Landbouw en Veeteelt. Luchtvaart Onze Koloniëm T etegrammen Reohtszaken Zeetijdingen AMSTERDAMSCHE BEURS Laatste berichten. van 30 Mei 1930 NIET OFFICIEEL Vorige koers Pppvinciaal niauws HEMELVAARTSDAG. Het schitterende zomerweer op Hemel vaartsdag bracht honderden naar Bergen. Reeds des morgens kreeg Bergen een voor proefje van de a s. Pinksterdrukte. Per tram, fiets, auto's, autobussen, motorrijwielen, ja, zelfs met het meer uit den tijd rakende voer tuig, het toch zoo inooie paard en rijtuig, kwamen de feestelijk gezinden in groote ge tale opdagen om te genieten van een heer lijken zomerdag buiten. Doordat men met de werkzaamheden aan het asphalteeren van de Hoflaan en het gedeelte Eeuwige laan tot de Mosselenbuurt gereed was gekomen, werd het sinds eenige weken toegepaste een richtingsverkeer niet meer gevolgd. Hier door was het verkeer in de richting Bergen aan Zee niet genoodzaakt vanaf de Komlaan den Rooden weg langs het Hof te volgen, terwijl de van zee komenden langs de Mosse lenbuurt, over het sluisje, achter het Hof de Studler van Surcklaan ook niet behoefden te nemen. Dit had het nadeel dat de automo bilisten, die maar al te weinig, door het volgen van de verkeerswegen, kennis maken met de intieme schoonheden van een gemeente, nu de gelegenheid misten kennis te nemen van het natuurschoon van deze buitenplaats, die bij de wandelaars zoo geliefd is. De afsluiting, gedurende eenige weken, is een mooie reclame voor Bergen geweest. De wegverbetering, asphalteering met Hoogoven-asphalt, is voor het verkeer een belangrijke verbetering geworden en terecht verzekerden enkele statenleden ons, dat een dergelijke weg in aanmerking behoort te ko men voor een uitkeering uit het Prov. We genfonds. De groote stroom van bezoekers ging ook ditmaal, zooals op dergelijke dagen ge bruikelijk is, in de richting van de bekende uitspanning „Duinvermaak", waar een be langrijke verbetering door het maken van 'n autoparkeerpark voor den bekenden speel tuin is tot stand gebracht. Hierdoor is het mogelijk geworden, dat spoedig de hinder lijke stal op den hoek van den weg naar Schoorl, verwijderd kan worden, hetgeen binnen enkele weken het geval zal zijn. In den tuin concerteerden verschillende zangvereenigingen en er heerschte een gezel lige drukte. Deze eerste zomerdag kon men op alle ter rassen de rustende bezoekers waarnemen. Te Bergen aan Zee was het buitenge woon druk. Een dergelijk drukke Hemel vaartsdag kon men zich daar zelfs niet her inneren. Op het strand genote,. duizenden van dezen eersten zomerdag. De badstoelen waren zelfs druk in gebruik, al misten wij nog de bekende badkoetsjes. Een enkele en thousiast bekommerde zich daarover echter niet het minst en genoot desondanks van een waarschijnlijk toch wel wat frisch zeebad. Wanneer het seizoen zoo goed zal zijn als Hemelvaartsdag voor Bergen was, dan Wordt het zeer zeker buitengewoon gun stig. Te Egmond aan Zee heerschte eveneens een ongewone drukte. Deze aardige bad plaats, die met hare leuke winkelstraatjes, vooral aan het einde, door het oploopen van den weg, aan dergelijke buitenlandsche ge zochte plaatsen doet herinneren, wordt steeds meer en meer bezocht. Dank zij de bijzondere bijeenkomsten te Heiloo, was het ook daar zeer druk, evenals in Schoorl en de Camperduin. Duizenden hebben gister genoten van een heerlijken zomerdag buiten. Op het stations emplacement te Alkmaar was het zeer druk. Ook de betreffende zaken in de stad maakten goede zaken. 