ovenYo Ratoafisch Weerbericht. STER-TABAK AGEND A. Onze Staatsmachine. Rechtszaken ..Mtej Stadsnieuws Woensdag 4 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Verleden (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De poort van het ge luk (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De bijwagen (boven 14 jaar). Donderdag 5 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Verleden (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De poort van het ge luk (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De bijwagen (boven 14 jaar). r 7.30 uur, Groote Kerk, concert mannen koor Orpheus. WIJZIGINGEN IN DE RADENWET. Op de Radenwet zijn een tweetal wij zigingen voorgesteld, waarvan bij aan neming de eerste zal geacht worden in te zijn gegaan met ingang van den eer sten Maart J.l. De eerste wijziging bedoelt de Raclen van Arbeid te ontheffen van de vei- plichting, welke hun door artikel 8o op gelegd wordt voor zoover het betreft het verstrekken van inlichtingen aan de Voogdijraden. Bedoeld artikel regelt de verplichting tot geheimhouding: „De voorzitters, leden en secretarissen den Verzekeringsraad, van den Raad van Arbeid en van een door den Raad van Arbeid ingestelde commissie en haar plaatsvervangers, de commissaris sen (aangewezen om het bestuur of den voorzitter in eenig onderdeel van hun taak bij te staan of te vervangen), bene vens alle aan den Raad van Arbeid on dergeschikte of onder den secretaris van den Verzekeringsraad werkzame ambtenaren of beambten zijn verplicht tot geheimhouding van al hetgeen zij in hun hoedanigheid vernemen, voor zoo ver mededeeling daarvan niet bij of krachtens de wet is voorgeschreven". Op de aldus geregelde geheimhouding heeft de wetgever bereids eenige uit zonderingen gemaakt ten bate van open bare administratiën en organen, welke in verband met de hun opgedragen taak d© beschikking behoeven over de gege vens, welke de Raden van Arbeid bezit ten. Niet minder behoeven in bepaalde gevallen de Voogdijraden deze gegëvens, zoo bijvoorbeeld om vast te kunnen stellen de bijdragen door de ouders te betalen voor de opvoeding enz. hunner kinderen ingevolge een beslissing van dien Raad. Andere gevallen waren nog te noemen. Een volledig beeld van de gezinsinkomsten is daartoe noodig. Welnu, om dat beeld te kunnen verkrij gen is het gewenscht, dat de bedoelde geheimhouding opgeheven worde. Daar toe dan strekt de volgende toevoeging aan artikel 85: „De Raad van Arbeid doet aan den Voogdijraad mededeeling van de door dezen in het belang van de uitvoering van zijn taak gevraagde, in het bezit van den Raad van Arbeid zijn de, gegevens betreffende personen, die verzekerd zijn ingevolge een wettelijke verzekering of ingevolge een wettelijke verzekering in het genot verkeer,en van een geldelijke uitkeering". Met deze gedeeltelijke opheffing van dg verplich ting tot geheimhouding is geen novum gebracht. Immers in artikel 57 der Ar menwet hebben we reeds hetzelfde. Daarin toch wordt aan het bestuur van een instelling, met wettelijke verzeke ring belast, de verplichting opgelegd om aan den Armenraad of aan burgemees ter en wethouders mededeeling te doen van de in het bezit van dat bestuur zijnde gegevens aangaande de vaste in komsten of andere voordeelen, die een bepaald persoon laatstelijk heeft genoten of nog geniet. Voorts zijn de Raden van Arbeid volgens de Ongevallenwet ver plicht aan de aangewezen Rijks-» en Gemeente-ambtenaren inzage te geven en afschrift te doen nemen van de loon lijsten, welke de werkgevers