Kunsten en Wetenschappen. De Firma DE LANGE DE MORAAZ Rafeafisch Weerbericht SPAARLOKETTEN, AGGMDA Binnenland Kerk en school te ALKMAAR verhuurt in haar ondergrondsche kluisinrichtlng waarvan de huur bedraagt vier gulden per jaar. Stadsnieuws Donderdag 22 Mei. 3 uur, gebouw Vrijz. aan de Heul, vergade ring Prot. Vrouwenvereniging. 7.30 uur, Cinema Americain: De regi mentsdochter (voor eiken leeftijd) 7.30 uur, Victoria Theater: Heel Holly wood op stelten. (Toegang voor eiken leef tijd). Vrijdag 23 Mei. 2.30 uur, De Unie, lezing van mej. Knap pert over „De School van maatschappelijk werk te Amsterdam", voor de afd. Alkmaar van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, café Central, Maranatha-samen- komst, spreker de heer J. Groen, van St. Pancras. Zaterdag 24 Mei. 7 uur, Groote Kerk te Hoorn, kerkconcert ter gelegenheid van de onthulling van het Messchaert-monument. Zondag 25 Mei. 3 tot 5 uur, Muziektuin, Concert Stedelijk muziekkorps. Maandag 26 Mei. 8 uur, Logegebouw, Nieuwesloot, psycho metrische seance door mevr. Akkringa. Dinsdag 27 Mei. 8 uur, Logegebouw, Nieuwesloot, psycho metrische seance door mevr. Akkringa. DRIE DUITSCHE ARBEIDERS i VERDRONKEN. Te Winzenburg zijn drie arbeiders, die met een roeiboot steenen vervoerden, verdronken, waarbij de boot door den stroom gegrepen werd tengevolge waarvan hij omsloeg. DE ONTPLOFFING IN EEN KOLENMIJN IN Z.-AFRIKA. Zes lijken geborgen. Na de explosie in de Burnside-kolenmijn Van de Dundee-koolcompany te Pietermaris- burg is men onmiddellijk met het reddings werk begonnen. Men slaagde er in een Europeeschen mijnwerker en 34 inboorlin gen te redden. Zes lijken van inboorlingen werden geborgen. Een zevende inboorling werd zwaar gewond uit de mijn gehaald en overleed korten tijd later. OOK IN HONGARIJE SLACHTOFFER VAN HET CALMETTE-PROCEDE. Ook in Hongarije zijn tengevolge van toe passing van het Calmette-procédé sterftege- vallen voorgekomen. Volgens een bericht der Berlijnsche bladen uit Boedapest is het procédé in een kinder ziekenhuis in Nieuw-Pest voor eenigen tijd bij wijze van proef toegepast. Daar echter 6 sterftegevallen plaats vonden onder de inge ente kinderen heeft men het bij deze proef ge- 'aten. DE PEST TE GAROET. Ernstige epidemie. De „Java Bode" verneemt, dat, hoewel men meende de pest te Garoet gelocaliseerd te hebben, thans blijkt, dat zich zeven nieuwe gevallen hebben voorgedaan, n.1. vier in het ziekenhuis, twee in de barakken en één in een particulier huis. Er zijn thans vijftig perso nen, die met de lijders in contact zijn ge weest, in de barakken ondergebracht, terwijl er in het ziekenhuis nog zestig verblijven Tot en met 17 Mei j.1. waren er reeds acht tien slachtoffers. TER DOOD VEROORDEELD. Roger Veron, een opgeschoten Fransche jongen, die verleden jaar zijn grootmoeder van vaderszijde vermoordde, was tot veer tien jaar dwangarbeid veroordeeld. De dood straf was hem op het laatste oogenblik be spaard gebleven, daar zijn moeder ter te rechtzitting had verklaard dat hij waar schijnlijk niet het kind was van haar man. Hierdoor kon hem geen moord op een bloed verwant ten laste worden gelegd. In de gevangenis echter ging Veron er te genover een kameraad prat op dat hij in 1926 nog een andere oude vrouw had ver moord. Voor deze misdaad moest hij op nieuw terechtstaan. Hij bekende zonder aar zelen, met het gevolg dat hij ditmaal ter dood werd veroordeeld. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Naar de Zuigelingeninrichting. 