25-JARIG BESTAAN VAN DE DEUTSCHE FEREIN KOLONIE TE BERGEN AAN ZEE. Het 25-jarig bestaan van de Deutsche Fe- fien Kolonie te Bergen aan Zee werd He melvaartsdag door de Deutsche Verein. te Bergen aan Zee feestelijk herdacht. Per ex- tratrein arriveerden des morgens bijna 2 dui zend belangstellenden uit Amsterdam te Bergen aan Zee. Men vereenigde zich bij het borstbeeld van wijlen mevr. Van Reenen—Völter, al- op den Duitschen gezant en den Duitschen op den Duitsche gezant en den Duitschen consul-generaal. De heer Karl Viol sprak een herdenkings rede uit en huldigde wielen mevr. Van Ree nenVölter en haar echtgenoot, den heer Van Reenen, die door het schenken van het terrein de stichting van de Ferien-Kolonie mogelijk hadden gemaakt. De heer J. van Reenen dankte voor de bij zondere hulde en verzekerde dat vooral de waardeering voor zijn overleden echtgenoote hem een bijzondere voldoening was. Hierop werden, onder begeleiding van Ber- gen's Harmonie het Duitsche volkslied en het Wilhelmus gezongen, waarna kinderen bloemen om de kransen strooiden, die om het borstbeeld waren gelegd. Het geheele gezelschap vertrok hierop naar de Deutsche Ferien Kolonie, waar de gezant, namrns de Duitsche regeering den lieer Karl Viol een hooge onderscheiding verleende. In hotel Nassau-Bergen vereenigde zich hierna een aantal genoodigden aan een 'unch. CASTRICUM. ■Dader van de aanrijding gepakt. Het is de politie te Castricum gelukt te 'Jeverwijk de hand te leggen op den dader Van de aanrijding, die Zondagavond 25 Mei te 11 uur alhier plaats had. In verband met het vinden van een afgebroken stuk van een nummerplaat is het andere stuk van die plaat opgespoord en is de eigenaar-bestuurder W v. Z. aangehouden. Deze ontkent wel ten. sterkste, dat hij een aanrijding heeft veroor zaakt, maar niet dat hij tegen dien tijd door Castricum is gegaan. Bovendien de nummer plaatstukken passen precies in elkaar, terwijl het zijn nummer is. Voorts heeft de politie van Limmen zijn wagen herkend, die een 10-tal minuten voor den tijd dat hier de aan rijding plaats had, door die gemeente kwam en waarvan de bestuurder niet op den aan- Tegeven wenk stopte, terwijl de wagen met en licht gevende lamp reed, hetgeen heden tok aan den wagen werd geconstateerd. Ge lukkig is het, dat deze bestuurder is achter haald kunnen worden, want niet alleen heeft hij 'n aanrijding alhier, maar ook nog een on eer Heemskerk veroorzaakt, terwijl een derde den dans is ontsprongen door in een s'oot langs den berm van den rijksweg te springen. Het vermoeden bestaat, dat de dader onder den invloed van sterken drank verkeerde. Vacatieoord Zonneweelde. In verband met een verslag voorkomende in de groote pers over een excursie van de vereeniging Katholiek Amsterdam naar Cas tricum, onder leiding van de heeren P. de Vilder en Lau Peeters, naar aanleiding van de mogelijkheid ter plaatse een uitgebreid vacantie-oord te stichten, kunnen wij nog nader mededeelen, dat indien het bedoelde terrein kan worden verkregen en wij hebben reden om aan te nemen, dat dit wel het geval zal zijn, dat voor het seizoen 1931 alhier door de vereeniging als boven aangehaald zal worden gebouwd een restaurant met 50 logeerkamers, terwijl daarnaast een 50 eens- gezinswoningen zullen verrijzen. Hierdoor zal Castricum een aantrekkelijk heid winnen, terwijl den Amsterdammer een gelegenheid is geschapen om op voordeelige wijze te kuftnen komen genieten van onze mooie bosschen en opgerept natuurschoon. MISS AMY JOHNSON IN AUSTRALIË. Miss Amy Jonhson vertrqjc Woensdag morgen van Long Reach naar Roma, en landde tegen den middag te Charlesville om daar de lunch te gebruiken, waarna zij haar vlucht voortzette. Tengevolge van hevigen wind is zij uit den koers geraakt en te Quilpie geland. Zondag zal het sportvliegtuig van Miss Johnson weer geheel hersteld zijn. Gisteren moest miss Johnson een korte toespraak houden voor de radio, die via Brisbane naar Engeland werd uitgezonden en daar door de luisteraars uitstekend kon worden verstaan. De