Huiduitslag Tijdschriften iSiro netland VERKEERSONGEVALLEN. Stadsnieuws KATER Marktberichten Wasch de aangedane plaatsen met waim water >n Purolzeep en doe er dan wat Purol op; bij cht-alscheidende uitslag en eczema's boven dien wa' Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag. zoolang het noodig is. valt zal dit niet vreemd aan het bezoek Z''Bij de behandeling van no. 13 stelde (le heer Smits voor om bij „De mooiste verzameling fruit" uit „Eigen kvvee- kerij" te laten vervallen. Spr. meende dat als men dat laat vervallen er meer inzendingen zullen komen. De heer van Gemeren was er niet voor omdat de bedoeling is om meer te laten uitkomen wat men hier teelt. Ook zeide spr. dat alsdan minstens 20 soorten ge vraagd moeten worden, wat noodzake lijk prijsverhooging moet beteekenen. Daar de meerderheid zich uitsprak voor de bestaande regeling en liever de handelaars uitschakelde, trok de voor steller zijn voorstel in. Bij no. 42 „vier ooilammeren, geboren in 1930", stelde de heer Borst voor om alleen lammeren te vragen. Na een uitvoerige discussie werd de bestaande rubriek gehandhaafd en er aan toegevoegd 42a waarin den wensch vau der; heer Borst verwezenlijkt wordt. Bij de nos. 47 en 48, de beste bok en geit ongehoond wit ras, geregistreerd, wilde de heer Smits deze nummers be houden doch stelde voor om aan den wensch van de kring Alkmaar en de afd. Heiloo tegemoet te komen en onder nrs. 48a en 48b te vragen: „groepen van 1 bok en 5 geiten" zoowel van de oudere dieren als jongveegroep en hierin te la ten meedingen geregistreerde dieren, eigendom van de leden van een erkende Geitenfokvereeniging. Dit voorstel werd door het bestuur overgenomen. Het inleggeld werd be paald op 2.E0 per groep en aan prijzen 15. Nadat het voorstel z. hl st. was aange nomen bracht de voorsteller dank en vroeg of hiervoor ter zake deskundige jiryleden zullen worden benoemd. Spr. vroeg overleg met Ir. L. de Vries en D. Wit Czn. inspecteur van den N. H. Bond. De toezegging volgde en overleg met de afdceling Heiloo van den bond. Het concours-hippique zal beginnen om 12.30 uur. Gevraagd worden con cours éénspannen, type landbouwtuig- paard, 5 jaar en ouder. Id. jonger dan 5 jaar Om 2 uur zal aanvangen de dressuur- proef van de Landelijke Rijvereenigin- gen, waarin zullen meedingen Heiloo, St. Maarten, Barsingerhornen Anna Paulowna. Daarna concours éénspan open klasse, gevolgd door het springcon cours van Landelijke Rijvereenigingen. De leiding van de dressuurproef en springconcours wordt opgedragen aan de Federatie van Landelijke Rijvereeni gingen in Noord-Holland. Omstreeks 5.30 uur zal worden voorttgegaan met het concours-hippique. Er zal dan wor den gevraagd éénspannen, gereden door dame en idem van paarden welke toebe- hooren aan inwoners van Heiloo en le den van de L. E. T. '1. In de rekening-commissie 1930 werden benoemd de heeren W. E. Borjeson, A. Zwait en C. Bakker Pz. Plaatsvervanger d: heer C. K dper. Bij de rondvraag Vroeg de heer van Gemeren om de leiding der tentoonstel ling aan een ander op te dragen. Vol gens spreker wilde hij door de vele en bezwarende bepalingen van de loterij, deze functies splitsen. De voorzitter wilde hem tegemoet ko men en aan den heer Paai'lberg de financiën opdragen. De heer van Geme ren vond d.eu penningmeester van wei nig importantie, meer