ra2P ITÜ? va" de" voorzitter besloot de raad stuk voor stuk de huurwaarden op nieuw vast te stellen. LANDBOUW sn VEETEELT. Ingezonden stukken f 1200 vond hij ruim betaald s°m v.a'! -;verk V°5e heer J. de Graaff vond 800 meer d8n heer Snoeks vroeg of hier niet rnand te vinden is in denzelfden geest lis in Egmond a. d. Hoef. De heer v. d. Pol sloot zich bij den j. de Graaff aan, met dien verstan- |je dat bij gebleken geschiktheid meer meer keus, jaarlijksche worden gegeven. Tle voorzitter verwachtte „ls de jaarwedde 1200 is. I)e heer Blok was voor verhoogingen Nu nam wethouder v. Eenennaam het woord en merkte op dat sommige raadsleden waarschijnlijk niet den vol len omvang van deze kwestie beseffen, «•jj staan nu op het punt dat er een nieuwe gemeente-opzichter noodig is. En wat is tegenwoordig een loon van 24 üer week? Dit bedrag is in B. en W. ge noemd als te zijn noodzakelijk voor iemand, die zich niet geheel beschik baar behoeft te stellen. Dat sluit niet uit, dat het een volwaardig persoon moet zijn. mét vakkennis. Wij hebben n00d":g een jonge man, en die zijn er wél te vinden. Er moet een nieuw uitbreidingsplan van Egmond komen. Hoe staat het met het toezicht op het gem. werk? De resul taten zijn pover. Wanneer zal daar ver andering in komen? Alleen bij benoe ming van een vakman. Dit zal mogelijk zijn bij een dragelijk loon. 'Spreker betreurde het, dat er stem men opgingen, die 1200 te veel vonden. Daarna bracht de voorzitter het voor stel van 13. en W., om een jaarwedde van 1200 toe te kennen, in stemming, dat verd aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. (Tegen de heeren P. v. d. Pol en Jde Graaff.) Punt 5. Strandverpachting. De voorzitter deelde mede, dat de meerder heid in het college van B. en W. van mee ning was, de pachtprijzen dezelfde te laten zijn als het vorig jaar. Wethouder v. Eennennaam verdedigde het jninderheidsvoorstel om de pachtsom te ver- hoogen. Spreker merkte op, dat de gemeente Eg mond aan Zee goed heeft ingezien, dat haar toekomst ligt in het badbedrijf. De gemeente heeft zich zware lasten op den hals gehaald. 5n den tijd dat wij onze gasfabriek bouwden, welke gemeente van 3000 zielen dacht daar toen aan? Evenzoo de waterleiding. In den allerduursen tijd werd het electrisch net aan gelegd. En toch meende de gemeente dat te moeten doen. Egmond zou een badplaats worden. Maar wie draagt de lasten? De burgerij profiteert van het badbedrijf en draagt ook bij in de lasen. Maar niet ieder draagt billijk. Er parasieteeren een paar Naaml. Vennootschappen. Deze genieten wel de lusten, maar dragen niet bij in de lasten. De N.V. Zeebad en Noordzeebad betalen voigens spreker niet in de plaatselijke belas ting. Nu huren deze vennootschappen van de gemeente. Spr. vond het billijk, dat als com pensatie voor de lusten een verhoogde pacht som werd betaald. Spr. stelde daarom voor de pachtsommen op resp. 375 en 62'5 vast te stellen. De heer v. d. Plas beweerde, dat de ven nootschappen zoo niet direct, dan toch in direct aan de gemeente betalen. Een heele categorie van menschen zijn bij de maat schappijen aan het werk. Spr. vroeg ook of de tarieven verhoogd mochen worden waarop de voorzitter ant woordde: een billijke verhooging onder toe dicht van B. en W." Aan wethouder v. Eenennaam werd ge vraagd of hij tariefverhooging wel in het be lang van de V.V.V. achtte. De heer v. Eenennaam antwoordde hierop, dat hij hier zat als wethouder en op het oogenblik één belang behartigde: gemeente belang. De heer Snoeks