herziening der woningwet. Rechtszaken Laatste berichten. Onze Koloniën. Zeetijdingen Provinciaal nieuws medemblik. heiloo. RaadselhoeScie. Pen mooie fluweelzachte huid en geen „„kkelties, ruwe of roode plekjes, als U u avonds een weinig Purol eoed in de huid wegwrijft. |r staat toch wel eën doosje Purol op Uw waschtafel V,.krimb»" bil Apo'h <n Droamtn "^Tintlp. De 70-jarige Broekhoven werd bij Ln particulier opgenomen. Het lijk van den fietsrijder werd naar het politiebureau over gebracht. Van een en ander werd procesver baal opgemaakt. De auto werd niet bescha- Een botsing. Vanmorgen omstreeks half acht heeft op den hoek van het Valeriusplein en de Corneüs Krusemansstraat te Amsterdam een ernstige autobotsing plaats gehad tusschen een „rooten vrachtwagen van een melkinrichting en een luxe-auto. Beide voertuigen werden zeer ernstig beschadigd. Van den luxen wa(Ten werd het voorste gedeelte ingedrukt, pe bestuurder werd zoo ernstig gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. Het voorste gedeelte van den vrachtwagen werd geheel in elkaar gedrukt. De bestuurder kwam met den schrik en een lichte verwonding vrij. DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Bij de Jeremiebrug te Utrecht is gister de /einwerker v.d. Hoven overreden door trein 663, die om 16.06 van Utrecht naar Den Bosch vertrekt. De oorzaak van 't ongeluk is aiet bekend Met ernstige verwondingen werd hij naar de Rijksklinieken overgebracht, waar hij kort daarna aan de bekomen verwondin gen is overleden. R. K. PARTIJRAAD. In het jaarbeursrestaurant te Utrecht werd ,tn bijeenkomst gehouden van den partij raad van de r. k. Staatspartij. Voorzitter was mgr. dr. Nolens. Nadat verschillende zaken waren behandeld werd tot lid van het dagelijksch bestuur in de va cature jhr. Ruijs de Beerenbrouck benoemd jnr. C. M- J- F. Goseling uit Amsterdam, die tevens werd benoemd tot voorzitter van den partijraad. In het najaar zal worden overgegaan tot oprichting van een adviescentrale der r.-k. Staatspartij, voorloopig in eenvoudigen vorm. Op de volgende najaarsvergadering zal het onderwerp van de financieele politiek worden behandeld. Aan de orde is daarna het rapport van het dagelijksch bestuur der r. k.-Staatspartij over de onderhandelingen, welke met het bestuur der r.-k. Volkspartij zijn gevoerd. De waarnemend voorzitter van den partijraad, de heer M. van Hout, deed mededeel ing van den inhoud van genoemd rapport. Op voorstel van mgr. Nolens werd het rapport voor kennisgeving aangenomen. Spreker merkte hierbij op, dat uit het rapport voldoende gebleken is, dat de r.-k. Staatspar tij van groote toenaderingsgezindheid blijk heeft gegeven. ENGELAND—INDIE. Radiotelefoonverkeer geopend via Nederlandsche installaties. In verband met het gunstige verloop van de proefgesprekken is gister het radiotele foonverkeer van Engeland met Ned.-Indië geopend via de Nederlandsche zend- en ont vangstinstallaties. NEDERLANDSCHE BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. Verschenen is het 17e verslag van den Nederlandschen Bond van personeel in overheidsdienst, loopende van 1 Januari '28 tot 31 December 1929. Uit het verslag blijkt, dat deze Bond op 1 Januari 1928 telde 14,144 leden, welk aantal op 31 Dec. 1929 gestegen was tot 16,041. Het vermogen van den Bond was op het einde van 1929 ƒ796,258. Het 207 pagina's groote verslag, dat bo vendien voorzien is van tabellen en grafi sche voorstellingen, bevat verder mededeelin- gen over georganiseerd overleg, pogingen tot het verkrijgen van medezeggenschap (4 gevallen), pensioenwetgeving