de leiding der tentoqnstql|iag, dan kunnen anderen zich ook eens leiding inwerken. De heer Schroóder stelde voor om deze zaak in handen van het bestuur te geven. Aldus besloten. De heer K. Muijs wilde een andere regeling met de centrale. Volgens spr. is er nog nooit 1 ontvangen voor auto of wagen cp het terrein. Meerdere personen komen in auto's of wagens zomin- betaling op,het terrein. Hierover ontstond een drukke discus sie. Tot .besluit werd bepaald dat geen '"fjluig meer op het terrein komt zonder betaling. Ook zal er een strenge controle worden ingevoerd. Aan juryleden, lei ders en leden van Rijvereenigingen zal vooraf een toegangsbewijs worden ge stuurd, maar dan komt ook niemand meer op het terrein zonder toegangsbe wijs. Ge heer Smits verwonderde zich dat de tuinbouwcommissie geen uitnoodi- Kdig had ontvangen voor deze vergade- jing Spr. vroeg of de commissie intact heef en zoo ja, overleg opdat die rubriek meer tot zijn recht komt. De voorzitter zeide dat door een mis verstand het vorig jaar geen overleg ^a,s. gepleegd. Nu zou men het vroeg- 'Jdig doen. De commissie bestaande uit en voorzitter en de heeren S. Akker- nian, s. Hoornen en J. Admiraal Nz., 'eef gehandhaafd, als de organisaties zen" ailC'ere vertegenwoordigers aan wij- Daarna volgde sluiting. UIT HET RAAM GEVALLEN. Fin .^Harige' inéj, S., wonende aan Je anesuaat te Almeio, had het ongeluk uit le raal!tl van de op dt eerste verdieping ge- vü"- s,aaPkamer te valien; ten gevolge hier- an is zij overleden. L>JK VAN EEN NEDERLANDER TE BRUSSEL GEVONDEN. HULDIGING STATIONSCHEF MULLER. De heer F A. Muller, stationschef aan het Centraal station te Amsterdam, is hedenmor gen ter gelegenheid van het feit, dat hij 40 jaar in dienst is der Ned. Spoorwegen, in de eerste klasse wachtkamer van het station op zeer hartelijke wijze gehuldigd. Botsing tusschen taxi en motor Zaterdagavond heeft op den hoek van het Sarpathipark en de le Sweelinkstraat een vrij ernstige botsing plaats gehad tusschen een taxi en een motor met zijspan, van wel ke voertuigen de bestuurders elkaar manoeu vres blijkbaar niet hadden begrepen. De taxi kwam uit de Tweede Jan Steenstraat en reed in de richting van het Sarphatipark naar de le Jan Steenstraat, terwijl de auto van de Ceintuurbaan kwam. Beide voertui gen liepen ernstige materieele schade op. Er ger was echter dat van den motor met zij span de passagier, een 24-jarig persoon, een sleutelbeen heeft gebroken, terwijl de be stuurder, 31 jaar oud, een hoofdwonde en een beenblessuur opliep. Eerstgenoemde kon zich na door een geneesheer verbonden te zijn, naar huis begeven. De bestuurder -ech ter is ter observatie in het Wilhelmina Gast huis opgenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Knaap gedood Te Monnikendam fietste een 9-jarige jon gen met de beenen tusschen het frame langs den Lagendijk. Hij kwam vlak voor een vrachtauto te vallen. De chauffeur poogde uit te wijken en kwam toen met den wagen in het water terecht. De chauffeur kwam on gedeerd op het droge. De knaap werd op slag gedood. Nog een fietser gedood. Op den Geldropschenweg te Eindhoven is een wielrijder door een auto aangereden. De wielrijder kwam met het hoofd tegen de voorruit van de auto terecht en viel daarna langs den wagen op den weg, waar hij werd opgenomen met schedelbreuk en een