Zonnekoning De Firma DE LANGE DE MORAAZ SPAARLOKETTEN, Radiffffafiscti Weerbericht. hoogstaande kwaliteit. LANDBOUW sn VEETEELT. AGKNDA Buitenland sigaren zijn gewild om hun Ingezonden stukken Telegraffr chequerecht: Boeken te ALKMAAR verhuurt in haar ondergrondsche kluisinrichting waarvan de huur bedraagt vier gulden per jaar, Stadsnieuws Luchtvaart Zaterdag 10 Mei. 7.30 uuf, Cinema Americain: De Apache (boven 18 jaar). 7.30 uur. A. B. T.: Nachten in Arizona (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Het lied van de Zuidzee (geluidfilm, boven 14 jaar). 6—10 uur bij Rus te Heerhugowaard, liuisvlijttentoonstelling. Zondag 11 Mei. In Cinema Americain van 2 uur nam. af doorloopende vertooning van De Apache (boven 18 jaar). In A. B. T. van 2 uur nam. af doorloopen de vertooning van Nachten in Arizona (bo ven 14 jaar). In Victoria Theater van 2 uur nam. af doorloopende vertooning van Het lied. van de Zuidzee (geluidfilm, boven 14 jaar). 2—5 en 710 uur, bij Rus te Heerhugo- vaard, huisvlijttentoonstelling. 35 uur, Muziektuin, matinee Stedelijk Muziekkorps. Zaal jb. Groot té Koedijk, uitvoering. i DE AARDBEVING IN PERZIE. De door verschillende seismografische in stellingen geregistreerde tweede aardbeving in de omgeving van Salmas in Perzië zou volgens bij het Amerikaansche zakendeparte- ment te Washington ontvangen berichten 2000 slachtoffers hebben gemaakt. Uit Teheran wordt gemeld, dat een groot iantal, huizen tengevolge van de aardbeving beschadigd is. Het gröotste deel der bevolking was buiten Ie stad getrokken, toen met groote heftig heid de tweede aardbeving plaats vond. De in de stad achtergebleven personen werden bij het daarop volgende instorten van bijna alle gebouwen onder de puin- hoopen begraven. De berichten over het aantal slachtoffers en de grootte van de schade in de Perzische bladen loopen sterk uiteen, hetgeen hieruit verklaard kan worden dat tusschen de beide aardbevingen 12 uren verliepen, zoodat de berichten in sommige bladen dateeren van na de eerste aardbeving, terwijl de andere bladen melding maken van beide aard bevingen. INLANDSCHE LEIDERS TERECHT GESTELD IN FRANSCH INDO-CHINA. Uit Hanoi wordt gemeld, dat de vier in- landsche leiders der opstandelingen in Fransch Indo-China, die ter dood waren ver oordeeld, gistermorgen vroeg zijn terecht gesteld. Incidenten hebben zich niet voor gedaan. NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN ITALIË. In de provincie Venetië heeft een hevig noodweer gewoed, gepaard gaande met wolkbreuken, waardoor nieuwe overstroo mingen zijn ontstaan, die groote materieele schade veroorzaken. Te Vignana traden de rivieren eveneens tengevolge van den aan houdenden regen buiten haar oevers. Een aardbeving. Vanuit Cadore wordt regenval gemeld, die gepaard gaat met een sterke daling van de temperatuur. In de provincie Calabrië veroorzaakte een aardbeving grooten schrik onder de bevol king, die in allerijl uit de huizen vluchtte. De aardbeving veroorzaakte gelukkig geen schade. GEVANGENIS IN BRAND GESTOKEN. In een plaatsje in den staat North Ca- rolina eischte een volksmenigte de uit levering van een neger, dia in de gevan genis aldaar zat opgesloten, teneinde hem te lynchen. Toen de uitlevering geweigerd werd, begoot de menigte de gevangenis met benzine en stak haar ,'xi brand. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN HET AMOERGEBIED. Naar uit Moskou gemeld wordt, is in het Russische Verre Oosten de Amoer buiten zijn oevers getreden, waardoor zeer groote overstroomingen ontstaan zijn. De spoorlijn tusschen Chabarowsk en Blagoweetschensk is op verschillen de plaatsen zwaar beschadigd, zoodat het spoorwegverkeer moest worden stopgezet. Verscheidene dorpen staan onder water. Het staat nog niet vast hoeveel slachtoffers de overstroomingen gemaakt hebben. HET ONDERHOUD VAN HENDERSON EN BRIAND. Omtrent het onderhoud, dat Briand gister met den Engelschen minister van buitenlandsche