en pensioen regeling. ALS DE ZUIDERZEE-AFSLUITDIJK GEREED IS. Naar het Hbl. verneemt, heeft zich uit Vooraanstaande personen in de betrokken ge meenten een comité gevcrmd voor den aanleg van een spoorweg Heerenveen, Joure, Sneek, Bolsward, Zürich in aansluiting met den aan te leggen spoorweg op den afsluitdijk van de Zuiderzee. HET GESLOTEN KASSIERS- KANTOOR. Het faillissement uitgesproken. Omtrent het plotselinge vertrek van de kas- Siersfamilie W. te Princenhage wordt nader gemeld, dat de beide firmanten gisteren niet in het buitenland, maar te Amsterdam en Rotterdam hebben vertoefd. Zif zouden ook te Roosendaal zijn gezien. Slechts mevr. W. vertoeft in Merxem (België). Gister zijn de beide firmanten voor het par- xot te Breda verschenen en hebben hun faillis sement aangevraagd. Dit is toegestaan. Over de grootte van het deficit kan nog geen cijfer worden meegedeeld, doch dit zal 'n ieder geval, hoewel niet catastrofaal, zeer belangrijk zijn. Oe beide firmanten zouden Princenhage laten hebben niet met kwade bedoelingen, 'ntgaan1 moIestraties> van de gedupeerden te Waardebepaling bi} onteigening. t, De bebouwingsfactor. ir/ï! hestuur van het Ned. Instituut voor volkshuisvesting en Stedenbouw heeft aan Weede Kamer doen toekomen een rap- vv/ .0Ver het wetsontwerp tot herziening der don? aan het bestuur uitgebracht donr ien commissie, welke werd ingesteld Inctn i Shmdbouwkundigen Raad van het H.f1 en de ^er- van Ned. Gemeenten, de G, faPP°rt behandelt achtereenvolgens het yan de rooilijn, het bouwverbod, bi; 'tb.reidingsplan, de" schadevergoeding i onteigening, het streekplan, de hoogte van gebouwen, de voorschriften omtrent be staande gebouwen, de weigering van de bouwvergunning, de voorwaardelijke bouw vergunning, de bedrijfsgebouwen, de onbe- woonbaarverklaring, de onttrekking van woonruimte aan hare bestemming, de ont eigening in het belang der volkshuisvesting, de bubouwingsvoorschriften en de voorwaar- den met terugwerkende kracht. De commissie stelt een nieuwe redactie vaa afF 31 voor, betrekking hebbende op de uitbreidingsplannen. Het rapport is met op één na algemeene stemmen door de commissie aanvaard. In het schrijven aan de Tweede Kamer geeft het bestuur van het Ned. Instituut voor Volks huisvesting en Stedenbouw nader haar mee ning te kennen over de waardebepaling bij onteigening in het belang der volkshuisves ting een einde behoort te worden gemaakt. Het acht zich echter verplicht er op te wij zen, dat met een herziening van de regeling der waardebepaling in dezen zin, teneinde aan een billijk verlangen van grondeigena ren tegemoet te komen, samen behoort te gaan een regeling, welke voorkomt, dat de gemeenschap slachtoffer wordt van een he laas al te veel voorkomende speculatiezucht van althans een deel dier grondeigenaren. Het bestuur zet uiteen, op welke wijze grond- speculanten de prijzen van den grond, wan neer de gemeeneschap deze noodig heeft, op drijven. Wanneer t. z. t. art. 40 der Onteige ningswet wordt herzien, zal het naar de meening van het bestuur alsnog overweging verdienen de waarde van een te onteigenen onroerend goed in verband te brengen met het gebruik, dat van dat goed op het oogen- blik der onteigening wordt gemaakt, welk bedrag eventueel zou zijn te verhoogen met een billijk bedrag voor bedrijfsschade. Voor de bepaling van de waarde van den grond acht het bestuur overeenkomstig het rap port van de commissie het noodig een tijdvak aan te nemen van achttien tot zes maanden vóór den datum, waarop de uitbreidings plannen overeenkomstig art. 31 alinea 