steunde het voorstel-v. Eenennaam, dat aangenomen werd met 6 tegen 4 stemmen (tegen weth. de Graaf, Dek ker. v. d. Plas en Visser). De voorzitter stelde voor de pachtsom voor Napjes te bepalen op 30. Aldus besloten. Voor de twee andere tenten stelden B. en w. voor een openbare inschrijving te houden, daarbij bepalende, dat de tenten 's avonds om 7 uur gesloten moeten worden. De stand plaats mag slechts worden ingenomen gedu rende het tijdvak 15 Mei tot 15 September. Besloten werd de standplaatsen voor 3 jaren te verpachten. B. en W. stelden voor de vacantiekolonies ep den zelfden voet te behandelen als het vorig jaar. Aldus besloten. De heer v. d. Pol merkte op dat in de vori ge vergadering ter sprake is gebracht de ver- rein"1^ Va" ^omPP'e'n a^s parkeerter- De voorzitter was van meening dat het ompplein als deel van den openbaren weg met in aanmerking kwam om verpacht te worden. De heer v. d. Plas was vóór verpachting De heer v. d. Pol was er niet voor doch er ontstaan dikwijls kwesties die niet zouden voorkomen als er een pachter was. Dit in anmerking nemende zou spreker het willen T33?! en adviseerde B. en W. eerst een gedeelte af te zetten voor de autobus die Pla-ds'h oft "^romPenbergstraat haar stand- Bij stemming over het voorstel van B. en 7n.'n,iei.verpachten) staakten de stemmen, vnu j Punt aangehouden werd tot de ningsretht mes betreffende het vergun de ^edp00rz'^er dee'de den raad het volgen- fenrfo3! aaa'e'ding van de reclames beref- 1.5 tai ver£unningsrecht hebben wij een do^n 2'em®e,n^en verzochf ons een opgaaf te r°kpna a'daar het vergunningsrecht be- Leeht ,,nrdt' gemeenten heffen hetzelfde hnurwïarH^m°,nd aan Zee <f 12 P^/50 ueden 7 gemeenten waren er be- veroiuin-den raad was besloten dit iaar een Au""lngsrecht te heffen van 12.50 per ^huurwaarde. dan ctpMj. ua^d daar verandering in brengen, g Qt het pas voor 't volgend jaar. Deaheea-Ir'-d- Po1 merkte op dat de huur waarden dit jaar verhoogd zijn De huurwaarde van den heer Evers werd verlaagd. Bij de stemming over die van den heer Moppener staakten de stemmen. Dit werd aangehouden. Rondvraag. De heer v. d. Pol vroeg, wanneer er be gonnen werd aan den muur en de bestrating °P ^1:" Glazen berg waarvoor indertijd 5O0O was uitgetrokken. De voorzitter antwoordde, dat dit nog ter nadere bespreking in den raad komt. De heer v d. Pol ging verder over de be strating en wel, wanneer het gedeele van de Achterstraat ,tusschen de Boer en Krook be straat wordt. De voorzitter deelde mede, dat er plannen bestaan om in het najaar nieuwe steenen te brengen in verschillende deelen van de Voor straat. Met de oude steenen worden dan de zijstraten geplaveid. De heer Snoeks: Is er iets naders bekend betreffende de electriciteit-tarieven van de P.E.N, De voorzitter: Neen. De heer Snoeks: Die 7000 voor uitbrei ding installatie v. d. waterleiding uit welk bedrijf is die getrokken? De heer Snoeks: Is de nieuwe straaweg goedgekeurd? Deze verkeert in zeer slechten staat. Weth. de Graaf: De opzichter had ge zegd, dat de straat goed was. De voorzitter: Heeft U nog iets? De heer Snoeks: Neen, het geeft toch niets, als je als lid van den raad iets vraagt. De voorzitter: U vraag soms wel wat veel. De heer Broek vroeg of de autobussen op IJmuiden een standplaats konden krijgen in de Trompstraat. De voorzitter zegde dit toe. De heer v. d. Plas verzocht B. en W. maat regelen te treffen tot het verplaatsen van een paal van het electrisch net. Door de verbree ding van den weg was deze paal in de straat