'Hedenmorgen werd door de Koninklijke /amilie een bezoek gebracht aan de creche, vereeniging Zuigelingen inrichting en Kinder huis aan de Plantage Middenlaan 31. Deze inrichting stelt zich ten doel de zorg op zich te nemen voor kleine kinderen, wier moeder overdag niet thuis is. Deze vereeniging bestaat thans 24 jaar. Er worden gemiddeld per dag 100 kinderen ver zorgd. Om 11 uur werd voor dit bezoek uitgereden. Aan de „Oreche" werd- H. M. ontvangen door het bestuur van de instelling, bestaande uit de heeren S. Simons, voorzitter, mevrouw S. Mendes da Costa, mr. J. Speyer en mejuf frouw H. Pimentel, directrice. Bloemen werden aangeboden door twee der aan wezige kinderen, een jongen en een meisje. .Vervolgens werd een wandeling door het gebouw gemaakt. In de verblijfplaats voor de kinderen werd juist de maaltijd gebruikt. Door de Koningin werd belangstellend ge vraagd naar de kinderen. Ook werd een be zoek gebracht aan de grootere kinderen op de bovenzaal. Hier werd een lied gezongen en werden enkele gymnastiek-oefeningen uit gevoerd1. Aan het einde van het bezoek werd de slaapzaal bezichtigd. Bij het afscheid be tuigde H.M. haar ingenomenheid met hetgeen zij had gezien. Naar de Ned. Handel-Maatschappij. Hedenmiddag om kwart over twee werd opnieuw uitgereden; thans naar het gebouw van de Nederlandsche Handel Maatschappij in de Vijzelstraat. Echter eerst werd nog een rit door de stad gemaakt. Aan den ingang van het gebouw der Handel-Maatschappij werd de koninklijke familie ontvangen door den president dr. C. IJ. K. van Aalst en den secretaris mr. F. H. 'Abbing. In de voor het publiek bestemde hal wer den daarna voorgesteld de andere leden der directie. Door Dr. van Aalst werd een wel komstwoord tot de koningin gericht Hierna begon de wandeling door het gebouw. Op de hoofdtrap werd het mooie glas in lood in oogenschouw genomen, om daarna in de directiekamer een oogenblik te rusten. Hier werd de thee aangeboden. Ook werd hier aan de Koninklijke Familie gevraagd in het boek te teekenen, dat bestemd is voor hooge gasten. Langs de secretarie en over de schrijf- machineafdeeling, waar de meisjes rustig bleven tikken, werd nog vertoefd in de oude directiekamer. Hier weiden bloemen aange boden. Nadat nog in de dagelijksche directiekamer de Indische etsen waren bezichtigd1, die in dertijd waren geschonken aan de instelling door de koningin, was het bezoek, dat ander half uur had geduurd, ten einde. Met een korten omweg werd weer naar de Dam teruggekeerd. Op dezen terugweg werd op de Heerengacrht op de Vijzelstraat door „De Jonge Geuzengroep" bloemen aangeboden en een lied gezongen. Diner ten Hove. De koningin en prins Hendrik hebben gis teravond een diner aangeboden aan den com missaris der koningin, Ged. Staten en den griffier der Staten van Noord-Holland, zoo mede aan burgemeester en wethouders, de leden van den raad en den secretaris der ge meente Amsterdam. Verleden week heeft de firma aan de ar beiders een loonsverlaging voorgelegd van 20 tot 25 pCt. Naar verluidt zou de finna op dit besluit later zijn teruggekomen en van plan zijn een loonsverlaging van 10 pCt. voor te stel len. Officieel is hiervan den arbeiders evenwel niets bekend. De r.k. metaalbewerkersbond heeft geant woord, geen enkel loonsverlaging te aan vaarden. Maandag a.s. houden de arbeiders een vergadering, waarin de beslissing zal val len. Vermoedelijk wordt tot staking beslo ten. Anders zal de firma de arbeiders op 1 Juni uitsluiten. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Bij den onbewaakten overweg aan den Haarweg onder Gorinchem is een inwoner van Gorcum, M. T., door een trein gegre pen en gedood. M. L. Q. VAN LEDDEN HULSEBOSCH f Hedennacht is te Haarlem overleden de heer M. L. Q. van Ledden Hulsebosch in den ouderdom van 81 jaar. De heer Van Ledden Hulschebosch werd geboren 9 Februari 1849 te Norg in Drente. In 1867 deed hij examen als leerling-apotheker, in 1872 verwierf hij het apothekers-diploma. Per 1 Januari 1876 vestig de hij zich in de apotheek van H. Claus en Zoon aan den Nieuwendijk 17 te A'dam, waar aan hij in Jan. 1883 'n onderzoekingsburaeu ver bond, dat thans als laboratorium-van Ledden Hulsebosch, sedert 1902 onder leiding van zijn zoon, de werkzaamheden voortzet. Hij was ridder en later officier in de orde van Oranje Nassau. Reeds sedert 1885 was hij her haaldelijk belast met justitieele onderzoekingen, welke na zijn vertrek naar Den Haag in 1902, waar hij benoemd was tot Inspecteur voor de Volksgezondheid, door zijn zoon werden en thans nog worden voortgezet. De begrafenis zal Maandag 26 Mei, des middags te half één plaats vinden op de begraafplaats Rustoord te Diemerbrug. MR. D. FOCK. Gouden jubilé als rechtsgeleerde. Gister vierde mr. D. Fock, oud-gouver neur-generaal van Ned.-Indië, den dag, dat hij vóór vijftig jaar promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond, waarvan de heet" Fock na mr. Dresselhuys' overlijden voorzitter werd, zond den jubila ris een bloemenhulde, evenals de liberale fractie der Eerste en der Tweede Kamer. HET LANDGOED „STOUTENBURG" BEHOUDEN. Gistermorgen heeft te Hoevelaken ten over staan van notaris Knapper uit Amersfoort de toeslagveiling plaats gehad van het land goed „Stoutenburg". De opbrengst was 210.320, terwijl bovendien de perceelen boomen 31.211 opbrachten. Het geheele landgoed is in handen van één persoon gekomen, zoodat voor verkave ling, waarvoor gevreesd werd, geen kans meer bestaat. DE WINKELSLUITINGSWET. De Bond van Grossiers in Kramerijen, huishoudelijke artikelen, speelgoederen, bor- KORTE BERICHTEN. Het 12-jarig zoontje van den heer Wij- ma te Heerenveen krabde een puistje in het gezicht open. Gisteren is 't aan bloedvergif tiging overleden. De staking bij de Quenast-tegelfabriek aan den Klaprozenweg te Amsterdam, welke zestig man omvatte en dit de vorige week uitbrak is geëindigd. Een nieuwe regeling der arbeidsvoorwaarden zal binnenkort tot stand worden gebracht. Te Oosterbeek is overleden, 67 jaar oud, de heer J. H. van der Tuuk, vroeger notaris te Hoogeveen. De heer R. Bakker, candidaat te En schedé, heeft het beroep naar de geref. kerk te St. Pancras aangenomen en bedankt voor Dwingelo, Genemuiden en Zwartebroek. De Centrale Conferentie van Ouderlin gen van de geref. kerken in Nederland is gister te Amsterdam gehouden in het ge bouw van de A.M.J.V., onder presidium van den heer J. H. van Linschoten uit Amster dam. GESLAAGD. Gisteren is aan de Universiteit te Amster dam geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en naturkunde mej. J. K. Louwaars al hier. DE NED. WAGNERVEREENIGING TE PARIJS. Na haar successen te Parijs en te Lon den heeft de Nederlandsche Wagner-vereeni- ging met de door haar gearrangeerde Ope ravoorstellingen haar succes bekroond ge zien met de gisteravond op speciaal verzoek van de Engelsche koninklijke familie plaats gehad hebbende opvoering van de opera Der Fledermaus van Johann Strauss onder lei ding van den dirigent Bruno Walter, in Covent Garden Theatre te Londen. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Gerrit Fernée en Barbara Schouten. Hen-, drik de Vries en Maria Bergers. Pieter Ter- maat en Clara Geers. GEBOREN: Marie d. v. Theodorus Boekei en Cathari- na Zeeman. Adriana Josepha d. v. Louis Winkelaar en Aukje Rusch. Johannes Pau- lus Antonius z. v. Paulus Haakman en Alida Tolle. OVERLEDEN: Neeltje Halff 47 jaar. stelwerken, garen en band, glas- en aarde werk en schrijfbehoeften heeft een request verzonden aan de Eerste Kamer betreffende de winkelsluitingswet. In dit protest doet de Bond uitkomen, dat de grossiers mede de dupe zullen worden van die wet, immers hunne afnemers die door de wet zullen wor den gedupeerd, zullen het zoo moeilijk be staan der grossiers nog bezwaren. VERKEERSONGEVALLEN. Voetganger overreden en gedood. Gistermiddag is op den Bosschenweg onder de gemeente Enschot (N.