4 ter visie zijn gelegd. Het bestuur dringt er dan ook met klem op aan het wetsontwerp aldus te amendee- ren, dat a. het bovengenoemde tijdvak in het arti kel wordt opgenomen; b. in de wet op een nader te overwegen wijze wordt vastgelegd, dat niet de rechter heeft te beslissen over den „bebouwingsfac tor", met welken bij de bepaling van de waarde van den grond zal moeten worden rekening gehouden, maar dat hij daarbij het door de plaatselijke overheid onder hoogere goedkeuring vastgestelde uitbreidingsplan als maatstaf zal hebben te aanvaarden; en bovendien te bevorderen, dat het ont werp wordt herzien overeenkomstig de in het rapport uitgesproken wenschen. HET VERMISTE MEISJE TE ROTTERDAM. Het lijkje gevonden. Gistermiddag hebben burgers drijvende gevonden ki de Rotte het lijkje van de tien jarige G. van Beurden, die sedert Zaterdag middag uit de ouderlijke woning aan de Korte Brandstraat Werd vermist. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. KORTE BERICHTEN. Wijlen de heer G. J. Otter heeft een som van 10.000 vermaakt aan de armbe sturen van de hervormde en de doopsgezinde gemeenten te Giethoorn, om gelijk onder beiden te verdeelen. De 9-jarige v. d. B. uit de Palmstraat, die Donderdagmiddag op den Westzeedijk te Rotterdam onder 'n vrachtauto is geraakt, is gisteravond aan de gevolgen overleden. De Vlaardingsche politie heeft de beide daders ontdekt van den in Maart j.1. ge- pleegden diefstal bij de firma C. van Toor, te Vlaardingen. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd en zijn opgesloten. In Birkhoven te Amersfoort hebben Donderdagmiddag twee gemeentewerklieden twee Amsterdammers aangehouden, die trachtten in te breken in de kiosk aan de B W.-laan. De jongelingen werden aan de po litie overgeleverd; een derde wist te ontsnap pen. Die is echter des avonds te Amsterdam aangehouden. BRANDSTICHTERS VOOR DE RECHTBANK. Ter zake het stichten van brand in een dennenbosch voor de arr.-rechtbank te Zwolle tegen Aart van Beek, 30 jaar, arbei der te Speulde (gem. Ermelo), twee jaren gevangenisstraf geëischt. De rechtbank te Assen veroordeelde een verpleegde te Veenhuizen, thans gedetineerd, wegens brandstichting in één der slaapzalen aldaar tot vier jaar gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was vijf jaren gevange nisstraf. DOM INE, U BENT EEN DIEF. Donderdag werd voor de rechtbank te Zwolle behandeld de zaak tegen een lid van den kerkeraad te Elburg. In de kerkeraads- vergadering van 11 April heeft deze tegen dfS. Den Oudste, predikant bij de herv. ge meente te Elburg, gezegd: „Dominé, u bent een dief", zulks in verband met het feit, dat de predikant als provisor van „De Feythen- hof een inrichting voor ouden van dagen, zich mee toegeëigend zou hebben naar het oordeel van sommige kerkeraadsleden dan waarop hij recht had. Deze uitlating werd gedaan, omdat een der andere kerkeraads leden van oordeel was, dat ds. Den Oudste niet zou mogen deelnemen aan het heilig avond maal. HEVIGE STORM. Boven de Adriatische Zee heerscht een hevige storm. In de haven van Ravenna zijn negen personen om het leven gekomen. DE GRAF ZEPPELIN. De Graf Zeppelin passeerde na zijn ver trek uit Pernambuco te 6.05 uur Amstercl. tijd met een snelheid van ongeveer 120 K.M. pei uur porto de Pedras op een afstand van 150 K.M. van Pernambuco. Het is helder weer en er heerscht een lichte ^Bij het innemen van cas te Pernambuco ontstond aan het ventiel van de gaspomp een steekvlam, waardoor een arbeider een lichte brandwond opliep. Dit incident stond sterk overdreven voor gesteld in