LUNCHROOM Mijnhardl's Zenuwtabletten. Radiruafiscti Weerbericht. Slapeloosheid AGEKDA BBBBBBBBBBBB® Onze Koloniën. DEZE WEEK bijzonder gerecht uit onze Braadkuikeii Salade Geb. Aard. f I.IO Heden portie Slagroom met Aardbeien f 0.45. Zaterdag de nieuwste GRAMOPHONE PLATEN geleverd door de fa. YPMA. Vroom Dreesmann, ALKMAAR. I ©BBBBBBBBBBBBBII PMSvincSaal nieuws Stadsnieuws LANDBOUW en VEETEELT, Sport Markiberichten Vrijdag 6 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mers: 1. Blanke duivels, 2. Handen Om hoog (sens., avonturen), hoofdrollen Tom Mix en zijn wonderpaard Tony. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer De dok ken van New-York (sens.), hoofdrollen Geórge Bancroft en Betty Compson. Toe gang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer De Woestijnkoerier (rom., avonturen), hoofd rollen Tim Mac Coy en Raquel Torres. Toe gang voor eiken leeftijd. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst; spreker de heer J. Sevensma. Zaterdag 7 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Blanke duivels, 2. Handen omhoog (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.De dokken van New- York (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De woestijn- koerier (voor eiken leeftijd). Zondag 8 Juni. In Cinema Americain van 2 uur af door- loopende voorstelling van 1. Blanke duivels, 2. Handen omhoog (boven 14 jaar). In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van De dokken van New-York (boven 18 jaar). In Victoria Theater van 2 uur af doorloo pende voorstelling van De woestijnkoener (voor eiken leeftijd.) 35 uur, Muziektuin, matinée Stedelijke Muziekkorps. Maandag 9 Juni. In Cinema Americain van 2 uur af door loopende voorstelling van 1. Blanke duivels, 2. Handen omhoog (boven 14 jaar). In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van De Kermismeid (rom.), hoofdrollen Jenny Jugo, Kurt Gerron. Toe gang voor eiken leeftijd. In Victoria Theater van 2 uur af doorloo pende voorstelling van De woestijnkoerier (voor elkep leeftijd). Dinsdag 10 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Blanke duivels, 2. Handen omhoog (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De kermismeid (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De woestijn- koerier (voor eiken leeftijd.) Woensdag 11 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Blanke duivels, 2. Handen omhoog (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.De kermismeid (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De woestijn koerier (voor eiken leeftijd). Donderdag 12 Juni. 3 uur, De Unie, buitengewone ledenver gadering rijwielpadvereeniging „Noord-Ken- nemerland". 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Blanke duivels, 2. Handen omhoog (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De kermismeid (voor eiken leeftijd) 7.30 uur, Victoria Theater: De woestijn koerier (voor eiken leeftijd). terecht gekomen. De kleine was spoedig aan de gevolgen bezweken. DE VACANTE BETREKKING VAN DIRECTEUR BIJ DE NED. HANDELS MAATSCHAPPIJ. Naar wij vernemen is de heer A. A. Pauw, lid van de factorij der Nederland- sche Handelsmaatschappij te Batavia, als nummer een geplaatst op de voor dracht voor de benoeming tot directeur dier maatschappij. