DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het Parlement Buitenland De burgerlijke actie in Britsch-lndië. DaggelijkscBi overzicht ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalva Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. noSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. No. 110 Directeur: C. krak. WOENSDAG 21 MEI 1930 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 132e Jaargang. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 20 Mei 1930. De Tweede Kamer is heden begonnen met den heer Boon (lib.) vergunning te verke nen tot het houden van een interpellatie tot den minister van waterstaat over de radio distributie. Zij zal worden gehouden na de afhandeling van de thans aan de orde zijnde agenda en zoo dit niet reeds Dinsdag van de volgende week zal zijn, dan kan men toch .waarschijnlijk op Woensdag rekenen. Daarop is de behandeling van de wijzi ging van de gemeentewet voortgezet. De Ka mer heeft de uitvoerige gedachtenwisseling over de wijziging van art. 135 der wet be sloten met de verwerping van de voorgedra gen wijziging met 42 tegen 39 stemmen, zoo dat de oude redactie gehandhaafd blijft. De beteekenis hiervan is, dat de Kamer heeft geweigerd mede te gaan met het voorstel der regeering om te laten vervallen de beperking yan de gemeentelijke verordeningen tot za ken welke het belang der openbare orde, de zedelijkheid, de gezondheid en de huishou ding der gemeente betreffen. Bovendien blijft nu de bevoegdheid van den gewonen rechter om te beslissen of een gemeenteveror dening al of niet in strijd met de wet is ge handhaafd. Het voorstel van dr. Vos (lib.) om bij an- nexatievoorstellen de commissie van advies uit de ingezetenen te handhaven werd vervol gens goedgekeurd met 52 tegen 31 stemmen. Hierop heeft de heer Van den Bergh (s.d. a.p.) uitvoerig toegelicht een amendement om de delegeerende bevoegdheid van den raad buiten twijfel te stellen. Minister Ruys heeft na kort debat geen bezwaar gemaakt om de wijziging, die een verduidelijking be doelde te zijn over te nemen. Een amendement, vervolgens door mej. Westerman (lib.) toegelicht om de vrouw be noembaar te verklaren tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd vervolgens zon der stemming goedgekeurd, nadat de heer Beumer (a.r.) plichtmatig en consequent een woord van protest had laten hooren. o De heer Van den Bergh kwam toen met een amendement aan, dat feitelijk buiten het kader van deze herziening viel. Art. 150 der gemeentewet bepaalt, dat de plaatselijke ver ordeningen niet mogen treden in de rijks- of provinciale belangen. De regeering had hij haar herzieningsvoorstel niet over het artikel gerept, doch de heer Van den Bergh stelde voor het kortweg te schrapen als, blijkens de practijk, overbodig. Tut laatste werd door verscheidene sprekers betwist, maar bovendien achtte anderen de zaak vol komen onvoorbereid. Terecht is het dan ook Verworpen met 50 tegen 22 stemmen. Bij een volgend artikel stelde dezelfde af gevaardigde voor naast de besluiten van den raad en B. en W. ook die van den bur gemeester voor vernietiging vatbaar te ver klaren. De minister meende dat zulks niet ging in verband met de verhouding van den burgemeester tegenover de regeering, doch met de kleinst mogelijke meerderheid, met 39 tegen 38 stemmen, werd het voorstel van den sociaal-democratische afgevaardigde aangenomen. Mede werd aanvaard een voorstel tot verduidelijking van art. 166 der wet. Daarin wordt bepaald, dat er zooveel mogelijk een commissie voor de strafveror deningen zal zijn, waarvan de burgemeester voorzitter is. Nu was het de vraag, of een burgemeester, die geen lid van den raad is, toch stem heeft in de commissie. Daarover zwijgt de wet en de heer Van den Bergh achtte het ter wille van de rechtszekerheid toch wel gewenscht