m 20 en 25 pCt. korting Radinerafiscti Weerbericht AGENltA DEZE bijzonder gerecht EEK uit onze Kalflapjes gevuld met Gehakt Doperwten Aardappelen f 1.10 Zaterdag de nieuwste GRAMOPHONE PIRATEN geleverd door de fa. YPMA. Vroom Dreesmann, Provinciaal nieuws Alkm. Sigaren- en Sigaretten-Centrale Laat 147 M.KATER burgerlijke stand. Stadsnieuws Vrijdag 23 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Submarine (dram., sens.), hoofdrollen jack Holt, Dorothy Revier en Ralph Graves. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T., vier films over het vliegen (interessante vliegtochten). Toe gang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria Theater, hoofdnummer IJosephita (rom.), hoofdrol Renee Adoree. Toegang boven 14 jaar. 8 uur, café Central, Maranatha-samen- komst, spreker de heer J. Groen, van St. Pancras. Zaterdag 24 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Submarine (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Broeder haat (sens.), hoofdrollen Jetta Goudal en IJoseph Schiltkraut. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Josephita (bo ven 14 jaar). 7 uur, Groote Kerk te Hoorn, kerkconcert ter gelegenheid van de onthulling van het Messchaert-monument. Zondag 25 Mei. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van Submarine (boven 18 jaar). In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van Broederhaat (boven 18 jaar). In Victoria Theater van 2 uur n.m. ai doorloopende vertooning van Josephita (bo ven 14 jaar). 3 tot 5 uur, Muziektuin, Concert Stedelij muziekkorps. Maandag 26 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Submarine (boven 18 jaar). 7 30 uur, A. B. T., hoofdnummer Sorrell en Zoon (dram.) Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Josephita (bo ven 14 jaar). - 8 uur, Logegebouw, Nieuwesloot, psycho metrische seance door mevr. Akkringa. Dinsdag 27 Mei. 7.30 uur. Cinema Americain: Submarine (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Sorrell en Zoon (bo ven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Josephita (bo ven 14 jaar). 8 uur, Logegebouw, Nieuwesloot, psycho metrische seance door mevr. Akkringa. Woensdag 28 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Submarine (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Sorrell en Zoon (bo ven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Josephita (bo ven 14 jaar). Donderdag 29 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Submarine (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.Sorrell en Zoon (bo ven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Josephita (bo ven 14 jaar). jfi ALKMAAR. WIJK AAN ZEE. Het zal dezen zomer een halve eeuw gele den zijn dat Wijk aan Zee een badplaats werd. Begonnen in 1880 met enkele badgas ten des zomers heeft deze plaats, bekend om zijn hoefijzervorm zich weten op te wer ken tot eene zoo niet voornaamste doch wel tot een flink en welvarend baddorp. SCHAGEN. Even ten Zuidwesten van Schagen ligt een historische termp „Avedorp", waarin voor enkele jaren een pakje met oude munten werd gevonden. De eigenaar van de terp, de heer G. Kant Sr., ontving dezer dagen een ver zoek jan eene commissie uit Delft om toe stemming, in de terp opgravingen te mogen doen. Dit verzoek werd voorwaardelijk toe gestaan. Op eene samenkomst zal de zaak nader worden besproken. Aan de 3-jarige vakteekensohool te Schagen werden diploma's uitgereikt aan F. W. Arnoldus, W. Band en P. Bakker te Schagen; H. Blom Pz., P. H. Blom Jz. en H. Tn. Blom te Breezand; P. Harder en W. Mantjewerf van Ewycksluis; H. J. Veul, A. Kruit en