ingevolge de betreffende bepalingen aanhouden. Wat hier dus wordt voorgesteld met be trekking tot de opheffing der geheim houding waar de Voogdijraad inlichtin gen vraagt, berust op denzelfden ge- dachtengang. Ook hier sprak op erva ring berustende wenschelijkheid een gebiedend woord. De tweede wijziging, welke voorge steld wordt, betreft de kosten van de uitvoering van de Radenwet. In artikel 96 worden deze geregeld. De leidende gedachte bij deze regeling is alleen de eigenlijke verzekeringskosten ten laste van de ziekenkas te brengen. Als zoo danig zijn ook te beschouwen de bezol digingen van ambtenaren en beambten, die voor het beheer dier kassen noodig zijn. De Verzekeringsraad en de Raden van Arbeid zelf evenwel zijn daarnevens Overheidsorganen. Hun instelling ge schiedde niet uitsluitend ter wille der ziekteverzekering. Daarom worden alle bezoldigingen, vergoedingen en verkie- zingskosten van voorzitters, leden enz. dezer lichamen ten laste van het Rijk gebracht. De bedoeling der wetswijzi ging is om de kosten, welke vallen op da rekening van de Rijksverzekerings bank, volgens bij algemeenen maatregel van bestuur vast te stellen regelen ook ten deele ten laste te doen komen van de ziekenkassen van de Raden van Ar beid. Deze verdeeling staat in verband met de invoering van de Ziektewet. De taak van den Verzekeringsraad toch is daardoor uitgebreid met het toezicht op d. uitvoering dier verzekering door de Raden van Arbeid. Vandaar dat ook de ziekenkassen der Raden van Arbeid in het vervolg zullen moeten meebetalen in de kosten van den Verzekeringsraad. Dit is niet meer dan billijk, daar anders het Ongevallenfonds, het Landbouwon- fcevallenfonds, het Invaliditeitsfonds en het Ouderdomsfonds de meerdere kos ten zouden moeten dragen. Opgemerkt worde nog, dat de Ziekteverzekering geen centraal verzekeringsfonds hao«- Fabrikaat fa. v. d. MIJLt Co., Kampen MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 3 Juni. ZAAK MET GESLOTEN DEUREN. De eerste verdachte Jacobus Cornelis K., oud 29 jaar, transportarbeider te Zuid- Scharwoude, stond terecht met gesloten deuren, aangezien hij niet den wensch te kennen gaf, openbare behandeling te ver langen. Het betrof hier een vordering tot ten uit voerlegging eener voorwaardelijke straf, op grond dat de reclassant de hem opgelegde bijzondere voorwaarden niet was nagekomen. HOOGER BEROEP WINKELSLUITING TE ZUID-SCHARWOUDE. In hooger beroep werd na heropening der deuren behandeld een zaak contra den slager Anth. Bern. B. te Zuid-Scharwoude, die in strijd met de verordening op verboden tijd publiek in zijn winkel had toegelaten. Ver dachte was niet verschenen. De officier re quireerde vernietiging van het vrijsprekend vonnis en veroordeeling tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. HOOGER BEROEP WINKELSLUITING TE BERGEN. Een dergelijke zaak werd behandeld contra den sigarenwinkelier C. B. A. B. te Bergen, eveneens door den kantonrechter ontslagen van rechtsvervolging, omdat het hier gold een ongeoorloofde delegatie. De officier ging hier niet mede accoord, requireerde vernieti ging en veroordeeling tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. HOOGER BEROEP AANRIJDING BIJ DE BLEEKERSLAAN. De autobuschauffeur, de 43-jarige heer Pieter P. te Heiloo werd onlangs veroor deeld door den kantonrechter te Alkmaar op grond van het feit, dat hij als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig op 21 Januari nabij de Bleekerslaan rijdende, geen geluid signaal had gegeven met gevolg dat een