SPORT EN WEDSTRIJDEN. KINADRUPPELS Binnenland Or H.NANNING'S FETLU5T-0PWEKK&MD. 1.30 p. fl. SêH- ffièe'dat zich voor de betrekking van h. J Vecnhuizen een Inzage werd genomen van de getuig- (Terloops deelde de Voorzitter de betrekking van h. d. s. sollicitant had aange- 111 Voor tot stemming werd overgegaan, werd rioür den heer Kostelijk opgemerkt, dat met het oog op de groote uitgestrektheid der ge meente het hoogst gewenscht zou zijn, dat j|c te benoemen vroedvrouw gebruik maakte van een auto. Door den Voorzitter werd nog meegedeeld, dat ook B. en W. dit gevoelen waren toege daan. vandaar dan ook, dat het salaris is bepaald op 800 tot 950. Voorts werd mee gedeeld, dat met nr. 1 -der aanbeveling iper eoonlijk kennis is gemaakt, ook een bezoek is gebracht aan haar tegenwoordige stand plaats en dat zeer gunstige informaties zijn Ingewonnen; trouwens ook de getuigschrif ten der andere dames zijn goed. Ook de heer Kooij oordeelde het gebruik van een auto hoogst gewenscht, terwijl door den heer Kostelijk nog werd opgemerkt, dat 00k officieel wordt vastgelegd, dat daarvoor jaarlijks 150 toelage zal worden verstrekt, pe uitslag der gehouden stemming was, dat met algemeene stemmen werd benoemd mej. Van Galen te Beemster. De voorzitter sprak den wensch uit, dat het zou mogen blijken, dat een goede keuze js gedaan. Met betrekking tot punt 7 der agenda: Behandeling voorstel tot verandering laag spanningsnet in de kom der gemeente in on- eiergrondsch, was aan de leden een uitvoeri ge toelichting verstrekt. Hierin werd o.a meegedeeld, dat in dit eerst aangelegde ge deelte van het net niet meer aan de eischen voldoet; de palen deden reeds dienst van f3913 en '14 en zouden dus spoedig vervan gen moeten worden door nieuwe Een bere kening, opgemaakt door den administrateur, wees voor het gebruik van 35 kwadraats ddraad een totaal kosten aan van 25892,16, bij gebruik van 50 kwadraats \f 28.392,18, een en ander tot een lengte van 2755 M. Werd ook de Basseweg in het plan opgenomen, dan werden kosten de kosten f 9.525,99 hooger. De Comm. van Bijstand acht de voorgestelde wijziging wel ge wenscht, aangezien thans niet kan worden voorzien in behoorlijke verstrekking van licht en kracht. Voorgesteld werd vanaf de halte Middelweg tot even voorbij den Rustenbur- gerweg een ondergrondsch laagspannings kabel aan te leggen, 4 dradig van 50 kwa draats koper en daarop verschillende wonin gen aan te sluiten, het bestaande net weg te nemen en te verkoopen of elders te benutten; het gedeelte Basseweg voorloopig niet te veranderen, doch dit uit te stellen tot een volgend jaar, de aanwezige middelen vor mend een bedrag van 15000 voor een er. ander te bezigen en het ontbrekend geld te Vinden door een leening te sluiten. Door den voorzitter werd de zaak in den breede nog toegelicht en het oordeel van den Raad gevraagd, terwijl nog werd opgemerkt, dat de raming wellicht iets ruim is gesteld Op een desbetreffende vraag werd geant woord, dat de bedoeling is de kabel te be trekken van de Nederl. Kabelfabriek, en dat B. en W. gehoord het advies van deskundigen ook van 't P. E. N. den voorkeur geven aan 50 kwadraats koper. Nadat door den voorzitter nog eenige vra gen waren beantwoord, door den heer Kos telijk werd opgemerkt, dat het wellicht meer gewenscht zou zijn om voor het geheele be drag een leening op langen termijn te slui ten, waarvoor blijkbaar