G. Bakker te Zijpe. De heer J. P. Roep te Schagen slaagde te 's-Gravenhage voor adjunct-commies bij de Posterijen, HEEMSKERK. Jaarvergadering Harddraverij- vereeniging enKooinginnedag. In de „Oranjeboom kwamen de leden van bovengenoemde vereeniging in jaarvergade ring bijeen. Met een woord van welkom opende de heer Bergfeld de bijeenkomst. Daarna werd uitge bracht het financieel verslag van de Hard draverij vereeniging dat een batig saldo aan wees groot 143.33 en dat der vereeniging „Koninginnedag" groot 94.33. Tot de mededeeiingen behoorde vaststelling data feesten. Deze zullen gehouden worden op 10 en 11 September en het bereids treffen van maat regelen voor het sluiten voor een ongevallen verzekering, voornamelijk voor hen die een werkzaam aandeel hebben in de draverijen. De voorz. achtte het een groote eer te kun nen mededeelen dat de heer de-Vreugde be reid werd gevonden de plaats van zijn voor ganger als eere voorzitter van beide vereeni- gingen in te nemen. Tijdens de bestuursverkiezingen werden de afgetr. leden de heeren C. Tijms en J. Bekker herkozen en zulks wel over groote meerder heid van stemmen. Tot verificeur werd benoemd de heer L Schipper bijgestaan door den heer jorma. Ingekomen was nog ter elfder ure een schrijven onderteekend door enkele leden om de volkspelen meer te concentreeren, betere terreinen daarvoor uit te kiezen, splitsing te maken voor de schooljeugd en schoolvrije jeugd en de vroegere optochten waarvoor de laatste jaren weinig animo meer voor be stond, te doen herleven enz. Een der onder teekenaars de heer Mok lichtte het adres toe. Daar dit te laat inkwam werds besloten het in eene volgende algemeene bijeenkomst te behandelen. Het jaarverslag was onderhevig aan teleurstelling maar ook aan vreugde. Te leurstelling door het heengaan van burge meester Wiegma en den heer Hannema, vreugde over het prettig verloop der feestivi- teiten en het fraaie herfstweer dat de feesten begunstigd heeft. Na rondvraag volgde met een woord van dank sluiting. LIMMEN. Gemeenteraad. Onder presidium van den heer J. J. Nieu- wenhuisen, burgem.-secret., kwam de raad in voltallige zitting bijeen. Van de directie der Ned. Spoorwegen was bericht ontvangen, dat van een halte bij de Runxputte niets kan komen. Daarna was aan de orde het belangrijke punt, waarvoor de vergadering was belegd, nml. een voorstel van B. en W. tot het aan gaan van egn geldleening van 30.000 voor bestrijding kosten aanleg van 2 ondergrond- sche kabels voor laagspanningsnet G.E.B. langs den Rijksstraatweg, ingevolge besluit van 5 Mei j.1. benevens de conversie der geld leening G.E.B. 1920, per resto groot 10.000 rente 6 pet. B. en W. stelden voor de geldleening in 40 jaar af te lossen, rente 5 pet. en de eerste af lossing te doen ingaan op 31 December 1930. Beide voorstellen werden z.h.st. aangeno men. Nog deelde de voorzitter mede, dat in 1928 de telefoonuren zijn uitgebreid, het geen belangrijke kosten veroorzaakte. De raad besloot 150 beschikbaar te stellen. Daar de opening van het telefoonkantoor thans korter is. zijn de meerdere kosten 130. B. en W. stelden voor om de helft te verhalen op de Ver. van Bloembollencultuur (die destijds die toezegging deed) en de an dere helft voor rekening van de gemeente te nemen. Aldus besloten. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat geen overeenstemming is bereikt om den weg te verbreeden. De voorzitter had den indruk, dat men tegenover de gemeente minder royaal is dan tegenover particulieren. Daarna sluiting. EGMONBBINNEN. Gemeenteraad. Woensdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Bos. De heer van der Molen was met kennisgeving afwezig. Ingekomen waren o.a.een verzoek van de Rijwielpadvereeniging „Noord Kennemerland" om een subsidie ad 3000 voor een aan te leggen rijwielpad HeilooEgmond. Dit pad zal loopen door den polder en uitkomen op de z.g. Mossellaan en ge maakt worden van basaltine tegels, de breedte van het pad zal zijn 1 M. 80. De totale kosten van dit pad bedragen 21000. Ook werd steun gevraagd aan de Provincie, Alkmaar, Egmond a. Zee e. Heiloo. Het plan was dit pad in orde te hebben vóór het komende seizoen. B. en W. stelden echter voor deze aanvraag te behandelen bij de begrooting 1931. De heer Straathof vroeg of deze ge meente wel voldoende van dien weg zou profiteeren. De voorzitter antwoordde dat eenigs- zins van elke goede verbinding wordt geprofiteerd, ofschoon spreker betwijfel de tot zulk een bedrag. Nu echter de weg .aar Alkmaar zoo slecht is zouden zeer velen van dien we- gebruik maken. De heer de Waard betwijfelde of de weg wel zoo noodig is, waarop de voor zitter antwoordde, dat zeer zeker voor Heiloo en Egmond aan Zee de weg van groot belang is, voor deze gemeente veel minder, omdat zelfs een deel der gemeen te geheel buiten den weg valt. Besloten werd dit punt aan te houden tot de behandeling der begrooting 1931. Een verzoek van de Stichting inge volgde de Landarbeiderswet om een tweetal raadsleden aan het bestuur toe te voegen. B. en W. zijn van oordeel dat het zeer juist is dat de Raad zich in deze stich ting laat vertegenwoordigen en stelde voor, indien de betrokkenen geen bezwaar hebben, hiervoor aan te wijzen de hee ren van der Molen en de Waard, daar beiden met tuinbouw op de hoogte zijn. Dp heer de Waard verklaarde de be noeming aan te nemen. De heer van der Molen zal met zijn nieuwe functie in kennis worden ge steld- op verschillende merken Sigaren. Roode Ster 53 ct. p. 1 pd. Concurrentie onmogelijk. Sterk verlaagde Sigaretten-prijzen. Nog een kleine partij van onze Reclame-Sigaar van 8 voor 5 ct. ZIET ETALAGE - ZIET ETALAGE. Fa. H. Het gemeenteverslag heeft bij de raads leden gecirculeerd en gaf geen aanlei ding tot opmerkingen. Vervolgens stelden B. en W. voor de noodige gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van een R. K. school met drie lokalen op de volgende voorwaar den: dat het terrein, waarop de school zal komen vóór den bouw zal getaxeerd worden; dat de lokalen die tot 1933 overcompleet zullen zijn, niet door het Schoolbestuur voor eenig doel zullen worden benut, tenzij een overeenkomst met de gemeente wordt aangegaan; het Schoolbestuur verbindt zich aan de ge meente terug te betalen tot de opening van de nieuwe school, de kosten die deze gemeente moet betalen voor kinde ren die de school te Egmond aan Zee bezoeken. Het schoolbestuur zal daarom trachten deze kinderen, ongeveer 20, de R. K. School te den Hoef te doen be zoeken. Hierna kwam in behandeling het aan bod van het P. E. N. tot overname van het Electr. bedrijf. De voorwaarden voor overname als voorgesteld door het P.-E. N. werden het Gemeentebestuur zwart op wit toegezonden en hiervan ontving ieder raadslid reeds een exem plaar. B. en W. stelden voor, gezien deze aan bieding, hierop niet in te gaan, omdat: de ambtenaren in vasten dienst bij het bedrijf hierdoor te zeer worden bena deeld; de administratrice zou een be drag ontvangen van 600 zonder meer. De lijnwerker zou in lossen dienst bij het P. E. N. overgaan zoolang zijn werk de gemeente en het P. E. N. voldeed, hij zou hiervoor een vergoeding per aan sluiting krijgen. Zijn pensioensgron I- slag zou dus komen te vervallen. De aanbieding