dat zij sprak. Eerst stel de hij daarom voor den burgemeester niet stemhebbend te maken, maar hij had er ook geen bezwaar tegen hem wel stemrecht te geven, als maar duidelijk bleek hoeverre zijn bevoegdheid ging. In den laatsten geest heeft de Kamer zonder stemming beslist. Onder de wijzigingen welke de regeering wenschte gebracht te zien in art. 179 der gemeentewet, regelende de bevoegdheden van B. en W., was er ook een strekkende om aan hun het toezicht op de brandbluschmid- delen en de organisatie van de brandweer te onttrekken ten einde deze bij den burge meester over te brengen. Hiertegen kwam de heer K. ter Laan (s d. a p op en hij stelde voor den bestaanden toestand te handhaven. Met de gedachten- wisseling over dit punt is de rest van den middag heengegaan en ten slotte is het voorstel om het toezicht te blijven opdra gen aan het college van het Dagelijksch Be stuur aangenomen met 41 tegen 19 stemmen. Morgen voortzetting. ÜE REDE VAN BENITO MUSSOLINI. Een aanval op de vrijmetselarij. Fransche ontstemming. Vlij hebben het reeds verteld, dat Musso lini weer eens een redevoering gehouden heeft. Dat gebeurt zoo om de zooveel maan- flen en het doel is blijkbaar, om de bevolking ^arm te houden voor het fascisme. Zijn jongste rede heeft de Italiaansche dictator gehouden in Florence, waar hij kor ten tijd verbleef gedurende zijn reis door Toscane. Blijkens een bericht van het B.T.A. meldt de „Tribuna", dat Mussolini in zijn rede te Florence heftig is uitgevallen tegen de vrij metselarij en nadrukkelijk heeft gewezen op den „valstrik der vrijmetselaren", die den oorlog hebben verklaard aan het fascistisch Italië en eenige types van militaire allianties hebben ontworpen, welke een anti-Italiaan- sche karakter dragen. Mussolini herhaalde, dat Italië geen ge vangene wil zijn in de Middellandsche Zee. „Men kan geen beroep doen op de vriend schap van Italië", zeide hij, „wanneer men zich niet buiten de samenzwering der vrij metselaren houdt en de beweging van Ita- lië's inferioriteiten in de Middellandsche Zee niet prijs geeft" De „Impero" acht het noodig nader te verklaren dat de rede van Mussolini tegen Frankrijk was gericht. Zoo schijnt zij trou wens ook in Frankrijk te worden opgevat, want de Parijsche bladen toonen zich eeni- germate verontrust. Zij vragen hoe het komt dat Mussolini den mond niet meer kan openen zonder over' geweren, machine-ge weren, oorlogsschepen, kanonnen en vlieg tuigen te spreken, en zij herinneren aan de verontwaardiging, welke de grootspraak van Willem II eertijds bij de vreedzaamste lieden wekte. De „Volonté" b.v. waarschuwt er dui delijk tegen dat Frankrijk niet de dupe van Italië mag worden. „In aanmerking genomen de imperialistische waanzin, waaraan Mus solini ten prooi is, meenen wij dat hoe tege moetkomender Frankrijk zich tegenover zijn desiderata toont, hoe meer hij het aantal er van zal verveelvoudigen en hoe meer hij zijn landgenooten ervan zal overtuigen, dat het verzwakte Frankrijk verplicht is zonder mor ren zich onder het onweerstaanbare Italiaan sche juk te schikken". „Wij vraegen dus aan Briand", aldus de „Volonté", „om in de onderhandelingen, die worden geopend, conciliant doch flink te zijn, Italië te doen gevoelen dat Frankrijk bereid is offers aan den vrede te brengen, doch dat het zich niet wil buigen voor de onbe schaamdheid van een schuldenaar, ten op zichte van wien het geen enkele schuld heeft". Schreven we dezer dagen ook al niet over de ongerustheid, die er bij Poincaré heerscht ten opzichte van de Europeesche vredesge- dachte? Wat zal het bovenstaande dan wel zijn? Wij kunnen er niets anders in zien dan een uitlokken van allerlei scherpe opmerkingen aan de wederzijdsche adressen. Mussolini is heerscher in Italië. Hij' is daar schier almachtig. Maar gaat hij niet te ver, door