gekomen. E>e voorzitter zou de gemeente Egmond- Binnen verzoeken den paal te verzetten. Hierna ging de openbare zitting over in comité. Al geruimen tijd is men op het terrein naast de Prins Hendrik Stichting druk aan het werk met het plaatsen van een mast. Dit terrein is door de Stichting aangekocht en zal worden herschapen in een plantsoentje met in het midden een 26 M. hoogen mast. Op het oogenblik is men reeds zoover ge vorderd, dat hij reeds vast staat op een be tonnen voet. Vroeger heeft achter de Stichting een mast gestaan, doch deze raakte in vervallen toe stand en moest worden opgeruimd. Eenige jaren heeft men het zonder gesteld, doch men vond dat bij een tehuis voor oude zeelieden een mast behoorde. De opgetuigde mast met enkele boompjes en heesters er om heen, zal zonder twijfel het dorpsschoon ten goede komen. HEERHUGOWAARD. Zaterdag en Zondag werd door de veree- niging ter bevordering van huisvlijt haar eerste tentoonstelling gehouden. Door den voorzitter, den heer Hartog, werd deze geo pend, waarbij spreker een hartelijk welkom toeriep aan genoodigden en in herinnering bracht, dat de vereeniging haar bestaan te danken heeft aan de tentoonstelling, welke was gehouden tijdens de feesten ter herden king van het 30O-jarig bestaan van den pol der. Na de stichting mocht de jonge vereeni ging al dadelijk een groot succes boeken, doordien ze meer dan 600 leden mocht in schrijven op haar ledenlijst. De vereeniging stelt zich niet alleen ten doel tentoonstellin gen te houden, doch ook cursussen te doen geven. Een blik over het ingezondene geeft al aanstonds den indruk, dat er in de enkele maanden na Sept. 1929 veel arbeid is ver richt; spr. wil vooral ook de aandacht ves tigen op het opvoedend element bij uitne mendheid, de beoefening van huisvlijt. On getwijfeld heeft het vervaardigen of bewer ken van het ingezondene van velen heel wat inspanning geëischt. Het bestuur heeft gemeend, dezen arbeid door het beschikbaar stellen van prijzen te moeten beloonen en dankte allen, die hier voor een bijdrage schonken. De hoofdbedoe ling der inzenders(sters) mag echter niet zijn het behalen van een prijs; het aanschouwen, waardeeren en ook het becritiseeren van el- kaars arbeid, dat moet de ware tentoonstel lingsgeest zijn. Na eenige mededeelingen met betrekking tot de attracties en dat de firma IJpma uit Alkmaar door radio en „H.U.G.Ó." het muzikale gedeelte zullen ver zorgen, wees spr. speciaal nog op het draaiend rad, waarvan hij ten zeerste hoop te, dat het de portemonnaie's der bezoekers wat lichter en de kas der vereeniging in de zelfde mate zwaarder zou maken. Hiermede verklaarde spr. de tentoonstelling voor ge opend. Bij het binnentreden der zaal trof ons al terstond de aangename aanblik van het ge heel en de groote massa der keurig uitge stalde inzendingen. Het bestuur had van Vrijdagmiddag tot Zaterdag 6 uur, het oogenblik der opening, ongetwijfeld zeer hard moeten werken om alles voor elkaar te krijgen op een wijze, welke inderdaad ge zien mocht worden. Niet minder dan 263 in zendingen vroegen een plaatsje op de tafels of aan de wanden. Bij onzen rondgang merkten we op, dat er extra-prijzen beschik baar waren gesteld door burgemeester Van Slooten, pastoor de Meulder, pastoor Pieter- sen en pastoor Van Noort, dr. Spierings, als mede een prijsje door den heer P. A. Zut. Als hoofdprijzen voor de te houden verloting werden ons gewezen: een kapstok, een baro meter en een rookstel. Ter opluistering wa ren door de firma IJpma eenige