Provinciaal nieuws WEG HOEST!! vleid, gaf deze l'.eer thans te kennen, dat hij inmiddels een andere en gewijzigde verdedi gingsrede had opgesteld. Daar de fungeeren de kantonrechter er echter zeer veel prijs op stelde dit oratorisch kunstwerk nog eens te genieten, maakte de heer D. daartegen geen bezwaar en gaf hij het zoozeer op prijs ge stelde, dat het een tweede opvoering mocht beleven, oratio pro Domo met nieuw en steeds wassend succes ten beste. Hij betuigde daarin onder meer, dat de verbalisant niet had kunnen constateeren dat door hen koop waar was verkocht, wat de verbalisant trou wens ook niet weersprak, doch wel had hij hem, nadat een klacht was ingekomen over het meer dan vrijmoedig optreden van den heer D., nagefietst en waargenomen, dat hij in een geoipend kistje koopwaar, in casu kamferballetjes te koop had aangeboden, wat voor de strafbaarheid voldoende was. De heer D. werd vervolgens geanimeerd zijn gewijzigde pleitrede af te steken, waar toe hij zich" direct bereid verklaarde met de woorden dat hij de zaak nog eens in „fê- naisses" (finesses) zou demonstreeren. Hij zette daarop zijn bril recht en mocht ook dit maal veel bijval verwerven, vooral omdat hij in dit verweer de wat al te krasse be schuldiging tegen den veldwachter achter wege had gelaten. De comparant ontkende voorts dat hij hinderlijk was geweest. Het was integendeel de clientèle, die onhebbelijk tegen hem optraden en zijn uitnemende kam- ferballen refuseerden niet alleen, maar hem zelfs geen gelegenheid gaven de nuttigheid van dit artikel aan te toonen. Uit een eigen handig vervaardigde en ter zitting meege brachte situatieteekening trachtte de heer D voorts duidelijk te maken, dat de veldwachter op de plek, waar hij had gestaan, de over treding niet had kunnen constateeren en daar ging het maar om. De ambtenaar schaarde zich evenwel aa 1 ide zijde van den verbalisant, vorderde schul digverklaring en veroordeeling tot 4 boete of 4 dagen waarop verdachte weer een ander papiertje voor den dag haalde en zijn be zwaar opnieuw ontwikkelde om aan het slot een scherpe critiek tc 'anceeren otp de treuri ge en kleingeestige verordeningen en het machtsmisbruik der burgemeesters, waar ne vrije handel werd gefnuikt en aan menschen van lateren leeftijd de gelegenheid werd be nomen op eerlijke wijze hun brood te verdie nen. De fungeerende kantonrechter rijkelijk vol daan over het gehoorde, achtte zich toen voldoende ingelicht en veroordeelde den heer D., die trouwens zelf had beweerd dat het niet ging om die paar gulden maar om het onjuiste in het procesverbaal, tot 2 boete of 2 dagen hechtenis, waarop de heer D., blijkbaar niet onvoldaan over den uitslag van zijn ontwikkelde activiteit, zijn paperas sen bijeenzamelde, zijn bril afzette en weg stak. zijn bolhoed greep en zijn biezen pakte; 'n atmosfeer van nauw bedwongen vroolijk- heid in het knusse rechtzaaltje achterlatend EEN AL TE INTIEME ONTMOETING. De heer F. van Eist, houtzager in dienst bij de firma Conijn te Alkmaar en wonende te Heiloo, begaf zich op 5 Maart 's mor gens half 9 per rijwiel naar zijn werk gele igen aan de Hoornsche vaart nabij de z.g. Zeswielen, 'n overhaal voor koolschuitjes en passeerde ter hoogte van den bekenden pel molen „Het Roode Hert" den vrachtauto van de firma Eecen, bestuurd door den chauf feur. Th. M. Vermoedelijk haalde die chauf feur te weinig uit naar rechts, althans de heer van Eist raakte leelijk in het