telkens weer te hameren, hetzij rechtstreeks, hetzij1 zijdelings, op de buurstaat Frankrijk? Hij bereikt er slechts mee, dat de afstand tusschen Italië en Frankrijk steeds grootër wordt, hetgeen een schaduwvlek werpt op de Europeesche vredesgedachte. Een zoon van hadji Toerangzai door een bom gewond. Badsjah Goel, de zoon van hadji Toerang zai, die met weinig succes een poging deed om bepaalde stammen aan de noordweste lijke grefis tot opstand te bewegen in het kader van 'de algemeene campagne van Gandhi tegen de regeering, is door een bom gewond. i Gandhi's eischen. De „Vorwaerts" publiceert een interview, dat de bijzondere' correspondent van de Daily Herald met Gandhi gehad heeft. Daarbij verklaarde Gandhi, dat hij niet tegen onderhandelingen met Engeland was over de invoering van den dominionstatus Volgens dit verslag zou Gandhi bereid zijn om het Indisch nationale congres stopzetting van de burgerlijke ongehoorzaamheid en deelname aan de voorgenomen Engelsch-In dische conferentie aan te raden, wanneer aan de volgende voorwaarden werd voldaan. Ten eerste moet het officieele werkpro gram der gemeenschappelijke besprekingen als punt pp de agenda nebben het scheppen yan een grondwet, waardoor Indië alle essen- tieele .elementen-der onafhankelijkheid ge waarborgd worden. Ten tweede moet de'zoutbelasting worden afgeschaft, het schenken van dranken met hoog 'alcoholpercentage vérboden en de in voer van buitenlandsche stoffen eveneens verboden worden. Ten derde moeten de politieke gevangenen tegelijkertijd met het stopzetten der burger lijke ongehoorzaamheid begenadigd worden. Ten vierde moeten de overige 7 punten van zijn brief aan den onderkoning worden ver vuld. Deze punten omvatten o.a. afschai- fing politieke bijzondere wetgeving evena.s de halveering der uitgaven voor de gewapen de macht in Indië. De toestand in Bombay verscherpt. De toestand te Bombay is aanzienlijk ver scherpt Een uit het zoutdepot yan Walada teruggekeerde vrijwilliger is te Bombay door een tram overreden en gedood. Spoedig deden geruchten de ronde, dat de politie hem gedood had en weldra werden op verschillende plaatsen in de stad groote betoogingen gehouden en werden winkels en de beurs gesloten. Te Dharasana heeft de krijgsraad van het All-Indisch Congres de vrijwilligers opge wekt een nieuwen aanval op het zoutdepot te ondernemen en te trachten door de prik keldraadversperring heen te komen. In de omgeving van Madras moest de politie bij 't verspreiden van een betooging van de vuur wapens gebruik maken, waarbij verscheide ne personen werden gewond. De a.s. Engelsch-Indische conferentie. Thans weet men te Londen te meiden dat in overeenstemming met de sedert eenigen tijd loopende geruchten de Britsche regee ring in Indië een laatste poging zal doen, om de medewerking van Gandhi en zijn aan hangers te verkrijgen bij de te houden En gelsch-Indische conferentie. Men schijnt in Britsche kringen te geloo- ven, dat Gandhi's eigen leiders druk op hem zullen uitoefenen, omdat men niet aanneemt, dat velen hunner hoewel bereid tot het bren gen van groote offers voor de beweging, een of twee jaren nutteloos in de gevangenis zouden willen doorbrengen. Wanneer Gandhi zich bereid zou verkla ren, aan de te Londen te houden conferentie deel te nemen, zou daardoor de voorwaarde zijn geschapen, cm alle politieke gevangenen, die zich niet direct aan daden van geweld hebben schuldig gemaakt, in vrijheid te stel len. Van Engelsche zijde zegt men er van over tuigd te zijn, dat Gandhi zeer wel inziet, dat een verder opwekken .van de hartstochten van de menigte nooit zal leiden tot zijn politiek doel. Patel neemt de leiding op zich. In de provincie Bombay heeft de afgetre den voorzitter van de wetgevende vergade ring, Patel, de leiding van de onafhankelijk heidsbeweging geheel