DAGBLAD VQOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het Parlement Bageüjksch overzicht. Buitenland ïïo. 115 VRIJDAG 16 MEI 1930 132e Jaargang. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalva Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. HOSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 4 bladen. Den Haag, 15 Mei 1930. Het is vandaag nogal slakkegang ge weest in de Tweede Kamer. Gister scheen zij aardig op te schieten door de gansche rege ling van de samenwerking van gemeenten na behandeling van een enkel amendement te aanvaarden, maar heden heeft zij een paar uur noodig gehad voor de afwijzing van een paar amendementen van den heer Mar- chant (V.D.), die den vorigen dag reeds in behandeling waren genomen. Het betrof de nieuwe redactie van art. 126, dat aangeeft dat het college van B. en W. niet alleen ter zake van het bestuur van de gemeentelijke huishouding der gemeente doch ook ter zake yan handelingen als orgaan van plaatselijk zelfbestuur aan den Raad verantwoordelijk zal zijn. De heer Marchant wilde in de eerste plaats den burgemeester niet verantwoorde lijk doen zijn voor de uitvoering van rijkswet ten enz., in de tweede plaats de verantwoor delijkheid van B. en W. beperken tot het in wendig bestuur der gemeente en dus niet waar het college optrad als uitvoerder van wetten enz., waarvan de uitvoering aan het gemeentebestuur is opgedragen. Van alle zijden is, vooral tegen het eerste punt, geprotesteerd. Daar de heer Marchant niet ter vergadering kon komen, had zijn partijgenoot Oud de verdediging van de bei de amendementen op zich genomen, maar hij heeft het pleit, hoe uitvoerig hij ook sprak, niet kunnen winnen. Ten slotte is het eerste amendement door hem ingetrokken, omdat hij zelf inzag, dat er geen meerderheid voor was te verkrijgen, en daarop is het tweede amendement verworpen met 48 tegen 27 6temmen. In verband met de beide vorige amende menten had de heer Oud voorgesteld te be palen, dat wanneer B. en W. of de burge meester belast worden met uitvoeringsdaden, niet de gemeente doch de uitvoerders aan sprakelijk zullen worden gesteld voor daar door veroorzaakte schade. Van verschillende zijden werd aangeraden dit wel wat al te rauw in het debat geworpen voorstel terug te nemen en toen ten slotte de heer Molens (R K.) verklaarde over dit punt zelfs niet te kunnen debatteeren zonder eerst met de des kundigen op het gebied van het gemeente recht uit zijn partij over de zaak te hebben gesproken, gaf de heer Oud aan den aan drang gevolg en trok het voorstel in. Daarop is de Raad begonnen met de be handeling van de regeling van de vereeni- ging van gemeenten of wijziging van de ge meentegrenzen. In die nieuwe regeling ver valt de thans bestaande bepaling, dat een commissie van ingezetenen zal worden ge vormd om over de voorgestelde grensrege ling of annexatie advies uit te brengen. De heer Vos (Lib.) had voorgesteld die commissie te behouden en hij heeft dit heden nader toegelicht. Morgen wordt het debat daarover voortgezet. Alvorens de openbare vergadering aan ving, heef de Kamer de huishoudelijke be grooting volgens gewoonte in besloten ver gadering behandeld. Na opening der verga dering deelde de voorzitter mede, dat na de Gemeentewet de Arbeidsbemiddelingswet in behandeling zal komen. MACDONALD OVER DE VLOOT- CONFERENTIE. Schade toegebracht aan den vredesgeest. Het resultaat der vlootconferentie. In het Engelsche Lagerhuis heeft MacDo nald gisteren de aangekondigde verklaring afgelegd over de Londensche Vlootconferen tie. Deze conferentie bedoelde een belangrijke stoot te geven tot de algemeene ontwape- n'ng; niet alleen ter zee, maar ook,te land en in de lucht. Tot nu toe zijn er eenige beperkingen ge waakt betreffende de bewapening, maar dat is natuurlijk niet voldoende om den wereld vrede te