een New-Yorksch blad. In werke lijkheid was het echter slechts een onbetee- kenend voorval. De vlam doofde onmiddel lijk weer uit en oponthoud werd niet ver oorzaakt. De bevolking van Rio de Janeiro schijnt te hebben voorgenomen het lucht schip nog enthousiaster ^e ontvangen dan te Pernambuco. De verschillende overheidsorganen hebben den ambtenaren een extra dag verlof gege ven. De meeste kantoren sluiten vroeger. De hotels zijn overvol. Ter eere van dr. Eckener gaf het nationale orkest een feestconcert. Een Duitsche delega tie van de Duitsche kolonie is aangekomen, die dr. Eckener een krans zal aanbieden, wan neer het schip landt, wat men van harte hoopt. Voor dit geval worden 300 man lan dingstroepen van de militaire luchtvaart dienst gereed gehouden. MISS JOHNSON HEEFT HET DOEL BEREIKT. Miss Johnson heeft na een aanvankelijk voorspoedige, de laatste week echter zeer zware reis, den afstand Engeland—Austra lië met succes afgelegd. Zij is de eerste vrouw, die na B. Hinckler en Kingsford Smith deze prestatie heeft volbracht. Hedenmiddag, Austr. tijd, dus vroeg in den ochtend West-Europ. tijd, landde zij' vei lig te Darwin, waar een groote menschenme- nigte haar met onbeschrijfelijk enthouiasme ontving. Miss Johnson was zeer vermoeid, doch verklaarde, dat zij dol gelukkig was, haar doel te hebben bereikt NA DE RAMP IN LIKASAN. Bezoek van den gouverneur. De gouverneur van Midden-Java bezocht Donderdagochtend de langdurige geteisterde streek rond Likasan. De gouverneur sprak de bevolking moed in en zegde de harde werkers, speciaal ook de inlandsche bestuursambtena ren, zeer hartelijk dank voor hun arbeid. Een militair vlieger heeft gebruik gemaakt van het heldere weer om luchtfoto's te maken van het gebied der Telemojo-ramp. De modderbandjir reeds lang verwacht. „De Locomotief" verneemt, dat de bevol king reeds maanden van tevoren de naderende modderbandjir besprak. Het binnenlandsche bestuur was daarvan op de hoogte. Men sprak ervan als van iets onvermijdelijks. De streek is van ouds berucht door bandjirs, ter wijl de dessabevolking blijkbaar door overleve ring afwist van dergelijke rampen in vroege- ren tijd. Rotterdamsche Lloyd. Insulinde, thuisr., 23 Mei v. Singapore. Kota Baroe 23 Mei v. Rott. n. Batavia. Kota Gede 23 Mei v. Rott. te Batavia. Kota Radja, thuisr., 23 Mei v. Port Said. Slamat, uitr., 23 Mei te Marseille. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Christiaan Huygens 23 Mei v. Amst. te Batavia. J. P. Coen, thuisr., 22 Mei v. Colombo. Riouw, thuisr., 23 Mei te Londen. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Agamemncn 22 Mei v. Makri te Samos. Ariadne 22 Mei v. Valencia n. Amst. Borneveld, thuisr., 22 Meil v. Crsitobal n. Cuca^ao. Brion 22 Mei te en v. Santander n. Oporto. Deucalion 22 Mei v. Malta n. Calamala. Euterje, Amst./Kopenh., p. 23 Mei Holtenau. Ganymedes 22 Mei v. S. Pedro de Macorio. Ilos, 22 Mei v. Bari n. Malta. Pluto, 23 Mei v. Kopenh. te A'dam. Poseidon, 22 Mei v. Varna n. Constanza. Stella, 22 Mei v. Vigo n. Lissabon. Telamon, 23 Mei v. A'dam te Rott. Tellus, 22 Mei v. Musel n. Malaga. Theseus, 22 Mei v. Kopenhagen n. Aarhus. Triton, 21 Mei v. P. Barrios n. Hampton Roads. Venezuela, 22 Mei v. Curagao n. P. Cabello. Zeus, 22 Mei te en v. Malaga n. Huelva. Holland—Amerika-Lijn. Doros, 23 Mei v. Rotterdam n. Gibraltar. Flora, 22 Mei v. W.