op zich genomen. In een gisteren gehouden rede nam hij met nadruk en op zeer scherpe wijze stelling tegen het Britsche bewind. HET LONDENSCHE VLOOT- VERDRAG. De behandeling in den Ame- rikaanschen senaat. In het vertrouwen, dat er voldoende stem men zullen worden uitgebracht vóór de ra tificatie van het vlootverdrag, hebben de se naatscommissies van buitenl. zaken en ma rine in Amerika moties aangenomen, waarin wordt aangedrongen op een spoedige afhan deling van het openbaar onderzoek inzake het verdrag. Zij hopen, dat dit binnen enke le dagen zal afloopen, waarna het verdrag aan den senaat kan worden voorgelegd. De ratificatie achten zij zeker. Admiraal Taharabe te Tokio. Admiraal Takarabe, de Japansche minis ter van marine en een der Japansche gedele- feerden ter vlootconferentie te Londen, is te 'okio aangekomen. Bij zijn aankomst wer den strooibiljetten verspreid waarin hij werd aangevallen als degeen die Japan aan Groot-Brittannië en de V. S. had verraden. Men vermoedt dat de verspreider een lid is van dezelfde reactionnaire organisatie, die den admiraal, bij zijn aankomst te Sjimono- seki, een dolk en een verzoek om zelfmoord te plegen, aanbood. Met het oog op de agitatie die door reac tionnaire groepen te Tokio tegen hem ge voerd wordt, neemt, naar de „Times"-corres- pondent aldaar meldt, alle mogelijke voor zorgsmaatregelen tegen een aanval op Taka rabe. Zoo werd de weg, dien hij bij zijn ver schillende officieele bezoeken na zijn aan komst volgde, geheim gehouden. Naar men weet is er bij de leger- en de vlootautoriteiten groot verzet tegen de hou ding van de Japansche delegatie ter vloot conferentie. Een Reuter-telegram van gisteren meldde dat de zee-officier Koesakari, die tot den ma rinestaf behoort, harakiri heeft gepleegd, naar men verzekert wegens neerslachtigheid over het verdrag van Londen en de vloot- vermindering. DE BINNENLANDSCHE ONTWAPE NING IN OOSTENRIJK. Verzet der burgerwachten. Het streven naar binnenlandsche ontwa- nening waarvan de bondskanselier o.a. in een memorandum aan den Volkenbond melding heeft gemaakt, ondervindt steeds grooter verzet van de zijde der burgerwachten. Op een groote vergadering van de burger wachten van Neder Oostenrijk te Korneu- burg, waar 800 gedelegeerden aanwezig wa ren, heeft de radicale richting de overhand gekregen. Alle gedelegeerden legden in han den van den leider dr. Steidle een eed af, waarin verklaard werd, dat men naar de macht in den staat wil grijpen en alles op nieuw wil regelen. Het werkelijke democrati sche parlementarisme werd verworpen. Aan dezen eed van trouw aan de dictatuur voegde dr. Steidle een waarschuwing toe aan zijn Chriat. sociale partijvrienden in het par lement, voor het geval zij het durfden wagen voor de ontwapening te stemmen. Dit zou dadelijk beantwoord worden door een seces- sie van de burgerwachten uit de christ. soc. en groot-Duitsche partijen en tot de vorming van een eigen burgerwachtpartij. Ook prins Starhemberg hield een heftige rede tegen de ontwapeningsplannen van dr. Scbober, die volgens hem zich indertijd ver plicht zou hebben, teneinde zich den steun ervan te verzekeren, de burgerwachten na zijn optreden ongemoeid te zullen laten. DE POLITIEKE TOESTAND IN SPANJE. Generaal Berenguer optimistisch. Generaal Berenguer, de minister-presi dent, heeft zich tegenover den vertegenwoor diger van een Parijsch blad over den binnen- landschen politieken toestand van Spanje uitgelaten. Hij verklaarde dat alles voor de aangekon digde parlementsverkiezingen reeds is ge reed gemaakt. Voorts zeide hij dat hij te het mogelijk maken de rust en de orde te handhaven. Het parlement zal er over moeten oordee- len of een grondwetswijziging noodig is. BURGEMEESTER BÖSS ONTSLAGEN. Met behoud van 2/3 van zijn pensioen. In de disciplinaire zaak tegen den eersten