gedrang. Het voorwiel van zijn fiets werd geraakt en de heer v. E. wist niet beter te doen dan zich van het rijwiel te werpen en van den dijk af te werpen, zoodat hij persoonlijk geen letsel bekwam. De schaderekening werd niet vol daan, er volgde aangifte en nu stand de chauffeur heden terecht, bwerende dat niet hij de oorzaak was der aanrijding, omdat hij ruimte genoeg had gelaten, doch dat de heer v. Eist door een uitstekenden straatsteen met zijn rijwiel tegen den auto was gezwikt Twee in de buurt wonende dames mej. Berk hout en haar blozende dochter Anne Marie, hadden echter het ongeval van uit haar wo ning gade geslagen en waren vrijwel una niem in haar verklaring, dat de chauffeur te veel links had gereden, waarop veroordeeling van den heer M. volgde tof 15 boete of 15 dagen, benevens toewijzing der door van Eist ingediende civiele vordering wegens rij wielbeschadiging tot een bedrag van 11. De heer M. verklaarde niet met dit vonnis accoord en in hooger beroep te zullen gaan. EEN LASTIG EN ONVOORDEELIG BEZIT VAN DEN EIGENAAR. Een te Zaandam wonend handelsreiziger, de heer J. Overbeek, stapte onlangs te Alk maar vertoevend, uit den winkel van de firma Nierop en Slothouber en werd toen aange vallen door een hondje, wiens afmeting geen gelijken tred hield met zijn kwaadaardigheid en door zijn onhebbelijk gedrag tegen ver schillende voorbijgangers den heer Overbeek reeds te voren met vrees vervulde. De heer O. werd dan ook geducht in zijn kuit gebe ten en bekwam zijn pantalon een flinke win kelhaak, welke beschadiging den heer O. aanleiding gaf met zoo'n behandeling geen genoegen te nemen. Hij wendde zich dus tot een paar winkelende dames, die het voorvai met blijkbare hilariteit hadden gade geslagen en die hij beschouwde als de eigenaresse van het krijgszuchtige gedierte, doch door haar werd toen alle gemeenschap met het com- promitante huisdier verloochend, waarop de hardnekkige heer O. zich naar het politiebu reau begaf en met behulp van een wielrijdend agent het verdachte hondje, dat dom genoeg was naar huis te vluchten, te achterhalen, waardoor de identiteit kon worden vastge steld. Het dier bleek toe te behooren aan mej. Lena H. huisvrouw J. O. welk echtpaar echter niet bepaald beminnelijk optrad en van een schadevergoeding door den heer O verlangd ad 2.50 om zijn broek te laten stoppen, niets wilde weten. De heer O. drong dus aan op vervolging en was thans als getuige aanwezig tegen mej. Lena H die evenwel niet was verschenen. De heer O. overlegde een foto van zijn gehavende kuit om aan te toonen hoe hevig hij was gebeten en reclameerde 5 door hem betaald aan de stoppageinrichting. Bedoeld hondje stond bij de politie bekend als zeer kwaadaardig en aan den eigenaar was aangezegd, dat hij het dier moest vasthouden of muilkorven Mej. I.. H. echtgenoote .1. O. werd ten slotte veroordeeld tot 7 boete of 7 dageiL plus voldoening van 5 aan de beschadigde partij. BROER DIRK MOEST FUNGEEREN ALS ASSISTENT IN DE HUISHOUDING. De echtgenoote van den arbeider Willem D., te Broek op Langendijk, laboreerde aan rheumatiek en was buiten staat om de huis houding waar te nemen, zoodat het meer malen gebeurde, dat haar zoontje Dirk Jan de school moest verzuimen, ten einde op de jonge kinderen te passen en moeder wat be hulpzaam te zijn. Het jonge mensch had echter het 7e leer jaar nog niet doorloopen en viel dus nog onder de leerplichtwet. Toen hij dus op 21 Maart ongevraagd de school