verzekeren. Echter, men is door die inperking reeds een eind gevorderd op den *veg naar algeheele ontwapening. De vloot- onferentie heeft nu dit resultaat gehad, dat e wedloop der vlootbewapening een eind "esft genomen. b-^armee 's ree(^s een belangrijk werk vol- Echter, MacDonald wees nog op een an- ernstige omstandigheid. Sedert de mis- uKking te Geneve in 1927 is er veel schade -egebracht aan den vredesgeest. Ofschoon !n,dfs ^en oorlog de Volkenbond was opgc- en de arbitrage-verdragen en vred:s- u agen waien onderteekend, bleek, dat nncer men in zeer nauw contact Kwain Problemen aangaande de bewapening? w '?'en'ng- er zeer weinig waarde gehecht c ...aai die verdragen en organisaties ter 'Slng van den vrede. De volkeren wa- oiid onÖe^w'jfeId bezig terug te vallen in hun u:; d\nien.faliteit. De oude vrees en het oude ak a ,J'!zal<e veiligheid keeren terug even- mpn soort argumenten, waarmede vertrouwd was voor 1914 en die r W'kken of blozen weer terugkeerden. Deze dingen zeide de premier niet om een pessimistischen toon aan te slaan, inte gendeel, immers wij hebben nog tijd om door energieke pogingen hier een eind aan te maken en die mentaliteit te veranderen cn Europa en de wereld te redden van wat den volgenden oorlog genoemd wordt. Tijdens de lange dagen der vlootconferentie hadden deze overwegingen voor den geest gestaan. Over de pariteit met Amerika sprekende zeide MacDonald dat hij na rijp overleg tot de overtuiging was gekomen, dat de grond slag van werkelijke veiligheid en internatio naal begrijpen betreffende vlootbouw gele gen moet zijn in een overeenkomst tusschen de V. S. en Engeland, gelijk deze op de Lon densche vlootconferentie tot stand is geko men. Er waren, zeide MacDonald nog twee punten, waarmede de vlootconferentie moest afrekenen en wel in de eerste plaats niet zoozeer de grootte der vloten, doch de zoo genaamde bewapeningswedloop. Wat de drie mogendheden Japan, Amerika en Engeland betrof was men er tenminste in geslaagd een einde te maken aan dezen wedloop, ter wijl men de toezegging had gekregen, dat, Frankrijk en Italië de onderhandelingen zou den voortzetten. Het tweede punt betrof de beperkingen. Wat dit aanging had men al leen de drie mogendheden ertoe kunnen krij gen daarin toe te stemmen. Doh ook in dit opzicht was het einde nog niet bereikt. De werkzaamheden worden nog voortgezet en speeches als die van Grandi gaven hoop op succes. Vervolgens besprak MacDonald de houding der conferentie ten opzichte der slagschepen. Hij was van meening, dat te dien opzichte een gezond standpunt was in genomen en dat het besluit om geen nieuwe slagschepen te bouwen tot 1936, voldoende tijd gaf om te onderzoeken wat het eigenlijke nut was van het zware type oorlogsschepen, of hetgeen MacDonald nog veel liever zou zien tot de conclusie te komen, dat zij geheel verouderd zijn. Over de kruisers sprekende, verdedigde MacDonald opnieuw de houding der admi raliteit, die in plaats van zeventig kruisers, die tot dusvere als het absoluut noodzake lijk minimum waren beschouwd, een mini mum van 50 kruisers had vastgesteld, het geen niet was geschied onder druk der V.S. De besparing op het program der krui sers, torpedojagers en onderzeeërs wordt ge schat op een bedrag van plm. 15 millioen. COMMUNISTISCHE WANDADEN IN CHINA. Tal van huizen verbrand; 200 dooden. De stad Simarau aan de rivier de Han moet ingenomen zijn door de communisten. Er zijn tal van huizen verbrand en 200 men- schen gedood. Hantsjwan, op den anderen oever is thans doör 3000 communisten om singeld, die goed toegerust zijn met mitrail- leuses. Een Reuter bericht, meldt nader, dat de communisten te Simakau voor een waarde van 600.000 dollar hebben geroofd. Men vreest, dat de bezetting van Hantswan, die uit 300 man bestaat en gebrek aan munitie heeft, niet in staat zal zijn tegen de