handkar van den glazenwasseher Evers, be laden met een lange ladder, die Bleekerslaan uitkomend, in aanrijding kwam met gezegde autobus, waardcor een materieel© schade van 30 ontstond. Veroordeelde kwam van dit vonnis in hooger beroep, dat heden werd behandeld. Verdachte beweerde in 't algemeen sig nalen te hebben gegeven, doch niet speciaal voor de Bleekerslaan. De president, mr. Lede- boer, achtte het rijden met een dergelijke glazenwasscherswagen, zonder dat- daarvoor een persoon vooruit loopt om uit te zien, ta melijk gevaarlijk en gaf den heer Evers den vriendschappelijken raad, hierin in 't vervolg te voorzien. De officier bleek het met de dag vaarding en vonnis niet eens te zijn en toonde zich geen voorstander, dat voor iedere on beduidende zijstraat als de Bleekerslaan sig naal zou moeten worden gegeven. Met een dergelijke gevaarlijke handkar kan men toch geen rekening houden. Daar moet de bestuurder zelf voor zorgen, wanneer de hoofdverkeersweg wordt ingereden. De officier verzocht dus vernietiging van het vonnis en vrijspraak van den chauffeur. HOOGER BEROEP AANRIJDING TE BARSINGERHORN. Op 4 September van het vorige jaar had te Barsingerhorn een aanrijding plaats tus- schen een auto en een door den 23-jarigen landbouwer Hendr. Carolus D. uit Rossum in Gelderland bereden motorrijwiel, zulks naar aanleiding dat de motorrijder een aangespan nen voertuig, bestuurd door den kruidenier J. Middelbeek, voorbij wenschte te rijden en niet voldoende had opgelet, dat de weg voor hem niet vrij was, aangezien van de andere zijde bedoelde auto naderde en dë motor rijder dus achter het voertuig van Middel beek had moeten blijven, tot die auto voorbij was. De motorrijder stond terecht voor den kantonrechter te Schagen en werd door dezen veroordeeld. Tegen dit vonnis kwam veroor deelde in hooger beroep met mr. Buiskool van Schagen als verdediger. Volgens veroordeel de reed de aangereden auto niet aan den goe den kant van den weg. De kruidenier Middel beek kon echter deze meening niet onder schrijven. Volgens zijn waarneming reed de auto wel behoorlijk rechts. Heel positief was Middelbeek echter niet in zijn verklaring. De heer F. Roemer, sleeper te Wognum, onthulde zich als de bestuurder van de aan gereden auto De motorrijder reed pl.m. 40 K.M. en had achter den bakwagen moeten blijven. Hij reed evenwei door en begon te slingeren, waardoor de auto van getuige aan het spatbord werd geraakt en schade be kwam. De heer Roemer ontkende voorts beslist met zijn wagen van rechts naar links te zijn overgestoken. De motorrijder is van den motor geslingerd en bewusteloos geraakt en het eerste woord dat hij sprak, toen hij bij kwam was dat het zijn schuld was. Indien hij de schade had betaald plm. 22, zou getui ge van de zaak verder geen werk hebben ge maakt. Mr. Buiskool wees op het procesverbaal van de zitting van den kantonrechter, waar in getuige Roemer had verklaard dat ver dachte niet te vinden was om 23 schade vergoeding te voldoen. De Heer K. Bakker uit Amsterdam, die in den auto van Roemer had de aanrijding waargenomen en ge zien dat een motorrijder met flinke vaart te gen de auto opreed, terwijl zijn eerste woor den toen'hij weer bij zijn positieven kwam, waren: dat het zijn schuld was. Als getuige a décharge werd gehoord de werkman Klaas Dekker. Hij had zelf v.d. aan rijding zelf niets gezien, maar wel een en ander waargenomen van den stand der auto mobielen. De auto stond rechts van den weg en de motorrijder lag links van den weg. Het achtergedeelte van den auto stond