radiotoestel len gedeponeerd, door den heer Wijte het door hem vervaardigde electrische stoomge maal in hout, door mej. W. van den Berg te Alkmaar, die les geeft in handenarbeid, hout-, koperwerk enz., door een aantal da mes nuttige en fraaie handwerken, door leer lingen van de O.L. school nr. I karton- en kleiwerk. Maakten deze inzendingen reeds een aangenamen indruk, niet minder was dit het geval met de inzendingen ter mededin ging. Het schijnt ons toe, dat de jury, be staande uit de heeren Harder, leeraar aan de ambachtsschool en mej. De Gier en mej. Piet, allen te Alkmaar, inderdaad een zeer moeilijke taak heeft gehad, zoowel wat be treft voor de groep jongeren als voor de groepen ouderen. We sloegen bij onzen rond gang, terwijl het publiek meer en meer toe stroomde, speciaal de dames eens gade en de groote aandacht en opgetogenheid, welke uit blik en woorden sprak, waren voor ons een bewijs, dat haar oordeel in zooverre met het onze overeenstemde, dat er zeer vele mooie, neen, we mogen gerust zeggen prach tige inzendingen waren te bekijken en ze werden bekeken, vooral de inzendingen fraaie handwerken. Hieruit mag niet worden afgeleid, dat er voor de heeren niet veel moois te zien zou zijn geweest. Wat speciaal door jongensar- beid is voortgebracht, mocht inderdaad ook de groote belangstelling wekken, zelfs reeds het werk van schoolkinderen. (Bij onzen rondgang maakte iemand de opmerking: wat een pracht combinatie zou het zijn, wanneer tegelijk met zoo'n tentoon stelling een floralia-tentoonstelling kon wor den gehouden. Een kringetje van belangstel lenden vormde zich en 't zou ons volstrekt niet verwonderen, of naast de vereeniging voor huisvlijt, vormt zich een floralia-veree- niging om dan gemeenschappelijk een ten toonstelling te organiseeren. Het leek ook ons een mooie combinatie. Burgers en burgeressen van den 300-jarigen polder, zou het vormen van een floraliaver- eeniging niet weer een mooi teeken van nieuw leven zijn?! Verslaggever.) Zaterdag mocht men over het bezoek reeds zeer tevreden zijn. Zondagmiddag is de ten toonstelling zeer druk bezocht, waarbij te vens een dankbaar gebruik werd gemaakt van het gezellige zitje op het tooneel. Vooral in de uren van 2 tot 5 was het zeer vol in de zaal, terwijl ook 's avonds nog weer ve len een kijkje kwamen nemen. Bij den aan vang van den avond geraakten de loten al spoedig geheel uitverkocht. De radiomuziek gaf een aangename afwisseling.'Er heerschte een zeer aangename, opgewekte stemming, 's Middags werden de jongeren blij gemaakt met hun prijsjes, terwijl 's avonds de uitrei king der prijzen plaats vond voor de groo teren. Beide dagen bleek er zeer veel animo te bestaan voor het vliegend rad, hetwelk in den heer G. Does een uitstekenden leider bleek te hebben. Deze wist steeds de aan dacht te trekken en kijkers te bekeeren tot koopers van kaarten voor het wagen van een kansje, wat ongetwijfeld de kas der ver eeniging wel ten goede zal zijn gekomen. Dat voor de tentoonstelling veel werd ge voeld mocht ook blijken uit een ongeveer 60 inzendingen ter opluistering. We laten hier de bekroningen volgen: Nuttige handwerken: le pr. A. Kuyn met 2 bedgordijnenvalletjes, 2e pr. Cat. Bomme- zij met een paar slofjes. Fraaie handwerken: le pr. Tr. Beers Pd. m. schoorsteenlooper, 2e pr. S. Molenaar met geh. taschj'e, 3e pr. Tr. Bot met pop, 4e pr. A. Kostelijk met dienblaadje, extra pr. M. Best met spreihanger. Teekenen: le pr. P. Haringhuizen, 2e pr. Ina Bierhaalder. Groep II kinderen tot en