commu nisten stand te houden. De missionarissen werden in veiligheid gebracht voordat de communisten de stad bereikten. MUSSOLINI IN TOSCANE. Zijn reis is een triomftocht. Een reeks van patriottische redevoeringen vormen de'hoogtepunten van de reis, die Mussolini op het oogenblik door Toscane maakt. Zondag is hij uit Rome vertrokken cm achtereenvolgens Grosseto, Livorno, Luc- ca, Pistoja en Florence te bezoeken. Sedert 1924 is hij niet in Toscane geweest en sinds 1926 toen te Bologna een aans'ag op hem werd gepleegd, heeft hij geen officieele be zoeken meer aan de provincie gebracht, noch aan openbare bHoogingen deelgenomen. Du ontvangst, welke den Duce in de ver schillende steden tot dusver is bereid, is trcmphaal. Groote groepen Zwarthemden, fascistische militie en balilla's defileeren voor den dictator, die nieuwe waterwerken inwijdt én groote openbare werken opent. Te Livorpo heeft Mussolini er in zijn vu rige rede, behalve het reeds gemelde, nog op gewezen dat de fascisten geen overijlde avontureft zoeken. Degene, die aan Italië's onafhankelijkheid en toekomst zou willen raken, weet nog niet ,tot we k een tempera- tuursgraad Mussolini 't geheele Italiaansche volk zou weten te brengen". In Lucca, waar de Duce pei auto aan» kwam, werd hij door jonge meisjes in cos- tuum uit de 14e eeuw ontvangen, clie hem de sleutels der stad overhandigden, gelijk eer tijds geschiedde met den veldheer Castnic- cio, hertog van Lucca, na den slag bij Aito- pascio. Tal van recepties werden gehouden en bezoeken afgelegd, terwijlhistorische- feesten liet bezoek zullen besluiten Morgen gaat Mussolini naar Pis.oja, en Zondag wordt hij in Florence venvacht, waar hij .-en groote politieke reu; zal hou den. Het heet dat hier bijzondere voorzorgs maatregelen zullen worden genomen om den Duce voor aanslagen te beveiligen. DE STAKING VAN HET P.P.T.- PERSONEEL TE PARIJS. Voornamelijk een demonstratie staking van eenige uren te Parijs. De beambten van den dienst der P.T.T. te Parijs, die gistermorgen om 11 uur op hun werk kwamen, zijn tot staking overgegaan. Zij bleven met de armen over elkaar op hun plaatsen zitten. De telefoondienst werd hierdoor vrijwel dadelijk zoo gedesorganiseerd, dat het in verschillende wijken der stad onmogelijk was verbinding te krijgen. Een aantal stakers heeft verklaard, dat het alleen om een salariskwestie ging, dat de sta king vrijwillig beperkt zou blijven en dat het geregelde verkeer waarschijnlijk in den aan vang van den middag hervat zou worden. De gewone stakingskreten werden bij de wisseling van den dienst in de twee voor naamste telefooncentra, Rue Grenelle en Rue de Louvre gehoord. Om 13 uur werd de dienst op de Parijsche kantoren, waar men staakte, hervat. De telegraafcentra van Lyon, Nancy, Mar- seille en Bordeaux, die om 11 uur de verbin dingen hadden verbroken, zouden deze om 14 uur weer opnemen. Tengevolge van de staking van het tele graaf- en telefoon-personeel, heeft de mi nisterraad besloten om alle noodige maat regelen te nemen, teneinde een herhaling van de staking te voorkomen. Er zullen straffen worden uitgevaardigd tegen de beambten, die tegen de orders van hun chefs in, den arbeid hebben neergelegd. Tardieu, de minister-president, heeft om 19 uur in zijn kabinet een bespreking gehad met den minister van posterijen ad interim, den kanselier van het departement van oor log, den directeur van de Süreté en den pre fect van politie. Er zijn maatregelen overwo gen om de credieten voor de aanpassing van de salarissen van het civiele militaire perso neel et herzien. Deze ainpassing zou in ver sneld tempo geschieden. Op de telegraafkantoren is de dienst om 13.45 uur hervat. De vakvereeniging van personeel der P.T. T. heeft order gegeven, dat de brievenbestel lers tusschen 18 en 21 uur het werk moesten neerleggen. Het comité van actie