wel werd gevoeld, ddtli waarover naderhand nog wel eens ge sproken kan worden en door den Voorzitter nog was meegedeeld, dat de vrijkomende pa len voor de straatverlichting kunnen worden gebezigd en het in de bedoeling ligt de lam pen over het midden van den weg aan te brengen, kwam wethouder Krom blijkbaar tegen de verwachting zijner mederaadsleden, met de opmerking, dat het hem wenschelijker voorkwam de verandering nog wat uit te stellen. Spr. achtte het niet geoorloofd aan te halen, wat in comité over de zaak is ver handeld. Door den voorzitter werd de wenschelijk- beid uitgesproken nu met de uitvoering te be ginnen om tegen den winter klaar te kunnen 2fjn; dit is ook het oordeel der lichtcommis sie. Voorts zeide spr. den indruk te hebben gekregen, dat de meening van den heer Krom door de medeleden in de comité-verga dering niet werd gedeeld; terwijl de heer tromp er zijne bevreemding over te kennen gaf, dat nu nog door den heer Krom deze meening naar voren werd gebracht. Door den heer Kostelijk werd nu opge merkt, dat voor hem de zaak nu wel wat moeilijk werd, doordien hij de comitéverga- dering niet heeft kunnen bijwonen. Opnieuw comitévergadering was hiervan het gevolg. Na de heropening kon toen spoedig tot stemming worden overgegaan. De uitslag meryan was, dat het voorstel van B. en M erd aangenomen met alleen den heer Krom egen Na deze beslissing verliet de heer wnnker de vergadering. Op het verzoek van de heeren Bruins aan _e» Jan Glijnisweg en den heer J. Gootjes aan den Botërweg om te mogen worden .floten aan het laagspaninngsnet van E- B., werd na eenige toelichting en »n'a' Üng van de gestelde voorwaarden, vn ir«n-S*'® beschikt; de overeenkomst moet 1 J. 10 laren worden aangegaan Naar aan- stfia1®' ccner vraag door den heer Kooij ge- werd door den heer Tromp nog mee- i-., dat tengevolge der aansluiting van vergadering. °ngevecr half acht «Uiting der laatcf umgevoige aer aansiumng va" het p £cnccmd pand voor eenige woningen den raacknet vervangen zal moeten wor de t ?.r ecn ch'icdraads, waardoor dan ook <ertl°eS voor rï'e woningen wordt verbc- 8rhpr°i. rï-" voorzitter werd nog de wen- reedi ultSesPr°ken in deze vergadering no7io,,ejn commissie aan te wijzen voor het Buro-Prrï r,eI<eninT van het G. E. B. en het ttiee a™ armbestuur De raad ging hier- werd ^Coord waarom 'terstond tot stemming Ji h gegaan. Aangewezen werden de - Kooij, H. A. M. Wuijs en P. EEN RADIO-OORLOG. De gemeente Dordrecht dacht met ae distributie een zoet winstje te maken, maar het kan wel eens op verlies uitloopen. De Dordtsche correspondent van het Hbl schrijft: Te Dordrecht is sedert eenigen tijd een ra dio-oorlog uitgebroken. Oorzaak daarvan is niet de zendtijd, doch de distributie van het uitgezondene. Vorig jaar adviseerden B. en W. den Raad naar aanleiding van ingekomen verzoeken, de radio-distributie in handen van particu lieren te stellen en daartoe de stad en wij ken te verdeelen met bepaling dat de distri- buant der gemeente een vergoeding zou ge ven voor de over de straten gespannen dra den. Inmiddels was uitgelekt dat in Den Bosch de gemeentelijke distributie een zeer winstgevend zaakje was, zoodat, toen het voorstel van B. en W. in behandeling zou komen, dit werd aangehouden, opdat het col lege de zaak nogmaals bezien zou. Daarop kwam een nieuw voorstel, waarbij B. en W. voorstelden gemeentelijke distribu tie en een