diepe wonde in de linkerborst. De man is kort daarna overleden. Een dame gedood. Gistermiddag heeft op den Rijksstraat weg EdeArnhem een ernstig auto-ongeluk plaats gehad,, waarbij een dame uit Amster dam om het leven is gekomen. De kunsthan delaar W. uit Amsterdam bracht met zijn auto, die bestuurd werd door zijn chauffeur, een dame naar Essen. Ook de echtgenoote van den heer W. bevond zich in den auto. Nabij de uitspanning „Het Wambuis", hal verwege tusschen Ede en Arnhem, moest de auto, een Studebaker, naar links uitwijken om een anderen auto te passeeren. Waar schijnlijk is toen de stuurinrichting onklaar geraakt. Het achtereinde van den auto begon te slingeren en sloeg met groote kracht tegen een boom. De auto werd ernstig beschadigd Mevrouw W„ die achterin zat, werd bijna op slag gedood, terwijl de dame uit Essen door glasscherven en door den schok ernstige ver wondingen opliep. De heer W. en de chauf feur, die voorin zaten, bleven ongedeerd. De gewonde dame is naar het'ziekenhuis te Ede overgebracht. REDUCTIE VOOR VERVOER VAN VEE PER SPOOR. Door de Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren is met de Neder landsche spoorwegen een contract afgesloten betreffende veevervoer vanwege de leden va.i bij de commissie voor vervoerbelangen aan gesloten organisaties. De overeenkomst houdt o.m. een reductie in van 10 van het be drag van veevervoervrachten over het tijd vak van 1 Juli 1930 t/m. 30 Juni 1931. rx l nuooll vjl v HelP Steenweg van Schaerbeek n3ar werd Vrijdagmorgen gevonden u het i;;l vrijaagmorgen gevoi.. On Ïm? 30-|arigen J. Cools uit Gouda. van - wérden verschillende wonden unriievo'w'rsc^0'tn gevonden. Aan misdaad wordt gedacht- BRAND. Brandstichting Zondagavond omstreeks half tien brak een felle brand uit in een winkelhuis op de boule vard te Breskens. Door den tamelijk sterken wind was het gevaar groot, dat de belendende gebouwen eveneens in vlammen zouden opgaan, waar om deze in allerijl werden ontruimd. Een begin van brand in het Westelijk aan- grenzendhuis kon worden bestreden. Door dat de wind ging liggen, kon de brand wor den beperkt tot het winkelhuis. Dit brandde echter geheel uit. Te ongeveer 11 uur was men het vuur meester. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. De eigenaar, de heer P. van Leenen, is gisteravond door de politie meegenomen om te worden ondervraagd. Hedenmorgen om 9 uur was hij nog niet vrij gelaten. KORTE BERICHTEN. De Hollandsche Maatschanpij der We tenschappen heeft Zaterdagmiddag te Haarlem haar 178ste algemeene vergade ring gehouden onder leiding van den voor zitter jhr. mr. dr. A. Röell Prins Hendrik woonde de vergadering bij. Te Vlissingen heeft de politie aange houden een ongehuwde vrouw, die er van \erdacht wordt verleden week haar pasgebo ren kind in een emmer water te hebben ver dronken en die nu uit het gasthuis, waar zij verpleegd is, was ontslagen. De koningin zal Zaterdagavond 24 Mei een voorstelling in den Amsterdam schen Stadsschouwburg bijwonen. Gespeeld zaMvordcii „Een huwelijk onder Lodewijk In het bureau van Gemeentewerken te Amsterdam hébben inbrekers zich toegang verschaft, er den boel overhoop gehaald en getracht de brandkast ie forceeren. Er is een gouden horloge en 40 aan geld gestolen. üerk C55T5 scfösafl Tot onderwijzer aan de O. L. S. te Bo- vcnkarspel is