met 16 jaar, nut tige handwerken. Voor deze groep werden door de jury geen prijzen toegekend, doch de algemeene opmerking gemaakt, dat de werk stukken netter afgewerkt moeten worden. (Tentoonstelling is ook in dit opzicht dus wel degelijk leerschool. Verslaggever.) Fraaie handwerken: le pr. M. Bakker met 6 zakdoeken, 2e pr. C. v. Langen Cd. m. mat, 3e pr. Ca. Hoogland met geh. kleedje. Handteekenen: le pr. Annie de Boer met lampionvrucht. Kunstschilderen: le pr. S. Bakker. Groep III, ouderen, nuttige handwerken: le pr. (extra) J. Peereboom met laken met haakwerk, le pr. A. BakkerDe Boord er met onderjurk, 2e pr. M. Volkers—Mienes met gebr. pakje, 3e pr. A. BakkerBom met mantel, eerv. verm. A. KooyKrap met een paar sokken. Fraaie handwerken: le pr. (extra) A. Best —Groot met een stel gordijnen, le pr. Gr. Beers met superplirand, 2e pr. M. cfe Jong met lampekaphaakw., e pr. A. Bommezij— Schaak met kapstokkleed, 4e pr. T. Liefheb berZee met haardkleedje, 5e pr. A. Schol ten met kleedje (Eng. bord.werk), 6e pr. N. Oostmeyer geh. kleedje, 7e pr. G. Pluister met kussen, eerv. verm. H. v. SlootenJon- lzpr mpf VitQQ.Pf! Raffiawerk: le pr. T. van Slooten—Reijne met dienblaadje. Handteekenen: le pr., zeer eervol toege kend aan C. Langedijk Czn., in het bijzonder voor penteekening: het gebouw van den Handelsraad en penteekening: in het café Het Witte Paard. Kunstschilderen: le pr. M. Hoogland met 3 schilderstukjes, 2e pr. Cath. Konijn met kleed. wi Figuurzagen: le pr. C. Ursem met kran tenhanger. Houtsnijwerk: le pr. S. B. Maas met naaidoos, 2e pr. H. Reyne Hz. met kapstok. Door het bestuur werd nog een prijs toe gekend aan een ruim 80-jarig oudje voor een laken met haakwerk. Hiertoe kwam het be stuur doordien dit oudje zoo'n pracht voor beeld gaf met in te zenden: een gebreide de ken, een vloerkleedje, een gebr. kleedje, een aebr. sprei en het reeds bovengenoemde la ken. Hoewel voor de inzendingen ter opluis tering geen prijzen beschikbaar waren ge steld, was ook hier veel moois bij. Hiermee zouden we kunnen eindigen, doch we willen nog even opmerken, dat het be stuur der jonge vereeniging ongetwijfeld met genoegen en voldoening op deze eerste ten toonstelling terug mag zien. Ook nog in een ander opzicht mag dit gelden. De voorzitter deelde ons n.1. mede, dat er voldoende deel name is voor een drietal cursussen, n.1. voor fraaie handwerken, voor pitriet en raffia en houtsnijwerk, zoodat deze cursussen gehou den worden. Ongetwijfeld kan dit voor ve len van nut zijn en zal dit van gunstigen in vloed zijn op de volgende tentoonstelling. PROV. GRIFFIE VAN N.-HOLLAND. Officieel wordt thans medegedeeld, dat de provinciale griffie te Taarlem op 15 Mei zal zijn verplaatst van de Jansstraat naar het gebouw aan de Dreef. KOEDIJK. Door het kinderkoor „Zanglust" onder leiding van den heer Corn. Jonker uit Alk maar werd Zondagavond een uitvoering ge geven in het lokaal van den heer Jb. Groot. Het was een dicht bezette zaal, daar vele ouders aanwezig waren. De voorzitter, de heer P. Hart, opende de bijeenkomst door een woord van welkom toe te roepen aan de talrijke aanwezigen. Hij wees er op, dat na een jaar van studie dit het eerste optreden is. Hij wees op de opvoedende kracht, die van den zang uitgaat en spoorde de ouders aan hun kinderen als lid op te geven. 