crediet daarvoor vroegen van 187.000. Dit voorstel werd 14 Jan. jl. aan genomen en het crediet toegestaan. Een en ander met 19 tegen 12 stemmen Belangstellenden en anderen zijn tegen deze jongste overheidsbemoeiing opgekomen. Dezer dagen is de strijd in een nieuwe phase gekomen. Een bekend stedelijk radio- handelaar heeft een Naamlooze Vennoot schap gesticht, welke zich ten doel stelt op zeer gemakkelijke condities ieder die wil een eigen toestel te leveren in den vorm van huurkoop. De eerste drie jaren betalen de aangeslotenen 70 cent per week, het vierde jaar 50 cent. Dan is het toestel eigendom. De eerste aansluitingskosten zijn 15 of 2.50 minder dan die welke de gemeente vraagt De gemeente distribueert vier stations, met een eigen toestel kan men willekeurig ieder station beluisteren. Reeds hebben zich na de bekendmaking in het begin der vorige week meer dan 250 liefhebers voor een eigen radio-toestel aangemeld. Gezien dezen stand van zaken heeft het neutrale raadslid Scheepsbouwer tot B. en W. de vraag gericht of het niet beter is de voorbereidingen voor de gemeentelijke distri butie te staken. Echter... de kabels zijn reeds lang geleden besteld en zullen eind dezer maand worden gelegd. Begin Augstus zal met het maken der husaansluitingen worden begonnen. De concurreerende N. V. deelt mede dat zij begin Juni de eerste honderd toestellen be gint te plaatsen. Het contract, waarin rech ten de verplichtingen der aangeslotenen ver meld staan is door een Dordtsch rechtskun dige ontworpen; de toestellen worden in een der bekendste Nederlandsche fabrieken ge maakt en de kastjes en tafeltjes der huur kooptoestellen zijn door een specialist op meubileeringsgebied ontworpen. Met belangstelling wacht men nu het ver der verloop van den strijd af. HET AMSTERDAMSCHE RAADHUIS- Zaterdagmiddag heeft in de voorhal van de raadszaal de Wageningsche beeldhouwer de heer August Falise een bronzen buste van koningin Wilhelmina onthuld, een geschenk van Amsterdamsche burgers aan het ge meentebestuur. Bij de aanvaarding van het geschenk ver zocht de burgemeester aan den voorzitter van het comité mr. De Jong Schouwenburg, om vastte houden het idee, dat een beroep zal worden gedaan op de burgerij om schilderijen aan te bieden, want zoo zei de heer de Vlugt als ik mijn zin krijg, komt er een nieuw stadhuis. En als het zoover is, kunt ge uw denkbeeld uitvoeren in grootschen zin. In deze t ij d e 1 ij k e raadzaal is er voor groote schilderijen geen plaats". „MET DANK TERUG". Bij het Bureau voor Maatschappelijken Steun te Amsterdam is door een onbekende vrouw, die weigerde haar naam te noemen, een couvert afgegeven met als inhoud zes biljetten van 100. Achter op het couvert, dat met een zegel was gesloten, was geschre ven „met dank terug". VOLKSHUISVESTING EN STEDEBOUW. De leden van hef Ned. Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw, ten getale van on geveer honderd, maakten Zaterdag een excur sie naar Dordrecht en Papendrecht. Zij werden te 11 uur ten raadhuize te Dordrecht door 't college van B. en W. ont vangen met een welkomstwoord van burge meester P. L. de Baay Fortman. Daarna werd in de Stadsgehoorzaal een voordracht gehouden over stedebouwkundige vraagstukken te Dordrecht en de maatrege len, daar genomen is het belang der volks huisvesting, door den directeur van den bouw- enwoningaienst, ir. van Buuren. Na deze lering