-Indië te New-York. Nereus, 23 Mei v. A'dam n. Kopenhagen. Perseus, 23 Mei v. A'dam n. Tanger. Simon Bolivar, 23 Mei v. A'dam n. W-Indië Theseus, 23 Mei v. Kopenhagen te Aarhus. Binnendijk, 22 Mei v. Philadelphia te Balti- more. Loghgoil, Pacifick. n. Rott. 22 Mei v. Los Angeles. Moerdijk, Rott. n.d. Pacifick., 22 Mei te San Francisco. Gaasterdijk, 23 Mei v. Rott. n. Bal timore. Kon. Paketvaart-Mij. Cremer, 21 Mei v. Hongkong. FAILLISSEMENT. (Opgave v. d. Graaf Co.) Opgeheven is wegens gebrek aan actief het faillissement van P. Schoutsen, voorheen te And ijk. De dienstplichtige C. de V., uit deze gemeen te, is wegens het niet voldoen aan eene oproe ping voor den werkelijken dienst, naar den krijgsraad voor de landmacht te 's Hertogen- bosch verwezen. In de gisteravond gehouden vergadering van de pas opgerichte Afd. tot Afschaffing van Al coholische Dranken, is het definitieve bestuur gekozen. Het bestuur bestaat uit W. Visser, voorzitter; P. A. Holtes, secretaris en H. de Kruif, penning meester. Het ledental is in enkele dagen met 14 vooruit gegaan. Vrijdagmiddag had op de bedevaartplaats van O. L. Vr. ter Nood de wijding plaats van kruis en klok voor de nieuwe Kapelkerk. Mgs. Taskin verrichtte de plechtigheden. Er was veel belangstelling. De Kapelkerk, uit na- tuurzandsteen opgetrokken, wordt een mooi gebouw. Naar we vernemen is aan Ir. L. de Vries, rijkslandbouwconsulent voor Alkmaar e. O., wonend alhier, wegens voortdurende lichte on gesteldheid, voor 2 maanden ziekteverlof ver leend. SCHOORL. Het comité voor het houden van een zomer feest hier ter plaatse heeft bereids een aanvang gemaakt met de werkzaamheden aan dit feest verbonden. Een drietal vergaderingen zijn reeds gehou den, onder voorzitterschap van den heer Kor- ver, die reeds eenige jaren zich voor dit feest interesseert. Besloten is, mits officiëele toestemming ont vangen wordt, 't feest te houden op 27 en 28 Juli a.s. Het bestuur heeft grootsche plannen, welke in de volgende vergadering definitief zullen worden vastgesteld. In verband hiermede zullen we 't doen van mededeelingen hieromtrent nog achterwege laten, genoeg zij 't te vermelden dat er dit jaar zeer waarschijnlijk iets bizonders zal gebeuren. Waar dit feest door gasten zoowel als inwo ners en omgeving steeds meer op prijs gesteld wordt, daar twijfelen we niet of ook nu zal 't werk van de commissie gewaardeerd worden. OUDE NIEDORP. De herijk der maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben te Nieu we Niedorp op Dinsdag 3 Juni a.s. Voor Oude Niedorp v.m. van 1012 uur en voor Zijdewind van 1—4 uur, n.m. HOORN. De 76-jarige heer H. F. Kaat is vermoe delijk van den steiger gevallen en in de Kar perkuil te water geraakt. Vrij geruimen tijd later werd het ongeval opgemerkt. Hoewel Dr. Hummelinck nog getracht heeft de le vensgeesten op te wekken, mocht zulks helaas niet meer baten. Het tragische geval wekt in de stad veel deelneming. WESTWOUD. Teneinde den watertoe- en afvoer beter te kunnen regelen heeft het bestuur van den polder „het Grootslag" aan den heer Veer man alhier opgedragen verschillende water werken aan de beide poldc^emalep in de Wijzend en de Spoorsloot. BERKHOUT. In de vergadering van den gemeenteraad is met algemeene stemmen afwijzend beschik^ op een schrijven van Ged. Staten om inver- band met het Kanalenplan gedurende 40 jaar een jaarlijksch bedrag van 1500 bij te dragen in den aanleg van het kanaal OmvalHuigendijk—Hoorn. CASTRICUM. Intocht en Installatie Pastoor van Oostwaard. Men schrijft ons: Het kerkbestuur met den deserfitor, den Weleerw. kapelaan de Boer is gister in auto's den pastoor gaan afhalen van zijn huidige parochie Lamberschaag. Te Castricum wachtten de armmeester van de parochie, het gemeentebestuur en enkele andere