verzuimde,, nam het 'hoofd der Chr. school, die reeds meermalen permissie gaf, daarmede geen genoegen en stond de vader thans terecht, het feit toegevend, doch ont kennend, dat de jongen was thuis gehouden wegens landarbeid. De knaap heeft met 1 April als voldoende afgericht, de school kun nen verlaten. De eisch luidde f 5 boete of 5 dagen hech tenis en het vonnis 3 boete of 3 dagen hechtenis. STOPSEIN GEOBSERVEERD VOOR VRIENDENGROET. Den heer F. J. v. d. V., een te Alkmaar wonend koopman, die als zoodanig een motor berijdt, werd op 2 April aldaar door den verkeersagent Volbeda geseind te stop pen, van welk stopteeken de heer v. d. V. geen gehoor gaf en doorreed naar zijn woning, alwaar hij door den heer Volbeda werd gevolgd. Deze vorderde alstoen ver tooning en inzage van rij- en numtnerbewijs, waaraan de heer v. d. V. dan ook voldeed1, doch eerst nadat hij een kort moment in zijn woning had vertoefd. De agent, vermoedend dat de motorrijder deze documenten niet bij zich had op het moment toen hij gevorderd werd te stoppen, maakte alsnu proces-verbaal op en stond de heer v. d. V. alsnu terecht -gedecideerd bewerende, dat hiji het stopsein verkeerd had begrepen en als een vriend- schappelijken groet had beschouwd, terwijl hij voorts beslist volhield dat hij wel be doelde bewijzen bij zich had. De -kantonrech ter, kennelijk ontstemd door die afwijzende houding, veroordeelde den heer v. d. V. tot een tamelijk strenge straf: 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. EEN SUKKELAAR. WIEN ALLES TEGEN LIEP. Na langdurige werkeloosheid had de 48- jarige arbeider Andr. Sch. te Alkmaar zich om steun gewend tot de Maatschappij tot Hulpbetoon te Den Haag en van den heer Lindeman ontvangen een spoorkaartje om weer naar Alkmaar terug te gaan, daar het hem aan reisgeld ontbrak. Bedoeld kaartje bleek echter maar tot Leiden geldig te zijn. Er werd gecontroleerd en tegen den armzaligen reiziger, te Lisse proces-verbaal opgemaakt wegens het reizen zonder geldig plaatsbewijs. De sjovel ge- kleede man, die inmiddels eeni-gen tijd werk had gevonden als mannelijke schoonmaak ster bij den landbouwer N. Veenhuijzen in de Bergermeer, stond heden terecht. Hij be weerde er niet op te hebben gelet, dat het kaartje slechts tot Leiden strekte en niet in het bezit te zijn geweest van eenig reisgeld. Hij werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis. NACHTRUMOERIGE BALBEZOEKERS UIT DE BLOESEMRIJKE BEEMSTER. - I-n den nacht van Zondag 6 op 7 April was de stedelijke -politie verplicht krachtig ■handelend op te treden tegen een aantal levenslustige jongelieden uit de mooie Beemster, die zich hadden geamuseerd in de dancing van de Harmonie en nu bij het huis waarts trekken per motor tamelijk hevig de nachtelijke rust van den Dijk en omtrek ver stoorden. Vooral was het de 26-jarige heer Dirk K-, een jeugdig landbouwer, die een geducht lawaai maakte met de open knalpot zijner Harley Davids, weigerde aan den agent Dalenberg zijn naam op te geven, zich te verwijderen in de aangewezen- richting en per saldo, nadat met gummistok was gediri geerd om het eenigsinds ontstemde en uit de maat geraakte toeristenkoor weer te doen harmonieeren, onder krachtig verzet naar het politiebureau moest worden overge bracht. Deze heer thans voor zijn- knalpot en weigering aan d-e politioneele bevelen te ge hoorzamen, terecht staande, deed1 het feite lijk voorkomen of -niet hij en zijn familieleden