burgemeester Böss heeft de Berlijnsehe recht bank de volgende uitspraak gedaan: De beschuldigde heeft de plichten ver zaakt, die hem door zijn ambt waren opge legd en zich door zijn optreden in en buiten zijn functie de achting, het aanzien en het vertrouwen, die zijn ambt eischen, onwaardig getoond. Hij wordt derhalve gestraft met ontslag uit zijn functie. Hem wordt voor het leven 2/3 van het hem reglementair toeko mende pensioen als ondersteuning toegekend. De kosten van het proces komen voor zijn rekening. De beschuldigde heeft tegen de uitspraak terstond hooger beroep aangeteekend. DE VORMING VAN EEN PAN- EUROPEESCHE FEDERATIE. En Sovjet-Rusland. Het officieele telegraaf-agentschap der sovjet-unie deelt mede, dat de Fransche zaak waarnemer te Moskou Briand's memoran dum betreffende de vorming van een Pan- Europeesche Federatie heeft overhandigd aan den waarnemenden volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Litwinof. Helleu verklaarde daarbij, dat de Fran sche regeering in den geest en in opdracht van den Volkenbond handelde door welken Briand de uitwerking van het memorandum was opgedragen. Briand's programma omvat de vorming van een Europeesche landenfederatie en het was Helleu's taak, om de sovjet-regeering de verzekering te geven, dat de Pan-Europee- sche Federatie ook loyaal zou samenwerken met mogendheden, die niet tot de federatie zouden toetreden. DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. Van welingelichte zijde wordt medege deeld dat de Fransche troepen in den loop van vandaag uit Bingen zullen vertrekken. Slechts een klein commando Fransche solda ten zal te Bingen achter blijven, om assis tentie te verkenen aan transporten, die over Bingen terug getrokken worden. OVERSTROOMING IN EEN DUITSCHE MIJN. In de mijn Augusta Victoria I en II te Hüls bij Recklinghausen is eenige dagen ge leden een waterader, waaruit het water met een snelheid van 200 M. per minuut tevoor schijn spoot, verplaatst. Men slaagde erin het water weg te pompen. Gister is weder een waterader gesprongen, zoodat het water alle kanten uitstroomde in de mijn. Het had een warmte van 60 graden bereikt. Men slaagde erin een 350-tal werklieden tijdig in veilig heid te brengen, zoodat er gelukkig geen menschenlevens te betreuren zijn. Getracht wordt het water in te dammen. De middag- ploeg kon niet aan den arbeid gaan. ZWARE STORM AAN DE PORTU- GEESCHE KUSTEN. Naar uit Lissabon gemeld wordt, woedt aan de kust van Algarve in Zuid-Portugal een hevige storm, die reeds groote schade heeft aangericht. Twee groote vischtrawlers zijn in de nabijheid van de kust door een enorme vloedgolf gegrepen, waardoor zij binnen enkele minuten zonken. De beman ning, bestaande uit 9 koppen, is verdronken BENDEMOORDEN TE BROOKLYN. Vier in 48 uur tijds! Brooklyn, de dichtstbevolkte voorstad van New York, is in 48 uur tijds het tooneel ge weest van vier moorden. In alle vier de ge vallen werden de slachtoffers doodgeschoten en in geen der gevallen had een arrestatie plaats. Alle slachtoffers bleken van Italiaan sche afkomst te zijn. Drie werden er yan ver dacht inlichtingen te hebben gegeven in een zaak van dranksmokkelarij waarbij een ruzie tusschen bendeleden over hun „gebied" be trokken was. Ze werden „mee uit rijden ge nomen" en doodgeschoten met revolvers waarna hun lijken in greppels werden ge worpen. GEVECHT TUSSCHEN DE ROEMEEN- SCHE POLITIE EN BANDIETEN. Het is te Jassy gisternacht tot een schiet partij gekomen tusschen bandieten en politie. De bandieten, die bezig waren in het huis van een koopman binnen te dringen, werden door deze overvallen, doch schoten hem neer. Het lijk lieten zij op straat liggen, na het van de kleeren ontdaan te hebben. Toen de politie in haar strijd met de ban dieten haar munitie had verschoten, konden dezen ongedeerd