Onze Koloniën. Binnenland Marktberichten Zeetijdingen SS" It I I. A IS I A IfltH. 1 Laatste berichten. 275 ;iCj30. noordscharwoude; 21 \\e. BEURS van 22 Mei 1930 Opgave van AWdhollandsch IjandboKiwcrcdief. IV, VJ S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned TEL. 192. I id. A. v. Accoimtanjjj de tot en *oort 4570, 2e soort (blauw) 35 46 en 3e soort (dun en blauw) 1835 per 100 bos. Sla is er genoeg. Het is opmerkelijk hoe >n enkele dagen de aanvoer is vergroot, doch de prijzen zijn niet hoog. Wel geven de markt- notceringen nog 10 per 100 aan, doch er is geen 2 pt. dat dien hoogen prijs kan bedingen en met prijzen van 3—6 als regel, zijn we korter bij de waarheid. Ook nu weer kwam er een tamelijk veel 2e kwaliteit en z.g. ge rande sla, welke een zacht prijsje opbracht De aanvoer van postelein was grooter dan de vorige week en de prijzen waren bedui dend lager, hoewel voor le soort nog wel loonende prijzen. De prijzen varieerden van 0.80 tot 1.30 per kist. Peen (bakworte- len) gaan nog steeds voor hooge prijzen van de hand en trots de grooter aanvoer kon de prijs zich ten volle handhaven, met prijzen van ft 17 tot 26 per 100 bos. De aanvoer van aardbeien begint groot te worden en wordt te groot om nog als deli catesse in doosjes te worden aangevoerd en zoo zachtjes aan begint men in slofjes aan te voeren. Ook zakken de prijzen af, hoewel nog wel van beteekenisde prijzen waren ongeveer 0.40 tot 0.70 per pond. De aanvoer van raapstelen, radijs, pieter selie en selderie was groot genoeg. Evenals de vorige week kunnen we ook nu de prijzen over één kam scheren, varieerend van 1 tot f 3.50 per 100 bos; alleen le soort radijs gold 3 tot 1.50 per 100'bos, meer. De „eerste" komkommers waren duur en bestonden uit schitterend mooie kwaliteit; de prijzen waren 0.22 tot 0.30 per stuk. Er is geen gekker handel dan uien. Weken aan een nagegoeg onverkoopbaar, was de prijs de vorige week vrij goed en nu weer nog hooger, n.1. 4.50 tot 6 per 100 Kg. De kleine partijtjes roode en Savoye kool werden vlug verhandeld, ook nu weer was de prijs hoog, althans we vonden den prijs, in vergelijking met de kwaliteit hoog; de prijzen waren 8.50 tot 12.50 per 100 stuks. Rabarber werd in groote kwantums aan gevoerd. Evenals de vorige week was J handel lui en de prijs laag, n.1. 3 5.50 per 100 bos. Voor den aanvoer prijs der aardappelen verwijzen we naar ons vorig overzicht. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAM LANDBOUW. (Vervolg.) Nadat, rekening en begrooting waren goedgekeurd werd tot hoofdbestuurslid ver kozen verklaard de heer J. de Groot te Ber kenwoude, daartoe als eenig candidaat voor gesteld door den Bond van kaasproducen ten. Het verslag van de gehouden enquête in zake het pachtvraagstuk zal aan regeering en parlement worden toegezonden. De crisis in den Landbouw Thans was aan de orde de bespreking van de crisis in den landbouw. Voorgestelde wenschen, waarvan naar het oordeel van het hoofdbestuur det vervulling direct nut za" kunnen opleveren zijn: A. 1. maatregelen tegen de gevolgen van dumping; 2. herziening van ons tarief van invoerrechten; 3. de suikerbietenteelt dient te worden gesteund; 4. de opcenten op de grondbelasting dienen te worden afgeschaft; 5. de slachtaccijns dient te worden afgeschaft 6. spoorvrachttarieven op land- en tuin bouwproducten dienen te worden verlaagd 7. onderzocht dient te worden of het nuttig en mogelijk zal zijn dat de regeering de cre- dietverleening door de coöp. boerenleenban ken verruimt door zich in bepaalde gevallen borg te stellen8. waterschappen die het cm derhoud van wegen moeten bekostigen, wel ke voor doorgaand verkeer worden gebruikt, dienen geleidelijk te worden gesteund; 9. de druk der sociale lasten op het