DAGBLAD VQDR ALKMAAR EN OMSTREKEN. WESTERLICHT. Uit het Parlement Buitenland No. 122 ZATEHlIAt" 24 AlKI I»30 132e Jaargang. Een stichting van de diaconieën voor ouden van dagen. En ook voor de oudjes, die gebrekkig zijn. Dagelijksch overzicht. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: 1 Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAS. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. De zon gaat in het Westen onder en het Westerlicht is dus het avondlicht. Het is in symbolische beteekenis het licht, dat de ouden van dagen nog op hun levens pad zien schijnen, alvorens, naar zij hopen, het eeuwige licht voor hen zal opgaan. Daarom is door de vereenigde diaconieën In de classies Alkmaar de naam „Wester licht" gekozen voor het tehuis, dat men van plan is binnen afzienbaren tijd in Alkmaar of omgeving te bouwen en dat aan een 150- tal ouden van dagen, waaronder ook aan ge- brekkigen en hulpbehoevenden, een rustige veilige woonplaats zal bieden. j Tehuizen voor ouden van dagen zijn er }n de laatste jaren vele opgericht, bestemd voor bejaarden uit verschillende maatschap pelijke kringen. Maar vrijwel al deze tehuizen hebben het groote nadeel, dat de gasten, zoodra zij bed legerig of hulpbehoevend worden, het tehuis moeten verlaten omdat men daar op zieken verpleging van eenigszins langeren duur niet ingericht is. En juist bejaarde menschen hebben zoo graag de zekerheid, dat het tehuis, waarin zij ten slotte hun intrek nemen hen tot hun dood een veilige woonplaats zal bieden en zij niet gedwongen zullen worden in den moeilijksten tijd van hun leven de gemeen schappelijke woning te verlaten om in een ziekenhuis den onafwendbaren dood af te wachten. Het groote verlangen in eigen omgeving te kunnen blijven is oorzaak geweest, dat men in 190b in Hoorn een proef heeft geno men en dat de tot die classis behoorende diaconieën het tehuis voor de ouden van da gen „Avondlicht" gesticht hebben, als het ware een groot pension, waaraan een ver- plegingsinrichting is verbonden, zoodat zie ken en hulpbehoevenden niet naar de daar voor bestemde gestichten verwezen behoe ven te worden. Oorspronkelijk gebouwd voor 42 gasten, is „Avondlicht" door de vele aanvragen al spoe dig te klein gebleken. Reeds in 1928 moest het tot een tehuis voor 100 bewoners wor den uitgebreid en thans is opnieuw een ver bouwing noodzakelijk, waardoor aan een zestigtal aanvragers nog huisvesting kan Worden geboden. De exploitatie bleek daar niet alleen mo gelijk, maar er is zelfs winst gemaakt en dat alles heeft ook de diaconieën in de classis Alkmaar moed gegeven een dergelijk ge bouw te stichten en in exploitatie te bren gen. Door den heer Saai, architect te Alkmaar, die ook „Avondlicht" in Hoorn gebouwd heeft, zijn plannen en teekeningen gemaakt in Alkmaar of omgeving een gebouw .te doen verrijzen met een frontbreedte van niet minder dan 80 Meter, dat aan een 150-tal ouden van dagen wellicht reeds het volgend jaar een rustige woonplaats zal kunnen bie den. Natuurlijk is er heel wat vergaderd en geconfereerd eer het zoo ver is gekomen. De classis Alkmaar omvat niet minder dan 52 diaconieën en haar grenzen loopen over Limmen, Graft, De Rijp tot en met Texel, verder Winkel, Wieringen, Heer-Hu- gowaard, Schermerhorn enz. Ook het eiland Wieringen behoort onder Alkmaar en naast de classis Alkmaar telt Noord-Holland bo ven het IJ nog de classes Edam, Hoorn, Haarlem. Afgevaardigden van de.52 diaconieën zijn reeds in 1922 bij elkaar gekomen om de plannen voor een eigen tehuis te bespreken, maar de hooge stichtings- en exploitatiekos ten waren destijds oorzaak, dat het bij plan- nen is gebleven. Het is inderdaad geen kleinigheid een te huis te stichten, dat plus minus 250.000 zal moeten kosten en het is te begrijpen, dat men in Alkmaar na dien tijd met groote be- 'angstelling van de in Hoorn verkregen te- sulfaten heeft kennis genomen. Opnieuw is er daarna vergaderd en ge confereerd en het resultaat van dit alles is geweest, dat men ten slotte is .overgegaan tot oprichting van de „Vereeniging van Dia conieën Westerlicht", gevestigd te Alkmaar, welker doel volgens de in de vorige maand goedgekeurde statuten is, door samenwer- *mg van de diaconieën van de Nederlhnd"- ®che Hervormde Kerk in de classis Alkmaar e verzorging van ouden van dagen en 'n.