benoemd de heer P. W. Kooy- man te Wijk aan Zee. FRANSCHE ONDERSCHEIDING. De Fransche minister van onderwijs en sChoone kunsten heeft naar aanleiding van het in Juli 1929 te den Haag gehouden in ternationaal congres van voorbereidend hoo- ger onderwijs en middelbaar onderwijs, be noemd tot officier d' academie de heer A. Bartels, leeraar aan de R.H.B.S. en Gymna sium te Leeuwarden. Licht uitgave W. de Haan te Utrecht bevat het vierde vervolg van het belangrijke artikel van Carl. V. Petersen over de Fran sche schilderkunst in de XlXe eeuw, waarbij ditmaal aan de hand van vele illustraties de monumentale schilderkunst wordt behandeld. S. A. Lund schrijft over de beteekenis en de fabricage van zout en soda. Prof. Oluf Thom- sen zet dé beteekenis van den vrijen wil uit een en Dr. N. J. Singels bespreekt het werk van Michel Angelo, dien hij een om bestwil bedriegend kunstenaar noemt. Kie-ke-boe uitgave W. de Haan te Utrecht geeft een vervolg van Kie-ke-boe's avonturen en een bijdrage van Jeanne Oter- dahl, getiteld „Puttefnaskus gaat op reis" Aievr. L. van Dedem-van Beuringer vertelt van een klein meisje, dat haar broertje mag aankleeden en er zijn verder aardige versjes van de redactrice en van J. de BI. Op de achterpagina wordt uitgelegd hoe men een vlieger kan maken. AANGIFTE TOELATING LEERLINGEN OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat ouders of verzorgers alsnog ter secretarie (afd. Onderwijs) hun kin deren kunnen aangeven voor' toelating na de a.s. Zomervacantie, tot een van de volgende openbare scholen voor gewoon iager onderwijs t.w.: de Gemeenteschool nr. 1 aan de Laat. 2 aan de Oudegr. 3 aan den Ko ningsweg. „4 aan de Wester- kolkstraat, 6 aan de Snaar- manslaan, 7 (meisjesschool) aan de Oudegr. 8 aan de Brillen- steeg, 9 aan de Blee- kerskad", de Lindenschool aan de Lindenlaan. Voor deze aangifte zal gelegenheid zijn op WOENSDAG 21 MEI a.s., des namiddags van 25 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Gemeentescholen nrs. 1, 7 en 8 in het bijzonder bestemd zijn voor de leer lingen, die na het doorloopen van de school gymnasiaal-, middelbaar-, han dels- of uitgebreid lager onderwijs zul len genieten. Bij de aangifte moet worden overge legd het geboortebewijs (of trouwboekje der ouders) en, voor zoover de kinderen de koepokinenting hejjben ondergaan, het vaccinebewijs. De kinderen moeten voor toelating tot genoemde scholen op 1 Augustus a.s. den leeftijd van 5 jaar hebben bereikt, derhalve geboren zijn vóór of op 1 Fe bruari 1925. De ouders of verzorgers van leerlin gen uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot de gemeentebesturen van hun woon plaats. Alkmaar, 19 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Anna Margaretha d. v. Hendrikus van de Kamer en Catharina Smorenberg Dirk z. v. Klaas Jacobs en Ariaantje Ouweltjes. Gerrit Johannes z. v. Arie Kruidenier en Geertje Bakker. Geertruida Dina Theresia d. v. Ge- rardus de Jong en Anna Ruiter. Egbert z. v. Hendrik Koops en Catharina de Boer. OVERLEDEN: Gerardus van Baal 80 jaar. Cornelis Por- tegies 37 jaar. Cornelia Schrama gehuwd met Simon Groen 34 jaar. Gerarda Farnoud gehuwd met Johannes de Groot 54 jaar. BENOEMING rector-MAGNIFICUS R.K. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN. Het bestuur van de St. Radboutstichting heeft benoemd tot rector-magnificus van de r.k. universiteit te Nijmegen voor hét stu^je- iaar 1930—1931 nrof. dr. Ed. Dreruo- ERNSTIGE AANRIJDING. Uitkijken steeds noodzakelijk Hedenmorgen plm. 11.15 uur is bij de Friesche brug een ernstig ongeluk gebeurd. Zekere P. Weel, wonende in de Berkmeer (Heerhugowaard) stond voor het café De Muizenvreugd midden op den rijweg te pra ten met een ander, toen de autobus van den heer G. Ligthart uit Zijdewind achteruit ma noeuvreerde, om voor dat café passagiers op te nemen. De chauffeur gaf signalen en op het hooren daarvan maakten de beide man nen ruimte, maar daarbij keek genoemde Weel niet goed uit, met als gevolg, dat hij door het linkerachterwiel van de autobus werd aangereden en op den grond gesmakt. Onmiddellijk waren tal van menschen bijeen en de hulp van den heer Stoutjesdijk, lid van de transportcolonne van het Roode Kruis, werd ingeroepen. Het slachtoffer bleek een hersenschudding te hebben bekomen en bovendien had hij een gapende hoofdwonde. De heer Stoutjesdijk legde het eerste verband, waarop de aange- redene met den ziekenauto van de firma Met in bewustelcozen toestand naar het Stadszie kenhuis werd vervoerd. De autobus was pas Zaterdag j.1. nog voor de centrale keuring geweest en was goedge keurd. TOELATING LEERLINGEN OPEN BARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden op de in dit nummer voor komende publicatie, vermeldende, dat alsnog gelegenheid bestaat tot het doen van aangifte van leerlingen voor 10e- lating tot één der openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. alkmaar M ltNT2At EEN SCHAAP UIT DE WEIDE GESTOLEN. Zaterdagmorgen, omstreeks 10 uur, kreeg de politie alhier mededeeling, dat er op de markt door een onbekend persoon aan een koopman een schaap was aangeboden, tegen een prijs ver beneden de waarde en vermoed werd, dat een en ander niet in orde was. De vorenbedoelde onbekende persoon had inmiddels de vlucht genomen, doch werd, na achtervolging per rijwiel, aangehouden en naar het bureau van politie alhier overge bracht. Hij bleek genaamd te zijn KL de J., wo nende te Purmerend efi na aanvankelijk ont kend te hebben, bekende hij bedoeld schaap in den nacht van Vrijdag op Zaterdag weg genomen te hebben uit een weide onder de gemeente Beemster. Hij is er toen mede naar Alkmaar geloopen om te trachten het al daar op de markt te verkoopen. Bedoeld schaap is in beslag genomen, ter wijl de verdachte te herschikking is gesteld van den burgemeester van Beemster. SCHOOLFEEST „VOLKSONDERWIJS". In de Vrijdag gehouden vergadering met commissarissen is vastgesteld, dat het groote schoolfeest naar Schoorl op Dinsdag 24 Juni a.s. zal plaats hebben, terwijl de lagere klassen op Woensdag 2 Juli hun schoolfeest in den Stedelijken Muziektuin zullen genieten. Te voren zal aan de inwoners van Alkmaar wederom de bekende lijsten wotden aange boden en zullen alle bijdragen gaarne worden aanvaard. AFD. ALKMAAR NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Ontvangen is voor het dierenasyl 1.75 voor het plaatsen van dieren, 1 van een dierenvriend 2.50 van Teddie het Zon- dagsch kind en Tommie het vroegere zwer vertje, 1 van den heer A. Totaal 6.25. FAILLISSEMENTEN. (OpgaVe v. d, Graaff en Co.) Uitgesproken zijn de faillissementen van Klaas Pels, voorheen autoverhuurder, thans zonder beroep te Bergen (N.H.) Lijtweg 33, r.