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. i ONDER EEN WIPKAR GERAAKT EN GEDOOD. f Gisteravond is te Ten Post in de on middellijke nabijheid van Groningen het 6-jarig zoontje van den heer W. v. d. L. onder een met grint geladen wipkar DE KRAKATAU WERKT WEER. De Krakatau vertoont thans plotseling weer verhoogde werking. Gistermorgen regis treerde de waarnemingsdienst 60 uitbarstin gen. Voorts werd geconstateerd, dat het eilandje Anak Krakatau, dat bij de jongste uitbarstingen gevormd was en vervolgens weer onder een zeespiegel is verdwenen, weer boven het watervlak is gerezen. Houdi Uw huis van muggen schoon En gezondheid is Uw loon. UITGEEST. Spuitprobeer en Woensdagavond was het op den Meldijk een buitengewone drukte, vanwege het spuit- probeeren. De oefening maakte op alle aanwezigen een zeer goeden indruk en men was er van overtuigd in het dorp een zeer goed uitge ruste en uitstekend werkende brandweer te hebben. Geslaagd. Op het Donderdag te Bergen gehouden examen voor het diploma costumière A. slaagden onze plaatsgenooten de dames A. Scheerman, Cath. Heijne, Corn. Heijne en Gez. van der Eng. De beide eerstgenoemden slaagden met lof. WARMENHUIZEN (Mei). Géboren Grietje d. v. Nicolaas Kuijper en Maartje Keete. Elisabeth Maria d. v. Cornelis Roozendaal en Aga- tha Maria Groen. Nicolaas Gerardus, z. v. Cornelis Beemsterboer en Cornelia de Jong. Cornelia Margaretha d. v. Pïeter Goudsblom en Johanna Meijer. Adrianus Jacobus, z. v. Wilhelmus Ooijevaar en Johanna Alida Kauw. Helena Ploontje, d. v. Pieter Vogelaar en Jannigje van Driel. Ondertrouwd: Tjéérd Sötemann en Geertje Teulingen. Wilhelmus Jo- hannes Berkhout en Petronella Zutt. Christiaan Wolf te N.-Scharwoude eri Catharina Stet. Jan Bchaafsma te Schagen en Geertruida Antonia Quant. Getrouwd: J. M. A. Mossinkoff te Haarlem en Johanna Stet. P. S. Kuil- boer te O-Niedorp en Maria Stet. Ger- rit Pieter de Nijs en Johanna Maria Boekei. Tj. Sötemann en G. van Teu lingen. W. J. Berkhout en P. Zutt. Overleden: Jacob Mantel, wed. van E. Mol, 68 jaren, z.b. wonende te Alkmaar. DE KAASMARKT. Het is wel warm, maar het vacantie- en reis- seizoen is nog niet begonnen en daarom is het aantal vreemdelingen, dat onze kaasmarkt bezoekt, nogmaar gering. Zoo 's morgens om een uur of negen, als de kazen nog hier en daar opgestapeld worden en de noodhulp-dragers nog in hun gestreep te overhemden rondloopen, staat een dood enkele vreemdeling eenigszins verbaasd rond te kijken. Hij begrijpt er nog niet veel van en legt een jongen met een Eton- of Oxford- petje op het hoofd de voordeden van een Chévrolet-vrachtauto uit, een bakbeest van een kaasauto, waar hij vol bewondering om heen loopt. Langzamerhand duiken er wat meer vreémde gezichten op de markt op. Het wach ten is nu nog op'de zon en op de witte pakjes van de kaasdragers. De zon trekt zich van de toeristen weinig aan, maar de kaasdragers verschijnen in hun reclamepakjes, zetten de gekleurde hoeden op en dadelijk krijgt de markt een heel ander cachet. Er komt meer kleur en leven en als de zonnestralen even later het baksteenen Waag gebouw en den mooien toren in 't volle licht zetten tegen een achtergrond van diepblauwe luchten, worden hier en daar de camera's voor den dag gehaald en Alkmaars kaasmarkt wordt voor de zooveel duizendste maal op een prentje gezet, dat in het buitenland.over enkele dagen of weken met bewondering be keken zal worden. Het is niet duidelijk wie dit internationaal gezelschap de wonderen van den Waagtoren vedklaard heeft, maar tegen elf uur staan de brug bii het Fnidsen en de Voordam vol be langstellende toeristen, die reikhalzend naar den houten hoornblazer kijken. Het gerestaureerde speelwerk laat nu in vlug tempo het liedje van de zee hooren en als het groote moment voor den slag van heel uur is aangebroken, komen de ruitertjes uit de geheimzinnige groene staldeurtjes te voorschijn en de hoornblazer strekt zijn hou ten arm, brengt zijn bazuin in de richting van zijn