vliegster zal thans echter eenige dagen volkomen rust houden, en heeft alle open bare uitnoodigingen voor de komende dagen van de hand gewezen. De Britsche minister van luchtvaart heeft van zijn Franschen collega een gelukwensch ontvangen, waarin de Fransche minister naast zijn persoonlijke complimenten de be wondering van het 'heek Fransche vlieger corps uitspreekt voor de prestatie van de jeugdige Engelsche. KINGSFORD SMITH'S VLUCHT. Morgen vroeg van Schiphol. De vlieger Kingsford Smith zal morgen ochtend om 8 uur met de „Southern Cross" van Schiphol naar Engeland vertrekken. Zooals men weet, gaat de K.LM.-piloot Van Dijk mee, terwijl overigens nog deel van de bemanning uitmaken Jonathan Pattrick Saul (navigator) en John Stannage (marconist). Men zal starten voor de vlucht naar Ame rika op een veld bij het Curragh op 40 K.M ten zuidwesten van Dublin. GAAT DE INDISCHE REGEERING VERHUIZEN? Het „Bat. Nieuwsblad" verneemt, dat de regeering den departementchefs heeft verzocht, elk voor hun departement een kostenberekening te maken, betreffende de overbrenging van hun diensten naar Bandoeng en de vestiging dezer dien sten aldaar. CORRESPONDENTIE. Abonné, alhier. Naa den uitslag van be doelde aanbesteding hebben wij wel geïnfor meerd, maar men kon ons dien nog niet mededeelen. Van gemeentewege wordt de uitslag van dergelijke aanbestedingen en inschrijvingen gewoonlijk niet medegedeeld. Wij moeten daarnaar informeeren. Red. Alkm. Crt. EEN WOESTELING. Gisteravond kwam te Stiphout (N.B zeker L. van Boomen, bijgenaamd „De woei- maker", het café van Adriaans binnen. Hij was dronken en daarom werd hem een con sumptie geweigerd. Om deze reden gaf hij de dochter van A. een hevigen vuistslag waardoor zij bewusteloos met een ernstige bloedende wonde aan het hoofd neer viel. De man ging hierop zóó te keer, dat hij alles wat hij in handen kreeg, stug sloeg. Met zes personen heeft men hem naar buiten weten te werken. Hierbij werd de heer v. d. Meulen door B., waarschijnlijk met een mes, dwars over den neus gesneden, waardoor het neus been gespleten werd. Buiten heeft B. met zijn fiets alle ruiten stuk geslagen, 't Nachts is hij van zijn bed gelicht. Morgen wordt hij naar Roermond overgebracht. EEN DRAADLOOS GESPREK UIT EEN VLIEGTUIG. Over een afstand van 12000 K.M. Gisteren is een interessant gesprek gevoerd tusschcn Berlijn en een boven Los Angelos vliegend vliegtuig. De be kende Amerikaansche luchtvaartdes- kundigc Milliken en purof. von Karmann van de technische hoogeschool to Aekne, die zich aan boord van het vliegtuig be vonden, voerden te 15 uur Amerikaan sche tijd (23 uur Duitsche tijd) door middel van den Hearst-zender te San rransisco een gesprek met den heer Mich, directeur van de Deutsche Luft hansa te Berlijn. Het gesprek kwam over dezen afstand van 12000 K.M. zoo duidelijk door, dat men kon verstaan wat de andere passa- g'ers d a in het tooneel zaten, tegen el kaar zeiden. DE TOCHT VAN DEN ZEPPELIN. De Graf Zeppelin vloog hedenmorgen bij het aanbreken van den dag boven den staat Portorico. Gedeeltelijk gecorrigeerd. VERDUISTERING EN HELING. De Vierde Kamer der Amaterdamsche Rechtbank heeft den 56-jarigen vertinner, die zich te verantwoorden had wegens ver duistering van tin ten nadeele van de Stoom vaartmij. „Nederland", waarbij hij 30 jaar in dienst was, tot twee mqanden gevangenis straf veroordeeld, overeenkomstig den eisch van het O. M. ZLi cöllqge ipet 14 dienstja ren, tegen .v^^^^twèeïm4<anclen was vorderd, werdJvrijgTWoktb. Drie van^hejing van'het gestolen tin ver dachte loodgierers.wcrclep vrijgesproken. Een loodgieter werd veroordeeld tot 200 boete of 40 dagen heghtenjs. Een vrachtrijder, eveneens van heling in deze zaak verdacht, werd f 25 boete of tien dagen