landbouwbe drijf dient aanmerkelijk te worden verlicht 10. de loonen bij werkverschaffingen en de uitkeeringen aan werkloozen dienen zooda nig te zijn dat een prikkel aanwezig blijft, arbeid in het vrije bedrijf, ook in het land bouwbedrijf, te zoeken. B. Als wenschen, waarvan de vervulling van indirect nut zal zijn (overheidsbemoei ing) heeft het hoofdbestuur aanbevolen: 1. benoeming van een directeur-generaal van den landbouw met zoodanige bevoegd heden, dat een centrale leiding aan de direc tie van den landbouw ontstaat; 2. instelling van een afzonderlijk ministerie van land bouw; 3. uitbreiding Van het personeel van directie van den landbouw, zoodat inzonder heid de economische positie van den land bouw grondig en bij voortduring kan wor den bestudeerd en onderzocht; 4. bevorde- ring van de stichting van lagere landbouw scholen; 5. bevordering van den afzet door intensieve voorlichting, krachtigen financiee- len steun bij het zoeken naar nieuwe afzet gebieden en toepassing van de iandbouwuit- voerwet; 6. bevordering van het gebruik van Nederlandsche land- en tuinbouwproducten bij overheidsbedrijven en instellingen. De voorzitter meende van den vertegen woordiger van de Holl. Mij in het Land- bouwcomité te hebben vernomen, dat dit co mité het hier voorgestelde program onder schrijft. De heer De Boer (vertegenwoordiger der Holl. Mij. in het Landbouwcomité) bevestig de dit en zeide dat nagenoeg alle leden van hét Landbouwcomité thans met het program van de Holl. Mij. accoord gaan. De voorzitter, de verschillende aanwezi gen, die over het voorgestelde program het woord hadden gevoerd, beantwoordend, zei- de, dat het hoofdbestuur heeft bedoeld, de noodzakelijkheid uit te spreken, dat het 'den landbouwer mogelijk wordt gemaakt, zijn bedrijf gaande te houden. In de eerste plaats komt het erop aan den akkerbouw zoo spoedig mogelijk te helpen. Men kan niet alles tegelijk verlangen. Over de kwestie der minimumprijzen hebben de meeste landbouworganisaties zich nog niet uitgesproken. Verrassingen zijn nog elk oogenblik te verwachten; over een maand kan de situatie wel weer anders zijn. Een directeur-generaal van den landbouw is in ons land met zijn uitgebreiden export noo dig, iemand derhalve, die het geheele terrein overziet en die niet afhankelijk is van poli tieke partijverhoudingen. Spr. geeft te ken nen dat het resultaa! van de staatscommis sie spoedig zal blijk-ii. Ge Uandelsplitiek im-ende spr. heden ie moeten laten susten. 5 Voorlezing werd nog gedaan van twee in gediende moties, een motie-Reeuwijk tot vast stelling van minimumprijzen en een mo- tie-Barendrecht tot verleening van onmiddel- lijken financieelen steun aan den Nederland- schen landbouw. De voorzitter achtte de eerste motie (waar in tal van prijzen werden genoemd) onver standig en de tweede motie te vaag. De eerste motie werd niet ondersteund. De heer Braat beval de aanneming van de tweede motie aan, teneinde een positieve uiting ter kennis van regeering en kamer te brengen. Op voorstel van den voorzitter werd de tekst van de tweede motie aldus gelezen: „De vergadering enz. van oordeel dat on middellijke steun van de regeering aan den landbouw noodzakelijk is, besluit dit ter kennis te brengen van de regeering en van de Staten-Gencraal c.