-B.) de 41- jarige Bouwens uit Oisterwijk, toen hij achte: een stilstaanden auto den weg wilde over steken, door een vrachtauto van de firma van E. uit Tilburg overreden. De man kreeg een der wielen over het hoofd en overleed eenige oogenblikken na het ongeval. De marechaussee stelt een onderzoek in. NED. BOND VAN VEEHANDELAREN. Naar wij vernemen, wordt de jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederland- schen bond van Veehandelaren 13 Augustus a.s. in den schouwburg te Maastricht gehou den. BRANDSTICHTING? Naar het huis van bewaring te Middel burg is overgebracht de arbeider P. v. M. uit Breskens, die er van verdacht wordt, Zondagavond brand te hebben gesticht in zijn woning, die geheel in vlammen is op gegaan. DREIGENDE STAKING. Bij A. van Thiel, draadnagelfabriek te Helmond dreigt in de volgende week een staking uit te breken, welke ongeveer 200 arbeiders zal omvatten. De firma heeft in verband met het nog niet tot stand gekomen draadkartel de collectieve arbeidsovereen komst, behalve voor haar afdeeling moer- bouten, nog niet onderteekend. y OPRICHTING VAN EEN AFDEELING ALKMAAR VAN HET RELIGIEUS SOCIALISTISCH VERBOND. Men schrijft ons Gisteravond trad in de tuinzaal der „Har monie" op Ds. D. Bakker, voorzitter van bo vengenoemd verbond in Nederland, met het onderwerp: Wat wil het Religieus Socialis tisch Verbond? De bijeenkomst die belegd was met het doel te komen tot de oprichting eener plaatselijke afdeeling, werd geopend door den voorzitter van het voorloopig comi té, den heer J. Westerhof, die er op wees dat velen der aanwezigen die in het algemeen wel voor het Religieus Socialisme voelden thans als lid zouden willen toetreden, omdat het Verbond op de onlangs gehouden jaar vergadering het besluit had genomen zich te oriënteeren naar de moderne arbeidersbewe ging, hetgeen hem zeer verheugde. De heer Bakker begon met een historische herinnering. Toen 40 jaar geleden een predi kant met name Ds. Tenthof te Hoorn, voor een Nutsafdeeling een rede uitsprak over het socialisme en hij het durfde wagen hiervan de groote zedelijke beteekenis te schetsen, kwam de vergadering in groote be roering. Ook de voorzitter van het Nut was hierover zeer verbolgen: Volgens hem waren godsdienst en socialisme niet te verbinden; hij oordeelde het socialisme een gevaar voor het volk. Had men dus in burgerlijke kringen eigen aardige opvattingen met betrekking tot het socialisme, hetzelfde was het geval in soci alistische kringen over den godsdienst. Spre ker haalde hierbij uitspraken aan,- o.a. van Bebel, Engels en Marx. welke uitspraken verband houden op den eigenaardigen kijk van het historisch materialisme. Het geestelijke leven kwam in de tweede plaats, het maat schappelijke was primair. Men moet dit ech ter bezien in het licht van den tijd waarin zij leefden. Het is te begrijpen dat in een tijd van groot-industrie en kapitalisme, terwijl de nood der arbeiders schrikbarend was, de tijdgeest materialistisch was. In het recht- sche kamp zegt men dat socialisme en onge loof samen gaan. Tegen deze opvatting wil spreker de werkelijkheid plaatsen. In Duitsch- land bestaat sinds eenige jaren de Bond van Katholieke Soc., waarvan de leider een alge meen geacht en gewaardeerd pastoor is; in Engeland zien we Mac Donald en Vele ande ren als levende bewijzen dat godsdienst en socialisme samen gaan. Doch waarom zoo ver van huis te gaanin ons land kunnen we wijzen op het werk van „de Blijde Wereld" geleid door verschillende sociaal-democrati sche predikanten, van het Religieus Socialis tisch Verbond en van de Arbeidersgemeen schap der Woodbrookers. Reeds werden hier te lande twee