houdt voorts in het overnemen van de geheele schuld plus een som ad 18600.in welk bedrag 600 is begrepen van de administra trice. Voor de straatverlichting zou per jaar 400 meer moeten worden betaald. De 500 die de gemeente ontvangt voor het hebben van palen in gemeentegrond komt te vervallen. Voor de ingezetenen wordt het Provinciale tarief toegepast, het licht, vooral voc grootverbruikers, zou weliswaar iets goedkooper worden, de krachtstroom en meterhuur daaren tegen veel duurder. De voorzitter gaf een voorbeeld, dat in een bepaald jaar voor kracht was be taald 1500, volgens Prov. tarief zou over datzelfde jaar 2400 moeten wor den betaald. Meterhuur thans 965. volgens Prov. tarief. 2832. Dit meerdere zou geheel door. de ingezetenen moeten worden opgebracht, zonder dat de ge meente hier iets In kapitaalswaarde voor terug krijgt, waardoor dan b.v. de belasting verlaagd zou kunnen worden. Voorts verliest de gemeente iedere zeggingschap en de winst, die het be drijf jaarlijks maakt zou voor goed weg zijn. De raad is het met deze overwegingen geheel eens en besluit met algemeene .ommen op de aanbieding niet in te gaan. In verband met bovengenoemd besluit werd besloten een geldleening ad 12000 ten behoeve van het Electr. be drijf aan te gaan. Door de in het vorig jaar tot stand gekomen verbetering aan het net was een geldleening noodig van 19000, daar de gemeente echter nog 7000 terug krijgt voor de H. S. kabel Egmondbinnen-Rinnegom is 12000 vol doende. De leening zal worden aange gaan tegen 4 M k pari, kosten J4 provisie zegelkosten, af te lossen in 20 jaar. Tevens werden de rekening en verdere bescheiden van het G. E. B. aangeboden, die nader in de commissie zullen worden behandeld. Over 1929 werd een winst geboekt van 1562.27, terwijl bovendien extra werd afgeschreven op den grond voor het transformatorhuisje, doordat dit gedeel telijk werd overgedaan aan het P. E. N., een bedrag van 425 en 500 op het Geleidingsnet door slooping van een gedeelte bovengrondsch net. B. en W. stelden voor de 10.000 die per 1 Juni a.s. zullen worden ontvangen voor den grond, verkocht aan de Kloos terorde, rentegevend te beleggen. Beslo ten werd zoo voordeelig mogelijke Ituk- ken te koopen. De pensioensgrondslagen van burge meester, secretaris en ontvanger werden vastgesteld, ingaande 1 Jan. 1930 over eenkomstig de verhoogde jaarwedden. Van Ged. St. kwam nog een schrijven in, houdende vaststelling diverse beslui ten inzake de nieuwe financieele rege ling tusschen het Rijk en de Gemeenten. Een paar kleine wijzigingen werden door Ged. St., bij de vaststelling aange bracht, waarmede de raad accoord ging. Bij de rondvraag vroeg de heer Straat hof of reeds begonnen zal worden met de wegverbetering. De voorzitter deelde mede, dat hij juist met den gem.-opzichter den weg is langs geweest om op te nemen hoe de 60D M. verbetering het best is te verdee- len. De steenen worden al aangevoerd. De heer Apeldoorn verzocht of er niet eens op gelet kon worden dat de maxi mumsnelheid in de bebouwde kommen werd gehandhaafd. Den voorzitter was het reeds bekend, dat door een bepaald persoon deze bepa ling ernstig wordt overschreden. Hier op wordt toegezien. Daarna sluiting der vergadering. UITGEEST. Geen gasbom, maar een bom gas. Donderdagmorgen'had op den Melkdijk hoek Langebuurt een ware vergassing plaats. De heer G. vervoerde aldaar met een vracht auto z.g. koolzuurflesschen, die geladen wa ren met een soort amoniak. Bij het uitwijken voor een paard en wagen had het ongeluk plaats, dat een der flesschen in aanraking kwam met een aldaar staand huis, met het gevolg