op het paardenpad. De officier bleek na een uitvoerige be schouwing van het gebeurde niet voldoende overtuigd te zijn, zoodat hij zich in twijfel onthield en vrijspraak requireerde. Mr. Buiskool sloot zich na releveering der feiten volgaarne bij dit voor den verdachte gunstige requisitoir aan en concludeerde pleiter alzoo eveneens tot vrijspraak. NfET VERSCHENEN MAAR TEGEN WOORDIGHEID GEWENSCHT. De volgende opgeroepen verdachte Bertus R. bleek niet aanwezig te zijn, reden waarom de officier verzocht, dat verdachte op een vol gende zitting aanwezig zou zijn, aangezien zijn tegenwoordigheid onmisbaar was. Alzoo werd de zaak verdaagd tot 16 September en zal last worden gegeven, dat verdachte in persoon ter zitting zal worden voorgeleid. HOOGER BEROEP OVERTREDING LEERPLICHTWET. De 41-jarige arbeider Jan V. te Barsinger horn had niet gezorgd dat zijn leerplichtige zoon Arie Jan geregeld ter schoole verscheen en was ter zake dit feit door den kantonrech ter veroordeeld. Heden werd deze en nog twee volgende zaken van gelijke strekking in hooger beroep behandeld en gehoord het hoofd der school te Barsingerhorn, de heer v. d. Kuil. Verdachte beweerde dat hij 's mor gens te 5 uur naar zijn werk gaat en des avonds te half zeven thuis komt. Hij wist niet dat in de afwezigheid zijn zoon niet de school had bezocht en verklaarde in de on mogelijkheid te zijn, dat te controleeren. De president betwijfelde sterk of deze vader wel behoorlijk zijn gezag handhaafde De officier vorderde bevestiging van het vonnis waarbij verdachte tot 3 boete of 3 dagen was veroordeeld. In de volgende zaak was de zoon Cornelis niet geregeld naar school gezonden en wel op 27 April. Verd. beweerde dat het kind toen ziek te bed lag en hij een schriftelijke mededeeling had ingele verd. De heer v. d. Kuil kon zich zulks niet meer herinneren. Verklaard werd dat de ouders onwillig zijn en tegenwerken. De pre sident onderhield daaromtrent den vader, die evenwel beweerde dat niemand in Barsinger horn kon bewijzen, dat hij zijn kinderen niet behoorlijk opvoedde. Ook hier werd bevesti ging van het vonnis gerequireerd. Daarop stond de heer Jan V. ten derde male terecht ter zake een dergelijk feit, dit maal zijn 13-jarig dochtertje Grietje betref fend, welk meisje geregeld de school had.... verzuimd. Verdachte beweerde hier vafi mee ning te zijn geweest, dat zijn dochtertje vol doende onderwijs had genoten en niet meer onder de verplichting der wet viel. De ver zuimen zijn ook door den veldwachter gecon stateerd. De verdachte insinueerde nu dat de veldwachter en mijnheer v. d. Kuil beste vrienden waren, wat de president een laffe verdachtmaking noemde. De officier requi reerde in dit geval verzwaring dér- straf en vorderde 20 boete of 20. dagen. Verdachte zeide dit bedrag niet te kunnen betalen. HOOGER BEROEP VONNIS DANSVERORDENING TE ALKMAAR. De 60-jarige heer Klaas R., ondernemer van een dancing te Alkmaar werd door den kantonrechter veroordeeld op grond van het feit, dat hij een jonge dame, mej. Schut, die den leeftijd van 18 jaar nog niet had bereikt, wat verdachte bekend was, in zijn inrichting had toegelaten. Tegen het veroordeel end von nis werd hooger beroep aangeteekend, welk appel heden werd behandeld. Op verzoek van mr. Prins, verdediger van den heer R. werd gehoord de verbalisant, de heer Roorda agent van politie als getuige. Het meisje had opgegeven 18 jaar te zijn en de appellant beweerde niet bekend te zijn, dat zulks met de waarheid streed. Ook tegen den verbalisant heeft zij zulks aanvankelijk