- jiden te behartigen en te dien opzichte de a pk eter diaconieën te vergemakkelijken-. dit doel tracht zij te bereiken door het nchten en in stand houden van tehuizen waarin ouden van dagen en invaliden ge heele verzorging en levensonderhoud kunnen genieten. De verschillende diaconieën zijn leden der vereeniging en de betrokken diaconie moet instemmen met het doel der vereeniging en zich schriftelijk verbinden tot nakoming van de financieele verplichtingen, welke krach tens de statuten op de vereeniging rusten. Wij hadden dezer dagen een onderhoud met den heer P. v. d. Esch, voorzitter van de diaconieën in de classis Alkmaar en den heer D. Saai Czn., den architect van het nieu we gebouw en uit dat onderhoud bleek, dat de plannen thans in een zoo vergevorderd stadium zijn, dat alleen nog de onzekerheid waar het gebouw zal worden gevestigd de oorzaak is, dat de plannen nog niet tot uit voering zijn gekomen. Is het tehuis te Hoorn hoofdzakelijk be stemd voor ouden van dagen uit den kleinen middenstand, in Alkmaar zal men door een geringe verhooging der pensionprijzen waarschijnlijk bejaarde lieden uit een wat hoogere maatschappelijke klasse kunnen op nemen. Vóór alles worden verpleegden van de aangesloten diaconieën opgenomen, welke daarbij eenige reductie op de pensionprijzen kunnen krijgen. Maar daarnaast staat het tehuis, zoolang er plaats is, open voor allen die zich daar voor aanmelden en bereid zijn de pension prijzen te bepalen, welke over het algemeen zoo billijk mogelijk vastgesteld zijn. Het tehuis heeft op den beganen grond en op de eerste verdieping kamertjes van 4 bij 4 Meter, met daaraan verbonden slaap kamertjes van 2 bij 3 Meter, welke hoofdza kelijk bestemd zijn voor echtparen. Boven dien bevat de inrichting een groot aantal kamertjes zonder slaapkamer, die als zit- sla'apk'amèr met opklapbare bedden worden ingericht. Daarboven wordt een breede rij slaapka mertjes ingericht voor gasten, die naast het gebruik van dit kamertje dat groot ge noeg is om er zich zoo nu en dan terug te trekken alleen' gebruik van de conversatie zaal maken. Ter weerszijden aan de vleugels op den beganen grond worden meer luxueuse ver trekken, kamers met twee slaapkamertjes, ge bouwd, die een aparten ingang hebben en voor een gezin van drie personen, b.v. vader, moeder en dochter, bestemd zijn. Een belangrijke afdeeling van het tehuis is 'de ziekenafdeeling. Hier bevinden zich zaaltjes voor hoogstens vier patiënten, maar ook afzonderlijke kamers, die men desge- wenscht kan betrekken en een zestal ver pleegsters zullen hier de zorg voor zieken en invaliden op zich nemen. De prijzen varieeren van 550 per jaar voor hen, die-genoegen nemen met een slaap kamertje en verder de conversatie- en eet zaal gebruiken en van 8'00 tot 700 per persoon voor hen, die al dan niet verzorging noodig hebben en van de andere vertrekken gebruik maken. Daarbij is alles inbegrepen en er wordt voor gewaakt, dat zoowel de behandeling als het eten voor. alle gasten gelijk zal zijn, waarbij de kamerbewoners het eten in bus sen in de vertrekken bezorgd krijgen. Het gebouw, dat zooals wij reeds mede deelden 80 Meter breed wordt en in het mid- deij en aan de