en vrienden -het nachtrumoer 'hadden verwekt, doch dit aan het optreden van de politie moest worden toegeschreven. Deze uitlatin gen van den heer A. gaven den kantonrechter aanleiding de zaak aan te houden en den heer Dalenberg als getuige te hooren ter monde linge toelichting van zijn omstandig -proces verbaal. Het zou den heer A. dan natuurlijk vrijstaan zijnerzijdsch getuigen mede te brengen ter bekrachtiging van zijn beschuldi gingen tegen de politie. Het scheen echter dat de heer A. voor dit uitstel niet veel voelde. Hij was meer ge neigd om de zaak maar direct af te wikkelen, doch de kantonrechter liet zich niet van zijn idee afbrengen en gelaste voortzetting der behandeling op de zitting van 16 Mei. MEN MOET DE DINGEN NIET VOORUITLOOPEN. De 24-jarige bloembollenkweekeling, de heer J. J. van Z. te Heiloo, die alreeds het predicaat motorrijder had verworven, was ook geëxamineerd en cum laude ge slaagd als chauffeur, doch nog niet in het bezit van het bereids aangevraagde rijbewijs voor het besturen van 4-wielige motorrij tuigen. Niettemin liet hij zich op 30 April verleiden er ongedekt met een auto op uit t-e gaan, echter met het noodlottige gevolg dat hij op den Kennemerstraatweg aangehouden, geverbaliseerd werd en thans terecht stond. Gelukkig kon hij nu het rijbewijs, verlucht door een welsprekend portret, de oogenlust van gansch het schoone geslacht aan den rechter vertoon en en kwam hij er genadig af met 1.50 boete of 1 dag hechtenis. Mondelinge uitspraak 9 Mei 1930. P. R.. te Alkmaar, overtreding Boter- wet, 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. C. B., te Purmerend, ordeversto ring, 8 boete of 8 dagen hechtenis. K. v. D., te Alkmaar, overtreding Ar beidswet, vrijspraak. \V. D., te Broek op Langendijk, over treding Leerplichtwet, 3 boete of 3 da gen hechtenis. A. S., te Alkmaar, overtreding Spoor wegwet, 2 boete of 2 dagen hechtenis. N. A., te Alkmaar, overtreding Open bare vervoermiddelen, 6 boete of 6 da gen hechtenis. A. C. Z. en W. F., te Egmondbinnen, A. J. M. K. en J. v. d. K. te Heemskerk, loopen over verboden grond, de le en 2e ieder 4 boete of 1 week tuchtschool, de 3e en 4e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. v. d. K. en A. J. M. K., te Heemskerk, H. F. L„ J. S„ A. M. de W-, W. K. en N. R., te Alkmaar, dronkenschap, de le en 2e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e, 4e, 5e en 6e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 7e 6 en 4 boete of 6 en 4 dagen hechtenis T. H. te Haarlem, W. v. d. L. te Heiloo, P. M. te Medemblik, P. B. te Harenkar spel, W. v. D. te Obdam, J- H. te Breda, G. v. d. K. te Hoorn, H. H. te Zuidschar- woude, W. S., P. S., J. P., G. B., L. H., P. D. en P. J. M. G„ te Alkmaar, over treding Politieverordening, de le, 3e en 8e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e, 5e en 12e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e, 9e en 10e ieder 4 boe te of 4 dagen hechtenis, de 6e, 7e, 11e en 14e Lder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 13e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 15e teruggave aan de ouders. A. N. te Limmen, K. L. M. te IJmuiden, J. A. Z. te Egmond a. d. Hoef, G. M. te Wijk aan Duin, P. J. v. E. te Beverwijk, T. W. te Haarlem, R. de J. en J. O. te Bergen, D. B. en J. J. v. Z. te Heiloo, J. O. J. S., P. v. d. K„ F. J. v. d. V. en C. P. te Alkmaar, C. R. en J. J. K. te Warmenhuizen, C F. te Wormer, A. K. te