zaken gehad heeft, wordt nog het volgende gen eld: De bei de ministers van buitenlandsche zaken hebben zich allereerst onderhouden over ds a.s. Volkenbondsraadszitting. Vervolgens bespraken zij de kwestie der viootontwapeningen. Briand heeft Henderson hierbij op de hoogte gebracht van den stand der Fransch-Italiaansche besprekingen. Hij stelde vast, dat er nog geen essentieelen vooruitgang was bereikt, doch dat hij hoopte te Geneve gelegenheid te hebben van Scialoja uit sluitsel te verkrijgen omtrent de Itali aansche plannen. Briand verzekerde, dat hem zeer veel gelegen was aan een zoo mei mogelijk hervatten der besprekin gen. Verder heeft Henderson zich accoord verklaard met de door Briand uitge sproken meeningen over een Europee- sche economischen bond, waarbij de Eng''sche minister van buitenlandsche zaken Briand geluk toewenschte. Het onderhoud der beide staatslieden werd besloten met een gedachtenwisseling over problemen samenhangende met de Voungobligaties DE HAAGSCHE ACCOORDEN. Gister hebben de Fransche, Belgische, Engelsche en Italiaansche regeeringen de ratificatieoorkonden inzake de Haag- sche overeenkomsten te Parijs doen deponeeren, in het Fransche Ministerie van Financin. Voor de practische inwerkingtreding van het Young-Plan moet nu nog slechts de officieels beslissing afkomen van de Bank voor Internationale Betalingen. Deze is Maandag te verwachten. DE HERSTELLEENING. In financi'eele kringen te Parijs hoopt men, dat de bij de Parijsche besprekin gen nog niet opgeloste kwestie van de- onderbrenging van de herstelleening binnen zeer korten tijd beslist zal wor den. Er wordt de noodige beteekenis toe gekend aan een aan den Engelsche kanselier van de schatkist gezonden schrijven, dat minister Tardieu aan den te Parijs aanwezige deskundigen van het Britsche ministerie van de schatkist Leith Ross'heeft ter hand gesteld. Waar schijnlijk zal deze brief nog met monde linge toelichtingen worden aangevuld, welke de directeur van het Fransche ministerie van financin, Farnier, te Londen zal verstrekken. Met betrekking tot de verdeeling van de leeningstran- ches onder deafzonderlijke landen staat thans vast, dat Frankrijk, en de Vereenigde Staten zullen partieipeeren met ieder 80 miliioen dollar en Enge land met 40 a 50 miliioen dollar. GRANDI OVER DEN HAAG EN LONDEN. De Italiaansche minister van buitenland sche zaken, Grandi, heeft gister in de Kamer een uitvoerig rapport uitgebracht over de houding van Italië op de conferenties te den Haag en te Londen. De Haagsche overeenkomsten, aldus Gran di, handhaafden niet alleen het evenwicht tus schen de Italiaansche verplichtingen en wen- schen, doch verschaffen den staat een aan zienlijk overschot. Italië heeft ingezien, dat door onderdrukking der eischen der kleine volkeren de vrede in gevaar wordt gebracht en heeft derhalve Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije ondersteund bij het nastreven van een rechtvaardige oplossing van het repara tieprobleem. Overgaande op de vlootovereenkomsten, verklaarde Grandi, dat Italië zich tot onvoor waardelijke aanvaarding van de Londensche uitnoodiging had gedwongen gezien. Enge land en Amerika waren aangezocht voor een gedachtenwisseling. Ondanks het feit, dat Italië tegenover Frankrijk verklaard had, dat het de door Frankrijk voor zichzelve naar eigen goeddunken vastgestelde totale tonnen- maat zonder meer ook voor Itlaië zou aan vaarden, heeft de Fransche regeering ontwij kend geantwoord. De overeenkomst van Lon den is geen definitieve, zoolang de vraag der ontwapening van Frankrijk en Italië open blijft. Immers Italië en Frankrijk kunnen door nieuwen aanbouw de bewapeningen der drie onderteekenende mogendheden te allen tijde beïnvloeden. Builen verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Stompetoren, 9 Mei 1930, Aan de Redactie der Alk- maarsche Courant. Zeergeachte Redactie, Wilt en kunt u mij vergunnen een kleine correctie