uit de be ambten zou voorgesteld hebben aan het eind van den dag de betooging van 's morgens te herhalen. Ook in eenige groote provinciesteden zoo als Marseille, Lyon en Rijsel is gestaakt. DE RAAD VAN DEN VOLKENBOND. De Raad van den Volkenbond heeft in haar vertrouwelijke slotzitting besloten de 60ste bijeenkomst van den Raad op 5 Sep tember te doen houden. Voorts besloot de Raad tot aanvaarding van de schenking van 80.000 dollar van de Rockefeller Founda tion. Na de sluiting van de 59ste zitting ont ving de President van den Raad, Marinko- witsch, de vertegenwoordigers van de in ternationale pers. Hij verklaarde bij die ge legenheid, dat de betrekkingen met Italië op het oogenblik beter zijn geworden. Uit gesprekken met Grandi heeft hij den in druk gekregen, dat de Italiaansche regee ring van denzelfden geest van wederzijdsch begrijpen bezield is als de zijne. Marinko- witsch wees er tevens op, dat Joegoslavië thans slechts aan de oostgrens moeilijkhe den heeft. Zonder de revolutionnaire Ma cedonische vereenigingen bij name te noe men verklaarde hij, dat de dag eens zal kunnen komen, waarop de regeering te Belgrado deze aangelegenheid ter beslech ting aan den Volkenbond zal moeten voor leggen. Hij hoopte echter, dat het Belgrado zal mogen gelukken Sofia ervan te overtui gen, dat aan dergelijke gebeurtenissen een einde moet worden gemaakt. BOLSJEWISTISCHE SPIONNAGE IN ENGELAND. Servisch kunstschilder aange zocht cm geheimen te verraden. De Daily Mail" is begonnen met onthul lingen over een bolsjewistische intrige in En geland, waarbij men zich van de hulp tracht te te verzekeren van een te Londen wonend Servisch kunstschilder, Sawa Popowitsj. Bolsjewistische agenten, die zich voordeden als kunstexperts zouden hem volgens zijn eio-en verhaal in ruil voor hem gedane beta lingen gevraagd hebben plannen te verschaf fen0 van de laatste Britsche tank, instructies- voor de opleiding voor de vloot, geheime luchtmachtdocumenten en vertrouwelijke in lichtingen on industrieel gebied. In het eerste gedeelte van het verhaal van Popowitsj komt een geheimzinnig personage niet drie namen voor benevens „een zeer mooie jonge vrouw" in een hotel te 's-Gra- venhage. Den „man met de drie namen" ontmoette Popowitsj in een hotel te Berlijn, waarheen men hem gevraagd had te komen. Hij had hierin eerst toegestemd als men hem de reis heen en terug voor twee personen vergoedde. Nu eens noemde de geheimzinnige man zich A. Staal, dan weer F. A. E. Peters, met een adres in de „Kroom Mijjdrechtstraat" (Kromme Mijdrechtstraat) te Amsterdam, en ook wel Dungart, met een adres in Ber lijn. De heer Staal wilde dat Popowitsj kunstveilingen zou bijwonen en ieder, dien hij, Staal, hem zond aan zijn vrienden in Londen zou voorstellen. In ruil hiervoor zou Staal de schilderijen van Popowitsj koopen en hem voor ander werk maandelijks 30 betalen. Het blijkt verder uit het relaas dat Popo witsj brieven ontving voor zekeren Maguire, die zijn schilderijen van hem kocht en hem o a. met Nederlandsch geld betaalde. Gp 10 Maart kreeg Sopowitsj een brief om naar Den Haag te gaan en daar Staal te ontmoeten in het café van het Hotel Ter minus. Staal verscheen niet maar wel een elegante, smaakvol gekleede jonge vrouw, die hem een blanco enveloppe ter-hand stelde. Zij kende geen Engelsch, maar daar Popo witsj veel talen kent kon hij toch een soort gesprek met haar voeren. Zij vertelde hem echter niets en na een kopje koffie met hem gedronken te hebben, verdween zij even ge heimzinnig als zij gekomen was. In de enve loppe bleek een ongeteekend briefje te zitten luidend: „Verzoeke heden om 4 uur bij mij te komen in hotel Park Sicht, Amsterdam". Popowitsj ging met den eersten den besten trein naar Amsterdam. Hier breekt lyj zijn verhaal af, maar de „Daily Mail" weet ons al te vertellen dat hij in