gedelegeerden zijn aankomst op. De fanfareleden stonden in spanning te wachten om hef eerste welkomstnummer te kunnen geven. De leden van Vitesse en V. I. O. S. waren in sportcostuum aanwezig en nog veel meer, te veel om op te noemen. De leiding van den stoet berustte bij den heer Bollinger en de heeren Essing en Houtenbos die teeen half 7 het geheel in elkaar hadden gezet. Eindelijk reden twee auto's met kape laan de Eloer en het kerkbestuur tot aan de andere wachtende auto's. Het jong ste dochtertje van den kerkmeester Liefting bood Z.Ew. een bloemenhulde. Pastoor de Boer riep in hartelijke be woordingen, namens '.e Parochianen den nieuwen herder het welkom toe. Hij wees op de groote en moeilijke taak welke hem hier wacht en hoopte dat hij onder Gods rijksten zegen veel en lang durig mag arbeiden in het eeuwig en tijdelijk belang van zijne nieuwe paro chianen. Onder vroolijke tonen van de fanfare zette de stoet zich hierna in bewe ging. Overal waren de bewoners langs den weg uit hunne woningen getreden om de optocht te zien voorbij gaan. Langs den Heerenweg, Bakkumerweg, Mient, Stationsplein en Rijksweg be reikte de stoet, waaraan vele ruiters en mooie versierde rijwielen deelnamen, de kerk, waar Z.Ew. aan de eerepoort voor d3n ingang van het kerkpiein werd op gewacht door een groote schare van bruidjes, onder leiding van de Eerw. zuster, terwijl daarnaast alle misdie naars in misgewaad den herder verwel komen en geleidden naar de kerk, die sober maar mooi en indrukwekkend was versierd. Een der bruidjes verwel komde met een toepasselijke toespraak den pastoor, waarna het woord was aan den burgemeester die ZEw. met enkele woorden het welkom toeriep niet alleen namens de parochianen, maar ook als nieuw ingezetene der burgclijke ge meente. Hij stelde ZEenv. zijn nieuwe parochianen voor die blijde zijn hem, die in het vervolg ons voor zal gaan, den een nieuwen herder, te mogen begroeten, den weg zal wijzen, bij wien wij^teun en troost zullen zoeken in onze moeilijkhe den en op wien wij vertrouwen dat die ons zal worden gegeven. Laten wij daar om naar de kerk gaan, zoo vervolgde de burgem. zijn rede en vragen wij God om kracht en bijstand voor de taak, die heden op uwe schouders is gelegd en moge U die vervullen tot eer en groot heid van den Gever van ale gaven. Daarna werd de pastoor, voorafge gaan door een schare van bruidjes, die zich in de kerk langs het middenpad en haie opsteden, de kerk binnen geleid, waarachter zich schaarden het kerk- en armbestuur, het gemeentebestuur en verder genoodigden. Onderwijl zongen de inmiddels in de kerk gekomen paro chianen den herder een welkomstlied toe. Het was een indrukwekkende stoet en het aantal aanwezigen leek wel een duizendkoppige menigte. Daarna had de installatie door Deken Lucaassen plaats, die allereerst den be noemingsbrief voorlas en Z.Eenv. ach tereenvolgens in zijn ambt bevestigde en hem in het bezit en volle recht stelde van al zijne herderlijke benoemingen, als het misaal, de kelk, de misgewaden, de predikstoel, de doopvont en biecht stoel. Hierna werd het H. Lof voortgezet door den pastoor waaronder den Deken op den tekst: Ik heb U aangesteld gaat en vruchtdragend, die vrucht blijvend zal wezen. Hij wees in zijn toespraak hoe hij hier voor de derde maal was ge komen, eenmaal in blijdschap, eenmaal in droevenis en thans wederom in blijd schap nu hij de parochie van Castricum een nieuwen herder mocht brengen, die het roemrijke werk van zijn voorganger pastoor Engering z.g. zal voortzetten, Met blijdschap omdat hij weet dat hij thans een