hechtenis opgelegd. VERDUISTERING. Voor de Vierde Kamer van de Amsterdam- sche rechtbank stond heden terecht de 39- jarige mr. S. v. M., vroeger advocaat-procu reur te Amsterdam, verdacht van verduiste ring. Mr. v. M. was op 29 Aug. door de Am- sferdamsche rechtbank failliet verklaard. Hij was voortvluchtig en werd op 26 Sept. te Amsterdam gearresteerd. Na langdurige in structie werd verd. een paar maanden gele den uit de preventieve hechtenis ontslagen tegen borgstelling. Het O. M. eischte tegen verdachte een ge vangenisstraf van twee jaar met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorge bracht en verzócht de rechtbank inhechte- neming van verdachte bij het vonnis te be velen. BRANDSTICHTING. De Haarlemsche rechtbank heeft Woens- middag vrijgesproken een 26-jarigen smid uit Wormerveer, wien ten laste gelegd was, dat hij in zijn smederij aan den Zaanweg al daar in den nacht van 20 op 21 Dec. 1.1. op zettelijk brand zou hebben kesticht. DE TOLBESTORMING TE VLAARDINGEN. Voor den kantonrechter te Schiedam heb ben drie personen terecht gestaan, die ge weigerd hebben tol te betalen bij den Vlaar- dinger tol. Een hunner werd overeenkom stig den eisch veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis, een ander tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. Een zaak werd aangehouden. STOOMVAARTLIJNEN. Holland—Amerika-Lijn. Edam, 27 Mei v. Rott. te N.-Orleans. Lochkatrinv 26 Mei v. Rott. te L. Angel es Dinteldijk 27 Mei v. Rott. te Seattle. Drechtdijk, Pacific n. Rott., 26 Mei te San Francisco. Kinderdijk, Pacifick. n. Rott., 24 Mei v. Los Angeles. Leerdam, v. Rott. n. N.-Orleans, 27 Mei v. Bilbao. Moerdijk 26 Mei v. Antw. te Vancouver. Nebraska, Rott. n/d. Pacifick. 27 Mei v. Londen. Rotterdamsche Lloyd. Djambi (uitr.) 27 Mèi v. Suez. Kota Radja (thuisr.) 28 Mei te Marseille. Kota Tjandi (thuisr.) 27 Mei te Londen. Slamat (uitr.) 27 Mei v. Port Said. Kota Inten (thuisr.) 27 Mei te Singapore. DE DüSSELDORPSCHE MOORDENAAR. DUSSELDORP, 30 Mei. Heden is het gerechtelijk vooronderzoek tegen Kuiten den Düsseldorfschen moordenaar officiéél geopend. Hij is door den rechter van in structie voor het eerst officieel gehoord. PROV. BOND VAN RUNDVEE- FOKVEREENIGINGEN. In „De Roskam" te Hoorn werd Woensdag de 53ste algemeene vergadering gehouden van den Provincialen Bond van Rundveefok- vereenigingen in Noord-Holland. De voorz, de heer Jn. Blaauboer Kzn. te Schagen, opende de vergadering met een woord van welkom en deelde mede, dat de zomervergadering in de toekomst wel niet meer op dit tijdstip zal worden gehouden, omdat blijkt, dat dit tijdstip niet het moment is voor den Bond om te vergaderen. Door omstandigheden is deze vergadering wat verlaat. Met leedwezen deelt spr. mede, dat ir. De Vries, rijksveeteeltconsulent en den heer P. Koster, wegens ongesteldheid niet aanwezig konden zijn. Spr. uitte den wensch voor een spoedig herstel, opdat genoemde heeren op de volgende vergadering weer onder norma le omstandigheden aanwezig mogen zijn. Crisisklanken. Met leedwezen, aldus de voorzitter, heb ben we moeten constateeren dat het optre dend mond- en klauwzeer een spaak in het wiel dreigt te steken voor de grootsch opge zette fokveedag van den Bond op 10 en 11 Sept. te houden. Voor deze fokveedagen is het noodig, dat al het materiaal, waarover de Bond beschikt, aanwezig is. Door het mond- en klauwzeer zal dit niet het geval kunnen zijn, omdat vele dieren wegens ziekte niet verschijnen mogen, terwijl de veehou ders verder uit voorzorg hun vee thuis hou den. De crisis in den landbouw grijpt alom om zich heen en vervult ons tot op dit oogenblik met vrees, niet omdat de prijs van onze pro ducten zoo is. dat onze bedrijven voor een débacle staan, maar met het