ï gaat over tot de orde van den dag". Deze motie werd daarop bij acclamatie aangenomen, waana te ruim vijf uur, de ver gadering werd gesloten. NA D'E RAMP '/AN LIKASAN. Vele lijken niet teruggevonden. De Telemojo-ramp is niet het gevolg ge weest van eenigerlei vulcanische werking, doch van de zeer zware regens der laatste dagen. Men heeft behalve de reeds te voor schijn gebrachte geen lijken meer gevonden. De overblijfselen der overige vermisten be vinden zich vermoedelijk nog onder de mod derlaag of zijn meegesleurd naar de sawah Bening, waarin de modderlawine zich heeft uitgestort. De schade toegebracht aan wo ningen van de desa Likasan is te schatten op vijf tot zes duizend gulden, ongeacht de ma- terieele schade aan meubilair, vee en sawahs. De dikte van den modderstroom is nog niet vastgesteld. De leiding van het ziekenhuis te Am- barawn heeft aangeboden geneeskundige hulp te verleenen, hetgeen echter niet noodig is gebleken, aangezien er behalve enkele per sonen, die schrammen hadden opgeloopen, geen gewonden waren. Voor-zoo-ver tot dusver kan worden over zien zijn er geen verdere rampen te verwach ten. De alles opslokkende modderstroom. De „Locomotief" meldt in verband met de ramp nog, dat de weg door den modder stroom genomen zich duidelijk afteekent als een grijze streep. Een groote boschpartij en een groene vlakte zijn plotseling verdwenen en ondergegaan in de alles opslokkende niets sparende modder. Groot en klein vee is bij honderden het slachtoffer geworden van den modderstroom. Het B.B. heeft onmiddellijk zorg gedra gen voor den aanvoer van rijst en ae oprich ting van barakken, opdat de gedeeltelijk ge- isoleerde, gedeeltelijk van alles beroofde be volking geen gebrek zal lijden. De verslagnheid onder de bevolking is zeer groot. De resident en de regent van Semarang, alsmede de hoofdingenieurs Gusdorf, Begeman en Wirix, bezochten het gebied rond Likasan, dat door de ramp werd getroffen. Zij constateerden, dat de locale si tuatie gevaar opleverde, in verband waar mede de dessa Kajoemas moest worden ont ruimd. De bewoners zullen te Banjoebiroe in kampementen worden ondergebrocht. De in genieurs zullen trachten van Getassan uit den oorsprong van den modderstroom te be reiken, teneinde den omvang van het gebeur de vast te stellen en maatregelen te beramen, in verband met. verder gevaar voor modder- bandjirs. Door den abnormalen regenval in het ge bergte is de toestand verergerd. Oo sommige plaatsen is het dal van de kali Likasan ge heel met water gevuld. BOOS WEER IN HET TABAKLAND. Uit Medan wordt gemeld: Orkaanachtige winden, gepaard met felle regens, hebben schade aangericht in het tabaksgebied. DE BESPELING VAN DEN AMSTER- DAMSCHEN STADSSCHOUWBURG. Het gemeenteblad van gisteravond bevat de voordracht over de bespeling van den Stadsschouwburg. Allereerst wordt herin nerd aan het verwerpen van de vorige voor dracht door den Raad en de onderhandelin gen die daarna gevoerd zijn met de verte genwoordigers van de Kon. Ver. Het Neder landsch Tooneel en van het Amsterdamsche Tooneel. Tusschen beide gezelschappen is een combinatie gevormd die thans dingt naar de positie van vasten bespeler van den Stadsschouwburg.. De voor den vasten be speler beschikbare speelkeeren en het ge meentelijke subsidie van 80.000 per seizoen plus 20.000 per seizoen voor eerste voor stellingen van bijzonder gehalte zullen gelij kelijk tusschen beide groepen verdeeld wor den. Behalve over den Stadsschouwburg zal de combinatie kunnen beschikken over den Hollandschen Schouwburg en het Rika Hop pertheater. Voor haar exploitatie in deze gebouwen heeft zij een subsidie van 65.000 gevraagd. Ook dit subsidie zal gelijkelijk tusschen bei de groepen worden verdeeld, evenals de in deze schouwburgen bestaande speelgelegen- heid. Beide partijen komen in dezelfde om standigheden en dit zal voor elk der groepen, voor zooveel noodig, een prikkel vormen het beste te geven, wat zij vermogen. Voorts wor den door de benoeming van de Combinatie Amsterdamsche Tooneel-, Kon. Vereen. Het Nederlandsch Tooneel tot vaste bespeelster van den Stadsschouwburg alle, bepalingen van de voorwaarden voor de bespeling van den Stadsschouwburg op beide groepen van toepassing, voor