beide vleugels 30 Meter diep wordt, met daartusschen een diepte van 12 Meter, vraagt een bouwsom van twee-en-een- halve ton,, waarvan de diaconieën, die lid zijn dei' vereeniging, 100.000 zullen betalen Zij' nemen, volgens de statuten, deel in het stichtingskapitaal tot een bedrag gelijk aan minstens 100 procent der gemiddelde ge wone jnkomsfen per jaar, berekend over de laatste, drie jgren voorafgaande aan de toe treding tot de vereeniging. Particulieren of corporaties kunnen be gunstiger worden met een jaarlijksche bij drage van minstens 1 en 10 of een bij- dra°"e in eens van minstens 50 en 150 en verder zullen legaten, erfstellingen en schen kingen de stichting natuurlijk te allen tijde van harte welkom zijn. De nog ontbrekende 150.000 van het stichtingskapitaal hoopt men door een 4 of 5 procents obligatieleening zoo spoedig moge- lnk bijéén fe kunnen brengen. Natuurlijk wordt bij den bouw ïekening gehouden met den aard der bewoners, er worden een vóór- en achtertuin gemaakt, er komt centrale verwarming met vaste wasch- tafels, bad- en douchekamers en in het ge bouw zelf zullen een tweetal liften het trap- penklimmen overbodig maken- Voor meubileering hunner kamers moeten de gasten zelf zorgen behalve voor de gordijnen en de bedden en ieder is dus in de gelegenheid de meubelstukken, waarvan hij niet gaarne afstand doet, in eigen kamer te laten opstellen. Alle inwonenden zijn volkomen vrij wat het tijdstip van uitgaan en thuiskomen betreft, hoewel natuurlijk rekening gehouden moet worden met de uren waarop de maaltijden verstrekt worden. Tevens waarborgt het be stuur vrije keuze van artsen en geestelijken. Het huis wordt opengesteld voor belijders van alle godsdiensten, behalve voor katho lieken, wat begrijpelijk is, als men bedenkt, dat het door de diaconieën der Nederlandsch Hervormde Kerk gesticht en geëxploiteerd zal worden. Ook kunnen mannen of vrouwen op kosten van gemeentebesturen worden opgenomen, maar het bestuur der stichting behoudt te allen tijde het recht opname toe te staan of te weigeren. Mocht de exploitatie zoo gunstig verloo- pen, dat er winst gemaakt wordt, aan wordt dit geld gebruikt ter aflossing van de obli gatieleening, tot stichting van een tweede tehuis of tot verlaging van de pensionprij zen. Uit de tarieven blijkt wel, dat „Wester licht" zijn deuren openzet voor een groote categorie bejaarden die van dit alles zullen kunnen profiteeren. Wordt eerlang het staatspensioen nog eens tot werkelijkheid, dan zal het aantal gegadigden voor een veilig plaatsje in dit mooie tehuis nog veel grooter kunnen worden. Trouwens, de talrijke aanvragen in Hoorn, die in weinige jaren tijds het aantal gasten van 40 tot 160 deden stijgen, bewijst wel, dat ook in Alkmaar de vraag wel altijd groo ter dan het aanbod zal blijven. Men hoopt reeds tegen den winter met den bouw van het tehuis te kunnen beginnen en waar die bouw een jaar tijds zal vorderen, is de verwachting, dat in het najaar van 1931 „Westerlicht" zijn deuren voor de blijvende gasten zal kunnen openen. In de verwachting, dat de obligatieleening door veler medewerking weldra volteekend zal worden, rest ons slechts de hoop uit te spreken, dat het gebouw in den loop der jaren ten volle aan zijn bestemming zal be antwoorden en voor velen, die op de woeli ge wateren de stormen des levens getrotseerd hebben, de laatste veilige haven zal kunnen worden. Den Haag( 23 Mei 1930. In rustige kalmte heeft de Tweede Kamer heden de belangstelling van de Arbeidsbe middeling voortgezet. Er was dan ook geen reden om te onderstellen, dat er woeling zou komen in de kalme atmosfeer van een Kamer die weet, dat zij zich niet behoeft te haasten om haar werk af te maken alvorens op reces te gaan. Minister Verschuur heeft zijn