vereenigde men zich aan een lunch, door het gemeentebestuur aangebo den, waarna met autobussen een tocht door de stad en de nieuwe woonwijken werd ge maakt. Vervolgens ging men scheep naar Papen drecht, waar burgemeester Van Rees de gas ten ontving, mededeelingen deed over den wo ningbouw aldaar en ververschingen deed aan bieden. De excursie werd besloten met een wande ling door de nieuwe woonwijk van 202 hui zen, aanvankelijk door twee vereenigingen gebouwd, waarvan thans 131 door ae ge meente worden geëxploiteerd. Te 5 uur keerden de bezoekers naar hun woonplaats terug. DE UTRECHTSCHE RAADSKELDER. De animo, die te Utrecht voor een bezoek aan den Raadskelder bestaat, is van dien aard, dat de waard aan het gemeentebestuur i heeft gevraagd de inrichting te vergrooten. Vooral de keuken en verdere diensruimten zijn niet in staat gebleken op de spitsuren alle aanvragen vlot te verwerken. Het gevolg hier van is, dat het personeel elkaar in den weg loopt, dat enorme hoeveelheden glas- en aar dewerk worden gebroken en dat het publiek zijn geduld verliest, omdat het zoo lang moet wachten. Nu treft het bijzonder goed, dat nog ver schillende kelderruimten braak liggen, zoodat een nieuwe spoelkeuken kan worden ingericht, die met een gang in verbinding zal komen te staan met de tegenwoordige. Tevens wordt de mogelijkheid onderzoek om nog een der maag delijke kelders in exploitatie te brengen door er een cafézaal van te maken. Een prachtig keldertje met fraaie booggewelven en uit zicht op de werven aan de Oude Gracht leent zich voortreffelijk voor dit doel. Het plan tot deze verbouwing zal ongeveer 16.000 kos ten. Binnenkort zal het den Raad voorgelegd worden, waarbij tevens de exploitatievoorstel- len zullen zijn gevoegd op gelijke wijze als thans- geschiedt. DE ONTHULLING VAN DE DRESSELHUYSBANK. Zaterdagmiddag te twee uur kwam op het gemeentehuis te Culemborg een gezelschap autoriteiten bijeen om zich naar het plant soen te begeven voor de plechtige onthulling van de Mr. Dresselhuijsbank. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer Mr. Boon, waarna het Wilhelmus werd gespeeld, terwijl de bank werd onthuld. De burgemeester van Culemborg, de heer Koestra sprak hierna een rede uit. De heer Laan, het woord voerende, bracht dank aan hen, die hadden medegewerkt tot het tot stand komen van deze bank. Namens de familie sprak de heer Mr. Stam een woord van dank. Namens den Culemborgschen Vrijheids bond en het Hoofdbestuur van den V. B. werden kransen gelegd. In den raadskelder van Culemborg werd vervolgens nog het woord gevoerd door den burgemeester en door mr. D. Fock, oud gou verneur-generaal van Ned. Indië en voorzit ter van den V. B., die dank bracht voor de groote belangstelling uit alle deelen des lands. DE TOESTAND VAN A. B. KLEERE- KOPER. Naar wij vernemen gaat de toestand van het Kamerlid, den heer A. B. Kleerekojoer langzaam vooruit. Zaterdag is hij voor hel eerst sinds het begin van zijn ziekte ongeveer een jaar geleden, in de buitenlucht geweest. Hij zal echter nog wel eenigen tijd duren voor hij hersteld kan zijn. DE STAKING TE ALPHEN A.D. RIJN. Bemiddelingspogingen. Op verzoek van eenige predikanten en katholieke geestelijken heeft de burgemeester van Alphen a/d. Rijn, dr. H. J. Lovink, zijn bemiddeling aangeboden tusschen partijen, betrokken in de staking bij de N.V. Oosthoek en Zn. De directie dezer fabriek