'Het program werd geopend met een drietal nummers door de eerste klas, wat al een prettigen indruk maakte, vooral het laat ste nummer „Wat de breipot vertelde" van V. Tusschenbroek. Ook „Poppedijntje" van Wierts oogstte veel bijval. Er was om beur en door eerste en tweede klas gezongen. Van de tweede klas voldeed „Hollandsliedje" van Tusschenbroek ten volle. Ook „Onder moe ders paraplu'; oogstte bijval. „Het kleine huisje" verwierf zoo luid applaus, dat de heer Jonker het herhaalde. Hierna werd pauze gehouden en werd ten beste gegeven de operette in drie bedrijven „Lente Bloe men", regie en dansen ingestudeerd door Eli Prins. Dit was het neusje van den zalm, prachtige aankleeding, fijn verzorgde toonee- Ien en grimeering, mooie zang- en samen spel. Hulde aan directeur en bestuur en an dere medewerkers voor het vele werk. De voorzitter dankte de kleintjes voor het werk dat gedaan is. De directeur, mej. DavidsWortel, de heer Prins ontvingen huldebetuigingen en bloemen. Het was een schitterende avond. In verband met de circulaire van Bur gemeester en wethouders inzake gasvoorzie- ningen hebben zich 167 bewoners van den Kanaaldijk opgegeven als gasverbruiker. Gevonden een portemonnaie met in houd terug te bekomen bij G. v. d. Sluis, OUDORP. Geboren Laurentius Johannes, z. van Petrus Nicolaas Bibo en Catharina Maria Verduin. Nicolaas Johannes, z. van Simon Gerardus Masteling en Ca tharina Helena Jonker. Adrianus Waltherus, z. van Adrianus Johannes Schut en Margaretha Geertruida van Westen. Ondertrouwd: George Josephus van der Heijden en Anna Oud te Ursem. Adriaan Martinus Pieters te Oterleek en Elisabeth avn der Heijden. Pieter Daniël Vingerling en Aagtje Dalenberg te Schoorl. Johannes Bloem en Mar garetha Swart te Heiloo. Getrouwd: Leendert Stougje en Pietertje Schoen. Overleden: Maria Hendrica On- stenk. oud 7 jaar, weduwe van Nicolaas van de Giesen. Engeltje Wiering, oud 65 jaar, gehuwd met Pieter Kraakman. Margaretha Maria Poland, oud 29 j. WARMENHUIZEN. Veinlingoverzicht. Moesten we de vorige week schrijven over een slecht overzicht, deze week is 't ook nog lang niet best gegaan met de prijzen. Toch was het in het laatst van de week iets beter gesteld en was het toch verkoopbaar al is de prijs zeer laag te noemen van alles. Werd de eerste dagen de roode kool nog beneden die van de vorige week verkocht tot zelfs den belachelijken prijs van 10 ets. de 100 Kg. en niet hooger als 1.50 voor het kleine goed. Vrijdag was het iets beter en Zaterdag bracht de groote roode niet minder op dan 1.50 en het kleine goed kwam weer tot 4.20, tweede soort was toen ook weer verkoopbaar, al was het vanaf 20 ets. tot 1.50 toe per 100 Kg. Er is dien dag door 15 aanvoerders nog ruim 33000 kilo verkocht. De Deensche kool was vrijwel van denzelfden prijs als de vorige week. De eerste dagen was het tot zelfs Donderdag toe van 20 tot 80 ets. per 100 kilo. Zaterdag was het vanaf 50 ets. tot 1.30 per 100 kilo. Er waren Zaterdag meer aanvoerders en grootere aanvoer van witte kool als roode, een bewijs te meer dat er nog genoeg Deensche kool zit bij de bouwers. Ruim "vier wagons Deensche kool zijn er toen geladen. Met de gele kool was het wel iets beter gesteld, maar het was nog zeer weinig waard. Deze soort is deze week niet hooger verkocht dan voor 2.70 per 100 Kg. en ook soms beneden de 1 niet meer dan 60 ets. De uien beginnen te rijzen, en wel zooveel dat werden deze de laatste we ken ver beneden de 1 verkocht tot den waardeloozen prijs van 30 ets., deze Don derdag opliepen tot 2 en Zaterdagniet minder opbrachten dan iets beneden de 3 tot bijna 4 toe per 100 kilo. Een prijs die het geheele jaar niet besteed is voor uien. Sinds Februari is dit product