-c. mr. A. M. Ledeboer, cur. mr. Belonje; en Jan Koster Jzn. te Binnenwijzend (gem Westwoud), r.-c. mr. W. A. Ubbens, cur. mr B. W. C. Elwars te Hoorn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.16 uur licht op- PADVINDERS-DEMONSTRATIE. Gister is hier ter stede, onder leiding van mr. J. Bacrt te Amsterdam, Ass. Districts commissaris voor Noord-Holland benoorden het IJ, een z.g.n. koempoelan gehouden, een bijeenkomst van leiders van gewestelijke af- deelingen der Ver. „De Nederlandsche Pad vinders". Er waren leiders en voortrekkers uit Alk maar, Den Helder, Zaandam en IJmuiden opgekomen en om 10 uur des morgens open de de waarnemend voorzitter de heer P. W. Groot, in het troeplokaal „Kaninefatum" in tegenwoordigheid van een drietal bestuursle den dezen oefenings- en demonstratiedag met een korte rede, waarbij hij het nut van derge lijke bijeenkomsten deed uitkomen. Mr. Baert hield vervolgens een uitvoerige rede waarin hij tal van Padvindsbelangen naar voren bracht en vervolgens hadden on derlinge besprekingen plaats, waarna Pad vinders en Welpen tegen 2 uur des middags naar de buitenplaats „Ter Coulster" trokken, waar voor ouders en belangstellenden een demonstratie van practisch Padvinderswerk zou worden gegeven. De Alkmaarsche Akeela, de heer van den Berg, liet hier zien hoe hij met zijn Welpen omgaat, waarbij geconstateerd kon worden, dat de adspirant-padvinders zich vol ambi tie aan het spel overgeven. Naast eenvoudige oefeningen als touwknoopen enz. wordt ruimschoots aandacht aan het openluchtspel gegeven en in zijn theoretische lessen brengt de Akeela de jongens reeds alle eigenschap pen bij, die zij als Padvinder zullen moeten bezitten. De Heldersche afd. gaf onder leiding van den heer Dijkstra een demonstratie van wat Padvinders met hun stokken en touwen tot stand kunnen brengen. In een oogenblik had den de Heldersche jongens daarvan stevige draagbaren gemaakt, waarop een paar le venslustige „gewonden" vervoerd werden. Ook werd gedemonstreerd hoe de jongens met hun stokken en touwen een drenkeling kun nen redden, hoe zij een practische touwlad der kunnen maken, een muur kunnen over- klimmen, ruimte kunnen maken in een men- schenmenigte enz. Ten slotte lieten de Alkmaarsche Padvinders onder leiding van Hopman Priester en de vaandrigs Holsmuller en Koppen, zien hoe in een minimum van tijd een kamp opgeslagen kan worden met alles wat daarbij hoort. Het meest trok nog wel de aandacht het overtrekken met volledige bepakking van een breede sloot. Daartoe werd eerst van opge pompte auto-binnenbanden, stokken en plan ken een vlot gemaakt waarmede het eene uit einde van een inmiddels vervaardigde brug over de sloot gebracht werd. Deze brug; uit sto:kken en touwleuningen vervaardigd, werd vervolgens tusschen boomen opgehangen en over dit wankele gevaarte bereikten de jon gens ten slotte, met allerlei bagage beladen veilig den overxant. Er was voor deze oefe ningen wel belangstelling van de zijde der ouders, die dezen middag weer hebben kunnen constateeren, dat de Padvinderij de jongens onder goede leiding tot karaktervaste en prac tisch bruikbare jongens kan maken. De Ass. Districtscommissaris, mr. J. Baert bedankte na afloop dezer demonstraties allereerst de familie Van der Feen de Lille voor het bereidwillig afstaan