heeft bemid deling aanvaard. De hoofdbesturen der ar beidersorganisaties hadden nog geen gele genheid tot het nemen van een beslissing. In het begin der volgende week kunnen bespre kingen worden tegemoet gezien. SLAAPZIEKTE. Te Bunze, gem. Vries is bij de echtgenoote van den heer H. H. slaapziekte geconsta teerd. motie. Overwegende dat de Sabbath een der voornaamste peilers van het Jodendom is en dat het van het hoogste belang is, dat de re geeringen geen wetten uitvaardigen die den strijd om het bestaan voor den Sabbath- houdenden Jood verzwaren, wordt in deze motie voldoening uitgesproken over het feit, dat thans in Nederland een organisatie ge schapen is, die in aansluiting aa.c het Wereld- verbond voor den Sabbath den arbeid voor het behoud van den Sabbath krachtig en systematisch zal ter hand nemen. Betreurd wordt, dat het wetsontwerp inzake de winkel sluiting, dat den Sabbathoudenden Jood ernstig in de uitoefening van zijn wettig be drijf schaadt, door de Tweede Kamer der Staten-Generaal is aangenomen; vertrouwd wordt dan ook, dat in gemeen overleg vai de regeering met de Eerste Kamer een modur zal worden gevonden om deze ernstige be zwaren te ondervangen. De nieuw-gevormde organisatie wordt tenslotte opgedragen om met alle gepaste middelen krachtig en ener giek de noodige stappen te doen tot verwezen lijking van het beoogde doel. Deze motie werd aangenomen. Na een opwekkend woord van den heer E. Asscher werd de meeting gesloten. KORTE BERICHTEN. Op het oogenblik heeft Nederland 151 verschillende geldige frankeerzegels, onge acht nog de roltandingen. DE ZAANSCHE SCHATGRAVERS. Een terra-cottabeeld gevonden. De gravers, met den heer Langhirt aan het hoofd, zijn zeer tevreden over het resul taat van hun graverij op de nieuwe plaats van het kerkhof. De Crt. vertelt hiervan: Men is namelijk gestuit, zooals de helder ziende madame Sylvia had voorzien, op het geprepareerde stroo. De gravers vonden een laag hout, die op een vloer geleek en uit het nieuw gedolven gat kwam een beeld te voor schijn, van ongeveer 70 c.M. lengte, voor stellend een meisje met een krans boven het hoofd, dat door het spitten echter kapot ge gaan was. De heer Langhirt liet Zaterdag avond om zeven uur den arbeid staken, meer enthousiast dan ooit, om madame Sylvia weer te raadplegen. Zelfs de arbeiders, die de graafwerkzaamheden verrichten, waren verrast over de juiste uitkomsten der voor spelling. Het wordt mogelijk geacht, dat de vloer op 1.20 meter diepte de bedekking van een gewelf is. Een 150 M. lange gang aange boord. Men acht den Zondag in schatgraverskrin gen een belangrijken dag. Madame Sylvia is dan ook voortdurend in de weer geweest. Mag men de nieuwste aanwijzingen geloo- ven, dan is men thans een ongeveer 150 M 'ange gang genaderd, waarvan ook de loop is vastgesteld. Deze gang bevindt zich op ongeveer zes meter diepte van het vroeger omgewoelde terrein, en loopt over den zuide lijken rand van het oude kerkhof naar de plaats waar men Zaterdag is begonnen te graven. Misschien is deze gang op enkele plaatsen wel ingestort. Bij het graven van den kuil op het kerkhof is men gestuit op de overblijfselen van een tweetal lijken. Voor de verwijdering hiervan moeten B. en W. van Zaandam eerst toe stemming geven. Daar men van de ligging van deze overblijfselen op dit gedeelte der begraafplaats niets wist, is het vermoeden gerezen, dat