volgehouden. Mr. Prins merkte op, dat het proces verbaal ruim een week later was opgemaakt en in dien tijd had men zich van haar leeftijd op de hoogte gesteld. Verbalisant antwoordde, dat hij het bedoel de meisje reeds 2 jaar kende. Het meisje in casu, Geertruida Anna Schut, erkende de localiteit bezocht te hebben. De heer R. had nimmer naar haar leeftijd geïn formeerd. Verdachte zeide dat getuige jokte. Er wordt altijd naar den leeftijd gevraagd. Op verzoek van pleiter gaf deze te jonge danseuse een omstandige omschrijving van haar toilet op den bewusten avond. De moeder van het meisje, mej. -oe Jong Kleimeer, verklaarde evenals in eerste instan tie, dat haar dochter tegen haar zin het dans- lokaal bezocht. Zij had den heer R. gewaar schuwd het meisje niet toe te laten. De moe der kreeg er met haar man onaangenaamhe den door. De heer R. ontkende gewaarschuwd te zijn. Ook mej. de Jong bleef harerzijds bij haar verklaring volharden. De heer R. had gezegd, dat hij het niet kon bekijken. Tusschen verdachte en deze getuige ont stonden meermalen onstuimige dialogen, zoo dat de president zijn gezag moest doen gel den. De Officier gaf, na een aardig verhaal uit den Haag te hebben gememoreerd, ver dachte in overweging alleen die cliënten toe te latten, die door aanbieding van hun geboorte- acte konden aantoonen, dat zij werkelijk den 18 jarigen leeftijd hadden bereikt. Voorts hield de officier nog 'een strengé philippica en animeerde de politie streng toe te zien op de naleving der verordening. Spr. requireerde ten slotte bevestiging van het gewezen vonnis. Mr. Prins betoogde, dat hij zelf verdachte afgeraden had in hooger beroep te gaan, doch verdachte had persé de zaak voor een hooger college willen bengen, omdat hij zich in deze zaak niet schuldig -achtte. Pleiter bestreed de voorstelling of verd. er op uit zou zijn, jonge meisjes zedelijk ten onder te brengen terwille van de dubbeltjes. Dit was een laag stand punt van den officier, volgens de meening van pleiter. De ouders hebben ook op hun kin deren toe te zien. Voortc 1 - - «.O.- dat het niet gemakkelijk was in een groote dansruimte er een bepaald meisje uit te zoe ken, dat nog niet den 18-jarigen leeftijd had bereikt. Ook trachtte pleiter aannemelijk te maken, dat verd. niet meer wist, dat men hem gewaarschuwd had. Vooral de kleeding werkt de moeilijkheid van een controle niet weinig in de hand. Voorts achtte' pleiter niet aangetoond dat verdachte speciaal wat dit meisje betrof, op de hoogte was van haar leeftijd en wees plei ter ten strengste af de veronderstelling, dat verdachte jonge meisjes zou exploiteeren ter- wille van de dubbeltjes. Pleiter wees voorts op de hooge vermake lijkheidsbelastingen, die door de gemeente van dergelijke inrichtingen wordt geheven. De moeilijkheid van de controle op den leef tijd van dergelijke meisjes werd nog door pleiter met een staaltje uit eigen ondervinding geïllustreerd en verdediger concludeerde tent slotte tot vrijspraak van dt ten laste gelegde overtreding met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter. De officier, repliceerende, bleef zijn stand punt handhaven, dat hij de schuld van ver dachte vond in zijn nalatigheid. Strenge maatregelen zegde de officier toe, opdat de wet gehandhaafd zal worden. Pleiter meende, dat de officier niet had kunnen aantoonen, dat men hier te doen had met een chronische wetsovertreder. Het was ook wel noodzakelijk, dat de aanwezigen, die den wettelijken leeftijd niet hadden bereikt, eens werden vervolgd en met boete