zoover zij den Stadsschouw burg bespelen. Dit beteekent o.m. dat alle tooneelspeelsters en tooneelspelers aan een van deze gezelschappen verbonden, een con tract voor 12 maanden zullen hebben,' het geen wij als een grooten vooruitgang be schouwen. Alleen tegen het door belanghebbenden gevraagde subsidie t. w. 100.000 voor de bespeling van den Stadsschouwburg plus 65.000 voor de bespeling van de andere gebouwen, hebben B. en W. eenig bezwaar. Met een bedrag van in totaal ten hoogste 155.000 per seizoen, moet i. 1. worden vol staan, omdat wanneer een van beide gezel schappen den Stadsschouwburg had gekre gen aan andere subsidies 55.000 zou zijn genoten. Tegenover de verhooging van het subsidie meenen B. W. den eisch te moeten stellen, dat de subsidies ook zooveel mogelijk worden dienstbaar gemaakt aan de kunstzinnige ont wikkeling van alle groepen der bevolking De combinatie Amsterdamsch Tooneel—Kon Vereen. „Het Nederlandsch Tooneel" heeft zich bereid verklaard per seizoen ruim 50 volksvoorstellingen per seizoen te geven. Om deze verhooging van het aantal volks voorstellingen van den vasten bespeler mo gelijk te maken, vraagt de combinatie de be schikking op de gebruikelijke voorwaarden over twintig Woensdagen per seizoen. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B. W. geen bezwaar. Voor opera's, buitenland- sche voorstellingen e. d. blijven zoodoende immers nog 18 Woensdagen in het speelsei zoen over. Tenslotte doen B. W. aan den Raad in dezen geest een voorstel om de 'combinatie Nederlandsch Tooneel-Amsterdamsch Too neel aan te wijzen als vaste bespeler van den Stadsschouwburg. Gedeeltelijk gecorrigeerd. TWEEDE KAMER. (Vergadering van heden Donderdag) Aan de orde was de wijziging der onge vallenwet 1921 en land- en tuinbouw-onge- vallenwet 1922 tot verhooging van de tijde lijke ongeval lenuitkeering van 70 tot 80 pCt De heeren Van Voorst,VanRappard en Braat achtten den nieuwen last op den landbouw ongewenscht in deze moeilijke tij den. De laatste twee zouden tegen stemmen. De heer Schaper achtte de ontwerpen, die gelijkheid van de landarbeiders met de andere arbeiders beoogen, billijk. De heer E b e ls achtte het voorstel prin cipieel juist en zou vóór stemmen, doch drong er op aan, dat in deze tijdsomstandig heden de lasten ervan voor rekening van het rijk worden genomen. De heer Hiemstra betoogde, dat de ontwerpen niet betaald moeten worden door de arbeiders. De heer Bakker beval de ontwerpen aan en gaf in overweging de vorming van een suppletiefonds ter betaling van de socia le lasten op den landbouw. De heer Loerakker achtte het land- bouwersbezwaar tegen verhooging van de lasten met 20 cent per 100 per jaar on gegrond. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Hedenmorgen is een 21-jarig meisje, mej. Van Straten uit Zutfen, werkzaam aan de cartonnagefabriek aan de Asschelschestr. te Apeldoorn, even voorbij Klarenbeek uit den trein gevallen. Na daarin weer te zijn opge nomen, werd zij, in Apeldoorn aangekomen, naar het ziekenhuis vervoerd. Een arts had hersenschudding geconstateerd. RECHTERLIJKE BENOEMINGEN. Benoemd tot rechter in de rechtbank te Alkmaar mr. H. M. Fruin, thans griffier bij het kantongerecht te Hoorn. Benoemd tot kantonrechter-plaatsvervan- ger in het kanton Alkmaar mr. P. Lange- veld, advocaat en procureur te Alkmaar. DE VROUWELIJKE KAMER LEDEN GEHULDIGD. Bij den aanvang van de vergadering van heden hebben alle vrouwelijke Kamerleden van een onbekende een groote bos bloeiende brem ontvangen, waaraan een kaartje was gehecht met het opschrift: „Ter eere van art. 61" (van de gewijzigde gemeentewet, behel zende de benoembaarheid der vrouw tot burgemeester). DE BINNENLANDSCHE ONTWAPENING IN OOSTENRIJK. WEENEN, 22 Mei. Het