Graft, P. M. te Akersloot, A. D. te SChagen, A. B. te Zuidscharwoude, P. V. en P. de K. te Hugowaard, W. R. te Mar- kenbinnen, H. D. te Stompetoren, T. M. te Oudorp, J. K. en J. J. te Amsterdam, overtreding motor- en rijwielwet, de le 2 en 5 boete of 2 en 5 dagen hechte nis, de 2e en 19e ieder 5 boete of 5 da gen hechtenis, de 3e, 5e, 8e, 9e, 11e, 17e, 18e, 21e, 23e, 24e, 25e en 28e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 6e, 14e en 20e ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis, de 7e, 15e, 16e en 27e ieder 7 boe te of 7 dagen hechtenis, de 10e 1.50 of 1 dag hechtenis, de 12e 2 boete of 2 da gen hechtenis, de 13e en 26e ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 22e 15 en 4 boete of 15 en 4 dagen hechtenis. HEILOO. De Neutrale Coöp. Boerenleenbank bestaat 10 jaar. Wat er precies gebeurd is dat de oprichting var deze bank noodzakelijk maakte, getuigde niet van bijzondere welwillendheid tegenover de niet-katholieken, doch dit kan buiten beschouwing blijven. Genoeg zij dat wijlen de heer M. Mul der het initiatief nam om een bank op te richten die neutraal was en waarvan ieder lid kon worden, wat niet het geval is met de andere, de z.g. Christelijke Boerenleenbank, die volgens het bestuur ook neutraal is, doch die van zijn leden een verklaring eischt waarmede eenigen toen geen genoegen namen. We herinneren ons nog die schoone Meidag, toen deze Boerenleenbank in „De Rustende Jager" werd opgericht. Voorzitter van den Raad van Toezicht werd ds. D. Eilerts de Haan en van het bestuur wijlen de heer M. Mulder. Tot kassier werd benoemd de heer G. Vrij burg Pz., die nog die functie tot volle te vredenheid vervult. Reeds het eerste boekjaar bewees dat hier plaats was voor twee leenbanken en thans is gebleken welk een grooten vlucht de bank heeft genomen. De rekening over dit boekjaar heeft een uitgaaf en ontvangst van 304413 en de balans wijst 152748 aan. Het re servefonds is groot 4013. De uitstaande voorschotten bedragen 36197. Aan de bank is verbonden een spaarbank welke op een bezit van 133695 aan spaargel den mag bogen. Bij het tweede lustrum is er dus alle reden om met ingeno menheid op de afgeloopen jaren terug te zien. Zaterdagavond gaf de tooneelclub „De Ge lukzoekers" een opvoering voor leden en ge- noodigden in de zaal van de N.V. „H.O.C. De voorzitter, de heer J. Peters, zeide, dat de tooneelclub is ontstaan uit de leden van de Loterijclub, van daar de naam. De bedoe ling is om in de komende winter een 4-tal voorstellingen te geven, wat nu met de be scheiden middelen niet mogelijk was. De eerste uitvoering, onder leiding van den ar- tistieken uitvoerder den heer W. Bodaan van Rotterdam, was in elk opzicht geslaagd. Spr. hoopte dan ook. dat allen zullen meewerken om nu en in de toewomst de jonge club te steunen. Daarna werd door een 7-tal dames en hee- ren „Een avond in het land van Pierrot" op gevoerd, leider de heer Bodaan, muzikale be geleiding van mevr. VrijerEecen. Daarna werden een 8-tal voordrachten uit gevoerd, waaraan, zoo zoover noodig, allen meewerkten. Na de pauze werd opgevoerd de bekende één-acter „Het consigne is snorken", met den heer Bodaan in de hoofdrol. Te oordeelen naar het applaus viel een en ander in den smaak. Als we in aanmerking nemen, dat meerdere leden voor de tweede maal op de planken waren, dan viel het gebo- dene mee. De artistieke leider en regisseur is een uit stekende kracht, doch het zal noodig zün