gister aan gevangen rede ter beantwoording van de sprekers, die algemeene beschouwingen had den geleverd over het ontwerp, geëindigd. Hij heeft daarbij in het bijzonder in het licht ge steld, dat al moge het ontwerp niet in een dringende behoefte voorzien, het even goed werk kan opleveren als b.v. de warenwet en de pandhuiswet, zij het ook op ander gebied. Particuliere arbeidsbemiddeling blijft geoor loofd, mits geen winst beoogd wordt. Aan ondernemingen met winstbejag worden zoo danige voorwaarden gesteld, dat misbruiken voorkomen worden. Van een arbeidsbemidde ling waarbij de arbeidsbeurs rekening heeft te houden met een plaatselijken loonstan- daard, achtte hij onmogelijk, omdat „plaatse lijke loonstandaard" geen vast begrip ver tegenwoordigt. Bij stakingen en uitsluitingen dient zijns inziens een arbeidsbeurs geen bemiddeling te verschaffen, ten einde geen moeilijkheden te veroorzaken. Hiermede waren de algemeene beschouwin gen ten einde en kon met de behandeling der artikelen een aanvang worden gemaakt. De voorstellers van amendementen hebben daarbij weinig genoegen beleefd van de door hen genomen moeite. De eerste voorsteller was prof. van der Bilt, die met zijn liberale medeleden een aantal amendementen had in gediend. Zijn amendement om bij stakingen en uitsluitingen wel bemiddeling te blijven verkenen onder gehoudenheid evenwel om aan de werkzoekenden mededeeling te doen van den stand van zaken werd van verschil lende zijden en door den minister bestreden en viel met 53 tegen 23 stemmen. Met 47 tegen 21 stemmen onderging een amendement van den heer Kupers (s. d. a. p.) op art. 7 hetzelfde lot. Het wilde in de wet een bepaling doen opnemen geen arbeidsbe middeling te verkenen zoo de arbeidsvoor waarden ongunstiger mochten zijn dan ter plaatse gebruikelijk is. Dat dus een bepaling betreffende de handhaving van den plaatse- lijken loonstandaard, waartegen de minister zich reeds bij de algemeene beschouwingen had verzet. Dat deed hij nu weder en gevolg was de verwerping er van met 47 tegen 21 stemmen. Bij art. 13 kwam mevr. BakkerNort (V.D.) met eet» bepaling, dat in de commissie van toezicht op de Arbeidsbeurs ten minste één vrouw moest zitten. Zij trok het evenwel na debat weer in, toen haar duidelijk was gemaakt, dat een dergelijke bepaling zeer onpractisch zou kunnen werken en boven dien de vrouwen niet uitgesloten zijn van het lidmaatschap van de commissie. Een amen dement van den heer Van der Bilt (Lib.) om de leden te doen benoemen na aanbeveling door de centrale vereenigingen van werk gevers en werknemers werd z. h. st. goed gekeurd, nadat de Minister het aannemelijk had verklaard. Een amendement van den heer Hiemstra (s. d. a. p.) om ook voor de agentschappen in kleine gemeenten commissies van advies of toezicht verplichtend te stellen, werd door den minister ontraden omdat dit de regeling te omslachtig zou maken en daarop door de Kamer met 38 tegen 22 stemmen verworpen. Minister Verschuur heeft vervolgens enkele amendementen van den heer Beumer (a. r.) strekkende om de regelen betreffende net toe zicht wat eenvoudiger te maken en onduide lijkheden weg te nemen, overgenomen. Het zelfde geschiedde met een amendement van den heer Van der Bilt (lib.) om voor de be noeming van leden der centrale commissie van bijstand voordrachten te doen geschieden door de centrale organisaties van werkgevers en arbeiders. Bij art. 44 kwam aan de orde de kwestie van de uit winst opgerichte plaatsings- bureaux. De minister had ze ten doode op geschreven en tevens hun voorloopig tijdelijk voortbestaan afhankelijk gemaakt van een vergunning van overheidswege. Er waren verschillende amendementen ingediend doch slechts één heeft genade bij de Kamer gevon den. Dat was van den