ontkomen. SMOKKELARIJ VAN WAPENS. In brandkasten verborgen! Volgens de Weensche bladen zoo wordt aan de Engelsche pers gemeld heeft de Britsche politie te Jeruzalem aan de Oosten- rijksche meegedeeld, dat er pogingen zijn ge daan om wapens en ammunitie in Palestina binnen te smokkelen, verborgen tusschen de dubbele wanden van brandkasten van Oos- tenrijksch fabrikaat. De fabrikanten blijken echter vrij uit te gaan. Zij kregen van een klant, die destijds in Duitschland vertoefde, een bestelling van tien brandkasten die ledig via Triest geëxpedieerd werden. Veronder steld wordt dat onderweg het zand tusschen de wanden is verwijderd en dat men in de open ruimte de geweerloopen en de patronen heeft verborgen die er bij aankomst in bleken te zitten. De zaak kwam aan het licht door dat de brandkasten buitengewoon zwaar ble ken. COMMUNISTISCHE BURGEMEESTER VOOR EEN MAAND GESCHORST. Naar uit Amiens gemeld wordt, is de com munistische maire van Longueau voor een maand in zijn functie geschorst, aangezien hij de gelden, hem toegezonden als bijdrage ter leniging van den nood in het door den waterstand geteisterde Zuidi-Fransche ge bied, gezonden heeft aan „Roode Hulp". i i EEN BERLIJNSCHE VROUW VER MOORD IN SILEZIË. Uit Habelsschwerdt wordt gemeld, dat al daar nabij een beek het lijk van een 54-jarige Berlijnsehe weduwe gevonden is, die daar logeerde. Haar schoenen werden op eenigen afstand gevonden. Haar hoofd vertoonde een aantal ernstige steekwonden. De gendar merie onderzoekt den geheelen omtrek. REIS VAN AMERIKAANSCHE MOEDERS NAAR FRANKRIJK. Zevenduizend vrouwen zullen successievelijk komen. In Frankrijk bevinden zich thans eenige honderden moeders en weduwen van Ameri- kaansche soldaten, die in den wereldoorlog zijn gesneuveld, teneinde een bedevaart te ondernemen naar de graven dezer mannen. Vrijdag j.1. is de eerste delegatie der z.g. „Gold Star Mothers", bestaande uit 231 personen, aangekomen, de voorhoede vor mend van de 7000 Amerikaansche moeders en weduwen, wier komst in den loop van dezen zomer is aangekondigd. Zij zullen eenige dagen in Frankrijk blijven om dan voor een nieuwe delegatie plaats te maken. Een van de eerste daden der Amerikaan sche vrouwen was het leggen van een krans op het graf van den Onbekenden Soldaat. HET MATSCHEK-PROCES. Een stormachtige zitting. In de gisteren gehouden zitting van het Matschek-proces, is het tijdens het verhoor van den politie-agent Andjinowitsch tot stormachtige tooneelen gekomen. Getuige verklaarde, dat hij op den verdachte dreig brieven aan allerlei hooggeplaatste personen had gevonden. Verdachte beweert, aat deze brieven niet in zijn bezit zijn geweest en dat hij met een geladen revolver gedwongen was tot onderteekening van het politieproces-ver- baal. De voornaamste verdediger, de gewezen minister Trumbitsch wilde van den agent weten wat er precies gebeurd is bij de inbe slagneming van de papieren. De agent meende hierop te moeten ant woorden, dat, wanneer er iets in het huis van den verdediger inbeslaggenomen zou moeten worden, hij waarschijnlijk ook niet rijn lorgnet en paperassen zou afgeven. Door deze zonderlinge repliek ontstond onder de verdediging een geweldig tumult, waardoor hooren en zien verging. Van alle kanten werd geschreeuwd, dat deze getuige het beste bewijs is voor de opvattingen, welke door de politie gehuldigd worden. Tijdens de pauze liet de rechter van in structie den verslaggevers van het agent schap „Stefani" en de „Corriera della Serra mededeelen, dat zij zich niet meer mogen op houden in het vertrek der verdedigers. Toen de verdediging tegen deze aanzegging pro test aanteekende, liet de voorzitter van het hof haar herhalen en breidde het verbod uit tot alle buitenlandsche persvertegenwoordi gers. - v

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1