aan te brengen in het Raadsver- slag der gemeente Oterleek, voorkomende in uw blad van Woensdag 7 dezer, een ver slag, waarmede ik overigens accoord ga. M ij n voorstel luidde: B. en W noodigen den heer Saai uit een kostenbere kening te maken: a. van den bouw van een 2-mansschool, met gymnastieklokaal en onderwijzers woning te Stompetoren; b. van de vereischte herstellingen van de school te Oterleek, haar te brengen in den toestand overeenkomstig het Bouw besluit 1924 met en zonder gym- nastielokaal; c. van den bouw op een geschikt terrein van een 3-mansschool met gymnastiek lokaal en onderwijzerswoning. Het zij mij veroorloofd hierbij op te mer ken, dat er geen sprake meer is van den verbouw te Stompetoren. B. en W. opper den in de Raadszitting van 10 April 1.1. o. a. de idee: de oude (afgekeurde) school te Stompetoren te verbouwen tot gymnastiek lokaal. Uit hun druppelsgewijze uitlatin gen in de laatste vergadering bleek, dat zij hiervan hadden afgezien. Dit lokaal zou ook slechts 6 bij 12,40 M. zijn, terwijl de minimum afmetingen moeten zijn 9 bij 18 M. Zal de school in het dorp Oterleek aan de bepalingen van het Bouwbesluit voldoen, dan moeten de ramen, gedeeltelijk open slaande zijn en moeten closets worden aan gebracht. Dan ontbreek nog een gym nastieklokaal. Terrein voor den bouw hiervan is aanwezig. Nu werd in den Raad opgemerkt, dat, als bij de nieuwe school te Stompetoren een gymnastieklokaal werd gebouwd, dit ook gebruikt kon worden door de leerlingen van de school te Oterleek. 'k Heb aange toond, dat door den afstand van een half uur gaans, dit practisch niet mogelijk is en niet wenschelijk, daar het groot verlies aan leertijd ten gevolge zal hebben. U bij "oorbaat dankend voor de verleen de plaatsruimte, verblijf ik, hoogachtend, Uw. Dw. HERINGA. Geachte Redactie! De aanleg van het kerkhof is geschied door een familielid van mij. Als kind zijnde is mij verteld als dat hij als waardeering voor zijn werk een gratis graf kreeg, en wel bij paaltje 3 of 5, dus bij den ingang vanaf de doodgraverswoning. Er is zeker voor het onderhoud niet betaald, want er ligt nu een ander op die plek. Ik dacht als je een eigen graf cadeau krijgt van de gemeente dit voor a 1 t ij d was? Is dit een misverstand van mij of is dat in het archief niet te vin den? Met dank voor de plaatsing Uw abonnee (Wij hebben hiernaar geïnformeerd bij den directeur van de begraafplaats, die ons het volgende mededeelt: Vermoedelijk bedoelt de inzender het graf, vak A no. 18 (oud nr. 3). Bij de opening van de begraafplaats is dit graf op naam ge steld van Klaas Koot, zonder aanteekening dat het kosteloos is verleend. Oip 2 Jan. 1833 is dat recht van begraven overgebracht op naam van J. Rodenburg. Daarna zijn in het graf begraven: 13 Maart 1858 Cornelia Huisman, Echt- genoote van J Roodenburg. 27 Dec. 181 Roodenburg. 7 Nov. 1887 F. Roodenburg. 13 Mei 19X13 Alida Cornelia Roodenburg, echtgenoote van Pieter Oostenrijk. In 1909 heeft zekere P. Oostenrijk, des tijds verpleegde in de diaconie der N. Herv. Gem., het recht van begraven in genoemde grafruimte opgezegd, waardoor dit ter be schikking van de gemeente is gekomen. Wan neer Inzender de verschuldigde achterstallige réchten wil aanzuiveren kan hij weder over de grafruimte beschikken; omdat deze nog niet voor een ander is gebruikt Gedeeltelijk geco: UNIFORMITEIT VAN WioSEL- EN GENEVE, 10 Mei. Dinsdag a.s. komt te Geneve de Internationale conferentie voor de uniformiteit van het wissel- en chéquerecht bijeen. De conferentie zet de werkzaamheden voort van de financieels conferentie te Brussel 1920. HET FALKE-PROCES. HAMBURG, 10 Mei. In het Falke-pro- ces heeft de officier van justitie revisie van het vonnis der rechtbank bij het rijksge- rechtshpf aangevraagd. AUTO RIJDtFOP GROEP PERSONEN IN. HANNOVER, 10 Mei. Te Werel heeft Vrijdagavond laat een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een uit het Rijnland komen de