religieus- socialistische congressen gehouden (in 1927 en 1929). Het aantal socialistische predikan ten in de Hervormde kerk bedraagt reeds 45; in Leiden zijn van de 100 theologische stu denten 20 sociaal-democraat. Feiten te over dus om te laten zien, dat religie een socialis me samen kunnen gaan in geestelijke men- schen. We leven op de kentering der tijden, leven tusschen twee werelden. Op het gebied van bet cultureele zien we een wisseling van getij. In den breede werd dit door den spre ker toegelicht. Er is kentering op elk gebied. De tijd wordt doorbroken door de eeuwig heid, oude vormen en gedachten sterven. Voor den socialistischen strijd is de religie zeer te wenschen, omdat socialisme en religie in de diepte van denzelfden geest wortelen. Spr. beval het boek „de Phsychologie van :t Socialisme" van Herm. de Mann aan, waarin deze zegt, dat wanneer de klassenstrijd slechts economische belangenstrijd zou zijn, dit zou leiden tot de verburgerlijking van het socialisme. Een goed klassenstrijder is nog niet een mensch die leeft uit een socialistische gezindheid, wijl hierbij ook ethische en reli gieuze krachten in het spel zijn. Het Religieus Socialistisch Verbond ver keert in den aanvang zijner ontwikkeling. Het wil geen speciaal tehuis zijn voor refi- gieus-dakloozen, noch voor politiek-onbehuis- den; wil evenmin een kerk noch een politieke partij zijn. Het gaat er om zich als religieus socialist te ontwikkelen en als zoodanig naar buiten te arbeiden, dus het werken in de ker ken, daarnaast in de partij en vakbeweging Het R. S. V. is een werkgroep van hen die a a n en v o o r het religieus-socialisme wil len werken. Als lid aanvaardt men dus tevens een taak. Het Verbond oriënteert zich naar de moderne arbeidersbeweging, spreekt hiervoor zijn voorkeur uit en men ki-st bij toetreding voor de methoden der moderne ar beidersbeweging. Het organiseeren van bij eenkomsten is niet het belangrijkste, belang rijker dan dit is het samenkomen in kleine groepen. Een massa-organisatie is niet noo- dig, doch we moeten hebben een kern van religeus-socialisten; het werk der bezinning moet meer op den voorgrond komen. De spr. weidde nog nader hierover uit en wekte de aanwezigen op als lid toe te treden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakte een der aanwezigen gebruik. Hij werd uitvoerig door den spreker beant woord. Door den voorzitter werd den heer Bakker dank gebracht voor zijn prachtige rede. Hij sprak den wensch uit, dat de heer Bakker bereid zal zijn nog vele malen voor het Ver bond in Alkmaar te spreken. Hij bedankte eveneens de dames Butter en van Dalen, die direct bereid waren geweest den avond met piano- en vioolspel op te luisteren, hetgeen zij op voortreffelijke wijze deden. Ook was de voorzitter de firma P. Th. IJpma alhier erkentelijk voor het ter be schikking stellen van een piano. Een groot dee' der aanwezigen gaf zich vervolgens op als lid der afdeeling. Bij acclamatie werd de heer Westerhof als voorzitter gekozen, terwijl mevr. Dekker Osinga en de heeren P. W. Gerritsen, J. v. Enschut en J. Koopal eveneens deel van het bestuur zullen uitmaken. Laatstgenoemden zullen de bestuursfuncties onderling nog na der verdeelen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.25 uur licht op. VERBOUWING ZAAK. De heer Davelaar, banketbakker Houttil achter de Waag, heropent morgenavond zijn geheel verbouwde en gemoderniseerde zaak, waarin sinds onheuglijke jaren een koek- en banketbakkerij gevestigd is. De verbouwing, die een geheele vernieu wing van bet pand beteekende, was voor den aannemer de firma H. Vos Zoon geen ge makkelijke taak, aangezien deze tot stand moest worden gebracht, terwijl de zaak voortgang moest hebben. Niet alleen de verbouw, doch