dat de dop er af knalde en de inhoud der flesch er uit spoot. Dit ging alles zoo vlug in zijn werk, dat G. zich direct uit de nabijheid moest verwijderen; terwijl de inwo ners van het huis eveneens de woning moes ten verlaten. De gas-amoniak vervulde ge heel den lucht in den omtrek en was het on houdbaar er in te zijn. Het sloeg direct op de keel en oogen, zoozelfs dat een schilder, die een paar huizen verder binnenshuis aan het werk was en van het geval niets afwist, plot seling het zoo te kwaad kreeg, dat hij zich moest verwijderen. Het verkeer over den weg werd direct stil gezet en op een grooten af stand sloegen de menschen het gade. Over het algemeen werd gevreesd, dat de flesch zou springen, doch gelukkig is het zoo ver niet gekomen. Men had er niet zoo gauw aan gedacht het paard, dat zich in de na bijheid bevond, weg te leiden, doch daar het dier al spoedig teekenen van benauwdheid begon te geven, wisten enkelen het nog van daar te halen, terwijl een hondje waggelend de plaats Voorbij liep en niets anders deed dan schuddekoppen en niezen. De planten ter plaatse hebben van het gas-amoniak even eens veel geleden. De bladen van een serin genboom zijn geheel opgeschrompeld, terwijl van de tulpen de strengen nog recht opstaat, de bladen zijn als liet ware geheel dor en' dood en van klimop is het blad evéneèns ge heel verlept. Bij aldaar staande lindenboo- men kan men zien hoe de wolk weggetrokken is. De kruinen der hoornen zijn nog frisch groen, terwijl halverwege de bladen hangen en dood schijnen. Het geheele geval duurde ongeveer een 20 minuten. Gelukkig is alles zonder ongeluk ken afgeloopen. Naar wij vernemen is de heer D. Stelp- stra kommies der directe belastingen alhier, met ingang van 1 Mei j.1. aangesteld als as sistent der directe belastingen enz. Geboren: Cornelia Catharina, d. v. Johannes Peekei en Catharina Kok. Sijbren Pieter, z. v. David Stelpstra en IJtje van der Heide. Ondertrouwd: Hendrik Timmer en Maartje Berghuis. CORRESPONDENTIE. J. de B. alhier. Wij zullen onzen pluim veemedewerker verzoeken er eens wat over te schrijven. ALK MAAR MIENT2¥ ONDERTROUWD: Louis Joggie en Jannetje de Groot. Leon oe Jongh en Sara Bing. Johann Harms en Theodora van der Meer. Gerhard Kaal en Aagje Benjamin. Machiel Tijdeman en Fem- ma Jonker. Carel Krak en Catharina tntken. Marius Giphart en Trijntje Seve- ^OVERLEDE8^61^61 e° ^ans^e ^waan- Helena Maria Rootlieb 16 jaar. Maria Anna Bakhuis gehuwd met Cornelis Eeken 58 jaar. Medegedeeld door het Kon. Neder! Instituut te De Bildt. Melt naar waarnemingen, verricht in den me™» van 23 Mei. Hoogste barometerstand 771.9 te ïanda. Laagste barometerstand 755.5 te i. Mayen. Ja" /erwachting, geldig tot den avond van 24 laye Ver Mei: Zwakke tot matige, Noord-Oostelijke wina- meest licht tot half bewolkt; weinig 0f geen regen; behoudens kans oip onweer; iets war mer. NOODLANDING VAN EEN VLIEGTUÏo De bestuurder van het Jachtvliegtuig D30 de vliegenier Kruidenier van het vliegt kamp de Kooij, die hedenmorgen kwart over metereologische waarnemingen, zag zich om 8 aldaar was opgestegen voor het doen van ongeveer 9.30 uur boven Bergen, tengevolge van het warmloopen van den motor genood zaakt te dalen. De daling werd op het land van den heer W. Bak, aan den Bérgerweg zoo schitterend uitgevoerd, dat deze zonder noemenswaardige schade aan het vliegtuig werd volbracht en de vliegenier niet het min ste letsel bekwam. Onmiddellijk werd het vliegkamp „De Kooij" telefonisch gewaarschuwd, om maat regelen te kunnen treffen het vliegtuig te laten halen. EEN OUD-ALKMAARDER 80 JAAR. Men schrijft ons: De