kin en laat boven het marktrumoer uit zoo nu en dan nog een brokstukje van een melodie hooren. Voor Alkmaarders is dat alles oud nieuws, niet meer de moeite waard er eenige notitie van te nemen, maar de toeristen vinden het eenvoudig wunderful èn very interesting. Zij tillen hun kinderen omhoog, omdat de afstand tusschen het kind en het „riddertournooi" dan een halve meter korter wordt en dus be ter te zien is en een opgewonden backfish doet alle moeite een oude doove tante duide lijk te maken wét ér aan de hdnd is en wijst rnet uitgestrek' vinger, trappelend van on geduld, naar hfer ridderspel in den toren trans. Tegen den tijd dat de tante eenig be sef van de gebeurtenissen krijgt, draait het laatste ruitertje juist weer de staldeur bin nen en de hoornblazer laat zijn houten arm met een ruk naar beneden vallen en kijkt zoo onverschillig op de schare bewonderaars neer, dat iedereen wel begrijpt dat hij voor eerst niet van plan is, nog een nieuwe voor stelling te geven. De belangstellenden trekken dus maar af. Zij kijken nog zoo nu en dan eens naar den raadselachtiger) toren, blijkbaar in de hoop, dat daarin nog veel meer verrassingen ver borgen zullen zitten en zij behoeven niet lang te wachten, want de levende torenmusicus hééft het werk van zijn houten collega over genomen en strooit lange reeksen vroolijke klokketonen over de hoofden der bezoekers uit, die het kleurrijke marktbeeld daardoor nog veel schilderachtiger en interessanter vinden. Dat de kaas niet geolied en voor een groot deel onder dekkléeden verborgen is, doet aan het marktbeeld wel eenige afbreuk maar het is te begrijpen, dat de aanvoerder meer be lang bij den goeden afzet zijner producten dan bij een druk bezoek van vreemdelingen heeft. Er waren vanmorgen nog maar weinig be 'angstellenden, maar van week tot week zul len »r nu meer komen en onze stedelijke hoornblazer zal weldra zijn concerten weer voor een talrijke en bewonderende menigte kunnen geven. Hij verdient nog eens eere-lid van Alc maria V. V. V. te worden. „Mijn vrouw ls niet gemakkelijk. Als 11c 's avonds uit ga speelt te de verongelukte". „En als Je thuis blUft l «Speelt se plano", (Passing Show) EEN FLORALIATENTOON- STELL1NG. In de bestuursvergadering van de Bloe- mistenpatroonsvereeniging Alkmaar en Om streken, is, behoudens goedkeuring van de ledenvergadering, besloten om een Floralia- tentoonstelling te houden. Het is de bedoeling om overleg te plegen met de hoofden van scholen en voor onver mogende kinderen-gratis plantjes uit te rei ken, voor zoover de middelen be toelaten Eea der bestuursleden .uit Alkmaa: toonde zich dadelijk bereid om een 200-tal planten in 5 soorten gratis af te staan. Nog is het de bedoeling om een jury te be noemen buiten de vereeniging en naast de inzending der schoolkinderen een inzending bloemen en planten te vragen. EERSTE STEENLEGGING. Dinsdag 10 Juni a s. te 5 uur n.m. zal de eerste steenlegging van het gebouw van de N.V. Noordhollandsche Levensverzekering plaats vinden. EERSTE AALBESSEN EN EERSTE DRUIVEN AANGEVOERD. Heden werden op de exportveiling alhier de eerste roode aalbessen aangevoerd door W. Hartman, te Bergen. Tevens werden de eerste druiven aangevoerd door Gerard Noort te Alkmaar. GESLAAGD. Bij de examens voor Stenografie en Machi- neschrijven, gehouden op 28 Mei te Amster dam, onder leiding van den ontwerper den heer A. W. Groote, slaagden voor machine- schrijven de dames: mej. L. van Dijk, Ber gen, met een snelheid van 55 lettergr. p. min. mej. A. Haringhuizen, Wieringerwaard, met een snelheid van 55 lettergr. p. min., mej. A. Seelen met een snelheid van 50 lettergr. p