groote puinhoop. In een uitgestrekte wijk heeft daarna een brana in de bouwvallen gewoed. Hier moeten honderden verpletterd of ver brand zijn. De reddingploegen zijn pas aan het begin van het bergingswerk. De bios coop Myochile stortte in toen er 80 men schen in waren, en geraakte daarna in brand. Men schat dat hier 50 menschen den dood vonden. In de zakenwijk van Pegu zijn vrijwel alle gebouwen bij den eersten schok ingevallen. De groote koepel van de Shweh-Mawdaw- pagode (na die van Rangoon het meest ver eerde heiligdom), stortte ook in. De aardbeving vernielde ook het aquaduct en de bevolking lijdt dorst, bij gebrek aan drinkwater. Kleine stadjes in den omtrek zijn eveneens in puin gevallen. Te Kayan stortten alle bazaargebouwen in en een aantal men schen weiden onder het puin en dat van de moskee en het gerechtsgebouw bedolven. Hier bedraagt het aantal slachtoffers 50. Ernstig was ook de schade te Thangeva en Thilawa. Gistermiddag heeft onder voorzitterschap van den rijkskanselier dr. Brüning een be spreking plaats gehad tusschen de fractie leiders der achter de regeering staande par tijen. Hieraan werd ook deelgenomen door de leiders en begrootingsdeskundigen van het Centrum, de D. Volkspartij, Economische Partij, Democratische Partij, Cchristelijk- Nationale Arbeidsgemeenschap en Beiersche Volkspartij. Men was het er eenstemmig over eens, dat bij de begrooting uit alle macht getracht moet worden bezuinigingen te verkrijgen Over anutleeringen van politieken of grond wettelijken aard zal van tevoren beraad slaagd worden. De regeering van haar zijde heeft beloofd de indiening van een ontwerp inzake vermindering der uitgaven zoo spoe dig mogelijk te doen plaats hebben. De nationaal-socialistische minister Frick in Thüringen, die al meerdere malen tot ver over de landsgrenzen van zich heeft doen spreken niet altijd op loffelijke wijze men herinner zich zijn conflict van een paar weken geleden met de rijksregeering heeft zich Woensdag in de huishoudelijke commis sie van de Thüringschen landdag een uitla ting veroorloofd, die zeker wel niet zonder gevolgen zal blijven. Een vertegenwoordiger der soc.-democra- tie vroeg hem n.1. of ook personen, die niet tot het Duitsche ras en het Duitsche volk be- hooren, de schoolgebeden moeten kennen, welke volgens zijn instructie moeten worden opgezegd. Frick antwoordde hierop letterlijk: „Ik wil volkomen openhartig zijn. We behoeven el kaar niets op de mouw te spelden. Het zeden bederf van het Duitsche volk gaat uit van elementen, die het Duitsche ras vreemd zijn, met name van de joden". De Britsche minister van buitenlandsche zaken Henderson is op zijn doorreis naar Geneve gisteravond te Parijs aangekomen. Hij werd namens Briand door een vertegen woordiger van het Fransch ministère van buitenlandsche zaken verwelkcmd. Hender son is in de Britsche ambassade gelogeerd. Hij heeft heden een belangrijk onderhoud met Briand. Door het onachtzaam optreden van een bewaarder is in de gevangenis te Columbus waar onlangs de noodlottige brand woedde, wederom een ernstig ongeluk geschied. Een gevangenbewaarder speelde onachtzaam met een machinegeweer, toen dit plotseling begon te vuren. Een aantal kogels trof een groep slapende gevangenen. Twee van hen werden op slag gedood, terwijl 'n aantal an deren gewond werd. Vier kooplieden, die van de markt te Ra> dautz naar Czernowitz (Roemenië) terug keerden, zijn in de buurt van het dorp Mide- rea verongelukt, doordat op het oogenblik dat zij er overheen reden, een brug over de Pruth instortte. Alleen de koetsier wist den oever te bereiken. Te Keswick in Yorkshire vroor het gister morgen even voor zonsopgang tien graden en de vennen van de moerassen van Yorks hire waren met een dunne ijskorst bedekt. De hooge piek in Derbyshire was tot het middaguur met sneeuw bedekt. Uit Milaan wordt gemeld, dat tengevolge van de daling van de tempeïatuur in Noord- Italië winterweer heerscht. Er is sneeuw en hagel gevallen, waardoor schade aan het ge was is veroorzaakt. Verschillende rivieren zijn buiten de oevers getreden, waardoor eveneens belangrijke schade is aangericht. Uit Bologna wordt gemeld, dat een wolk breuk groote schade aan den landbouw heeft berokkend. Vooral de wijnbergen in de om streken van Castello di Serravalle hebben geleden. Tengevolge van een ontploffing van twei olietanks, waardoor de heele installatie van twee petroleummaatschappijen te Bayonne (Vereen. Staten) in gevaar kwam, zijn veer tig personen gewond. Drie worden vermist. Te Birmingham is Woensdag een man we gens inbraak in een fabriek tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Drie medeplichti gen kregen lichtere straffen. Een inspecteur van de recherche zeide dat deze man den achterkant van brandkasten kon openscheuren, alsof „hij blikjes zalm opende". Men noemde hem den koning der inbrekers. De inbreker is aan het Westelijk Front, waar hij zich aan insubordinatie en ophitsing tot muiterij schuldig gemaakt had, door een krijgsraad gestraft. In de haven New-Yersey is gister een groote brand uitgebroken, die nog niet be dwongen is. Vier petroleumschepen geraak ten door tot dusver onbekend gebleven oor zaak in brand. Tijdens den brand vloog een der schepen in de lucht. Het vuur sloeg over op de Pier en op een tankinstallatie aan den wal. Tot dusverre zijn er 33 gewonden. Het blusschingswerk wordt door de zware rook zeer bemoeilijkt. De brand heef volgens ramingen tot dus verre reeds een schade van 5 millioen dollars aangericht. -De woonhuizen in de omgeving zijn ontruimd, met het gevolg, dat op het oogenblik 300 families dakloos zijn. BRAND IN PETROLEUMONDER- NEMING. Door morsen met benzine In de Tidewater Petrol Works (New-York) brak ten gevolge van een ontploffing een groote brand uit. De ontploffing ontstond doordat men bij het vullen van tankwagens met benzine had gemorst. De zitting van het Pruisische kabinet, die zich zal bezighouden met de kwestie van de dekking van het begrootingsdeficit van 110 millioen mark, zal hedenocht«jnd gehouden worden. Besproken zullen worden de voorstellen, verdubbeling der rijksgrondbelasting of ver hooging van de personeele belasting met 10 pCL

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1