bestraft (wat in dit geval dan ook geschied is). OVERTREDING WINKEL VERORDENING BERGEN. Gevorderd werd in hooger beroep tegen den heer D. W. B. door den kantonrechter ontslagen van alle rechtsvervolging, 10 boete of 10 dagen. Ook hier verschilde de officier van mee ning met den kantonrechter wat betrof de verboden delegatie. OVERTREDING VLEESCH- KEURINGSWET. De veehouder Hendrik J., destijds wonende te t' Zand, nu te Alkmaar, had verzuimd de vereischte aangifte doen van het overlijden van twee zijner koeien en werd deswege ter zake dit feit door den kantonrechter veroor deeld. In hooger beroep vorderde de officier, wijzende op het gevaar voor de volksgezond heid, die dergelijke nalatigheid kan opleve ren, bevestiging van het gewezen vonnis. De dood van bedoelde koeien was het gevolg van een besmettelijke ziekte. MISDRIJF ARTIKEL 247 WETBOEK VAN STRAFRECHT. De zitting werd besloten met de voortzet ting van een zedezaak tegen den 56-jarigen landbouwer Jan Br. te Hoogkarspel, thans in voorarrest, welke zaak op grond van het zedekwetsende buiten tegenwoordigheid van publiek werd behandeld. Mr. v. d. Loos stond verdachte bij als raadsman en verdediger. Gevorderd werd 8 maanden gevangenisstraf, waarop mr. v. d. Loos, hoewel zich referee- rende aan het oordeel der rechtbank, toch in overweging gaf verdachte nog één kansje te geven door het opleggen van een strenge v'Öorw. straf met scherpe bijz. voorwaarden en onder toezichtstelling. In alle zaken 17 Juni uitspraken. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Maartje d. v. Henrik Schermer en Arie- aantje Hop. Christine d. v. Pieter Rem en Dieuwertje Bak. Diewertje d. v. Jan Koster en Maartje Groot. Herman z. v. Hermanus Scholten en Barbara van Tol. Henny Wige- rina d. v. Jan Visser en Tintsje Bos. GETROUWD: Johann Bernhard Harms en Theodora Jo hanna Catharina van der Mee. üe©iëjs9iBt§£©ffi STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij, Nederland. Johan de Witt, uitreis, 3 Juni te Pt. Said. Johan van Oldenbarneveldt, uitreis, 2 Juni te Sabang. J. P. Coen, thuisreis, 2 Juni v. Port Said. Mapia, thuisreis, 2 Juni te Belawan. Prins der Nederlanden, thuisreis, 2 Juni v. Sabang. P. C. Hooft, 3 Juni v. A'dam n. Batavia. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Amor, 31 Mei v. New-York n. P. au Prince. Breda, 2 Juni v. Antw. n. Hamburg. Clio, 2 Juni v. Napels te Torrevieja. Deucalion, 2 Juni v. Smyrna n. Constantin. Doros, 2 Juni v. Oran n. Palermo. Nero, 2 Juni v. A'dam te Gothenburg. Orpheus, 2 Juni v. A'datn té Kopenhagen. Perseus, 2 Juni v. Gibraltar n. Barcelona. Prins Frederik Hendrik, thuisreis, 2 Juni Ha- vre n. A'dam. Proteus, 2 Juni v. Aalborg n. Stettin. Saturnus, 2 Juni v. Algiers n. Patras. Theseus, 2 Juni v. A'dam te Odense. Trajanus, 30 Mei v. S. Domingo n. P. Cor- tez. Venus, 2 Juni v. Amsterdam te Hamburg Haarlem, thuisreis, 1 Juni v. Corral. Hermes, 3 Juni v. Amsterdam n. Hamburg Mmerva, 3 Juni v. Genua te Alexandrië. Rhea, 3 Juni v. A'dam n. Hamburg. Stuyvesant, 3 Juni v. Amsterdam n. Bremen. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, uitreis, 1 Juni te Santos Orania, thuisreis, 2 Juni v. Santos Gelria, uitreis, 2 Juni v. Santos. Flandria, uitreis, 2 Juni v. Lissabon Waterland, thuisreis, 2 Juni v. Rio Grande. Rotterdamsche Lloyd. Garoet, 3 Juni v. Rott. via Antw. n. Batavia Patria, uitreis, 3 Juni v. Tanger. Kota Baroe, uitreis, 3 Juni v. Suez. Holland Amerika-Lijn Nictheroy, Vanc.