voortgaan van deze malaise in ons land, staan de bedrijven er niet schitterend voor. Spr. stelde zich voor, dat nog niet direct op Staatssteun moet worden aangedrongen; voorloopig is met indirecte middelen nog wel wat te berei ken; mochten evenwel de prijzen der pro ducten zoodanig worden dat gemotiveerd bij de regeering op directen steun zal moe ten worden aangedrongen dan zal het be stuur dit doen. Op de eerste plaats moet in eigen veree niging gewerkt worden voor verhooging der productie en vermindering der uitgaven; we moeten zooveel mogelijk economisch werken in onze fokvereenigingen. Na de vervolma king van de controle op het rundvee moet gezorgd worden voor een doelmatige voe dingcontrole. Spr. achtte het urgent om een hechtere samenwerking te krijgen tusschen de vele in Noord-Holland opgerichte con- trolevereenigingen, dan tot dusverre het ge val was. Meer oriënteering in de richting van de controle op den uitvoer van fokveè- productea naar het buitenland achtte spr, voorts van groot belang. Het vee, wat over de grens gaat vooral, moet het beste zijn. opdat men weet, dat het vee uit Nederland goed vee is. Op deze wijze staat men zoo sterk moge lijk in tijden van malaise. (Applaus) De notulen van dÉ 15e Januari gehouden vergadering gelezen door den heer E. Koster Dzn., secretaris, werden onder dank goedge keurd en aldus vastgesteld. Ingekomen stukken Van den heer Dr. Berger, hoofd van de veeartsenijkundigen dienst, aan wien door het bestuur de vraag was gericht een inlei ding te houden over de resultaten der proef Calmette, was bericht ingekomen, dat hem zulks niet mogelijk was in het onderhavige geval, daar hij zijn verslag eerst aan den minister moet uitbrengen. Van de heeren ir. De Vries en Wibbens was bericht van verhindering ingekomen. Van het Winkelweek-comité te Purmerend was een verzoek ingekomen een volgend jaar de Centrale Fokveedag te Purmerend te houden, waarvoor genoemd comité zich belangrijke finantieele offers wil getroos ten. Het bestuur is van meening, dat niet elk jaar zoo'n fokveedag zal worden gehou den. Van de A.N.V.V. is bericht ingekomen, dat de te houden fokveedag belangrijk genoeg geacht wordt om daarvoor reclame te ma ken in het buitenland. Van het Ned. Landbouwcomité is 'n schrij ven ingekomen, verzoekende het oordeel over de actie voor de afschaffing van vleesch-ac- cijns. Het bestuur heeft daarop geantwoord, dat men meer gebaat is met handhaving van de invoerrechten op bevroren vleesch, dan met afschaffing van den vleesch-accijns. Het be stuur achtte het daarom beter voorloopig een afwachtende houding aan te nemen, om dat het meende, dat er protectiemaatregelen aan vastzitten. Als bij afschaffing van ac cijns ook de invoerrechten worden opgehe ven, is nog niets gewonnen. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van den heer Stroink namens een des betreffende commisie, wenschen kenbaar te maken t.a.v. de verlaging der spoorwegta rieven, als een van de middelen ter verzachting van de crisis, heeft het bestuur geantwoord dat gewenscht wordt afschaffing van de 25 pCt. verhooging voor vervoer van vee met personentreinen. Voorts 50 pCt. verlaging van de algemeene tarie ven. Naar aanleiding van een verzoek van het ministerie van Binn. Zaken en Landbouw om medewerking tot bestrijding van het mond- en klauwzeer is aan den minister ver zocht Noord-Holland benoorden het kanaal voor allen invoer van vee te sluiten ook scha pen en varkens, zulks met het oog op de ver spreiding van het mond- en klauwzeer door de groote markten. In Zuid-HollandnSëdröë^ de vorige week het aantal gevallen Van mond- en klauwzeer 199, in Noord-Hol la m slechts 55. Deze mededeeling werd met in stemming ontvangen. n Blijkens het j dat in druk zal verschijnen, bedroeg'heTaan' tal aangesloten vereenigingen 34 met 663 \Z den-fokkers en 82 belangstellende leden- de gezamenlijke fokkers hadden 11133 koeien waarvan systematisch 1/5 deel buiten het melkonderzoek worden gehouden. De bond telde 337 stieren die werden ee bruikt. De onkosten voor den Bond voor een koe per jaar bedragen voor den veehouder olm. 48.50. 