hier wellicht drenkelingen z n begraven, wier identiteit niet vastgesteld is geworden. VERLAGING VAN INVOERRECHTEN OP AARDAPPELEN IN ZWITSERLAND. Volgens mededeeling van den Nederland- schen gezant te Bern, is de tijdelijke verhoo- rrinc van de Zwitsersche invoerrechten op aardappelen met 2 frs. por 100 K.G., met in gang van 15 dezer buiten werking gesteld, king gesteld. GROOTE MEETING TE AMSTERDAM. Voor het behoud van den Sabbath. In de groote zaal van de Beurs voor den Diamanthandel te Amsterdam heeft Zaterdag avond een groote meeting voor den Sabbath plaats gehad, welke meeting was bijeen geroepen door het bestuur van Sjemiras Sjabbos (Vereeniging tot het inachtneming van den Sabbath) en het Sabbath-comité. De belangstelling was zoo groot, dat er naar schatting nog wel zeshonderd personen bij kwamen, die zich met een staanplaats te vreden moesten stellen. Nadat een vijftal sprekers het woord had uaa Binoi-iBes ufiqqci apSipapraA 'praoAaS Voetbal. België—Nederland 3—1. Wat we reeds gevreesd hadden, is thans bewaarheid geworden: Nederland heeft het te Antwerpen niet tegen de Roode Duivels kunnen bolwerken. Wel was Nederland voor de rust zeker sterker dan de Belgen en leid de met de ru:t dan ook welverdiend met 10, maar na de rust kwamen de tegen standers van ons zoo snel opzetten dat de 1O achterstand spoedig in een 21 voor sprong was omgezet. Wel heeft Nederland toen nog geprobeerd om gelijk te maken, maar het doelpunt dat door de Kreek gescoord werd, kon de scheidsrechter niet toekennen. Blijkbaar had hij buitenspel geconstateerd, hoewel daar geen sprake van was. Ondanks de protesten der Nederlanders hield de scheidsrechter voet bij stuk en het bleef 2—1. Even later kon Debie ternauwernood redden, zij het ook met eenig geluk. Toen was de strijd beslist en zag men de nederlaag aankomen. Dat het 3—1 werd, was meer een geluk dan wijsheid en dit derde doelpunt werd pas in de aller laatste seconde gescoord. Nederland heeft dus verloren, na een uit stekende eerste helft gespeeid te hebben. Toen was Oranje weer ouderwetsch en de Belgen op de tribunes zwegen. Niemand had zulk goed spel van ons team verwacht en vooral de half-linie werkte uitstekend. Ze bleef voortdurend achter onze voorhoede en aan haar is het dan ook te danken, dat v. d. Broek tegen het einde van de eerste helft scoorde met een onhoudbaar schot. Onbegrijpelijk was het dan ook, dat deze zelfde halfilnie na de rust zich meer op ver dedigen toelegde, zoodat de Belgen veel meer in den aanval kwamen. Het was dan ook heel natuurlijk, dat zij eerst gelijk maakten en spoedig daarna zelfs de leiding verover den. Het eerste doelpunt was een tam schot van Voorhoof, dat door Vermetten van richting veranderd werd, zoodat v. d. Meulen mis greep. Het tweede doelpunt was een onhoud baar schot van den steeds gevaarlijken Bas tin, dat ver buiten het bereik van v. d. Meu len in ons doel vloog. Hoe er gespeeld is. Onze verdediging kan op een goeden wed strijd terug zien. Van der Meulen verdedigde ons doel weer zeer goed en kon aan de doel punten niets doen. Vermetten, die de plaats van van Kol in nam, speelde zeer safe en zijn spel deed vergeten, dat hier een invaller speelde. Denis was voor de rust geheel de oude, maar na de rust maakte hij enkele fout jes, die echter geen nadeelige resultaten op leverden. De halflinie was beter dan ooit. Voor de rust steunde zij de