min., mej. N. Smit, Langendijk, met een snel heid van 50 lettergr. p. min. ALCMARIA V.V.V. MAAKT EEN BOOTTOCHT. Alcmaria V. V. V. heeft voor hare leden een prachtigen tocht op touw gezet. Bij ver schillende gelegenheden toch werd er bij het bestuur op aangedrongen om eens iets voor de leden te doen, dat nu niet zoo alledaagsch zou zijn. Het bestuur meende nu, dat zij nu een bij- zonderen dag moest organiseeren en is er thans in geslaagd, met iets werkelijk fraais voor den dag te komen. En zoo zal dan op Zondag 22 Juni a.s een boottocht gehouden worden van Enkhui zen naar Urk en Kampen. Urk. Er zijn zeer zeker nog vele Alk maarders, die dit eilandje niet kennen. En toch is het zeer -bezienswaardig, niet enkel om het typische van het eilandje zelf, maar niet minder om de ouderwetsche en schilderachti ge kleederdracht. En Kampen? Dit stadje biedt den vreem deling al evenzeer iets bizonders. Voeg daar bij den schitterenden boottocht zelf op de Zuiderzee en de deelnemer zal merken, dat de dag veel te kort is. Bij mooi zomerweer heeft men dus een dag voor den boeg, die niet gauw vergeten zal worden. Wij kunnen de leden van Alcmaria V. V. V. dan ook ten zeerste aanraden, dezen tocht mee te maken vooral ook, omdat men werkelijk niet gemakkelijk weer in de gele genheid zal komen, zoo'n tocht mee te maken. a)..^en gezelligheid zal dezen tocht aanlokkelijk maken, maar de kosten zijn wer kelijk zoo gering, dat eigenlijk niemand be hoeft tihuis te blirven, ALKMAAR M I EN.T2^ Men ga dan ook eens informeeren bij het bestuur van de V. V. V., waarbij men echter bedenken moet, dat na 14 Juni geen kaarten meer verkrijgbaar zijn. Men zal dus goed doen met niet al te lang te wachten. Leden van Alcmaria, laat dezen tocht niet voorbij gaan. Er wacht U een prachtige dag, een dag vol geneugten, vol gezelligheid en vol in teressante bezienswaardigheden. EEN GRAFMONUMENT VOOR Ds. MEIJER. Men schrijft ons: Zaterdagmiddag om 3 uur, zal op de Al- temeene Begraafplaats alhier, door eene aartoe ingestelde commissie, namens de ge meente, aan de familie worden aangeboden een grafmonument voor haren- geliefden leer- aar wijlen Ds. H Meijer, in leven Predikant der Gereformeerde Kerk te Alkmaar. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Directeur: H. A. Maas. Programma voor het Matinée in den Muziektuin, op Zondag 8 Juni, van 3-5 uur 1. H. A. Maas A-bra-ham, Marche des 2. Josef Strauss 3 L. Delibes quinquagenaires. r Ki Wiener Kinder, Walizer. „Sylvia", Fantaisie- ballet. 4 G. Guillement Au pays des Houillères, Ouverture 5. S. Vlessing Suite de ballet de 1'opera- comique „Marion" 1. Prelude 4. Intermezzo 2. Rigaudon 5. Gavotte 3. Badinage 6. Rondo-Finale Pauze. 6 F. Mendelssohn-Bartholdy Hochzeits-Marsch (Sommernachtstraum) 7. B. Godart Berceuse de „Jocelyn" 8. G. Bizet Grande fantaisie de 1'opera „Carmen" 9. Finale (No. 1) Het bezoek aan dit concert is in alle op zichten vrij. Verzoeke tijdens „de muziek", le: niet heen en weer te loepen, 2e: geen luidruchtig ge sprek te voeren. BESPUITING VAN VRUCHTBOOMEN TEGEN DE SCHURFTZIEKTE. In aansluiting aan het vorige bericht over de bespuiting van appel- en pereöoomen te-: bestrijding van de schurftziekte (de oorzaak van gevlekt fruit) vestigt de Plantenziekten- kundige Dienst te Wageningen de aandacht van alle fruitkweekers er op dat het ter ver krijging van niet-gevlekt friut noodig is, deze bespuitingen meerdere malen te herha len. Twee bespuitingen n.1. een voor en een kert na den bloei moeten nu reeds zijn uitge voerd. Wie dit nog niet gedaan heeft, doe dit nu ten spoedigste. Een derde bespuiting moet dan volgen als de