1 De ontvangsten bedroegen 3118.01; de uitgaven 1999.53, alzoo een sèldo 'van 1118.48. Door de desbetreffende commissie werd goedgunstig gerapporteerd en geadviseerd tot goedkeuring der rekening. Conform be sloten. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd en conform vastgesteld. Oedelegeerde na t aarskeuringen. Aan de orde is een voorstel van het be stuur om geen gedelegeerde leden voor de najaarskeuringen der vereenigingen meer te benoemen. Het bestuur is al van meening, dat zulks, niet meer noodig is, omdat het houden van. najaarskeuringen wegens verschillende ré denen niet meer zoo geregeld plaats vindt als voorheen. En wanneer bedoelde keurin gen nog worden gehouden, hetgeen vooral voor jonge vereenigingen toch wenschelijk is, dan worden wel personen buiten de ver eeniging in kwestie aangezocht om als jury leden op te treden en is een onpartijdige uit spraak verzekerd. Conform dit bestuursvoorstel werd z.h.st. besloten. Bestuursverkiezing. Tot lid van het bestuur werd in de vaca ture van den heer E. Govers Dzn., periodiek aftredend op 1 Jan. 1931 en niet herkiesbaar, gekozen de heer P. Konijn te Venhuizen. Nazien rekening. Tot leden van de commissie tot het nazien van de rekeningen over 1930 werden z.h.st. benoemd op aanbeveling van het bestuur, de heeren S. N. Zuurbier te Egmond, H. A. M. Wuis te Heer-Hugowaard en W. Jimmink Jbz., Schagerbrug, als plv. de heeren K. Posch te Schellinkhout, G. Appel te Zuid- Zijpe en J. Wagenaar te Spanbroek. Na rondvraag sluiting. KENNEMERLAND. Behoudens enkele uitzonderingen gaf de handel der laatste dagfn een gevoel van tevredenheid. Er was gelukkig animo voor koopen en de prijzen der meeste artikelen gingen in stijgenden Opgave van Yortvdliollanilsch fiaiidboiiwercdlët. Y.V. (Oalvangen per draadlooss tcleloonj. STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v, 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v, Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smejting Anaconda Bethleh, Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij, Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd, Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem Eig Scheepvaart Unie Kon. Ned, Stoomboot Niev, Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. Koers van beden t e Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102H/W - 170 175'/o 151 531 299 170 295 - 1027, 111 136 51 1037a 110 r.8» 1037,-5 128 104-6 128 104-7 178 86 288'/, 3997, 286 393 284'/a-7 390-27, 285'/} 390-1 2877a 390-1 727, 121 96t', 34s/i6 1727/M 292 33i',-j[ 733/, 174 337» 4751/j 340 128 110 487, 468-70 468-70 338 468-9 4671/3 202'/, 136'/, 83 203'/, 135 203'/,.l 2034-4 137 203'/,-I 137-9 3853/, 4027, 1577,6 403'/,-4 403-4'/, 160 403 1393/, 90 152 1047, 57* 139/, 104 1-91/5 5"/iê 138.j-3/4 33 317, 176»/, 69 621/, 175'/, 321/6 31 175'/« 79 364 3837, 352V, 76 365 383 76 367 383 348J.9J 346-8 46 mu 1137a 226 SOVn 191', 226 51 461/4 19i-»,s - PROLONGATIE vorige koert 2 pCt. heden 2-pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn P«rij» Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb 100. Kopenhagen Stockholm osio New.York Italië 12.08'/, 59.32'/. 9.75 34.70 48.11i/i 35.07'/. 66.55 66.721A 66.52'/, 2.48»/, 13.03 Koert op heden 3 uu 12.08'/t 59.33 9.75 34.70 48.11 35.071/4 66.527, 66.721/4 66.55 2.48»4 1 13.03

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10