en dat gevoelt hij zelf ook dat men zónder zijn persoonlijke leiding repeteert. Na afloop 8°^ geslaagden avond was er een bal, dat tot laat in den nacht duurde. Door het R.K. kerkbestuur van St. Wrl- lebrordus re als armmeester in de vacature Stoop benoemd de heer C. Franken tevens penningmeester. Als vierde armmeester is benoemd de heer K. op den Kelde» Voor de betrekking van kassier bij de Coöp. Boerenleenbank is aangezocht de heer G Franken. Er zijn 14 sollicitanten, waar van 8 in aanmerking komen, daar de andere buiten de gemeente wonen. Aan den Rijksstraatweg bij de Zevenhui- zerlaan is een gebouw verrezen dat de aan dacht trekt. De firma van Geelen en van den Berkhof, ondernemers van den Stads autodienst, hebben daar een garage laten bouwen die in menig opzicht opvalt. Het laat het publiek koud waar de auto's van den dienst staan, maar voor onze ge meente is een dergelijk gebouw wel van be lang. Een garage van 26 X 12 meter, geheel brandvrij gebouwd, centraal verwarmd, waarin aangebracht moderne lichtbakken, af gedekt met cassetteplaten van bimsbeton van bijzondere constructie is hier gebouwd. Na tuurlijk is het gebouw modern ingericht, ziet er solide uit en de kapconstructie, waardoor geen enkele steunpaal in de garage voor komt, is bezienswaardig. De ruimte is dan ook van dien aard dat men een autobus in de garage kan keeren. De architect, de heer K. Veldkamp en de uitvoerder de heer N. Blokker hebben met het gebouw eer ingelegd. De L. E. T. T. heeft van den minister toestemming bekomen voor de uitgifte van 15000 loten. Aan den architect den heer K. Veld kamp is opgedragen de plannen te ontwer pen voor den bouw van een kerk (verbou wing) aan de Kerklaan. Het gebouw van de „In- en Uitwendige Zending" wordt te klein. Naar we vernemen begint de bouw van een badhuis vaster vorm aan te nemen. Bin nen korten tijd zal met den bouw worden aangevangen. Zoo mogelijk zal de aanbeste ding plaats hebben onder ingezetenen (vak lieden) van Heiloo. Het is de bedoeling om de contribuanten (de contributie kan men zelf bepalen) reductie te geven op de baden Ook zullen aandeelen worden uitgegeven van 25 tegen een rente van 5 pCt. Het is te hopen dat de ingezetenen de poging van het bestuur zullen steunen. Door het bestuur van de L. E. T. T. is als bestuurslid voor de Stichting Badhuis aangewezen de heer J. van Gemeren. VEENHUIZEN. Zondagnamiddag waren wij in de gele genheid om in het café van den heer H. de Wit alhier de bedrevenheid op het groene la ken te bewonderen van den heer J. van der Laan uit Hilversum, den bekenden biljart kunstenaar. Hij speelde een partij van 600 caremboles tegen onzen plaatsgenoot den heer Jb. Kokkes, waarbij hij er 450 op voor gaf. Hoewel hij de partij glansrijk won, de heer Kokkes haalde 108 punten, kwam het ons voor, dat de heer v. d. Laan niet erg op dreef was. Hij maakte 14 keer poedel, wat ons wel wat veel leek op de 40 beurten. De vijf hoogste series waren 85, 67, 66, 61 en 44 caramboles. De heer Kokkes maakte gemid deld ongeveer 3 caramboles met als vijf hoogste series 11, 10, 9, 9, 7 en 9 poedels. Na afloop der partij maakte de heer v. d. Laan eenige fraaie kunststooten, welke, hoe wel ze lang niet altijd dadelijk gelukten, de bewondering der aanwezigen wekten. De weinige publiciteit die ook hier weer aan het optreden van den heer v. d. Laan gegeven was, was oorzaak dat er niet veel publiek aanwezig was, hetgeen wij èn voor den heer De Wit èn voor den biljartkunste naar jammer vinden. EGMOND AAN ZEE. Gemeenteraad. Vrijdagavond 8 uur vergaderde de raad dezer gemeente. Aanwezig waren alle leden, behalve de heer E. Groen. Voorzitter de burgemeester. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek tot vermindering van het aantal gelegenheden voor openbaren drankverkoop van de „Nationale Com missie tegen het Alcoholisme". B. en W. stelden voor daarop niet in te gaan. Aldus werd besloten. Een schrijven van de groentenhande- laren in deze gemeente, met het verzoek de politieverordening zóó te wijzigen, dat handelaren uit een andere gemeen te hier niet worden toegelaten. B. en W. adviseerden daarop afwij zend te beschikken. De heer Snoeks ging daarmede niet accoord en merkte op dat groentenhan- delaren uit andere gemeenten hier goe de zaken doen en veel geld uit de ge meente halen. Dat kan niet anders dan ten nadeele zijn van de handelaren op t' dorp, die hier hun belasting betalen. Spreker achtte het wenschelijk dat er een ventverbod kwam. De voorzitter antwoordde dat het in de gemeente verboden is te venten zonder vergunning, doch dit is niet van toepas sing op bona-fide handelaren. Bij vrije handel zijn de waren goedkooper, daar prof'lieren alle ingezetenen van. B cn W. waren van oordeel dat het algemeen belang niet mag worden opgeofferdvoor dat van een 5-tal groentenhandelaren. Nadat de heer Snoeks had voorgesteld om dan de handelaren van buiten slechts een paar dagen per week toe te laten maakte de heer Broek de opmer king: „We zijn blij dat de tol aan den ingang van ons dorp weg is, laten we nu geen tol op het gemeentehuis neer zetten. Daarna kwam het voorstel van B °p W., om afwijzend te beschikken in stemming. Met 9 tegen 1 stem werd he* aangenomen (tegen de heer Sn< eks) Een verzoek van de bewoners van de Emmastraat tot het plaatsen van een lantaarn. In handen gesteld van B. en W. Een verzoek van de. Reisvereeniging „V. Z. O. D." te Amsterdam tot het aan leggen van een waterleiding naar het kampeerterrein in de Gemeenteduinen" B. en W. adviseerden genoemde ver- eeniging te berichten, dat het plaatsen van een waterleiding groote kosten met zich medebrengt, die de gemeente niet op zich kan nemen. In principe waren B. en W. er niet tegen. Lakerol verzacht dadelijk als ge last van hoesten 0f 'n schrale keel hebt Neem óók regelmatig Ükeroli Zoo'n pastille in den mond is lekker frisch en harn» U tegen kouvatten. Lat vooral op da groena doo.l Na eenige discussie kregen B. en W machtiging van den Raad met „V. z. O. D." te onderhandelen, indien genoem de vereeniging met voorstellen mocht komen. Een schrijven van het „Centraal Bu reau voor Verificatie ei. Financieele ad viezen" waarbij de balansen en de winst» en verlierekening van de gemeente-be drijven door hen zijn gecontroleerd en in orde bevonden. B. en W. stelden voor dit aan te hou den en voor te leggen bij de rekeningen. Aldus werd besloten. Het jaarverslag van den toestand der gemeente. De voorzitter zal dit bij de leden laten circuleeren. Een verslag van hetgeen met betrek king tot verbetering der Volkshuisves ting is verricht werd ter inzage gelegd. Een schrijven van den heer P. Prins, waarin hij mededeelde, dat hij afziet van zijn gekochten grond wegens de nabij heid van de vischrookerij. B. en W. stelden vóór dezen koop voor ongedaan te maken. De heer v. d. Plas vroeg of het den aanvrager bekend was, dat de rookerij daar zou komen. De voorzitter