vruchten ongeveer de grootte van een okkernoot bereikt hebben. In verschillende kweekerijen van fijn fruit wordt daarna zelfs nog een of tweemaal een be spuiting uitgevoerd. Men bespuit de boomen thans met Californische pap 1 deel op 40 deelen water, voor gevoelige soorten neme men 1 op 60 a 80 water. Met behulp van een pu-lverisateur wordt de vloeistof zeer fijn ver deeld over bladeren en vruchten gespoten. Overdadige bevochtiging is niet noodig, noch gewenscht. Bij gebruikmaking van motorspuiten lette men erop, dat de sproei- dop niet dicht bij de bladeren gehouden wordt, daar deze door de met groote kracht uitgeworpen vloeistof beschadigd kunnen worden. Inplaats van Californische pap, die men voor gebruik gereed kan koopen of zelf kan bereiden (zie vlugschrift Plantenziektenkun- dige Dienst No. 7) kan men ook gebruik maken van het praeparaat Solbar, dat even eens direct voor gebruik gereed is. Wil men de bespuiting tevens gebruiken om bepaalde insecten te bestrijden (rupsen en de rups der wormstekige vruchten) dan kan aan de Californische pap loodarsenaat wor den toegevoegd (VA als men pasta ge bruikt (1/4 van den poedervorm) of men kan dan gebruik maken van het praeparaat Nosprasit. Voor een en ander raadplege men o.m. de mededeelingen van den Plantenziektenkundi- gen Dienst No. 50 Schurftziekte bij appel en peer, No. 20 Wormstekigheid hij appel en peer, No. 33 Sproeien en Sproeiers, No. 43 Middelen tegen plantenziekten en schadelijke dieren in land- en tuinbouw. Verdere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de bij dezen dienst werkzame ambtenaren. 1/4 Lawntennis. Lawntennis-jeugdwedstrijden te J Bergen N.-H. Op Zaterdag 7 Juni, worden evenals het vorige jaar op de banen bij de Bremhoeve van den heer Bogtman te Bergen jeugdten- niswedstrijden gehouden voor Nöord-Hol- landsche jeugdspelers (ben. 17 jaar). Deze wedstnjden worden georganiseerd door het district Noord-Holland van den Ned Lawn tennis Bond Voor dit jaar werd ingeschreven door 13 meisjes en 17 jongens uit Alkmaar, Bakkum, Bergen, Beverwijk Enkhuizen, Krommenie! Den Helder, Zaandam en Zaandijk De leef tijden varieeren van 12 tot 16 jaar Belangstellenden hebben vrij toegang tot de banen. De wedstrijden zullen te ongeveer half een n.m. aanvangen. Voor elke groep zijn twee medailles be schikbaar gesteld, w.o. twee bondsmedailles Verdere bijzonderheden zullen zoo noodig worden bekend gemaakt door mevr Le Coul- tre te Enkhuizen; mej. Hinses te Zaandam en de heeren Coster te Den Helder, Benna te Krommenie en door den captain den heer Muys van der Moer Jr., te Beverwijk Wed strijdleider is de heer Van Keeken te Bak kum. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.3 te Danzig Laagste barometerstand 746.5 te Andh- nes. Verwachting, geldig tot den avond van 7 Juni. Zwakke tot matige, Oostelijke tot Zuid- Oostelijken wind; helder tot licht bewolkt" later wellicht toenemende bewolking; droog weer; behoudens later wellicht geringe kans op onweer; aanvankelijk warm. Voetbal. AlcmariaHomberger Spielverein '03 Er wacht den voetballiefhebbers in Alk maar en omstreken den eersten Pinksterdag een prachtige wedstrijd. Het bestuur van Alcmaria is er n.1. in geslaagd, een Duitsche vereeniging hier te krijgen, zoodat we een internationalen wedstrijd te zien zuilen krij gen. Deze Duitsche vereeniging zal aan onze withemden de handen meer dan vol geven. Ze won dit seizoen het kampioenschap iri haar afdeeling en in het kampioenschap van West-Duitschland bracht zij het tot de laat ste vier. Het spel der gasten moet iets zeer bijzon ders zijn, zooals trouwens met de meeste Duitsche vereenigingen