niet hooger dan 2 geweest. Donderdag deed de rhabarber ook haar intrede alweer in de veiling. De prijs was ook niet schitterend Er werd nog verkocht voor 1.50. er was ook veel rha barber opgehouden. Dit is voor de bouwers ook weer een strop. Reeds twee jaar kon dit product ook geen winst afwerpen. Nu het derde jaar weer met een treurigen prijs aan vangt is het vor- de bouwers van rabarber wederom een teleurstelling. Het is wel ge lukkig dat de bouwers twee goeie jaren ach ter den rug hebben, die nog eenigszins het bedrijf der bouwers in .stand kunnen houden De oude groenten is nog niet op en de nieuwe staan weer voor de deur. Als dan de arbeid niet beloond wordt is het wel treurig. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Heiloo, 10 Mei 1930. Geachte Hoofdredacteur! Het behandelde adres van de Bloemisten- patroonsver. „Alkmaar en Omstreken" be handeld in den Raad van Donderdag, heeft de aandacht getrokken. Ik zou er niet op in gaan indien wethouder Leesberg en ook LI mijnheer de Hoofdredacteur geen voor ons onjuiste voorstelling van de zaak gaf. Ik neem aan dat zoowel de heer Leesberg als U zeilen op het compas van den heer Hoek, doch dit zal mij niet weerhouden om die kwestie ook van mijn zijde te belichten en aan te vullen. Voorop zij gezegd dat ik alles wat ik hier zeg voor mijn persoonlijke verantwoording neem. De bloemistenpatroonsbond staat hier geheel buiten, noch met het bestuur, noch met de leden heb ik voeling gehouden. Vooraf deze mededeeling. Er wordt gespro ken van kleine en groote bloemisten. Leden van de bloemistenpatroonsvereeniging zijn zij die in den tuinbouw geheel pf gedeeltelijk hun bestaan vinden. Dat de „groote" bloe misten de zaak koud laat kan ik best verkla ren, zij zullen bitter weinig van de concur rentie van „baas Hoek" en zijn personeel on dervinden, Niets is zulks het geval met de „kleine", speciaal zij die aan tuinaanleg en onderhoud doen. De „kleine" hebben m.i. evenveel recht om voor hun belangen op te komen, zij vragen geen ongemotiveerde din gen, zij vragen enkel aan B. en W. van Alk maar dat „baas Hoek" en zijn staf hun aan dacht aan den dienst wijden waarvoor zij zijn aangesteld en gesalarieerd worden. En nu de zaak in den Raad van Alkmaar. Natuurlijk zal niemand bezwaar maken als de heer Hoek zijn deskundige voorlich ting ook aan anderen geeft. Daar gaat het niet om. Maar de patroonsver. weet bij on dervinding dat naast die adviezen ook werk wordt verricht en zonder twijfel worden die adviezen en werken betaald. Ik vind dat ook verklaarbaar, doch dat is concurrentie. Ja, zegt wethouder Leesberg, maar dat willen B. en W. niet, doch het gebeurt. Laat ik nu niet zeggen, wat ik zelf zou kunnen aanvoeren, want dan zou de waarheid be twijfeld kunnen worden. In een vergadering van de Bloemistenpatroonsvereeniging Alk maar (dus de oude vereeniging) heeft, vol gens verklaring van die' leden die er bij te genwoordig waren en de besturen van de middenstandsbonden, de heer Hoek de ver klaring afgelegd dat er werk bij particulie ren is verricht en dat het niet meer zou gej beuren. M. de R. Ik beroep mij niet op de notulen die trouwens door de aanwezigen en de middenstanders zijn goedgekeurd doch op verklaringen van alleszins betrouwbare per sonen. Het rooien van den boom bij de Kenne- mer Garage ga ik voorbij, zeker had een der aangesloten leden het werk kunnen doen. Ten opzichte van de versiering kan men ge rust zijn zegt wethouder Leesberg, och kom, er zijn toch bewijzen. Men loopt echter