deelde mede, dat de heer P. Prins hiervan op de hoogte was. De heer Snoeks: Hij dacht misschien dat er een hooge schoorsteen zou komen, maar zooals nu is het best te begrijpen dat hij niet onder dien rook wil zitten. Heeft de gemeente echter schade geleden, dan moet hij die schade vergoeden. De voorzitter antwoordde dat de ge meente de huur had opgezegd. Die zal dus betaald moeten worden. Daarna werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. De heer Broek vond dit geen zaken doen en stelde voor j 25 te vragen als rouwkoop. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met 7 stemmen tegen 3 (tegen de heeren Broek, v. d. Plas en J. de Graaff). Daarop besloot den raad in het ver volg 10 pet. van den koopsom vooruit te laten betalen. Punt 2. Wijziging suppl. begrooting 1930. Van Ged. Staten was terug ontvangen de suppl. begrooting 1930 met een nota van opmerkingen. De raad besloot aan de opmerkingen te voldoen. De heer Snoeks vroeg waarin die wij ziging bestond, waarop de voorzitter antwoordde, dat die van zuiver admi nistratie ven aard waren. Een af- en bijschrijving op de suppl. begroeting 1929 werd vastgesteld. Daarna kwamen B. en W. terug op de suppl. begrooting 1939 en vroegen machtiging den post „onderhoud wegen en duinen te overschrijden, in verband met het aan het werk stellen van vis- schers, die „uitgestempeld" zijn. De voorzitter deelde verder mede, dat het plan bestond de landjes aan den Zwartenweg op te hoogen en een baan voor een weg te maken langs v. Pel naar St. Jozeph. De heer Snoeks vroeg of het te be schouwen als werkverschaffing. De voorzitter antwoordde dit ontken nend en zegde tce, dat alleen hoofden van gezinnen en kostwinners zouden worden aangenomen, tegen een loon van 40 cent per uur. De heer v. d. Pol vroeg wanneer er begonnen zou worden. De voorzitter antwoordde: Aanstaan de week. Aldus werd besloten. Punt 3. Aanvragen gron^verkoop van: a. Wed. M. Hopman, 300 M2. aan den Zwarten weg. Z. h. st. besloten. b. H. Visser, strook grond a. d. Berg straat. B. en W. stelden voor 1 per M2- Aldus besloten. c. H. Groen, betreffende een perceel van 9 M. breedte a. d. Trompstraat. De heer J. de Graaff maak*-: bezwaar tegen de breedte van 9 M. en vroeg of dit niet nadeelig was voor de koopers van de tusschenliggend3 perceelen. Weth. de Graaff antwoordde, dat de andere koopers er nog niet waren, maar die zijn verplicht 9 M. breedte te koopen Z. h st. werd besloten aan H. Groen een perceel bouwterrein te verkoopen met een breedte van 9 M. Punt 4. Ontslag gemeente-opzichter. Op zijn daartoe strekkend verzoek is eervol ontslag verleend aan den heer K. Wijker, als gemeente-opzichter, on der dankzegging voor de aan de g&" meente bewezen diensten. Naar aanleiding van de thans ontsta ne vacature stelden B. en W. voor een gemeente-opzichter te benoemen en daarbij te bepalen, dat hij alle werk. in de gemeente zal moeten controleeren. Hij zal belast worden met het toezicht -op het werk in de duinen, met de brand spuit enz. Hij zal een volledige instruc tie ontvangen. De heer Blok vroeg of die arbeid den vollen werktijd zal omvatten De voorzitter antwoordde ontkennend en vervolgde dat het de bedoeling va" B. en W. was een jonge kracht aan te stellen, die een andere zaak er bij na®® waarnemen en de jaarwedde te jsepa'®11 op 1200. De heer v. d. Plas vroeg of de te dan niet het stiefkind jkorcl®o.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6