voorhoede voortreffelijk en het was jammer, dat zij na de rust zich meer op verdedigen toelegde. En onze voorhoede? Daarin hebben vooral Tap en v. d. Broek zich onderscheiden. V. d. Heyden was even eens zeer goed en Landaal wisselde goede met slechte momenten af. Tenslotte bleek de Kreek ook nu weer geen ideale mid-vcor, maar hij speelde beter dan in zijn vorige interland-wedstrijden. De Belgen hebben fraai werk laten zien. Allen speelden voor wat zij waard waren en vooral de voorhoede was gevaarlijk. Voor de rust werden de Belgen echter door de Neder landers overdonderd en kwam hun spel niet tot zijn recht. De achterhoede was safe, maar toch minder dan die der Hollanders. Dat de Nederlanders dan ook maar een doelpunt konden scoren, pleit niet voor de capaciteiten van onze voorhoede. De strijd is gestreden. En dit seizoen is voor beide partijen bevredigend geweest. Van de drie wedstrijden hebben de partijen er elk een gewonnen, terwijl de andere wed strijd in een gelijk spel eindigde. Om het landskampioenschap. Blauw Wit heeft gisteren tegen Velocitas gespeeld op haar terrein en het is haar niet gelukt, den Noordelijken de tweede nederlaag toe te brengen. Echter toch heeft Velo een veer moeten laten door gelijk te spelen Daardoor is Ajax op de eerste plaats geko men, echter op den voet gevolgd door Velo citas. De strijd blijft dus spannend en nog steeds is liet niet te zeggen, wie kampioen zal wor den. Blauw Wit kunnen we nu wel uitscha kelen, maar de andere deelnemers aan dezen kamp hebben alle nog een goede kans. Dat blijkt ook wel uit den stand, die er als volgt uit ziet: Ajax 6 3 12 12— 5 7 Velo 6 2 3 1 9—12 7 Willem II 6 2 2 2 12— 8 6 Go-Ahead 6 2 2 2 10—10 6 BI. Wit 6 1 2 3 4—12 4 Om een plaatsje in de eerste klasse. De promotiewedstrijden hebben ook weer een beslissing gebracht. In afdeeling V kan Meppel haar tweede eerste klasser begroeten in M. S. C., dat door een overwinning op H. S. C. de plaats van W. V. V. inneemt. Het wachten is nu nog slechts op het Zui den (waar Roermond haar eersteklasser schap verdedigt.) Tot nu toe hebben twee eerste klassers hun plaats behouden en zijn twee nieuwelingen in de hoogste afdeeling opgenomen. De bekerwedstrijden. De uitslagen van de gespeelde bekerwed strijden zijn als volgt: PalemigAjax 13 HeraclesFeijenoord 1—3 R. C. H.Alphen P. S. V.—Golto W. Frisia—Excelsior TubantiaB. V. V. 3—6 12—3 1—1 4-4 Holland wint met 41 van Finland om den Davis-cup. Nadat de eerste dag een overwinning had gebracht van Timmer en een nederlaag van Diemer Kool, werden Zaterdag het dubbel- spel gespeeld, dat overeenkomstig de ver wachting door Nederland gewonnen werd. De stand was toen 21 voor ons land. Gisteren werden de twee laatste enkelwed strijden gespeeld en beide partijen werden door Nederland gewonnen met overtuigende cijfers. Timmer sloeg Grahn met 61, 63, 62 en Diemer Kool sloeg Grotenfeit met nog grootere cijfers: 62, 60, 60. Ons land komt dus in de volgende ronde tegen Tsjecho Slowakije. Go-AheadAlcmaria comb. 23. Op het terrein aan den Westerweg speelde Go Ahead gistermiddag een vriendschappe lijke wedstrijd tegen een combinatie van Alc- mariaspelers. Het was een echt gemoedelijk .partijtje. Voor de rust wisten de partijen hei net niet te vinden, maar in de tweede helft ging het vlotter. Alcmaria behaalde een 2—0 voorsprong maar toen maakte Go Ahead een verdiend tegenpunt. Elk der