heer Kupers (s. d. a. p.) afkomstig om aan de bureaux, die op 1 Maart 1929 reeds bestonden het voortbestaan te veroorloven mits zij om de vijf jaar ver nieuwing van die vergunning aanvragen. Bij het overlijden van den leider houdt even wel een dergelijk bureau op te bestaan. In de strafbepalingen is de Kamer blijven steken. De behandeling ervan zal Woensdag a.s. worden voortgezet. De dag van Dinsdag blijft vastgelegd voor de interpellatie van den heer Boon over de zendtijd bij de radiodistri butie. DE SYRISCHE GRONDWET TOT STAND GEKOMEN. Een langdurige lijdensgeschiedenis. Overeenstemming bereikt met Frankrijk. Het is thans reeds tien jaar geleden, dat Syrië als mandaatgebied aan Frankrijk werd toegewezen, dat er een kolonie van maakte, al vrij spoedig werden plannen gemaakt tot het maken van een grondwet voor het nieuwe mandaatgebied. Het zou echter tot 1930 du ren, voordat Syrië een constitutie zou krijgen. De totstandkoming daarvan is dus wel een lijdensgeschiedenis geweest. Generaal Gouraud, de eerste Fransche hooge commissaris, had het hoofd te bieden aan de agitatie der centraliseerende en fede ralistische elementen, generaal Sarrail even eens en ook de Jouvenel. Generaal Weygand was vrijwel met de opstelling der constitutie gereed, toen hij werd teruggeroepen. Ponsot, de tegenwoordige hooge commissaris, trad in 1927 als zoodanig op. In het begin van 1927 was de nieuwe re geering in Syrië gevormd en den 2den April van dat jaar hadden de eerste verkiezingen plaats, die een lichtgevende vergadering met een nationalistische meerderheid opleverden. Twee maanden later kwam dit nieuwe lichaam bijeen voor het eerst en al dadelijk sprak deze vergadering, die 70 leden telt, zich uit ten gunste van de algeheele onaf hankelijkheid van het land, zonder daarbij rekening te houden met het mandaat. Er werd dan ook een grondwetsontwerp opge steld, bestaande uit 115 artikelen; deze grondwet voorzag in den republikeinschen en parlementairen staatsvorm. Dit ontwerp bevatte echter eenige artike len, waarmede de Fransche regeering zich niet kon vereenigen, daar zij het gezag der mandaatmogendheid vrijwel te niet deden, o.a. de bepaling, dat de president der Syri sche republiek het recht zou hebben, verdra gen te sluiten en te teekenen, dat hij diplo matische vertegenwoordigers in het buiten land zou kunnen benoemen en dat de regee ring het leger zou kunnen organiseeren en den staat van beleg zou kunnen afkondigen, zonder instemming der mandataire mogend heid. Toen er geen overeenstemming kon wor den bereikt verdaagde de hooge commissaris de Wetgevende Vergadering voor drie maan den, daarna nog eens voor drie maanden en ten slotte in Februari 1929 Ten slotte is men tot een vergelijk geko men, waarmede beide partijen genoegen na men, met het resultaat dat de grondwet kon worden afgekondigd. Dat is thans gebeurd en Syrië is dus een constitutioneel land geworden. ITALIË EN BRIANDS PAN-ENROPA. Naar Belga uit Rome seint voert de fascisti sche pers een waren veldtocht tegen Briands plan van een Europeesch verbond door het af drukken van alle ongunstige uitlatingen over het plan in de Europeesche bladen, die dan van commentaar voorzien worden en waarvan de beteekenis wordt overdreven. De Osservatore Romano, het Vaticaansche blad daarentegen komt na een uitvoerige studie tot een waardeering voor het plan in zijn ga- heel, al heeft het blad wel eenige bezwaren t#. gen onderdeelen. Het blad besluit met te zeg gen, dat een verdeeld Europa de kiem voor een wereldoorlog in zich sluit, terwijl een ver- eenigd Europa met Gods hulpe den wereldvre de zal verzekeren. WEER EEN „GOUDMAKER" IN DUITSCHLAND. Merkwaardige lichtgeloövigheid Te Hilden bij Dusseldorp is een gewezen schildersknecht in hechtenis