het geval is. Deze vereeniging is geen onbekende in Nederland. Het vorige seizoen kwam ze uit tegen N.A.C. en Roermond en won beide wedstrijden, zoodat Alcmaria voor een zwa ren wedstrijd staat. De beide elftallen zien er als volgt uit> Alcmaria Ou des Kuiper Jonker Rootring De Grand Lengers Keppel A. Rootring Piereb Witteveen Hamstra Homberger Spielverein. '03: Bode Haffner Sandt Lenzen Borgards Baszfeld Weichbrodt Martens Bresnikar Tüsz Hochwah De wedstrijd vangt aaii des avonds om half zeven, zcodat noch de spelers, nocht het publiek hinder zal hebben van de eventueel* warmte. Auto-Leven. Allereerst vestigen wij de aandacht op he\ artikel van Jeanne Mertens, dat het achter uit-rijden behandelt. Het is een buitenge woon belangrijke bijdrage, die nog aantrek kelijker gemaakt wordt door de leuke tee- keningen tusschen den tekst. F. E. vervolgt zijn causerie over het Auto vak, terwijl Jacques Gans vertelt van de automobiel in Rusland. Een aardig gedicht van de hand van dr. de Marees van Swinderen geeft de dank baarheid van den schrijver weer, die ternau wernood behoed is voor een overrijding. P. L. H. schrijft over Een belangrijk von nis, dat automobilisten natuurlijk lezen en bestudeeren, terwijl J. v. d. Bergh een bij drage levert, getiteld Voorjaars-Idylle. Hef verhaal is verlucht met vroolijke, luchtigi teekeningen. Dit nummer van Auto-Leven ziet er weej keurig verzorgd uit en is in een echte, luch tige zomerstemming gehouden. Algemeen Sportblad. De voetbahveekrevue bevat deze week een beschouwing over de gespeelde kampioens wedstrijden en over de degradatiewedstrij den, terwijl apart nog we! genoemd mag werden het Bondentournooi, waarvan een zeer uitgebreid verslag gegeven is, dat heel leesbaar geworden is. De Vlaamsche Sprokkels en het Rommel- kruydt zullen natuurlijk wel weer een grool aantal lezers trekken, evenals de Alkmaar- sche brieven, die deze keer o.m. het junioren- tournooi van Purmeisteijn behandelen. Met een korfbalweekrevue, een athletiek- rubriek en de gewone mededeelingen van de verschillende clubs wordt het nummer ver der gevuld. DE KAASMARKT. Op de Alkmaarsche kaasmarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 50 stapels kleine fabriekskaas 40, 10 stapels fabriekscom- missiekaas 38.50, 9 stapels kleine boeren kaas f 40, 42 stapels boeren commissiekaas 42.50. Totaal 111 stapels, wegende 185000 K.G. De handel was matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 6 Juni 1930. Op de lieden gehouden Graanmarkt waren in totaal aan gevoerd 710 H.L.'s als: 82 H.L. tarwe 10.50—11.25; 437 H.L. gerst chev. 7—7.37165 H.L. haver 5.90— 7.87)4; 15 H.L. boonen, w.o.: bruine boo nen 12—15: citroenboonen 18; witte boonen 20—34; geel mosterdzaad l/r* 20; 1 HL. karwijzaad 3334; 7 H.L. blauwmaanzaad 35—36; 3 H.L. grauwe erwten 13. Alles per 100 K.G. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juni '30. Langendijker Groentenveiling. 145 stuks Bloemkool les 8.5 10 per 100 stuks; 12000 K.G. Tomaten: A 35-/ 37; B 35.10; C 32.90 en CC 17.40, 52000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 12.40; Drielingen 5.808.60; KleiO® 3.80—4.30. Alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 5 Juni 1930. Bravo's 0.80; Uien 1.30-/ 1.60; Grove 1.50; Deensche Witte Kool 0.60—0.W» alles per 100 K.G. nAnn Aanvoer: 750 K.G. Aardappelen; 24W K.G. Uien; 7600 K.G. Deensche Witte Kool. BOVENKARSPEL, 5 Juni 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: kool 8.50; Wortelen 4 per 100 bos; Mei- rapen 3.705.80; Aardappelen 6.20; Drielingen 3.50f 3 80- K' 1.20-/ 1.50.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2