par tijen scoorde daarna nog eenmaal zoodat ten slotte de Alcmaria-combinatie met 32 won. Er werd door verschillende sjselers bij beide partijen soms aardig werk geleverd. Uit den Omtrek. D. T. S. bAlcmaria d 14 D. T. S. aAlcmaria c 0IC D. T. S. 3Zwaluwen z z z z 00 Het tournooi van de A. P. S. V. Morgen houdt de A. P. S. V. een voetbal- tournooi op het gemeentelijk sportterrein. Drie jaar geleden stelde de A. P. S. V. van Alkmaar een fraaien wisselbeker be schikbaar voor de seriewedstrijden, welke tel ken jare op het Sjxirtterrein verspeeld zou den worden. In het eerste jaar werd deze beker door Haarlem gewonnen na een harden strijd te gen Alkmaar. Het volgend jaar was Kenne- merland de gelukkige, na weer in de finale tegen Alkmaar gesjoeld te hebben. De beide uitslagen waren: Alkmaar- Haarlem 2—3 en AlkmaarKennemerland 1—2. Men ziet dus wel, dat de strijd fel is ge weest. In 1929 werd de beker niet verspeeld, om dat Zaandam niet kon komen. Oorzaak was de staking in de Zaansche houthavens. En thans staan we aan den dag van het derde tournooit: Wie zal de gelukkige zijn? Zal Alkmaar nu eindelijk eens den beker winnen? Of zal Kennemerland voor de twee de keer in succssie den beker winnen en daardoor definitief bezitter worden? We verwachten een harden strijd van vier gelijkwaardige ploegen. Het programma ziet er als volgt uit: A. 11-12 uur v.m. HaarlemHilversum; Scheidsrechter de heer G. P. Hartland. B. 11-12 uur v.m. Kenemerland—Alk maar; scheidsrechter, de heer H. E. Wiebols. 1—2 uur n.m. verliezer A—tegen verliezer B; scheidsrechter, de heer H. E. Wiebols. 1.45—3.45 uur n.m. Winnaar A—tegen Winnaar Bscheidsrechter, de heer W. Har- tog. Deelnemende vereenigingen zijn dus: de Politie Sport Vereenigingen: Haarlem, Hil versum; Kennemerland en Alkmaar. Voor deze seriewedstrijden zijn 5 mooie prijzen beschikbaar gesteld, n.1.: 1. Wisselbeker met bronzen plaquette; de eerste aangeboden door de A. P. S. V., de laatste door het oud-lid der A. P. S. V., de heer K. J. v. d. Brink. 2. Zilveren lauwertak, aangeboden door den heer Fr. Proot alhier; 3. Emaiile verguld zilveren kruis (groot), aangeboden door den trainer der A. P. S. V.. de heer G. P. Hartland; 4. Emaiile verguld zilveren kruis (klein), aangeboden door den heer J. Otto, alhier. 5. Verguld zilveren draagmcdaille. aan geboden door den heer Commissaris var Politie te Alkmaar, eere-voorzitter dei A. P. S. V., voor den besten speler van hel veld. Korfbal. Het Zuiden kampioen van Nederland. Het Zuiden heeft gisteren Westerkwartiy voor de tweede keer geklopt en daarmee der kampioenstitel veroverd. In een spannende» wedstrijd werd Westerkwartier met 4—2 ge slagen door de Rotterdammers. W andelsport. Afstandsmarschec. Gisteren werd door de heeren-Ieden van ,,dc Halter'' de 2e marsch voor het K. N. G. V. insigne gehouden. Ook ditmaal was de afstand 25 K.M. Al len volbrachten in uitstekende conditie de marsch. Even over 8 uur werd gestart er. om half één was ook nu de route weer volbracht. De tocht ging over Heiloo, Limmen, Castri- cum, Bakkum, Egmond-binnen, Bollendorp (Vennewater) en over Heiloo weer naar Alkmaar. Zondag a.s. (25 Mei) lullen de marschcn wederom voortgezet worden. De heeren vertrekken dan om 7 uur vanaf de Bergerbrug voor de 30 K.M. marsch, terwijl de dames om 8 uur de 20 K.M. zullen aan vangen. U

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7