van het „Park Ter Coulster", waarin deze oefeningen zoo zeer tot hun recht konden komen, en verder alle ouders en belangstellenden voor hun tegenwoordigheid. Dank zij de goede zorgen van het bestuurs lid mevr. Van Buren—Lensinck wachtte de jongens in het troeplokaal een kop thee en een eenvoudige maaltijd, waarna de verschil lende groepen weer naar hun woonplaatsen terug gekeerd zijn. Het ligt in de bedoeling van den Districts commissaris eenmal per jaar in de centrum gemeente Alkmaar een dergelijke koempoelan te organiseeren. (NIET OFFICIEEL.) 153e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 19 Mei 1936. 5e Klasse, le Lijst. HOOGE* PRIJZEN: 9160 1500. 1. 5832 1000. - 3776 8860 20552 400. 4 18443 20206 200. 3857 4924 6427 8989 9969 12994 13093 14586 15310 19582 100. PRIJZEN van ƒ70.— 161 173 357 380 856 894 980 1155 72 557 1316 2261, 352.3 117 719 1435 2330 3579 4341 1465 2421 3749 1551 2455 3779 4440 1806 3040 3978 4585 1848 3060 3983 4617 441 1172 1894 3190 4059 4693 4521 11731 21011 352 lj 4113' 4760' 4915 5080 5165 5236 5299 5455 5723 5834) 5949 5971 6257 6347 6368 6627 6676 6760 6783 6819 6839 6959 7252 7293 7584 7684 7803 7863 7925 8312 8321 8376 8463 847» 8584 8669 8847 8980 9035 9319 9600 978$ 9980 9997 10111 10122 10288 10364 10419 10541 10705 10759 10844 10934 11282 11351 11395 11599 11735 11961 11963 12040 12149 12303 12642 12648 12901 13005 13378 13493 13600 13764 13777 13998: 14162 14632 14689 14728 14736 14885 15235 15331' 15596 15752 15974 16116 16121 16649 16882 169131 16921 17051 17061 17243 17323 17398 17708 17759 17780 17859 18104 18113 18140 18311 18333 18379 18444 18477 18526 18618 188Ó8 18816 18818 18889 18928 19007 19233 19368 19388 19480 1954» 119646 19767 19932 20131 20190 10443 10592 20603 20775 20604 20824 20850 20949 VSl - 'SC l NIETEN: 25 118 234 248 254 271 404 456 487 504 638 698 736 758 767 914 955 966 1015 1067 1109 1131 1223 1261 1281 1341 1355 1358 1389 1395 1407 1468 1482 1486 1532 1648 1653 1776 1780 1794 1863 1879 1988 1989 2048 2049 2106 2125 2170 2175 2180 2210 2339 2342 2367 2368 2373 2403 2459 2460 2489 2490 2571 2679 2731' 2749 2853 2869 2878 2897 3050 3070 310? 3156 3197 3232 3260 3284 3333 3334 3409 3429 3447 3498 3505 3514 3525 3568 3690 3740 3761 3778 3803 3833 3863 3959 3972 3991 4063 4089 4093 4139 4148 4165 4274 4280 4308 4323 4373 4375 4396 4397 4401 4427 4461 4512 4567 4600 4616 4712 4720 4729 4757 4772 4791 4872 4883 4887 4980 4982 5002 5160 5161 5243 5247 5397 5423' 5431 5432 5470 5475 5479 5583 5625 5636 5730 5749 5892 5904 5959 5996 6064 6105 6112 6135 6136 6201 6463 6526 6528 6561 6734 6779 6811 6849 6850 6862 6921 6949 7005 7021 7050 7054 7136 7177 7188 7250 7271 7278 7281 7358 7367 7420 7424 7433 7551 7587 7639 7656 7735 7752 7786 7829 7832 7840 7841 7848 7880 7894 7918 7965 7994 8015 8074 8184 8186 8239 8313 8355 8416 8417 8465 8499 8530 8602 8615 8623 8695 8736 8911 8958 8976 9043 9097 9134 9162 9185 9186 9189 9206 9210 9239 9248 9280 9328 9385 9415 9420 9470 9514 9552 9567 9582 9636 9748 9850 9906 9945 10058 10061 10146 10175 10213 10298 10330 10336 10346 10349 10356 10437 10441 10450 10465 10486 10493 10608 10621 10687 10781 10852 10866 10870 10891 10916 10942 11004 11061 11076 11139 11140 11184 11223 11244 11288 11298 11320 11324 11333 11456 11479 11489 11494 11534 11598 11606 