Parkzicht den ge- heimzinnigen man met de drie namen ont moette die hem gelastte de genoemde geheime plannen te verschaffen en brutaalweg ver klaarde een agent van Rusland te zijn Popo witsj zal ook nog vertellen van de codewoor den die hij moest gebruiken en dat hij vreest dat zijn leven gevaar loopt. HET HONGERSPOOK IN RUSLAND. Eiken dag wijzen de sovjet-bladen op het groote gevaar, dat de Sovjet-Unie bedreigt, nu het gebleken is, dat de plannen van het volkscommissariaat van landbouw niet uit gevoerd zijn. Volgens officieele gegevens van het volkscommissariaat van landbouw was de stand van de zaai-campagne op 1 Mei als volgt: de kolchozen hadden slechts 50 pCt. van het voorgeschreven aantal hectaren be zaaid, terwijl de „jedinolitsjniki" (d.w.z. de boeren, die weigeren zich bij een kolchoz aan te sluiten en hun akker zelf bewerken) minder dan een zesde van de voorgeschreven oppervlakte bezaaid hadden. Dat beteekent, dat de campagne vrijwel mislukt is, omdat in het grootste gedeelte van het land en vooral in de graanproduceerende streken, de zaaiperiode reeds voorbij is. De sovjet-overheid doet nu al het mogelijke om de catastrophe af te wenden. Zij geeft aan alle plaatselijke ambtenaren bevel voort te gaan met het zaaien. De boeren, die be reid zijn hun akkers te bezaaien, zullen ver schillende belooningen krijgen. De toestand vertoont veel overeenkomsten met dien van 1921, toen Rusland door een vreeselijken hongersnood geteisterd werd. Er zijn echter ook verschillen. De sovjet-regee ring is nu veel sterker dan in 1921, de eco nomische macht van de overheid is veel grooter, de financiën verkeeren in een veel beteren toestand en het transportwezen, hoe wel het ook nu veel te wenschen overlaat, is beter geregeld en functioneert veel beter dan toen. De sovjet-regeering zal dus beter in staat zijn de bevolking te helpen. DE COCAÏNEVERGIFTIGING IN BELGIË. Een winstgevend bedrijf. Weer heeft de Brusselsche politie in ver band met de zaak Lamnoy twee personen gearresteerd, verdacht van in het bezit te zijn van cocaïne. Dat de cocaïne-handel zeer winstgevend is, bewijzen de volgende cijfers: Te Darmstadt, in Duitschland, het groote productiecentrum, is de productieprijs 700 fr. per kilogram. Maar zij kost den „groot handelaar" te Brussel ongeveer 10.000 fr. De verkoop in het klein gebeurt per gram tegen 46 tot 100 fr. Echter wordt van één gram zuivere cocaïne gewoonlijk twee tot drie gram gemaakt, door toevoeging van meel. DE BURGERLIJKE ONGEHOOR ZAAMHEID IN BRITSCH-INDIË. Luchtaanvallen die geen resul taat hadden. Omtrent de onlusten in Britsch-Indië kan worden gemeld, dat de militaire luchtaan vallen op de bergstammen ten N.W. van Pes- jawar niet het gewenschte resultaat hebben gehad. Door deze luchtaanvallen hebben de Engelsche militaire autoriteiten willen berei ken, dat deze stammen zich uit de nabijheid van Pesjawar zouden terugtrekken, doch de opstandige stammen bevinden zich nog steeds in de buurt van die stad. Vrouw veroordeeld wegens over treding der zoutwetten. Wegens overtreding van de zoutwetten is een vrouw gearresteerd en tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Sedert het begin der onlusten is dit de eerste vrouw die ver oordeeld wordt, con- Tijdelijk verbod van het gresbulletin. De regeering heeft maatregelen genomen om de publicatie van het congresbulletin van Bombay te verhinderen. Er is een order uitgevaardigd, waarbij den uitgevers wordt aangezegd zich gedurende twee maanden te onthouden van de publicatie van het blad in welken vorm ook of van het doen verschij nen van geschriften van opruienden aard of in staat om haat of minachting te wekken ten aanzien van de Britsch-Indische regeering. Aanval op het zoutdepöt van Dharasana. Volgens een bericht uit Indië zouden gis teren 230 vrijwilligers een aanval onderne men op de