auto is op de Kirmesplatz tegen een aantal personen opgereden. Negen werden gewend van wie zes zooo ernstig dat zij naar het ziekenhuis moesten worden ver voerd. De bestuurder zou, bij het uitsteken var. zijn arm om de richting aan te geven, zijn blijven haken aan de gashandle waardoor de auto met vol gas op de menschen in reed. De auto is ernstig beschadigd. De bestuurder is gearresteerd. werd gedurende die maand aangedaan door 231 verkeersvliegtuigen, 86 vliegtuigen van leger en marine en 27 vliegtuigen van de Nat. Luchtvaartschool, de Koolhovenfabriek en verschillende particulieren. Het aantal pleiziervlieger bedroeg 101 en het aantal bezoekers 7095. Zeven weken op eert ijsschots door prof. dr. Franz Behounek. Uitgave N.V. Hollandia- drukkerij te Baarn. De tijd dat Nobile met de. bemanning van de „Italia" een tocht naar den Noordpool maakte en na het uitwerpen van het Pause lijke kruis en de Italiaansche vlag op de plaats van den pool op den terugweg schip breuk leed, ligt al weer enkele jaren achter ons. Er is sindsdien veel over dien ongelukkigen tocht, waarbij zoo velen het leven lieten, ge schreven en nog onlangs heeft men kunnen lezen, dat generaal Nobile door Italiaansche autoriteiten als een onbekwaam en ontactisch luchtschipcommandant is gebrandmerkt. Daaruit blijkt weer eens duidelijk dat de waarde die men iemand toekent volkomen af hankelijk is van het resultaat van zijn arbeid, een resultaat waaraan hij zelf dikwijls niets heeft kunnen veranderen. Was de „Italia" op het noodlottig oogen- blik in betere conditie geweest dan had de gordel van het luchtsoiip de ijsschotsen niet geraakt en zou Nobile als een veroveraar der lucht en steunpilaar der wetenschap gehul digd zijn geworden. Wat er precies met het luchtschip en zijn opvarenden gebeurd is vertelt in dit boek Prof. Behounek, die alle voorbereidingen vcor den tocht heeft meegemaakt en een der slachtoffers is geweest die met de Viglieri- groep zeven weken op een ijsschots gekam peerd heeft. Uitvoerig beschrijft hij de avonturen in de roode tent, welker bewoners slechts aan het toevallig opvangen van hun radioseinen en het kranige werk van den Russischen ijsbre- ker „Krassin" het leven hebben te danken. Dat Nobile zich door den Zweedschen vlieger Lundborg het eerst liet redden en naar de Cita di Milano liet overbrengen, acht hij volkomen logisch, daar de generaal van daaruit veel beter het reddingswerk zou kunnen regelen. Zeer spaarzaam zijn de mededeelingen van Prof. Behounek over Dr. Finn Malmgren, van wie een groot portret het titelblad van het boek siert. De vraag hoe deze sympathieke figuur op zijn tocht met Mariano en Zappi op de uitgestrekte ijsvelden den dood vond, zal wel altijd onopgelost blijven. Talrijke afbeeldingen sieren dit goed ge schreven en interessante boekwerk, dat de herinnering wakker roept aan een van de noodlottigste tochten die ooit naar het pool gebied zijn ondernomen. Ti. •9iq. DE BIETENVLIEG. De Plantenziektenkundige Dienst te Wa- geningen deelt mede, dat op dit oogenblik de bietenvliegen allerwege bezig zijn met het afzetten harer eitjes op de jonge bietenplan- ten. Het is gewenscht de bieten niet te spoedig zoogenaamd „door te slaan". Zoodra dit ge schied is, zijn de vliegen genoodzaakt hare eitjes op de dan overgebleven plantjes te leggen; deze plantjes worden dus dan veel zwaarder bezet met eitjes dan wanneer de vliegen geheele rijen tot hare beschikking hebben. De pas uitgekomen larfjes sterven evenals die, welke na het afschoffelen nog uit de eieren komen, wanneer de plantjes, waarop zij zich bevinden, bij het „doorslaan" wor den afgeschoffeld. De bij deze bewerking te verwijderen plantjes doen dus eerst dienst als vangplant. Op velden, waar eitjes van de bietenvlieg aanwezig zijn en dat zal wel op zeer vele bietenvelden het geval zijn moet men dus met het „doorslaan" zoo lang mogelijk wach ten Bij het later volgende „op één zetten" moet men er