hoofdbestuur der Oostenrijksche Heimwehrbonden heeft bij den bondskanselier dr. Schober, een memorandum ingediend over de binnenlandsche ontwapening in Oostenrijk, waarin wordt voorgesteld, dat de Heimwehren in samenwerking met de staats organen de ontwapening zullen tot stand bren gen van de „staatsvijandige en het volk ver scheurende" partij-organisaties. Gedurende de periode, dat deze ontwape ningsmaatregelen zouden worden uitgevoerd, zou een door de Heimwehren aan te wijzen persoon aan het hoofd van het ministerie van binnenlandsche zaken moeten staan. Deze minister van binnenlandsche zaken zou aan het hoofd van de ontwapeningsactie moe ten staan. Het memorandum besluit met de verklaring, dat de Heimwehren in geen geval zullen medewerken tot eenige maatregel van wetgevenden aard, zoolang niet de ontwapening der staatsvijandige elementen een feit is. DE STERFGEVALLEN ONDER ZUIGELINGEN TE LUBECK. Hedenmiddag werd door den gezond heidsdienst te Lubeck een nadere opgave van de zuigelingensterfgevallen bekend ge maakt. Volgens deze opgave zijn 22 zuige lingen gestorven, van wie drie echter nief tengevolge van de behandeling. 56 kinderen zijn nog ziek, van wie vier ernstig. Dertien zuigelingen znij weer hersteld. EEN AUTO VERPLETTERD DOOR EEN- VLIEGTUIG. Vier dooden. Een ongewoon ongeval heeft voorgedaan op het vliegveld van Quintera in Chili. Een auto bevond zich op het vliegterrein, toen een militair vliegtuig daar daalde. Waar schijnlijk dacht de piloot,dat de auto, wan neer de chaufefur de landingsmanoeuvre zou waarnemen, wel van het veld verwij derd zou worden, terwijl de bestuurder van den auto waarschijnlijk aannam, dat er op het veld ruimte genoeg was en het vlieg tuig wel niet zou dalen juist op de plaats waar zich de auto bevon den. Het gevolg was, dat de dalende machine met volle vaart op den auto afstoof en dezen geheel verpletterde. De vier personen, die in den auto zaten werden opslag gedood, terwijl de beman ning van het vliegtuig ongedeerd bleef. ALKMAARSCHE EXPORTVElLINO. ALKMAAR, 21 Mei 1930. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aardbeien per doos 18—37 cent; Andijvie per 100 stuks 3.20; Asperges per 100 bos 21—48; Bloemkool le s. per 100 stuks 20f 31; Bloemkool 2e s. per 100 stuk» 14f 18; Kropsla per 100 stuks 1.60—3.10; Kom kommers per 100 stuks 9—18; Prei per 100 bos j 2.505; Postelein per bakje 0.65—# 0.85; Peulen per 100 pond 35— 44; Rabarber per 100 bos 15; Raap stelen per 100 bos 0.90—1.50; Radijs per 100 bos 2.40—4.90; Roode Kool per 100 K.G. 2.805 30; Spinazie per bak 0.41 1.41Dubbele Spercieboonen per 100 pond 65; Tomaten pei 100 pond A f 25; B 21C 18; Uien per 100 pond 0.90- 1.50; Wortelen per 100 oos 7—16. HOORN, 22 Mei 1930. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 19 stapels kleine fabriekskaas 39.50; 7 stapels kleine boerenkaas 40; 6 stapels fabrieks-commissiekaas 42.50; 6 stapels boeren-commissiekaas 44.50, totaal 38 stapels, wegende te zamen 51213 K G. Handel vlug. SCHAGEN, 22 Mei 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 139574 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: Kipeieren: bruin 4.80— 5.20; wit 4.40-/ 4.80; wit (klein) 3.60—4.40; 10885 stuks Eenaeieren ƒ4.50ƒ4.60; 31 kalkoeneieren ƒ7.30— 7.60. SCHAGEN, 22 Mei 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 3 Paarden 150—300; 18 Geldekoeien (mag.) 160—320: 43 Gelde- koeien (mag.) 160—320; 43 Geldekoeien (vette) 250460; 19 Kalfkoeien 240- ƒ400; 8 Pinken 160—180; 136 Nuchtere kalveren 16—30; 237 Overhouders 34 42; 1040 Lammeren 18—25; 5 Bok ken en Geiten 6—12; 23 Varkens (mag.) 38—ƒ48; 64 Varkens (vette) per K.G. 60 —66 cent; 218 Biggen 22-32; 15 Ko nijnen 0.50—276 Kippen 0.50— 1.50; Hanen 0.10—0.75; 37 K.G. Boter 1.50—1.60 per K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Mei '30. Langendijker Groentenveiling. Peen 1; Deensche Witte Kool 2—2.40; Tomaten: A 53.5053.70; B 48.9050; C 4749; CC 20.10-/ 22.