ook de voor bereiding vorderde de overwinning van talrijke moeilijkheden, aangezien de schoon heidscommissie er bovenal naar streeft om het aanzien van ons marktplein in over eenstemming met het Waaggebouw te houden. Volgens plannen van den voorzitter van de schoonheidscommissie Jan de Meyer te Amsterdam, die ook het plan van de naast gelegen vischzaak van den heer Doets ont wierp, werd tenslotte een oplossing ver kregen, die geslaagd mag worden genoemd aangezien ook de winkel thans aan de moder ne eischen voldoet. De gevel, opgetrokken uit marmer, teak hout en een roode handvormsteen, past zeker bij de omgeving. In het bovenlicht in de erker is zelfs het oud-Hollandsche ietwat paarse glas aangebracht. De aannemer, die het interieur van den winkel verzorgde, komt mede een woord van lof toe, evenals de heer Jb. Langendiik die het schilderwerk verzorgde. De heer Davelaar, die morgenavond voor een bijzondere etalage zal zorg dragen ver dient zeker veler belangstelling. VERANDERING ZAAK. De heer C. Leguit uit Amsterdam opent morgenmiddag aan de Nieuwesloot het ge moderniseerde café voorheen „Het Zijner Wapen", dat thans door hem „De Roemer" gedoopt is. Wij namen er heden een kijkje en consta teerden, dat het interieur een belangrijke ver andering ondergaan heeft, Vooral de verlich- naar waarnemingen, verricht in den nioL van 22 Mei. s€a Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. et Hoogste barometerstand 770.3 te Nordov an en Abisko. Laagste barometerstand 750.6 te Isafiord Verwachting, geldig tot den avond van 23 Mei: Zwakke tot matige, Noordelijke tot Ooste lijken wind; meest half bewolkt; waarschijn" lijk droog weer; iets warmer. J ting is iets bijzonders. Vrijdags, Zaterdags en Zondags wordt daar de gezelligheid door een strijkje verzorgd terwijl dit op de andere da gen door een ultrafoon zal geschieden. 1930. (NIET-OFFICIEEL) 453e STAATSLOTERIJ Trekking van Donderdag 22 Mei 5c Klasse, 4e Lllst Ilooge prllzen: 395 2464 3187 11441 f 1000. 1413 6406 8680 10949 10970 400. 1785 2978 3932 4143 4541 200. 4610 5450 7479 10136 10808 15989 16044 1752« 17613 18896 20779 100. Prllzen van 70.—. 408 430 777 819 97 171 1241 1335 2259 2313 2911 2972 3772 4160 5254 5348 6375 6403 7859 7877 7SS4 8923 8966 10125 10133 1025 10738 10799 1112 147C 2351 2995 4326 5608 6640 7947 9066 1750 2430 3300 4362 5727 6852 1803 2447 3308 4535 5889 6963 1950 2586 3491 4553 5927 7109 8182 93S3 10266 10361 10563 11170 11225 11596 7948 928S 8258 9491 12238 12482 12496 12608 12707 12774 13018 13138 13383 13465 13576 13752 13971 13977 140-3 14197 14246 14911 16018 15252 15475 15528 15681 15744 15792 16112 16193 16350 16419 16528 16546 16872 16924 16971 16973 17003 17359 17750 17794 17911 18159 1S238 18406 18580 18641 18865 19001 19049 19S75 20020 20111 202 IS 20290 20383 20402 946 2079 2663 3594 5054 6219 7615 8519 10081 10600 11677 12S35 13775 14993 15958 16698 17500 18410 19995 20688 1064 2097. 2890 3637 50741 6299 7648 8567 10106 10715 12227 12937 13949 15082 16018 16829 17637 18445 200181 20803 20822 20981 Nieten: 57 164 216 238 268 232 285 389 402 468 476 569 5S5 5S8 619 748 768 792 S03 SlO 529 876 888 919 925 939 1C09 1060 1129 1148 11S3 1191 1236 1262 1285 1384 1419 1552 1553 1561 1571 1599 1625 1642 1862 2376 2631 2805 2879 32.51 3801 4202 4506 4935 5317 5512 5700 6122 6433 6834 1699 1876 2449 2649 2967 3369 3S7I 4218 4529 4984 5356 5518 5702 6150 6595 6837 7061 7105 7291 7356 1635 1831 2350 2608 2730 2836 3236 3771 4194 4418 4813 5266 5503 5676 6089 6373 6833 7015 7231 8066 8067 80S6 8358 8401 8454 8590 8719 8765 8999 9004 9021 92699289 9333 9640 9677 9709 9911 9924 9964 10273 10294 10342 10627 10722 10765 11045 11126 11133 11403 11414 114.34 11671 11681 11725 11950 11985 11995 12325 12331 12560 12747 12768 12808 12982 13015 13030 13211 13215 13232 13490 13502 13525 13725 13729 13747 14C07 14034 14049 14311 14343 14415 14516 14560 14592 14945 14946 15012 15221 15287 15292 154S7 15563 15564 15854 15955 15963 16117 16130 16251 16484 16551 16584 16809 16856 16877 17166 17265 17271 17546 17611 17630 17912 18027 18047 18609 18612 18628 18975 19094 19106 19683 19702 19738 20065 20073 20154 20306 20364 20372 20570 20607 20637 20785 20801 20806 20968 20976 Verbetering m/z met 70. 