-Rott., 1 Juni te Liverpool Spaarndam, Nw-Orleans n. Rott., 2 Juni v Coruna. Volendam, 2 Juni v. Rott. te New-York Delftdijk, 3 Juni v. Rott. n. Vancouver Lochgoil, Vanc.-Rott., 31 Mei te Panama LochkaW--* 31 Mei v. Rott. te San Francis- co. naar waarnemingen, verricht in der, mnr, van 4 Juni. raorS«n Medegedeeld door het Kon. Nederl M», Instituut te De Bildt. et Hoogste barometerstand 772.3 te Kot» hagen. pen' Laagste barometerstand 745.8 te Ak„n, Verwachting, geldig tot den avond van^ Juni: 3 Matige tot zwakke, Oostelijke tot 7üjH Oostelijke wind; meest licht bewolkt- dro£ weer in het Noorden; in het Zuiden' drom? behoudens kans op onweer; iets warmer Lochmonar, Rott.-Pac., 31 Mei v. Cristöbai" Spaarndam, Tampico n. Rott., 3 Juni v San tander. n' Holland—Afrika-Lijn. Heemskerk, 2 Juni v. Rott. n. Walvischbaai. Nias, uitreis, 3 Juni v. Kaapstad n. Mossel baai. Rijperkerk, 3 Juni v. A'dam n. Antw. Springfontein, 3 Juni v. Rott. n. A'dam s Sumatra, uitreis, 1 Juni v. Aden n. Mom bassa. Randfontein, 1 Juni v. Port Natal n Fa« T 1 ^-Clo London. Rijperkerk, 3 Juni v. A'dam n. Antwerpen. Holland—Oost-Azlë-Lijn. Oostkerk, thuisreis, 2 Juni v. Chefoo. Holland—Britsch-Indië-Lijn. IJselkerk, uitreis, 2 Juni v. Madras. Holland—West-Afrlka-Lijn. Amstelkerk, 30 Juni v. Kotonow n. Lagos. Texelstroom, 28 Juni v. Sassandra n. Lii» ria. Java—China—Japan-Lijn. Tjibodas, l Juni te Shanghai. Tjisondari, 2 Juni te Shanghai. Kon. Paketvaart-Mij. Tobelo, Rott.-Batavia, 2 Juni Malediven. Tomohon, Rott.-Batavia, 2 Juni v. Suez RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alphard, 31 Juni v. Rott. te Santa Fé. Alpherat, thuisreis, 1 Juni v. Victoria. Stoomvaart Mij. Oceaan. Atreus, Japan-Rott., 1 Juni v. Sabang. v Automedon, 2 Juni v. Japan, 1. v. A'dam t< Londen. Eurymedon, A'dam-Java, 1 Juni v. Sabang. Polydorus, 31 Mei v. Glasgow te Swansea, Eurymeddon, A'dam-Java, 3 Juni v. Bela wan. Orestes, Japan-Rott. 3 Juni te Tsingtao. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 2 Juni v. Valencia n. Ban celona. „Waarom schud jij steeds van neen! neen! Meen je soms, dat het rooken van n pijp je niet zal bevallen? Rook dan eens een pijp Dan zul je Ja! ja! knikken en van geen ophouden meer weten." HET MUZIEKCONCOURS TE WIJDENES. De heer Maas jurylid. De heer H. A. Maas, directeur van het Stedelijk Muziekkorps, heeft zich op verzoek bereid verklaard zitting te nemen in de jury voor het te Wijdenes te houden muziekcon cours ter gelegenheid van de jubileum feester aldaar. EEN ADRES AAN DEN RAAD. De heer Pieper, noodwoning Westerweg No. 5 verzoekt ons mede te deelen, dat hi] opnieuw een adres aan den Raad heeft ge zonden met het verzoek hem en zijn gezif een betere woning te verschaffen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui» gen en andere voertuigen te 9.43 uur licht op. VRAGEN VAN EEN RAADSLID. Het raadslid Keesom heeft aan den Voof zitter van den Raad het verzoek gericht in de eerstv. vergadering de volgende vragen ts mogen stellen: 1. Hebben Burgemeester en Wethouders kennis genomen van het door de Regee ring bij de Tweede Kamer der Staten- Generaal ingediende wetsontwerp tot toe kenning van een renteloos voorschot mt 's Rijks schatkist ten behoeve van de in richting der tramwegen van Amsterdam naar Edam en van Schouw naar Pur- merend voor electrische beweegkracht? 2. In hoeverre is het B. en W. bekend, dat na electrificatie van evengenoemde tra jecten, het traject PurmerendAlkmaar zal worden opgeheven? 3. Welke pogingen hebben B. en W. aange wend om opheffing van dit traject te

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2