genomen, die een groot aantal menschen voor enorm groote be dragen heeft opgelicht. Hij maakte hen wijs, door atomen te verbrijzelen, goud en radium te kunnen verkrijgen. Hij deed water en zand in een flesch, verzegelde deze daarna en liet er een electrischen stroom doorgaan. De flesch bleek dan later korreltjes goud te bevatten, die de goudmaker er natuurlijk te voren al in had gedaan. Tot de zeer velen, die Kurschildgen zoo heet de schildersknecht bij den neut nam, behooren zelfs bankdirecteuren, advoca ten en professoren. Zelfs het instituut voor ijzeronderzoek te Duselsdorp heeft zich met d* proefnemingen van den alchimist ingelaten. Kurschildgen is de zoon van fatsoenlijk» ouders. In zijn geboorteplaats stond hij alge meen bekend als de „goudmaker". Hij was een oude bekende der justitie; reeds in 1922 is hij voor een dergelijke oplichting vervolgd. DE MOORDAANSLAG OP DEN ITALIAAN- SCHEN KROONPRINS. De ongewenschte Berneri over de grens gezet. Dinsdag werd de Italiaan Berneri, die aan het einde van het vorige jaar werd gevangen genomen, in verband met den aanslag op den trein, waarin zich prins Umberto bevond, vrij gelaten. Hij had zijn straf van vijf maanden we gens het hebben van een valsch paspoort, uit- gezeten. De Belgische politie zette hem over de Ne- derlandsche grens. De Nederlandsche autori teiten waren niet op zijn aanwezigheid gesteld, en zetten op hun beurt hem over de grens. De Italiaan keerde naar Antwerpen terug, waar hij Donderdag opnieuw gearresteerd is wegen? overtreding van het verbod om in België te komen. Berneri, die door de Fransche politie gezocht wordt in verband met een antifascistisch com plot, wil liever niet over de Fransche grens ge zet worden. EEN TALENINCIDENT IN BELGIë. In de juridische Kamerafdeeling. Donderdagmiddag kwamen wederom de Ka- merafdeelingen bijeen. In de afdeeling, waar van de heer Boeckx deel uitmaakte, deed zich in verband met het talengebruik een nieuw in cident voor. Bij de opening van de vergadering, die anders was samengesteld dan in de vorige week, werd voor het voorzitterschap de candidatuur van den heer Boeckx gesteld. Onmiddellijk kwam daartegen het Kamerlid Ernest in verzet, die aan de weigering van Boeckx herinnerde, om het gesprokene in het Fransch te vertellen. Niettemin werd Boeckx tot voorzitter gekozen. Hij wijzigde niets aan zijn vroegere houding, en handelde de agenda in het Nederlandsch af. Inmiddels waren eenige Waalsche leden de ver gadering binnengekomen. Dadelijk steeg een storm van protest op, waarbij zich de heeren Brunfaut, Ernest, Ber- loz, Jennissen, Mundeleer en De Rasquinet aansloten. Ook de Vlaamsche socialisten Cnudde en Debunne betuigden hun misnoegen over de Nederlandsche leiding. Van den heer Boeckx werd geëischt, dat hij alles in het Fransch zou vertalen, waarop de voorzitter echter antwoordde, daarop niet te kunnen ingaan. Echter verzocht hij den secre taris het gesprokene in het Fransch te vertalen. Boeckx werd bedreigd met zijn afzetting als voorzitter, hetgeen echter zijn houding niet kon beïnvloeden. Door den secretaris werd daarop het verhandelde in het Fransch vertaald en de vergadering verliep verder tamelijk kalm. HET LONDENSCHE VLOOTVERDRAG IN DEN AMERIKAANSCHEN SENAAT. Een dreigement van Hoovev President Hoover heeft, naar uit Washington gemeld wordt, verklaard, dat hij indien de Senaat tijdens de hui dige zitting geen beslissing neemt inza ke het Londensche vlootverdrag het parlement in buitengewone zitting bij een zal roepen om het Londensche vloot verdrag te ratificeeren. Hoover's dreigement is bedoeld als een waarschuwing tegen de pogingen van de oppositie op de zaak op de langq baan te schuiven. - - «i

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 4