17C0 1760 1781 1912 1947 2111 2495 2504 2529 2660 2661 2672 3004 3388 3948 4239 4590 5041 5373 5581 5808 6249 6617 6S85 7127 7473 8099 S45S 8797 9029 9355 9745 9971 10344 10806 11208 11452 11727 12065 12576 12S69 13050 13305 13578 13926 14124 14437 14671 15027 15312 15581 15965 16306 16637 16900 17296 17662 18074 1S687 19294 19775 20185 20475 20687 20826 3025 3486 4036 4245 4692 5095 5410 5585 5869 6275 6702 6913 7134 7800 8125 8472 8822 9084 9509 9789 10003 10417 10809 11264 11486 11778 12105 12611 12894 13113 13361 13635 1.3939 14170 14443 14678 15091 15329 15610 16007 16336 16651 16922 17310 17738 18155 18736 19348 19842 20220 20498 20705 20833 3178 3575 4094 4272 4700 5114 5414 5635 5903 6278 6706 6918 7140 7836 8287 8523 S826 9155 9524 9806 10025 10502 10847 11307 11531 11828 12111 12615 12927 13171 13382 13651 13944 14196 14487 14708 15126 15398 15513 16042 163S4 16661 16923 17368 17770 18297 18811 19428 19916 20237 20514 20742 20873 1812 2154 253S 2702 3180 3627 4095 4335 4704 5163 5474 5659 5907 6290 6713 6919 7194 7904 8296 8560 8829 9231 9536 9868 10120 10556 10923 11313 11546 11858 12262 12703 12943 13175 13473 13688 13963 14257 14510 14746 15163 15406 "15734 16050 16468 16707 17022 17511 17856 18426 18910 19520 19922 20281 20521 20747 20884 368; 608 861 1069 1287 1623 1820 2191 2593 2717 3233 3654 4107, 4336; 4749:' 5214 5492 5662 5931, 6350 6761 6972 j 7223 7937 S346I 85641 8967: 9241' 9635 9908 10152 10587 1X001 11318 11581 11887; 12269 12704' 12969 13205 13474 13689 13984 14282; 14511: 14919, 15191 154511 15749 16113 16476! 167761 17070; 17544: 17864; 18551 18968. 19625: 19935 20292 20564 20760 20952 5e klasse, 3e lijst; 17507 1S985 PROEFVLUCHT VAN DE R. 100- Voor een reis naar Canada. Voor het opkomen van de zon werd de R. 100 gistermorgen uit de hangar gehaald en anderhalf uur later veilig gemeerd aan den landingsmast te Cardington. Gisteravond is de R. 100 uitgevaren voor een proefvlucht, die naar alle waarschijn lijkheid twaalf tot veertien uur zal duren en waarop de nieuwe machines zullen worden beproefd, waarmede het luchtschip is uitge rust. Onder de passagiers bevindt zich de Britsche minister voor luchtvaart Montague. Wanneer deze proef slaagt, zal het lucht schip gereed zijn voor zijn vlucht naar Ca nada, waarvan de vertrekdatum afhankelijk is der weersomstandigheden Op 't oogenblik der weersomstandigheden. Op het oogenblik wordt de toestand boven den Oceaan niet als gunstig beoordeeld. DE TOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN". .a Contact met Braziliaanscne radiostations. Het luchtschip „Graf Zeppelin heeft se dert gistermorgen voortdurend contact me de draadlooze stations te Rio de Janeno, Pernambuco, Natal en Fernando Narunha. Watergebrek op den Zeppejj®* Berlijnsche bladen melden uit Pernambu co, dat dr. Eckener heeft laten weten, dat n j voornemens is te Pernambuco water in nemen voor hij verder vaart naar Rio J neiro. Tengevolge der intensieve hitte n.1. eenigszins gebrek aan water onts op den Zeppelin. Voor het innemen van ter heeft de Zeppelin minstens drie uur n Het 3-motorig Junker-vliefcb"* terug. Ae Het 3-motorige Junker-vliegtuig va" Q Deutsche Lufthansa, dat op den dfltf

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2