11615 11682 11946 12036 12066 12080 12109 12131 12158 12213 12236 12250 12254 12255 12270 12289 12301 12464 12563 12599 12601 12602 12668 12669 12750 12778 12806 12820 12827 12871 12892 12930 13131 1314' 13259 13438 13452 13526 13536 13587 13595 13744 13769 13788 13793 13803 13909 13931 13968 14002 14080 14118 14128 14220 14288 14314 14353 14354 14439 14490 14521 14547 14565 14573 14606 14627 14631 14780 14786 14808 14876 14883 14892 14895 14947 15038 15097 15128 15155 15156 15161 15301 15320 15338 15343 15347 15375 15412 15471 15496 15517 15519 15526 15531 15542 15683 15693 15723 15759 15778 15780 15824 15849 15864 15935 16052 16139 16141 16234 16265 16351 16482 16534 16558 16577 16646 16665 16775 16814 16852 16899 16917 16935 17033 17055 17115 17262 17325 17334 17459 17476 17529 17556 17634 17657 17761 17776 17779 17847 17915 18077 18105 18232 18255 18284 18351 18376 18388 18405 18492 18557 18603 18605 18606 18608 18615 18630 18651 18674 18711 18838 18864 18893 18927 18935 18937 18947 18974 19103 19173 19197 19203 19240 19264 19341 19397 19409 19416 19418 19560 19563 19647 19709 19782 19786 19844 19888 19891 19996 20141 20155 20171 20223 20239 20252 20284 20375 20509 20583 20702 20780 20789 20800 20828 20852 20902 20910 20989 ALKMAAR, 19 Mei 1930. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 44 Vette koeien 280410, han del matig; 3 vette kalveren 60160; Vette kalveren p. ned. pond 1.201.50; 70 Nuchtere kalv. fok 825; 469 Vette Varkens (zware) p. ned. pond 0.670.72; Zouters p. ned. pond 0.68. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Mei 1930. Langendijker Groentenveiling. Peen 1.40; Uien f 2.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: '1300 K.G. Peen en 875 K.G, Uien. DEN BURG (Texel), 19 Mei 1930. Op de heden gehouden lammeren- en veemarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 36171 Lam meren f 2228; 30 Schapen 3045; 6 Koeien 225—350; 32 Nuchtere kalveren 1222; -22 Schrammen 3540; 26 Biggen f 25f 33. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 19 Mei 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 569 vette koeien le s. 1.10 1.18; 2e s. 0.90—ƒ1.06; 3e- s. f 0.74— 0.88; mindere soorten 0.64f 0.72; 100 melk- en geldekoeien 280f 400; 143 vette kalveren, 2e kw. f 0.780.86; 3e kw. 0.700.76; 153 Nuchtere kalveren 10 18; 71 Schapen 3442; 340 Lamme ren 1824; 650 Varkens, vleeschvarkens (90110 K.G.) f 0.84f 0.85: zware var kens 0.820.83; vette varkens 0.80— 0.81; 102 Paarden 100—240. NOORDSCHARWOUDE, 17 Mei 1930. BI. Aardappelen 2.10; Bravo's 1.30; Uien 0.801.30; Drielingen 0.10 Grove 1—1.20; Peen 1.101.30; Peen (kleine) 0.30; Roode Kool 1.50— 5.90; Gele Kool 47.50; Deensche Witte Kool 1.103, alles per 100 K.G.; Boswortelen 12 per 100 bos; Bloemkool le s. 19 per lOOstuks. Aanvoer: 2600 K.G. Aardappelen; 6800 K.G. Uien; 3800 K G. Peen; 59400 K.G. Roode Kool 12000 K.G. Gele Kool; 102400 K.G. Deensche Witte Kool; 40 bos Boswor telen en 15 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 17 Mei 1930. Roode Kool le kw, 2.60—f 4.50; Roode Kool 2e s. 1.50—1.80; Gele Kool le s. 2.90— f 5.20; Witte Kool le s. 1.40—2.40; Uien 1.40—1.70; Grove Uien 1.30. Aanvoer: 16475 K.G. Roode Kool; 1275 K.G. Gele Kool; 12450 K.G. Witte Kool; 1950 K.Gè .Uien. - «j, v

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3