op den heer Hoek, gaat wethouder Leesberg voort. Zeer juist, maar dat is dan ook dringend noodig, omdat B. en W. onze bewering ontkennen. Er is geen sprake van een versiering van het putje te Heiloo. Evenmin dat men den wagen tot het Vennewater heeft gevolgd. Wij zijn wel zoo glad om die heeren niet achterna te rijden. Er zijn meer wegen die naar Kapel leiden en er is ook een telefoon! Ik heb zeer tot mijn spijt, geen vrijheid om mij nu reeds over hei bezoek aan Kapel uit te laten, het staat vast dat we 't kunenn bewijzen en dat ook zullen doen. Wethouder Leesberg verkondigde dat „baas Hoek" niet schroomde om de vergade ring van de bloemisten bij te wonen en zich daar te verdedigen. De werkelijkheid is dat hij op de eerste vergadering beterschap be loofde en op de laatste vergadering (in te genwoordigheid van den Middenstandsbond)' weg bleef. Dat noemt wethouder Leesberg „zich verdedigen"!! Ook ik verheug mij dat het voorstel-van Drunen is aangenomen. B. en W. zullen prae-advies uitbrengen. Ik heb een stil ver moeden dat B. en W. en speciaal wethouder Leesberg het zaakje liever in den doofpot hadden. Enfin het is een vermoeden, ik mis de zekerheid. M. de R. Thans uw overzicht. Die ijverige en bekwame directeur van de Plantsoenen, een kwalificatie waarop ik niets afding, wiens adviezen ook in andere gemeenten zeer op prijs worden gesteld, wordt door de „klei ne" bloemisten beschuldigd. Neen, zoo is het niet, men heeft bewijzen, al was het alleen uit zijn eigen erkenning. B. en W. hebben den heer Hoek aange schreven er nauwlettend voor te waken dat belanghebbende ingezetenen geen concurren tie wordt aangedaan. Prachtig, doch alsof er geen vuiltje aan de lucht is rooit de planU soendienst den boom bij de garage, althans volgens getuigen is dat gebeurd en niet te gengesproken. Nogmaals, ik til niet zwaar aan dien boom doch is het niet typeerend dat dit trots den brief van B. en W. „geen con-i currentie" enz. toch gebeurt? Voor die expeditie naar Castricum hebben we bewijzen. Door ondergeteekende wordt niet ontkend dat die expeditie ook naai „Duin en Bosch" is geweest. Zeer zeker wordt „baas Hoek" en zijn staf bespionneerd, nogmaals dat is noodig om de feiten vast te stellen. Dan hebben B. en W. hem aangeschreven dat hij ingezetenen geen concurrentie aan doet, doch er zijn buiten de ingezetenen oolc vaklieden die moeten eten en onze vereeni ging neemt het voor alle leden op. In het slot M. de R. zegt U dat de heer Hoek weer geheel belangeloos een waarde vol advies geeft over kamerplanten. M. de R. dat hij het voor uw blad belan-- geloos geeft zult u kunnen beoordeelen, doch' of hij er geen doel mee heeft is een andere vraag. De heer Hoek onderschat niet de waarde van de pers. Als hij „belangeloos" iets doet, worden er adviezen gevraagd' en er is in onze vereeniging niemand, maar dan ook niemand die gelooft dat die adviezen niet op een of an dere wijze betaald worden. En dat is des poedels kern. Als de heer Hoek met zijn 5000 salaris zijn kunde aan den Hout besteedt en daar zijn arbeid pro ductief maakt zijn de vaklieden tevreden. Is pat een ongemotiveerd verlangen? G. SMITS. 1 (Zooals bekend zullen B. en W. over dez« kwestie voor de volgende Raadsvergadering een prae-advies uitbrengen waarin een en ander uitvoerig behandeld zal worden. Zoodra dit prae-advies gepubliceerd is lijkt ons het tijdstip gekomen de kwestie ook in onze courant nogmaals naar voren 'e brengen, Red. Alkm. Crt.)

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7