op letten zooveel mogelijk de aangetaste plantjes te verwijderen, en de niet of slechts weinig aangetaste te laten staan. CORRESPONDENTIE. Mej. W. E. alhier. U zult in deze courant een artikeltje van den heer Hoek aantreffen over Clivia's. Wellicht zijn Uwe vragen daarmede beantwoord. Red. Alkm. Crt. WAALHAVEN BLIJFT BESTAAN. Onderhandelingen tusschen Rot terdam en Den Haag afgebroken. Naar aan de Tel. uit de beste bron beves tigd wordt, zijn de onderhandelingen tus schen de gemeenten Rotterdam en Den Haag over den bouw van een gemeenschappelijk vliegveld nabij Delft thans definitief afge broken. Rotterdam blijft dus Waalhaven behou den. DE AUSTRALIË-VLIEGSTER TE BAGDAD. De 22-jarige aviatrice Miss Johnson die een solo-vlucht maakt naar Australië, arri veerde gisteren te Bagdad na twee uren door een zandstorm in de woestijn te zijn opge houden. VERKEER OP DE VLIEGVELDEN. Schiphol, de luchthaven van Amsterdam, werd gedurende April aangedaan door 496 verkeersvliegtuigen der geregelde luchtlij nen, 209 vliegtuigen van leger en marine en 22 extra vliegtuigen. Het aantal pleiziervliegers bedroeg 101 en het aantal bezoekers 6981. Waalhaven, de luchthaven van Rotterdam EEN BOTSING. Hedenmorgen circa half 12 kwam op den hoek van den Koningsweg een luxe-auto in botsing met een auto van den heer De Wit, boter- en kaashandel te Schagen. Laatstgenoemde, die in de richting van 't kanaal moest, reed links en verklaarde na de botsing, dat hij geen signaal had gehoord. Zijn auto had een lekke band en een verbrijzeld spatbord, terwijl tevens de vooras gebogen was. De eigenaar was tegen schade verzekerd. Van den Ford auto was de radiateur lek gestooten. Beide wagens hebben op eigen kracht hun weg vervolgd. DE ZETEL VAN DEN WIERINGER- MEERDIENST. Naar wij vernemen heeft de directie van de Zuiderzeewerken, ten behoeve van den Wienngermeerdienst, welke dienst onder lei ding van Ir. Smeding het in cultuur bren gen van de Wieringermeergronden bestu deert en aangewezen is om den landbouw in deze van voorlichting te dienen, het huis in het Kennemerpark gehuurd, dat tot nog toe in huur was bij den voormaligen president van de rechtbank mr. D. van Houweninge Met ingang van 1 Juni a.s. zal dezen dienst in dit pand worden gevestigd. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 11 Mei is de apotheek van Dr H. Hartong van Ark, Langestraat 1, ge opend. 6 Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uür (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgend* week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 8.10 uur licht op. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.3 te La Co- "Laagste barometerstand 750.1 te Storno- V'Verwachting, geldig tot den avond van 10 Mei: Meest matige, Zuidelijke tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, met re genbuien en tijdelijke opklaringen, weinig verandering in temperatuur. bezet Als spreker was uitgenoodigd Dr. J, Postma, Directeur der Handelsschool alhier, die bereidwillig aan het verzoek voldeed. Alvorens de vergadering begon, werden door de leerlingen der 6e en 7e klassen een drietal liederen ten gehoore gebracht onder leiding van den heer Ooijkaas, onderwijzer der school. De uitvoering dezer liederen viel zeer te roemen en werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. Ze werden 3-stemmig, goed op toon en maat cn met duidelijke uit- spraak voorgedragen. Direct na den zang ring 't jonge volkje naar huis na vooraf als versnapering ieder een reep chocolade te hebben ontvangen. Door den heer Postma werd als onder werp gekozen „Het. onderwijs aan de Han delsschool te dezer stede". Voor een aan dachtig luisterend gehoor zette hij op duide lijke wijze uiteen wat de Handelsschool be- oogt en onderwijst, terwijl hij aan het einde gelegenheid gaf tot stellen van vragen en geven van inlichtingen. Door enkelen werd hiervan gebruik gemaakt; zij werden door den spreker beantwoord. Aangezien