heer E. M. van Soest, oud-leeraar del R. H. B. S. te Alkmaar, thans wonende te Utrecht, Mengelberglaan 69, zal het voor recht genieten op a.s. Dinsdag, 27 Mei. tach tig jaar te worden. De oudere generatie der Alkmaarders zal zich den jubilaris die ook buiten liet onderwijs steeds belangstelling toonde en zijne medewerking verleende op maatschap pelijk terrein nog zeer goed herinneren. Zoowel lichamelijk als geestelijk is hij ook thans nog in uitstekende conditie en geheel bij, zoodat hij in staat is de moderne ontwik keling onzer maatschappij, die nog zijn volle belangstelling heeft en waarvoor hij in zijn tegenwoordige woonplaats op velerlei gebied medewerkt, met opgewektheid te volgen. HET STEDELIJK MUZIEKKORPS Directeur: H. A. Maas. PROGRAMMA voor de Matinée in den Muziektuin, op Zondag 25 Mei, van 3-5 uur 1. John Philips Sousa Die Glocken von Chicago, Marsch. 2. Giac Ant. Rossini Le barbier de Seville Ouverture tot de opera. 3. Johann' Strauss Eine Nacht in Venedig Walzer nach Motiven der komischen Oper 4. H. J. Ohristophe Fantaisie Variée [2me| Solo voor Bariton [door den Heer J Sieuwertsj. 5. A Adam Groote fantasie uit de opera: Als ik koning was PAUZE. 6. H A Maas Alcmaria-Victrix, Heroische-marsch, Burgemeester Mr. W. C. Wendelaar toegewijd. 7. Gust A. Lortzing Czaar und Zimmerman, Fantasie uit de opera. 8. K. Noack Heinzelmannchens Wachtparade. 9. José Lucchesi Flcrecita, Tango-Milonga. 10. Kenneih Alford Colcnel Bogey, Marsch Het bezoek aan dit ccncert is in alle opzichten vrij. Verzoeke tijdens „de muziek !e: niet heefl en weer te loopen, 2e: geen luidruchtig gesprek te voeren. - HekJaar, Oe at tn bet drijfzand w^oedanict voor de waarse&uvrir.g we zullen een anderen *ant uitgaan. Oxmdon Oplnloni HET ALKMAARSCH TOONEEL. In een gezellige bijeenkomst met zijn do nateurs heeft het Aikmaarsch Tooneel zijn eerste lustrum herdacht. De voorzitter bracht hulde aan de dona teurs. Enkele leden voerden een paar kleine stukjes op, het lid van Petten deed komische voordrachten en de heer Boezer uit Haarlem trad met veel succes belangeloos op als humorist. Na het tweede stukje richtte de heer de Leeuw zich met waardeerende en hartelijke woorden tot den heer Th. Zellenrath, die voor de laatste maal bij het A. T. had meege speeld wegens zijn vertrek in de volgende maand naar Canada. Als bev/ijs van sym pathie bood hij den vertrekkenden kameraad en zijn bruid een mooi souvenir aan, waal voor de heer Zellenrath hartelijk dank zegde. Het A. T. verliest in hem een zeer goede kracht. Maar de beste wenschen van de ver eeniging werden hem naar zijn nieuwe werk kring meegegeven. De bijeenkomst had ver der een zeer geanimeerd verloop. INGEKOMEN PERSONEN. L. Elzas, koopman, N.I., en echtgen. en dochter, Houttil 54 van Bergen. A. Oud- deke, N.H., wed. van N. Heijligenberg, Kar- nemelksbuurt 24 van Wieringen. Oudshoorn, rijtuigpoetser, N.H., Stuartstr. 44 van Amsterdam. A. Kager, zonder be roep, R.K., Oudegracht 152 van Curasao. Th. A. J. de Wit, onderwijzer, R.K., Fniu- sen 92 van Wijk bij Duurstede. J- "e. der, reiziger, N.H., en echtgen. H. A. K- Selm, Langestraat 105 inw., van Heiloo- J. P. Groot, bouwk. teekenaar, N.H., e echtgen. G. Nierop, Kiheimstraat 4 va Henbroek. J. M. Innemee, religieuse, KA-, van Everdingenstraat 18 van Voorburg. J. Smith, dienstbode, N.H., Nassaulaan van Onstwedde. Ph. Molletna, k00?111 N.H., Compagniestraat 12 van Kromme Th. J. van Dartel, fabrieksarbeidster, «j K., Compagniestraat 12 van Krommenie. J. Dekker, zonder beroep, D.G.. Anieliers 16 van Zaandam-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2