herder brengt die vol moed en vertrouwen om den zegen van den Aller- hoogsten zijn taak aanvangt en steun en hulp zoekt bij zijn parochianen die den overleden herder in de lange jaren van zijn herderlijke bediening zoo heb ben gesteund, want zonder steun van den Hemel en zonder medewerking van de parochianen is niets tot stand te brengen. Vervolgens hield hij de aanwezige paro chianen voor de groote en mooie maar ook moeilijke en zware taak van den geestelijke, die een mooie en vreugdevolle taak heeft te vervullen in den dienst van God, maar ook een zware taak omdat hij eenmaal verant woording voor God zal moeten afleggen voor alle zielen van de parochie. Hij verzocht en was er zeker van dat de parochianen den nieuwen herder zullen tegemoet treden met de liefde en toewijding die zij den overleden herder hebben toegedragen en daardoor zijn werk zullen verlichten en op die wijze zullen medewerken tot eer en glorie van God en tot heil van hunne eigen zielen. Moge het zoo wezen zoo eindigde hij dat hij de vruchten moge zien van zijn arbeid en gij die vruch ten moogt plukken van zijn arbeid dan za' het woord waarmede hij zijn predikatie be gon vervuld worden dat de vrucht zal blij vend wezen. En hiermede beëindigde de installatie van den nieuwen herder van de aloude Pancra- tius parochie. Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. 1. Genemuiden. 2. D Delfzijl.' b e 1 lelie D e 1 t z ij 1 w ij z e r r ij k 1 3. A, buis; abuis. 4. Waar het hart vol van is, loopt de mond van over. Voor kleineren. 1 Bloesems. 2. Bek, hek, vrek. Lek. 3. Jan haalt me, terwijl hij weet, dat ik huisarrest heb. (meter). Jet langdradige verhaal begon Stans en mij te vervelen. (ons en el). Tante ik kom u dikwijls opzoeken, nu Oom op reis is. (mud) Het werd gauw kil op het water, vonden wij. (kilo). 4. Rot, tor. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Verborgen visschen. Heeft de musch Olga in haar vinget gepikt? Heeft de boer de nieuwe kar persoon lijk besteld of liet hij het zijn zoon doen Ik vind, dat het verwijt in geen ge val verdiend was. De zieke is zeer onrustig geweest, maar werd in de laatste uren rustiger. 2. oorts om ond and uit ver oos urk rde oed aart aad der njer ank Bovenstaande lettergrepen moeten elk door één beginletter worden afgemaakt tot goede zelfstandige naamwoorden. De beginletters vor men dan een spreekwoord. 3. Mijn geheel wordt met 10 letters ge schreven en noemt een viervoetig dier. 10, 6, 2, 3, 7, 8 beteekent bijna. Een 1, 5, 9, 10 is een mooie bloem. Een 4, 9, 5, 1 is de bewoner van een Koninkrijk in Europa. Een 2, 5, 9, 10 is een natuurver schijnsel, dal groote verwoesting kan aanrichten. 4. Wat kun je maken van: vore Tiel u Voor kleineren. 1. Tien jongens in twee groepen, Die hooren bij elkaar. Als je ze mij kunt noemen, Zeg dan het antwoord maar. De eerste is een dikkerd, De tweede wijst wel graag. De derde is de langste Begrijp je al, wat 'k vraag? De vierde is getooid vaak, De vijfde sluit de rij. Het zijn net vijf soldaten, Steeds loopend zij aan zij! 2. Met h ben ik een viervoetig dier, met 1 een boom en met w een bloem. 3. Ik ben een rivier, die gedeeltelijk door ons land stroomt. Onthoofdt men mij en ontdoet men mij van mijn staart, dan word ik een an der water in Nederland. 4. Op de kruisjeslijn komt van boven naar beneden gelezen de naam van een vogel. X 1° rij een kleedingstuk X 2° een vaartuig. X 3° een getal. X 4° een uurwerk. X 5° een kleur. X 6° een ander vroord X i voor verzoek. 7° een gebouw,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 14