de agenda ook aangaf dat een serie lichtbeelden zou worden vertoond werd direct na de rede van den heer Postma de rondvraag gesteld. Een voor de niet-opleiding scholen van be lang zijnde vraag werd daarop door een der aanwezigen naar voren gebracht, welke vraag door het hoofd der school werd beant woord en aanleiding gaf tot eenige gedach tewisseling. Hierna kwamen de lichtbeelden aan de beurt. Een aantal lantaarnplaatjes over Zuid-Zwitserland, op vlotte wijze door den heer Ruijgh toegelicht, volgde elkaar in bonte rei. Nog werd tijdens de pauze verkiezing ge houden van eenige commissieleden, ter voor ziening in bestaande vacatures wegens ver trek, resp. bedanken. Na dankzegging door den voorzitter aan den spreker, Dr. Postma, alsmede aan den heer Ruijgh voor zijne mëdewerking, werd deze wederom zeer geslaagde avond geslo ten. OUDERAVOND 6é GEM. SCHOOI Door de 6e Gemeenteschool werd Donder dag een Ouderavond gehouden. De belang stelling was wederom zeer bevredigend- de Gymnastiekzaal der school toch was geheel DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 en van 2 5 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maan dag- en Donderdagavond van 78 uur. De Directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden de volgende werk zoekenden zijn ingeschreven: 1 leerling automonteur, 1 boekbinder, 1 bakker, 1 be tonwerker, 1 betonvlechter, 1 bloemist, 1 chauffeur, 1 electricien, 3 grondwerkers, 2 metselaars, 1 opperman, 1 radiomonteur, 1 pakhuisknecht, 2 reizigers, 1 schoenmaker, 29 sigarenmakers, 2 sig. kistenplakkers, 1 tabaksbewerker, 1 stukadoor, 1 stipeur- drukker, 20 losse arbeiders en 1 werkster. Geplaatst: 1 bankwerker, 1 bloemist, 1 buffetknecht, 1 electricien, 11 grondwer kers, 2 stukadoors, 1 sigarenmaker, 6 losse arbeiders en 1 werkster. Alkmaar, 10 Mei 1930. De directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 10 Mei 1930. Op de hedeA gehouden Piepkuikenmarkt waren aangevoerd 106 kisten en 17 korven. De pr. was 1.37 'A', 1.55 per K.G. De handel was vlug. VEREENIG1NG „HET LANDBOUW- HUIS NOORD-HOLLAND". De vereeniging „Het Landbouwhuii Noord-Holland" vergaderde Vrijdagmiddag ten 2 ure in „Het Landbouwhuis", onder voorzitterschap van den heer G. Nobel, die met een kort welkomswoord de afgevaardig den van de aangesloten organisaties welkom heette. De heer J. D o k t e r las hierop de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat van de ver gaderzalen een toenemend gebruik gemaakt wordt. Buiten de leden wordt er ook gebruik van gemaakt door de Eieren- en de Groen- tenveiling, alsmede door de Reisvereeniging, den Bond van Landpachters en den Nieuwe Bond van Zuivelfabrieken. De bemoeiingen inzake de aanstelling van een landbouwpropagandist liepen vast ten' gevolge van ee geringen financieelen steun. De secretaris deelde mede dat de Directie der Zuiderzeewerken verzocht had, ten behoeve van de landbouwcommissie van dien dienst, kamer 6 in het Landbouwhuis af te staan, omdat de peceelen, die men voor de vestiging van dien dienst op het oog had, niet voor Augustus of Sept. beschikbaar zouden komen. Inmiddels verkreeg de dienst de be schikking van de woning van den vorigen president van de Rechtbank, mr. van Houwe ninge, in het Kentnemerpark, welke woning 1 Juni betrokken kan worden, waarom ver zocht wordt om het verzoek als ongedaan te beschouwen. Het bestuur had dit verzoek in gewilligd, hoewel het gaarne de Wieringer- meer Directie in het Landbouwhuis had ge zien. De verlies- en winstrekening werd na een uitvoerig rapport van den heer Groot van ?e Geitenfokvereeniging in ontvangst en uit gaaf goedgekeurd op een bedrag van 5590.97. Voordeelig saldo 534.02. Hief* van wordt 304.94 voor afschrijving aan££ wend, terwijl 229.08 bij de Reserve wordt geschreven. De begrooting voor 1930 werd conform vastgesteld op 5510 in ontvangsten en uifr gaven., - - v v

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2