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1250 K.G. Peen; 10200 K.G. Deensche Witte Kool; 1452 K.G. Tomaten. WARMENHUIZEN, 21 Mei 1930. Witte Kool le s. 0.30—1.60; Uien 1.20; Bra- vo's 0 502.50 weve O*00* 2.7^ KG. K.G. Witte Aanvoer: 14400 K.G. Witte Kooi- K.G. Uien; 750 K.G. Aardappelen Uien 0.60-/ 1Drielingen 0.20-' 0.90-/ 1 20; Peen 0.10--/ o.50- Kool 3.60ƒ7.50; Gele Kooi 4.40; Deensche Witte Kool J 0 60— alles per 100 K.G. Aanvoer: 7200 K.G. Uien; Peen; 12000 K.G. Roode Kool; 4000 Gele Koolu; 117400 K G. DtUih, Kool. STOOMVAARTLIJNEN; Stoomvaart Mij. Nederland, Koningin der ederlanden, thuisreis, 19 Mei v Johan^ w Oldenbarnevelt, uitreis, 21 Mei te Poelau Roebiah, uitrei», 20 Mei te Port Saw Chr. Huycens, uitreis, 20 Mei v. Belawan Johan de Witt, uitreis, 21 Mei te Southamp- Poelau Laut, thuisreis, 20 Mei v. Colomiv. Radja, Java n. Djeddah, 20 Mei v. Tjilatia» HollandAmerika-lijn. J ]3P' Dinteldijk, 19 Mei v. Rott. te Vancouver Leerdam, 21 Mei v. Rott, n. N.-Orleans Burgerdijk. 20 Mei v. Rott. te Boston Eemdijk, Antw. n.d. Pacifick., 20 Mei v Swansea. Kinderdijk, 19 Mei v. Portland (O.) te Van/» Rotterdamscbe Lloyd. Insulinde, 21 Mei v. Batavia n. Rott. Medan, Batavia n. Djeddah, 20 Mei v Pa. dang. Slamat, uitreis, 20 Mei v. Gibraltar. Kon, Paketvaart-Mij. Tosari, Rott.-Batavia, 21 Mei v. Suez. N.-Holland, 19 Mei v. Singapore n. Melbour- ne. Tidore, Rott. n. Batavia 20 Mei v. Aden. i Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, t Achilles, 21 Mei v. Rott. n. A'dam. Agamemnon, 19 Mei v. Alexandrië te Makri. Amazone, 20 Mei v. A'dam te Hamburg. Crijnssen, 21 Mei v. A'dam te Hamburg. Doros, 21 Mei v. A'dam n. Rotterdam. Euterpe, 21 Mei v. A'dam n. Kopenhagen. Haarlem, uitreis, 19. Mei v. Tocopilla. Perseus, 21 Mei v. Rolt n. A'dam. Vesta, 19 Mei v. New-) ork n. W.-Indië. Agamemnon, 19 Mei v. Alexandrië te Makri. Brion, 20 Mei te en v. Passages n. Bilbao. Ilos, 20 Mei v. Fiume n. Bari. Merope, 18 Mei v. S. Domingo n. P. Cortez. Orestes, 20 Mei v. Konstantinopel n. Malta. Perseus, 21 Mei v. A'dam te Rott. «kMdlooz» telefoon), Koers van beden te STAATSLEENINGEN, 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH, H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. AJg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon, Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Inlerc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails j Union Pacific Wabashj j •Ëxdividend. fExclaim, Vorige koers pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 1027» - 1685/8 1801/, 153 530 299V. 169 531 295 1071/, 111»/, 135 l/s 51 86 2961/, 412 108 111 136 296 410 118-9 407-10 IO81/, 1363/4 294Vt 405Vs-7 108J-1Q 136 294 408 71 Vs 124'As 953/4 34'3/J® 16918 300 34-| 34-| 71 168 347/8 4821/4 343 130 110.50 481/s 483 482-3 482 1985/. 146 87V, 199 145 199-201 201 i/s-3 199-202 3843/. 403 t/s 163 4Ö33/4 403|-4J 160 404-/4 404 141 93 148 103V. 6 139 l/s 92 139i-!/. "S'VIS 13Q3/4 1393/. 33 31 Vs 178 697, 62 31 177-8 80 l/s 364 398 354 81 367 390 350i/a 366 7 387-90 3501/s 385-7 347-8 803/4 360 ■!80-2 344-6 48'/4 21'Vis "37. 224 52 21 225 48V, 51 1 51 PROLONGATIE vorige koers WISSELKOERSEN 2 pCt. heden 2'/t pCt. AMSTERDAM. Londen jn»d tMM Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen oïkl""° New-York ,T Italië Vorige Koers cp koers heden u«r 12.0815/,, 12.08 3 59.35 59.35-/, 9.751/4 9.141/4 34.72 34.71 i/s 48.12 48.13 35.10 35.10 66.57V, 66.57'/, 66.72-/, 66.72'/, 66.55 66.55 2.483/4 2.48"/,, 13.04

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10