zoutfabriek van Dharasana. De eerste afdeeling dezer vrijwilligers werd persoonlijk geleid door de tegenwoordige léidster der beweging van Gandhi, mevrouw Naidoe. Verbod van het dragen van inheemsche stoffen te Sjolapoer. De spinnerijen en de winkels te Sjolapoer waren gisteren nog gesloten. Er zijn maat regelen genomen om de spinnerijen Zater dag weer open te stellen. Het dragen van inheemsche stoffen is ver boden. Bungalow van een generaal be schoten. Uit Rawalpindi in de Puntsjaab wordt melding gemaakt van een geheimzinnigen aanval op de bungalow van generaal Sir Robert A. Cassels, adjudant-generaal van het Indische leger. Er werden n.1. in het donker schoten op de bungalow gelost, die door de schildwachten werden beantwoord. De fusillade duurde eenige minuten, waarop de aanvallers terugtrokken. De ruiten van de bungalow werden verbrijzeld en er werd ook nog andere geringe schade aangericht doch er werd niemand geraakt. Sir Robert bevind zich tijdens den aanval niet in de bungalow. Een bulletin getypt. Het te Bombay verschijnende congres bulletin dat door de regeering verboden is, was, naar we in de „Daily Telegraph" lezen, een met de schrijfmachine geschreven stuk, waarin zoogenaamd de juiste lezing werd ge geven van de gebeurtenissen in verschillende centra van onrust. Deze bulletins werden huis voor een halve anna (ongeveer 3 cent) verkocht. In het jongste bulletin werd gewaagd van het „schrikbewind in Sjolapoer" en werd ge sproken van het afmaken van vrouwen en kinderen door de politie. De Indische liberalen en de be weging van Gandhi. De Raad van de nationale liberale federa tie heeft een verklaring gepubliceerd, waarin de beweging voor burgerlijke ongehoor zaamheid wordt betreurd, met name de op- rcep om geen belastingen te betalen. Echter wordt de meening uitgesproken, dat de regeering te strenge maatregelen heeft ge nomen om den toestand het hoofd te bieden, inzonderheid wat betreft de persverordening en de censuur. De raad vaagt de regeering te confereeren met de Indische leiders teneinde de huidige spanning op te heffen en het welslagen der „round table" conferentie te beVorderen. Het executief comité van het Nationalistisch Congres bijeen. Naar uit Allahabad wordt gemeld, is het executief comité van het Nationalistische Congres daar ter stede in een geheime verga, dering bijeen gekomen, waar reeds sedert drie dagen en nachten wordt beraadslaagd over het program van actie voor de voortzet ting van de civiele ongehoorzaamheid. Er zijn omzichtige voorzorgsmaatregelen ge troffen om, tot de beraadslagingen zijn ge ëindigd, niets over 't verloop ervan te doen uitlekken. HET MATSJEKPROCES. Als laatste van de 24 beklaagden werd gisteren dr. Matsjek voor het gerecht geleid. Toen de voorzitter zijn naam noemde barstte de verdediging in luid hoera-geroep uit. Dr; Matsjek zeide tijdens het verhoor niet schul dig te zijn. Hij verklaarde nooit terroristi sche organisaties te hebben gefinancierd. Van de revolver, die Puntitsj bewaarde, had hij geen idee. Wanneer hij in het artikel in den „Dom" gesproken heeft over de vrijheid van het Kroatische volk, dan heeft hij daar mede nog niet gezegd, dat deze vrijheid slechts mogelijk is buiten Zuid-Slavië. Vervolgens werd Begitsj geconfronteerd met Matsjek. B. had beweerd, dat dr. Mat sjek hem 9000 dienaren gegeven had ter on dersteuning van noodlijdende studenten. E>r. Matsjek verklaarde echter alleen aan profes sor Jeglasjtsjitsj geld voor ondersteuning te hebben gegeven. Hiermede was het verhoor van dr. Matsjek beëindigd. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede dat alle voorstellen der verdediging, o.a. het in staat van beschuldiging stellen en arres- teeren van den president der politie te Agram, door het gerechtshof verworpen wa ren.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1